Ik geloof in de vergeving der zonden. Hoeveel wordt er uitgegeven voor minder vreedzame doeleinden Dóór bet Kind - Vóór het Kind K.A.B.-hoekje Verkiezingen voor Prov. Staten en Gemeenteraden van honderd miljoen Sterfte aan TBC in vier jaren gehalveerd. Deken Uaenraets Zaterdag 12 October 1957 No 41 ACHT EN ZEVENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS U DRUK EN UITGAVE FIRMA VAN DEN MUNCKHOF WRKlfRT AH VOOR VPNRAY P1M ADVERTENTIE-PRIJS: 8 ct. per m.m. ABONNEMENTS- GROTESTRAAT 28 TELEFOON 512 GIRO 150652 VV JCrl2#I\.DjUi\U V V JGrLYlXi*. I ErlY UiVl J 1 I\Cd\Lii> PRIJS PER KWARTAAL f 1.40 BUITEN VEN RAY t 1.60 Wist U, dat de bommenwerper „H.B. Hustler" 25 miljoen dollar gekost heeft? Dat is bijna 100 mil joen gulden! Op 29 maart van dit jaar liet een bommenwerper van 8 miljoen dol lar een proefbom vallen in het gebied van Oklahama. Drie stuks van dit niet ongevaarlijke speelgoed overtreffen in kosten de bijdragen van alie katholieken aan de Pau selijke Missiewerken, d.i. ongeveer 80 miljoen gulden. Het is een teleurstellend feit, dat de mensen op deze wereld bereid zijn voor minder vreedzame onder nemingen grotere bedragen be schikbaar te stellen dan wanneer het gaat om de verspreiding van het Evangelie. Volgens deskundigen van het departement van defensie in de Verenigde Staten,' geeft de Sowjet Unie jaarlijks 200 miljoen dollar uit om politieke voordelen te krij gen van de nieuwe staten (India, Indonesië enz.) En ze geeft 50 miljoen dollar uit voor een paviljoen tot glorie van Lenin op de Wereldtentoonstelling te Brussel. En de katholieken over heel de wereld brengen elk jaar maar 21 miljoen dollar bijeen voor de Pau selijke Missiegenootschappen. We moeten niet te gauw denken, dat we veel voor de Missie over hebben." Een bierbrouwerij in Amerika besteedde 14 miljoen dollar voor reclame van zijn bier! De „American Tobacco Compa ny" heeft het vorig jaar 28miljoen dollar uitgegeven voor reclame om de waarschuwingen van dokteren, tegen overmatig roken, voorname lijk van sigaretten, te overstem men! Natuurlijk steunen de katholie ken behalve de Pauselijke Mis siegenootschappen ook nog de missionarissen uit hun eigen dorp of stad, als ze naar de Missie vertrekken. En er wordt veel ge geven, als er voor de Missie wordt gecollecteerd. De missionerende ordes en con gregaties halen ook veel geldbijeen om hun missiewerk te kunnen be kostigen. Maar we moeten niet zeggen, dat de katholieken genoeg over hebben voor de Missie. In de Missie-intentie van het Apostolaat des Gebeds voor de maand october vraagt de Paus, dat de katholieken van de gehele we reld hun steun en hulp mogen geven aan de Pauselijke Missiege nootschappen. Deze steun laat nog veel te wen sen over! De Pauselijke Missiewerken ko men elk jaar miljoenen te kort, tot grote schade van het Missie werk. Want van de bijdragen van de Pauselijke Missiegenootschappen, nl. van de Voortplanting des Ge loof s, het St. Petrus Liefdewerk en de H. Kindsheid moeten allereerst 700 kerkelijke missiegebieden ge holpen worden, dan moeten buiten gewone subsidies worden toege kend voor de zo dringend nodige bouw van nieuwe seminaries voor de priesteropleiding in de missie landen, voor de katholieke pers in die landen, voor het onderhoud van catechisten, die zo'n kostbare hulp zijn in die gebieden, waar 't aantal missionarissen onvoldoende is enz. Het is bijzonder vertroostend te vernemen, dat de kinderen in Ne derland