10 korting geeft tijdens uw St. Nicolaas-inkoop Kerkelijke Diensten Kringvergadering LLTB Electrifatie... Stijgende horen.... Voor deze 10 pet. kunt U van 16 november tot en met 5 december gratis bij ons kopen. Derde Orde-nieuws Ingezonden. TUINBOUW Geheel nieuw en geheel anders Gebra Garage C.Y. Zaterdag 16 november 1957 No 46 ACHT EN ZEVENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS omo°?5M°2 WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN PKUSR PERT kVaRTAAL Cf lïo BUITEN VENRAY f 160 DRUK EN UITGAVE FIRMA VAN DEN GROTESTRAAT 28 TELEFOON 512 GIRO 150652 THOMASSEN van 17 tot en met 23 november PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week Pater Domitius 23e Zondag na Pinksteren. Zondag: 6.30 Ant. Fransen echtg. en fam.; 7.30 Jan vd. Boogaart en echtg. en Willem v.d. Vegt; 8.30 intentie H; 915 hoogmis v. parochie; 10.30 over). Verheyen—van Vliet; 11.30 Congregatie v.d. groten, in Jerusalem; 5 u. Christel, moeders; 7 uur lof. Maandag: Kerkwijding; 6.45overl. parochianen; 7.30 Hub. Custers en echtg.; 7.30 Petronella vd. Heuvel Beerkens zijalt.; 815 afgest. fam. Beterams gez. dienst. Dinsdag: H.EIsabeih; 6 45Theo- dorus Pouwels; 7.30 Henr. Driessen: 7 30 Mathijs Hendrix zijalt8.15 best. dienst Piet Smits en Maria Verstappen. Woensdag: H. Felix; 6.45 Piet Pouwels en echtg.; 7 30 Dr. Bloe men; 8.15 best. dienst Willem Loo- nen en Elisabeth v. Heyster; 8.15 Karei Rutten en echtg. zijalt. Donderdag: Praesentatie; 6.45 Betsie v. Zwamen (Textielbond); 7.30 Sacramenthoogmis; 7.30 overl. fam. OudenhovenLoonen zijalt.; 815 overl. weldoeners der kerk 1 kl. 8.15 tot int. van Z.H. Paus Pius zijalt. Vrijdag: Caecilia; 6.45 Joh.Hoede- makers echtg. en overl. kinderen; 7.30 tot zek. int. R 7.30 Piet Tak- ken en overl. fam. zijalt.; 8.15 H.E. Jos. Oomes lh.; 8.15 Josephina van Meyelvan Megen zijalt. Zaterdag: 6 45 overl. fam.v. As— Derks; 7.30 O.L Vr.-hoogrois; 7.30 fam. van DijkClephas; 8.15 Hen- drika Jacobs— Swaghoven Lm; 9 u. van LeuvenPhilipsen. Morgen onder de H. Missen col lecte voor de verschillende Liefde werken. A.s. zaterdag biechthoren van 5.30—7.30. De schoolkinderen leren deze week de 16e en 17e le3. RECTORAAT PATERSKERK 23e zondag na Pinksteren. H. Mis sen om 6.30, 7.45 en 10.30; 9 uur Hoogmis; Communiceren begint vooraan; le coll. voor onze kerk, 2e coll. voor biss. noden; vanavond om 7 uur lof en rozenhoedje. Dinsdag: St. Elisabeth. 6 30 gez. H. Mis en 's avonds om 7.30 lof t.e.v. H. Antonius. Vrijdag: 7.45 gez. jrg. v. Willem Lemmen; 's avonds 7.30 lof. Zaterdag: van 3—8 uur gel. om te biechten. Deze week iedere dag een H. Mis voor onze weldoeners. Deze week woensdag en donder dag (20 en 21 nov.) zal de Broeder de jaarlijkse rondgang voor boter houden. MIS-INTENTIES Zondag: 23e zond. na Pinksteren. 6.30 Grada v. Teeffelen, 7.45 overl. moeder, 9 uur v.d. lev. en overl. leden vd. Franciscaans eMissiebond, 10.30 Leonarda Ewalds-Janssen. Maandag: wijding vd. St. Pieter en St. Paulus. 6.30 overl. ouders Philipsen-Goossens en zoons Martin en Peter, 7 uur overl. fam. Fila- Rutten en Gertr. Fila-Alberts, 7.45 overl. fam. v. Dijk-Reijnen, 7.45 tot zek. int., 8.30 Michaël Vullings. Dinsdag: H. Elisabeth. 6.30 Hu- bertus Geurts-Willems en Maria Geurts, 6.30 overl. moeder, 7 uur Herman Verheijen, 7 uur bijz. int., 7.45 tot zek. int. (R), 7.45 Wed. M. Hoedemaekers, 8.30 Nico Bekkers, echtgen., dochter en kleinkinderen. Woensdag: H. Felix. 