alle tuinzaden bot CC 267 beeldt Herijk van maten, ge wichten, meetwerktuig HINDERWET P.D.V. De Zwaluw 40 Jaren Boerenbond Leunen Overpeinzingen Nieuws in het kort H. Voermans-Proosten Burgerlijke Stand Venray K.A.V. Gemeente Deurne Moop Peelvelden Notaris J. A. Tromp te Denrne Veen in Peelvelden Boerenleenbank Ysselsteyn Boerenbond Oostrum de gehele dag gesloten Schoenreparatie vergroten v. schoenen L. Yerstraelen Gebr. Michiels P. ST0KS TAXI Profiteert van onze koopjes A. VAN AARSSEK J. Knsters-Wilmsen nette winkeljuffrouw net meisje v. d. huishouding flinke jongen ca. 18 j. en 2 meisjes inscharen van weivee motorrijwiel M PE Si] 1 PETEF VOS' Openstelling Gemeentehuis op 26 maart 1958 Burgemeester en Wethouders van Venray Ken gen ter algemene ken nis *#dt de gemeentesecretarie in verband met de verkiezing van de leden van de Provinciate Staten op Woensdag, 26 maart 1958, op dez»> dag uitsluitend geopend ls voor de Afdelingen Burgerlijke Stand en Verkiezingen van 10 tot 12 uur. Venray, 19 maart 1958. Openbare bekendmaking Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter kennis van belanghebbenden, dat vóór 1 april 1958 verzoekschriften bi) hen kun nen worden ingediend, om een perceel grond, kadastraal bekend gemeente Venray. sectie G no. 2015, groot 0 94 65 ha, gelegen aan het Schoor, van de gemeente te pach ten. De verpachting zal geschieden van jaar tot jaar. Inlichtingen omtrent de ligging van bedoeld perceel kunnen ter secretarie, afd. J, worden ingewon nen. Venray, 12 maart 1958. Kloosterfeest Dinsdag 25 maart a.s. hoopt Soeur Nolaska in de psych. inrichting St Anna haar zilveren kloosterfeest te vieren. Velen, die deze zuster kennen, zullen zeker op die dag even aan haar denken en de ge lukwensen willen aanbieden. Stille omgang Zaterdagnacht hebben de deelne mers aan de Stille Omgang hun jaarlijkse tocht naar Amsterdam weer gemaakt. In het plechtig lof wat zaterdagavond te Oootrum werd gehouden, preekte kapelaan Geerits. Met de bedevaartgangers uit Mook, waar Mgr. Hanssen hen uitgeleide deed, hadden bijna 600 pelgrims een plaats in de extra trein, terwijl 6 autobussen op eigen gelegenheid de tocht naar Amster dam maakte. Ruim 900 mensen uit Noord Limburg namen aan deze omgang deel. K.A.J. Gespreksavond De gespreksavonden voor jongens en meisjes vallen erg in de smaak. A.s. woensdagavond om 8 uur zal er weerzo'n avond zijn in de K.A.J. zaal. De vorige gespreksavond werd er onder elkaar van gedachten gewis seld over het actuele onderwerp: zakgeld en kostgeld, nadat de Heer van Rens dit onderwerp zeer pak kend had ingeleid. In verband met de Passietijd zal nu het onderwerp zijn: Wat zegt mij de Mis? Als toegift zal een reportage gegeven worden van een bezoek aan Lourdes, opgenomen op de band, tezamen met projectie. We hopen dat er voor deze avond evenveel belangstelling zal zijn als voor de ontspanningsavond van verleden zaterdagavond, welke buitengewoon geslaagd mag wor den genoemd. Ongelukken Zaterdag reed de bestuurder van een luxe wagen te Merselo tegen een van de bussen, die ar beiders naar de Vredepeel vervoerde. De wagen werd van de weg ge drukt en belandde in een greppel, waar hij kantelde. De materiële schade was zeer groot, terwijl de bestuurder van de luxewagen een lichte hersenschudding opliep. Op de hoek van Oostsingel- Ch. Ruysstraat botsten twee luxe wagens tegen elkaar, waarbij de schade beperkt bleef tot wat mate rieel. Een jongeman van de fam R. op de Landweerd liep tegen een luxe wagen op de Stationsweg. Wonder boven wonder kwam de jongen met de schrik vrij. Mevr. Lomme, die voor veer tien dagen te Geysteren bij het aan steken van een wasketel op de een of andere wijze te dicht bij het vuur gekomen is, waardoor haar kleren aanvlogen, is ten gevolge van de daarbij opgelopen verwon dingen in het ziekenhuis alhier overleden. Het slachtoffer was 64 jaren oud. