koperwerken gazelle Bankboekjes Ned. Credielbank n.v. BIE gesloten en Mi s Ne* flatd Nienws in het kort Burgerlijke Stand Venray ADVERTENTIËN Mevr. A. van llees-Janssen Bij ons vertrek naar N.Zealand P. v. Kempen B. v. Kempen-vd Holst een haard en een kinderbed Bijkantoor VENRAY huisnaaister meisje 15 jaar Serviezen en Keukenuitzetten P. BE1RIX BAZAR Slagerg J. HOENDERS Het Warenhuis bus naar Wittem H. HENDRIX Vleesm^le^s (- Vlees- machines In. De lun Leklts a =b Voorei I I bedrag Is ook Inbegrepen een geval van varkenspest teYsselsteyn, waar bij de jonge vereniging een bedrag van f 2.439,uitbetalen moest, zonder dat een extra premieheffing nodig bleek. Dé premie bedraagt f 2 per var ken per half jaar. Nieuwe aanmel dingen kunnen geschieden bij de heer J. Hendriks te Veulen, of bij de herjpn bestuursleden. Vc VOORBEREIDING VAN NIEUWE PAROCHIE IN VEN RA Y-KOM. Naar wij vernemen is aan de Zeereerw. heer Geerits, kapelaan bij de St. Petrus Banden te Venray opdracht gegeven voorbereidingen te treffen voor de oprichting van een nieuwe parochie in de kom van Venray. Indertijd is, zoals de lezer wel bekend zal zijn, aan 't Molenplein, tegenover de Henseniusschool een plaats gereserveerd voor de bouw van een nieuwe parochiekerk, be stemd voor de gelovigen uit de nieuwe buurten, die daar reeds zijn of nog zullen verschijnen. BENOEMING. Tot lid van de Commissie Sociale Planning Ontwikkelingsgebied in Limburg, is door Provinciale Sta ten van Limburg benoemd de heer L. Laurensse alhier. Zeven jaar onder communistisch bewind Op maandag 14 October, om 7.30 's avonds komt Mgr. Quintinus Pessers o.f.m., in de aula van het Gymnasium voor alle belangstel lenden spreken over zijn zevenjarig verblijf onder communistisch be wind. Mgr. Pessers is een zeer boeiend verteller en heeft erg veel in China meegemaakt. Houdt dus deze avond vrij en maakt nu reeds uw huisgenoten en kennissen op deze interessante avond attent. HOOG BEZOEK. Deskundige en leidinggevende persoonlijkheden op het gebied van landbouw, veeteelt en fokkerij uit het Saarland, hebben afgelopen week een bezoek gebracht aan Limburg. Dinsdag bezochten zij de Centrale Fokdag te Roermond en woensdag werd door het gezelschap een be zoek gebracht aan Venray en de omgeving. Op de boerderij van Slangen aan het Veulen werd aandacht geschon ken aan de veestapel, terwijl op de boerderij van Jenniskens in Yssel- steyn de kippenstapel bestudeerd werd en gesproken werd over de pluimveehouderij. Nadat ook het Duitse kerkhof bezichtigd was, ging de tocht naar het K.I.-stalion te Leunen. De leider van de gasten, Dr. Mayer verklaarde na afloop van de excursie zeer tevreden te zijn over het bezoek. Het gezelschap had een zeer goe de indruk gekregen van de vee fokkerij in Limburg, roemde vooral de kwaliteit van de stieren der K.I.-stations en had een extra pluim voor Mia's Paul en zijn af stammelingen. Hij dankte voor de gastvrije ontvangst op genoemde boerderijen. Dit bezoek kan van veel belang worden voor Limburg en speciaal voor Venray. Specialist in dames-modeschoenen ONGELUKKEN Te Ysselsteyn slipte de be jaarde bromfietser H., toen hij uit week voor enkele spelende kinderen. Hij kwam zodanig te vallen, dat hij met hersenschudding in het zieken huis alhier, moest worden opge nomen. Een tweetal militaire wagens zochten dinsdag de greppels van de weg als rustplaats en zo moest er een op het Veulen, de ander In Veltum weer met veel moeite op de begaanbare weg gebracht worden. Dinsdagmorgen