SPORT Alles Klompen Emmans vrienden Nederland J. CoenenHontackers Slagerij J. CMIIBS nette flinke diensMe Burgerlijke Stand Venray ADVERTENTIËN Wed. E. Looneu Thij Venray 4 Resia 2 Venray 2 Wilhelmina 2 Veeverzekering „Eensgezindheid" B0ERENB0HD GESLOTEN Verloofden Jonggehuwden 10 pet. korting fa. W. Verhaeg Zonen üitsl. Loterij P.D.V. De Zwalow M. MUIJSERS, Langstraat 2$ voor deinmaak Het Warenhuis winkeljuffrouw net meisje Garage ie huur meisje v. hulp i. d. hui Strijkplanken Zondagsdienst huisartsen Vanaf zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur, wordt de praktijk der huisartsen voor Venray e.o., waargenomen door Dr. VERCAUTEREN Grotestraat 11 Tel. 335. Uitsluitend voor spoedgevallen. Kleine professie De fraters Minderbroeders die een jaar te Hoogcruts ingetreden zijn, zijn thans te Venray aange komen. Tijdens een plechtige hoog mis hebben de fraters zondag de kleine-beloften afgelegd, waarbij de gehele Communiteit tegenwoordig was. De fraters zullen twee jaar te Venray verblijven en zullen dan naar Alverna—Wychen gaan. Repetitie's Mannenkoor zijn als volgt: Zondag Schaeffers, om 11.15 geheel koor; Woensdag in de Engel om 8 uur geheel koor; Donderdag in zaal Schaeffers om 8 uur geheel koor. A.R.K.A. hield feesavond De A.R.K.A. heeft maandagavond in het gemeenschapshuis te Oos trum, haar jaarlijkse feestavond gehouden. De avond werd aange vangen met een avondmis in de parochiekerk van Oostrum. Koopi U postzegels denkt dan ook eens aan de Roode Kruis-ieni in het postkantoor Auto over de kop Zaterdag vloog de luxe wagen van de heer M. uit Leunen, onder Oirlo, over de kop. M. liep hierbij een zware hersenschudding op, ter wijl zijn zoontje die in de wagen zat, met de schrik vrij kwam. De auto kreeg veel materiële schade. Rijwielen ontvreemd Bij de familie Hermans te Leunen, werd achter de woning een rijwiel ontvreemd, terwijl bijdeZuid-Ooster garage eveneens een fiets werd weggehaald, die eigendom was van Ambonees. Oudyzer-actie De fanfare St Catharina te Leu nen, zal een rondgang door Leunen en Veulen houden, om oud ijzer te verzamelen. Zij die geen oud ijzer hebben ook kunnen in natura geven zoals rogge enz. De opbrengst zal besteed worden voor aankoop van nieuwe instrumenten en reperaties er van. In de loop van deze maand zul len de leden met de inzamelingen aanvangen. VOLKSCONCERT Heden zaterdagavond, 14 sept., zal de fanfare St. Oda uit Merselo een concert geven op de Markt. Aanvang 8 uur. Luxor heropent Onder een nieuwe directie her opent het Luxor-Theater heden zaterdag de deuren. Toen we een kijkje vooraf wilden nemen was dit onmogelijk, omdat de hele zaak op de kop stond. Het blijkt, dat de nieuwe directie nog al wat veranderingen ten goede aan wil brengen en niet alleen in de accomodatle van de zaal, waarin nieuwe en gemakkelijke fauteuils komen, maar ook in de film-programma.s, die zoals reeds uit de aankondiging elders blijkt, in de toekomst zullen bestaan uit zgn. eerste-klas films. Er is voldoende gelegenheid om eens kennis te gaan maken met een vernieuwd Luxor-Theator en vanzelfsprekend komen wij nader op de opening terug. Gevonden zaklantaarn, P. Goemans, Leunen K 41; zwart hondje, G. Goumans Smakterweg 15; grijs-rood heren- vest, KeijsersLangeweg 40; jongens schoen, J.Truijen Maashesewegl4; muntbiljet, G. Janssen Langeweg 52; bruin lederen