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, dat dit jaar voor de herijk der maten, gewich ten en meetwerktuigen zitting zul len worden gehouden te Venray in het achterzaaltje van café-restau rant van van de Broek, School straat 3. De zittingen worden gehouden: voor apothekers, apotheekhoudende geneeskundigen, veeartsen, hande laren in edele metalen, parels, edelgesteenten of munten, juwe liers- en goud- en zilversmeden op maandag 31 maart 10.15—10.45; voor openbare instellingen op maandag 31 maart 10.45—12.30 en 14—14.30. Voor de overige herijkpllchtigen t.w. voor hen, wier geslachtsnamen (namen van firma's ais geslachts naam te beschouwen) beginnen met één der letters A en B op maandag 31 maart 14.30—17; C (waaronder de coöperaties) D, E, F, G, H, I, J, K en L op dinsdag 1 april 9—12 30 en 14—17; M, N, O. P, Q. R, S, T, U. V.W, X IJ en Z op woensdag 2 april 9—12.30 en 14—16. In verband met de herijk wordt voorts ter algemene kennis ge bracht: 1. dat de maten en gewichten schoon, droog en roestvrij moeten worden aangeboden om onderzocht te kunnen worden; dat ijzeren ma ten van binnen en buiten geverfd dienen te zijn, koperen gewichten afgepoetst en ook de gaten gerei nigd; dat ijzeren gewichten niet gepot lood mogen zijn, doch roestvrij moe ien zijn gemaakt en daarna inge wreven met gekookte lijnolie; 2. dat de maten en gewichten vóór 1 oktober 1958 gestempeld moeten zijn met de letter x en dat er, bij verzuim of verhindering om van deze zitting gebruik te maken nog gelegenheid bestaat maten en géwichten te laten herkeuren aan het IJkkantoor te Maastricht, das vrijdags van 912 30 en van 14.30 tot 17 30 uur; 3. dat de maten en gewichten, die gestempeld zijn met het af- keurlngsmerk niet in winkels enz mogen worden teruggebracht; 4. dat ten bate van 's Ryks schatkist voor het onderzoek der maten en gewichten keurloon en voor het justeren der gewichten iusteerloon moet worden betaald; 5.' dat de miligram-gewichten niet op de herijkzitting, doch uit sluitend aan het ijkkantoor ter her keuring kunnen worden aangebo den. De gezegelde enveloppe, afge geven bij de vorige verificatie, moet met de gewichten franco per post worden opgezonden, daar deze an ders moeten voldoen aan de eisen, welke aan nieuwe ge\vlctitén wor den gesteld. Voor elk gewicht moet op postrekening no. 507661 van IJkkantoor Maas»richt een bedrag van 40 cent worden gestort.M 6. dat aan de herijkplichtigen door de dienst van het ijkwezen zoveel als mogelijk is, oproepingen zullen worden uitgereikt, vermel dende het tijdstip waarop de maten, gewichten en meetwerktuigen ter herkeuring aangeboden kunnen worden. Men houde zich, in zijn eigen belang, aan dit tijdstip Er wordt uitdrukkelijk op gewezen, dat de verplichting tot herkeuring blijft bestaan, ook al wordt geen oproe ping ontvangen. Venray, 12 maart 1954. Burgemeester en wethouders van Venray, brengen ter openbare ken nis, dat ter gemeente-secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijla gen van de directie van de Shell Nederland N.V. gevestigd te 'sGra- venhage Wassenaarseweg 80, om vergunning tot het oprichten van