C00PMANS MANCHESTER Kerkelijke Diensten Terwijl de Senaat overlegt, lopen de mijnwerkers weg, Paardensport. De varkensstapel in ons land neemt onrostbarend toe gaat door met de onoveriffi Bedstukken 2pers. 15 j. garantie Wolvlok met 2 kapok kussens vanaf (5 vanaf 15 Ylokmatras Ipersoons vanaf 3i0 Pracht stalen ledikant m. voetbord vanaf 45 Divanbed het ideaal voor kleinbehuisden vanaf 20 Koopt nu wollen dekens tegen zomerprijzen Ipers. reeds vanaf 19 Bovendien profiteert U nog van de INCONé Geldstroonct GRIJPT DEZE UNIEKE KANS 1 UW BEDDENSPECIALIST Heren- en Jongenskleding Windbrekers, Klettervesten Pantalons en Plusfours Een 'arbeidsbureau in de Mijn streek heeft ontslagvergunningen verleend voor 64 houwers. Per 1 september gaan deze dan naar Duitsland werken. De produktie van één houwer, laag geschat, bedraagt 5 ton per dag. Het werkjaar tellende op 28C dagen, betekent dit een produktie- verlies van 89.600 ton. Houwers zijn immers specialisten en niet zo maar te vervangen. Als Limburgse kolen ontbreken moeten wij buitenlandse kolen in voeren, laat ons zeggen: Ameri kaanse. Deze kosten bijv. in Rot terdam 30 gulden meer alleen al aan vrachtkosten. Deze laatste moeten worden vol daan in deviezen, in dit geval dan harde dollars. 89.600 ton Amerikaanse kolen kosten ons dus f 2.688.000 per jaar aan deviezen. Nu gaat 't in het mijnconflict in feite om het al dan niet voteren van een bedrag van om en nabij f 6 miljoen, namelijk wat de bijzon dere premieregeling voor de boven grondse arbeiders zou kosten. Voeg bij dit al de kosten, welke werving en opleiding van houwers o3 hebben geko3t waarvan de buitenlandse ondernemingen nu de vruchten gaan plukken vele en vele duizenden guldens per houwer en men vraagt zich af of de rege ring, thans reeds geconfronteerd met een lege schaktist en een de plorabele deviezensituatie, niet veel eer moet cijferen dan vergaderen? Terwijl de senaat overlegt, lopen de mijnwerkers weg Zilveren Jubileum van Rjjver eniging „St. Jan" te Merselo. De Kring Horst—Venray hield zondag een goed geslaagd concours hippique, dat georganiseerd werd door de Ruiterclub „St. Jan" te Merselo, welke vereniging tevens haar zilveren bestaansfeest her dacht. Jammer was het, dat het weer deze middag niet meewerkte, daar dan de belangstelling ook groter geweest zou zijn. De uitslagen der verschillende wedstrijden waren als volgt: Dressuur achttallen: 1. Meterik, 2. Ysselsteyn, 3. Castenray. Dressuur middel; 1. Sevenum, 2. Leunen, 3. Meerlo, 4. Oirlo, 5. Wellerlooi. Dressuur licht: 1. Sevenum, 2. Westerbeek, 3. Merselo. Viertallen: 1. Grubbenvorst. Individuele dressuur: 1. Fr. v.d, Weijer, Ysselsteyn, 2. A. Janssen, Sevenum, 3. W. Litjens, Meterik, 4. C. Noorden, Well. Middel: 1 P. Lemmen, Meterik; 2 G. Loonen, Oirlo, 3" A. Cornelis- sen, Wellerlooi, 4 P. Steeghs, Me terik. Licht: J. Hanraets, Meerlo, 2 J. Poels, Horst, 3 J.Colber Belfeld. Openingsrennen: Leijser Grubben vorst. 2 P. Hermans, Blitterswijk, 3 Coenen, Horst. 