Voor de Politierechter SPORT De Woeste Dame8 Kerkelijke Diensten 1-klas Baby-verzorging tracht begrippen als genade, offer, gemeenschap der heiligen tastbaar te maken en slaagt hierin voor een zeer belangrijk deel. De Afvallige is een uiterst tref- ferid werk, dat in wezen oor en door katholiek blijft, met een sterke vormgeving en goede kwa liteit. Ze verdient aller aandacht door thema en vormgeving vooral geestelijk volwassenen raden wij deze film gaarne aan. De geniale schepping van Emily Jane Brontë. SLOT De schrijfster van „De Woeste Hoogte" mag zoals we gezien hebben een vrij raadselachtige figuur zijn, met haar boek is de li eratuurgeschiedenls evenmin gauw klaar. Allesbehalve traditio neel en konventioneel, moest het de toenmalige lezer wel gedurfd voorkomen. Het „afschuwelijk hei dense boek" choqueerde vele lezers, En ofschoon wij nu ruim hon derd jaar later wel het een en ander gewend zijn, kan het ook ons nog verbazen, dat een dergelijk boek in die tijd door een vrouw geschreven kon worden. Men heeft „De Woeste Hoogte" het boek van de wraak genoemd, en hiermee is het inderdaad wezen lijk getypeerd. De persoon, waarin deze wraak gestalte krijgt, is Heathcliff. een naam die in de lite-atuur een begrip geworden is Hij is van het begin tot het einde de dominerende figuur in het boek. Als kind van de straat opgeraapt, komt Heathcliff op „De Woeste Hoogte" en groeit in het gezin van zijn weldoener op. De genegenheid die hij van zijn pleegvader ontvangt moet hij betalen met de afkeer en haat, die hij van diens zoon, Hind- ley, ondervindt. Met de dochter van zijn weldoe ner, de kleine Catherine, is de ver standhouding beter. Tussen het wilde, ongedurige meisje en de stugge, achterdochtig geworden Heathcliff groeit in een soort lots verbondenheid in deze jeugdjaren een vriendschap, die voor hun beiden fataal zal worden. Als zijn pleegvader sterft, ver liest Heathcliff zijn beschermer en krijgt Hlndley op „De Woeste Hoogte" de vrije hand. Heathcliff wordt de verschoppeling, waar niemand voor zorgt, waar niemand zich voor interesseert. Alleen Ca therine bekommert zich nog om de onverzorgde, smerige, ruwe knaap. Maar ook haar verliest hij. Met heel veel moeite wordt van Catherine een echt dametje ge maakt, die wispelturig en bak visachtig aanstellerig als zij is bij Heathcliff de indruk wekt, dat zij zijn serieuze gevoelens voor haar alleen beantwoorden wil met een oppervlakkig gevoel van mede lijden voor haar ongemanierde en onbeschaafde jeugdvriend. Haar gedrag ten opzichte van Edgar Linton brengt hem in een uiterst depressieve toestand en hij ver dwijnt op geheimzinnige wijze. Catherine trouwt uiteindelijk met Edgar. Maar na enkele jaren komt Heathcliff plotseling terug. Het is nu niet meer de verschoppeling die alles verdraagt, maar een man die klaar staat om terug te slaan; iemand die slechts van één gedachte bezield is: zich te wreken op allen, die hem in zijn jeugd gekrenkt en in zijn liefde voor Catherine tegen gewerkt hebben. Catherine zelf heeft Heathcliff evenmin kunnen vergeten. Juist in haar huwelijk is zij zich bewust geworden, dat Heathcliff de enige is, waarin zij zich zelf volkomen kon terugvinden, en dit maakt haar huwelijk ongelukkig. Zij gaat ten onder aan de