een benzine- 'en een autogasolle- lnstallatie op het terrein van het aannemingsbedrijf J.P.A. Nelissen N.V., kadastraal bekend gemeente Venray sectie E nr 3189. Gedurende tien dagen na de dag tekening van deze bekendmaking bestaat voor eenieder de gelegen heid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen der vergunning in te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op woensdag 9 april a.s., des namiddags 3 uur in het gemeentehuis van Venray een openbare zitting worden gehouden, waarin mondeling bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kun nen worden ingebracht. Eenieder kan ter secretarie der gemeente kennis nemen van de terzake ingekomen schrifturen. Venray, 19 maart 1958. St. Jozefdag op de Smakt Ondanks het vrij gure weei is woensdag il. de drukte op de Smakt als vanouds geweest. Beide kapel len waren tovervol bedevaartgan gers en gedurende het plechtig lof dat opgedragen werd door Deken Loonen, moesten vele pelgrims buiten blijveh staan. Heden zaterdagavond maandver gadering. Aanvang 8 uur precies. Leden die nog contributie moeten voldoen, kunnen dit voor de aan vang van de vergadering bij de penningmeester afdragen. PATRONAAT Oudersavond Morgen, zondag 23 maart zal er in zaal Wilhelmina een oudersavond gegeven wordétt voor de leden van het patronaat. Wij verwachten, dat alle ouders op deze avond aanwezig .zijn. Dr van Noorden zal 'een korte inleiding geven over de jeugd, waar na wij tot een gesprek hopen te komen. Na de pauze met eèri kopje koffie zal door de leiders een origineel passiespel opgevoerd worden met als titel: Wat dee'd ik met Zijn bloed. Het kinderkoor onder leiding van de heer Kronenberg zal zorgen vogr enkele mooie liedjes ter opluis tering. Ouders, weldoeners, a.s. zondag zal er geen patronaat zijn voor de jongens. De leden kunnen wel met hun ouders naar de oudersavond komen. Woensdag werd in Leunen het 40 jaar bestaan van de boerenbond feestelijk gevierd. Temeer waarop deze dag het nieuwe pakhuis en kantoor in gebruik werd genomen. De dag werd feestelijk ingezet met een plechtige H. Mis, waarna Pastoor Vorstermans de nieuwbouw inzegende, speciaal het Stlsidorus- beeld, vervaardigd door de jonge Leunse kunstenaar L. Claessens, dat in de gevel is aangebracht. Na deze plechtigheid volgde een druk bezochte receptie, waarop practisch alle leden present waren, die tevens het nieuwe kantoor en pakruimten konden bezichtigen. Om II uur begon in zaal Martens de jaarvergadering onder voorzitter-1 schap van de heer van Dijck, waar op de secretaris W. Kusters, reke ning en verantwoording aflegde en via zijn verslagen aantoonde, hoe dringend nodig de uitbreiding en nieuwbouw was in verband met de gestegen omzet. In de avonduren was er dan een feestelijke bijeenkomst in zaal van Gasselt op het Veulen, waar de leden en hun vrouwen een feestelijk ge dekte koffietafel gereed vonden. Hier werd gesproken door voor zitter A. v. Dijck, Mevr. Reintjes van Megen en de heer Dlnghs, de secretaris der LLTB, die de feest rede hield. De heer Kusters werd bij die ge legenheid ook in de bloemen gezet vanwege zijn 1272-jarig dienst- jubileum. De heer Dinghs prees de afdeling Leunen, als een der best georgani seerde van Limburg. PAARDENFOKKERIJ De ontvangst van een uitnodiging voor de jaarvergadering van de Hengstenassociatie, doet onwille keurig terugdenken aan vervlogen tijden toen J. Poels z.g., de kleine keuterboeren die op een paard uit gingen het advies gaf, om het eens te proberen met wat