Verkiezingen VVeense Usrevue SPORT Zaden naaisters huishoudel. artikelen foto's Klompen Gevonden: Nieuws in het kort leeszaal en bibliotheek NIEUWE aanwinsten Film-agenda: Ingezonden. Johanna Peeters fam. van Aarssen R.K. Mannen, Stille Omgang Burgerlijke Stand Venray Alle Schuimplastic Bestuur K.V.P. afd. Venray J. KEIJZERS van oud-Venray verkoopster net dagmeisje herensjaal, rood kinderwantje, kin- derrüwiel en 1 paar zwarte dames- glacé's, Politiebureau; zilveren rozenkrans, Linssen Grotestraat; muntbiljet, Gommans Ch. Ruys- straat 6a; bruine loden meisjesjas, Stiphout Merseloseweg Mld; groen- rose sjaal, Gieliam Hoenderstr. 96; zwarte sjaal, Litjens Leunen K 5; gebreide jongenshandschoenen Flin- senberg Langeweg 32; hoofddoek en 1 paar wollen dames wanten, wed. Peters, Kerkhoek E 80 Oirlo; bruine -portemonnale met inh., H. van Reijt, St Jozef weg 12. HERNIEUWING De van ouds bekende levens middelenzaak Wijnhoven, ondergaat momenteel een volledige vernieu wing, welke gepaard gaat met een vergroting van de winkelruimte tot ca 100 m2 totaal. In deze hernieuwde zaak, welke geheel aangepast wordt aan de eisen die de huisvrouw heden ten dage op het gebied van sortering, hygiëne en service stelt, zal het zelf-bedie ningssysteem worden toegepast. Ook voor de Middenstand zal dit nieuwe pand een aanwinst zijn. K.A.V. Woensdag 16 febr., werd door de K.A.V. de maandelijkse vergadering gehouden in de Burggraaf. Ondanks sneeuw en regen, was de vergadering goed bezocht en de deelneemsters zullen er na afloop ook wel geen spijt van gehad heb ben, want het was een zeer vrucht bare vergadering. Na de gebruikelijke agendapunten behandeld te hebben, sprak de heer van Rens over het caritatief werk. Deze vond een aandachtig gehoor. Daarna werden er door spreker en mej. Kramer vragen gesteld, die de leden moesten beantwoorden. Hierna volgde nog een verloting, zodat er vele leden met een mooi prijsje huiswaarts keerden. Contactavond voor oudleden van de Jeugd-Derde Orde A.s. maandagavond 10 maart hou den wij in de spreekkamer van het klooster om 8 uur onze tweede contactavond. We gaan ons bezinnen op het lijden van Christus. Er wordt een filmpje vertoond over de heilige lijkwade van Turijn, met toepas selijke muziek en deklamatie. Een van de leden zal op deze avond haar professie afleggen. Ook niet- leden zijn van harte welkom. Rectificatie In het verslag van de gemeente raadsvergadering staat vermeld 60 woningen voor 1985 toegewezen. De aandachtige lezer zal wel ge merkt hebben dat dit moet zijn: 60 woningen voor 1958 toegewezen. Inspectie Nederlands Rundvee Stambeek Bij de gehouden N.R.S.-inspectie door inspecteur Lemmens werden in de navolgende fokverenigingen in het gebied van de K.I.-vereniging Venray, de daarachter vermelde aantallen dieren ingeschreven: Smakt 1 K.S. 3 S. 2 R. Jaantje's Paul van A. Ger- rits, Smakt, met b-. Wanssum- Blitterswijk 1 K.S. 6 S. 2 R. Nico 6 van J. Kuypers, Blitterswijk, met b-. Marie's Roland van G. Rut ten, Wanssum, met b-. Oostrum 3 K.S. 8 S. 3 R. Geijsteren 2 K.S. 4 S. IR. Merselo 1 K.S. 5 S. 3 R. Ysselsteyn 2 K.S. 17 S. 21 R. Venray-Heide- Leunen-Veulen 6 K.S 28 S. 12 R. Anna's Roland van L. v. Dijck met b-. Mietje 6's Roland van W. van Rens met b-. Olrlo-Castenray 4 K.S. 15 S. 11 R. Siska 6's Roland van P. Nelissen Oirlo, met b-. Stille Omgangers van het dekenaat Venray Hebt U de schitterende in kleuren uitgevoerde