6.30 Wed. Arts-Geurts en Herman van Ass, 6.30 Peter Philipsen, 7 uur Gerar- dus Stoks best. door pers. v. R.A.S., 7.45 overl. ouders Wijnands-Joosten, 8.30 overl. fam. Paules. Donderdag: Opdracht van Maria. 6 30 Peter Philipsen, 6.30 bijz. int., 7 uur overl. moeder, 7 uur overl. fam. Wennekens-Verschuren, 7.45 overl. fam. Fila-Rutten en Gertr. Fila-Alberts, 8.30 overl. fam. Jans- sen-Doumen. Vrijdag: H. Caecilia. 6.30 overl. ouders Philipsen-Goossens en zoons Martin en Peter, 7 uur Hendrika Kusters, 7.45 gez. jrg. Willem Lem men, 8.30 overl. fam. Rongen v.d. Heuvel. Zaterdag: H. Clemens. 6.30 Jo hanna Swinkels-Michels, 7 u. overl. moeder, 7 uur t.e.v. O.L. Vrouw (S), 8.30 overl. fam. Peters-Hillen. PAROCHIE OOSTRUM 23e Zondag na Pinksteren: 7 u. H. Comm., 7.30 vroegmis, 9 u, H. Comm., 10 u. hoogmis, 3 u. Kruis weg en lof. Maandag 7.30 best. zm. voor vr. Joosten. Dinsdag 7.30 best.zm. overl. fam. Siebers-Camps-Nijssen. Woensdag 7.30 gest. gez. jg. voor Willem Loonen en Elisabeth van Heijster. Donderdag en Vrijdag 7.30 best. zm. voor Jan Hendriks. Zaterdag 7.30 gest. gez. jg. voor Jan Hendriks. 7.30 Marialof. PAROCHIE OIRLO 23e Zondag na Pinksteren: zon dag onder het octaaf van de H. Machutus, sinds onheugelijke tijden vereerd in de parochiekerk van Oirlo; 6.30 H. Communie, leesm. 7 u. en 8.30, plechtige hoogmis met feestpreek om 10 u. Er bestaat ge legenheid om water en brood te laten zegenen en zich te laten in schrijven in de broederschap, 3 uur pl. lof, waaronder kinderzegen. Na iedere H. Mis verering vd. relikwie. Maandag 7.30 best. jg. Carolina en Bernardina de Ponti, 9 u. best. hoogmis t.e.v. H. Machutus (G.N.) Dirsdag 7.30 gest. jg. Gerardus Classens en Henrica H. Hellegers, 9 u. best. hoogmis t.e.v. H. Machu tus tot dankzegging. Woensdag 7.30 gest. jg. Anna Teeuws, 9 u. best. hoogmis t.e.v. H. Gerardus en O.L. Vrouw. Donderdag 7.30 gest. jg. Gerard Classens en Maria C. de Mulder, 9 u. zieledienst Johanna Vousten Vrijdag 7.30 best. hoogmis t.e.v. H. Familie Jezus, Maria en Jozef, 9 u. best. hoogmis t.e.v. St.Machu- ti s tot dankzegging. Zaterdag 7.30 gest. jg. Christiaan Steeghs, 57 biechten, 7 u. Ma rialof. Deze week wordt in Oirlo het octaaf gevierd ter ere van de H. Machutus. Vele gebedsverhoringen zijn in de loop der tijden verkregen op voorspraak van deze heilige. Moge dit vertrouwen op deze heilige bewaard blijven en zo deze oude devotie steeds blijven bloeien. Oirlo verwacht daarom gedurende dit octaaf zijn vele bedevaartgan gers. PAROCHIE CASTENRAY 23e zondag na Pinksteren. 10 uur Hoogmis vd. parochie; 2.30 Kruis wegoefening v.d. zielen in het vagevuur en lof. Maandag: 7.30 gest. gez. jrd. voor Gertrudis Heidens-Driessen. Dinsdag: 7.30 vijfde vd. zesw.dst. v. Hendrina Donders-Verlinden. Woensdag: 7.30 vierde v.d. zesw. dienst voor Gerard Baltussen. Donderdag: feest v. O.L. Vrouw Opdracht. 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L. Vr. v. Alt. Bijst. tot dankzeg ging, int. fam. Seijkens-Wismans. Vrijdag: 7.30 eerste vd. zesw.dst. v Wilhelmina Kemmelings-Clabbers Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L. Vr. v. Alt. Bijst. tot int. van hen die hiervoor offerden. Van 67 uur gel. tot biechten, 7 uur lof en rozenhoedje. Kerkpoets: Jet Maes, Tony Arts. A.s. zondag, laatste zondag van het kerkelijk jaar. PAROCHIE LEUNEN 23e Zondag na Pinksteren: 7 u. H. Mis vd. parochie, 8 u. weduwe Manders-Jenneskens, vanwege de buurt, 9 u. Frederica Loonen-de Ponti, 10 u. hoogmis als gest. jg. Antoon