Rozenkrans- zondag. Ministeriële beloften en de gevolgen.... VEILIG VERKEER SPORT Speelplaatsen... Derde flrde-nienws. Vergadering Znivelfabriek „Venray" Gevonden: Zaterdag 5 October 1957 No 40 ACHT EN ZEVENTIGSTE JAARGANG "EEN RIJK BEZIT 01 PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE FIRMA VAN DEN MUNCKHOF WCPIfRT A f\ VOHP VPIVTPAV PIVT AM^TR PTCKIVT ADVERTENTIE-PRIJS: 8 ct. per m.m. ABONNEMENTS- GROTESTRAAT 28 TELEFOON 512 GIRO 150652 W I^C#IVDL#A.LI VUUK VEflNrvAl JCrlN CJlVlO 1 I\CflVCriN PRIJS PER KWARTAAL f 1.40 BUITEN VENRAY f 1.60. Alléén spectaculaire gebeurtenissen schijnen nog indruk op de mensen te maken. Een vliegtuigongeluk met tien tallen doden vult nog dagenlang de kranten, evenzo een treinramp. De abonné's lezen het gretig. Maar de dagelijkse lijst van on gelukken op de weg slaat men over. Zij gebeuren met de regelmatigheid van een klok en niemand raakt er van onder deindruk, tenzij degenen, die hun vader of moeder, hun vrouw, echtgenoot of kind als slachtoffer van een verkeersongeluk te be treuren hebben. Sedert 1956 hebben alleen in Ne derland 2500 mensen bij verkeers ongelukken het leven verloren; in deze twintig maanden werden 36.000 personen ernstig gewond. Over de gehele wereld sneuvelen meer mensen in het verkeer dan in de rampzaligste oorlog. Maar het schijnt, dat de mens heid ongevoelig is geworden voor het leed, dat het verkeer, de grootste moordenaar aller tijden, in tien duizenden gezinnen brengt. Deze ongevoeligheid, dit gebrek aan belangstelling, vormt dunkt ons een van de belangrijkste hinderpalen voor de bestrijding van de verkeersgevaren. De overheid stelt alles in het werk om deze afzijdigheid te door breken. Op de scholen vormen de verkeersvoorschriften een belang rijk onderdeel van het lesrooster. De politie heeft opdracht streng op te treden. Toch schijnt dit nog niet voldoen de te zijn. Nog al te veel wegge bruikers menen immuun te zijn voor het ongeluk. Snelheidsmanie is een epidemische ziekte met een sterfte cijfer. Het is daarom goed, dat ook de Kerk zich met het vraagstuk bezighoudt. Herhaalde malen hebben bisschop pen erop gewezen, dat onverant woord gedrag in het verkeer zonde is. De Kerk kan zelfs kerkelijke sancties toepassen. Het is de mening van een hoog leraar in het canoniek recht aan de Pauselijke Universiteit van Latera- nen te Rome, Prof. Pio Ciprotti, dat de bisschoppen het recht hebben kerkelijke straffen opteleggen aan roekeloze weggebruikers, die door hun rijden zichzelf of anderen in gevaar brengen. Hij zegt, dat een schuldig bevonden bestuurder, wanneer hij een leek is, de toegang tot de kerk kan worden ontzegd. In ernstige gevallen of in het ge val van herhaalde overtreding kan zelfs het persoonlijk interdict over hem uitgesproken worden. Het interdict is een kerkelijke straf, die de betrokkene verbiedt bepaalde kerkelijke diensten bij te wonen en sommige sacramenten te ontvangen. Deze straf kan volgens Prof. Ci protti opgelegd worden aan: dronken of onbevoegde bestuur ders; bestuurders, die geen hulp bieden aan de slachtoffers van het on geluk, waarvoor zij verantwoor delijk zijn; bestuurders, die de schade, ver oorzaakt door hun roekeloosheid, niet vergoeden; bestuurders, die na een ongeluk proberen hun identiteit geheim te houden. Een echt volksgebed, ge boren uit de nood der tijden Zonder te vervallen in een litanie