tweespalt, die Heath cliff in haar veroorzaakt heeft. Voor Heathcliff wordt de wraak het doel van zijn leven Cynisch en demonisch werkt hij zijn plannen uit, weloverwogen en ijzig nuchter. Zijn wrokkende en wrekende ge stalte spookt als een lugubere demon op „De Woeste Hoogte" rond. Over mensen, huis en omge ving komt de doem van zijn haat en wraak te liggen. Meesterlijk weet de schrijfster deze beklemming op te voeren tot een obsederende nachtmerrie. Maar ook deze allesomvattende wraak loopt op een mislukking uit. Heathcliff bereikt uiteindelijk zijn doel niet. Zijn wraak loopt dood op de ontluikende liefde tussen de zoon van zijn aartsvijand Hindley en de dochter van Catherine en j Edgar. Voor Heathcliff betekent dit het fiasco van zijn leven. Hier, op de laatste bladzijden van het boek wijkt de beklemming, en wordt de barre ert onheilspellende heideen vredige vlakte. Van Heath cliff blijft alleen een schim, die in de fantasie van de dorpsbewoners 's nachts over het kerkhof rond waart, waar hij naast Catherine en Edgar begraven ligt. Met een bijna beangstigende genialiteit heeft Emily Brontë de verschillende karakters in haar boek getekend. Zij veet wat de mens in zijn diepste binnenste kan beroeren. En vooral met Heathcliff heeft zij een figuur opgeroepen, waarop een Dostojewsky jaloers zou kunnen zijn. Van „de Woeste Hoogte" bestaat ook een toneelbewerking. De to neelgroep „Hioob" heeft dit stuk in studie genomen en zal morgen, 8 december de eerste opvoering geven in Wilhelminazaal. „Hioob" heeft het zich met de keuze van dit stuk niet gemakke lijk gemaakt. Het zal geen lichte taak zijn de geprononceerde karakters van Em. Brontë op het toneel goed en aan- De Vrijdagse zitting van de politie rechter doet een mens telkens weer versteld staan, van de vreemde soor ten dagelijkse zonden, die een mens bedrijven kan. Neem nu die man uit Bergen. Op een gegeven dag springt hij thuis van een stoel af en verzwikt zijn enkel. „Verhipt" denkt hij bij zich zelf, daar moet ik de ongevallenwet voor op laten draaien. In die zin drukt hij zich ook bij de dokter uit, die de verstuikte enkel weer op rechter paden probeert te helpen. „Niet doen joch" is dewelgemene raad, die echter als zovelen, ook nu in de wind geslagen wordt. Onze Bergenaar geeft netjes aan de Raad van Arbeid op, dat hij die verstuik te enkel opgelopen heeft bij werk zaamheden in de fabriek en als zo danig in aanmerking wenst komen voor de premie van de ongevallen-wet. Doch de Raad van Arbeid heeft een leger ambtenaren die ook niet op hun achterhoofd gevallen zijn, zoals men dat uitdrukt en die zelfs aan een verstuikte enkel zien kunnen of dat thuis of op de fabriek gebeurd is. Aangezien echter onze Bergenaar pertinent in de boosheid volhardde en de fabriek als plaats van het ongeval bleef aanwijzen, kwam er een officieel onderzoek. Toen wa> hij het „haasje". Met dergelijke akkevietjes moet men oppassen, want dat is valsheid in geschrifte en dan is men bij derechtbank niet heel zuiver. 