H. TACKE HEROPENING „Béné" Overhemden PLAT Serit Gevonden: Burgerlijke Stand Venray AFWEZIG U. A. TERM0TE K.A.V. Paardenverzekering Prijsschieten P.H. Wijnhoven Zn. groenten, fruit, aardas comestibles diepvries en panklare %nU Goede bijverdienste 2 actieve agent-» p 0 NT I AC bijlB Kempweg 6 VENRAY 'e W. L en New Hampir H. JANSSEN, HEIDE Profiteert van onze remt Slagerq J. MENDERS Vooi Weei en om die te bevorderen, alsmede een betere ontspanning mogelijk te maken, heeft men een nieuwe gro te naaikamer gebouwd, alsmede een afdeling voor ontspanning. Het internaat werd tevens opge knapt en van de geboden gelegen heid tot uitbreiding, werd ruim schoots gebruik gemaakt. Een nieuwe slaapzaal voor de jongens, alsmede nieuwe recreatie-ruimte geeft hun nu alle gelegenheid tot spel en rust. DANK. Namens de kloostergemeenschap, waarin spreker naast de onderne mingslust en doorzettingsvermogen de geest van armoede en uiterste bereidwilligheid om te helpen, zo- zéér moest bewonderen, bracht Dr. Veraart dank aan de aannemers en hun helpers. De architect Palmen, aannemer Raedts, fa. Tummers en installatiebedrijf Tillemans, die medegewerkt hebben tot deze zo gewenste nieuwbouw en uitbrei- brelding. De zusters wenste hij ge luk met dit nieuwe, dat eens te meer van St. Joseph het huis zou maken, waar alles kan. Moge het ook bijdragen tot een inniger reli gieus leven, nu daartoe de moge lijkheden groter zijn geworden, aldus besloot Dr. Veraart zijn ope ningswoord. Dan maakten de gasten een rond gang door de nieuwbouw, waarbij ze een keurige wasserij vonden, met het modernste apparatuur als centrifuges, wastrommels, mangel en persapparaten enstrijkinrichting. Alles zo efficiënt mogelijk en degelijk ingericht. In het Vincentlushuis vond men een nieuwe naalzaal, vol licht en kleur, terwijl buiten in een soort warande nieuwe recreatieruimte is ondergebracht. In het internaat werd de nieuwe recreatieruimte voor de Jongens bewonderd, die hier werkelijk een prettig tehuis vinden. Trouwens ook de dag- en nacht verblijven van de meisjes waren 't bezichtigen waard. Alles zeer keu rig, met de uiterste helderheid en schitterend aangepast aan de be hoeften der kleinen, die hier spelen leren werken en slapen. GESCHENK. Tot slot leidde moeder-overste de gasten naar de kapel en toonde vol trots de nieuwe communiebank, die zij van enkele Venrayers mocht ontvangen bij gelegenheid van het 80-jarig bestaan van het St. Jozef klooster in Venray. Inderdaad een mooi stuk werk, uitgevoerd in zwart en wit marmer met kopersmeedwerk in de orna menten. Het was logisch, dat de kloos tergemeenschap vele gelukwensen in ontvangst had te nemen bij deze voor haar Inrichting zo vreugde volle dag en dat ook van uit onze gemeente hen die dag vele geluk wensen bereikten. Venray exporteert nanr Spanje Gewoonlijk mag men in déze tijd van het jaar een drukke Invoer verwachten uit Spanje, het land van Sinterklaas, maar maandag Jl. waren wij getuige van het tegen overgestelde, nl. een massale export vanuit Venray naar Spanje. De n.v. Clusters alhier, die het constructiewerk verzorgde voor een in aanbouw zijnde hangar in Bilbao kon na meer dan 1 maand arbeid, bestaande uit circa 1000 man-uren, ruim 110 ton aan ijzerwerk laten verschepen. Met trailers en vrachtwagens, onder begeleiding van