van hoogdravende loftuitingen over de voortreffelijkheid van het rozen kransgebed, willen we toch in ieder geval nog eens hierop de aandacht vestigen, dat het een echt volks gebed is. Het volk houdt immers niet van ingewikkelde, moeilijk te volgen ge beden, het heeft een hekel aan gecompliceerde gedachten en ge voelens, het beperkt zich liever tot één gedachte of één gevoelen en laat die gedachte of dat gevoelen langzaam op zich inwerken door eindeloze herhalingen. Zo zijn het rozenkransgebed evenals het litanie gebed beide door hun grote een voud echt menselijke gebeden. De rozenkrans is zelfs het meest menselijke van alle gebeden, omdat het volkomen aangepast is aan de behoeften van de eenvoudige, ge lovige mens en bovendien het meest aangepast aan onze psychische ar moede waarvoor zelfs de meest ont wikkelde mens niet gespaard blijft. Men kan de rozenkrans nog bid den, als men niets anders meer bidden kan. Er zijn tijden, dat men bidden wil maar niet in staat is zijn gevoelens in eigen woorden uit te drukken. Dan blijft er niets anders over dan de voortdurende herhaling van een zelfde gebedsformule. Zoals er voor wie zich vrolijk gestemd voelt, doch slechts één lied van buiten kent, niets overschiet dan dat éne lied maar te herhalen. Ondanks dit alles is de rozen krans voor velen toch een moeilijk gebedmen heeft de grootste moeite om er met zijn gedachten bij te blijven en van een vroom over wegen van de geheimen komt hele maal niets terecht. Al is het waar, dat de rozenkrans door de voortdurende herhaling ge makkelijk tot verstrooiing leidt, toch bindt hij tevens de aandacht en bevordert hij de terugkeer uit de verstrooiing. De herhaling van de Weesgegroeten maakt, dat tel kens een of ander woord naar voren springt en zo de aandacht terug roept. Dit gaat natuurlijk alleen op als men eerbiedig en zo mogelijk met enig gevoel de Weesgegroeten uit spreekt, en niet als men ze ge dachteloos afjakkert en radbraakt, zoals zo dikwijls gebeurt. Daarnaast is het van het aller grootste belang, dat men ookernstlg probeert door middel van zijn ver beeldingskracht het te overwegen geheim zo levendig mogelijk voor te stellen. Zou het b.v. zo gek zijn als men telkens bij elk tientje de grote geïllustreerde Bijbelse ge schiedenis opensloeg bij de plaat die betrekking heeft op het te over wegen geheim? Laten we in ieder geval beginnen met de rozenkrans in ons gezin werkelijk eerbiedig te bidden, ge knield voor een versierd Mariabeeld met brandende kaarsen. Voor de grote meerderheid van onze lezers zal het, ook al hebben ze moeite met het rozenkransgebed, afdoende zijn, dat O.L.Vrouw bij verschijningen in de laatste jaren telkens weer heeft gevraagd, dat wij toch de rozenkrans zouden bidden. Wanneer onze hemelse Moeder dit van ons vraagt, kunnen wij als haar kinderen Haar dit niet wei geren, ook al lukt het ons maar zelden de rozenkrans werkelijk met devotie te bidden. Het komt er trouwens ook hele maal niet op aan of wij er een vol daan of prettig gevoel bij hebben. Wij bidden immers niet voor ons eigen gevoel, maar om God in Zijn Moeder te eren, en omZijn genade over onszelf en anderen af te smeken. Wij willen gehoorzaam zijn aan Gods H. Wil, zoals deze tot ons komt door Zijn H. Kerk en de rozen krans, vooral in deze octobermaand bidden tot heil van onze broeders en zusters in Christus achter het ijzeren