SPORT Bankboekjes Ned. Credieibank n.v. Janssen-Clevers Ebberink Aan alle inwoners van Venray h 't fruit zo duur is... WITTE KRUIS Operatreinen 1957'1958 Nat. Rath. Thuisfront Let goed op Uw brievenbus Examens melkcnrsnssen N.R.S. Inspectie. Kantoorjassen 11 Bijkantoor VENRAY Zaterdag 12 October 1957 No 41 ACHT EN ZEVENTIGSTE JAARGANG - ONDERVINDT PEEL EN MAAS CONFECTIE VAI IÉ druk en uitgave firma van den munckhof wi^pitri ah voor vpnpav pm om^tr pkpm advertentie-prijs: 8 ct. per m.m. abonnements- grotestraat 28 telefoon 512 giro 150652 VV J&CtlYDJLf A.LI vuuiv vjcrinixai criy V-iivio 1 l\dvc#i>l prijs per kwartaal f 1.40 buiten ven ray f 1.60 Nadat wij weereen druk seizoen achter de rug hebben, moeten wij ons, zoals elk jaar in het najaar, weer in het bijzonder gaan bezig houden met de financiële proble men van onze vereniging. De laatste jaren is het onze ge woonte geweest om met muzikale rondwandelingen geldinzamelingen te houden. Dit kostte veel tijd en kostbare tijd. Repetitie-avonden moesten hieraan worden opgeof ferd. Wij achten het dan ook niet langer verantwoord, om op deze wijze verder te gaan met het in casseren van bedragen voor onze vereniging. Wij zijn voornemens om de ko mende maanden bijzonder te benut ten voor het verder opvoeren van de muzikale prestaties. Velen onzer leden zullen aan solisten-concour sen gaan deelnemen. Dit enthousiasme van de leden onzer vereniging stemt tot vreugde en geeft ons hoopvolle verwach tingen voor de toekomst. Het jongste sukses van onze drumband moge verder voor U een overtuigend bewijs zijn, dat wij alles in het werk stellen om van de vereniging een zo gaaf mogelijk geheel te maken, Uw Venray waar dig. Van de leden van onze harmonie worden echter vaak grote offers gevraagd. Wij zijn ervan overtuigd, dat U hiervan voldoende doordron gen bent; daarvoor ziet U 't korps te vaak in vol ornaat uitrukken. Vindt U, dit alles in aanmerking Weinigen zullen in deze griepe rige periode niet wat extra sinaas appels en citroenen in huis hebben gehaald. Als een leger fruitpersen- de bezweerders gaat de bedreigde massa er de A-griep mee te lijf. Zieken duiken met een heel hete kwast onder de wol en drinken dan ettelijke glazen sinaasappelensap per dag. Zij grijpen naar een goed medicijn. In de medische wereld is bekend, dat bij koorts de behoefte en het gebruik in ons lichaam van vita mine C sterk toenemen. En iedereen weet zo langzamer hand, dat citrusvruchten veel vita mine C bevatten. Niet-grieppatiënten nemen hun toevlucht tot dit fruit, in de hoop, voldoende weerstand te kweken. Mag dat in vele gevallen al niet baten, kwaad kan het evenmin. Fruitgebruik blijft altijd noodza kelijk om het hoge gehalte aan voedingszouten en vitamines, waar aan dit voedingsmiddel de be schermende waarde dankt. Dat fruit daarnaast om de smaak gewaardeerd wordt, zal niemand ontkennen. Maar het fruit is nu schaars en duur. In de winter die voor ons ligt, zal het tot de zeldzame menu-be standdelen behoren. De rijke oogst die ons land normaal pleegt op te leveren, heeft verstek laten gaan. Zijn we, voor zover het de be schermende stoffen betreft, louter aangewezen op onze binnenlandse vruchten? Zeer zeker niet. Ook het geïm porteerde fruit en daaronder vallen op de eerste plaats die si naasappels en citroenen is