Jenniskens en Wilhelmina vd. Pasch. Coll. vh. St. Willibror- dus-apostolaat, 3 u. lof, 3.30 H. Fa milie der vrouwen met kruisweg vd. overleden leden. Maandag 7.30 H. Mis Mina Keij- zers vanwege de buurt, 7.30 sol. gest.jg. Theodorus Asselberghs en echtgenote. Dinsdag 7 u. H. Mis W. Vervuurt echtg. en zoon Mathieu, 7.30 gest. jg. Johanna Weijs. Woensdag 7 u. H. Mis Willem Arts en Gertr. Niessen, 7.30 gez. jg. Hendrik en Lena van Soest. Donderdag 7 u. H. Mis Jean Holt- ackers, 7.30 sol. gest. jg. Jacobus Peters en familie. Vrijdag 7 u. H. Mis, 7.30 sol.gest. jg. Johannes Meijers en echtg. Zaterdag 7 u. H. Mis, 7.30 geen H. Mis, 9 u. hoogmis v. dankzeg ging, 10 u. pl. huwelijkshoogmis Janssen-Louvet. Biechten 4—5 en 6.30—7. Om 7 u. Marialof. Kerkpoets: Nellie Weijs en Annie Buijssen. PAROCHIE YSSELTSEYN 23e Zondag na Pinksteren: 6.30 lm; 8.10 lm voor overl. fam. Ver hoevenven Schijndel; 9.15 kinder mis; 10.15 hoogmis; best. jgt. voor Antoon Jenneskens en Wilhelmina van de Pas; 2 u. lof; 2.30 Congre gatie v.d. meisjes. Maandag: 7.30 lm v. overl. ouders CustersClaassen. Dinsdag: 7.30 gez.zieled. v. overl. ouders Wismansvan Vegchel. Woensdag: 7.30 gez. jgt. voor Jo hannes Peeters en Egberdina van Asten. Donderdag: 7.30 gez. zieled. voor Louis Custers best. door de fanfare. Vrijdag: 7.30 gez. jgt. v.Theodora WinnenHol termans. Zaterdag: 7.30 lm v. Gerrit van Well en Wilhelmina Mulders; 9 uur huwelijksmis v.h. bruidspaar Arts v. Bakel; 10 u. huwelijksmis v.h. bruidspaar Marcellis—Janssen; 6u. Marialof. RECTORAAT VEULEN 23e Zondag na Pinksteren: 7 uur H. Communie; 7.30 lm t.e.v. O.L.Vr. v. Alt. Bijstand tot int.; 10 u. best. hoogmis v. Antoon Timmermans; 2.30 kruisweg en lof voor alle over ledenen van het Rectoraat. Maandag: 7 30,1m v. P.M. Kuhnen. Dinsdag: 7.30 hoogmis v. overl. fam. v. RijswijkVerheijen. Woensdag: 7.30 lm v. overl. fam. BurgersWeijs. Donderdag: 7.30 lm voor Johanna Schouren. Vrijdag: 7.30 lm (D.K.M.) Zaterdag: 7.30 lm voor alle overl. v.h. Rectoraat; 6—7 uur biechten; 8 u. lof t.e.v. Maria. A.s. zondag laatste zondag v.h. kerkel. jaar, hoogmis tot dankz. Na de hoogmis Te Deum en processie door de kerk. A.s. zondag maand- coll., laatste maandcoll. f 100,20. Accolieten: Ben Burgers, H. van Kempen. Kerkpoetsen: Annie Hendriks en Jetje Burgers. RECTORAAT HEIDE 23e Zondag na Pinksteren: 7.30 overl. fam. GeurtsGellings; 10 u. hoogmis voor het Willibrordus Apos tolaat; 2.30 lof. Maandag: 7.30 Lamb. v. Vegchel en Gertruda Arts. Dinsdag: 7.30 tot bijz. intentie. Woensdag: 7.30 Wilh. Loonen en Elisab. van Heyster- Donderdag: Presentatie v. O.L. Vrouw; 7.30 t.e.v. H. Ignatius tot bijz. intentie. Vrijdag: H. Caecilia; 7.30 overl. fam. GiezenSwinkels- Zaterdag: 7 30 Wilh. Voesten; 6 u. biechten; 7.30 lof. RECTORAAT 8MAKT 23e Zondag na Pinksteren: 6 30 lm. t.b.i., 7.30 Herman Hofman, 10 u. hoogmis voor onze weldoeners, 3 u. lof. Maandag 6.30 gez. jd. Jozef en Piet Versteegen, 7.30 lm. overl fam. Koenen-Derks. Dinsdag 6 30 lm. overl. fam. vd. Winkel-Geurts, 7.30 Herman Hof man. Woensdag 6.30 lm. Maria Kers ten-Asselberghs, 7.30 Martinus Bo- nants en echtg., 7.30 Maria-congre- gatie meisjes. Donderdag 6.30 lm. overl. fam. vd. Winkel-Geurts, 7.30 vd. vrede. Vrijdag 6 30 lm. uit dank, 7,30 t.e.v. het H. Hart. Zaterdag 6 30 lm. t.e.v. O.L.Vr., 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vr. vd. Berg Karmel, 5—7.30 biechten, 7.30 lof. Dinsdag a.s. 19 november is het de feestdag van onze patrones, de H. Elisabeth. 