dansen te Oirlo Boerebal op komst laderiog Gemeenteraad Nienwe hengst gekocht Burgerlijke Stand Venray Vindingrijke bouwpastoors Ingezonden. Slagerij J. MDERS 't Is geen waagstuk.... H. HENDRIX Patersstraat 9 ZOKDAG DAKSEN IK PRINSENHOF orkest van Rob. Amst. Zaal „Wilhelmina" Venray «T0KY BAKKEKES» KWARTET vur boerekiele, boerekiepse en rooie zakdoeke norTHOMASSE PATRONAAT Ontspanningsavond Hedenavond 7.30 is er weer een ontspanningsavond in 't Patronaat. Deze avond is toegankelijk voor alle jeugdleden van Venray. De leeftijdgrens is van 12 tot 18 jaar. Denkt aan uw contributie, 25 cent. De technische moeilijkheden, die ontstaan waren op onze laatste ontwikkellngsavond, zijn nu, naar we menen, voor goed opgelost. Onze dank aan allen, die hieraan meewerkten. PRACHT KERSTCADEAU Eerste Kerstdag kreeg de familie Jenneskens aan de Langeweg wèl een zeer onverwacht kerstcadeau. Een groot landelijk dagblad heeft namelijk op die dag door geheel Nederland elf televisie-toestellen cadeau gedaan aan mensen, die al geruime tijd bedlegerig zijn. Voor Limburg viel het lot op de heer Jenneskens, die reeds enkele jaren ziek ligt. En zo reed op Eerste Kerstdag 's middags een wagen voor, waarin behalve enkele vertegenwoordigers van dit dagblad ook de bekende radio-zanger Jonny Heys zat. Deze laatste over handigde aan Jenneskens het prach tige televisie-toestel met de wens dat het zijn ziekbed zou mogen verlichten. Zichbaar aangedaan nam de familie dit prachtige ge schenk in ontvangst. Bij deze over dacht was ook Burgemeester Jans sen aanwezig die namens de zieke dank bracht voor deze gulle geste. Kerstavond Invalidenbond De invalidenbond St.Lidwina or ganiseert ook dit jaar weer een Kerstavond voor haar leden. De geestelijk adviseur Kapelaan van Leipzig zal een kerstboodschap uitspreken, terwijl het verpleegsters koor van Huize St Anna de kerst liederen zal verzorgen. Voor het tweede gedeelte van de avond is £rits Rademacher geënga geerd, dle'zyn bekende liedjes zal zineen, terwijl het orkest Jo van e muziek verzorgt. Een en gebeurt in zaal Wilhelmina. j dagavond vergaderde de Ven gemeenteraad, waarin de de bestuursvoorstellen ter kwamen: I euwe regeling voor het ver- een van bijdragen in de kos- t n onrenabele netuitbreidingen. ds kreeg men van de geroeen- l 50 pet van de verschuldigde ge met een maximum van Nu wil men een groepen-in- deling maken, die er als volgt uit ziet: Restant van de kosten, die bij de aansluiting nog betaald moeten eentelijke van subsidie van bedrage, tpt dc zim.50 pet. tot l 750 250 tot f 1250 f 300 1 350 tot 1750 f 400 h £er aan 1750 f 500 b. Grondaankopen voor de ver wezenlijking van plan Oostrum van: P.J.M.R. Camps 2468 m2 en van J. Linders 1622 m2 c. Grondverkoop aan P. Arts Kruitweg 17, 300 m2. d. Hernieuwd besluit om grond te ruilen met het R.K. Kerkbe stuur van Leunen voor de bouw van 2 woningwetwoningen. e. Vergunning aanvragen inge volge de hinderwet voor de vuilnis belten te Veltum en Oirlo. f. Verhuur van de woning Wil- helminastraat 8 (oude eigenaar J. Aarts), aan de gemeente-arbeider J. Maas. g. Toekenning van f 1.237,55 aan St. Clara-melsjesschool voor de verlichtingsgarnituren. h. Blijkens de door de minister gestelde'normen mag het totaal der vlottende schuld 25 pet bedra gen van het totaal der gewone dienst van de begroting. Dat be tekent dat Venray kort geld mag hebben tot een bedrag van f 780.000 Er is een