er rijk aan. Maar de prijs van deze ingevoer de heerlijkheden ligt eveneens der mate hoog, dat het afgezien van de gevallen, waarin we er een griep mee trachten te bestrijden, niet voor iedereen mogelijk is, ze da gelijks op 't menu te plaatsen. Kauw slaatje. We zijn echter niet alleen van fruit alhankelijk, want verschillen de groenten bezitten dezelfde be schermende stoffen. Vooral wanneer we ze ongekookt gebruiken, blij ken ze een uitstekend vervangingsmiddel van het rauwe fruit. Grote hoeveelheden zijn niet nodig. Als hapje vooraf bij de warme maaltijd of bij de brood maaltijd vindt een rauw slaatje gewoonlijk wel aftrek. Denk eens aan andijvie, witlof, rode en witte kool, wortelen, bie ten of ramenas. Met een beetje fantasie leveren deze groenten lek kere en gezonde slaatjes op. Het voorlichtingsbureau voor de voeding vestigt extra de aandacht op de langzamerhand bekend ge worden rozebottel-jam. Het vita mine C-gehalte van één boterham met deze jam (ongeveer 10 gram) komt overeen met dat van één sinaasappel. Geeft u eens op een zondag of een fruitloze dag een pudding met saus van gebonden, verdunde ro- zenbottelsiroop, 'n vruchtengruwel met een scheut van deze siroop afgemaakt met yoghurt of vla met nopjes rozebotteljam. Sinaasappel- en grapefruitsap uit blik en zwarte bessensap nemen eveneens met recht een plaats in tussen de leveranciers van bescher mende stoffen, zodat het met de mogelijkheden voor de komende winter nogal meevalt. nemende, het dan niet billijk, dat de representanten van Venray's bevolking, Harmonie Euterpe, weer een beroep op U gaat doen om een bijdrage tot verlichting van de fi nanciële zorgen? U kunt hierop antwoorden: waar voor? De muzikanten zijn nu toch keurig geüniformeerd. Zij hebben toch allen een instrument. Inderdaad, doch zo vaak en goed te moeten aantreden, kost niet alleen tijd, doch ook veel geld. De uniformen en instrumenten vragen geregeld onderhoud. Voor langdu rig behoud is dit noodzakelijk. Opleiding leerlingen, welke steeds in aantal toenemen, kost eveneens veel geld. Instrumenten moeten hiervoor worden aangekocht. Op neming in het korps van nieuwe muzikanten vraagt weer nieuwe uniformen. Voor het onderhoud van de uni formen dienen eigenlijk eenvoudige plastic regencapes te worden aan geschaft. Zeer noodzakelijke muziek mappen ontbreken nog. U ziet dus, wij zitten nog steeds volop in de opbouwperiode. Wilt U uw harmonie hierin hel pen? Graag! Geeft U dan op als donateur van onze vereniging, wanneer in de ko mende maanden enkele van onze bestuursleden U persoonlijk komen bezoeken. Wij hebben deze vorm van begunstiging ingevoerd, omdat wij van jaarlijkse inkomsten ver zekerd moeten zijn. Het bezoek van onze bestuurs leden wordt van te voren schrifte lijk aangekondigd. Wy hopen alle Venrayse ge zinnen als begunstigers van onze Harmonie te winnen HET BESTUUR. Griepgevaar S poeders, tabletten of cachets de beste pijnstiller onschadelijk De operatreinen schijnen ook na de oorlog een traditie te worden. Voor de komende winter staan de volgende opera's op het pro gramma van de Deutsche Oper am Rhein in Duisburg voor de Neder landse bezoekers: „Parclval" „Tosca*' „Carmen". Er zal nog een keuze gemaakt worden uit: „Tsar und Zimmermann" „Hoff man's Erzahlungen" „Die Fle- dermaus", terwijl het