4 Heijligers, Wes terbeek. Springen zwaar: 1 J. Voermans, Leunen, 2 W. Loenen, Leunen, 3C. Dinghs, Belfeld, 4 G. Loonen. Oirlo. Springen licht: 1 Peelen, Meerlo, 2 Keyzers Meerlo, 3 Geelen, Veulen, 4 Janssen, Wellerlooi. Jeugdklasse: 1 Haegens, Well, 2 Nabben, Sevenum, 3 Hegger, Horst, 4 Verbeek, Wellerlooi. Schoondraven: 1 Litjens, Weller looi, 2 H. Hendriks, Leunen, 3 Tak ken Horst. Patrouillespringen: lOns Genoe gen Leunen, 2 St -Joris, Meterik, 3 Wittenhorst, Horst, 4 Excelsior, Wellerlooi, 5 Peeldravers, Ysselsteyn Poprennen: 1 v. Enkevoort, Horst, 2 A. Steeghs, Oirlo. 3 Jenniskens, Leunen, 4 A. Weijs. Castenray. Harddraven: 1 Rutten, Grubben vorst, 2 A. Jenniskens, Leunen, 3 Hanraets, Meerlo, 4 M. Wismans, Castenray. Hoogspringen: F. de Weyer, Ys selsteyn, 2 W. Loenen, Leunen, 3 Takken, Horst. Rennen open klasse: 1 C. Leijser, Grubbenvorst, 2 Hermans Blitters wijk, 3 L. Marcellis, Ysselsteyn. LAND- EN TUINBOUW Grondonderzoek en bemesting. Hoewel reeds veel gepubliceerd is over de betekenis van het grond onderzoek en de hierop gebaseerde bemesting, lijkt het ons toch wen selijk in het kort de grote beteke nis hiervan weer te geven. Nu van vele percelen bouwland de stoppel weer geploegd moet worden, is het tijdstip aangebroken om aan grondonderzoek en bemes ting weer de nodige aandacht te schenken. Deze twee begrippen zijn niet van elkaar te scheiden. Bemesten zonder dat men iets weet van de voedingstoestand van de grond, is dikwijls paarlen voor de zwijnen werpen. De analyse van het grondonder- leert ons hoe in vele gevallen be zuinigd had kunnen worden. Anderzijds blijkt er uit, dat vele percelen jaar op jaar te kort zijn gekomen. Voor een organische bemesting is het thans de meest gunstige tijd om stalmest te strooien, terwijl daarnaast en in niet mindere mate de kalktoestand van de grond de nodige aandacht verdient. Van de kalkraeststoffen staan verschillen de goede soorten ons ten dienste. Ook is de tijd om Thomasmeel te strooien weer aangebroken. Alhoewel deze meststof de goed koopste is van de enkelvoudige fosfaatmeststoffen, is het toch wel verstandig om het Thomasmeel reeds thans aan te kopen, teneinde van de lage zomerprijs te kunnen profiteren. Boer en tuinder raadpleeg Uw land- of tuinbouwconsulent. Het is in de eerste plaats Uw eigen voordeel De voorzitter van het Produkt- schap voor Vee en Vlees, heeft op de woensdag te Utrecht gehouden bestuursvergadering van het Pro- duktschap een ernstige waarschu wing laten horen aan het adres van de varkensfokkers. De varkensstapel in Nederland neemt volgens de heer De Veer on rustbarend toe. Bij een controle in de maand juli bleek, dat het aantal dekkingen met ruim 2000 steeg, vergeleken bij de maand juli 1956 en met ruim 8000 vergeleken met juli 1955. Hij drong aan op beperking, om dat bij toeneming van het aantal varkens de prijzen, volgens de heer De Veer, onherroepelijk zullen dalen, Als de varkenshouders geen maat