schuld van f 585.000, maar aangezien hiervan een deel moet worden afgelost per 31 dec., is nu het voorstel om B. en W, te machtigen nieuwe geldleningen aan te gaan en wel tot bovengenoemd bedrag. i. Indienen van een verzoek om verhoging van het basisbedrag der uitkering van het gemeentefonds voor het jaar 1958. j. Mededelingen over het nieuwe plan voor watervoorziening in de Vredepeel-gronden. (In een artikel in dit blad is hierop dieper inge gaan. Wij mogen derhalve daar heen verwijzen.) k. Garantie-verlening voor een door de NV. Inalfa te sluiten geld lening. 1. Betalingsregeling uitbreiding fabrieksgebouw N.V. Blitta. In ons blad van 4 januari hopen we een uitgebreid verslag van deze vergadering te brengen. Door de aankoopcommissie van de Hengsten-associatie alhier is een nieuwe hengst aangekocht, die Costaud de Marche zal moeten op volgen. In België is maandag de aankoop er door gegaan van de Belgische kampioen 1956, Caminde l'Eaugrenee, een zware 5-jarige hengst, die ook in zijn jonge jaren meermalen bekroond geworden is. Hij is de zoon van de vooral in België bekende Matador Bevrinnes de ibelgische kampioen van 1955, die o.a. ook in 1954, '55 en, '56 de le prijzen met afstammelingen ver wierf. Ook zijn moeder is van ras en heeft al menig prijs in de wacht gesleept. Men heeft alle verwach tingen van deze nieuwe Belg. Ongelukken In Leunen is het dinsdag raak geweest. Een personenwagen uit Helmond reed een 4-jarige kleine aan, die onverwacht de weg over stak. De kleine werd ondanks krachtig remmen toch gegrepen en meegesleurd. Met een hersenschud ding werd het in 't ziekenhuis op genomen. R. uit Leunen werd met zijn brommer door een bestelwagen ge grepen toen hij de weg opreed. De brommer werd vernield en de be rijder kreeg zware inwendige kneu zingen. Maandagnacht reed te Wellerlooi de adj.-directeur van de Bergense Kunstdarmenindustrle tegen een boom. Hij werd verblind door een tegenligger. van 20 t/m 26 december 1957 GEBOREN: Janssen. Paulus P.Ch. Patersstr. 18 Valckx, Henricus J.M. OostrumC54 Maessen, Gertruda H.H. Langew. 72 Takken, Petronella HM. Veulen H37a van de Goor, Johannes C.H. Steegsbroek I 16 Kusters, Gerarda H.M., Veltum L 74 Versteegen, Joseph G.M. Puttenweg lc Jacobs, Catharina W.M. Wieënweg v. Hees, Henricus A.M.LeunenK77 v. Lipzig. Thomas H.M. Jan Poelsweg 2 Lemmen, Hubertina J.M. Timmermannsweg 52 Wismans, Jacobus J. Castenray F14a Nelissen, Henricus M.L. Oirlo E 23 Kremer, WilhelmusD.J. Patersstr.19 Hendrix, Johanna E.P. Merselo M118 OVERLEDEN: Henekens, Johannes wed. van Tiesen, Johanna A. Vieriingsbeek ONDERTROUWD: Aerts, Jan H.P., 33 jr, chauffeur, Sevenum D 12 en Koonings, Hen- rica M.H., 22 jr, Leunen K 59 Kusters, Jacobus G.A., 27 jr, smid bankwerker, Langstraat 53 en Wilm- sen, Gertruda G., 23 jr, Veltum L70 Arts.Carolus H.M., 22 jr, stations ambten., BeeselMariastr.4|en Drab- bels, Gertruda H.. 24 jr, Langstr. 43 GETROUWD: Brandt, Hermanus J., 28 jr, ass.