De watervoorziening van de Vredepeel. SPORT „Wij kannen van 't kribje niet scheiden, Wij wachten het nieuwe jaar" Wat zal het nieuwe jaar brengen? Uit Peel en Maas Film-agenda Zaterdag 28 december 1957 No 52 ACHT EN ZEVENTIGSTE JAARGANG CONFECTIE VA m 1 PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE FIRMA VAN DEN MUNCKHOF WPRïfRÏ AH VOOR VFNRAY PM HM^TRPPPM ADVEBTENTIE-PRUS: 8 ct. per m.m. ABONNEMENT8. GROTESTRAAT 28 TELEFOON 512 GIBO 150652 W ErE^IVDLHU V VJUA V ErilAH I Gil VJiVlJ 1 IVGIVGil PBIJS PER KWABTAAL f L40 BD1TENVEWBAY f 1.60 Deze woorden zingen wij in de Kerstdagen in het mooie Kerstlied: De herdertjes lagen bij nachte. Wjj kunnen van het kribje niet schei den, ook ais de feeetelijke Kerst dagen voorbij zijn. Ook op deze zon dag onder het octaaf van Kerstmis staan wij bij het kribje. De liturgie van deze zondag wil bereiken, dat wij niet slechts ont roerd worden en vertederd bij het zien van het goddelijk Kindje, maar dat wij ook verder nadenken over het waarom van de onbegrijpelijke afdaling Gods: waarom n.l. Gods Zoon van Zijn hemelse troon af daalde om in een kribje te gaan liggen. Het Evangelie van deze zon dag is in tegenstelling met het Kerst-evangelie zeer ernstig, bijna dreigend. De grijze Simeon, die met het goddelijk Kind in zijn armen, het aan de wereld toont als het Heil van alle volken, deze Simeon moet als een ware profeet ook droevige gebeurtenissen aankon digen. Simeon schouwt boven de kinds heid van Jezus uit en ziet de kal- varie-berg met het kruis en daar onder de bedroefde Moeder Maria. Verder voorspelt Simeon, dat dit Kind is bestemd tot val en opstan ding van velen. Ook tot val. Als wij ons niet bekeren. Het Kerst feest beoogt op de eerste plaats onze bekering, dat wij anders wor den, betere mensen worden. Joannes de Doper heeft vóór de komst van Christus, vóór Kerstmis, ons tot bekering aangemaand. Als wij niet echt van goede wil zijn, is er niet alleen geen vrede voor ons, maar zal deze Christus ons een maal ook streng oordelen, De bijl ligt reeds aan de wortel der bomen die nog geen goede vruchten hebben voortgebracht. Wij moesten vruchten van ware bekering voortbrengen en ophouden met te denken, dat alles goed met ons is, als wij zondags maar naar de kerk gaan en enkele gebeden doen. Als weinig voor onze mede mensen over hebben, moet Christus ons niet. Joannes sprak van de dorsvloer die Christus komt zuiveren en van het kaf, dat Hij eenmaal zal ver branden in onuitblusbaar vuur. De H. Kerk viert eigenlijk geen Nieuwjaarsdag op 1 januari het feest van de Besnijdenis desHeren, waarbij aan het goddelijk Kina de naam Jezus werd gegeven. We be ginnen dus het nieuwe jaar in de Naam des Heren. Het heeft weinig zin allerlei be spiegelingen te maken over wat het nieuwe jaar ons zal brengen: meer of minder welvaart, meer of minder oorlogs- of communische dreiging, enz. Het is van veel meer belang wat wij zelf van het nieuwe jaar willen maken. Want de waarde van het nieuwe jaar voor ons persoonlijk zal afhangen van het gebruik, dat wij ervan maken. Want al de dagen van dit nieuwe jaar moeten wij zien als zoveel nieuwe kansen die God ons schenkt om veilig een maal op onze eeuwige bestemming te komen. De liturgie van deze feestdag biedt ons in het Epistel wel een soort program voor het komende jaar, en als wij dit program volgen, zal het komende jaar voor ons ook werkelijk een gelukkig en een door God rijkelijk gezegend jaar zijn. En dit program is van Gods Zoon Zelf, die wij in deze dagen als een pas geboren Kind in de kribbe zien liggen. Zo staat er dan in het Epistel: „De genade van God, onze Zalig maker, is verschenen aan alle men sen om ons te leren..." En nu volgt het program: „Dat wij absoluut niet moeten meedoen met die onzalige godver getenheid van deze tijd en ons de zedelijke ernst niet moeten laten ontnemen door allerlei wereldse begeerten. „Dat wij integendeel bezonnen, rechtschapen en vroom moeten leven in deze wereld, terwijl wij de zalige