en op de gehele wereld op critieke punten in het missiewerk direct achter de missionarissen staan! Het zijn de kinderen, die door het offertje van een paar centen het missiewerk in stand houden en mede bepalen of de Kerk in een bepaald gebied stand houdt of wel moet wijken. Wat zou het zijn als alle kin deren ijverige leden van de H. Kindsheid zouden zijn en elke dag hun extra Weesgegroetje voor de heidenkinderen trouw zouden bid den? En als het mooie boekje van de H. Kindsheid „de kleine apos tel" nog meer werd gelezen? Hoe veel roepingen komen uit dit mede leven voort? Hoe jammer, dat het meesic.1 *1 gauw gedaan is met hun ijver en liefde voor de missie, zodra ze de lagere school verlaten! Hoe moeilijk zijn er tegenwoor dig ijverige zelatricen te krijgen voor de Pauselijke missiegenoot schappen! Moge de op komst zijnde Missie zondag voor velen een aansporing zijn om zich meer in te zetten voor dit mooie werk of tenminste lid te worden van de voortplanting des Geloofs en 't St. Petrus Liefdewerk en dan elke dag een kort maar vurig gebed te storten voor de missie 18e Zondag na Pinksteren Het Evangelie verhaalt weer een wonderbare genezing, hoe Jezus nl. een lamme geneest. De liturgie wil hiermee zeggen: Die zelfde Jezus, die zieken geneest, is in de H. Mis in ons midden. Wat met die lamme gebeurde, gebeurt ook in deze Mis, niet aan ons lichaam, maar aan onze ziel. Onze geest is verlamd en kan zich niet van de grond verheffen, zo aards gezind zijn wij. Zo dikwijls willen wij wel het goede, maar kunnen het niet opbrengen en doen dan juist het tegengestelde. Christus iri de H. Eucharistie maakt onze ziel gezond. Hij ver zwakt onze verkeerde neigingen en geeft ons lust en kracht tot het goede. Als wij goed aan de zondags mis deelgenomen hebben, kunnen wij weer geestelijk gezond en vol vitaliteit naar huis terugkeren, naar ons beroep, naar ons gezin. Maar het Evangelie loert ons nog meer: Christus heeft de macht om ons de zonden te vergeven, welke macht Hij overgedragen heeft aan de Kerk en haar priesters. Dat weten wij uit Zijn eigen woorden, ook bij een andere ge legenheid. Christus zegt: „Mij is alle macht gegeven in de hemel en op aarde.... Zoals de Vader Mij gezonden heeft, zo zend Ik u: wier zonden gij vergeeft, die zijn ze vergeven, wier zonden gij behoudt, die blijven ze behouden." (Joa, 20,21 vlg) Jezus heeft dus deze weldoende macht overgedragen aan Zijn apos telen, en deze weer aan de bis schoppen en. priesters. Wij zijn er zeker van dat de priester in de Biecht onze zonden vergeeft als wij maar doen wat wij kunnen, als wij een goed berouw hebben en oprecht onze zonden bekennen en er voldoening voor willen geven, vergeeft Christus ze door de abso lutie van de priester. Dat is een grote weldaad. Want niets drukt den mens zozeer dan het bewustzijn van zijn schuld. Wij moesten van dit heerlijke aanbod van Christus, dat Hjj in de Biecht onze zonden wil vergeven, een dankbaarder gebruik maken, om zo aan onze ziel rust en vrede te schenken. Waarom gaan wij niet méér biechten Hebben wij dan niets te biechten of vinden wij het niet de moeite waard Er zijn angstvallige gelovigen die overal zonde zien, ook waar hele maal geen zonde is. Zij leven altijd in angst en kunnen nooit tot rust komen. Maar er zijn er nog veel meer die de gedachte aan zonde ver van zich afgeschoven hebben. Het zijn de vele oppervlakkigen. Als ze verkeerd doen, liefdeloos zich ge dragen, de