aankondigingen van de Stille Omgang, aan de ingang van Uw kerken, bewonderd en gelezen" Hebt U 15 en 16 maart genoteerd: de nacht waarin het dekenaat Ven ray zal optrekken ter Stille Om gang? Hebt U vernomen, dat de extra- trein vanuit Venray om 21.50 uur vertrekt en te Amsterdam om 0.40 uur zal binnen lopen? Hebt U de adressen onthouden, die genoteerd staan op de aankon digingen, alwaar alle bescheiden be treffende de nachtelijke reis en tocht, afgehaald kunnen worden? Wist U, dat Venray als eerste van de kring Noord Limburg, in Am sterdam zal aankomen en dat U weer in de vroege morgen van zon dag 16 maart tijdig thuis bent? Bent U op de hoogte van al deze gegevens? Dan hebt U reeds Uw besluit genomen ter Stille Omgang te gaan, een besluit, dat velen reeds met U namen. Volgens bereikte ge gevens zullen dit jaar uit alle pa rochies een groot aantal mannen optrekken naar Amsterdam en het laat zich aanzien, dat het aantal pelgrims voorgaande jaren zal over treffen. De verkoop van treinkaartjes is in volle gang en zullen tot vrijdag a.s. 12 uur, zolang de voorraad strekt, verkrijgbaar worden gesteld voor de prijs van f 9,65. Reeds willen wij de Stille Om gangers er op wijzen, dat zaterdag 15 maart a.s. te Oostrum in de parochiekerk om om 20 45 uur een plechtig lof zal worden opgedragen, alwaar alle deelnemers verwacht worden, als ook zij die lid zijn van de vereniging „De H. Stede" en niet mee gaan naar Amsterdam. De geestelijk adviseur van de afd. i Venray, Kapelaan W. Geerits, zal de predikatie houden en als gees telijk afgevaardigde van het deke naat de Stille Omgang meemaken. De plechtige hoogmis in deKrijt- bergkerk aan de Singel te Amster dam, zal worden opgedragen voor het welzijn van de leden en hun huisgenoten en voor de overleden leden van de H. Stede. Jongeren onder de 18 jaar mogen onder geleide aan de Stille Omgang deelnemen. Dolle hond Vorige week was de Smakterweg in rep en roer omdat daar een hond vreemde kuren kieeg, zodat men zelfs hondsdolheid vreesde. De politie werd gewaarschuwd en tevens de veearts. De moeilijkheid was echter hoe de hond, die in een kamer opgesloten zat te overmees teren. A. Fila trok het pak aan van de hondendresseer-klup, waar mede de honden geoefend werden en kreeg de hond te pakken. De veearts maakte met een spuitje een einde aan dit honden leven. Deskundigen zullen nu on derzoeken of de hond inderdaad hondsdolheid had, een hondenziekte die weliswaar weinig meer voor komt, maar de meest verschrikke lijke gevolgen kan hebben voor de mensen. Het is daarom, dat in overleg met de politie, deze maat regelen werden genomen en het zekere voor het onzekere werd genomen. Oliebollen-actie Bij de „Oliebollen-actie" die deze week gehouden werd ten bate van het Sociaal Charitatief Centrum zijn 19 899 oliebollen verkocht ge worden. GESLAAGD Woensdagavond zijn in aanwezig heid van Deken Loonen en de heer Laurensse, de diploma's voor de 3- jarige cursus maatschappelijk werk uitgereikt. Deze cursus werd geor ganiseerd door het dekenaal sociaal caritatief centrum. De geslaagden zijn, de dames: C. Heijnen, T. Maessen, G. Lem mens en Tr. Versleijen uit Oos trum; J. Drabbels Heide; mevr. Rongen en M. Peeters Oirlo; de heren Jenniskens en Wolters Wans sum; Volleberg Geijsteren; T. Hen- drix Merselo, mevr. Kersten, mevr. Tillemans, H. Bloemen, J. van Bragt, J. Driessen en W. van Waayenburg Venray. De lesgevers, de heren Konings uit Blerick en van Rens uit Venray, kregen geschenken aangeboden. Huldiging in Oostrum Mevr. CampsHillen, is te Oos trum bij gelegenheid van haar 90ste verjaardag, als oudste inwoonster van dit kerkdorp danig in de bloe men gezet. Van haar familie kreeg ze een nieuwe „toer", een prestatie op zich, om in deze tijd nog een dergelijk pronkstuk te kiij^en. Tientallen kwamen op de receptie, waarbij zij o.m. het erelidmaatschap der voetbalclub kreeg aangeboden. 