verkeerspo litie, werden de diverse onderdelen naar Rotterdam vervoerd, om van daar per boot de reis naar Spanje te aanvaarden. Opening Leenen Dat een goed architect veel ver mag bewees dhr. Buschman, die een oude bakkerswinkel in betrekkelijk korte tijd wist om te toveren tot een van de modernste winkelpan den die we in Venray hebben. Dat hij daarbij de hulp inriep van het Aannemersbedrijf Volleberg en de onderaannemers Fr. Jansen voor het schilderwerk en M. Derickx voor electricitelt, blijkt een geluk kige oplossing geweest te zijn, want zij hebben Inderdaad van deze nieuwe zaak een uitstekende show-- room en verkoopruimte gemaakt, waarin de fa. Leenen haar keur van dranken, wijn en gedistilleerd, overzichtelijk naar voren brengt. En dat deze firma een fantas tische sortering de hare kan noe men, bleek wel duidelijk bij de opening jl. dinsdag, toen zij de vele belangstellenden een grote sorte ring van de beste binnen- en bui tenlandse merken gedistilleerd kon tonen en zelfs liet proeven, terwijl haar wijncollectie zelfs de meest verwende proever tevreden stelde. Ook het bier nu Crolsch was weer best. De grossierderij, waarop de fa. Leenen in samenwerking met het bedrijf in Tegelen zich toelegt, toonde een ruime sortering in alle dranken, zodat dit nieuwe bedrijf inderdaad kan zeggen, dat in „De Druiventros" voor elck wils op drankgebied te krijgen Is. Deze opening trok zeer veel be langstelling, terwijl een keur van bloemen het feestelijk cachet nog eens fleurig onderstreepte. Schaaknieuws Zondagmiddag a.s. om 3 uur speelt het eerste tiental van de Venrayse schaakclub hun eerste wedstrijd in de Limburgse competitie en wel tegen Tegelen. Donateurs schutterij. Schutterij Het Zandakkerheeft een origineel idee gelanceerd, zij biedt nJ. haar donateurs een wedstrijd aan op de windbuks. De donateurs kunnen zondag in het ^Ildehuis bun krachten meten en de be;te schutter ontvangt dan een aardige herinnering. De donatt urskaarten van het Zandakker maar eens opgezocht. GESLAAGD: Aan de Universiteit te Gro ningen, slaagde voor zijn semi-arts examen, onze dorpsgenoot de heer W. Bloemen. Te Eindhoven slaagde voor het diploma vakbekwaamheid voor het kappersbedrijf mej. Jo v. Glab- beek uit Overloon. zilveren rozenkrans, Rumen, St. Odastraat 6;balpoint,Winkes, Eind- straat 15; rozenkrans, Slits, Kemp- weg 5; boodschappentas, postkan- toor; huissleutel, Smits Oostsingei NW 16; herenglacé, P. Janssen Laagheidseweg 5; rozenkrans in étui, Michels Pr. Bernhardstraat 28; zwarte damesglacé, Min Hensenius- straat; zllverbon, G. Bouten Lange- weg 34; groene herensjaal, kate- chismus, schoolétul en grote sleutel, Politiebureau. Benoeming Tot onderwijzer te Broekhuizen, werd benoemd de heer W. Hendriks, die thans werkzaam is als onder wijzer aan de lagere school in Merselo. Met ingang van 1 jan. a.s. zal deze benoeming ingaan. Cursus Maatschappelijk werk In januari 1958 zal het sociaal- caritatief centrum te Venray, een afsluitingscursus maatschappelijk werk geven. Deze cursus Is bestemd voor hen, die reeds twee jaren aan de voor gaande cursus hebben deelgenomen. Degenen, die hiervoor interesse hebben, gelieven zich zo spoedig mogelijk op te geven op het bureau van het centrum, Patersstraat 10A te Venray. Lening Zusters van Liefde Ten behoeve van de restauratie en de afbouw van de gebouwen van de psychiatrische inrichting St. Anna te Venray, gaat de ver eniging der Zusters van Liefde over tot uitgifte van een 6 percents obligatielening ter grootte van 1,8 miljoen gulden met een looptijd van dertig jaar. De koers van uit gifte bedraagt 100 percent. Van het uit te geven bedrag Is reeds 300.000 gulden op inschrijvings- .