- accountant te A'dam en Janssen, Sophia W.M., '28 jr, te Venrayl Gudde, Comelis H.M 26 jr, be- drijfschef en van Opbergen, Petro nella F.M., 24 jr, te Venray Twintig-gulden-biljetten blijven Bankjes van vijftig verdwijnen De bankbiljetten van vijftig gul den worden uit de circulatie geno men en niet meer aangemaakt. Dit deelde de minister van Financiën, de heer Hofstra, woensdagavond in de Tweede Kamer mede. De Neder landse Bank voelt er niet voor de biljetten van twintig gulden ook te laten verdwijnen, want het bedrijfs leven en het- bankwezen vinden deze biljetten nuttig. Vele Kamer leden vonden de twintig-gulden biljetten maar erg lastig, omdat men ze („vooral 'savonds" zei de christelijk-historlsche heer Van de Wetering) vaak voor tientjes aanziet. Minister Hofstraat wilde nog wel eens met de Nederlandse Bank bespreken, of de twintigjes niet anders gemaakt kunnen wor den. Ziekenfondspremie voor bejaarden gaat omhoog De Ziekenfondsraad heeft de mi nister van Sociale Zaken geadvi seerd om de ziekenfondspremie voor de bejaarden, gepensioneerd volgens de Algemene Ouderdoms wet, te verhogen. De premiestijging bedraagt 12 cent per week (van 55 tot 67 cent) bij een inkomen tot 2520 gulden per jaar, of 24 cent (van 1,10 tot 1,34 gulden) voor de bejaarden, wier inkomen 2520 tot 3530 gulden per jaar bedraagt. Emigrant wordt priester Op 23 februari 1951 vertrok als emigrant naar Australië de heer J. Janssen uit Blerick. Hij vestigde zich in Melbourne, waar hij o.a. werkte ln een zuivelfabriek. Later stond hij aan een machine, die ny lonkousen produceerde. Ruim een jaar na zijn vertrek kregen zijn ouders onverwacht bericht, dat hij in een Dominicanenklooster was in getreden. Na vollbrachte studie zal hij eind 1958 ae priesterwijding ontvangen. Te Blerick heeft men het initiatief genomen, father J. Janssen zo mo gelijk te midden van ouders en familieleden in Blerick zijn eerste H. Mis te doen opdragen. Tóestem ming hiervoor werd door de ker kelijke overheid verleend. Het geld voor de retourreis Mel bourneSchiphol is reeds voor de helft door gulle gevers bijeenge bracht. „T V-kinderen" niet uitgerust Op twee nijverheidsscholen voor meisjes te Rotterdam, bleek de al gemene lichaamstoestand van de leerlingen minder goed te zijn. On der meer werd een laag bloedkleur- stofgehalte geconstateerd. Een nader onderzoek bracht aan het licht, dat op een der scholen 142 van de 304 leerlingen regel matig naar televisie-uitzendingen kijken, hetgeen totgevolgheeft.dat deze jonge kinderen te laat naar bed gaan. Het is een bekend ver schijnsel, dat vermoeide kinderen slecht gaan eten. De schoolarts heeft de ouders op het grote nadeel van gebrek aan voldoende rust ge wezen. Per maand 2000 woningen minder In oktober en november zijn 2000 woningen per maand minder in aanbouw genomen dan in de twee laatste jaren. Eerst waren het er 7000, nu nog slechts 5000. Dit heeft minister Witte in Utrecht verkla; waar hij op het „kanaleneiland' eerste paal sloeg voor een com] van bijna 500 woningwetwoningen. Deze 500 zijn een deel van de 7500 die daar over enkele jaren een complete nieuwe stadswijk zullen vormen. Zware vonnissen in moordzaak Heer Het gerechtshof te 's-Hertogen- bosch heeft maandag arrest gewe zen in de zaken tegen twee inwo ners van Maastricht wegens moord in vereniging gepleegd op de gara gehouder M.H.J.M. te Heer en tegen twee inwoners van Heer wegens het opzettelijk uitlokken van moord en medepleging. De belde arbeiders uit Maastricht werden ieder veroordeeld tot 10 jaar gevangenisstraf met: aftrek en terbeschikkingstelling van de re gering wegens moord in vereniging gepleegd op de garagehouder. Het hof heeft de vrouw van het slachtoffer veroordeeld tot een ge vangenisstraf van twaalf jaar en voorwaardelijke terbeschikking stelling van de regering. De knecht van de garagehouder werd op grond van dezelfde