gordijn. Bij dit alles moeten we niet uit het oog verliezen, dat de rozenkrans geboren is uit de nood der tijden, toen n.l. ons christelijk Europa in zijn bestaan bedreigd werd door de met grote overmacht oprukkende Turken. Het rozenkransgebed heeft toen redding gebracht. En onze tijd is ongetwijfeld een tijd van de grootste geestelijke en lichamelijke noden, of dreigt het in geval te worden. Laten wij ook de dreiging vanuit Rusland of vanuit het Oosten waar zoveel hongersnood heerst toch vooral niet onderschatten! Zouden we dan dit gebed nu voor al niet bidden? BEL OP BIJ BRAND No. 392 In de nieuwe landsbegroting is een punt opgenomen, dat van ver strekkende betekenis zal zijn voor practlsch iedere gemeente in Neder land. Dat is dan de belofte van de minister van financiën, dat het mogelijk gemaakt zal worden, dat de gemeenten hun kapitaalbehoef ten tegen hogere rente kunnen opnemen. In het verleden waren de ge meenten aan een bepaald rente niveau gebonden, waar tegen ze geld op mochten nemen. Tegen dit percentage was echter de laatste jaren geen geld te krijgen, reden waarom de meeste gemeenten kort lopende leningen hebben gesloten, wat wederom tot gevolg had, dat de nederlandse gemeenten bij de banken een kortlopende schuld hebben gekregen van ruim 2700 millioen gulden. Deze ongezonde toestand kan door het besluit van de minister verbetert worden nu de gemeenten kunnen concureren op de geldmarkt met het bedrijfsleven en met parti culieren en ze door langlopende leningen het zg. kort geld kunnen omzetten. Natuurlijk zullen hieraan wel de nodige voorwaarden verbonden zijn en zal het nog wel enige tijd duren voor het zo ver is, dat al het kort geld verdwenen is. Maar toch zal deze concurrentie op de vrije markt zijn consequenties hebben. Zo zal het bedrijfsleven, dat moet investeren, verder industrialiseren en uitbreiden, nu wat de rente betreft moeten concureren tegen de gemeenten en staatsobligaties met een hogere rentestand. Het kapitaal wat in het bedrijfs leven gestoken wordt is onder hevig aan meer risico's en zal vanzelfsprekend meer rente moeten geven. De dividenten etc. zullen omhoog moeten. En de vraag is of dit allemaal wel kan, nu de tijden veranderen en zelfs een Euromarkt zijn schaduw vooruit gaat werpen. Dit is al een zeer ernstige kant van deze „rente-verhoging", die b.v. voor onze gemeente van belang is i.v.m. met uitbreiding van bestaan de en aantrekking van nieuwe industriën. HÜIZENBEZIT Een ander ernstig gevolg ligt op het terrein van de woningbouw. Stijging van de rente zal de vraag van particulieren naar nieuwbouw doen afnemen. De particuliere woningbouw, zo nodig en zo ge wenst, zal hierdoor ernstig schade lijden. Enige jaren geleden kon men voor 3 a 31/J pet. zoveel geld krijgen als men wilde. Nu lukt „Er liggen open plekken van door oorlogshandelingen inge storte en opgeruimde huizen. Gemeentewerken heeft zich hierover ontfermt en nu heeft men de buurt verrast met een mooie kinderspeelplaats, die al sinds de dag van de opening een florisant bestaan leidt. Nu kunnen talrijke kinderen van de buurt spelen zoals hun hartje begeert en iedereen prijst de vroede vaderen om hun goed idee." Gaarne hadden we dit ook ge schreven van kinderspeelplaatsen uit onze kom, waar 't snelverkeer dagelijks hinder heeft van spelende kinderen. En de kinderen hun spel niet spelen kunnen, omdat ze wel