•oorwnarden geplaatst. De inschrij ving op het resterende deel wordt 14 november 1957 opengesteld o.a. bij de kantoren van de Nederlandse Credietbank. De lening is verdeeld In stukken van vijfhonderd en duizend gulden. De aflossingsvoorwaarden van deze lening zijn gelijkblijvende af lossing in de jaren 1963 t.m. 1987, zodat de gemiddelde looptijd op 18 jaar kan worden gesteld. Men is bij deze lening gemiddeld dan ook langer verzekerd van de 6 pet. rente dan bij de tot nu toe aange boden leningen. Jeugd O. en O. Zaterdag 9 nov. is onze disco avond. De werken van deze avond zijn: Balero v. Ravel, Liederen v. Beethoven, Vuurvogel v. Stravinsky. Een inleiding over deze werken zal gehouden worden resp. door mej. Jannen, mej. Hermus en mej. van Roy. Jeugd O. en O.-ers, denken jullie aan dinsdag 12 november? We hebben dan 'n ontspannings avond in „SanDamiano". Aanvang 8 uur. Op de ontwikkelingsavond van 29 october J.I., sprak de heer J. Colsen over „moderne woning inrichting. In de Inleiding voor de pauze kwamen algemene punten ter sprake o.a.: problemen betreffende het wonen; het interieur van vroeger en nu; soorten van bouwstijlen. Na de pauze kon men zich ver diepen in: de eisen, welke men aan 'n goed ingerichte woning kan stel len; de meubels, zowel van hout als staal; de vloerbedekking; de wandbekleding; het schilderwerk; de verlichting en verwarming. Daar dit onderwerp zo uitgebreid is, stelde de heer Colsen voor, er nog 'n tweede avond aan te wijden. Alle aanwezigen, die vol belang stelling naar de interessante lezing hadden geluisterd, gaven door een hartelijk applaus blijk van hun in stemming. „Edelwelsz" Dat de toneelgroep „Edelweisz", die onlangs voor 'n uitverkochte zaal de première gaf van 't aan grijpende stuk: „De witte boot", succes heeft gehad met haar uit voering, blijkt wel uit het feit, dat er van verschillende plaatsen ver zoeken zijn binnengekomen, dit stuk ook daar te brengen. Bulten de plaatsen Overloon, Ber gen en 't Veulen, die ook andere jaren reeds op het programma stonden, zal op 17 nov. gespeeld worden in Siebengewald. Verder ligt het in de bedoeling twee uitvoeringen te geven in Wanroy en in febr. in Elzendorp. Naar alle waarschijnlijkheid zal het stuk ook nog een keer in Ven ray opgevoerd worden. De datum hiervan is echter nog niet bekend. Begrafenis in Ysselsteyn Te Ysselsteyn werd woensdag morgen het stoffelijk overschot begraven van de plotseling over leden heer L. Custers. De plechtig heid had plaats onder grote publieke belangstelling. De overledene, die zijn echtgenote en 5 kleine kinderen achterlaat, werd ten grave gedragen door leden van de Bescherming Bevolking, waarvan hij lid was. Namens de B.B. was een delegatie aanwezig, o.m. de heren v. Heyst, Laurensse, A. Janssen en Pouwels. Fanfare de Peelklank, waarvan hij een der oprichters en oefenmees- ters was, verzorgde de treurmuziek, terwijl de collega's uit de schilders- wereld in grote