6 maandeniseen dood gewoon recept. Nu werden het f 30 omdat men eerder aandacht schonk aan de stommiteit, dan aan het misdrijf zelve. T.ultTienray, die een „kameraad" had geschopt en geslagen, kreeg f 40 en 14 dg. v.w., omdat hij die behandeling voor de tweede maal had toegepast. „Onbegrijpelijk", zuchtte de Officier, dat zo iemand nog kameraden krijgt... In Venray is een heel complot opgerold, zoals de technische titela- tuur heet, die zich onledig hielden met het opkopen van koper, metaal, schroeven en isolatieband. Op zich een eerbaar ambt, maar het foute was, dat men dat spul eerst liet gappen bij de een of andere in dustrie. De metaalkoper kreeg f 40 de overige heren f 20, omdat het spel ternauwernood aan de gang was, toen men met de oprollerjj begon. In Wellerlooi ging iemand op een brommer ook zich zelf gevuld. Ge vuld met genever, onversnede Hol landse genever. De brommer liep dan ook nog geen honderd meter of hij botste met een formidabele klap tegen een benzine-pomp, die grotelijks beschadigd werd, evenals de brommer en zijn berijder. Het werden behalve de schade-rekenin gen nu nog f 60 en 8 dg. v.w. In Siebengewald waren twee broers onder het genot van een glaasje bier, in een café ter plaatse een oud meningsverschil uit de doeken aan het doen. Aangezien de kastelein langzaam maar zeker zijn café-inventaris ten gronde zag gaan bij die ruzie, werd politie geroepen. Toen die binnenrukte, begon echter weer het broederhart te spreken beide broers vochten toen zij aan zij tegen de heren van Herman dad, die alle moeite hadden om het roerige tweetal naar buiten te werken. Ze hadden in zoverre geluk, dat er in Bergen noch Siebenge wald een cel is, zodat men ze wel moest laten lopen. Broeder 1, die al 8 maal een nummertje voor vech ten op zijn lijstje had staan, kreeg 14 dg. vacantie en bovendien nog 14 dagen v.w. Broeder 2, wiens blazoen nog onbesmet was, kreeg f 50 en 1 mnd. v.w. Tenslotte was er dan een Duit- er, die diep uit dat grosse Reich naar Venray gekomen was. Hij bleek de be-tuurder geweest te zijn van een Duitse wagen, dlein Heyen met alle geweld in een boom had willen klimmen. De pogingen liepen op niets uit, alleen werden de Duitse medepassagiers allen min of meer ernstig gewond en de wagen zelf kon meteen naar het kerkhof. Nu wilde men hem onvoorzichtig rijden ten laste leggen, maar onze duitser bleek allerminst van zins om dat lijdelijk te laten gebeuren. Integendeel. In een vlotte toespraak, vertelde hij hoe hij door een snijdende wagen tegen de boom opgedrongen was, hoe zijn mede-passagiers, ondanks de ongemakken, hem tor heden ten dage niet verantwoordelijk hebben gesteld voor de schade, en tenslotte, dat niemandiets bewijzen kon, want toen het ongeluk gebeurde was er niets en niemand te zien dan twee auto's, waarvan een de „snijder" as en die reed door. Zijn vraag was nu, hoe men in Holland dan vaardbaar tot leven te breiden. Het zal ook niet zo gemakkelijk zijn de beklemmende en heel eigen sfeer van het boek voelbaar te maken. Wij hopen echter, dat „Hioob" bewijst een dergelijk stuk aan te kunnen. Overigens moet een toneel bewerking van een bijzonder boek als „de Woeste Hoogte" wel iets beneden het peil van het oorspron kelijk werk blijven. Het toneelstuk geeft trouwens alleen de eerste helft van het boek en eindigt met de dood van Catherine. We zien dus niet, hoe Heathcllef weloverwogen aan het web van zijn wraak verder spint; we zien ook niet hoe zijn wraak zich oplost-in de liefde van twee jonge