de straat op moeten. Het is echter een overdruk van een artikel uit De Tijd, over speelplaatsen van Amsterdams jeugd. We horen nu zeggen, datVenray Amsterdam niet is en dat nemen we natuurlijk direct aan, maargoed voorbeeld, doet goed volgen en al zullen de Amsterdamse kinderen hun speelplaats misschien dringen der nodig hebben dan deVenrayse, in de kom is het echter zo, dat vele Venrayse kinderen geen andere speelplaats hebben dan de straat. De straat, waarover het verkeer dendert en waar het kleine joch of de kleine meid verloren loopt. Tot er doden vallen.... We mogen een deel van genoemd artikel ter lering, dan nog laten volgen: Er zijn in Amsterdam alweer tientallen van die speelplaatsen bij gekomen. In totaal zijn het er al 120 en het cijfer stijgt nog steeds. Waar in de oude stad maar een geschikt puntje te vinden is, ver schijnen zandbakken, klimbogen en duikelrekken, die als een magneet de jeugd aantrekken. Publieke Werken heeft met haar speelplaatsen de hoofdstedelingen in hun zwak getast. Nu deze mooie speelplaatsen geleidelijk aan in de stad gemeengoed zijn geworden al vermeldt de plannenlijst een veelvoud van het reeds gemaakte het ternauwernood voor 5 pet. en dan moet men nog naar een levens verzekering, waarvoor dan ook nog een post moet worden afgesloten. Daarnaast zijn de bouwkosten blij ven stijgen, zodat ondanks rijks- premie het zelf te fourneren geld tussen de 10 en 15 duizend gulden ligt (zo het niet hoger komt). Tegen de bestaande rentevoet van 5 pet. zal een eigenbouwer reeds nu f 12 tot f 15 per week op tafel moeten leggen, wil hij een eigen huis bewonen, waarbij dan geen rekening gehouden is met aflossing, grond- en andere lasten en onderhoudskosten. Dat zal oor zaak worden, dat particuliere nieuwbouw minder vlot zal ver lopen. De sterk gestegen rente-lasten hebben trouwens reeds nu velen die destijds hun berekening op een rente van 3V2 pet. baseerden in financiële moeilijkheden gebracht. Ook de gemeente kan via haar bouwregeling moeilijk anders hel pen dan door geld uit te lenen tegen het genoemde markt-percen- tage, dat nu zeker 5 pet. bedraagt. De regering mag dan verwach ten, dat er het komende jaar 36.000 particuliere bouwers met de be kende premie-regeling zullen gaan bouwen. De vraag is echter of dit wel bewaarheid zal worden. Jonge, pas beginnende mensen zullen het hier, evenals elders, toch wel zeer moeilijk hebben. Trouwens, deze hele rentepolitiek zal daar uiteindelijk dan toch de gemeenten moeten bouwen hogere huren vragen, om de exploi tatiekosten van de in de woningen gedane investeringen te dekken. Dat mag weer niet, omdat dan de loonpolitiek in het gedrang komt. Hogere lonen schijnen taboe, maar dan zullen de huren ook be vroren dienen te worden. En zo zijn we dan weer in het beroemde en beruchte cirkeltje terecht gekomen. Het mag dan de schijn hebben, dat gemeenten iets meer armslag gekregen hebben, door deze belofte van de minister, als men verder door denkt, zal men daar weinig mee kunnen doen. Weinig, indien niet meer geld beschikbaar komt door besparingen. Al mogen dan hier de cijfers van de spaarbanken nog gunstig zijn, zoals elders in dit blad blijkt, over het gehele land genomen, zijn de overschotten veel te gering om aan de vraag van de kapitaalmarkt te kunnen voldoen. En zolang dat niet is, zal het er ondanks alle minis teriële beloften niet