hoop koesteren en vol ver langen uitzien naar de openbaring van de heerlijkheid van onze grote God en Zaligmaker Jezus Christus, wanneer Deze terugkomt op het einde van de wereld. En dan moeten wij bedenken, dat Christus in Zijn heerlijkheid voor ieder van ons persoonlijk komt in het uur van onze dood. Als wij ons geheel laten leiden en bezielen door deze hoopvolle verwachting van de verrijzenis van ons lichaam en het eeuwige leven, en wij tevens vol ijver zijn ingoede werken, wordt dit nieuwe jaar voor ons heel zeker een gelukkig en zegenrijk nieuwjaar. Zoals bekend zal zijn is op het terrein van de landbouw thans het streven gericht op sanering van beslaande bedrijven en 't opvoeren van de productiviteit ervan. Noodzakelijk is zulks geworden, omdat enerzijds de hoeveelheid voor de landbouw beschikbare gronden steeds en in voortdurend sterker mate afneemt, anderzijds ook om dat de exploitatie-kosten belangrijk zijn gestegen en de opbrengsten gedaald, zodat 'n behoorlijk lonend bestaan op 'n landbouwbedrijf nog alleen is te garanderen, indien uit de bodem wordt gehaald wat er uit gehaald kan worden. Alles wordt er dan ook op gericht om de meest mogelijke revenuën van de gronden te trekken. Voorlichting, subsidies en verbe tering van watervoorziening zijn daartoe geeigend. Dit laatste wil men nu in de Vredepeel verwezenlijken. Watervoorzieningen. Wil men ook in dat complex dat evenals 't gehele terrein van de peelgronden snel de nadelen ondervindt van een droge, warme periode komen tot 'n goede be heersing van de waterhuishouding, dan zal men niet kunnen volstaan met de aanwezige bedrijfs- en hoofd sloten, ook niet wanneer men daar in de nodige voorzieningen zou aan brengen voor 't vasthouden van 't water, dat in een regenrijke perio de daarin zou kunnen worden ver zameld. De invloed van 'n sloot op het omliggend land is betrekkelijk klein en handhaving van een bepaald waterpeil in 'n sloot brengt niet met zich mede, dat men in de ge hele aangrenzende kavel een ver hoging van de grondwaterstand kan verkrijgen. Gedeelten van de kavel zullen dus toch van 't extra benodigde water verstoken blijven of de terreinen grenzend aan de sloten zullen bij opvoering van de waterpeilen een te hoge grondwaterstand krijgen, hetgeen eveneens nadelig is. Bij 't treffen van voorzieningen zal men er vanuit moeten gaan, dat 't meeste rendement zal kunnen worden verkregen indien men op 't juiste ogenblik de voor de gronden benodigde hoeveelheid water zal kunnen aanvoeren. Men zal dus zowel 't tijdstip als de hoeveelheid water moeten kunnen kiezen. Daarbij staan twee wegen open, namelijk: a. infiltratie en b. beregening. Infiltratie betekent dan 't via onder 't maaiveld gelegen drains brengen van 't water van langslig- gende sloten door de gehele kavel, waarbij dan door de poreusheid van de gebruikte buizen het water door de grond kan worden opge zogen. Beregening is dan, zoals bekend, het van 'n bepaald winpunt af via gesloten leidingen brengen van 't water naar variabele punten, van waaruit 't water in verstoven vorm op de veldvruchten of de weide grond kan worden gebracht. Bestudering van deze belde vor men geeft de overtuiging dat be regening het beste is. Infiltratie brengt niet alleen vrij hoge kosten van aanleg met zich mede en vordert veel meer water, doch ook een groot nadeel, nl. de mogelijkheid van verzakking of verstopping van de drains of de aantasting ervan door agressief grondwater, waardoor het geheel soms waardeloos kan worden of vrij hoge kosten van onderhoud en controle zal vragen. Men ziet de resultaten ook te laat. Men kan nl. eerst constateren of men te weinig water heeft bin nen gelaten in de drains, wanneer de verdroging van de velgewassen of het weiland zich demonstreert. Bij beregening ontgaat men deze beide nadelen. Men kan aan de hand van de bodemgesteldheid en de plaats ge had hebbende neerslag, gecombi neerd met berichten der landbouw voorlichting omtrent de waterbe hoefte; zowel 't juiste tijdstip der waterverstrekking alsook de ver eiste hoeveelheid in handen heb ben. Wij zeiden boven reeds, dat zulks niet alleen geidt voor het gebied van de Vredepeel of alleen voor 't peelgebied in onze gemeente; voor zieningen met betrekking tot de waterhuishouding worden vereist in 't gehele peelgebied, zich uit strekkende over 't gebied van 't waterschap Nrd.Limburg en 't daar aansluitende terrein van 't water schap Midden-Limburg. Werk van jaren... 