mensen. Toch moge een suksesvolle op kon bewijzen, dat hij onvoorzichtig had gereden. En dat kon men inder daad in Holland niet, zodat de man werd vrijgesproken. De Sevenumnaar, die met zijn vrachtauto enkele boompjes om gereden had, bracht een advocaat mee, die zijn halve bibliotheek aan vakboeken mee ter zitting bracht. Wat we er van begrepen hebben Is, dat die boompjes op zekere dag geplant waren op een stuk weg, dat sinds jaar en datum als open bare weg in gebruik was. De chauffeur, die nergens erg in had, stond op een gegeven moment midden tussen de bomen, voordat hij in de gaten kr eg, dat er iets niet klopte Zo was het gebeurd, dat er verschillende van die boompjes ontijdig aan hun einde kwamen en een juffrouw wou daar schade vergoeding voor hebben. De advocaat hoefde zijn boeken niet eens open te slaan, want de politie-rechter verklaarde zich niet bevoegd in deze op deeerste plaats civiele zaak uitspraak te doen, zo dat en verdachte en advocaat en bibliotheek eerstdaags de reis naar Roermond kunnen aanvaarden. onverwoestbaar zwaar oliebadmechanisme Iroco-teakhouten 100 liter kuip looprollen verstelbare electrischc Acme veiligheidswringer GROOTMOEDER OEED ER OEWAS ALMEE! N.V. Handelmij Gebr. Timmermans - Kessel (bij Venlo) - Tel. 04762-325 Maandae, liturgische viering van v.d. berg Karmel, voor Wilhelm voorsprong van 2—1 had. handen ruw of schraal HAMEA-GELEIlLislla) voering voor velen een aansporing zijn, het werk van Emily Brontë Comm., zelf te lezen. Dr. S. i Comm., 10 u. hoogmis, 3 u. lof. van 8 t.e.m. 14 dec. PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week Kapelaan Heymans Zondag: 6.30 Betsie v. Zwamen; 7 30 vd. Goor-Peeters en zoon Frans; 8 30 v.d. parochie; 9.15 hoogmis uit dankbaarheid (R)10 30 Cath. Aarts- Huisman; 7 uur Adventsoefening; 7 u. opname van nieuwe congre gatieleden op Jerusalem. Maandag: 6.45 overl. parochianen; 7.30 overl. fam. Janssenv. Meyel; 7.30 overl. fam. ProostenRaay- makers; 8.15 Johannes v.d. Ven en ouders lh.; 8.15 overl. Jac. Janssen. Dinsdag: 6 45 overl.fam. v. Dijck- Duykers; 7.30 H. Driessen; 7.30 An- toon Poels en echtgen.; 815 Hen- dricus Drabbels, echtgen. en kin deren lh.; 8.15 Jan v. Waayenburg. Woensdag: 6.45 Jos. van Lierop; 7.30 Dr. Bloemen; 7.30 Gerardus Wientjens (pers. Servatius)8.15 jrd Regina de BruijnWeiten lh.; 8.15 Hendrlca SwaghovenJacobs. Donderdag: 6.45 Jos. Hendriks; 7.30 Sacr.-hoogmis; 7.30 Mlchiels- Swachhofer; 8.15 Gerard Arts en Henr. Verheyen 3kl; 8.15 Nlc. Bek kers echtg. dochter en kleinkinderen. Vrijdag; 6.45 Piet Verbeek; 7.30 Piet Oudenhoven; 7.30 zek. int.(R); 815 Simon Janssen Custersen doch ter Wilhelminalh; 8.15 JohanWilms en Maria Relnders. Zaterdag: 6.45 O.L.Vr.hoogmis; 7.30 Cath. v. Elsv. Opbereen; 7.30 voor de gelovige zielen; 8.15 Petra Janssen, ouders, broers en fam. lh; 8.15 overl. fam. PeetersClaessen; biechten v. 5.30—7.30; 7 u. Marlalof. De schoolkinderen leren deze week vraag 175 tot en met vraag 194 van de katechismus. Zondag om 4 uur H. Familie. Om twee uur geen Mariacongregatie. Inplaats daarvan is om 7 u. opname in Jerusalem. H. FAMILIE Belangrijke mededeling. Zondag 8 dec. a.s. is de verga dering niet om 5 uur, maar om VIER uur. WIJ verwachten ook weer een grote opkomst. «ECTORAAT