is van B. uit Ysselsteyn, in de Stationsstraat te Deurne met zijn motor geslipt en lelijk gevallen. Van B. reed in de richting station, toen hij inhield voor een vóór hem rijdende paard en wagen. Van B. remde te sterk af en door het zeer gladde wegdek ter plaatse ging de motor aan het slip pen en belandde met de bestuurder op het trottoir, waar Van B. een lelijke val maakte en verwondingen opliep aan het gezicht. Hij kreeg o.a. een kaakfractuur. Per zieken auto werd Van B. naar het zieken huis te Venray gebracht. A griep Doordat veel studenten van het Gymnasium I.C., het bed moesten houden wegens A griep heeft men de poorten gesloten en de studenten naar huis laten gaan. A.s. dinsdag hoopt men weer te kunnen beginnen met de lessen. PATRONAAT Na de succesvolle openingsont spanningsavond is nu de tweede in zicht. Deze zal gehouden worden op zondag 6 oct. in ons jeugdge- bouw. Het aanvangsuur zal nog nader bekend gemaakt worden. De deuren gaan aanvangstijd dicht. Voor laatkomers is er geen plaats meer. Tot onze grote spijt moeten wij ook het aanmelden van nieuwe leden stoppen. Wegens plaatsgebrek kun nen wij er niet meer opnemen. Hoogstens nog enkelen bij de groep op zondagavond voor de leeftijd van 13—14 jaar. DE SOOS DER BEJAARDEN BEGINT WEER. Maandag a.s. begint de bejaar- den-soos weer te draaien. De bejaarden komen om 2 uur bijeen voor het traditionele potje te kaarten, maar om 3 uur zal een enigszins officiële plechtigheid plaats hebben, want dan zal de nieuwe geestelijke adviseur, kap. Geerits, door de voorzitter der contactcommissie, de heer L. Lau rensse worden geïnstalleerd. Opening winterseizoen Jeugd-O. en O. Met een dansavond is Jeugd-O. en O. het nieuwe seizoen weer be gonnen. Het was weer, zoals voor heen, een gezellige avond. Vooral de diverse variaties in 't dansen, gaven weer een bijzondere sfeer en vrolijkheid. De opkomst was goed en nieuwe leden konden weer worden inge schreven. Tijdens de avond werd afscheid genomen van de heer W. Wijn hoven, oud-voorzitter Jeugd-O. en O., i.v.m. verblijf elders. Een blij vende herinnering, als blijk van waardering voor z'n vele werk, werd hem meegegeven. We hopen, dat we ook de volgen de bijeenkomst op 8 oct. '57 weer een zelfde opkomst mogen hebben Eerste prijs voor tamboercorps Het prachtige tamboercorps van de harmonie Euterpe heeft op het tamboeren-concours te Lottum, de eerste prijs behaald in de klasse A met 104.5 punt. Dit was de eerste maal dat dit korps aan een con cours deelnam. Alle lof komt hier wel toe aan de leider de heer Bakens. Uitspraak Rechtbank Roermond De Roermondse Rechtbank deed dinsdag j.l. uitspraak in de zaak tegen J. P., propagandist te Venray, wegens oplichting, 3 maanden ge vangenisstraf voorwaardelijk, met 2 jaar proeftijd. LOGOPAEDISTE. Mej. J. Vercauteren slaagde te Den Haag voor het examen logo- paediste. Zij is thans benoemd als zodanig te Venray als opvolgster van Mej. Schreurs. Prys baconvarkens Gezien de ruime aanvoeren van slachtvarkens en de daarmede ge paard gaande daling van 't prijs peil, heeft het bestuur van het produktschap voor vee en vlees besloten de prijs voor baconvarkens waarvan bij de berekening van de toeslag op uitgevoerde bacon wordt uitgegaan met 5 cent per kilo te verlagen. Met ingang van 30 september 1957 zal de prijs voor baconvarkens van 63 t/m 70 kg. in de kwaliteitsklassen 1 t/m 4 resp. f 2.19, f 2.15. f 2.11 en f 2.57 per kg koud geslacht gewicht bedragen. Berucht kruispunt eiste twee doden en