plichten van hun staat of beroep slecht volbrengen, zo goed als niet bidden en in hun dagelijks leven bijna nooit met God rekening houden, roddelen en kwaadspreken, enzovoorts, dan zeggen ze al gauw: „Dat was zo erg niet, ik heb het niet slecht bedoeld. Ik heb mijzelven geen ernstige verwijten te maken, want de anderen doen precies eender. Zo is nu eenmaal de aard van de mens. Ik heb toch niet gestolen noch gemoord." Zulke oppervlakkigen begrijpen niet wat zonde is: dat veel in hun leven niet slechts een vergrijp tegen een zedenwet betekent, doch tegen iets oneindig groots en kost baars, dat veel. in hun leven zonde is en zich richt tegen de heilige God en tegen de hoogste Majesteit. Zulke mensen begrijpen niet dat hun toestand onrustwekkender is dan wanneer er alleen maar sprake is van een ernstige lichamelijke kwaal. Want ze zijn schuldig voor God, onze Schepper en onze Vader, die er alleen over beslist wat ons lot zal zijn in de eeuwigheid. En toch komen ze niet biechten. Ze hebben immers niets te biechten. De oneindig barmhartige God biedt ons vergeving van zonden aan, maar als wij dat aanbod af slaan, moeten wij het aan onszelf wijten wanneer Hij eenmaal een strenge Rechter zal zijn over onze zonden. God, Christus, wil ons de zonden vergeven in de Biecht omdat Hij Liefde is en Hij niet wil dat de zondige mens verloren gaat, maar gelukkig wordt in het eeuwige leven. Na een berouwvolle beken tenis neemt God door de absolutie van de priester onze schuld weg en geeft Hij ons de onschuld terug. Ja, God wil in de Biecht een zon daar herscheppen in een mens die zonder schuld is. Dat is de blijde boodschap van Christus in deze H. Mis. Christus heeft daarvoor geleefd en heeft daarvoor Zichzelf geofferd op het kruis. Dat offer van Christus komt in de H. Mis weer tegenwoordig. Moge Christus ons de genade schen ken meer te geloven in de verge ving van de zonden en van Zijn aanbod een dankbaarder gebruik te maken, ook door meer te gaan biechten. Voor de tiende maal Als op dinsdag 15 oktober de scholen om twaalf uur uitgaan, trekken meer dan 500.000 kinderen er goed gewapend op uit. Ze heb ben het voorzien op de ongeveer twee en half millioen Nederlandse huisdeuren. Hun bewapening bestaat uit een bestel-enveloppe, wat deurzegeltjes, een potlood of ballpoint en..een heel vriendelijk gezicht. De aanval is dan ook gericht op Uw hart en via dat hart op Uw porte- monnaie. De kinderen komen U namelijk weer vragen hoeveel zakjes kin derzegels en mapjes prentbrief kaarten ze over een paar weken bij U mogen bezorgen. Ze zullen Uw bestelling ijverig noteren, géén geld van U aannemen en kort na 18 november ziet U ze dan wel weer terug met de bestelde zegels en kaarten. De actie „Dóór het Kind Vóór het Kind" start aanstaande dinsdag voor de tiende keer de opbrengst van de Kinderpostzegelactie steeg, vooral dank zij de hulp van school jeugd en leerkrachten van pl.m. f 250.000.— in 1947 tot ruim f 1.800.000.