100 jaren Vincentius- vereniging in Venray Bij het Zilveren Ambts-jubileum van Burgemeester Janssen Blijf meester Bnrgorlpe Stand Venray Afwezig U. A. TERM0TE L. J. A. Coenen A. W. HERMANS W. Kateman Café In den Engel fa. v.d. Mnnckhof Volkswagenbusje H. Janssen-Wijnhoven Paardenverzekering Veeverzekering „Eensgezindheid" Campi ina ijs winkelmeisje Tuinbeziifers Zonnebrillen Autoverhuur MATH. HENDRIKS Al is het dan tot de buitenwereld weinig doorgedrongen, toch heeft het comité, dat de festiviteiten organiseert bij gelegenheid van het zilveren ambtsjubileum van Burgemeester Mr. A. H. M. Janssen al heel wat achter de rug. Zo is deze week dan het programma van zondag 1 juni a.s. vastgesteld. Om kwart over 10 zal in de St. Petrus Banden tot intentie van de jubilaris een plechtige Hoogmis worden opgedragen. Na deze hoog mis omstreeks half 12 zal de officiële huldiging plaats vinden van de Burgemeester op het kiosk op de Grote Markt, waarbij o.a. de heer Laurensse, als voorzitter van het organisatie-comité, de jubilaris zal toespreken en hem het cadeau namens de gemeenschap zal overhan digen. Om kwart over 12 zal op de Raadzaal van het gemeentehuis, na mens het gemeentebestuur en het personeel een huldiging plaats hebben, waarbij ook wederom cadeaux zullen worden aangeboden. Om half 5 zal een groots défilé van alle mogelijke verenigingen en deputaties de groei van onze gemeente aantonen. De verenigingen en deputaties krijgen hiervan nog bericht van het comité, waarin ook afgevaardigden van alle kerkdorpen zitting hebben. Tenslotte zal dan de beste Harmonie van Limburg, nl. de Kon. Harmonie van Thorn, om half 8 het feestconcert verzorgen, wederom op de Grote Markt. Voor de kinderen zal, in overleg met de hoofden der scholen nog een apart feest worden georganiseerd op maandag 2 juni. Tot zover dan het voorlopige programma. Over de uitwerking hiervan hopen we volgende week meer nieuws te brengen. Zondag a.s. zal de Venrayse con ferentie of afdeling van de Sint Vincentiusvereniging haar 100 jarig bestaan op enigszins feestelijke wijze gaan herdenken. Om half 12 zal, nadat in alle H.H. Missen in Petrus-Banden en Rec- toraatskerk een collecte voor de Vincentiusvereniging gehouden is, een feestelijke openbare vergade ring beginnen in zaal Wilhelmtna, waarna een feestelijke receptie zal volgen. We hebben in ons blad van 29 maart j.l. reeds de aandacht aan dit eeuwfeest geschonken, en in het betreffende artikel gezien, hoe le Taillandier en Ozanam, 125 jaren geleden in Parijs elkander vonden bij de practische beoefening der christelijke naastenliefde en hoe uit hun werk en streven hetVincentius- werk is gegroeid. Het werk, dat niets anders be oogt dan door daadwerkelijke naas tenliefde, materiële en geestelijke nood bij de medemens te helpen verlichten en eigen zaligheid te verwerven. Op 19 maart 1858 kreeg de in december 1857 opgerichte Venrayse conferentie de goedkeuring van de Landelijke Hoofdraad der Vincen tiusvereniging en kon zij dus offi cieel ook met het Vincentiuswerk in onze gemeente beginnen. Hoeveel materiële nood door deze afdeling is gelenigd zal wel altijd onbekend blijven, maar zeker is, dat ze met de bescheiden middelen in de achter ons liggende 100 jaren tallozen nieuwe levensmoed levensvreugd heeft gegeven en dat de soms grote nood, dank zij haar werk, inderdaad verlicht werd. We hebben er in gelezen, hoe zij in deze tijden, nu de materiële nood door de vele sociale maatregelen niet meer zo sprekend is, juist als studiepunt de geestelijke nood ge kozen heeft, aan wier oplossing zij in samenwerking