portemonn.m. inh. H. vd. Pas Smakt B. 5; zakmesje en rood tasje, Politiebureau. Kegelbaan opent Venray kan een nieuwe sport gaan beoefenen, de kegelsport. Café Restaurant de Burggraaf heeft niet alleen een duitse, maar ook een hollandse baan doen aan leggen en gaat deze maandagavond openen. Mevr. Nelissen zal de eerste bal gooien, waarmede dan de banen in gebruik zijn genomen. De Venlose kegelclub „Hej Wie belt", zal dan een demonstratie van deze voor Venray nieuwe sport geven en de belangstellenden, de kneepjes van het vak leren. Al is in allerlei mopjes de kegel- sport misschien wel eens in een te kwaad daglicht gesteld, we geloven, dat ook hier veel belangstelling voor het kegelen zal bestaan en dat zij, die er interesse in hebben,zeker niet zullen verzuimen, maandag avond in dit restaurant een kijkje te gaan nemen. Paardenfokdag den Bosch Op de zilveren jubileum expositie van het „Nederlandse Trekpaard" in de Bosch werden o.m. de vol gende prijzen behaald. Hengsten 3 j. grote maat: 2 b. Costaud van Brunette, Hengsten- associatie. Merrlën van 4 en5 j. middenmaat. 4 h Nicoline v. Groenendaal, van F.M. Aarts, Veulen. Merrlën v. 3 j. kleine maat, 2 a J. Rutten, Wanssum. 2 b Madam v.d. Nieuwenhof, P. Hendrix. Merrlën van 2 J. grote maat, 3 c. Trees, A. Martens Ysselsteyn. Ongeluk Donderdagavond gebeurde een vrij ernstig ongeluk op het kruis punt bij het Henseniuspleln. A.S. die op zijn brommer uit de richting van dit plein reed, heeft waarschijn lijk geen erg gehad in de volks wagen, welke uit de Patersstraat kwam. Hoewel beiden elkaar op het laatste moment probeerden te ontwijken, werd S. door.de volks wagen gegrepen en weggeslingerd. Met ernstige verwondingen werd hij, nadat Dr Vercauteren eerste hulp verleend had, naar het zieken huis overgebracht. De volkswagen en brommer waren zeer beschadigd. Naar de Missie Op 13 october zal in de kerk van Antonius v. Padua in het Veulen de plechtige uitzending en kruis- oplegging plaats vinden aan de Eerw. Zuster Emmanulea (Mej. Tr. Verbught) van de zusters van Liefde van het Kostbaar Bloed, die naar de Missie van Oergandi in de Belgische Congo zal vertrekken. PATRONAAT Ontspanningsavond Zoals de vorige week werd aan gekondigd, zal er zondag a.s. weer een begin gemaakt worden met de ontspanningsavonden. De eerste be looft een prachtige te worden. Alle jeugd-leden van Venray, kunnen deze avonden bijwonen. Denkt allen aan uw contributie (25 ct.) Aan vang 7.30 uur. Bij de jongste groep (12 jaar) kunnen nog enkele jongens opge nomen worden. Organisator loterij gestraft Tegen de Venrayse fabrieks arbeider J. Th. P., eiste de officier van Justitie, wegens oplichting een voorwaardelijke gevangenisstraf v. drie maanden met twee jaar proef tijd en onder toezichtstelling van de reclassering. P. had in het vorig jaar verschil lende huisvrouwen rond Venray be wogen aan een zgn. sneeuwbal loterij mee te doen, waarvoor in zetten nodig waren van f5 en meer guldens per week. Behalve de in zet kon men bovendien allerlei nuttige huishoudelijke artikelen worden gewonnen, als naaimachi nes etc. meer. Om dit op zich on geloof waardige verhaal degelijk te maken, werd gebruik gemaakt van de namen van een ter goeder trouw bekend staand spaarfonds en die van een Venrayse winkelier. Toen na ettelijke bijdragen een Venrayse huisvrouw eens op infor matie uitging, bleek niet alleen het verhaal nonsens te zijn, maar waren de centen ook verdwenen. Gezien een reclasseringsrapport, dat een voorwaardelijke straf be pleitte en verdachtes omstandig heden, wilde de officier niet het onderste uit de kan. Als honorarium voor verdachtes: verbazingwekkende vindingrijkheid, waarbij verdachte het ene gat met het andere poogde te dichten be perkte de officier zich tot de hier boven j vermelde eis. Uitspraak 24 september a.s. M.H.C.V.