zware paar de zgn. Belgen en hoe op zijn ad vies indertijd wat merries en veu lens uit België werden gehaald, die inderdaad zeer goed voldeden en waarvan de handel ook nog wel een grijp-stuiver opleverde. In 1906 had hij het al zover, dat Rambags en Friezen, de stoute schoenen aantrokken en de eerste Belgische hengst kochten, Brilliant. Dat is het begin geweest van een uitgebreide paardenfokkerijen paar denhandel in deze streken en dat was op zijn beurt weer aanleiding, dat in december 1913 de hengsten associatie Venray-Horst-Sevenum werd opgericht, die sindsdien dus bijna 40 jaren haar zegenrijk werk hier heeft verricht. Onder leiding van Jan Poels, kocht men de hengst Togo d'Eiène B 70 aan van Rambaes. Deze hengst dekte in 1913 nog 280 merriën. De 1921 werd de kampioenhengst Cavalier de Grubben, aangekocht voor f 45.000, en toen stonden op stal Cavalier, Germinal, Togo, Karei en Fieuron, die met zijn alle meer dan f 40.000 dekgelden per jaar opbrachten. Er werden in die tijd voor mer riën f 5 000 neer geteld en f 1.000 voor een veulen. Maar ook hier kwam de terug slag, zelfs zo, dat de dekgelden nog niet meer terugbetaald werden. Toch bleef men prima materiaal houden en we denken aan Audacie de Chateau en Dompteur Delcourt. Tenslotte Nico van Melo, die wel met gouden letters in het boek der historie van deze vereniging ge schreven zal staan. Trouwens, het is feitelijk met op zet, dat we hierboven in vogelvlucht enkele herinneringen neerschrijven, herinneringen, die ontegenzeggelijk wel aangevuld en verbeterd kunnen worden, maar bij ons weten nergens vastliggen. Misschien dat dit tevens voor de vergadering aanleiding moge zijn om ook op het gebied der „geschie denis" eens voortvarend te wezen en eens vast te leggen het wel en wee van deze associatie, die van zulk een groot belang voor de ge hele streek is geweest. Nu is er nog kans veel te achter halen, wat de oorlog misschien ver nielde en vast te leggen, omdat er nu nog mensen leven die van deze historie afweren. Maar laat men ze dan ook vastleggen voor later tijden. Paardrennen Nu we het toch over paarden hebben, dit jaar is het alweer 10 jaren geleden dat de ruiterclub Ons genoegen de zgn. wilde club haar laatste paardenrennen heeft georganiseerd. Deze club, die in 1918 is opgericht door wijlen de heren Jan Poels, Vincent Pijls en Hubert Janssen, heeft velen aan zich verplicht door de grote inter nationale rennen en harddraverijen die hier werden gehouden en menig maal hebben behalve bekende Hollandse stallen ook Duitse en Belgische elkaar op het sportterein zien bekampen. Is deze club voor goed ter ziele of hoe staat het daarmede? Het wordt weer zomer en bij ge legenheid van het 40 jarig bestaan van die club zou zulk een ouder wetse paardenrennen het wellicht nog goed doen. Paratyfus in Deurne In een officiële verklaring tijdens de zitting van de gemeenteraad heeft de burgemeester de geruch ten over paratyfus in Deurne be vestigd. De epidemie is niet ernstig. Vijf en dertig gevallen zijn gecon stateerd. Van de patiënten werden er 31 in het ziekenhuis te Deurne en twee in het ziekenhuis te Helmond op genomen. De toestand verbetert: in de afgelopen week werd er slechts één geval geconstateerd. De medische dienst blijft waak zaam om uitbreiding te voorkomen. De staking van de K.L.M.