PATERSKERK 2e Zondag v.d. Advent: feest van Maria Onbevl. Ontvangenis; H. Mis sen om 6 30, 7 45 en 10 30; om 9u. plechtige hoogmis; Communiceren begint vooraan; vandaag le coll. voor onze kerk, 2e coll. v. bis^ch. noden; vanavond om 5 u. (dus niet om7u plechtig lof,feestpredicatie, waarna processie door 't klooster pand; bruidjes moeten om 5u. aan 't klooster aanwezig zijn. Dinsdag: 's avonds om 7.30 lof t.e.v. H. Antonius. Vrijdag: 6 30 gez. H.Mis en 'sav. om 7.30 lof. Zaterdag: van 3—8 u. biechten. Deze week iedere dag een H. Mis voor onze weldoeners. MIS-INTENTIE8 Zondag: 2e zondag v.d. advent, 6 30 Gerardus Relouw, 7.45 Marti- nus Lenssen en zoon Mathieu, 7.45 Michael Vullings, 9 u. tot zek. int., 10 30 Johana v. Rooy-Hendriks en zoon Harrie. Maandag: Onbevlekte Ontv. v. Maria, 6.30 overl. ouders Philipsen Goossens en zoons Martin en Peter, 7 u. Johanna Swinkels-Michels, 7.45 overl. fam. de Ponti. Dinsdag: Mis v.d. 2e zondag v.d. advent, 6.30 bijz. intentie, 7 u. Ge rard Stoks als lid vd. Limburgse bedevaart Lourdes, 7 45 tot zek. int. (R 7.45 Wed. M. Hoedemaekers, 8.30 Nico Bekkers, echtgenote doch ter en kleinkinderen. Woensdag: Mis vd. 2e zondag vd. advent, 6.30 Peter Philipsen, 7 u Gerard Stoks, 7.45 Jacobus Byster- velts-v. Meijel. Donderdag: Vinding v.d. H.Fran- ciscus v. Assisi, 6.30 Peter Philipsen, 7 u. Gerard Janssen. Vrijdag: H. Lucia. 6.30 u. overl. ouders Philipsen-Goosens en zoons Martin en Peter, 7 u.Hendrik Holt» ackers en zoon Jan. Zaterdag: ZZ. Nicolaas, Koenraad en Bartholus. 6.30 Jacobus Byster- velts en Maria v. Meijel, 7 u. t.e.v. O.L. Vrouw (S), 7 45 overl. moeder. PAROCHIE OOSTRUM 2de Zondag vd. Advent: 7 u. H. 7.30 vroegmis, 9 uur H. Maria's Onbevlekte Ontvangenis, Janssen en overl. ouders; van 5 tot 7.30 best. zm. Jacob Vermeulen. ,7.30 biechtgelegenheid; 7.30 lof. Dinsdag 7.30 best. zm. overl.fam. Cl aessens- Dra bbels. Woensdag 7 30 gez. RECTORAAT HEIDE H. Mis vd. Zondag: 2*> zondag v.d. Advent, levende en^overl^ leden van de Ju- De H.H. Missen zijn v. O.L. Vrouw Onbevlekte Ontvangenis, Patrones van ons rectoraat. 7.30 Jos v. Lierop, 10 u. Hoogmis als gez. jgt overl. fam. Fieurkens-Vriends, 's morgens 6 u. uitstelling vh. Allerheiligste tot aan het Lof om 6 u. 's avonds. Maandag: 7 30 uit dankbaarheid, Dinsdag: 7 30 Jan Janssen, Maria Cl»essens en overl. kinderen. Woensdag: 7.30 overl. fara. Ewals- Leysen. Donderdag: 7 30 Lamb. v. Vegchel en Gertruda Arts. Vrijdag: H. Lucia, 7.30 tot bijz. intentie. Zaterdag: 7.30 tot bijz. int.. 6 u. biechten, 7.30 Lof. bilerende Boerinnenbond, Donderdag 7 30 best. gez. H. Mis vr. Valckx. Vrijdag 7.30 best. gez. H. Mis vr. P. Vermeulen. Zaterdag 7.30 best. zm. Willem Claessens, 7.30 Marialof. PAROCHIE OIRLO 2de Zondag vd. Advent: feest v. Onbevl. Ontvangenis v. Maria, dat morgen kerkelijk wordt gevierd: 6 30 H. Communie, ieesm. 