ten lastelegging als de vrouw, opzette lijke uitlokking van moord en mede pleging, veroordeeld tot tien jaar gevangenisstraf met aftrek en ter beschikkingstelling van de regering. Vader van Rotterdams bisschop te Amsterdam overleden De vader van de bisschop van Rotterdam, de heer J. M. Jansen, is dinsdag 86 jaar oud, te Amsterdam overleden. Advies van SER over „schoen-doorlichters" Desociaal-cconomischeraad heeft aan de staats-secretaris van Sociale Zaken advies gegeven over het ge- gebruik van röntgen-apparaten bij het passen van schoeisel, de zgn. schoen! luoroscopen. Zij dringt er op aan, dat de staats secretaris nader overwegen zal of het gebruik kan worden toegestaan en ook de gezondheidsraad een ad vies over deze kwestie te laten uit brengen. Mocht de regering van mening zijn, dat een algeheel verbod niet noodzakelijk is, dan acht de SER de spoedige invoering van een aan tal beschermende maatregelen on ontbeerlijk voorde volksgezondheid. Hoewel de bisdommen naar ver mogen bijdragen in de bouwkosten van een nieuwe kerk, staat in vele gevallen de bouwpastoor voor de niet benijdenswaardige opgave, het ontbrekende bedrag voor zover dit niet door een lening gedekt kan worden bijeen te brengen. Een vindingrijke bouwpastoor te Voorburg organiseerde voor dit doel een zeer geslaagde autorallye. De bouwpastoor van Echt (L) heeft een kinderlijk eenvoudige rebus de wereld ingestuurd, waar van de oplossing met bijplakking van twee kwartjes of een gulden aan postzegels kans biedt op een auto, scooter of TV-toestel. De bouwpastoor van Schinveld gooit zelfs een woonhuis tegen zijn „atoomloterij" aan en voor de nieuwe kerk van Kadier en Keer is aansluiting gezocht bij de moder ne puzzle-rage, met kolommetjes invullen voor een kwartje, waar mee het lieve bedrag van 53000 gulden te verdienen viel. Een bouwpastoor in Nijmegen gooide het over een andere boeg en richtte een broederschap „Sint Christoffel" op om de veiligheid op de weg te bevorderen en het fonds voor zijn kerkenbouw aan contan ten te helpen. Zelfs in de Vara-bode ontmoet men advertenties van kerkenbouw loterijen. Een Brabantse bouwpastoor ver koopt foto's van mgr. Bekkers, die na de bisschopswijding zijn eerste zegen geeft aan zijn in Brabantse dracht geklede moeder. Een andere Brabantse bouwpas toor nodigt wekelijks de meest suc cesvolle collectant van zijn bouw fonds uit, bij zijn moeder op het eten te komen. Dit zijn slechts enkele willekeu rige voorbeelden uit het eigen land. In Parijs duikt een bouwpastoor, ten behoeve van zijn nieuwe kerk, regelmatig van een hoge stellage in de Seine. Zover is zelfs de meest sportieve bouwpastoor in Nederland nog niet gegaan. Maar wie weet. Er is veel diep water te onzent Gelovigen betaalden zelf de bouw Gemeente subsidieerde Een van de nieuwste kerken in het aartsbisdom is de parochiekerk van de H. Jacobus te Utrecht, ge bouwd in het uitbreidingsplan Zui len en 6 october 1.1. geconsacreerd. Het kerkgebouw (1000 zitplaatsen) met sacristie en pastorie heeft f 650.000 gekost, grondkosten en inrichting van de kerk inbegrepen. Bouwpastoor A. van Bekkum heeft voor de financiering van deze kerk geen bijdrage ontvangen uit het bisschoppelijk bouwfonds. In de plaats hiervan is gedurende vier jaar de opbrengst van de kerken- bouwcollecte in alle parochies van de stad Utrecht voor de bouw van de Jacobuskerk bestemd geworden. De katholieken van Utrecht