met deskundigen, thans haar beste krachten geeft. Moge dit eeuwfeest voor vele jongeren aanleiding zijn eens ken nis te nemen van het werk der Vincentiusvereniging en moge het voor hen een aansporing zijn daad werkelijk mee te werken in deze afdeling. Plechtige H. Professie Heden zaterdag, om 9 uur, op de feestdag van de H. Pascalis, zullen de onderstaande Minderbroeders Franciscanen hun pl. H. Professie afleggen in handen van de H.E. Pater Provinciaal der Minderbroe ders Castulus v.d. Eijnden o.f.m, De plechtigheid heeft plaats in de Paterskerk. Br. Ludger Lubbers, Groningen; Br. Benedictus Simons, Rotterdam; Br. Vitus Rijkers, Avereest; Br. Remigius Scheurinck, Weerselo; Br. Ephrem Tummers, Nijmegen en Br. Leonides Soede, Amsterdam. Patronaat-perikelen Het zomerprogramma van het patronaat is voor een groot deel klaar. Er is voor elk wat wils. Een globaal overzicht is als volgt: Zondag a.s. is er een fietsralley voor de zondagmorgen en zondag- avondgroep. Wij starten om half drie aan het clubgebouw. De beide Pinksterdagen gaan we op proefbivak in Afferden. Op 7 en 8 juni is er een proef bivak voor de oudste groepen. Op zaterdag 14 juni om 7 uur is er een grote voetbalwedstrijd tussen de leiders en de leden. Op zondag 15 juni gaan we ge- zameHjk naar de motorwedstrijden in Wanssum. Op 29 juni grote fietsralley voor de belde oudste groepen. En op 11 en 12 juli is het laatste proefbivak voor allen samen dat waarschijnlijk gehouden zal worden in de buurt van de Heelder Peel (Roermond). Het grote bivak zal dan gehou den worden in de kermisweek te Brummen (Zutphen). Voor Pinksteren dienen allen die mee willen gaan op bivak 10 gld. gespaard te hebben. Dienstplichtigen-retraite Van 29 mei tot 1 juni en van 2—5 juni zijn in Venlo speciale dienstplichtigen-retraites voor jon gens die opgeroepen zijn voor de militaire dienst. Men geve zich op bij de parochiegeestelijkheid of ook bij Pater Domitius, Patersklooster. 25 jaar teller by P.V.C. In café Martens te Leunen had de huldiging plaats van de heer Herman Wismans uit Venray, die zijn zilveren jubileum vierde als teller bij de PVC Limburg. Door de Provinciaal Voedselcom- mlssaris in Limburg, de heer M. Niesten uit Roermond werd Wis mans op hartelijke wijze geluk gewenst en gehuldigd, voor zijn grote verdiensten. Het deed de Provinciaal Voedsel- commissaris een genoegen Wis mans een oorkonde te overhandigen van de minister van Landbouw, en bovendien een gesloten enveloppe. Bij de huldiging, die voor Wis mans een volkomen verrassing was, waren aanwezig de heer H. Eraonts, lid van de Provinciale Sta ten van Limburg te Horst en de personeelschef van de PVC, de heef Notermans uit Roermond. H. Kindsheid In de komende weken wordt door de zelatricen de contributie opge haald voor de H. Kindsheid. Alle kinderen zijn vanaf hun Doopsel als lid ingeschreven en blijven lid totdat ze ongeveer 14 jaar zijn. Wanneer er veel kinderen zijn in een gezin, kan men de contributie, die voor elk kind 30 cent per jaar bedraagt, in meerdere termijnen betalen. Jeugd-O. en O. Wie gaat er mee op de fiets naar Kevelaer? Natuurlijk allemaal, tenminste als het weer goed is! We komen zondag 18 mei 's mor gens om half 10 precies, Bij elkaar; vertrekpunt „San Damiano". We gaan dus hier naar de H. Mis, ontbijten thuis, maar zorgen dat we proviand voor de hele dag bij ons hebben. Vergeet ook je pas niet, anders krijgen we moeilijkheden aan de grens. Tot zondagmorgen dus! Half 10 bij „San Damiano". Ongelukken De 25-jarige motorrijder H. van Rijsbergen in Nijmegen is donder dagavond op de hoek- van