's Avonds is er om 8.30 uur In de Rectoraatskerk een avondmis voor alle Tertiarissen, waarbij zich een ieder kan aansluiten. Na de mis wordt er een korte zieledienst gehouden voor de over leden leden van onze afdeling, die in het afgelopen jaar gestorven zijn. We sporen allen dringend aan zoveel mogelijk onder deze avond mis de H. Communie te ontvangen. Men kan slechts éénmaal per dag de H. Communie ontvangen. Tot 6 uur kan men de maaltijd gebruiken en tot 8 uur iets ge bruiken bij wijze van drank. De Tertiarissen worden verzocht hun handboek mee te brengen en vooraan in de kerk plaats te nemen. Woensdagmiddag hield de kring van de L.L.T.B. afd. Venray een grote vergadering in zaal „In den Engel", waarbij o.m. aanwezig was Deken Loonen, Rector Wismans en de onder-voorzitter der L.L.T.B. de heer Jochems. In deze vergadering werd onder meer gesproken over de afrekening van 1956, waarbij vooral ter sprake kwam de verkoop van het Emi gratie-centrum in Frankrijk. Het bleek, dat de daar gekochte gebouwen, die bestemd waren als een soort doorgangshuis voor de aspirant-emigranten naar Frankrijk weinig liefhebbers hadden getrok ken, temeer waar de emigratie naar Frankrijk weinig succesvol was. Men heeft daar jaren verlies op geleden en nu heeft men er defin tief een streep onder gezet en de gebouwen weer verkocht, uiteraard ook weer met verlies. Het aandeel der LLTB bedroeg hierin ruim 14 duizend gulden. Ook vermeldde deze afrekening een post van f 8000.die bestemd was om de fruittelersvakbond op poten te helpen zetten. Bij de begroting voor 1958, bleek men van zins te zijn een nieuw bureau voor grondzaken op te rich ten, waaraan o.a. Ir Planje advie zen zal geven inzake grondkwes- ties. Omdat verschillende posten nogal opgelopen waren en de inkomsten niet in verhouding gestegen waren werd voorgesteld de contributie te verhogen, o.a. voor bouw- en wei land van f 1.50 tot f 1.75. Dit werd aanvaard. Het winter-programma zeer belangryk. Hoewel de heer Jochems zich zeer tevreden toonde over wat in de Kring Venray gepresteerd werd voor de godsdienstig-zedelijke en sociaal-economische ontwikkeling, der leden, deed hij alsnog een heel dringend beroep op de verschillende voorzitters, om toch vooral te zor gen, dat dit werk niet verslapt, maar integendeel minstens 1 maal per maand doorgang vindt. Voor het kader beval hij de weekends aan, die waarschijnlijk ook midden in de week gehouden worden. Deken Loonen onderstreepte in zijn korte toespraak het belang van een goede vorming, die er mede toe zal bijdragen, dat de ma teriële achteruitgang, zoals de agrariërs die thans kennen, niet tevens een geestelijke achteruit gang tengevolge zal hebben. Hij deed verder een dringend beroep op de leden, om toch ook het retraite-werk niet te vergeten, omdat de retraites niet alleen een geestelijk bad zijn voor de persoon, die er aan deelneemt, maar ook bij dragen tot een groei van het sociale apostolaat, zoals Paus Pius XI in Quadragesimo Anno, zo treffend zegt. De heer Jochems hield dan een rede, waarin hij de toestand van dit moment nader toelichtte, een rede, waarop wij nader zullen terug komen. In de rondvraag werden nog al enige klachten geuit over het schoon houden der beken. Men was, wat dit betrof, het niet eens met de werkwijze van het Waterschap, maar zoals bleek, hierover waren reeds besprekingen gaande. Het waterschap tobt met personeel, maar in een komende vergadering zal