heb ben dus de bouw van een nieuwe kerk in hun eigen stad zelf al thans gedeeltelijk gefinancierd. Kerstboom voor vogels Op het Zweedse platteland wor den tegen Kerstmis schoven onge- dorst koren op de erven geplaatst als een feestelijk gebaar tegenover de vogels. De heer D.dOosterbaan te Mon nikendam, hartstochtelijk jager en tegelijk een groot dierenvriend, heeft met de zelfde intentie een kerstboom opgericht in de buiten lucht. De hoge boom is als een echte kerstboom versierd, met sterren van brood, kaarsen van spieren prei, i slingers van spruitjes, wor- 3 ltjes en pinda's, terwijl er ook broodjes, appels en mandarijnen, rode en witte kolen aanhangen en zelfs haringen voor de meeuwen der Gouwzee. Mussen,mezen, lijsters en wilde eenden komen van heinde en ver op de boom af, waarvan de voorraad dan ook geregeld moet worcfen aangevuld. Winkelsluiting op Kerstavond De Tweede Kamer heeft de re gering voorgesteld voor bepaalde categorieën een uitzondering te maken op de algemene regel van het nieuwe ontwerp winkelsluitings wet, dat winkels de avond voor Kerstmis om 6 uur dienen té zijn gesloten. De algemene regel vindt in de kamer veel instemming, maar er zijn bepaalde artikelen die na het Kerstfeest hun waarde verliezen, zoals kerstbomen, bloemen, wild, bepaalde soorten gebak e.d. Een speciale regeling hiervoor acht de kamer gewenst. Zij zegt dit in haar voorlopig verslag op het wets ontwerp inzake de winkelsluiting, De ontheemden in ons land Buiten dat der Ambonezen be draagt het aantal ontheemden in ons land negenduizend. Een precies cijfer is niet beschikbaar, omdat een officiële registratie tot dusver niet heeft plaatsgevonden. Het grootste contingent vormen de Hongaren, met de vluchtelingen van november '56 mee: vijfduizend verspreid over heel het land, met als voornaamste centra: Den Haag, Rotterdam, Dordrecht, Utrecht en de mijnstreek. Op hen volgen de Polen: circa drieduizend, in het mijngebied en de industële centra van Nederland, zoals Amsterdam, Den Haag, Rotterdam, Nijmegen, Breda en Vlissingen. Het aantal Russen bedraagt on geveer tweehonderd, vooreen groot deel bejaarden, ondergebracht in verschillende tehuizen. De Letten, ten getale van hon derddertig, wonen voornamelijk in het noorden van ons land met als centrum Amsterdam. De ongeveer honderd Esten zijn vooral in Rot terdam en Den Haag geconcen treerd. Ouders vermoord om f 375 Op de eerste kerstdag heeft de 23-jarige G. S. in het Belgische grensdorp je Ternaaien bij Eysden zijn 70-jarige vader en 55-jarige moeder om het leven gebracht. Na de moord stal hij uit de ouder lijke woning een bedrag van 5000 frank (375 gulden) en begaf hij zich met een nicht naar Luik. In de loop van de nacht keerde hij terug en sloeg hij alarm bij de buren. De politie neemt aan dat roof het motief van de dader is ge weest. De jongeman had alles in het huis overhoop gehaald. Toch was een bedrag van 63.000 frank (47£5 gulden) dat de ouders pas van een verzekering hadden ont vangen, nog aanwezig. Tijdens een verhoor bekende de zoon dat hijzelf de dader was. „Nymegen" groeit Aan de R.K. Universiteit te Nij megen zijn thans 2.051 studenten ingeschreven. Dit is 187 meer dan in december van het vorig jaar. Bijna een-vierde deel van de stu denten, te weten 501 (vorig jaar 441) is ingeschreven in de faculteit der geneeskunde. 