de Vos- senlaan met grote v&èrt tegen een lantaarnpaal gereden. De jongeman was onmiddellijk dood. De 20-jarige Duitse automobilist, die zondag in de Sint Annastraat te Nijmegen een motorrijder dood reed, blijft in hechtenis. Hij zal ver moedelijk vervolgd worden. Tegen hem wordt een eis tot schadeloos stelling ingediend. SVV—Tiglia 0—4 De wedstrijd van Hemelvaartsdag tegen Tiglia was niet veel bijzonders. Venray telde verschillende invallers, wat bepaald geen aanwinst was. Via een o.i. onrechtmatig toegeken de penalty kreeg Tiglia een voor sprong van 1—0, terwijl enkele minuten later een verdedigingsfout afgestraft werd. Na de rust kreeg Tiglia nog 2 goals. Met de stand van 0—4 bleef de wedstrijd doorzeulen tot het einde en veel te zien was er niet. M.H.C.V.-nieuws Worden nu onze M.H.C.V.-dames kampioen Zondagmiddag a.s. spelen onze dames de grote beslissingswedstrijd tegen Concordia uit Roermond te Venlo. Wordt deze wedstrijd ge wonnen, en met hard werken kun nen ze dat, dan is dit het tweede kampioens-elftal, dat afgeleverd wordt in de twee jaar die M.H.C.V. bestaat. Vertrek per speciale autobus om 13.45 uur vanaf Henseniusplein. over Uw zenuwen. Neem Mijnhardt's Zenuwtabletten Zij schenken de rust tot herstel esaanIikCGSa Interessante proef Gemeentewerken heeft het onder houd van het plantsoen in de Prin ses Marijkestraat in handen gelegd van de bewoners van die straat, aan wie planten, bloemen en snoei- materiaal is gegeven om een en ander in orde te brengen En inderdaad hebben deze be woners de zorg op zich genomen voor dit plantsoen, dat er keurig bij ligt en waarvoor de gehele straat zich verantwoordelijk voelt. Van andere straten heeft men ook reeds verzoeken gekregen om dezelfde regeling toe te passen voor „hun" plantsoen. Goed voorbeeld, doet goed volgen. Ruïne van het kasteel Geijsteren wordt gesloopt De ruïne van het kasteel Geijs teren zal geheel worden opgeruimd. Vóór de oorlog was dit kasteel een van de mooiste in Noord-Limburg. Het was in renaissance-stjjl opge trokken en dateerde grotendeels uit de zeventiende eeuw. Het kasteel met de voorburcht en de nabij ge legen pachhoeve werden in 1944 door Engelse bombardementen ge heel in puin gelegd. Toen de Geallieerde opmars van uit de Peel naar de Maas begon, handhaafden tenslotte de Duitsers alleen nog in Blerick en op het kasteel Geijsteren een kleine bezet ting, die de aftocht van de hoofd macht over de rivier moest dekken. Voor het kasteel Geijsteren was het een noodlottige omstandigheid, dat juist in die dagen de Maas een hoge waterstand had, waardoor de burcht over land moeilijk te be reiken was. Met behulp van bootjes zijn de ruïnes na de bombardemen ten bezet. Het kasteel was zodanig verwoest, dat na de bevrijding aan herbouw en herstel niet te denken viel, tenzij met behulp van zeer hoge extra overheidssubsidies. Hier is het niet van gekomen en in de loop van de volgende jaren kregen weer en wind vrij spel in de ruïnes. Sinds 1945 was al weer de helft ingestort van wat toen nog over eind stond, de grachten raakten ge deeltelijk verstopt met puin en het water kon niet meer geregeld af vloeien. Aangezien de situatie ter plaatse gevaar begon op te leveren voor al voor de spelende jeugd is thans besloten de ruïne geheel te slopen. Het afkomende puin zal grotendeels voor wegenaanleg wor den gebruikt, een kleiner gedeelte kan nog diensten bewijzen als ma teriaal voor de restauratie van oude gebouwen. Donderdag slecht weer voor toeristen Grauwe luchten hier en regen elders hebben de gebruikelijke toeris- tenstroom op Hemelvaartsdag