't Zal echter eenieder duidelijk zijn, dat 't op korte termijn niet mogelijk zal zijn de nodige voorzie ningen te treffen, voor dat ettelijke tiendulzende hectaren omvattend gebied. Niet alleen ontbreken daarvoor thans de nodige gelden, zowel voor de waterwinning en de aanleg van distributieleidingen of de verbeter ing van daarvoor te benutten kana len en lossingen, doch men zal daarbij ook in 't oog moeten hou den, dat de wetenschap hieromtrent pas in de kinderschoenen staat. Ook al is de maat van die schoe nen reeds groot, men zal over meer en veel meer gegevens moeten kunnen beschikken ora voor 't even bedoelde grote miljoenen-project de beste werkwijze te kunnen aan bevelen. Met 't oog daarop heeft men ge dacht aan 'n proef-object, nl. het gebied van de ruilverkaveling van de Lollebeek, een oppervlakte van circa 12.000 ha., welke ruilverka- ling in voorbereiding is. 't Zal echter nog geruime tijd duren voor dat men met 't werk in dat gebied kan beginnen en 't is de verschillende instanties ge wenst voorgekomen in afwachting daarvan een kleiner proef-object ter hand te nemen, waarbij men dan wederom de nodige etvaringen kan opdoen voor 't complex Lolle beek. Voor dat kleine proefgebied heeft men dan gedacht aan 't complex Vredepeel. Bij 't nemen van proeven als waarover hierover werd gesproken heeft men niet alleen op 't oog de bestudering van de technische pro blemen van 'n watervoorziening, doch men denkt daarbij ook en niet op de laatste plaats, aan het feit, dat een dergelijk iets als de verbetering van de waterhuishou ding moet gaan leven bij de bewo ners van 't betreffende gebied. Zij moeten worden wakker gemaakt voor en geïnteresseerd moeten worden In dit nieuwe hulpmiddel voor hun bedrijfsvoering, door drongen moeten worden van de voordelen, welke zij er uit kunnen trekken. Zij moeten ook leren er mee om te gaan. Men zal ook op dit punt van overheidswege ervaring moeten opdoen en ook in dit opzicht zullen dus de boeren van de Vredepeel zelf „proef-object" zijn. Overheid moet helpen.... Een en ander zal men niet kun nen overlaten aan 't particulier initiatief. Wanneer in 'n bepaalde streek slechts door enkele landbouwers wordt overgegaan tot kunstmatige beregening en zij daarvoor via de putten het water aan de bodem gaan onttrekken, zal zulks wel geen rampzalige gevolgen met zich bren gen. Men is er echter van overtuigd en de ervaring heeft zulks ook ge leerd, dat bij een op grote schaal onttrekken van water aan de bodem de gevolgen rampzalig kunnen zijn, niet alleen voor de directe omge ving, doch ook voor de betrokkenen zelf, omdat de grondwaterstand daardoor vaak zo sterk daalt, dat de putten zelf droog komen liggen en de installatie waardeloos wordt. Men verwacht daarbij, dat meer en meer zal worden en moeten worden overgegaan tot beregening en dat bijv. in de Vredepeel daar voor circa 400 ha. in aanmerking zullen komen teneinde de betref fende bedrijven de zo gewenste hogere rentabiliteit te geven. Men stelt zich dan ook op het standpunt, dat zowel hier als elders voor de overheid 'n taak is wegge legd, niet alleen bestaande in het organiseren van de watervoorzie ning, doch ook in 't dragen van de kosten aan die verzorging verbon den. Men staat daarbij echter op het standpunt, dat als zijnde de uitein delijke winsttrekker, ook de boer belanghebbende is bij de verzorging van wateraanvoer en dat hij dus naast de kosten van de op 't bedrijf te maken of te plaatsen installatie, ook'n bijdrage zal hebben te leveren in de