-nieuws Het was zondag jl. een goede dag voor HC-Venray. De dames bonden te Helmond MHHC met 4—0 aan de zegekar. In Deurne wist het 2e herenelftal een verdiend 2—2 gelijk spel tegen de sterker geachte reserves van Deurne te behalen. In stromende regen versloeg MHCV 1 Deurne 1 met 3—2, hetgeen de eerste over winning op deze oude rivaal sinds jaren betekende. In de gewijzigde voorhoede toonde P. Camps, centervoor, met een hattrick zijn schot vaardigheid en ook andere spelers waren soms dicht bij een doelpunt. De geboden kansen werden resoluut met enkele mooie doelpunten benut. Voor rust ging de strijd gelijk op, maar in de 2e helft gaf het enthousiasme en de betere licha melijke conditie (de training begint reeds de eerste vruchten af te werpen) de doorslag en was Ven ray beduidend sterker, hoewel Deurne technisch superieur was. Voor a.s. zondag zijn geen wed strijden vastgesteld. S.V.V.-nieuws De afgelopen zondag regende het uren lang en maakte het voetbal spel minder interessant. Dat onder vond ook SVV 1, dat haar eerste competitie-wedstrijd tegen Arcen speelde. Ondanks het. minder pret tige weer, een wedstrijd, die het bekijken zeker waard was. Kronenberg bleek een niet te ver waarlozen aanvulling van de mid denlinie en G. S winkels deed het achter weer best. Er werd goed voetbal te zien gegeven ondanks het gladde veld en, dat de 4 goals van 4 verschillende spelers uit de voor hoede kwamen, toont wel aan, dat ook hier het samenspel wel te vinden was. Arcen redde de eer met 2 tegen-goals. Zondag gaat de reis naar Blerick, een oude en zeer lastige tegen stander, die in het verleden wel eens onderschat is. Sportcl. Irene 2 stuurde het 2e elftal met een 5—3-nederlaag naar huis, in een weinig aantrekkelijke wedstrijd. Ze mogen zondag op eigen terrein proberen, het tegen Wilhel- mina '08, beter te doen. Het derde heeft de vacantie er op zitten en gaat naar Tienray 2 haar eerste competitiewedstrijd spelen. Het vierde, dat zondag in Geijs- teren met 42 naar huis gestuurd werd, mag nu Resia 2 tonen, dat ze zo slecht niet spelen. Tenslotte de benjamins. Al en BI krijgen Arcen Al en BI op be zoek (resp. 5 en 4 uur) en Venray A2 en B2 gaan het in Oostrura tegen A2 en B2 opnemen. „Oostram"-nieaws OostrumWanssum 2—3. Het Is zondag aan Oostrum niet mogen gelukken, ook maar één winstpuntje te bemachtigen. Beide ploegen waren goed aan elkaar gewaagd. Was het voor de rust Wanssum, dat de toon aangaf, na de rust en vooral het laatste half uur waren de bordjes enigs zins verhangen en moest Wanssum alle zeilen bijzetten om doelpunten te voorkomen. Naarmate het einde van de wed strijd naderde, werd de spanning groter. En toen ongeveer vijf mi nuten voor het einde Oostrum nog een penalty kreeg te nemen, dacht iedereen reeds aan de gelijkmaker. Maar ook deze kans werd jam merlijk gemist. Zo kwam het einde van deze spannende, maar fair ge speelde wedstrijd. De