dit jaar ruim binnen de perken van een volksverhuizing gehouden. Trekpleisters voor vreemdelingen en landgenoten waren ook donder dag nog de al weer groener wor dende bollenvelden, met als sterkste magneten Keukenhof en Linnaeus- hof. van 9 t/m 14 mei 1958 GEBOREN: Duijkers Hendrikus, Castenray 35a Strijbos Petronella, Castenray G 9 Linskens Peter, Oirlo F 16a Muyres Bernadette, Oostrum D 28 Groenen Martinus, Kruitweg 19 Vermeulen Antoinette, D.Thielenstr. v.Knippenberg Antonetta, Heidse Peelweg 2 Swinkels Maria, Bontekoestraat 10 Hendrix Jacobus, Paardekopweg 30 OVERLEDEN: Smits Hendrikus, echtgenoot van Friesen Maria, 70 jaren, Casten ray. ONDERTROUWD: v. Els Petrus, 31 jr, jurist, Kerk- rade en Poels Josephina, 29 jr, Grotestraat 26. Boom Wilhelmus, 23 jr, chauf feur, Overloonseweg 29 en Ver- bruggen Gerardina, 21 jr, Leunse- weg 12. Offerman Leo, 25 jr, architect, Elmpt (Duitsl.) en van den Beuken Gerarda, 26 jr, Langstraat 6. Lamers Hermanus, 27 jr, verple ger, Stationsweg 32 en Kersten Maria, 26 jr, Maasheseweg 15a. GETROUWD: Gelden Jacobus, 24 jr, betonwer ker te Vierlingsbeek en Rut ten Gertruda, 20 jr, Venray. Klaassens Antoon, 25 jr, uitv. bouwwerken en van den Hoogenhof Leonora, 21 jr, beiden Venray. Reintjes Petrus, 26 jr, landb., en v. Rijswijck Gertruda, 26 jr, beiden te Venray. Drabbels Mathias, 25 jr, landb., Wanroy en Linders Johanna, 25 jr, Venray. ADVERTENTÏËN 2 tomen biggen J. Derks, Oostrum D53 TE KOOP klein wit fornuis Pr. Bernhardstraat 8 TE KOOP wegens verhuizing, direct of later, Beckers haard, gr. cap. mooie keukenkast, enkele lampekappen, eenvoudig pickup kastje Adres bureau van dit blad. TE KOOP toom zware biggen H. Nellissen, Schoor G 45, Castenray van 22 mei tot 15 juni: internisi Dr. Kop neemt waar spreekuur in Ziekenhuis Venray op donderdag 10 uur. AFWEZIG van 19 tot en met 24 mei Arts Spoedgevallen worden waarge nomen door de plaatselijke col legae. Wegens familieomstandigheden is op 24 en 25 mei Café Siebers-Bonants gesloten Merseloseweg 24a. Heden zaterdag wegens familie omstandigheden de gehele dag GESLOTEN Bestrijdingsmiddelen Leunseweg 5 Wegens familieomstandigheden is op dinsdag 20 mei onze bakkerij en winkel gesloten Heden zaterdag 17 mei gesloten Op 23 mei hopen J. Sijbers en A. Sijbers-Vermeulen hun 25jarig huwelijksfeest te vie ren. Voor de vele blijken van belang stelling bij gelegenheid van ons huwelijk, betuigen wij, ook namens wederzijdse familie, hartelijk dank. Jacq. Martens Caria Marten? Sijbsrs Bij ons vertrek naar Australië zeggen wij allen hartelijk vaarwel, a.b. ss „Sibajak" Op dinsdag 27 mei hopen onze geliefde Ouders W. Lemmens en L. Lemmens-Poels hun 25jarige echtvereniging te vie ren. Ter hunner intentie wordt om half 10 in de parochiekerk van de H. Oda te Ysselsteyn een plechtige H. Mis opgedragen. Dat God hen nog lang moge spa ren, is de wens van hun dankbare kinderen. Ysselsteyn, Timmermannsweg 10 Dagadres Zaal Bos Ysselsteyn Kath.Bouwvakarbeidersbond Si. Joseph aid. Venray Maandag 19 mei van 912, van 2—6 en van 7—8 uur bonnen verzilveren Beekweg 6e Plistic tuinslang p. m. 90 oersterk, diverse kleuren met 5 jaar garantie. PJastic sproeier met koppeling samen 1.95 PETER HENDRIX Baijar Grotestraat "t koop gevraagd worstkoeien, zeugen en beren Koos Kremers, Vierlingsbeek Telefoon 04781-292 met bekwame buitenland-chauffeur Lourdes f 105.—, Brussel f 12.