- vliegers ls weer ten einde en vrij dagmorgen vertrokken de vlieg tuigen weer als gewoon. Door de drie vakbonden van de Grafische industrie worden po gingen aangewend om tot een 45-urige werkweek te komen en dus op zaterdag niet meer te werken. Maandag werd het 40-jarig bestaan van de Fok- en controle vereniging te Merselo enigszins feestelijk herdacht. De vereniging telt thans 94 leden. De 84-jarige P. Muyzers herdacht tevens zijn 40 Jarig lidmaatschap. 484 koelen staan nu onder controle. Voor de vele blijken van deelne ming bij het plotseling overlijden en de begrafenis van onze lieve man en vader Jos. Voermans zeg ik hartelijk dank, speciaal aan directie en personeel steenfabriek Het Veulen, Zusters van het Zie kenhuis en de buurt. van 14 t/m 20 maart 1958 GEBOREN: Lltjens Petronella, St. Servatiusw. 1 Willems Elisabeth, Weverslo M 81 Vermeulen Maria, Heide L 63 Speijcken Jacoba, Wanssum Voesten Theodorus, Merselo M 129 Maas Peter, Oirlo E 81b Creemers Leonardus, Vlakw. M 72 Poels René, Leunseweg 14 Schuurmans Arnold, Oranjestr. 11 Reijnders Jacobus, Vierlingsbeek Theunis Henricus, Leunen K 83 Janssen Johannes, Veulen H 36 Claessens Joseph, Leunen K 14 OVERLEDEN: Emons Pieter, wed. van Janssen Anna, 82 jr, Laagriebroek K 53 Arts Mechelina, echtg. v. Vissers H., 75 jr. Klein Oirlo F 47 Lemmens Maria, echtg. v. Nanink Ch, 78 jaar, Stationsweg 32 Gerits Petronella, wed. v. Sijmons J., 74 jr, Blitterswijk Reutellngsperger Huberta, wed. v. Lomme H., 64 jr, Geijsteren. ONDERTROUWD: van de Vorle J., 26 jaar, mijn werker, Langeweg 11 en Opheij M. 20 jaar, Oirlo E 80a. Knechten J., 23 j., schoenmaker, Vierlingsbeek en Siebers R„ 18 j., Molenplein 2 Venray. Weijs L. 24 j., te Horst en Loo nen L., 20 j.. Hoogriebroek H 42 Aben P., 25 j., bankwerker NS, Langeweg 82 en Baeten P. 27 jaar, Spurkt B 20. Aben Th. 28 j. bankwerker, Lan geweg 82 en Baeten H., 24 jaar, Spurkt B 20. Gooren P., 36 jaar, chauffeur te VierJingsbeek en Ewalts A.( 33 j., Kruisstraat 11. GETROUWD: Sijbers Antonius, 23 jr, voeger en Albers Christina, 19 jr, beiden te Venray. Brouwers Willem, 47 jr, grond werker, Vierlingsbeek en Hendrix Maria, 36 jr, Venray. ADVERTENTIEN Hiept A 17b en kinderen Gevestigd als coupeuse TOOS VAN NIEIJEL Deumeseweg 3 Maandag 24 maart 's avonds half 8 feestvergadering in De Burggraaf. Spr. mej. Holleman. Tevens gele genheid tot afgeven van een enve loppe met intentie voor O.L. Vrouw van Lourdes. Trouwe opkomst ver wacht het Bestuur. „lamps' horlogerie Optiek qEVRAAGD per 1 april net dagmeisje Óoumans, Kempweg 15 Steeds voorradig tuinbonen, erwten, bonen, enz. Prima kwaliteit. Scherpe prijzen Verheijens's Zaadhandel Leunen Tel. 550 zal publiek verkopen voor inwo ners en niet-inwoners van Deurne: A. maandag 31 maart 1958 vm. om 9 uur in de Kwade Staart.Bij eenkomst Crayenhutweg voorbij de woning van J. van Hoek. B. maandag 31 maart 1958 nm. om 2 uur te De Halte, ten oosten en ten westen van het Kanaal van Deurne. Bijeenkomst Griendtsveen- seweg bij de brug over het Deurn. kanaal. C. maandag 31 maart 1958 nm. om 4 uur onder Liessel, ten oosten van het Deurnesekanaal, ter plaat se gewezen 9e hoofd wijk en ver volgens zuidzijde Wilgenroosweg. Bijeenkomst Nieuwe brug bij de 9e wijk. D. dinsdag 1 april 1958. n.m. om 1 uur te Helenaveen en Neerkant, ten oosten en ten westen van het kanaal van Deurne, daarna ter plaatse Heitrak (Oude Dam) en vervolgens zuidzijde Lagebrugweg. Bijeenkomst: Oude Peelstraat bij de boerderij van J. v.d. Zwaan. Op deze verkoping kan ieder een onbeperkt aantal veenvelden kopen. Betaling contant Achterstalligen worden niet als kopers aangenomen. Laatste gelegenheid tot het afhalen van spaarboekjes