's Avonds bracht Oostruras Har monie een serenade. Zakenman verdronken Woensdagmiddag om vijf uur is uit de Maas onder de gemeente Grevenbicht het'lijk opgedregd van de 46-jarige Maastrichtse textiel handelaar J. Peekei, die sedert half januari was vermist. Jachtopziener vry De jachtopziener S. uit Doetin- chem, die enige weken geleden een 26-jarige landbouwerszoon dood schoot; is door de civiele kamer van het gerechtshof te Arnhem op vrije voeten gesteld.Onmiddellijk na het nachtelijk drama in de Slangeburgse bossen was S. In verzekerde bewaring genomen. Maandagmiddag zijn in de mijn Maurits te Geleen, zeven mijn werkers onder een kolenpijler be dolven en gedood. Te Etten is zondagavond een 2i-jarige jongeman door messteken vermoord. De 21-jarige dader is aangehouden. - Er zal binnenkort volle melk verkocht worden, maar die zal dan 10 cent duurder zijn dan de nor male drinkmelk, die 40 cent per fles kost. Van de Nederlanders, die in de jaren '51'56 emigreerden naar Australië, Canada en Nleuw-Zeeland blijkt rond 5 pet blijvend naar het vaderland te zijn teruggekeerd. Voor de emigranten naar de Unie van Zuid-Afrika, bedraagt dit percen tage 8. De Maas zakt Het veer Wessem—Maasbracht, over de Maas is weer in dienst. De stuw bij Linne is donderdagmorgen gesloten. In verband met de lang zame val van de Maas tijdens de laatste dagen zijn de stuwen Roer mond, Belfeld en Sambeek nog open. Ernstig gewond Bij het laden van bieteu aan de Stationstraat te Horst, is de chauf feur vd. B. uit Doorn, die de bieten moest komen afhalen en bij het laden behulpzaam was, van de wagen gevallen. De chauffeur kwam bij deze val zo ongelukkig terecht, dat hij een schedelbaslsfractuur opliep en naar het ziekenhuis te Horst moest worden overgebracht. R.K. OPENBARE Paterslaan 1 VENRAY ROMANS: Dickens, M. Geluk voor Virginia: Ekert-Rotholz, A.M. Waar tranen verbodèn zijn Frison-Roche, R. De berg der inscripties Fussenegger, G. Het huis der donkere kruiken Green, G. De laatste nijdas Greup-Roldanus, S. De kip, die kraaide Groskamp-ten Have, A. Tot in het derde en vierde geslacht Harris, J. Ontsnapt Maugham, Somerset W. Het donkere vuur Roc. M. Paradijs der dwazen Simon, P. H. Zij wilden niet sterven Unselt, K. Dokter zonder papieren Zandstra, E. Het simpele geluk. STUDIEBOEKEN: Anderson, M. Marin Anderson vertelt haar leven Baaren, H. e.a. Het meubel en het interieur in de 19e en 20e eeuw Het BESTUUR, de DIRECTIE en het PERSONEEL van de Psychiatrische Inrichting „St. Anna" delen mede, dat het God heeft behaagd tot Zich te roepen Johannes Hubertus PEETERS, geboren te Venray, 3-1-1896, die bijna 30 jaar op bescheiden, kundige en welwillende wijze als personeelslid in dienst van de Inrichting werkzaam is geweest. Wij betuigen ons medeleven aan zijn echtgenote en kinderen en vragen een gebed voor zijn zielerust. BEL OP BIJ BRAND No. 392 Venray I moet naar Arcen, ter wijl het tweede elftal naar