een zwaar gewonde Op het beruchte kruispunt van Napoleonsweg en Provinciale weg op de grens van de Limburgse ge meenten Heel en Grathem heeft een ernstig verkeersongeluk plaats gevonden, dat twee doden en een zwaar gewonde eiste. Op de Napoleonsweg naderde met grote snelheid een bestelauto be stuurd door de 60-jarige J. Verken nis uit Stamprooy en op de Pro- vincialeweguit de richting Grathem kwam de 53-jarige N. Raeven uit Heerlen, naast wie diens 21-jarige zoon was gezeten. De heer Raeven werd op slag gedood. Zijn zoon en de bestuurder van de andere wagen liepen ernstige verwondingen op. Noodtoestand in de pluimveehouderij De Nederlandse pluimveeteelt organisatie zal op dinsdag 1 okt. te Barneveld een openbare verga dering houden ter bespreking van de noodtoestand in de pluimvee houderij, tengevolge van de hoge monopolieheffingen op voedergra- nen en verder „Wat moet er nu gebeuren?" Wordt groene kaart verplicht Binnenkort bereikt de Tweede Kamer een wetsontwerp, waarbij de verplichte verzekering tegen wettelijke aansprakelijkheid ook in ons land wordt ingevoerd. In verschillende andere landen bestaat reeds deze verplichting tot het bezitten van een zogenaamde groene kaart. Nieuw rij-examen vereist Er zijn nieuwe bepalingen in over weging ten aanzien van de afgifte van een rijbewijs aan personen, die lange tijd geen motorrijtuig meer hebben bestuurd. Met talloze anderen vraagt de minister van Verkeer en Water staat zich af of het wel verantwoord is hen aan het gemotoriseerde weg verkeer te laten deelnemen zonder dat zij vooraf hebben bewezen, nog rijvaardig te zijn. Als vaststaand mag immers wor den aangenomen, dat de rijvaardig heid aanzienlijk vermindert en op den duur zelfs geheel verloren gaat, indien deze niet geregeld wordt onderhouden. Dit geldt met name ten aanzien van hen, die geruime tijd na afloop van de geldigheid van hun rijbewijs, doch binnen de gestelde termijn van drie jaar een nieuw rijbewijs aanvragen en van hen, aan wie als bijkomende straf de bevoegdheid, motorrijtuigen te besturen, voor langere tijd is ont zegd. Daarom wordt naar een meer bevredigende regeling gezocht. Limburgs gedeputeerde in Duitsland omgekomen. Bij een ongeluk op de autobaan tussen Darmstadt en Mannheim is dinsdag de heer M. Gitmans uit Tegelen, lid van Gedeputeerde Sta ten van Limburg, om het leven gekomen. De auto van de heer Git- mans werd door een grota vracht auto gegrepen. De omgekomene, die een vrouw en drie kinderen achterlaat, was 51 jaar. Sinds april 1954 was hij voor de KVP lid van Provinciale Staten als opvolger van de tegenwoordige staatssecretaris Hoppener. Hij was lid van de partijraad en van de soc.-econ. commissie der K. V.P. Voorts o.m. voorzitter van de afd. Limburg der contactcommissie opvoering produktiviteit, voorzitter van de MTS teWenlo, bestuurslid van de eigen vérvoerdersorganisa- tie distr. Limburg, lid der Limb, commissie waterwegen, lid van de energiecommissie en lid der Kamer van Koophandel in Venlo. De heer Gitmans, die in Tegelen woonde, was directeur van de NV Andreas Kreykamps Tabaksbedrij- ven aldaar. Vanaf October zal er in de winkels weer goedkope koelhuis- boter verkrijgbaar zijn voor 87 tot 90 ct per pakje. Door het tegen vallen van de uitvoer liggen thans 18.000 ton boter teveel in de koel huizen, die op zo'n manier geruimd wordt. De landbouw lijdt schade door het slechte weer. De graanoogst heeft aanmerkelijk geleden. Dik wijls heeft men hem binnen moeten halen voor hij droog