stand is: Wanssum 2 2 0 0 4 8—4 Volharding 2 1 1 0 3 8—3 B.V.V. 2 1 1 0 3 5—3 Montagnards 1 1 0 0 2 72 Tienray 2 0 2 0 2 4—4 R.K.D.S.O. 2 10 12 3—3 Swolg. Boys 2 10 12 48 Achates 1 0 2 0 1 2—2 Oostrum 2 0 111 3—4 E.W.C. 10 0 10 1—2 R.KL.V.V. 10 0 10 1—6 Resia 2 0 0 2 0 4—9 Morgen moet Oostrum naar Acha tes, een totaal onbekende voor Oostrum. Men zal er goed aan doen, direct en van 't begin tot het einde, flink aan te pakken, wil men suc ces behalen. Bedrijfsvoetbal Zondag speelde te Venray de fa. Landman, Constructiebedrijf te Rot terdam een voetbalwedstrijd tegen de bedrijfsclub van deN.V. Custers alhier. Bij rust had Venray reeds een voorsprong van 21. Na de wedstrijd had in hotel „De Keizer", een gezellige bijeenkomst plaats van beide verenigingen. Openingsconcours uitgesteld De handboogschutterij Willem Teil uit Oirlo, die haar nieuwe schiet banen zondag j.l. met een schiet- concours zou openstellen, heeft door het zeer slechte weer ditcpenings- conconrs .tot een nader te bepalen datum moeten uitstellen. Aan dit concours hadden alle ver enigingen uit het district Venray ingeschreven. Kringconcours handboogschutterijen De handboogschuttersbond dis trict XI Venray en omstreken, zal a.s. zondag haar derde concours houden op de banen van de hand boogschutterij De Batavieren te Castenray. Bij deze bond zijn aangesloten alle verenigingen uit Noord-Limburg en oostelijk Noord-Brabant. Honden-dressuur De politiehonden, welke zondag j.l. op uitnodiging van de Venrayse hondenclub naar hier kwamen om hun prestaties te laten zien, hebben een zware dag gehad. Op de eerste plaats kregen ze moeilijke opgaven en op de tweede plaats was de aan houdende regen alles behalve pret tig. De publieke belangstelling was daardoor wel erg klein, hetgeen jammer was, want wat de honden te zien gaven, was werkelijk de moeite waard. De jury was dan ook allerbest te spreken over het gebodene en kende de volgende prijzen toe: 1 Fransen, Tegelen 290,5 pnt. 2 van Lierop, Mierlohout 281 pnt. 3 Derkir.deren, Tegelen 253,5 pnt. 4 v.d. Westen, Mierlohout 252,5 pnt. 5 v.d. Haven, Hilversum 249,5 pnt. 6 Verhoeven, Helmond 234 pnt. 7 Veldhoven, Helmond 203,5 pnt. 8 v. Hout, Mierlohout 183,5 pnt. De beste geleider was v. Hout uit Mierlohout. olie j \AKM ftVPotfwfeen van 6 t/m 12 sept. 1957 GEBOREN: Winnen, Peter J.G. Ysselsteyn Slangen, Gertruda P.H. Leunen K49 Baltussen, Alphonsus J.H. Leunseweg 25 Janssen, Maria L.R. Hoenderstr. 2 Peeters, Josephina J.G. Oirlo D 57 Pelzer, Hubertus P.G. Langstr. 53 Kuypers, Wilhelmina A. Bergen OVERLEDEN: Philipsen Pieter Jan, 68 jr, Oude Oostrumseweg 27 Nas, Jacoba W.R., 29 jr, Bergen 1 patiënt St Anna 2 patiënten St Servatius ONDERTROUWD: Vervoort, Frans L.A., 23 jr, land bouwer te Horst, Wouterstraat 14 en van Well, Anna J., 28 jr, te Venray Puttenweg 13 van der Sterren, Gerard W., 23 jr., mijnwerker, te Horst, Water straat 9 en van Vegchel, Wilhel mina J., 23 jr, Gasstraat 26a van Bree, Aloisius G.A., 29 jr, los ser veevoederfabriek, te Oploo en Peeters, Johanna A.M., 25 jr, te Venray, Tlmmermannsweg 36. GETROUWD: Cox, Willem Th., 26 jr, tuinder te Horst en Camps, Maria J.G., 25 jr, te Venray Linskens, Pieter J.M., 25 jr, leerl. machinist N.S. te Heerlen en Jans sen, Johanna G.M., 22 jr, Venray Thijssen, Hendrikus J., 33 jr, bouwkundige en Verstegen, Maria G., 28 jr, beiden