211 studeren psy chologie, 225 rechten, 162 klassieke talen en 388 levende talen, van wie 110 Nederlands, 133 Frans, 70 En gels, 64 Duits, 10 Spaans en 1 Russisch. Het aantal voor het eerst te Nijmegen ingeschreven studenten bedraagt 415 (vorig jaar 397.) Weinig drukte aan onze grenzen. De doorlaatposten aan de Bel gische en Duitse grens hebben dit jaar een opmerkelijk kalme Kerst mis beleefd. Het aantal toeristen, dat uit Bel gië, Duitsland en Nederland over en weer op bezoek kwam, is zeer miniem geweest. De afgelopen jaren is het aan de doorlaatposten op tweede kerst dag nog nooit zo stil geweest. S.V.V.-nieuws De wedstrijd van ons eerste elftal had zondag wel een sensationeel verloop. Met liefst 102 werd dui delijk aangetoond, dat de indertijd in Blerick geleden nederlaag feite lijk niet nodig was geweest. Het spel begon met een on fortuinlijke uittrap van de Blerickse doelman, die door vd. Vorst, meteen retour gezonden werd en de eerste goal was geboren. Dat was voor Venray het sein om er op te zitten, maar Blerick hield stand en wist zelfs in het offensief te gaan. Men drong echter te ver door, waarvan Koonings en v.d. Vorst profiteerde en zo was het 2—0. Een hands van de spil zorgde voor een penalty en Blerick bracht daardoor de achterstand terug op 21. Het dan volgende Blericks offen sief had maar een resultaat, nl., dat Vennekens een vrije kans kreeg en daarmede de ruststand op 31 bracht. Na de rust was het met Blerick gedaan. Vennekens zorgde voor 41, waarna een penalty voor 51 zorgde. Lucassen nam de volgende voor zijn rekening, 61, en samen met Vennekens werd even daarna een te ver opdringen van Blerick alweer afgestraft met een goal. Er volgde nog een botsing, waardoor Blerick de rechtsback kwijt werd en Venray even de aandacht ver loor. Hiervan wist Blerick te pro fiteren en zo werd de stand 72. Vennekens met twee en Lucassen met een goal voltrokken tenslotte het vonnis. Venray heeft de plaats aan de kop weer ingenomen, wat enerzijds prettig is, maar anderzijds toch wel grote moeilijkheden roet zich brengt. We denken b.v. aan Irene, die feitelijk 2de Kerstdag zou komen spelen, maar op haar ver zoek nog uitstel heeft gekregen. Het was dan meteen al een gevecht geworden om die bovenste plaats. Nu gaan we zondag wel een zeer interessante wedstrijd tegemoet. In de eerste ronde om de KNVB-beker moet SVV tegen niemand minder in het veld treden dan Rapid JC, de club van Nout van Melis, die we dan zondag in Venray aan het werk zullen zien tegen Philipsen. We zijn benieuwd naar de uitslag van deze wel „ongelijke" wedstrijd, maar de jongelui zijn het aan de eer van hun club. verplicht, hun huid zo duur mogelijk te verkopen. Men heeft voor een goede acco- modatie gezorgd, dus er is plaats in overvloed en geen enkele voet balliefhebber zal natuurlijk op het appèl ontbreken. Het tweede behoefde zondag niet naar Weert, omdat daar het ter rein was afgekeurd. Ook zondag is het tweede vrij. Het derde speelde een goede wed strijd tegen Tienray 2 en won ver diend met 4—0. Nu zondag moet het naar Tiénray, dus meteen de return-wedstrijd. Men weet in Tien ray ntf van wanten, dus of het zo eenvoudig zal gaan als j.l. zondag is een grote vraag. Het vierde speelde in Geijsteren De jubilenm-uitvoering van Hioob. In het Dagblad voor Noord-Lim burg van 16 december j.l. las ik tot mijn verwondering bij het Ven- rays nieuws een critiek op de uit voering van „De woeste hoogte". Zo had de schrijver van dit ar tikel o.a. van