7 uur en 8.30, parochiemis om 10 u., kruis weg o i 3 uur, le colleqte voor de kerk, 2de bisdom. Maandag 7 30 stichting Martinus Nelissen. Dinsdag 7.30 maandstond Petro- nella vd. Ven. Woensdag 7.30 maandstond Jo hanna Geurts. Dondei dag 7.30 zieledienst Arnold Duijf en Antoinetta Gommans. Vrijdag 7.30 hoogmis t.e.v. H. Lu cia, besteld door boerinnenbond. Zaterdag 7.30 maandstond Eleo- nora Kemmelings, 5—7 u. biechten 7 uur Marialof. PAROCHIE LEUNEN 2e Zondag vd. Advent: 7 uur H. Mis v. parochie; 8u. v. overl. fam. Leijssenv.d. Wallen; 8 uur voor Joseph Willemse; 10 u. hoogmis v. Joseph Martens; hoogmis t.e.v. de Onbevl. Ontvangenis van Maria; 3 u. lof; 3.30 H. Familie der mannen met aanwijzing der patroonheiligen voor 1958. Maandag: 7 u. H. Mis voor Mina Keljsers; 7.30 v. overl fam. Loor.en- Verheljen. Dinsdag: 7 u. H. Mis voor Gerard en Lena Verkoijen; 7.30 gest. Jrg. Martinus van den Berg. Woensdag: 7 u. H. Mis v. Gerar dus Litjens en Elisabeth Takken; 7.30 v. Johanna LoonenCruijsen. Donderdag: 7 u. H. Mis v. Henri Weijs; 7.30 gez. jgt. Elis. Relntjes de Lauw. Vrijdag: 7 u. H. Mis; 7.30 v. Mar tinus Loonen, echtgenote en overl. kinderen. Zaterdag: 7 u. H. Mis; 7.30 tot dankzegging; biechten van 45u.; 7 u. opening der grote H. Missie. Kerkpoetsen: Betsie Thijssen en Dora van Dijck. PAROCHIE CASTENRAY 2de Zondag vd. Advent, feest van Onbevl. Ontvangenis vd. H. Maagd Maria: 10 u. hoogmis vd. parochie, daarna congregatie jongens, 2.30 lof en rozenhoedje, daarna H. Fa milie mannen. Maandag, kerkel. viering vh. feest vd. Onbevl. Ontvangenis: 7 30 gez. H. Mis Joan a Thielen-Vousten. Dinsdag 7.30 gez. H. Mis Jan Hou wen. Woensdag 7 30 gez. H. Mis overl. fam. Claesj-ens-Verstegen. Donderdag 7 30 4de vd 6-w dienst Wilhelmina Kemmelings-Clabbers. Vrijdag 7 30 gez. H. Mis overl.fam. JeukenEu wals. Zaterdag 7 30 gez. H. Mis t.e.v. O. L.Vr. v. A.B., tot Intentie van hen, die hiervoor offerden, 67 bichten, 7 u. lof, rozenhoedje en gebeden vd. broedersch. O.L.Vr.A.B. Kerkpoets: Mia Philipsen en Mia Kemmelings. PAROCHIE Y8SELSTEYN Tweede zondag van de Advent. 6,30 lm., 8,10 maandd. voor Louis Custers, 9.15 kindermis, 10.15 hoog mis v. Martinus en Henricus Arts, 2 uur lof, 2 30 H Fam. vd. mannen. Maandag: 7 30 lm. v.d. overl. fam. vd. Ven-Verheijen. Dinsdag: 7.30 lm. vd. overl. fam. Jeurissen-Janssen. Woensdag 7.30 lm. fam. Willem- se- S preeu wenberg. Donderdag 7.30 lm. uit dankb. fam. Cox-de Louw. Vrijdag 7.30 lm. uit dankb. fam. Philipsen-Lemmen. Zaterdag 7.30 lm. Hendrlkus Michels, 5 u. Marialof, 5.306.30 geleg. om te biechten. RECTORAAT SMAKT 2e Zondag vd. advent: 6.30 lm v. Maria Gommans—vd. Ven; 7.30 lm v. Maria Petr. Kersten-Asselberghs; 10 u. hoogmis v. Gerardus Hermans; 6 u. n.m. adventsoefening. Maandag: 6 30 lm t.z.i.; 7.30 jrg. voor Herman Andriessen. Dinsdag: 6.30 lm voor L. Waps— Verweer; 7.30 lm v. Herman Hof- mans. Woensdag: 6 30 lm voor Frans Bonants; 7.30 lm voor overl. fam. ZegersEmonts. Donderdag: 6 30 lm uit dank; 7.30 lm voor Herman Hofmans. Vrijdag: 6.30 lm t.e.v.het H. Hart; 7.30 lm voor Wilhelm Janssen en overl. ouders. Zaterdag: 6 30 lm t.e.v. O.L.Vr.; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vrouw RECTORAAT VEULEN Tweede zondag van de Advent. 7 uur gel. tot communiceren, 7.30 lm. tot int., 10 uur best. hoogmis v.d. overl. fam. Willemse-Slangen, na de middag om 2 30 lof. De hoog mis is vandaag v.h. feest van O.L. Vrouw Onbevlekte Ontvangenis. Maandag: feest v. Maria Onbevl. Ontv., 7.30 hoogmis v. A. Timmer mans, best. vanw. de buurt. Dinsdag 7.30 lm. t.e.v. H. Gerardns Woensdag 7.30 lm. t.e.v. H. Jozef. Donderdag 7.30 lm. P.M. Kuhnen. Vrijdag 7 30 lm. Henri VoUenberg. Zaterdag 7.30 lm. vr. Heidens, 5 30 tot 6.30 biechten. 