Huishoudster Bokma Volksconcerten 1958. Mededeling Eerste H. Communie op Hemelvaartsdag J. Kepers dc Bruijn ADVERTENTIEN Dr. M. C. C. Franssen Burgerlijke Stand Venray fam. Hermans-T.d. Berg Paardenverzekering Boerenkermis Venlen Comité Boerenkermis Reparaties kunstgebitten Verse champignons Bedevaart Oostrum Jonge Boeren Veeverzekering „Eensgezindheid" vacantiebonnen Speeltuin „Buitenlust" Mulders Houthandel gasfornuizen L. MANDERS Claesseni Slagerij J. COENDEItS Moederdag Romika pantoffels Oude Genever B. KRUYSEN serviezen Claessens Foto-albums Foto-lijstjes Foto-hoekjes HET WARENHUIS Moederda; Bloemend Bloemenhuii Gero Zi Autorjs „Söic Brafca artike Schrikt TUMMERS-CRI HET WAR Voor Pin 't Knopt sped! Claessens fa. MCjC Zondagsdienst huisartsen Op Hemelvaartsdag geldt ook de zondagsdienst der heren doktoren. Deze wordt op 15 mei vervuld door Dr. L. COENEN, Henseniusstr. 13a Telefoon 878. Uitsluitend voor spoedgevallen. GROENE KRUIS In tegenstelling tot wat op de voorkant is gepubliceerd, is het zuigelingenbureau voor de kom op vrijdag 18 mei, en op donderdag 22 mei is het zuigelingenbureau voor de kerkdorpen. Vriendelijk verzoek In verband met het feest van 's Heren Hemelvaart, mogen wij onze adverteerders en correspon denten vriendelijk verzoeken, hun advertenties en berichten (o.m. kerk diensten) zo spoedig mogelijk te willen opgeven, liefst voor woens dagmorgen 10 uur. De plaatsing van latere opgaven kan door ons niet worden gegarandeerd. Men ge lieve hierop te willen letten. Adm. PEEL EN MAAS. De burgemeester der gemeente Venray brengt ter algemene kennis, dat de volksconcerten voor 1958 zijn vastgesteld als volgt: zondag, 11 mei, Harmonie „Euter pe" Venray, Markt 8 uur; zondag, 25 mei, Fanfare „Ons Genoegen" Oirlo, Henseniusplein 8 uur; zaterdag, 7 juni, Harmonie „Sub Matris Tutela" Oostrum, Markt 8 uur; zondag, 15 juni, Fanfare „St Oda" Merselo, Henseniusplein 8 uur; zaterdag, 28 juni, Fanfare „De Peelklanken" Ysselsteyn, Markt 8 uur; zaterdag, 12 juli, Harmonie,.Euter pe" Venray, Henseniusplein 8 uiir; zaterdag, 19 juli, Fanfare „Sint Catharina" Leunen, Markt 8 uur; zondag, 27 juli, Harmonie „Euter pe" Venray, Henseniusplein 8 uur; vrijdag, 15 augustus, Fanfare „De Peelklanken" Ysselsteyn, Markt 8 uur; zondag, 24 augustus, Fanfare „Ons Genoegen" Oirlo, Hensenius plein 8 uur; zaterdag, 30 augustus, Fanfare „S Oda" Merselo, Markt 8 uur; zondag, 7 september, Harmonie „Sub Matris Tutela" Oostrum, Hen seniusplein 8 uur; zondag, 14 september, Harmonie „Euterpp" Venray, Markt 8 uur; zondag, 21 september, Fanfare „St Catharina" Leunen, Hensenius plein 8 uur. Venray, 24 apiil 1958. Geslaagd In de Psychietrische Inrichting St. Servatius te Venray werden op 6 en 7 mei de overgangs exa mens afgenomen. Voor het le over gangsexamen slaagden 11 candida tes 4 werden afgewezen. Voor het 2e overgangsexamen slaagden 12 candidaten, terwijl er 5 werden afgewezen. Morgen zondag plechtige kinderzegen Wegens het feest van de H. Kindsheid is morgen zondagmiddag in de Parochiekerk van St. Petrus Banden om 3 uur de plechtige zegening van alle kinderen van de H. Kindsheid. Ook moeders met de allerkleinsten worden verwacht. 