beter op worden. aantal staat men er verbaasd over, dat men nog geen tien jaren geleden op dit goede idee gekomen was. Het experiment om een openbare speelplaats te stichten, waagde men eerst na lang beraad op een rustig plein in Zuid. Uitgangspunt was dat de speel plaatsen mooi, degelijk en onge vaarlijk moesten zijn. Het waagstuk werd een door slaand succes en sinds die dag vo teert de raad zonder discussie elk jaar een ferm bedrag voor nieuwe speelplaatsen. In de nieuwe wijken vooral daar heeft men de handen vrij om reeds bij het ontwerpen van de wijken de speelplaatsen precies te verdelen. Daar vindt men op elke honderd woningen één speelplaats, veilig verwijderd van het verkeer en heer lijk in de zon. In de oude stad gaat dat niet zo gemakkelijk. Het zal er vroeg of laat wel van komen, dat men eenvoudig een geheel huizenblok in deze huizen zee wegbreekt, om de jeugd aan speelterrein te helpen. Amsterdam is zo gelukkig ge weest in de jonge architect Aldo van Eijck een ontwerper te hebben gevonden, die dit werk met hart en ziel is toegedaan. De speel- werktuigen, die hij zelf heeft ont wikkeld, ordent hij in een zuiver op de kinderziel afgestemde schik king, die ook het oog van de ouderen bekoort. Hij is bovendien gul met banken, want op de speel plaatsen zijn de vaders en moeders soms even talrijk als de kinderen. Onlangs heeft men de kunstenaar Constant Nieuwenhuis gevraagd zijn gedachten eens over nieuw speeltuig te laten gaan. Zijn ont werpen zijn zeer origineel. De ervaring leert overigens dat de zandbak nog steeds de grootste trekpleister van de speelplaatsen is. De duikelrekken zijn favoriet bij de meisjes terwijl de evenwicht- baken en klimbogen vooral door jongens „bespeeld" worden, f {Ondanks de bestedingsbeperking gaat men kalm aan verder met de bouw. De speelplaatsen hebben de voorrang. Bijbel-cursus. Een van de middelen om uw ge loof te verdiepen is de Bijbelcursus welke jaarlijks in Venray met steeds meer belangstelling gevolgd wordt. Willen wede liturgische gebeden verstaan, dan is bijbelse vorming noodzakelijk. Willen we meer litur gisch gaan leven, dan is inzicht in en begrip voor de Bijbel onont beerlijk. De Liturgie put haar gebeden- schat practisch geheel uitde Bijbel. Pater drs Servatius Wijssen ofm zal dit jaar de cursus geven, die uit 10 lessen bestaat en om de 14 dagen wordt gegeven. We beginnen maandagavond 21 october om 8 uur in San Damiano. Ook niet-tertiarissen zijn van harte welkom. Naaikrans. Elke donderdagavond is er in San Damiano naaikrans. Dit is sinds enkele maanden een dubbele krans: 'n missiekrans en 'n naai krans voor grote gezinnen. Is er een mooier werk van barm hartigheid, waar velen aan mee kunnen doen, denkbaar? Hoewel het aantal leden toe neemt, zouden we gaarne zien, dat zich nog meer dames aansloten, om de meest dringende nood te lenigen. De nood in de missie en de grote gezinnen wordt steeds groter door gebrek aan werk krachten. Vanzelfsprekend kunnen zich ook niet-tertiarissen aansluiten. Hebt U thuis een naaimachine staan, die niet gebruikt wordt, sta ze dan af voor dit mooie werk en breng ze naar San Damiano. Voor de missiekrans gaan we 'n fonds stichten on de eerste on kosten voor het vervaardigen van paramenten te bestrijden. Elke bij drage wordt in dank aanvaard. Mgr. Pessers o.f.m. komt in Venray spreken. Op maandag 14 oktober om 7.30 's