— per persoon Huurwagens vanaf 12 ct. per km. Voor groepjes van 8 tot 16 personen stellen wtf een on vergetelijke trip samen en gidsen U langs mooiste plaatsen GARAGEBEDRIJF N.V. „DE PEELSTREEK" Jan Poelsweg 5 Tel. 04785-274 Langs deze weg betuigen wij, mede namens onze kinderen, harte lijk dank voor de talrijke blijken van belangstelling bij ons 40jarig huwelijksfeest ondervonden. Alleen deze week: aluminium perculaior 1.5 I, slechts 3.98 PETER HENDRIX BAZAR Grotestraat Onderlinge VENRAY Premiebetaling zondag 18 mei vm. van 1112 uur bij G. van Gassel te Veulen. Premie bedraagt 1 pet. Premiebetaling zondag 18 mei na de Hoogmis, te Heide bij E. Nèllen. Premie bedraagt 1 pet. Pinken de helft. Het Bestuur zet de punt op de i Consumptie ijsstick 10 Vollemelk ijs met wafel 15 Aardbeien ijsstick 15 Roomijs met wafel 20 Choco roomijsstick 25 Beker 25 Choc, roomijstaart 1 liter 3.50 Choc, roomijstaart 1.5 liter 4.95 Verkrijgbaar bij G. van Soest, Stationsweg Te koop gevraagd verrekijker Adres bureau van dit blad. TE KOOP flinke partij zware biggen P. Custers, Oirl.weg C 42, Oostrum TE KOOP vet schot M. Peters, Oirlo D 58 TE KOOP goed onderh. fornuis Adres bureau van dit blad. TE KOOP 8 zware biggen J. Reijnders, Laagriebroek K 49 Te koop stukasperges P. Kusters, Hoopweg M 71 TE KOOP 11 zware biggen en 40 vette hanen v.d. Pasch, Smakt B 5. TE KOOP 250 8weekse pullen en eetaardappelen G. Winnen, Overloonseweg A 3 Te koop 2p. gascomfoor m. tafeltje St. Odastraat 8. To koop prachtige witte bruidsjapon m. 42 met b.b.h. petti-coat, tasje, hand schoenen, prijs f 80. Adres bureau van dit blad. TE KOOP partij eetaardappelen A. Verstegen, Overloonseweg 31 Wij vragen voor direct tegen extra hoge prijzen prima kwaliteit hooi geperst af boerderij, kleine en gr. partijen. P. Peters, Ysselsteyn, Timmermannsweg 36 GEVRAAGD Het Warenhuis, Hofstraat TE HUUR zit- en slaapkamer Adres bureau van dit blad. Biedt zich aan voor boerenwerk alleen zaterdags Adres bureau van dit blad. Sneller, beter en..., goedkoper W. H. LICHTEVELD, Merselose weg 4, Venray. de nieuwste plastic tuinslang (5 jaar schriftelijke garantie) Gazongrasmaaiers in vele merken en prijzen, bladharken, gazonmest, schoffels, rieken, schoppen, stelen, dames en her.n spaden, asperge- messen, tuinhandschoenen, vele srt tuinspuiten, kleinverpakking be strijdingsmiddelen, verplantschop- jes, vorkjes, krabbertjes, strand- emmertjes, kinderschopjes, enz. M. MUYSERS, Langstr. 28 Telef. 756 Zonnekleppen Strandballen Badtassen Badmutsen Zwemgordels enz. enz. HET WARENHUIS fa. Th.Pouwels Zn. Hofstraat 10 Julianasingel 2 Te koop electr. houten wasmachine Miele Prins Bernhardstraat 36 a hoogdrachtige jonge zeug B. van Meijel, Merselo M 5Öa Te koop Mico motor 125 cc Maasheseweg 7 Te koop toom biggen J. Derikx, Heide. TE KOOP nieuw ruim woonhuis met tuin, zeer mooi gelegen in de kom van Ysselsteyn. Binnenkort te aanvaarden. Adres bureau dezer. TE KOOP bijna voldragen koe of een met 20 liter melk, met melklijsten, tb- en ab-vrij, en een dragend varken L. A. Wilmsen, Overloon Peelkant C 191 Te koop prima tuinhuisje gelegen aan de Julianasingel, kippenhok 4 x 6 m goed onderhouden, stenen kippenhok 4.70 x 6.75 ro, gedekt m. Muiden p. stenen kippenhok 4.80 x 6.80 m, gedekt m. asbestpl. Aanbiedingen te richten aan de de directeur van Gemeentewerken, Venray. VERLOREN of in de Paterskerk laten liggen zilveren rozenkrans Tegen goede beloning terug te bezorgen Leunseweg 13a. GEVRAAGD kanioorschoonmaakster tevens voor bediening van het koffie-apparaat. Goed loon met sociale voorzie ning. Persoonlijk melden Julianasingel 24, na 7 uur. Gloednieuw Volkswagen busje Prima huurwagens 6-5-4 pers. vanaf 12 ct. ESS0 Service Station Langstraat 33 Telefoon 351

Peel en Maas | 1958 | | pagina 2