kosten van wateraanvoer en wel in de mate waarin hij bij een en ander zal zijn gebaat. Voorzieningen in de Peel Bij de overdracht van de gronden benodigd voor de aanleg van het vliegveld de Peel is 't recht voor behouden om uit 't laatste volledige vak van 't langs en door 't vlieg veld lopend defensie-kanaal— het noordelijke kanaalpand 'n aftak king te maken voor de aanvoer van water naar en ten behoeve van de Vredepeelgronden. Daar zal een voldoende hoeveel heid water aan 't kanaal kunnen worden onttrokken omdat, dank zij de bemoeïngen van de provincie, de cultuur-technische dienst en de landbouworganisaties, verkregen is, dat in midden Limburg via een pompinstallatie water zal worden opgepompt uit de Maas, dat dan verder via bestaande waterwegen wordt gevoerd naar het defensie kanaal. Van het evenbedoelde aftappunt wordt 't water geleid onder de weg naar de Rips door, langs de noord zijde van die weg tot aan de oost hoek van 't ontginningsgebied, met twee aftakkingen, een langs elk der beide dwarswegen. Elk daarvoor in aanmerking ko mend bedrijf kan dan uit die lei ding het water betrekken en 't via een eigen installatie verder over de kavel verspreiden om kunstma tige beregening toe te passen. In de te maken leidingen zijn stuwen gedacht van een dergelijke constructie, dat naar mate water wordt onttrokken, ook water wordt aangevoerd. Wanneer dus bij een of meer bedrijven wordt opgepompt heeft zulks niet tot gevolg, dat de aanvoerleiding wqrdt leeggezogen en voor andere bedrijven geen wa ter beschikbaar is. Aanvoermogeltykheden Er zijn drie wijzen van uitvoering der aanvoerleidingen nl.: a de gewone open aanvoersloot b de van betonnen bodem en-wan den voorziene open aanvoer sloot; c de geheel gesloten betonnen leiding. Voor wat de aanleg aangaat is de onder a genoemde methode zeker de voordeligste, doch man zal reke ning moeten houden met vervuiling, hoge kosten van onderhoud in ver band met plantengroei en verzan ding; groot waterverlies door weg zakken in de bodem en verdamping; en met een groot grondverlies, door de breedte welke deze sloten vorderen. Bij de van betonnen wanden en -bodem voorzien toevoer sloten ver valt een deel van het onderhoud, doch vervuiling, waterverlies door verdamping en het grondverlies blijven ook hier als nadelen gelden. De derde methode neemt ook die bezwaren nog weg. Men kan aan nemen, dat er vrijwel geen kosten van onderhoud zullen zijn, men heeft bij behoorlijke aanleg geen waterverlies en men heeft geen grondverlies. De kosten van aan leg zullen echter wel de hoogste zijn. Door de provinciale waterstaats- dienst zijn de kosten van het werk, naar de evengenoemde drie werk methodes gegroepeerd, geschat op resp. f 312.500,—; f 380.000,— en f 429.000,—. Men geeft de voorkeur aan een geheel gesloten leiding en ook het gemeentebestuur is van oordeel, dat aan een dergelijke leiding de voorkeur moet worden gegeven. Gerekend mag worden op een belangrijke bijdrage van de zijde van de cultuurtechnische dienst, en van de provincie. De gemeente verwacht, dat nog een klein gedeel te van de kosten ongedekt zal blij ven. Die bijdrage zal dan ten laste moeten komen van de streek, nl. van de door die werken gebate be drijven. Daarbij zal men er echter reke ning mede moeten houden, dat het aan het waterschap nog niet mo gelijk zal zijn die kosten te verha len op de belanghebbenden door een bepaalde omslagheffing of extra waterschapslast, zodat de kosten door alle ingelanden zouden moeten worden gedragen, terwijl slechts een klein gedeelte van het grond gebied er mede is gebaat. Van gemeentewege wordt ge dacht een samenwerking tot stand te brengen op dit punt tussen de gemeente en het waterschap tot het tijdstip dat door reglementswij ziging verhaal op de betreffende gebate bedrijven mogelijk is. Andere kostenfactoren Een tweede punt, dat zeker onder ogen moet worden gezien is, of de betreffende landbouwers op dit ogenblik in staat zijn de hoge in vesteringen te doen uit