avonds komt Mgr. Pessers in de aula van het gymnasium voor alle belangstellenden spreken over zijn zevenjarig verblijf onder commu nistisch bewind in China. Hij was een van de laatste mis sionarissen, die in China stand hielden. Dat hij levend is terugge- Speelplaatsen echter niet alleen. Volleybal- en basketvelden zijn aangelegd. Rolschaatsbanen en grote speelvijvers, zelfs speciale kinder-eilanden. Oudere Amsterdammers, die zich nog de dagen heugen dat het spelen op straat een voortdurende en lang niet onromantische strijd was met de „smerissen", bezien deze kinder liefde bij de gemeente met een instemmend gemoed. De stad wordt alsmaar groter en de straat, waar men vroeger nog de ruimte had, brult nu van het verkeer. Daarom is het elke keer feest als er weer een speelplaats in de oude stad geopend wordt. En Amsterdam zou het zijn raadsleden zeer kwalijk nemen als ze aan die post op de begroting zouden durven tornen. Wanneer hier keerd, is menselijker wijze gespro ken, een wonder. Mgr. Pessers, die een zeer boeiend verteller is, zal U iets vertellen over de toestand van de Kerk in China en wat hij denkt van het communisme. Noteert nu reeds deze avond in uw agenda, die U zeker niet moogt missen HANDBOOGSPOET „Willem Teil" te Oirlo opende haar nieuwe schietbaan. De handboogschutterij Willem Teil te Oirlo opende zondag haar nieuwe schietbaan, die nu verhuisd is naar café Rongen. Dit openingsconcours moest twee weken uitgesteld worden wegens het slechte weder. Alle verenigin gen van het district XI hebben aan dit concours deelgenomen. De uitslagen waren als volgt: Ere-klasse: St. Oda, 335 punten. Klasse A: St. Anna, 300 Klasse B: St. Oda 2, 242 Klasse C: Ons genoegen 280 Rozenprijs St. Joris 1. Ie Kampioen St. Antonius. 2e St. Oda 1. Rozenprijs St. Oda 5. Ie Kampioen Ons genoegen 1. 2e idem 2. Het koningskruis, geschonken door Pastoor Vervoort, behaalde H. Arts van St. Anna. Rozenprijs St. Hubertus. Ie Kampioen Diana 2. 2e St. Anna 2. Eretekens: H. Arts en A. Jacobs Venray. M. Steeghs, Oirlo en Ch van Aarssen, Oostrum. Drietallen St.Oda, De Batavieren en Diana. Personele prijzen: H. vd. Putten, M. Millen en P. van Ooi, Venray. M.H.C.V.-Dieuws De wedstrijden van het dames- en herenelftal tegen Concordia in Roermond gingen wegens de slechte weersomstandigheden niet door. Dinsdag j.l. werd de algemene jaarvergadering gehouden, die vrij goed bezocht werd. Van het aftredende bestuur stel den mej. J. Gommans en mej. R. Ars, zich niet meer herkiesbaar, waarvoor werden gekozen resp. de heer H. Poels als penningmeester en mej. D. van Baar als alg. be stuurslid. De heer van Winden werd voor 3 jaar als voorzitter gekozen, ter wijl ook de heren L. Wijnen en H. Steerneman als secretaris en alg. bestuurslid weer in het bestuur zit ting zullen hebben. Het wedstrijd-secretariaat en en training zullen voor het komen de jaar door de heer F. Veraart verzorgd worden. A.s. zondag spelen de dames hun eerste competitie-wedstrijd tegen HMHC II (Helmond). Gezien de resultaten van de laatste wedstrij den zijn we zeer optimistisch. De leden van de coöperatieve zuivelfabriek „Venray" kwamen zaterdag voor de tweede maal bijeen in zaal Wilhelmina voor de vaststelling van de nieuwe statuten. Tijdens de vergadering van 13 juli jl. konden geen rechtsgeldige be sluiten genomen worden, omdat het vereiste aantal van twee derde der leden