15 Mei verlenging sluitingsuur Op 15 mei a.s. gaat de zomer - regeling in wat betreft het open houden der cafés en restaurants. Het sluitingsuur is in de zomer maanden voortaan om 12 u. nm. De winkelsluiting is sinds 1 april om 7 u. 's avonds. Diefstal De slager W. miste vorige week behalve zijn knecht, een aanzienlijk bedrag aan geld. Aangifte volgde en de slagersknecht werd te Horst van zijn bed gelicht. Hij bleek ech ter reeds een beduidend bedrag op de kermis aldaar, er door gedraaid te hebben. Hij is naar Roermond overgebracht. Onderscheidingen Ter gelegenheid van de Henri Dunant-dag is gisteravond in Lunch room Verheugen, door de Kring commissaris van hetNederlandsche Roode Kruis, Kring Limburg, Mr. J.A.A.M. Vencken uit Sittard, een drietal onderscheidingen uitgereikt namens het Nederlands che Roode Kruis. Zo ontving de kapitein L.J. Tim mermans uit Venray, de Medaille van Verdiensten in het zilver en de heren C. Hensink uit Ysselsteyn en P. Rouvroie uit Venray, de Medaille van Verdiensten in brons. Bij die gelegenheid memoreerde Mr. Vencken het vele en belang rijke werk, wat genoemde heren hebben gedaan bij de identificatie en herbegraving van Duitse mili tairen op het grote kerkhof in Ys selsteyn, waar door honderden na bestaanden zekerheid kregen over het lot van hun dierbaren. Zij deden en doen meer dan hun plicht, wat van Duitse zijde o.a. de erkenning vond in de onderschei ding van kapitein Timmermans. Geslaagd Voor het vakdiploma fotohande laar slaagde in Den Haag, de heer J. Hoedemakers uit Venray. Disco-club Programma van vanavond: Beethoven: Pianosonate in Fis op 18 Ingeleid door mej. Welters Ravel: concert voor de linkerhand Ingeleid door mej. Hermus De Falla: Nights in the gardens of spain Ingeleid door mej. Bouten. Plaatsen voor de ouders en nog twee familieleden: le. Naast de communicantjes kun nen de banken aangevuld worden, tot aan het gespannen touw. 2e. Alle banken in het midden schip zijn gereserveerd voor boven genoemde familieleden èn alle banken op zij tot aan de eerste biechtstoelen, vanwaar men nog op het priesterkoor kan zien. 3e. De rest van de banken zijn vrij. 4e. Er worden geen plaatskaar tjes gegeven, omdat verschillende mensen zich hieraan niet houden. Vriendelijk maar dringend ver zoeken wij de ouders en familie leden zich aan bovenstaande bepa lingen te houden. Kloosterjubileum Op 16 mei a.s. hoopt de Eerw Zr. Laurenta (in de wereld Antonia Dommeck) haar zilveren Professie- feest te vieren. Zuster Laurentia vertoeft thans in het klooster van de Dominicanessen te Utrecht. Collecte gezamelijke militaire fondsen Morgen zondag 11 mei zal er een collecte gehouden worden van de gezamelijke militaire fondsen. De opbrengst komt geheel ten goede aan de oorlogsslachtoffers en invaliden. Corsetten-show bij Fonck In zaal Wilhelmina toonde