Wilhel- mina moet. Venray 3 reist naar Kronenberg en het vierde krijgt Brughusia op bezoek. De uitgestelde derby tegen Dis 2 komt voor rekening van het 5e, dat met het vierde de enigste thuis wedstrijden heeft voor a.s. zondag. „Oostrum,,-nieuws Zo zal morgen, na een lange ge dwongen rustperiode, ook voor „Oostrum" het spel weer beginnen. Het eerste krijgt Volharding op bezoek. De eerste ontmoeting tegen Volharding bracht de eerste over winning op voor Oostrum, na een hele reeks van nederlagen. Deze overwinning bracht de grote ommekeer bij Oostrum. Dit gaf de inspiratie tot 7 opeenvolgende over winningen. Wat het morgen worden zal zul len we moeten afwachten. Volhar ding zal in elk geval alles in het werk stellen, om de destijds geleden nederlaag, ongedaan te maken. Hockey-nieuws Nadat vorige week de wedstrij den in Venlo en Venray wegens de slechte weersgesteldheid waren af gelast, kon ook jl. zondag slechts één wedstrijd doorgang vinden en wel een friendly game tegen HC Deurne I (heren) die voor ons een Waterloo werd. Ging voor de rust de wedstrijd gelijk op, na de wisseling gaven het uithoudingsvermogen en tak- tiek van onze gastheren duidelijk de doorsleg. De uiteindelijke uitslag was 6—1 in het voordeel van Deurne, waar mee ons herenteam de grootste nederlaag sinds jaren incasseerde. Voor a.s. zondag zijn nog geen wedstrijden vastgesteld. P.D.V. „De Zwaluw" De maandvergadering is weder om uitgesteld. Wanneer deze door gaat zal in dit blad bekend ge maakt worden. Hoe zou men sport ook kunnen beoefenen? Als ik nog eens terug denk aan het jaar 1919 en daar omhe n, dan komt nog de herinnering bij mij op, van de plezierige dagen, die wij toen meegemaakt hebben, voor en na de oprichting van de handboog- schutterij „De Batavieren". Maar overal komt een einde aan. Zo het ft de oorlog deze handboog- terij ook geen goed gedaan en de onderlinge verhouding er ook niet beter op geworden. Dit had tot gevolg, dat vele mede-oprichters er genoeg van kregen en hun ver eniging de rug toekeerde. Enkele jaren later deed mijn voor ganger hetzelfde, wat ik altijd jam mer gevonden heb. Maar er zijn nog heel wat grijsaards, daar ben ik van overtuigd, die nog lid van „de Batavieren" waren geweest als die nare dingen maar achter wege waren gebleven. Maar met andere tijden komen er andere mensen, die meestal ook gauw klaar zijn met de woorden, dat: „het oude niet meer deugt en dus maar moet verdwijnen", zonder zich af te vragen, of de zaak er wel mee gediend is. Want zodoende heb ik aan de lijve ondervonden, dat ook mijn tijd gekomen is, om te gaan vertrekken. Js, sportvrienden, als ge 38 jaren lid van een sportvereniging bent geweest en dan zo behandeld wor den, valt heus niet mee. Maar als je als voorzitter toch niets meer te vertellen hebt, dan wat onderlinge kwesties op te los sen, of nog erger, als je bij een ruziepartijtje geroepen wordt, zoals voorgevallen is op 't laatste kring concours, toen de zestallen op het korps stonden te schieten en dan een lid van je eigen vereniging wat ruzie gaat maken met zulke schutters, heb ik treurig gevonden, dat je zoiets mee moet maken. Dan is de voorzitter weer goed om zoiets op te knappen, maar om een vergadering op te roepen, dat wordt hem betwist en voor de rest mag de voorzitter het wel afkijken. De rest doen anderen wel, men heeft hem nergens voor nodig, maar dan gaat de aardigheid eraf. Mooier nog als