niet aanwezig was. Ditmaal was de opkomst nog al minder. Van de 1000 leden hadden er slechts 67 gevolg gegeven aan de oproep! Voorzitter H. Asselberghs uitte dan ook zijn misnoegen over de zo slechte opkomst. Bij de uitvoerige besprekingen ging het vooral over de mogelijk heid, dat de veehouders 2 pet. kan worden ingehouden van 't melkgeld voor bijschrijving van het leden kapitaal. Verder over de machtiging voor het bestuur om aanschaffingen te doen buiten de algemene ledenver gadering om, tot een maximum bedrag van f 50.000. De leden van Overloon en van andere plaatsen, waar de K.I. niet werkt, behoeven zich niet bezorgd te maken. De statuten voorzien er in, dat ze nimmer aansprakelijk kunnen worden gesteld voor een eventueel exploitatieverlies van de K.I.-vereniging. De volgende agendapunten had den een vlot verloop. In de toekomst zal de melk naar kwaliteit worden uitbetaald en zal bij eventuele terugname van zure melk naar 't bedrijf de kwaliteits beoordeling niet van toepassing zijn. De zuiverheidsproef zal worden toegepast volgens de z.g. watjes- proef: Klasse I, een halve cent extra; klasse 2 normaal en klasse 3 een halve cent minder. Het rentepercentage voor de le denlening werd verhoogd en op 5 pet. gebracht. Aan de scheidende onder-voorzit ter, H. Goumans, werd bij zijn vertrek uit Venray, grote dank gebracht voor alles, wat hij voor de fabriek en voor de commissie veeverbetering had gedaan. Gememoreerd werd nog het tien jarig bestaan van de commissie voor de veeverbetering, die o.m. de K.I.-vereniging heeft gesticht, van welk werk de veehouders nu de vruchten kunnen plukken, wat bleek uit de jongste triomfen op de centrale fokveedagte Roermond behaald. 5 veilingkisten, G. Peeters, Over- loonseweg 33a; 4-kleurig potlood, F. Janssen, Leunen K 62; dames rijwiel, Keijsers, Langeweg 40; een muntbiljet, H. vd. Bosch, School straat NW 16; speldje m. hangertje van Haaren, Kerapweg 25; zilveren rozenkrans, F.Driessen, Hensenius- plein 12a; bankbiljet, slagerij Wijn hoven, Henseniusstraatl6; eierkist, Marechausseekazerne Venlo; gerui te herensjaal, Donders, Castenray H 31; knikkerspel, Martens, Sta tionsweg 21; rode vulpen, Wies Janssen, Veulen H 27b: wollen de ken, Vermeulen, Langeweg 6; bruin leren jekker, Martens, Leunen K 10b; boodschaptas, Wijnhoven, Burg. vd. Loostraat 11; kentekenplaat, broche, rol draad, geruite sjaal, sierspeld, dames-glacé, autostep, paar dames-glacé's en portemon- naie; Politiebureau. Zondagsdienst huisartsen Vanaf zaterdagavond 8 uur tot maandagmorgen 8 uur, wordt de praktijk der huisartsen voor Venray e.o., waargenomen door Dr. L. COENEN, Henseniusstr. 13a Telefoon 858. Uitsluitend voor spoedgevallen. Nieuws uit Venray en Omgeving GROENE KRUIS Donderdag a.s.: Zuigelingenbureau voor de Kerk dorpen. Rykspostspaarbank. Aan het postkantoor te Venray en de daaronder ressorterende postinrichtingen werd gedurende de maand september 1957 ontvangen f 90.913.15 uitbetaald f 77.036.23 NIEUWE PAROCHIE? Het bericht over de voorberei ding van een nieuwe parochie in Venray-Kom blijkt voorbarig te zijn geweest. Van officiële zijde wordt ons daarover het volgende medegedeeld: Ofschoon de Bisschop overweegt, ter zijner tijd een nieuwe parochie te stichten in Venray-Kom, is in deze nog geen enkele opdracht verstrekt. Specialist in dames-modeschoenen

Peel en Maas | 1957 | | pagina 1