getalen aanwezig waren. PATRONAAT Dropping Voor de leden van het patronaat van de zaterdagavondgroep en van de zondagavondgroep zal er van avond een dropping gehouden wor den. Dus niet voor de leden van de zondagmorgengroep. De leden die meegaan dienen er aan te denken thuis te zeggen, dat het 12 uur kan worden voordat zij thuis zullen zijn. Het vertrek vanaf het clubgebouw om 6 uur. Op dinsdag 19 nov. zal er in het pa^onaat een filmavond gegeven worden over de mijnen. De toegang tot deze avond is gratis. Toegang 1317 jaar. Deze avond begint om 7.15 u. Volley club Zaterdagavond van 5.30 tot 8 uur training. LEUNEN. Door de toneelver eniging „Comedia" is in studie ge nomen „mijn huis is mijn cel", spel in drie bedrijven door Pé Mühren, Hetgeen zal worden opgevoerd 17 en 18 nov. ten bate van fanfare ..St Catharina". Kringvergadering kleermakerspatroons De kleermakerspatroonsbond St Gerardus-Majella van Venray, zal a.s. maandag als gastheer mogen optreden, daar op deze dag de grote najaars-kringvergadering van het gewest Noord-Limburg Oost- Brabant alhier gehouden zal worden In hotel de Keizer. Op deze vergadering zal Mr. S wenker uit Nijmegen spreken over „ziekenhuisverzekering in collectief verband", terwijl de heer Vaassen uit Hilversum, een praktijkmiddag zal verzorgen en de patroons ver trouwd gaat maken met modern gereedschap voor de maatkleer- makerij. 25 Jaren btf de P T.T. Dinsdag 5 november herdacht de heer Johan Fransen, besteller bij de P.T.T te Overloon de dag waarop hij voor 25 jaren in dienst kwam bij de P.T.T. als hulpbestel ler. Hij werd in maart 1946 in vaste dienst benoemd. Het heeft de jubilaris die dag niet aan belangstelling ontbroken. Hij ontving vele schriftelijke feli citaties. Ook kwamen verschillende personen hun opwachting maken, waaronder de directeur Moes uit Boxmeer. Deze overhandigde hem een enveloppe met Inhoud. Brilmonturen goedkoper De brilmonturen worden goed koper voor ziekenfondspatiënten. Baby in wieg kreeg fatale brandwonden In het gezin van de familie B. te Venlo, is een jongetje van twee maanden, dat In het wiegje lag, over leden aan de gevolgen van brand wonden, die het had opgelopen door het scheuren van een met heet water gevulde rubberzak. Men ont dekte het gebeurde eerst nadat het kindje reeds was overleden, Limburgse auto's in Aken gestolen Zondagnacht zijn verscheidene Limburgse automobilisten, na een kort verblijf te Aken, tot de onaan gename ontdekking gekomen, dat hun auto was verdwenen. Zij deden aangifte bij de politie aldaar, waarna bleek, dat op dezelfde dag niet minder dan elf auto's waren gestolen. De dieven schijnen een speciale voorkeur te hebben voor Duitse wagens, die toebehoren aan Nederlanders. Pseudo vogelpest te Pjjnacker Wegens het heersen van pseudo- vogelpest in en om de Oude Leede onder de gemeente Pijnacker, zijn 400 kippen afgemaakt. Er zijn nog enige bedrijven in onderzoek. van 1 t/m 7 november 1957 GEBOREN: Wismans Huberta, Castenray G 30 Weerts Petrus, Vredepeel kavel 17 Gommans Maria, Oirlo F 43a Janssen Gerardus, Vlerlingsbeek Janssen Martina, Vierlingsbeek Hellegers Henricus, Jan Poelsweg3 Houdijk Peter, Maasheseweg 38 Michels Elisabeth, Oirlo F 7a Vollenberg Mathias, Castenray F48a Janssen Petronella, Oostrum C 38 Kengen Catharina, Maasheseweg 34 Cox Hendrikus, Overloonseweg 37 Koppes Wilhelmina, Merselo M 34 Jacobs Johannes, Oostrum C 44a Janssen Petronella, Kempweg 2 Swinkels Antonius, Meerselse Peel Arts Theodora, Deken Thielenstr. 