eigen mid delen welke direct of indirect een gevolg zijn van het aanbrengen van een regeninstallatie op hun bedrijf, aangesloten op de centrale water aanvoer. Direct zouden zij moeten over gaan tot het aanschaffen van de gehele installatie, terwijl als gevolg van de toepassing van de bere gening weer andere investeringen nodig zullen zijn om het gewenste betere rendement te krijgen. Heeft de beregening immers tot gevolg, dat weiland kan worden aangelegd of een beter weiland kan worden verkregen, dan zal aankoop van meer vee noodzakelijk zijn. Reeds de directe kosten worden geschat op ongeveer f 800,— tot f 1.000,per ha. Een en ander zal op dat moment voor de meeste bedrijfshouders in de Vredpeel onmogelijk zijn. In de jongste gemeenteraads vergadering is dit onderwerp ter sprake geweest. Daar is men tot het volgend oordeel gekomen: Het verstrekken van gelden voor dit doel door de gemeente is op dit ogenblik uitgesloten en daar in is ook in de eerste jaren geen verbetering te verwachten. Wan neer echter van andere zijde hulp geboden wordt, zal de gemeente niet achter blijven bij het verlenen van garanties. Daarbij zal het ech ter wel gewenst zijn, dat nu men eerst na één of twee jaren de re venuën zal kunnen plukken van een watervoorziening als gedacht, de lasten in de aanvang lager wor den gehouden en men b.v. de eerste jaren alleen verplicht wordt tot het betalen van rente, terwijl later pas begonnen behoeft te worden met aflossing van het verstrekte kapi taal, Een en ander zal tot een verdere uitwerking van de plannen leiden en intussen kan een onderzoek in gesteld worden naar de interesse welke bij de landbouwers in het betreffende gebied op dit punt be staat, terwijl men ook verder zou kunnen informeren in welke mate het rijk zowel als de provincie be reid zijn in de kosten van uitvoe ring bij te dragen. „Oostrum"-nieuws De vele bezoekers van de wed strijd OostrumE.W.C. hebben alles gekregen, wat zij maar konden ver wachten van dit treffen. Bij vlagen, vooral voor de rust, goed voetbal, waarbij het tempo voorop stond. Een Oostrum-voorhoede, di« liet zien hoe men een doel onder vuur neemt. En per slot van rekening de nodige reddingen met een overvloed aan spanning, die zich pas ontlaadde toen de zeer streng leidende scheids rechter inrukken blies. Oostrum startte snel en legde de Wellse-gecombineerden haar wil op. Na twintig minuten werd de stand op 10 gebracht, toen de Wellse- keeper geen antwoord wist op een strak schot. Pas nadat een schot van de kruising van paal en lat was teruggekeerd, en een kopbal via onderkant lat het veld weer was in gesprongen, kon Oostrum de voor sprong op 20 brengen. Well bracht echter, misschien iets tegen de verhouding In, de stand op 21. Na de rust was het spel veel langzamer en E.W.C. ging nu be hoorlijk opdringen. Oostrum kon de stand nog op 3—1 brengen, daarna was het echter al Well wat de klok sloeg. De stand werd tot 32 gere duceerd, maar verder liet de goed sluitende verdediging het niet komen. Het tweede elftal behaalde een prachtig gelijkspel tegen L.V.V. 2, de leider van deze afdeling. Na een 3—1 achterstand wist men de eind stand nog op 3—3 te brengen. Het derde elftal liet zich door DIS 3 de „spurrie" voor de voeten wegmaaien. Een 3—4 nederlaag was het resultaat. Zondag is het eerste elftal vrij. Het tweede brengt een bezoek aan Resia 2 om daar een overwinning te gaan halen, of niet natuurlijk. Het derde elftal trekt naar Yssel- steyn en hopenlijk brengt men dan een paar turven, in de vorm van een paar puntjes, mee naar huis. De stand in de 4e klasse G: Wanssum 14 ll 1 2 23 45—18 Montagn. 