maga zijn De Zon op uitstekende wijze haar grote collectie Pas-Tunette foundations, waarvoor grote be langstelling bestond. Een vijftal mannequins, drie slanke en twee „minder slanke" toonden hoe in deze collectie een maatsysteem is aangehouden, dat gebaseerd is op diepgaande onderzoekingen naar de juiste maten bij de Nederlandse dames, zodat het overgrote deel dus een kant-en-klaar corset kan kopen. Voor hen, die dit geluk niet hebben, bestaat bij de Pas-Tunette de mogelijkheid een corset naar maat te krijgen. Ook verschillende modellen beha's werden getoond, waarin sommige met zachte schuimrubber-vulling, die zelfs na langdurig wassen hun vorm blijven behouden. Ook was aan de a.s. moeders gedacht, die hier op duidelijke wijze getoond kregen, hoe voor de zo onmisbare steun gezorgd wordt. De foundations werden op zeer beschaafde wijze geshowd en er was duidelijke tekst en uitleg, waar bij vooral gewezen werd op het be lang van het vooraf passen van ieder corset of beha. Een van de grootste verrassin gen van deze avond, was naast het aangeboden kopje koffie en het optreden van een buikspreekster, die zelfs de hele zaal aan het zin gen kreeg, vooral de zeer lage prij zen. De talrijke dames, die deze show bijwoonden, waren zeer te vreden over het getoonde. Schietwedstrijd Morgen zondag zal de schutterij St. Anna het jaarlijks wisselbeker- verschieten houden op het nieuwe terrein aan den Buus. Scliutterskoning Bij het gehouden koningschieten bij de handboogschutterij St. An- tonius Halfweg, werd de heer M. Millen schutterskoning. Nieuwe toren in Oirlo Het aannemersbedrijf Vollebergh, is in Oirlo, begonnen met de bouw van een nieuwe toren, die de plaats zal in nemen van de oude, die door de duitsers op 22 november 1944 werd opgeblazen. De nieuwe toren is ontworpen door het architectenbureau Kayser, uit Venlo en zal ongeveer 40 m hoog worden, spits inbegrepen. Van het karakter Van de oude toren, heeft men weinig bewaard. De oude, die waarschijnlijk in de 13e eeuw gebouwd is én zuiver Ro maans was, was gebouwd als een zgn. verdedigingstoren. In moeilijke tijden kon men door een klein smal poortje in de toren komen, die verder geen toegang had en dus niet de poorten kende, die men bij andere torens kent. De oude toren was ongeveer 3S meter hoog en had twee klokken, waarvan de zwaarste is terugge komen. Voor de nieuwe toren is men aan het sparen om een twee tal kleinere klokken meteen te kun nen inhangen. Van de oude toren is nog bekend, dat hfj in 1870 door de bliksem is getroffen en o.a. met steun van de overheid toentertijd is hersteld kun nen worden. Huybers René, Veltum L 82a Coopmans Henricus, Ch. Ruysstr. 4 Geurts Catharina, Paardekopweg 8 OVERLEDEN: Zeegers Leonardus, weduwnaar van Groetelaers, 80 jr, Bergen v.d. Bekerom Johannes, wed. van Thuijls, 73 jr, St. Servatiusweg 11 Erkelens Hendrikus. wed. van Nunen, 85 jr, Zwarte Klef A 8 Verhalle Martinus, wed.v. Jansen, 77 jr, Laagriebroek K 50. ONDERTROUWD: Kleuskens, Matheus, 27 jaar, kan tonnier, Schoor K 29a en Franssen, Gertruda, 23 jr, Beekweg 6a Hendriks, Peter, 26 jaar, steen- fabrieksarb., Overloon en Jansen, Jacoba, 23 jr, Laagheid? e weg 7 Raaijmakers, Jacobus, 23 jr, steen fabrieksarbeider, Vierlingsbeek en v. Meijel, Maria, 22 jr, Deurnesew. 