niet onmoge lijk is, dat „Die Zauberflöte" met Duitsland's meest geliefde tenor: Rudolf S chock, op het repertoire komt. Op zondag 3 november zal het opera-seizoen geopend worden met een uitvoering van „Parclval" van Richard Wagner. Dit grote werk gewoonlijk eens in de 20 jaren op het repertoire van een bepaalde opera voor. Gewoonlijk wordt de „Parcival" uitgevoerd op Goede Vrijdag. Ditmaal zal de „Parcival" op 3 November uitgevoerd worden, omdat ook in deze tijd van doden herdenking deze buitengewone opera past. In het kader van de Duits-Neder landse Week wordt voor liefheb bers van Russische muziek in Kre- feld op zondag 13 oktober om 20 uur opgevoerd: Boris Godunow van Mussorgski. zal op zondag 13 october a.s. aan alle Katholieke kerken van Neder land een collecte houden, welke gevolgd kan worden door 'n straat collecte tussen 14 en 20 oct. a.s. Gezien de mooie doelstelling van Nationaal Katholiek Thuisfront, om de aalmoezeniers bij hun moei lijk werk onder de militairen be hulpzaam te zijn, mag verwacht worden, dat er met milde hand zal geofferd worden. Moge de uitslag van deze collec te het bestuur van Nationaal Ka tholiek Thuisfront tot grote tevre denheid stemmen. Aalmoezeniers en militairen zul- en U dankbaar zijn. Ingezonden Mededeling Deze week krijgt U een GRATIS proefzakje van het afwaswonder PRIL i brievenbus i in Uw Pril - die U de afwas tot een peuleschilletje maakt! Benut dus dat proefzakje ènbewaar het ledige zakje. Telkens als U een pak Pril koopt, stopt U er de bovenklep in, want voor het met 3 bovenkleppen ge vulde zakje geeft Uw winkelier U UW CLUBK/fg De sympathieke Persil-spaaractie gaat door, ook in 1958! spaaremmertjes voor. Knip ze uit! Uw verenigingskas I 1 vaart er wel bij. Jj ATTENTIE U kunt zelfs vaker GRATIS een pak Pril krijgen. Uw winkelier heeft proefzakjes in voorraad en deze aanbieding geldt tot 31 december. Dus: bovenkleppen sparen! Pril is een^^produkt Volley-club In oprichting is een Volley-club Venray, waarvoor zich nog nieuwe leden (vanaf 1645 jaar) kunnen aanmelden bij Fr. Janssen Bongerd- straat 3, of bij kapelaan Heymans. Men is doende een geschikte zaai voor deze sport te reserveren, zodat men nog voor 1 november a.s. kan beginnen. M.H.C.V.-nïeuws De mogelijkheid omaande dames competitie deel te nemen, hebben wij te danken aan de gastvrijheid van pensionaat Jerusalem. De dames zijn de competitie goed begonnen met een 82 overwin ning op HMHC uit Helmond. A.s. zondag spelen de dames een uitwedstrijd tegen Concordia uit Roermond. De heren kunnen dit seizoen niet aan de competitie deelnemen daar het terrein nog niet klaar is. S.V.V.-nieuws De overwinning van j.l. zondag was in de eerste helft van de wed strijd tegen Lindeheuvel niet te ver wachten. Er werd aan beide kanten goed gevoetbald, so-ns zelfs fel, maar van een Venrays overwicht kon moeilijk gesproken worden. Dat veranderde wel na de rust, toen Vennekens alleen al 4 goals voor zijn rekening nam en de stand tot 71 opvoerde. Zondag tegen Haslou maar uit hetzelfde vaatje tappen. Het tweede moest in VVV 3 zijn meerdere erkennen met 43 en mag morgen proberen in de derby tegen Wittenhorst 2, het beter te doen. Het derde speelde gelijk tegen RGKFC 11 en moet zondag naar Melderslo. Hiervan kunnen de puntjes meegebracht worden. Het vierde, dat verloor van LVV2 met 3—0, kan met deze vrije zon dag op krachten komen. Meterik 2 krijgt Venray 5 op bezoek. D.I.S.