te Venray P.D.V. „De Zwaluw" Hedenavond algemene ledenver gadering. Trouwe opkomst dringend gewenst. Ook U hebt beslist wel gehoord van Abbé Pierre. Abbé Pierre, de schamel geklede Franse priester, de redder van vele daklozen, de helper van vele in nood verkerende mensen, de stem van de mensen zonder stem! Bij zijn laatste bezoek aan ons land heeft hij ons weer eens op on meedogenloze wijze voor ogen ge houden de honger en de miserie in deze wereld, en ook wat wij hier tegen doen; hoe onze liefde tegen over onze naasten is; helpen wij daadwerkelijk? Waarschijnlijk moeten de meeste mensen dan tot de conclusie komen: „Ja, wat doe ik eigenlijk. Ik leef hier maar rustig in welstand, soms misschien wel in overvloed en wat doe ik voor mijn evennaaste, die honger en gebrek lijdt". Men denkt misschien, zo erg zal het wel niet gesteld zijn. Maar be denk dan, dat 2/3 van de wereld bevolking niet het nodige heeft om te leven, dat daar de mensen niet ouder worden dan gemiddeld 35 jaar en 1 van de 4 kinderen onder het jaar reeds sterft. Zelfs in Europa heersen toestan den, waar de doorsnee mens mis schien geen begrip van heeft. Weet U, dat er in Parijs ca. 150.000 jonge mensen zijn, die geen dak hebben en dus de nacht door brengen op straat, in de stations van de ondergrondse, of in weet U wat voor sloppen en holen. Het doel van de Stichting Em- maus vrienden Nederland, is nu Abbé Pierre met dit probleem te helpen. Wij kunnen helaas onmogelijk al deze 150.000 jonge mensen helpen, maar wanneer wij een klein gedeelte hiervan een menswaardig bestaan zouden kunnen verschaffen en van de ondergang redden, dan zou dit de bovenmenselijk zware taak van Abbé Pierre weer een beetje ver lichten. De Stichting zou dit willen doen door het stichten van een Neder lands tehuis in Parijs, waar zij een deel van deze daklozen zou kunnen opvangen. Abbè Pierre heeft in Maastricht de boodschap meegegeven: „Ver breidt deze actie over Uw gehele land; vermijdt een oorlog door Uw strijd voor de naastenliefde". Wie helpt de Stichting in deze strijd? Wordt donateur en werft zelf vele donateurs aan. Werkt allen mee om de boodschap van Abbé Pierre „hebt Uw naasten lief gelijk uzelve" (het hoogste gebod van Christus) te verspreiden. Men kan zich opgeven bij Wim Franssen, Wilhelminastr. 11 Venray. GETROUWD Nico Camps en Teresa Rossi Danielli Alvear Palace Hotel Buenos-Aires (Argentina) 14 sept. 1957. Els Coenen Lo Fransen hebben de eer kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk op dins dag 17 sept. a.s. De plechtige inzegening zal plaats hebben in de parochiekerk van St. Petrus Banden te Venray om 10 u. Venray, Hofstraat 5 Nijmegen, Verl. Groenestraat 16 Dagadres Hofstraat 5 Gelegenheid tot feliciteren 1—2 u. Toekomstig adres na 15 okt.: v. Leeuwenhoekstraat 18, Helmond Op zaterdag 21 sept. hopen onze lieve Ouders Johan de Bruijn en Wilhelmina Saris hun 25jarlge echtvereniging te her denken. Dat God hen nog lang moge sparen, hopen hun dankbare kinderen. Venray, Hoenderstraat 24. Voor de vele blijken van deel neming ondervonden bij het plotse ling overlijden van mijn lieve echt genoot M. A. Loonen zeg ik, mede namens familie, har telijk dank. Speciaal dank aan heren geeste lijken, dr. van Thiel, de buurt en fanfare St. Catharina. Voor de vele blijken van belang stelling ondervonden bij gelegenheid van ons