3 I Langs deze weg betuigen wij, mede namens onze kinderen en kleinkinderen, hartelijk dank voor de talrijke blijken van belangstel ling bij ons 40jarig huwelijksfeest ondervonden. VEULEN. Voor linnennaaien en costuumnaaien slaagden de da mes M. Nijssen, Riekje Reintjes, A. de Krijger. Voor costuumnaaien de dames L. Geurts, M Geelen, M. Willems en M. Deriks. Met grote vreugde en dankbaar heid aan God geven wij kennis van de geboorte van ons zoontje JOSJE Bij het H. Doopsel ontving hij de namen Johannes Albertus Anna Maria Louis. F. C. A. BEENEN H. BEENEN-SWAGHOVEN Boxmeer, 2 mei 1958 Pastoor Kerstenstraat 28 ven 15 mei i.m. 1 juni AFWEZIG DERDE ORDE Morgen zondag 11 mei is er in San Damiano om 3 uur maandver gadering voor de leden van de Derde Orde en belangstellenden. Er zullen enkele mededelingen worden gedaan over de verbouwing in verband met het honderdjarig bestaan van onze afdeling en over de nieuwe constituties. Verder zal pater Magister een causerie houden over het actuele thema: Veranderingen en vernieu wingen, die zich in onze wereld voltrekken. Hoe moeten wij daar tegenover staan Er is dus slechts één vergadering en we hopen dat de leden in grote getale aanwezig zullen zijn. van 2 t/m 8 mei 1958 GEBOREN: v. Dommelen Gerarda, Leunen K 61c Welbers Maria, Vierlingsbeek Kusters Martinus, Oirlo E 1 Bonants Johannes, Pr. Beatrixstr. 18 Sultella Yvonne, wnd. Vlakwater Doortje Hermans Joop Baltissen hebben de eer bij deze, mede na mens wederzijdse familie, kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de inzegening plaats heeft op zaterdag 17 mei om 1015 uur in de parochiekerk van St. Jan de Doper te Merselo. Venray, Leunseweg 5 Merselo M 8. Op dezelfde dag hopen hun ge liefde ouders en schoonouders Arnold Hermans Jacoba Hoeijmakers hun zilveren huwelijksfeest te vie ren. Dat God hen nog lang moge sparen, is de wens van hun dank bare kinderen. Dagadres: Café In den Engel. Gelegenh. tot feliciteren 12 uur In verband met bovenstaande zijn op 17 mei GESLOTEN: A.W. Hermans, Leunseweg 5 Baltlssen-Jacobs, Ysselsteyn manufacturen fa. J. Baltissen, Merselo kleermakers Op zaterdag 17 mei hopen onze lieve Ouders W. Gellings en A. Gellings-Jelissen de dag te herdenken waarop zij vóór 25 jaren in de echt werden verbonden. Dat God hen nog lang moge sparen, is de wens van hun dank bare kinderen. Merselo, Endepoel N 19 Dagadres: Café Janssen, Merselo Dankbetuiging Voor de vele blijken van belang stelling en medeleven bij hel droe vig overlijden van ons inniggeliefd zoontje en broertje HARRY, be tuigen wij onze welgemeende dank. Speciaal danken wij heren Geeste lijken, dokter v. d. Meer, doktoren en zusters van het Ziekenhuis en de buurt. Oostrum, mei 1958. Onderlinge VENRAY