— in 1956. Blijkbaar weet dus iedereen waar het bij deze actie om gaat en is het niet nodig er nog veel over te zeggen. Toch is er juist over deze tiende actie wel iets meer te vertellen. De jaren na de laatste oorlog ken merkten zich door een gestadig toenemende "aert waarin prak tisch iedereen deelde. Met dank baarheid mag worden geconstateerd dat in die jaren van voorspoed de minderbedeelde kinderen van ons volk niet werden vergeten: de hier boven genoemde cijfers spreken een duidelijke taal. Door het geld van de Kinderpostzegelactie kon heel veel „Voor het Kind" worden gedaan. De naaste toekomst ziet er nu iets minder rooskleurig uit en vooral de vele honderden kinder tehuizen zien het komende jaar met meer dan gewone bezorgdheid tegemoet. Voor een belangrijk deel zijn ze immers afhankelijk van overheidssubsidies en het is niet onwaarschijnlijk dat ook deze sub sidies door de beperking van de overheidsbestedingen zullen worden getroffen. Het vorige jaar kocht ieder Ne derlands gezin gemiddeld voor f 1.kinderzegels of prentbrief kaarten een prachtig resultaat. De dringende vraag is nu: beperk U niet tot dat gemiddelde, maar bestel zoveel als U werkelijk kunt. Als dank krijgt U direct een extra blij gezicht van dat meisje-met-die- paardestaart of van die jongen die zo hard aanbelde. Onzichtbaar is voor U het geluk en de blijdschap van het kind dat, óók door Uw bestellen, de kans krijgt een stukje van de achter stand op Uw eigen gezonde, nor male kinderen in te halen. Wat denkt gij ervan... K.A.B.-ers Ondanks veel regen en weinig zon is de zomer toch voorbij gegaan en is het wederom herfst gewor den, welke zal worden gevolgd door de winter met zijn korte dagen en lange avonden. De meest geschikte tijd voor organisaties en verenigingen voor het houden van vergaderingen en bijeenkomsten, zoals men zegt. Wat denkt gij ervan... K.A.B.-ers Is het werk in uw tuin reeds ge daan Zijn alle karweitjes in huis al afgewerkt Welnu, als dit inderdaad zo is, dan zijn wij zo vrij om uw aan dacht te vragen voor het winter- programma van ons aller K.A.B. en onze vakorganisaties. Evenals in het verleden zullen wij trachten om u, in de loop van het winterseizoen, enkele avonden te brengen waar het nuttige met het aangename wordt verenigd en u in de gelegenheid wordt gesteld om uw kennis te vermeerderen. Is dit in onze moderne dynami sche wereld nog nodig K.A.B.-ers... wat jlenkt gij ervan Voor uw materiële belangen zorgt uw vakbond, aan de zorg voor uw geestelijke belangen wil de K.A.B. gaarne medewerking verlenen d.m.v. het winterprogramma. Daartoe vragen wij van u alleen maar uwe aanwezigheid op de te organiseren bijeenkomsten. De start heeft plaats in de St. Petrus-Banden kerk met een plech tige avondmis op donderdag 17 ok tober a.s. Wij verwachten als deel nemers alle leden van de K.A.V., K.A.J. en natuurlijk alle K.A.B.-ers. Wordt dit een massale start... of hebben wij ons vergist Wat denkt gij ervan... K.A.B.-ers? Hier en daar hoort men reeds spreken over de data, waarop begin 1958 de verkiezingen zullen worden gehouden voor de Prov. Staten en voor de gemeenteraden. In dit ver band kan eraan worden herinnerd dat bij de Tweede Kamer thans nog aanhangig is een wijziging van de kieswet, waarin wordt voorgesteld de candidaatstelling voor de ge meenteraden in plaats van op de tweede dinsdag in mei, te doen geschieden op de derde dinsdag in april. De bedoeling hiervan is te voor komen, dat de verkiezingen in de vakantietijd vallen. De stemming voor de gemeenteraden wordt 43 dagen na de candidaatstelling ge houden en zou dus, wordt het wetsontwerp wet vallen op 28 mei. In verband met deze vervroeging worden, wanneer de wet onveran derd tot stand komt, ook candi daatstelling en verkiezingen voor de Provinciale Staten vervroegd. Dit om te voorkomen, dat de twee verkiezingsperioden elkander zullen overlappen. Voor de eerste is nu gesteld de tweede