13 8 2 3 18 40—20 Oostrum 14 7 2 5 16 30—26 Achates 13 6 2 5 14 26—24 RKLVV 13 6 2 5 14 27—31 BW 13 4 5 4 13 27—27 Tienray 14 4 5 5 13 24—26 Volharding 12 5 1 6 11 27—29 Resia 12 5 1 6 11 20—25 EWC 14 4 3 7 11 32—35 Swolg.Boys 11 2 2 7 6 11—25 RKDSO 13 2 2 9 6 20—40 van 30 december 1911 D.S.O. won van Quick 1 uit Nijmegen met 5—0. De heer H. Oudenhoven werd gekozen tot bestuurslid van de R.K. Volkerbond. van 28 december 1912 D.S.O. verloor tegen G.V.V. te Gennep met 1—2. van 27 december 1913 Venray's Fanfare-corps organi seerde een voordrachten-wedstrijd. G. Akkerman te Maastricht won de eerste prijs. Op een tentoonstelling te Ams terdam was de firma Fonck-Poels, motor- enrijwlelfabriek Vulkaan te Venray, flink vertegenwoordigd. TRAPEZE De regiseur Carol Reed heeft hier een circus-film vervaardigd, die het verhaal geeft van een ver ongelukte trapeze artiest, die met een talentvolle jongeman 'n nieuwe groep vormt. Een groep, waarin een jonge dame Gina Lollobrigida wil Indringen en de harmonie tus sen hen beide wil verstoren. Temidden van prachtige circus- scenes, waarbij volledig gebruik gemaakt is van de cinemascope- mogelijkheden speelt zich dan het melodrama af, dat uiteindelijk na tuurlijk een goed einde vindt. Een technisch volmaakte film, met een gerafineerde montage en een vrij zwak verhaal. Een goede ontspanningsfilm Vlucht in de wildernis Deze film speelt zich af In Mexico, waar een schrijver en journaliste via een noodlanding terecht komen bij een stel nazi-mannen, die na de oorlog hierheen zijn gevlucht. Het is een avontuurlijke film, echt in thrillerstijl, waarin enkele zeer aardige komische scenes voor komen. Een amusante tijdpassering. Slaaf en koningin Een nogal bont spektakelstuk, met niet bepaald verheffende in houd. Een C-3 film, dus voorbe houden voor geestelijk volwassenen. Nieuws uit Venray en Omgeving Zondagsdienst huisartsen Vanaf zaterdagavond 4 uur tot maandagmorgen 8 uur, wordt de praktijk der huisartsen voor Venray e.o., waargenomen door Dr. VAN DEN HOMBERGH Oostsingel 6 Tel. 393 Nieuwjaarsdag: Dr. VAN DER MEER, Kempweg 32 Telefoon 887 Uitsluitend voor spoedgevallen. Derde inenting tegen diphterie, kinkhoest en tetanus Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, dat de derde inenting tegen diphterie, kinkhoest en tetanus zal plaats hebben: In Venray-kom op dinsdag 31 december 1957, om 2 u. n.m. inhet groene kruisgebouw aan de Merse- loseweg. In de kerkdorpen Ysselsteyn, Veu len, Heide en Merselo op woensdag 8 januari 1958, en In de kerkdorpen Leunen, Cas- tenray, Olrlo en Oostrum op dins dag 14 januari 1958, op beide dagen op dezelfde uren en plaatsen waarop en waar de eerste en tweede inenting heeft plaats gehad. Venray, 23 december 1957. Drankwet Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, dat is ingekomen een verzoek schrift van Fleurkens, Albertus Peter Jacobus, wonende te Venray, Kerkweg 4, om een slijt vergunning voor de benedenvoorkamer van het pand Kerkweg 4. Binnen twee weken na de dag tekening dezer bekendmaking kan ieder tegen het verlenen van deze vergunning schriftelijke bezwaren bij burgemeester en wethouder* in brengen. Venray, 18 december 1957. Burgemeester en wethouders vnmd. A.H.M. Janssen, burgemeester H. Vorst, secretaris. Aanbesteding Een dezer dagen werd aanbesteed de bouw van de nieuwe R.K. St. Benedictus kerk anex toren, pasto rie en parochiehuis te Rijswijk. Voor deze onderhandse aanbe steding was o.a. ook uitgenodigd het Venrayse aannemingsbedrijf Gebr. Janssen, Kempweg. De uitslag was: Gebr. Janssen, Venray f 832.500,— Winters, Breda f 848.006, De Bont van Huiten, Nieuwkuik f 849 500,— Bik Bredeveld, Leiden f 862.000, De begroting was f 842 564.—. Met de werkzaamheden zal terstond worden begonnen. Eervolle uitnodiging Naar thans bekend is, heeft onze Venrayse tonoolgroep Hioob een uitnodiging ontvangen om op Woensdag 15 januari a.s. een uit voering te willen verzorgen in het Royal Theater te Roermond Hioob heeft deze uitnodiging ge accepteerd en zal die avond „een Inspecteur vraagt belet" voor het voetlicht brengen. Tekenend voor deze uitnodiging is wel, dat Hioob de laatste jaren een bekende klank is geworden in het Amateur toneel in Limburg. Aan Hioob van harte proficiat rnet deze uitverkiezing.... en veel succes. BEL OP SU 3 RAN O No. 392

Peel en Maas | 1957 | | pagina 1