Premiebetaling zondag 11 mei a.s. vm. van 1112 12 uur in café Wed. G. Camps te Oostrum. Premie bedraagt 1 pet. Het comité Boerenkermis wil hierbij dank betuigen aan allen die dit jaar mede hielpen de Boe renkennis te doen slagen. Bijzonder dank aan hen, die hun steun verleenden door gratis prij zen te schenken, Evenals voorgaande jaren is de boerenkermis weer uitstekend ge slaagd, waardoor de financiële las ten welke nog op het jonge recto raat drukken, aanmerkelijk zijn verlicht. Mede ook namens de Z.E. Heer Rector nogmaals hartelijk dank. Nog gelegenheid tot inscharen van weivee P.Jacobs, M 68 Merselo. Wij vragen voor direct tegen extra hoge prijzen prima kwaliteit hooi geperst af boerderij, kleine en gr. partijen. P. Peters, Ysselsteyn, Timmermannsweg 36 Sneller, beter en.... goedkoper W. H. LICHTE VELD, Merselose- weg 4, Venray. Rutten's kwekerij, Eindstraat. Zondag a.s. van de Kring Venray Bijeenkomst 8.30 uur vm. bij Verheggen. Premiebetaling zondag 11 mei na de Hoogmis, te Veulen bij L. van Gassel. Premie bedraagt 1 pet. Pinken de helft. Het Bestuur A.s. maandag 12 mei 's avonds en 10 uur verzilveren (opdruk 30 april '58) bij F. Swinkels, Maasheseweg 9. Maandag 12 mei wegens familie omstandigheden GESLOTEN Slagerij Math.Goumans Kerkpad Maasheseweg is weer geopend Aanbevelend, M. VERSTRAELEN gevraagd in gezin met kinderen. Meerdere hulp aanwezig. Fort St. Michielstraat 44 Blerick, Tel. 2423. GEVRAAGD meisje voor halve dagen dat zelfstandig kan werken. H. Hendrix-Wethly, Patersstraat 9 Biedt zich aan meisje 16 jaar voor de huishouding. J. Eibers, Peel kant C 239 Overloon. GEVRAAGD net kosthuis in Venray Br. onder nr. 95 bureau dezer. Aspergesteker(ster) gevraagd Wed. Verstegen, Smakt. TE KOOP Yselster eetaardappelen P. de Kleijn, Geijsterseweg D 25 Te koop mangelwortelen van Schijndel, Veltum L 15 TE KOOP pasgekalfde KS koe met hoge prod, tb- en ab-vrij. Th. Jacobs, Steegsbroek I 18 TE KOOP partij zware biggen G. Hendrix, Merselo M 6a Te koop drachtige volbloed vaars 14 mei tb- en ab-vrij, en een vaarskalf P. Teunissen, O verbroek K 113 Té koop 100 7w. W x R pullen G. Muijsers, Kuikenbroederij. Vredepeel Merselo, Tel. 04786-251. TE KOOP 150 6w. pullen WL M. Beckers, Broekweg 6. Te koop schuur of stal 15 x 9 m met pannen bedekt. J. Swinkels Past. Jacob speel 4, Ysselsteyn. TE KOOP 4 bijna voldragen zeugen 2e worp. J. Lemmen, Timm.weg 52 Ysselsteyn. Te koop een weischot en partij voeder- aardappelen bij J. Jenniskens—v. Meijel, Deurneseweg 27 Ysselsteyn Verkrijgbaar tomatenplanten m. potkluit P.J. vd Putten, Kruisstraat 10 GEVRAAGD meisje voor d. of d. en n. zelfst. k. werken, meerdere hulp aanwezig. Goed loon. Verheugen, Grotestraat 7 TE KOOP 4 zware biggen Ant. Voermans, Leunseweg 16a Te koop een koe 17 liter melk, vrij bedrijf en Yselster eetaardappelen. J.M. Michels, M 114a, Merselo TE KOOP 4 clubs rood pluche eventueel met bijpassende tafel, in goede staat. Te bevragen bij Ebberink, Marktstraat 5. TE KOOP partij biggen L. Hendrix, Oostrum. Te