-nieuws Onder grote publieke belangstel ling had zondag j.l. de ontmoeting plaats tussen AmericaDIS, welke eindigde in een 63 overwinning voor DIS. DIS vergezeld van een groot aantal supporters zette direct het offensief "in en na 5 min. was het reeds 1—0 door haar linksbuiten. Het werd een spannende strijd, waarbij beide doelen beurtelings in gevaar werden gebracht. De rust ging in met 4—2 in het voordeel van DIS. Na rust was het weer DIS, dat de toon aangaf. Hierdoor wisten de groenwitten de stand op te voeren tot 6—3. Met deze stand kwam het einde en had DIS twee kostbare puntjes binnen. De wedstrijd had een sportief karakter, onder goede leiding van scheidsrechter van Schaaik. Zondag is het le elftal vrij. DIS 2 zal de strijd aanbinden tegen DIS 3, wat voor hen de vierde overwinning zal zijn. Ofschoon het 3e elftal zondag bewezen heeft, ook een woordje mee te spreken. Zij speelde een vriendschappelijke wed strijd tegen Holthees 2, waar ze liefst met 8—0 van wonnen. Dus het belooft zondag een pittige strijd te worden. Zondag wordt de veteranen-wed strijd DISJuliana gespeeld. Dus, het zal er zondagmiddag spannen op het sportterrein te Olrlo. Er zul len twee „prof "-elftallen in het veld verschijnen, die hun kogelsnogeens zullen laten fluiten. Voor de winnende partij is er een beker beschikbaar gesteld. Juliana zal ongetwijfeld vergezeld zijn van een grote schare supporters, om hun favorieten aan te moedigen. De opstelling wordt bekend ge maakt op het terrein. De wedstrijd begint om 4 uur. Specialist in dames-modeschoenen De Coop, zuivelfabriek Venray organiseerde de afgelopen zomer melkcursussen te Wanssum, Blit- terswijk en Oostrum. De gediplomeerden zijn: Wanssum: Maria en Victor Fre- derix, Johanna en Piet Rutten, Piet en Carolina Janssen, Renier Wijn hoven, Carolina en Karei Jennis- kens, Jozef Gooren. Blitterswijk: Frans Kuijpers, Ge rard Wolters, Henrica Reijnen, Ge rard en Bertha Tax, Truus Swin kels, Victor en Jac. Reijnen. Oostrum: Dora en Jan van Dijck Maria en Pierre Keijzers, Johanna Hagens, Michel en Gerard van de Winkel, Theo Camps, Antoon Vol- lenberg, Gerard Direks. Bij de door het Nederlands Rund vee Stamboek gehouden inspectie in het rayon van de K.I.-vereniging te Venray werden een groot aantal dieren ingeschreven. In de hierna te noemen fokverenigingen werden de daarbij vermelde aantallen dieren in het stamboek opgenomen: KS S R Wanssum-Blitterwijk: 1 22 2 Venray-Heide-Leunen 12 64 24 en Veulen Ysselsteyn 1 33 15 Oirlo-Castenray 1 28 3 Smakt 2 Merselo-Vredepeel 3 19 2 Oostrum 2 10 4 Geijsteren 5 Totaal 20 183 50 in wit khaki grijs bij EBBERINK Met ingang van 15 juni is de rentevergoeding op onze verhoogd tot 3 Onze Bankboekjes zijn een S0LIEDE geld belegging geven een HOOG RENDEMENT, terwijl de ingelegde gelden MAKKELIJK OPVRAAGBAAR zijn. Nieuwste modellen Moderne kleuren Henseniusstraat 8 onneker overalls beroemd om hun pasvorm! Overal waar gewerkt wordt, hoort U de roem verkondi gen van Lonneker overalls. }e oerdegelijke overalls,, die 'n man zo goed „staao" bij zijn werk, en die U bij ons in zo'p ruime keuze vindt. Komt U eens overtuigen I Marktstraat 5

Peel en Maas | 1957 | | pagina 1