regelen nemen, zal het volgens de voorzitter van het Produktschap, onmogelijk zijn de prijzen in te houden. Hij noemde het zeer ge vaarlijk zware varkens te maken. Het spek waarvoor men afzet hoopt te vinden in Duitsland ligt reeds maanden opgeslagen. Als Nederland het volgende jaar niet in staat is een gunstig spek- contract met Duitsland af te slui ten, ziet de toekomst er, volgens de heer De Veer, somber uit. Het Produktschap besloot verder de prijs van bacon op f 2,25 per kg en de gewichtsgrenzen van 63—68 kg te handhaven. Mocht er komende week een wij ziging in de positie van de Britse baconmarkt treden, dan zullen de gewichtsgrenzen tot 70 kg worden opgetrokken. Prijzen van koeien handhaven zich Met betrekking tot de runder- markt werd medegedeeld, dat de prijzen van de koeien zich hand haven. De maatregel om aan de invoer van koeien een verplichte uitvoer te koppelen verloopt gunstig. Wel heeft het Produktschap de cautie van f 100,die bij de import gestort wordt verhoogd tot f 150. Het is n.l. gebleken, dat men gaarne dit bedrag offert om de geïmpor teerde koe toch op de Nederlandse markt te brengen. Hiertegen be staan, volgens het Produktschap, ernstige bezwaren. van 25 aug. t.e.m. 1 PAROCHIEKERK Priester van de week PATER DOMITIUS Elfde zondag na Pinksteren. 6.30 lsm. Karei Sijbers, Gertr. Cremers en overl. fam.; 7.30 lsm. Verstegen- Bongaerts; 8.30 uit dankbaarheid (C). Alléén toegankelijk voor kin deren 9.15 hoogmis vd. Parochie; 10.30 Joh. Claessen; 7 uur pl. lof. Maandag: 6.45 lsm. overl. Par.; 7.30 best. jaard. Piet Pouwels en echtgenote; 7.30 zijalt. overl. fam. Joh. Stevens-Pijpers; 8.15 Hendrik Peeters. Dinsdag: 6.45 ouders Verheijen- Loonen en zoon Jan; 7.30 Pouwels- Kassing; 8.15 Chr. v. Heijster, lh; 9.30 pl. huwelijksmis van Kempen van der Hulst. Woensdag: 6.45 Anna van Bragt- Brons: 7.30 Dr. Bloemen; 8.15 Z.E. Heer Pastoor Eug. Janssen, 1 kl. Donderdag: 6.45 Sacramentshoog mis; 7.30 overl. fam. van Kempen van der Hulst, lh; 8.15 best. jaard. Harrie Oudenhoven. Vrijdag: 6.45 Dr. Bloemen (Ser- vatiusweg); 7.30 zek. int. (R); 8.15 Martin Jenniskens, 3 kl. Zaterdag: 6.45 O.L. Vrouw-hoog mis; 7.30 Godefr. Oudenhoven-van Tilburg; 8.15 E. Wagemans en ouders, Joh. Wagemans en Petr. Ambrosius; 7 uur lof. Biechtgel. van 5 307.30. Wij willen nogmaals uitdrukkelijk ter kennis brengen dat de H. Mis van 8.30 op zondag uitsluitend voor kinderen toegankelijk is. LECTORAAT PATERSKERK 11de Zondag na Pinksteren: 6.30 7.45 en 10.30 H. Misseni 9 u. hoog mis, comm. begint vooraan, le coll. voor onze kerk, 2de v. kath. film centrale, 7 u. lof en rozenhoedje. Dinsdag 9.30 huwelijksmis bruids paar Verkoijen-Janssen, 7.30 lof t.e. H. Antonius. Vrijdag 7.30 lof. Zaterdag 3—8 uur biechten. Deze week iedere dag een H. Mis voor onze weldoeners. MIS-INTENTIES Zondag, H. Lodewijk, 7.45 Willem Lemmen, 9 u. Gerard v.Meijel, zoon en dochter, 10.30 overl. ouders San- ders-Lemmen. Maandag. Z. Tomotheus en Ber- nadinud: 