koop partij biggen Aspergestekers gevraagd A. Smedts, Lorbaan Veulen TE KOOP zeug met 10 biggen en bruin pinchertje, prijs billijk J. Rongen, Heide. TE KOOP bromfiets met 2 versnel!. Merseloseweg nw. 27 Te koop kinderbedje en kinderwagen Henseniusplein 2. TE KOOP toom biggen M. Jenniskens, Steeg K 70. TE KOOP 100 pullen W x R J. Verlinden, Heidsepeelweg 24, Ysselsteyn. TE KOOP 100 6w. pullen W x H Vlakwaterweg 14 TE KOOP toom biggen, zadel met ligriem v. luxe paard, partij eetaardappelen. L. Custers, Boshuizen. Te koop eetaardappelen Kind. Emons, Leunen K 53. Voorradig prachtsortering ATAG en ETNA het laatste snufje v. d. Jaarbeurs. Vakkundige aansluiting door erkend installateur. Zie onze etalage MARKTSTRAAT .3 Rijschool Onze reclame Ham 100 gram 50, 250 gr. 120 Leverkaas 100 gr. 35, 250 gr. 85 Zure zult 500 gram 40 Vrijdag en zaterdag: Varkensbraadworst 500 gram 140 De nieuwste Ariaens-Kosman Het allerbeste I Slijterij-Wijnhandel Markt 15 Telef. 971 Ta koop 1000 kg voeraardappelen Yselster. Heuvelstraat 15 TE KOOP DKW motor 125 cc J. Ewals, Heide L 61 TE KOOP partij biggen A. Jeuken, Stationsweg C 2a TE KOOP consumptieaardappelen H. Custers, Steegsbroek. Te koop bromfiets Avros H. de Jong, Maash.wegB 2a, Smakt Te koop gevraagd afgekeurde koeien en zieke varkens Cor Kremers, Carmelietenstraat, Boxmeer, Tel. 08855—459. TE KOOP 3 tomen biggen Michels, Volen. Te koop 200 7weekse pullen Bèr Willems, Maasheseweg 21 TE KOOP onderstel v. driewieler i.g.s. Gebr. Hoederaaeckers, Langstr. TE KOOP 2 vaarskalveren Wed. G. Baten, Oirlo Te koop 5 biggen M. Jenniskens, St. Leonardweg 19, Wanssum. TE KOOP partij biggen M. Joosten, C 16, Lull. Tc koop grote partij vette kuikens ook per stuk F.L. van Lipzig, Venrays Broek Tomatenplanten verkrijgbaar bij H. Tacken, Schoolstraat Het vertrouwd adres voor al uw dranken. Speciaal voor 't zomerseizoen Rijnwijnen Moezel (D.) en (Lux) Wintranger Elbling Riesling Riesling (Dalmatiner) Moselblümchen Rüdesheimer Rosengarten Kröver Kahlenberg Witte Bordeaux Graves Superieures Entre Deux Mers Haut Sauternes Limburgs bier Brands, Pils, Donker en Up Limonades Tonic Colac Victoriawater Alle soorten pracht kop en schotel Het Warenhuis Telefoon 566 Hofstraat 10 Julianasingel 2 Caravan Tel. 429 la. Th.Pouwels Zn. Hols'raat 10 Julianasingel 2 Zondag 11 Julianasingel 7 De comp collect treft U natKir! J.Coenen-HoulacI Holstr Tevens «rl kampeeim. De gehele s is vooirac J.Coenen-Houtac Hofstr lange Ievensd krachtige sch veilig Schrikdraadappa PE 4601 Tummers-(re Huishoudtr; Strijkplankc Wasketels Wasteilen in alle maten J.Coenen-Houtac! Hofctr Moederdag Een practisch vindt U ze Venray het go tegen ai in alle r Hofstraat 10 J Teléf. Overhel jongens- er blOU! Laagste i A. Scheepers Tel. 3' Het niet voor uw k HET WARENH^T! fa. Th. Pouw Autoverhuur RONDO Use f409.- wringer f 66;- vêtwarming f 70.- RONDO wasautomaten Doris 1 1590.- en f2250.- Erica f 850.- cn-f1490.- RÓNDO Irine f mii>£ f

Peel en Maas | 1958 | | pagina 2