12 Groener Anna, Langstraat 37 OVERLEDEN: Custers Lodewijk Th., 48 jaren, echtgenoot van Claassen Maria G., Lovinckplein 10. Jacobs Hendrika, 77 jr, echtgen. van Swaghoven Hendrikus, Spurk- terweg 3. Jenneskens Maria, weduwe van Manders Martinua, 70 Jaren, Laag- riebroek 51. ONDERTROUWD: Creemers, Theodorus M.W.,29jr, assistent bedrijfsleider, 's Hertogen bosch en Bouten, Johanna G.M., 23 jr, Langeweg 34 Beelen, Pieter J., 25 jr, grond werker, Beekweg 6b en Beerkens, Hendrika J.C., 25 jr, Beekweg 6b v.d. Heuvel, Hendrikus C.C., 21 jr, stucadoor, Merseloseweg 21 en Kop pes, Hendrika G.J., 25 jr, te Horst Meterikseweg 42 Willemse, Petrus W.J., 24 jr, land bouwer, Puttenweg 39 en Slangen, Lena M.J., 23 jr, Paardekopweg 7 GETROUWD: Pouwels, Jozef W.G., 26 jr, con structie-bankwerker en Lenssen, Johanna A.M., 25 jr., beiden te Va way. Geven met grote vreugde en dankbaarheid kennis van de ge boorte van ons dochtertje en zusje ELLEKE die bij het H. Doopsel de namen ontving Petronella Jacqueline Maria. J.W.J. JANSSEN M.P. JAN SS EN- STAKENBORG Fieke, Tilly, Anske, Josje, Paulientje. Venray, 6 november 1957 Kempweg 2 VERLOOFD Nenette Poels Harry van den Brekel ,,'t Brlikske", Kapellen, België 10 november 1957. Op zaterdag 16 november hopen onze geliefde Ouders W. Verheijen en A. van Vliet hun 40jarig huwelijksfeest te vieren Dat God hen nog vele jaren moge sparen, wensen hun dankbare Kinderen en Kleinkinderen Receptie 1—2 uur. Venray, Gasstraat 4a. van 9 l.m. 13 november internist Waarnemer: Dr. P. Köp. Geen spreekuur, VERLOREN op Allerheiligen tussen Castenray en Leunen paar nieuwe heren handsshoenen (bruin) Terug te bez. b. P. Vullings Schoor K 117, Leunen. Zondag van 34 bidden voor alle zieke en overleden leden van de K.A.V. in de Grote Kerk. Willen de leden die zich opgege ven hebben, denken aan de Gods dienstcursus, welke donderdag 14 nov. 's avonds 8 uur begint in de U.L.O. Het Bestuur Onderlinge VENRAY Premiebetaling zo'ndag 10 november van 1112 uur in café K. Spierings te Oirlo. Premie bedraagt 1 pet. zondag 10 november in café Janssen ie Merselo ten bate van de Landelijke Rij- vereniging St. Jan. liedt zich aan meisje voor enkele dg. p. w liefst in boerengezin. Adres bureau van dit blad. GEVRAAGD jongen voor boerenwerk die genegen is met tractor te rijden. Voor 1 Mei. A. vd Munckhof-Poels, Merseloseweg Biedt zich aan voor L. van Kessel, Vierlingsbeek Kerkstraat A 196 Biedt zich aan net dagmeisje 17 jaar J. Deenen, Leonardusweg 15, Biedt zich aan net dagmeisje 15 jaar voor klein gezin. H. Strijbosch, Molenpad 23. GEVRAAGD 2 kamers met keuken voor tijdelijk. Brieven onder nr. 117 bur. dezer H.H. Tuinbezitters Wij leveren alle bloem- en sierheesters voor uw tuinaanleg. Desgewenst ook beplanting. Vraagt enze nieuwe prijscourant, of bezoekt onze kwekerij. OIRLO Tel. 0487-272 Plant nu bloembollen voor tuin en kamer. Tulpen, cro- cussen enz., hyacinten op glas, tul pen voor Kerstmis, Paperwhite v. schalen met grint. Verder potgrond, Cofuna bacte- riënmest, enz. enz. M. MUYSERS, Langstr. 