huwelijk, betuigen wij, ook namens wederzijdse familie, harte lijk dank. P. Jeurissen M. Jeurissen-Siebers Venray, Eindstraat 21 Kolenhaard te koop Adres bureau van dit blad. Zondag 14 september 12 uur 2.30 uur Terrein Oostsingel Premiebetaling zondag 15 september na de Hoog mis, te Veulen bij L. van Gassel. Premie 0.75 °/0, pinken de helft. Het Bestuur Op a.s. woensdag 18 sept. zal Verloskundige J. A. Kruijsen-Meesters geen spreekuur houden Voor de toekomst wederom nor maal elke woensdag van 2—4 en 6.30—7.30 uur Julianasingel 25. 00STRUM en VENRAY Tijdens de Kermis te Oostrum is het magazijn en kantoor alleen geopend dinsdag- en woensdagvoormiddag. De secretaris. Tijdens de Kermis zijn wij maandag de gehele dag en dinsdag des namiddags OOSTRUM A.s. dinsdag 17 sept. wegens familieomstandigheden de gehele dag GESLOTEN Voor de sterke speelkaarten, de nieuwste tafelspelen HET WARENHUIS fa. Th. Pouwels Zn. en maak gebruik van onze UIT- ZETKAART en U krijgt een jaar lang Ijzerhandel HORST Tel. 04709—277 Uitslag loterij F.-F. Ysselsteyn le prijs 478, 2e 812, 3e 438, 4e 462, 5e 689, 6e 1547, 7e 564, 8e 518, 9e 422. 10e 799, 11e 1084, 12e 469. Naam van de pop Hubertina. Fles snoep aantal 924. Prijzen afh. bij secr. A. Winnen, Jan Poelsweg 4. Op 1 okt. niet af gehaalde prijzen vervallen aan de vereniging. Prijswinnaars: 937, 1101, 1891, 2228, 3689, 438, 4017, 3216, 893, 4076, 127, 2243, 3379, 1289, 1881, 1076, 3524, 3991, 3891, 1677, 1834, 3877. Prijzen afhalen Hoenderstraat 37a vóór 23 sept. Na die datum vervallen deze aan de vereniging. Kippenhouders, spuit nu uw kippenhokken uit tegen bloedluis Kost voor de maand sept. slechts f 2.50 per liter, hetgeen genoeg is voor een hok van 6 x 5 m. Heeft maandenlange nawerking. Spuit gratis ter leen. Telef. 756 Onze reclame Gekookte ham 100 gr. 55, 250 gr. 130 Zure zult 500 gram 40 Vrijdag en Zaterdag Vers gehakt 500 gram 1.40 liefst zelfstandig kunnende werken Slagerij Poels De trekking van de loterij der Hondendresseerclub „De Verdediger" leverde als prijsloten op 1217,280, 400, 849, 477, 496, 1446, 511, 186, 910, 495, 1523,1333,1310, 1273,1133 512, 913, 1524. De prijzen dienen vóór 21 sept. afgehaald te zijn in café Buitenlust Bel even 566 het wordt bezorgd. HET WARENHUIS fa. Th.Pouwels Zn. Hofstraat 10 Julianasingel 2 Versterker-microfoon Te koop een vrijwel nieuwe 4 a 5 watt versterker met microfoon en luidspreker, tegen de lage prijs van f 200. Brieven onder no. 119 bureau van dit blad. TE KOOP Petromax lampen, Butagasverlichting, wasmachine J. Claessens, Kempkensberg 3 alle soorten Hofstraat 10 Julianasingel 2 Tel. 566 In onze zaak is plaats voor een Hoog loon. J. Coenen-Houtackers. GEVRAAGD GEVRAAGD voor café en' huishouding, voor dag en nacht. Brieven onder nr. 109 bureau v. dit blad. Polman, Landweertweg 2 Jongen van 17 jaar biedt zich aan voor boerenhulp. Adres bureau van dit blad. Biedt zich aan voor dag en nacht. Adres bureau van dit blad. Veehouders, voor koedekken, halsters, koe touwen, spantouwen, spanriemen, halsbanden, klauwbeschermers enz M. Muijsers, Langstr.28 Tel. 756 in iedere prijs en uitvoering vindt U bij J. Coenen-Houtackers ."voor llhmi'tHetSmak\ ■isMnmSm'de'Xaak Voor uw Hoed Sjaal Handschoenen naar Maison Ambrosius Reeds nu grote sortering. Patersstraat 25 Telef. 365 Vervormen en opmaken

Peel en Maas | 1957 | | pagina 2