dinsdag in februari (11e) in plaats van volgens de huidige bepalingen de tweede dinsdag in maart. De verkiezingen voor de Provinciale Staten dienen dan 43 dagen daarna te worden gehouden, uitgezonderd het geval, dat de dag der verkiezingen in de week voor Pasen valt. In dat geval worden candidaatstelling en verkiezingen 'n week vervroegd. Daar in 1958 Pasen op 6 en 7 april valt, is hier geen uitzondering nodig, zodat op 26 maart de ver kiezingenvoor de Provinciale Staten kunnen worden gehouden. Op uitnodiging van de regering zal de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten een nationale woning bouwlening uitgeven, groot 100 miljoen gulden of zoveel meer als waarvoor zal worden ingeschreven. De lening zal een rente van zes procent geven. Zij bestaat uit 25-jarige obligaties in stukken van duizend, vijfhonderd en 100 gulden. De koers van uitgifte bedraagt 100 pet. De opbrengst van deze lening zal worden uitgeleend aan gemeenten om te worden gebruikt voor de financiering van de woningbouw, alsmede van de met de woning bouw in ruime zin samenhangende werken van dringende aard, waar onder mede begrepen de bouw van scholen. De gelden zullen worden bestemd voor de financiering van in 1957 onderhanden werken, „De actie, die nu wordt onder nomen, kan slagen, als én de kleine spaarders én de grote spaarders bereid zijn de handen ineen te slaan," zo lichtte de minister president zaterdag via de radio de lening toe, Voor de kleine spaarders zullen binnenkort door de Bank voor Nederlandse Gemeenten ook nog z.g. rentespaarbrieven worden uit gegeven, met aankoop waarden van f 25.—, f 100.— en f 500.—. Deze uitgifte zal met een spaaractie gepaard gaan, waarbij o.a. ook de werkgevers zullen worden opgewekt hun medewerking te verlenen. Het reeds lage tbc-sterftecijfer in Nederland is van 6.7 per 100 duizend inwoners in 1955, in 1956 verder teruggebracht tot 5.4. In 1956 stierven 593 patiënten aan tuberculose. In 1952 bedroeg dit aantal nog 1278. Een daling sedertdien dus van bijna 54 percent. Aldus de voorlo pige cijfers van de hoofdinspectie voor de Volksgezondheid. Ook het aantal nieuwe gevallen van tbc neemt nog geregeld af. Werden in 1955 nog 8701 nieuwe gevallenvastgesteld, in 1956 bedroeg dit 7684. Deze cijfers worden medegedeeld in het jaarverslag 1956 van het tbc-fonds „Zonnestraal" (van het NVV). Dat activiteit geboden blijft, be wijzen de onlangs geconstateerde gevallen van besmetting op scho len in diverse scholen, aldus het jaarverslag. BEL OP BIJ BRAND No. 392 Duurder margarine Het Consumenten Contactorgaan, C.C.O., waarin samenwerken de Nederlandse Consumentenbond, de Centrale der Nederlandse Verbruiks coöperaties, het Christelijke Natio naal Vakverbond, de Katholieke Ar beidersbeweging en het Nederlands Verbond van Vakverenigingen, con stateert met voldoening, dat op de grondstoffenmarkten een aantal min of meer belangrijke prijsda lingen tot stand zijn gekomen. In verband hiermede is het or gaan van oordeel, dat in het kader van de prijsstabilisatiepolitiek, wel ke politiek van harte door het or gaan wordt ondersteund, een sta dium is bereikt, waarin op basis van de vrijwillige overeenkomst tussen overheid en bedrijfsleven grondstoffenprijsregel thans op korte termijn een aantal prijsver lagingen van consumptiegoederen dient te worden doorgevoerd. Het is op grond van deze over weging, dat het C.C.O. met grote bezorgdheid heeft kennisgenomen van het