7.30 Marialof. Kerkpoets: Nellie Relntjes en Lea Geurts. Accolieten Fleurkens Jan en Timmermans Jan. Katechismus: kl. 1 en 2 les 8; klas 3 en 4 vr. 128,136, 144,147,149,151,152; klas 5, 6, 7 les 26—27. S.V.V.-nienwi De wedstrijd van afgelopen zon dag tegen Almania, heeft een teleur stellend verloop gehad. In de eerste helft een flink op dringend SVV, dat zijn overmacht wist om te zetten In twee klinken de doelpunten. Na de rust een SVV, dat zich volkomen in liet sluiten en de voor sprong zag verkeren in een gelijk spel. 22. De laatste goal inspi reerde SVV tot een nieuw offen sief, dat inderdaad weer het aan zien waard was, maar jammer ge noeg niet in goals tot uitdrukking kwam. In de laatste minuten kwam dan de penalty, die door SVV gemist werd en die iedere kans op een overwinning toen scheen te ver hinderen. Het is 2—2 gebleven en zo hebben we een kostbaar puntje moeten missen. Zondag staan dan de wedstrijden in het teken van Wittenhorst. Het eerste speelt in Horst. Het derde en vijfde krijgt de Horster p oeg thuis. Wat het eerste betreft. De welstrijd tegen Horst is wél altijd de grote derby geweest, met spanning en chauvinisme geladen en zeker ditmaal, nu Horst onder de koplopers staat, krijgt men weer een spannende strijd. Wie win nen zal is een open boek, al is het waar, dat in Horst, Venray niet al tijd gelukkig is geweest. Misschien, dat de kansen nu gekeerd zijn, maar een spannende strijd is in ieder ge val te wachten. Het tweede, dat tegen S portel. Irene met liefst 0—3 ten onder ging, kan proberen tegen Wilhelmina'08, waarheen zondag de reis is, de niet bepaal fleurige indruk te herstel len. Het zal gezien de standeniijst nodig zijn. Het derde krijgt Horst op bezoek, nadat ze zondag thuis mochten blij ven omdat in Tienray het terrein was afgekeurd. Het vierde gaat naar Resia 2 en kan dit na de vacantie met extra kracht tegemoet treden. Het 5e heeft zondag ook niet ge voetbald, wegens gebrek aan scheids rechter en krijgt nu thuis de jeugd van Horst op bezoeK. Ook daar zal de derby-sfeer niet ontbreken. „Oo8tram"-nieuws Het was In de allerlaatste minuut van de wedstrijd Wanssum-Oostrum, dat er bij de Oostrum-aanhang een orkaan van gejuich losbarstte. Aan voerder Kessels had zelf in deze sensationele ogenblikken, met een prachtige kopbal, Oostrum voor de derde maal de leiding gegeven. Had Wanssum tot tweemaal toe een achterstand ingelopen, nu kreeg men hiertoe geen gelegenheid meer omdat de goed leidende scheids rechter de afmars blies. Dit was het slot van een span nende wedstrijd, waarin Wanssum zich bij de aanvang het sterkste toonde, maar waarin Oostrum door gevaarlijke uitvallen bij de rust een Na de rust kwam Oo^trum er beter in. Wanssum maakte wel gelijk 22, maar het volhouden van Oostrum werd beloond door het doelpunt van de linksback. Wans sum leed hiermee de eerste neder laag in deze competitie Uitslag 2—3. Het tweede elftal toonde zich ook in de laatste minutei. van de wed strijd Oos'rum 2—Resia 2, sterk genoeg, om een 23 achterstand om te zetten in een prachtige 53 overwinning. Het derde elftal bleef eenzaam in de kou staan bij afwezigheid van de scheidsrechter. Is het onbegrijpelijk, dat