door enkele be stuursleden een bestuursvergader ing vastgesteld wordt en dan thuis blijven, alsof men denkt, laat de voorzitter maar alléén vergaderen. Dat is niet sportief of is men soms bang voor de waarheid. Waarom niet openlijk en rechtuit, dan weet men waar men af en aan is 't Jaarverslag heb ik gelezen, maar van een voorzittersverkiezing niets gezien. Of was 't te gewaagd om dit punt aan de orde te stellen. En dan noemt men zich leden van „De Vriendschap," P. De Twee Wezen Men moet van deze nogal roman tische verhalen houden om er van te genieten. Het verhaal mag be kend geacht zijn. Een arbeider vond in de Notre Dame te Parijs, een klein meisje, dat hij aanneemt als kind. Dit kind wordt blind maar vindt in de doch ter van de arbeider een lieve vriendin, die haar helpt en met wie ze na het overlijden van haar pleeg vader naar Parijs trekt, waar ze na veel verwikkelingen, gezucht en geschrei, beiden toch goed terecht komen. Nogmaals, men moet van deze geschiedenissen houden en dan zal men er ongetwijfeld ook wel bij kunnen huilen. Chirurg Een dramatisch verhaal over een chirurg, die zijn vrouw verstoot maar dan op verkeerde gronden. Dat ziet hij pas in na een zeer ernstige operatie, die werkelijk vol spanning verfilmd is. Een aanbe velenswaardige film. The Indian Fighter Een ouderwetse wild-west-film, die de strijd tussen blanken en in dianen tot onderwerp heel t en waar in een jonge kerel dan de vrede- engel wordt, zij het dan op een soms wat hardhandige manier. Een goede kleurenfilm, die geschikte ontspanning geeft. S.V.V.-nieuws De voetballerij heeft bij SVV nu ongeveer een maand stil gelegen en we mogen hopen, dat nu toch het programma kan worden uitgevoerd, De Heer en Mevrouw COENEN-VAN DUN geven met vreugde kennis van de geboorte van hun zoon LUDOVIC die bij het H. Doopsel ontving de namen Ludovicus Gerardus Johan nes. Venray, 1 maart 1958. Henseniusstraat 13a Wij geven kennis van de geboor te van een dochter. Bij het H. Doopsel ontving zij de namen Maria Gertrudis Petronella Josefina Wij noemen haar MIA J. POELS M. POELS-KERSTEN HARRY TOOSJE Venray, 2 maart 1958. Grotestraat 23 Heden overleed, gesterkt door de genademiddelen der H. Kerk, mijn lieve vrouw, onze lieve moeder en oma echtgenote van P. J. Maessen in de leeftijd van bijna 68 jaar. Venray: P. J. MAESSEN Ede TH. J. M. MAESSEN A. H. M. MAESSEN— RIJNTJES PAUL EMILE Venray, 5 maart 1958. De teraardebestelling heeft he den zaterdag plaats gehad. Voor de vele blijken van deelne ming ondervonden bij het ongeval en het overlijden van onze lieve zoon, broer en oom Martien van Aarssen zeggen wij hartelijk dank. Speciaal dank aan Heren Geeste lijken, buurt, Harmonie Euterpe, Venrays Mannenkoor, Jonge Mid denstand. Patersstraat 26 denkt aan de 15 -16 maart Allen mee naar Amsterdam I Treinkaartjes verkrijgbaar tot Vrijdag a.s. 12 uur bij: C. Akerboom, Eindstraat J. Raemakers, Langstraat fa. vd Munckhof, Grotestraat J. Verhoeven, Hofstraat Te Wanssum, Blitterswijk en de kerkdorpen de bekende adressen. OOSTRUM Vergadering Stille Omgang zondag 9 maart na de Hoogmis in café Linders. van 28 febr. t/m 6 maart 1958 GEBOREN: Arts Johannes, Willemstraat 6 Deenen Gertruda. Past.Ruttenstr. 4 Claes Josepha, Heide L 54 Coenen Ludovicus, Henseniusstr. 