plan van een der grootste concerns in Nederland een nieuw veel duurder merk margarine op de markt te brengen, hetgeen onder steund wordt door de meest mo derne en kostbare reclamemiddelen. De prijs van dit nieuwe produkt ligt ca 20 cent per pakje hoger dan de thans meest gebruikte margarine soorten. In hoeverre deze prijs mede wordt bepaald door een hogere grondstoffenwaarde, hogere pro- duktiekosten en een hogere winst marge voor de producent, onttrekt zich aan de waarneming van het C.C,0. In elk geval zijn hierop van in vloed de kosten van de reclame campagne, de belangrijk hogere geldmarge voor de handel alsmede de veel duurdere verpakking. Het CCO is van mening, dat het beleid van iedere onderneming vooral in deze tijd van grote span ning in de loon- en prijspolitieke sector afgestemd dient te zijn op het algemeen belang. Het CCO vraagt zich af, of het in de handel brengen van het nieuwe merk margarine op dit moment en op de wijze, waarop dit geschiedt, wel in overeenstem ming is met de algemeen als nood zaak erkende bestedingsbeperking en met het in de Troonrede aan gekondigde regeringsbeleid, In het bijzonder het prijs- en loonstabill- satiebeleid. Het CCO meent in de gegeven situatie de Nederlandse huisvrouw in overweging te moeten geven, zich scherp rekenschap te geven van het prijsverschil, alvorens aan het nieuwe artikel de voorkeur te geven. Het CCO wijst er in dit verband op, dat naar het oordeel van het voorlichtingsbureau voor voeding, geen verschil in voedingswaarde is aangetoond tussen de reeds jaren lang in de handel zijnde gevitami neerde margarine en natuurboter. Nieuws uit Venray en Omgeving GROENE KRUIS Donderdag a.s.: Zuigelingenbureau voor de Kom. Zondagsdienst huisartsen Vanaf zaterdagavond 8 uur tot maandagmorgen 8 uur, wordt de praktijk der huisartsen voor Venray e.o., waargenomen door Dr. VAN DER MEER, Kempweg 32 Telefoon 887 Uitsluitend voor spoedgevallen. GESLAAGD Aan de Universiteit te Groningen slaagde voor candidaat geneeskun de onze dorpsgenoot, de heer Karei Bloemen. Mgr. Pessers o.f.m. komt a.s. maandag in Venray spreken Op 28 febr. 1954 hoorde Mgr. Pessers zijn vonnis uitspreken: eeuwige verbanning uit het Chi nese Rijk. Duizenden en duizenden, meest heidenen, waren opgecommandeerd voor deze gelegenheid. Vier uur lang had men nodig om door mid del van de dolzinnigste beschul digingen Monseigneur tot een ver- achtenswaardig misdadiger te ma ken, die geen enkel ogenblik in de Chinese republiek geduld mocht worden. En op dat vonnis volgde direct de uitwijzing. Op 18 maart kreeg de provinciaal der Minderbroeders uit Hongkong het volgende telegram: „Pessers, arrived heath excellent". Zo keerde deze laatste missionaris veilig uit communistisch China terug. Mgr. Pessers, die een uitstekend spreker is en bijna dagelijks spreek beurten moet vervullen, komt a.s. maandagavond 14 okt. om 7.30 in de aula van het Gymnasium spreken over zyn 7-jarig ver blijf onder communistisch be wind. Moge het deze moedige missio naris niet aan belangstelling ont breken! Openbare bekendmaking Burgemeester en wethouders der gemeente Venray brengen ter open bare kennis, dat zij bij hun besluit van heden, no. 617 aan P. J. L. F. Theuws, wonende te Venray, Jan Hensenstraat 16, vergunning inge volge de Hinderwet hebben verleend tot het oprichten van een uitdeuk en spuitbedrijf op het perceel, ka dastraal bekend gemeente Venray, sectie C nummer 6623, gelegen