7.45 Maria Ambrosius en ouders. Dinsdag, zeven vreugden v. Maria 6.30 Jan Kersjes, 7 u. bijz. int., 7.45 wed. M. Hoedemaekers, 8.30 Nico Bekkers, echtg., dochter en kleinkinderen, 9.30 huwelijksmis Verkoijen-Janssen. Woensdag, H. Augustinus. Donderdag, onthoofding van St. Jan de Doper, 7 u. bijz. int. Vrijdag, H. Rosa v. Lima, 8.30 Henricus Driessen. Zaterdag, H. Raymundus, 6.30 Marinus Janssen en Cornelia Eb- bers, 7 u. t.e.v. O.L.Vrouw (S) PAROCHIE OOSTRUM Elfde zondag na Pinksteren. 7 u. H. Communie; 7.30 de vroegmis; 9 uur H. Communie; 10 uur hoog mis; 3 uur lof, waarna Derde Orde. Maandag: 7.30 best. zm. vd. overl, fam. Joosten-Rutten. Dinsdag: 7.30 best. zm. v. Mart. Peeters. Woensdag: 7.30 best. zm. voor Herm. Verheijen. Donderdag: 7.30 best. zm. voor Mich. Vennekens. Vrijdag: 7.30 best. zm. v. Mart. Verheijen en echtg. Zaterdag: 7.30 best. zm. v. Leon Maas; 7.30 Maria-lof. PAROCHIE YSSELSTEYN Elfde zondag na Pinksteren. 6.30 leesmis; 8.10 lm. vd. fam. Swinkels- Verschuren; 9.15 kindermis; 10.15 hoogmis, best. jrg. v. Johanna v.d. Weijer-Martens; 2 uur lof. Maandag: 7.30 lsm. voor Maria Ja nssen - Droesen. Dinsdag: 7.30 lm. voor Emilia Smeets-Janssen, Anna Janssen- S meets en Gerard Smeets. Woensdag: 7.30 lm. v. Frans Teu- nissen en Johanna Keijzers. Donderdag: 7.30 lm. v.d. overl. fam. Deters-Teunissen. Vrijdag: 7.30 lm. vd. overl. fam. Spreeuwenberg-Bal tussen. Zaterdag: 7.30 lm. voor de overl. ouders Fieurkens-Claessens; 9.30 huwelijksmis vh. bruidspaar van de Ven-Winnen; 7 uur Maria-lof. PAROCHIE LEUNEN Elfde zondag na Pinksteren. 7 u. H. Mis v. Peter Willemse; 8 uur H. Mis vd. parochie; 9 uur H. Mis v. Gertrudis Emons-Janssen; 10 uur hoogmis v. Johanna Jenniskens; 3.30 lof. Maandag: 7 uur H. Mis v. Henri Weijs, 7.30 gest. jg. Godfr. Loonen. Dinsdag: 7 u. H. Mis Elisabeth Reintjes-de Lauw, 7.30 Willem Arts en Gertrudis Niessen. Woensdag 7 u. H. Mis Willem Vervuurt, echtg. en zoon Mathieu, 7.30 Frans Swinkels. Donderdag 7 u. H. Mis v. overl. fam. Lucassen-Jacobs, 7.30 overl. fam. Claessens-Gussen. Vrijdag 7 u. H. Mis, 7.30 overl. fam. Croijmans-Michels Zaterdag 7 u. sol. gest. jg. Lamb. Willems en echtg., 7.30 geen H.Mis 9.30 hoogmis v. dank bij 25-jarig huwelijk, 4—5 en 7—7.30 biechten. 7.30 Marialof. Kerkpoets: Nellie Claessens en Annie Meijers. A.s. maandcollecte v. onze kerk. RECTORAAT SMAKT 11de Zondag na Pinksteren, 6.30 lm. t.z.i., 7.30 vrouw Linssen-Derks, 10 u. hoogmis, 3 u. lof. Maandag 6.30 lm. v. 'n overledene, 7.30 Petrus v. Grinsven, Engelie de Groot en overl. fam. Dinsdag 6.30 lm. uit dank, 7.30 als maandag. Woensdag 6.30 t.e.v. St. Jozef, 7.30 voor de missies. Donderdag 6.30 lm. t.e.v.d. H.H. Engelbewaarders, 7.30 t.z i. Vrijdag G.30 lm. t.z.i., 7 30 t.e.v. het H. Hart. Zaterdag 6.30 lm. vd. vrede, 7.30 t.e.v. O. L. Vrouw vd. Karmel, 5 7.30 biechten, 7.30 Marialof. RECTORAAT VEULEN Zondag: 7 u. H. Comm.; 7.30 lm v. Dr. Bloemen; 10 u. hoogmis voor de vruchten der aarde; 