het enthousiasme in Oostrum geen grenzen meer kent. Zondag komt Achates op bezoek. De vele aan moedigingen van de supporters zullen voor de spelers een steun zijn, om hun overwinningenreeks voort te zetten. Het tweede elftal kanthuis b'ijven om naar de grotere broers te kijken. Het derde elftal gaat naar Ame rica. Het is te hopen, dat de reis weer niet vergeefs is. De stand In de 2e klasse B: Irene 10 7 1 2 15 32—12 Wittenhorst 10 5 4 1 14 18—10 Almania 11 5 3 3 13 26—15 Venray 10 6 1 3 13 32—25 O.V.C.S 10 3 5 2 11 17—18 Tiglieja 9 4 2 3 10 22—19 DeSter 10 3 3 5 9 14—25 Wit Zwart 9 2 4 1 8 11—11 Haslou 10 3 2 5 8 20—20 R.K.D.E.V. 10 2 4 4 8 17—29 Wilhelmina 9 2 3 4 7 12—19 Lindenheuvel 8 1 4 3 6 16-22 Blerick 10 1 4 5 6 11—20 De stand in de 4e klasse G: Wanssum 12 10 1 1 21 40—13 Montagn. 11 6 2 3 14 32—19 RKLVV 11 6 2 3 14 24—25 Achates 11 5 2 4 12 22—21 Oostrum 12 5 2 5 12 25—24 Volharding 11 5 1 5 11 27—25 BW 11 3 5 3 11 21—22 Resia 11 4 1 6 9 19—25 EWC 12 3 3 6 9 28—31 Tienray 12 2 5 5 9 15—23 Swolg Boys 9 2 2 5 6 10-20 RKDSO 11 2 2 7 6 19—28 D.I.S.-nleuws De wedstrijd DIS—Wanssum 2 is na spannende strijd geëindigd in een gelijkspel 33. Vooral voorrust was DIS overwegend sterker. Tot 10 minuten voor het einde was de stand nog 32 Maar door een schot, dat van richting werd veranderd, werd de gelijkmaker gescoord. Zondag wordt de reis gemaakt naar Arcen. We hopen dat het dan beter gaat. Ook de supporters zul- de reis meemaken. Aanvang 12 uur. Vertrek 11 uur. Het tweede elftal deed goed werk door een 20 achterstand, om te zetten in 42 overwinning. Bravo jongens. Morgen is het tweede vrij. Het derde elftal heeft het niet kunnen bolwerken tegen Kronen berg. Jongens, zet nu eens alles op alles, om ook eens een wedstrijd te winnen en wel de eerst komende wod-strijd. Ook het derde is morgen vrij. P.D.V. DE ZWALUW Voor de a.s. tentoonstelling moe ten de duiven opgegeven worden tot uiterlijk 15 december. Opgave voor de Feestavond kan geschieden tot morgenavond. Zij die aan de hok-tentoonstelling mee willen doen moeten zich van daag op de vergadering opgeven. Nog een dringend verzoek van de penningmeester om de contributie te willen voldoen tot 31 december, dit in verband met het bijwerken der boeken. met Babyderm-preparaten Huidje van alle smetten vrij, hoofdje rein met gezonde haargroei November heeft niet veel vorst gebracht. Het vroor maar op twee dagen, tegen zeven normaal. Het zachte weer had de overhand. De zon scheen echter slechts 37 uren tegen 53 uren normaal. Op de Baarloseweg te Blerick, reed de 29-jarlge motorrijder W. Staaks uit Baarlo, met zijn motor tegen een voor hem rijdende bestel auto, die plotseling links af sloeg. De motorrijder werd op slag gedood. De48-jarlgeH. Geurts uitTege- len, werkzaam aan „De Globe" al daar, geraakte onder 'n partij ijzeren vormkasten. Toen hij bevrijd werd, was hij reeds overleden. Hij was vader van 13 kinderen. Het Bedrijfschnp voor het slagers- bedrijf erkent, dat thans nog niet over de gehele linie voldoende prijs verlaging heeft plaats gevonden. Daarom is het bedrijfschap bereid, de slagers die hun prijzen onvol doende hebben aangepast aan de gedaalde inkoopprijzen te adviseren dit alsnog te doen-

Peel en Maas | 1957 | | pagina 2