maandag 24 maart van 2—6 uur. Boekjes welke dan niet zijn af gehaald, worden op kosten van klant verzonden. Noteert U even ons veranderd telefoonnummer Dinsdag 25 maart kantoor en magazijn maandag gebracht, donderdag klaar woensdag gebracht, zaterdag klaar Ook voor is uw adres Burg. vd Loostraat 6 (Desselke) Voor Pasen een HOED of PET Een goed adres is Patersstraat 22 Tel. 961 Henseniusplein 16 Tel. 233 Goedkoper dan per trein. Amsterdam p.pers. f 12. Utrecht f 10 Rotterdam f 12. Keukenhof 1 13 Brussel f 13- Parijs f 40.— Lourdes 7 dagen f 110 Rome 10 dagen f 140 Met de Paasdagen voor Lourdes nog enkele plaatsen vrij. Hierbij zeggen Bestuur en leden van de Biljartclub „Wilhelmina" hartelijk dank aan hun roedelid de heer J. VAN DIJCK voor het beschikbaar stellen van een mooie beker. Ontlopen wit-zwart hondje luistert naar de naam Pukkie. J. Weijs, Castenray, tel. 213. ook volgende week nog Dankbetuiging Voor de vele blijken van belang stelling bij ons huwelijk onder vonden, zeggen wij, mede namens wederzijdse familie, hartelijk dank. Bijzonder dank aan fa. Mulders en personeel, Voetbalclub S.V.V., vrienden en bekenden, voor de mooie cadeaus. Langstraat Boek- en Kantoorboekhandel H. Messemaeckers vraagt voor zo spoedig mogelijk met algemene ontwikkeling. Sollicitaties per brief met op gave van verlangd loon, leeftijd. GEVRAAGD per 1 april Grote was buitenshuis. Hoog loon. Zaterdagmiddag en zondagmiddag vrij. Hotel „In den Oeles" (In de Rijp) Tegelen. GEVRAAGD voor het in- en uitpakken van pluimvee Aanmelden Maasheseweg 39b. gevraagd meisje voor 2 dagen p. w. Fr. Vollebergh, Bontekoestraat 2 GEVRAAGD per 1 april net meisje circa 18 j. voor dag en nacht. Mevr. v. Winden, Oostsingel 4 Gelegenheid tot Ant. Poels, Hofstraat. TE KOOP eikenh. slaapkamerameublement, verzinkbare trapnaaimachine, petroleumkachel, boomsproeier, grote stalen jaloeziekast, antieke wortelnoten hangkast, tapijt, buffet, keukenkast, Zilmeta cassette in 2 dozen compl. A. H. de Haen, Grotestraat 8b TE KOOP batterij weide-apparaat H. Willems, Kempkensberg 1 Ysselsteyn TE KOOP toom biggen P. Baltussen, C 65 Oostrum. TE KOOP toom biggen B. Bonants, Smakt B 18 TE KOOP 6 zware biggen en partij jonge konijnen P. Timmermans, Leunen K 57 TE KOOP beste vaars 1 april a.t. tb- en ab.vrij bedrijf G.J. Peeters, Lull C 50a. Te koop zwartbonte pink 9 mnd. P. Linskens, Burskenshof Oostrum TE KOOP zijden bruidsjapon met halve onderjurk Adres bureau van dit blad. Biedt zich aan voor het steken van asperges per perceel. Adres bureau dezer. Ie Koop toom zware biggen P. Driessen, Deurneseweg 10. TE KOOP eetaardappelen G. Hermsen, Merseloseweg 11 Te koop max. 250 cc P. L. van Lipzig Jan Poelsweg 2 Ysselsteyn 04785250 TE KOOP 4 biggen L. Vogelzangs, K 45 Leunen. TE KOOP geëmilleerde wasmachine en haard Broekweg 8a To koop partij bonenpalen 30 ct. p.st Wim Peeters, Langeweg 64 Uitncfig H ge U tit c 4 aid Geopenl Steeds voorradg binnSiv na Langstraat 49 n I.. C Magere S| Varken&r GRATIS rei lev h S tationsstra Te koop koe met2C schot rnsrt weirurd P. WillemsenjM Oirlo. Te koop toom bi J. Droesen, Held< TE KOOP gierkar met H. Linders-Versti TE KOOP pick-ip en huiskamer-ph Adres bureau de TE KOOP vaars P. Jacobs, Merse TE KOOP 1000 kg etti L. Poels-Philipse TE KOOP dragend varier J.M. van Kenpe: 2. TE KOOP 2 tomen Ant. Voermans, TE KOOP goed ondei H. vd Ven. Ring Ie koop aspergep Poels-LemmenB, TE KOOP zeug met 10 dagen oi A. Jeuken, Stat apert en.

Peel en Maas | 1958 | | pagina 2