was, terwijl andere opgestapeld in mijten door de voortdurende regenval is aangetast. Veel aardappels zijn vooral in de zwaardere grond gaan rotten, terwijl het rooien veel moeilijkheden geeft. Ook de bieten- oogst, op zich zelf een goed gewas, zij het met wat lager suiker ge halte, lijdt veel van het slechte weer. De mais maakt ondanks goede kolf zetting grote kans niet rijp te worden. Het weelderige gras be stemd voor late hooi winning of inkuiling is door al het vocht zo goed als waardeloos geworden. In Helmond werd een 4-jarige peuter doodgereden, toen zij van een fiets viel, waar ze achter op zat. Zij zat bij een meisje achter op de fiets, toen deze tegen een andere fietser opreed, waardoor de kleine kwam te vallen en door een juist achterop-rijdende bus werd ge grepen. VOLKSCONCERT Door de Harmonie „Euterpe" zal een volksconcert gegeven worden op zaterdag 28 september des nam. 8 uur op het Henseniusplein. van 20 t/m 26 sept. 1957 GEBOREN: Arts Joseph, Timmermannsweg 29 Dupont Gertruda, Stationsweg 53 Deykers Dymphina, Kruisstraat 17 Michels Petronella, Stationsweg 20 Nelissen Wilhelmus, Oirlo E 18a Vullings Arnoldus, Merseloseweg 12 Fransen Cecilia, Pr. Irenestraat 8 Gielens René, Heide L 36d Peeters Martinus, Vredepeel k. 39 Peeters Johanna, Vredepeel k. 39 Vermeulen Johannes, Oranjestr. 2 Claessens Mechtilda, Deurnesew. 32 Philipsen Gerardus, Pr. Beatrixstr. de Vos Josephus, Pr. Bernh.sir. 21 Volleberg Theoderus, Molenpad 1 de Mulder Petrus, Merselosew. M 3 OVERLEDEN: Vollenbroek Geertruid, echtgen. van Kamp Bernardus, 79 jr, Borne. Luijben Anna, 62 jr, Helmond. GETROUWD: van Aerie Johannes, 22 jr, textiel bewerker te Helmond en Jansen Petronella, 20 jr, te Venray. Wilmsen August, 25 jr, rijwiel hersteller en Billekens Maria, 21 jr, beiden te Venray. Winterdienstregeiing N.S. Ingaande zondag 29 sept. begint de nieuwe winterdien3tregeling. Wat de nieuwe diénstregeling der spoorwegen en autodiensten Venray-Station betreft, raden wij belanghebbenden aari kennis te ne men van enkele veranderingen in deze. A.s. week plaatsen wij de volledige dienstregeling. Wij geven met zeer groot leed wezen te kennen dat ons perso neelslid en collega na een kortstondige ziekte, ge sterkt door de genademiddelen van onze Moeder de H. Kerk, in het ziekenhuis te Boxmeer is overleden. Gedurende 10 jaren heeft zij met blijmoedigheid en nauwge zetheid haar plichten vervuld. Wij verliezen in haar een zeer gewaardeerd personeelslid en collega, waaraan wij de dank baarste herinneringen blijven be waren. Moge zij rusten in vrede. Directie en personeel Nederlandsche Credietbank n.v. Bijkantoor Venray Venray, 25 sept. 1957. zeggen wij familie, vriendenen be kenden hartelijk vaarwel. Verder brengen wij dank aan allen, die hebben meegeholpen onze emigra tie zo vlot te doen verlopen. Venray-Veulen a.b. KLM „De Vliegende Hollander" Dankbetuiging. Voor de vele felicitaties, bloemen en cadeaus welke wij bij ons 25- jarig huwelijksfeest mochten ont vangen, zeggen wij, ook namens onze kinderen, hartelijk dank. P. Ars-Tonen Oude Oostrumseweg 38 Geheel nieuwe sortering Zie etalage HET WARENHUIS fa. Th. Pouwels Zn. TE KOOP partij biggen J. Willems, Nachtegaal TE KOOP Deken Thielenstraat 7. Hei ingang van 15 juni is de rentevergoeding op onze verhoogd ioi 3 Onze Bankboekjes zijn een S0LIEDE geld- geven een HOOG RENDEMENT, terwijl de ingelegde gelden MAKKELIJK OPVRAAGBAAR zijn. ni> 191 TE KOOP breimachine en een fox-terrier 2 jaar prima