2.30 lof; vandaag onder beide H. Missen uit sluitend maandcollecte voor onze kerk, welke ten zeerste wordt aan bevolen. Maandag: 7.30 hoogmis als zes- wekendienst voor P.M. Kunen. Dinsdag: 7.30 lm t.e.v. St Ant. tot genezing van een zieke. Woensdag: 7.30 lm voor Willem Vervuurt. Donderdag: 7.30 lm tot dankzegg. Vrijdag: 7.30 lm v. overledenen. Zaterdag: 7.30 lm v. overledenen; biechten van 6—7 u.; 8 u. lof t.e.v. Maria, Accolieten: Erben Willy en Smedts Wim. Kerkpoetsen: Dina Cleven en Lucie de Krijger. A.s. zondag in beide H. Missen preek en collecte door missionaris Groetelaars. PAROCHIE CASTENRAY lie Zondag na pinksteren: onder de H. Missen 2e collecte, de door het Episcopaat voorgeschreven col lecte voor de Kath. film-actie; 7.30 vroegmis v. parochie; 10 u. hoog mis t.e.v. H. Brigida voor de leden vd. broederschap v. H. Brigida; na de H. Mis verering vd. relikwie. Maandag:- 7.30 wordt H. Comm. uitgereikt, eveneens onder H. Mis; 9 u. gez. jrd. v. Leonard Peeters. Dinsdag: 7.30 H. Comm.; 9u.gez. H. Mis v. Maria Philipsen-Philipsen. Woensdag: 7.30 H. Comm.; 9 uur gest. gez. jaard. v. Martinus Ver- Thomassen Bedden-recian in prima damasi en binnenvering in prima damasi Ledikanten, stoelen, talels, toilettafels, nachtkastjes in iedere kleur Irbc üomassei hoeven en Theodora Geurts. Donderdag: 7.30 gest. gez. jaard. voor Petronella Friezen. Vrijdag: 7.30 H. Mis tot int. van fam. Nellissen—Geurts. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vr. v. Alt. Bijst. tot int. van hen die hiervoor oiferden; van 78 u. biechten; 8 u. lof en rozenhoedje. A.s. zondag le zondag vd. maand. Maandel. buitengewone collecte voor de kerk. Kerkpoets: Jet Maes en Tony Arts. PAROCHIE OIRLO 11de Zondag na Pinksteren, 4de zondag der maand: 6.30 H. Comm. 7 u. en 8.30 leesmissen, 10 u. pa- rochiemis, 3 u. rozenkrans en lof, daarna vergadering H. Familie afd vrouwen; le collecte vd. kerk, 2de vd. R.K. Filmcentrale. Maandag 7.30 gest. jaarg. Maria Minten. Dinsdag 7.30 best, zieled. Gerard Bisterfels, Maria Peters en overl. kinderen. Woensdag 7.30 zieled. Maria E. Hellegers, besteld door de buren. Donderdag 7.30 zd. Maria Minten. Vrijdag 7.30 gest. jg. Petronella van de Ven. Zaterdag 7.30 best. hoogmis int. bevordering priester- en klooster roepingen, 57 biechten, 7 u. Ma rialof. A.s. Zondag, le zondag der maand buitengewone collecte, bijzondere aanbeveling. RECTORAAT HEIDE 11de Zondag na Pinksteren, 7.30 t.e.v. O.L. Vr. v. Oostrum behoude nis der Kranken tot bijz. int., 10 u. hoogmis uit dankbaarh., 2.30 Lof. Maandag: 7.30 verlaten zielen. Dinsdag: 7.30 Lamb. v.Vechel en Anna Maria Gertruda Arts. Woensdag: H. Augustinus, 7.30 v.d. jeugd. Donderdag: Onthoofding v. d. H. Johannes, 7.30 Lamberdina Baltus- sen-Poels. Vrijdag: 7.30 overl. fam. Muysers Spee. Zaterdag: 7.30 Huberdlna Wis mans, 7 u. biechten door een Pater, 7.30 Lof. Door in alle maten voorradig beter gekleed toch minder besteed

Peel en Maas | 1957 | | pagina 2