aan de Krultweg. Venray, 2 oktober 1957. Te Sittard overleed zacht en kalm de HoogEerw. Heer Henri Haen- raets, pastoor-deken van Sittard. Deken Haenraets werd 14 juni 1887 geboren in Venray" In 1914 werd hü priester gewijd te Roer mond. Na zijn priesterwijding werd hij tot kapelaan benoemd te Horst. Na 7 jaren kwam hij als kapelaan aan de St. Martinuskerk te Venlo, waarna hij in 1932 werd aangesteld als rector van de St. Nicolaaskerk, eveneens te Venlo. In 1935 werd rector Haenraets, die te Venlo een zeer goede naam had, speciaal om zijn grote organi satietalenten, benoemd tot pastoor deken in Sittard. Het is deze plaats die tot heden heeft mogen profiteren van de grote gaven van geest en hart van deze eenvoudige priester, die, zoals ook bleek bij zijn 40-jarig priester jubileum in 1954, door jong en oud een warm hart werd toegedragen. Trouwens reeds onder de oorlog, toen deken Haenraets door de duit- sers in St. Michiels-Gestel werd gegijzeld, bleek, dat men hem had leren waarderen en liefhebben om zijn grote ijver en doorzettingsver mogen. Zo wordt thans met trots gewezen op de restauratie van de Sittardse grote kerk, de stichting van het Dr. Thijssen-fonds, de aantrekking van verschillende kloosters, de splitsing en uitbreiding van ver schillende parochies, de intensi vering van het godsdienstig leven en de stimulering van de katho lieke organisaties. Een kortstondige ziekte maakte een einde aan het werkzaam leven van deze grote Venrayse priester zoon, wiens verdiensten o.a. werd erkend door zijn benoeming tot Ere-Kanunnik van het Bisdom Roermond en Officier in de Orde van Oranje Nassau. De begrafenis welke woensdag jl. te Sittard plaats vond, trok zeer veel belangstelling. TONEEL. De bekende Toneelgroep „Edel- weisz" brengt op zondag 20 oktober a.s. in zaal „YVilhelmina" „De witte boot", een toneelspel uit het Tsjechisch, door Jan en Karei Filip. Missiekruis Zondag werd aan broeder God fried Blom uit het Minderbroeders klooster te Venray door de ZJE. Pater Provinciaal der Minderbroe ders te Weert het Missiekruis uit gereikt. Broeder Godfried zal in december a.s. naar de Missie van Nieuw Guinea vertrekken. H. Wijdingen op de Smakt Dinsdag 15 oktober zal Z.H. Exc. Mgr. Dr. G. Lemmens In de kapel op de Smakt de diakonaatswijding toedienen aan fr. Bemardus Heems kerk uit Hazerswoude en aan fr. Matthias Houtvast uit Schinnen. Tevens zal hij de wijding van het subdiakonaat toedienen aan fr. Alfonsus Kroese uit Enschede en fr. Stephanus Zijlmans uit Waspik. De plechtigheden beginnen om 8.30 uur en zijn ook toegankelijk voor de gelovigen. Beierse avonden Op 9 en 10 november a.s. zal de Leunse Vastelaovesklup ,'t Knölleke' te Leunen Beierse avonden organi seren in het Bondslokaal. Met de voorbereidingen daartoe is men volop bezig. Zilveren dienst jubileum Woensdag 16 october zal Mej. Maria Albers de dag herden ken, dat zij voor 25 jaren in dienst trad bij de Z.E. Heer Pastoor Ver- coulen te Merselo. Tuinbouwcursus te Leunen De 2-jarige tuinbouwcursus te Leunen, zal de volgende week be ginnen. Eventuele deelnemers kun nen zich nog opgeven bij de heer Vissers te Leunen. Ontwikkelingsavonden te Leunen De samenwerkende organisaties van de LLTB, KAB en J. Boeren te Leunen, hebben hun programma samengesteld. Elke maand wordt een ontwikkelingsavond gehouden voor deze verenigingen. Deze zullen per advertentie nader worden be kend gemaakt.

Peel en Maas | 1957 | | pagina 1