de uitvoering meer verwacht. Volgens mijn bescheiden mening was de keuze van de spelers wel in orde. Er zijn altijd kleine op merkingen te maken. Naar mijn mening is de schrijver zelf geen toneelspeler en heeft weinig kijk op toneelspel. Opbouwende critiek moet ik hebben en geeii' afbreken de. Het beste, dat dit spel wèl in sloeg, kon men merken aan het dankbaar talrijk publiek, dat in de zaal aanwezig was en het daverend applaus na ieder bedrijf. Er zaten meer kenners vèn toneel in <Je zaal en die waren even en- thoiiiast als ik over het geboden spelT want we hebben werkelijk genoten. Mijn petje af voor Mej. Schaef- fers, die naar ik hoorde, voor de eerste "maal op de planken stond, ze deed het voortreffelijk. Ook voor de andere dames en herqn niets dan lof. Dankend voor de plaatsruimte, HUB. LUCASSEN, oud-regisseur en toneelspeler. een overwinning klaar tegen deze club en kan nu proberen, of ze ook van Blitterswijck a.s. zondag win nen kan met 2—0. Het vijfde heeft vrij, na in Ys- selsteyn roemvol ten onder te zijn gegaan met 4—2. M.H.C.V.-nieuws Aanstaande zondag organiseert de club een klein kersttournooitje, daartoe in staat gesteld door de welwillende houding van pensionaat Jerusalem. Er zullen in totaal 4 wedstrijden gespeeld worden en wel de volgende: Om 12 uur treden onze dames in het veld tegen het eerste heren elftal. We zijn erg benieuwd wie in deze wedstrijd de grootste slagvaar digheid zal tonen, maar hopen, dat onze dames het goed zullen doen, terwijl we van de heren een meer dan gewone sportieve houding wachten. Nadat deze „grote" wedstrijd ver speeld is, krijgen de Venrayse jongeren de kans om hun krachten te meten met een versterkt tweede elftal van Deurne. Hierna gooien we dan de boel ge zellig door elkaar en gaan de dames gecombineerd met de heren vechten om de mixed-wedstrijden-prijs. P.D.V. DE ZWALUW Morgen heeft de eerste hokten- toonsteiling plaats. Zij die hun dui ven moeten zetten, moeten er aan denken dat ze een oude doffer, een oude duivin,een jarige en een jonge doffer, een jarige en een jonge duivin moeten zetten. Inzetten van 8—9 uur, om 11 uur Is het dan bezichtigen. ADVERTENTIËN Onze reclame Gekookte ham 100 gr. 55,250 gr.130 Tongeworst 100 gr. 24, 250 gr. 60 Vrijdag en Zaterdag: Runderlappen 500 gram 2.60 Voor a.s. Dinsdag Braadworst 500 gram 1.40 TE KOOP jong dragend stamb. varken aan telling 3 januari. P. Custers, Olrloseweg C 42 Oostrum, Tel. 997 Tot onze diepe droefheid overleed op 3e Kerstdag, geheel overgegeven aan Gods H. Wil, na een kort stondige ziekte, onze innig geliefde zoon, broer, zwager, oom en neef Theodorus Wilhelmus Hubertus Slits Geboren 14 nov. 1903. Venray H. Slits sr. Vught Ir. H. Slits R. Slits-Petter en kinderen Valkenburg A. Slits R. Slits-Prevoo en kinderen Venray M. Silts P. Slits L. Slits-Brouns en kinderen De plechtige Requiem-mis heeft plaats op maan dag 30 december om 10 uur in de rectoraatskerk O. L. Vrouw van Zeven Smarten te Venray. Bijeenkomst sterfhuis om kwart voor 10, Julianasingel 48 als U werkelijk een mooie, sierlijke en sterke kinderwagen wenst aan te schaffen. U kunt uit een keur van modellen keus maken bij van Delft's Het Sijsje Koelsira Allen Zalig Nieuwjaar Zondag 29 december in zaal H. Rongen. Orkest „De Pipo's' Aanvang 6 uur Entree f 1,50 Ha het succes van de vorige bals presenteert „Wilhelmina" op zondag 29 december

Peel en Maas | 1957 | | pagina 2