een oplossing hiervoor gezocht worden. Het is nog niet te laat In Uw blad hebt U al menigmaal de aandacht gevestigd op het grote nut van speelterreinen voor de kinderen van de kom. Het belang daarvan is o.a. ook deze week weer eens bevestigd door een rapport in Haarlem, waarin men lezen kon dat de jeugd-baldadigheld afneemt, naarmate er meer speelterreinen zijn. Daarom is het zo jammer, dat in Venray-kom aan deze terreinen niets gedaan wordt. Men bouwt nieuwe wijken, nieuwe straten, maar voor speelterreinen dienen wat overgebleven hoekjes, die na verloop van tijd echter volgeplant of volgebouwd worden. In Uw artikel over de speelter reinen in Amsterdam toonde U aan welke kosten deze stad nu maken moet om de jeugd wat expansie mogelijkheid te geven, kosten, die vooral gemaakt worden om wat ruimte te scheppen. Hier hebben we gelukkig nog ruimte, maar die bouwt men vol. Zie de jongelui eens spelen op het braakliggend terrein achter het postkantoor, daar is het iedere avond even druk. Het beste bewijs hoe zeer de jeugd op speelterrei nen staat te springen. Maar als ook dat weer is volgebouwd, dan is het weer afgelopen. Wanneer komt men hier toch eens met een behoorlijk plan. Nu wachten ouders op de gemeente en de gemeente op de ouders, nu zegt de een dat de „buurtvereni gingen" deze terreinen moet orga niseren, terwijl de ander het tot een taak rekent der ouders. Intus sen gebeurt er niets, behalve dat men de ruimten volbouwt en de kinderen de straat op stuurt of op de plantsoenen, die dan vernield worden. Laat men toch eindelijk ook dit probleem eens aansnijden en proberen tot een oplossing te brengen. JEUGDLEIDER De Staten van Gelderland heb ben besloten, dat vóór 1960 alle huizen in hun ambtsgebied aange sloten zullen worden op het elec- triciteits-net. Voor de geheel onrendabele aan sluitingen is zelfs in deze tijd van bestedingsbeperking een apart fonds gevormd, zodat deze mensen niet boven hun krachten belast zullen worden. Het is logisch, dat men bij het lezen van een dergelijk bericht on willekeurig denkt aan de meer dan 130 huizen in de gemeente Venray, die nog steeds verstoken zijn van electriciteit en het nog met de be trekkelijk primitieve gas- of petro leumverlichting moeten doen. Na jarenlang aandringen is er eindelijk een plan door de PLEM opgesteld, maar B. en W. van onze gemeente doen niet eens de moeite het in de Raad te brengen, omdat zij van te voren weten, dat de cij fers, die dit gaat kosten, onmogelijk zijn op te brengen, noch door de betrokkenen, noch door onze ge meente. Een andere vraag is, of ook hier niet van de PLEM uit, of van de Staten niet iets dergelijks ter tafel kan worden gebracht als in de provincie Gelderland. Want is het nu de bestedingsbe perking, morgen is het weer wat anders En zo kunnen we door blijven gaan, maar electriciteit kunnen we niet verschaffen. Misschien, dat ook de Staten van Limburg het Gelderse voorbeeld kunnen gaan volgen. Een andere oplossing zien we niet .Met de woningbouwpolitiek drei gen we in een impasse te geraken. De huren komen zo hoog te lig gen, dat de arbeiders de huren van de voor hen bestemde woningen niet meer kunnen betalen. Uit het verslag van de directeur- generaal van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid blijkt, dat van 1955 op 1956 de huren van woningwet woningen zijn gestegen met 20 tot 30 pet. In geld uitgedrukt, komt dat neer op een hogere huur van f 2 tot f 2.50 per week. Bovendien moet nog