rattenvanger. P. Gielen, Geijsteren. Te koop partij zware biggen P. Janssen, K 52 Leunen. TE KOOP Eysink motor spotprijs J. Maessen, Deurneseweg 23, Ysselsteyn Te koop partij biggen Wolters, Oostrum. Te koop partij biggen H. Reintjes, Veulen. partij biggen H. Jenniskens, Paardekopweg 9 Ysselsteyn, Tel. 282. TE KOOP oliehaard Ambassadeur met losse tank, 2 seizoenen gebr. Patersstraat 32. Vermist: rund 10 mnd. wit met rode vlekjes. S. Claessens, E 62 Oirlo, TE KOOP toom biggen W. Claes, Heide L 54. TE KOOP toom biggen J. Meijers, Overbroek H 13 TE KOOP partij biggen H. Nabben, Boddebroek-Oirlo TE KOOP partij zware biggen G. van Dijck, Moostdijk 13, Ysselsteyn Te koop toom zware biggen P. Driessen, Deurneseweg 10 Te koop gevraagd electr. pompinstallatie met drukketel Brieven onder nr. 279 bureau van dit blad. Te koop prima houten raamvleugels zeer solide gemaakt, voorzien van glas, hang- en sluitwerk (goed in de verf.) H. G. Pijpers, Venrayseweg 24 Wanssum TE KOOP 2 vette runderen J. Janssen, Servatiusweg. Te koop prima haardkachel Langstraat 8. TE KOOP partij biggen H. vd Munckhof, Laagh.weg A 14 VERLOREN doublé dameshorloge fix rekband. T.b.t.t.b. bij H. Driessen C 159 Overloon. GEVRAAGD leerling-tuinder intern, vanaf 14 jaar TE KOOP jachtgeweer no. 12 Hammeles en transportfiets alles in prima staat. W.H.G. Huibers, Elsteren 2 Tel. 04783—205 Well L. Aarden bloempotten Sierbloempotten Rotan standaards Rotan hangers HET WARENHUIS fa. Th.Pouwels Zn. Hofstraat 10 Julianasingel 2 Biedt zich aan Adres bureau van dit blad. Biedt zich aan Adres bureau van dit blad GEVRAAGD R.K. slagersleerling voor spoedig, in- of extern. Slagerij Vriens, Bol waterstraat 13, Venlo. naar ieders smaak en beurs vindt U bij .Grotestraat 13 Telel. 601 Onze reclames Gekr. hamworst 100 gram 40, 250 gr .90 Boterhamworst 100 gram 30, 250 gram 65 Zure zult 500 gram 40 Vrijdag en Zaterdag: Varkensbraadworst 500 gr. 1.40 Te koop partij zware biggen dr. varken, keus uit 3 J. Drabbels, Heide. Ts koop Buta gasstel met ketel i.g.s P. Strijbosch, Hoebertweg la. Tc koop zw. pasgekalfde volbl. vaars hoge productie, vette koe en koe 14 It melk H. Goumans, Moostdijk 7 Ysselsteyn VERLOREN gouden armband medaillon, in omgeving Veltumse kapel. Tegen beloning terug te bez. bij J. W. Jacobs, L 12 Veltum. Te koop gevraagd worstkoeien, zeugen en beren Koos Kremers, Vierlingsbeek Telefoon 04781-292 Ta koop 4 zware biggen 1 Belgische Herder J. Hulshof, Paardekopweg 6,Veulen TE KOOP partij biggen P. Derks, Oostrum D 18b. TE KOOP 5 biggen H. Litjens, H 13b Veulen TE KOOP partij biggen en Bintje eetaardappelen Ant. Voermans, Leunseweg 16a TE KOOP jonge fokshondjes prima rattenvangers Kruisstraat 6. rv: Dinsdag 1 oktober de gehele dag fa. Th. Pouwels Zn. Hofstraat 10 Julianasingel 2 Zondag 6 en Woensdag 16 oktober (Gerardusdag) rijdt een Vertrek 6.30 uur van Garage van Ham. f 5.p. pers., kinderen f 3.- Tijdige opgave gewenst. Lerares zoekt ongemeubileerde zit-slaapkamer met vaste wastafel. Brieven onder nr. 269 bureau v. dit blad. Inmaakpotten Inmaakglazen Inmaakringen Inmaakketels en verder alle andere benodigd heden worden U bezorgd door J. Coenen-Houtackers RIJWIELEN Rijwielhandel Patersstraat 9 U slaagt altijd bij J. Coenen-Houtackers iche ei atfcaken, SpWt: e acl Pal«l 29 BES VELTUI Onz^iaas ii W,TEN Wefc 27 Genetv Lettors Ge rooi ij sta Cutter Groenieniit Vffi VODELI GEHKKE Ven* binnenneg uw adresi Geiie Lenpas Bafc en* Va«! st** voor dire*

Peel en Maas | 1957 | | pagina 2