28 Tel.:756 Venray Te koop JvR zeug 11 nov. voldr. M. Jenniskens, Steeg K 70. TE KOOP hoogdragende varkens L. vd Sterren, Venrayseweg 31 Wanssum. TE KOOP partij biggen Joh. van Osch, Weverslo M 82 TE KOOP partij biggen Lbenen-Verschuren, Leunen K 44 TE KOOP dragende varkens 14 w. dr. H. van Meijel, Haag-Merselo. Te koop partij biggen en Bintje eetaardappelen 8 ct. p.kg. G. Jenniskens, Wieënweg. TE KOOP zwaar slachtvarken P. Derks, D28 Oostrum. TE KOOP partij zware biggen Jan Derks, Oostrum. TE KOOP haardkachel Prins Bernhardstraat 21a Te koop 10 zware biggen, krielkippen, soeperwten H. de Mulder, Merseloseweg M 3 partij biggen P. Janssen, Helde. TE KOOP st. schemerlamp smeedijzer M. Engelen, Gussenstr. 6, Leunen Te koop JvR zeug 15 w. dracht, zeug m. biggen, 2 zw. biggen en eetaardappelen Bintje Ant. Voermans, Leunseweg 16a TE KOOP jonge zeug 15 w. dracht M. de Bruijni, Schelde K 91. Biedt zich aan meisje 15 jaar voor enkele dagen per week. Hoebertweg lb TE KOOP kanarie-inzetkooitjes Maasheseweg 29 TE KOOP partij biggen Staaks, Gasstraat 38. TE KOOP goed onderh. k'nderwagen, wandelwagen, 2pits elect, comfoor z.ga.n. Burg. v.d. Loostraat 6. TE KOOP 6 zware biggen en 4 gemerkte fokzeugjes Gebr. Rongen, Vredehoeve B 26 Konijneriliefhebbers, nog te koop 6 zuiver ras gemerkte Vlaamse Reus kleur wit, bij H. Vervuurt, Broek- huizerdijk 7, Melderslo-Horst. 2pers. opklapbed, 2 kinderledikantjes, kinderwagen Langeweg 7. Te koop partij biggen Vlakwaterweg 7. TE KOOP zeer goed onderhouden kamerameublement Adres bureau van dit blad. TE KOOP toom biggen Wolters, D 40 Oostrum. Te koop gevraagd worstkoeien, zeugen en beren Koos Kreraers, Vierllngsbeek Telefoon 04781-292 Hout te Castenray Notaris Reynders te Horst zal op maandag 11 november 1957 nam. 4 uur in café Kuypers te Castenray, ten verzoeke van dhr. P. Vorstermans, Arcen, publiek contant verkopen: 35 nos. dennendunsel, geschikt voor wei- en bonenpalen, gelegen te Castenray achter kuikenbroederij Philipsen. Te koop gevraagd wrak koeien en zieke varkens Cor Kremers, Carmelietenstraat, Boxmeer, Tel. 08855—459. Donderdag 14 november n.ni,r van onze geheel gemoderniseerd ;n Beleefd tot een bezoek, ultnod Schoolstraat DE NIEUWE LIMBURGER vraag» i.v.m. de sterke stijging van haar abonn. voor de morgenuren. Brieven aan Bijkantoor D.N.L. Parade 34, Venli L ^tserse precisie 9Z. 'ëamps Horlogerie het betere overhemd Sportbekers Sportmedailles Schitterende horloges Alle reparaties Vermeerderaars en Pluimveud wij kunnen U leveren kuikens en fokhaantjes. De W.L. kuikens en beste combinaties die op het ogenblik ld Nederland, n.l. de W 60 x W 110 (vroegemdt x W 8) zuinig In voeder verbruik, hogöuc en zeer geringe uitval. Fokker 1259 left Boterhamworst Hausm. leverworst Bakbloedworst Varkensvet 100 gr. 30,0 100 gram 35,0 50rai pakj Vrijdag en Zaterdag Coteletten 50Can SLAGERIJ LEENDERS-GOMNS Stationsstraat 29 lef Onze reclame Droogworst 100 gr. 45, 250 gr. 110 Tongworst 100 gr. 24, 250 gr. 60 Vrijdag en zaterdag Coteletten 500 gram 1.75 Ter overname aangeboden circa 200 bomen 5 jaar Jonathan ln prima staat. Tevens gevraagd iuindersknecht vanaf 14 j. W. H. G. Huljber8, Elsteren 2, Well L. fruitbomenn zwarte en rtbe llgustruinal P.G. Wijnier Boom- enze: Venrayseweg Het Wi Hofstraat IC Wit l Verkenners V oiidesa Inlicht.'tf en ap Markt, o< Henrik -sa<

Peel en Maas | 1957 | | pagina 2