13a Philipsen Maria, Smakt B 6 Janssen Franciscus, Lovinckpleinl2 Dielissen Eugenie, Prins Berhardt- straat 50 Poels Maria, Grotestraat 23 vm Meijel Josef, Merselo M50a Boers Jeffrey, Marktstraat 2 Boers Reginard, idem Arts Francina, Heidse Peelweg 32 OVERLEDEN: Goumans Hendrikus, echtgenoot van GeurtsB., 37 jaar, landbouwer, Moostdijk 7. Foels Theodora, weduwe v. Arts L. 80 jaar, Deurneseweg 46 Peeters Johannes, echtgenoot v, Fransen P., 62 j„ Julianasingel 21 Peeters Johanna, echtgenote van Maessen P„ 67 jaar, St. Antonius- straat 7. ONDERTROUWD: Engelen Jozef, 25 jr, verpleger, Venlo en Verheyen Louisa, 24 jr, Gasstraat 4a. Brouwers Willem, 47 jr, grond werker, Vierlingsbeek en Hendrix Maria, 36 jr, Veltum L 84. Vollenberg Theodorus, 32 jr, land bouwer, Veltum L 9 en Geurts Johanna, 25 jr, Langstraat 74. Millen Martinus, 38 jr, chauffeur, en Verheyen Gerarda, 34 jr, beiden Oostrum C 33f. Franssen Petrus, 35 jr, landbou wer, Vierlingsbeek en van Well Gerarda, 31 jr. Venrays Broek B 29 Pijpers P., 26 jaar, calculator, Leunen K 23 en Groenen Elisabeth, 25 jr, Kruit weg 19. Lamers Gerardus, 34 jr, ambt. posterijen, Gasstraat 3a en van Waayenburg Johanna, 29 jr, Wil- helminastraat 18. GETROUWD: Siebers Theodorus, 28 jr, metse laar en Linders Gerarda, 22 jr, beiden te Venray. HET WARENHUIS fa. Th-Pouwela Zn. Hofstraat 10 Julianasingel 2 Voordelige aanbieding in o.a. Badmatten 85 ct. Afdruipmatten 65 ct. Commodeplaten f 4.24 Stoelzittingen 1.en 1.95 Tussenvullingen per zak 85 ct. PETER HENDRIX BAZAR Grotestraat 13 Te koop gevraagd wrak koeien en zieke varkens Cor Kremers, Carmelietenstraat, Boxmeer, Tel. 08855—459. Zij, die op 26 maart niet aan de verkiezingen voor Prov. Staten kunnen deelnemen wegens ziekte of verblijf elders, kunnen bij volmacht laten stemmen. Gaarne opgave hiervan op adres Grotestraat 9a, tel. 568, uiterlijk a.s. dinsdag. Wij zorgen dan voor de benodigde formulieren. speciaal tuin-en bloemzaden gazongraszaden ASEF korrelmest orig verpakt bloemen, planten Schoolstraat 2 Zondag 23 maart. Vertrek Venlo 12.15 u. Extratrein. Reis en entree vanaf f 6.50 en hoger. Vraag programma bij Reisbureau PEETERS, VENLO Tel. 3136 en fa. v. d. Munckhof, Venray, Tel. 512. Wie kan mij helpen aan Boekhandel Messemaeckers. Voor direct gevraagd Bekwaam chauffeur gevraagd, rijbewijs A en B. Kempweg 36, Tel. 534. Prima haar borstelwerk aan lage prijzen PETER HENDRIX BAZAR Grotestraat 13 Wij vragen voor spoedige indiensttreding een la. VAN WELL, HORST Textielhandel HET WARENHUIS fa. Th. PouweLs Zn. Aanmelden bij G. L. Brouns Stationsweg 8 GEVRAAGD net R.K. meisje liefst boven 18 jaar. M. Muijsers, Langstraat 28 GEVRAAGD net dienstmeisje voord.enn. in gezin met 3 kl. kinderen te Eind hoven. Aanmelden Kempweg 27 Wegens huwelijk van de tegen woordige gevraagd Adres Boekhandel Messemaeckers TE KOOP vet stierkalf P. Linssen, Burskenshof C 21, Oostrum Te koop partij biggen B. Bonants, Smakt B 18. TE KOOP 300 kuikens W x H A. Jeuken, Brukske To koop aardappelen A. Barents, Veltum L 87. TE KOOP nieuw karpet en 3pits gascomfoor wit em. zo goed als nieuw Prins Bernhardstraat. 60. TE KOOP kamerkachel z.g.a.n. Adres bureau van dit blad. TE KOOP toom biggen partij aardappelen Voran Th. Peters, Heide L 63a. prima slachtvarken en partij eetaardappelen H. Verhoeven, Paardekopweg 4 Veulen. TE KOOP 250 7wk. kuikens W x R A. Peeters, Timmermannsweg 36 Ysselsteyn. Te koop partij eetaardappelen P. Emonts, Schelde K 88 TE KOOP jonge vette koe J. Ewals, Steegsbroek.

Peel en Maas | 1958 | | pagina 2