rekening worden gehouden met het feit, dat in en na 1956 de bouwkosten op nieuw belangrijk zijn gestegen. Het kaderblad van de KAB „Ruim Zicht" wijdt eveneens aandacht aan deze materie. Het bespreekt het gevaar, dat de 6 pet. rente, welke voor de woning bouwlening zal moeten worden be taald, alsmede voor de f 450 miljoen welke de regering in 1958 voor de woningwetbouw ter beschikking zal stellen, geheel of gedeeltelijk zal worden doorberekend. Er zijn vage toezeggingen van regeringszijde, dat die doorbereke ning niet volledig zal geschieden. Maar ook gedeeltelijke doorbereke ning zal de huren aanzienlijk om hoog jagen. Iedere renteverhoging met een kwdrt procent zal de huren met een kwart gulden per week doen stijgen. Wanneer men bedenkt, dat er arbeiders zijn met een weekloon van goed f 60.die huren moeten betalen van f 50.tot f 55.per maand, dan begrijpt iedereen, dat verdere verhoging uitgesloten moet worden geacht. Dit klemt te meer, als men be denkt, dat er nu al woninggroepen zijn, waarvan de huren f 70.per maand bedragen. Gaan we zo door, dan worden die arbeiderswoningen betrokken door gezinnen, voor wie ze niet bestemd zijn. Langzamerhand komen we in een zo verwrongen toestand, dat het steeds moeilijker zal worden om er weer uit te komen. Zeer belangrijke rede van de Rykstuinbouwconsulent van Noord-Brabant Op de meest feestelijke wijze hebben de tuinders van Asten het zilveren bestaansfeest van hun ver eniging gevierd, die onder hun patroon, St. Jozef, rijkelijk gezegend is. De rijkstuinbouwconsulent van Noord-Brabant, ir. Slits, geboren in Venray, hield tijdens de gehou den feestvergadering een toespraak waarin hij zijn stellingen ontvouw de aan de hand van cijfers. Daaruit bleek ten volle de betekenis van de tuinbouw voor deze streek, ook voor Asten, waar niet alleen tuin ders-zonder-meer zitten, doch ook nog een aantal gedeeltelijke tuin- bedrijven bestaat. Er zijn natuur lijk ook bedrijven die het gemid delde opbrengstcijfer niet halen. Dat mag niet. In zulke gevallen moet gestreefd worden naar ver betering, nadat de oorzaken zijn opgespoord. Hierover sprekende, spoorde ir. Slits de tuinders aan ten volle met de streekverbeteringsplannen mee te werken. Voor het eerst openbaarde ir. Slits vervolgens iets van een onder zoek door hem wetenschappelijk zorgvuldig ingesteld naar de renta biliteit van kleine bedrijven, dus in de grootte van 4 a 4VS ha. Hij kwam tot een andere conclusie dan minister Mansholt. Zij luidde, dat betrouwbare berekeningen uitwij zen, dat deze bedrijven bij verbouw van meer tuingewassen wel degelijk een goed bestaan kunnen verzeke ren. Sanering door middel van ruilverkaveling en de mogelijkheid voor het opnemen van rijksvoor schotten zullen daarbij nodig zijn, maar dan komt men er ook. Omtrent de voorschotregeling gaf hij uitvoerig inlichtingen, doch het spreekt, dat men daar in voorko mende gevallen bij de Voorlich tingsdienst nog alles van te weten kan komen. De voorschotregeling loopt over het borgstellingsfonds. Ir. Slits spoorde de tuinders aan, met deskundigen deze aangelegen heid, voor de meesten van groot belang, eens nader te bespreken. Waar dat nodig blijkt, moet men dan ook niet nalaten veranderingen in het bedrijf aan te brengen. V',*' ;3g| Profiteer 20 spoedig moge» lijk van de voordelen van deze ultra-moderne wagen. Breng ons een bezoek en maak een proefrit. Off. Dealer Kaldenkerkerweg 85 VENLO Telefoon 047004545

Peel en Maas | 1957 | | pagina 1