Is kanker te genezen? Dit jaar weinig appels voor de dorst SPORT Znster Reintjes schrijft oit de Congo: Geitenkeuring Uit Peel en Maas Zaterdag 24 augustus 1957 No 34 ACHT EN ZEVENTIGSTE JAARGANG Hl PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE FIRMA VAN DEN MÜNCKHOF WFFKTRT AH VHOP VP1MRAV PN HM^TRPTCFN ADVERTENTIE-PRIJS: 8 ct. per m.m. ABONNEMENTS- GROTESTRAAT 28 TELEFOON 512 GIRO 150652 VV ClwlVDJU/iU V KJKJMX V DiMX/i I Erl^l KJ ÏYIO 1 AErllEfil PRIJS PER KWARTAAL f 1.40 BUITEN VENRAY t 1.60. Een beeld van langdurig, soms ondraaglijk lijden, een onherroepe lijke dood, staat de meeste mensen voor ogen, als zij het woord „kan ker" horen. Angst voor deze „nieuwe en zo duistere volksziekte, voor het lot van de ongeneeslijke patiënt, be rooft tallozen van hun rust en van hun vertrouwen op een mogelijke genezing. Kanker is geen nieuwe ziekte, is zelfs al eeuwen oud. Bij Egyptische mummies heeft men met Röntgen stralen kanker kunnen vaststellen. Door de enorme vooruitgang van de medische wetenschap zijn, vooral de laatste dertig jaren, allerlei ziekten, die een grote sterfte met zich meebrachten, bedwongen. Denk slechts aan de tuberculose, aan de zuigelingensterfte, aan be smettelijke ziekten, aan longont steking, aan complicaties na ope ratieve ingrepen Welk een ommekeer hebben het peniciline en andere moderne ge neesmiddelen niet gebracht! De mensenleeftijd is zo niet al léén verlengd, maar ook méér mensen profiteren van deze ver lengde levensduur. Is het wonder, dat de kanker, die als regel mensen boven het veertigste jaar treft, nu meer slachtoffers kan maken? Dat de relatieve sterfte tenge volge van deze ziekte toeneemt, is een feit, één van de zes sterfge vallen berust op kanker. Bij de doodsoorzaken staat kanker nu op de tweede plaats. Wat is kanker eigenlijk? Ons lichaam is opgebouwd uit kleine celletjes. Deze cellen delen zich, aanvankelijk snel totdat het lichaam volgroeid is, later langza mer om afgeleefde cellen te ver vangen. Dit evenwicht wordt verstoord als één cel zich anders gaat ge dragen. Er worden snel nieuwe onrijpe cellen geproduceerd, die of wel goedaardig, door een kapseltje omgeven, het gezonde weefsel opzij duwen, ofwel kwaadaardig het nor male weefsel binnendringen, dóór- groeien en na verloop van t;ijd zich in het lichaam gaan verspreiden. Waèrom een cel zich zo plotse ling onttrekt aan het normale delingstempo, is dé grote vraag, waarvoor de geleerden zich gesteld zien, een nog steeds onopgeloste vraag, die dringend om antwoord roept. 0— U zult nu uit het voorgaande wel begrepen hebben, dat niet iedere patiënt met kanker ongeneeslijk is. Operatief ingrijpen, bestraling, radio-actieve geneesmiddelen, zijn wapens in de handen van de arts om genezing te bewerkstelligen, óók bij de kwaadaardige vormen, indien tijdig ontdekt. En met succes! In de Verenigde Staten leven bijna een miljoen mensen, die ge nezen zijn van kanker Ook in Uw eigen omgeving zult U hen kunnen vinden, de mensen, die niet praten over hun genezen kwaal, omdat ze de ware ziekte niet kenden, ofwel omdat ze niet geloven aan de genezing ervan. In het Nederlands Kanker-Insti tuut te Amsterdam, het Radio- Therapeutisch Instituut te Rotter dam, de Dr. de Bruïne-Groeneveldt Stichting te Amsterdam, in de kankercentra te Groningen, Utrecht Leiden, Amsterdam, Nijmegen en te Maastricht, Eindhoven, Middel burg, Deventer en Leeuwarden, wordt intensief gewerkt. Zowel het opsporen van oorzaken en bevorderende omstandigheden, als het vinden van doeltreffende geneesmiddelen en behandelings wijzen, is de taak, waarvoor de grote staf van medewerkers zich geplaatst ziet. Het Koningin Wilhelmina Fonds, gevormd van het geschenk, dat 't Nederlandse volk Hare Majesteit aanbood in september 1948, exploi teert deze instellingen, geeft steun aan individule onderzoekingen, aan de nazorg van kankerpatiënten, aan de opleiding van kankerspecia listen. Jaarlijks is hiervoor anderhalf miljoen gulden nodig De zorg, om dit bijeen te bren gen, ligt in de handen van ons allen. Het gaat immers om de gezondheid van ons volk, om onze oudere mensen, om onze jonge volwassenen, om onze jeugd, die vol verwachting de toekomst tege moet ziet. 0— Op 31 augustus, de verjaardag van Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Wilhelmina, zult U allen een collectezakje thuis bezorgd krijgen, dat in de loop van de week van 16 september weer zal worden opgehaald. Laten wij bedenken, wat Mr. Dr. F. J. Houben, commissaris der Ko ningin in Limburg, zei in zijn toe spraak op 31 augustus 1955: „Wanneer wij zelf in het genot van een goede gezondheid zijn, vervuld van dankbaarheid te genover de Gever van dit on schatbaar goed, dan zal in het moment van het geven van een gift voor onze lijdende mede mensen tevens een vreugde liggen opgesloten, een vreugde, die onmeetbaar, die onpeilbaar is." Th. VAN DEN ERENBEEMT, voorzitster Ned. Ver. tot steun aan het Kon. Wilhelmina Fonds afd. Venray. NGANDAJIKA, 20 juli 1957 Daar ik zoveel hartelijkheid on dervonden heb bij mijn vertrek naar de missie, kom ik U langs deze weg allemaal hartelijk dank zeggen voor de geestelijke en gel delijke steun, die ik mocht ontvan gen voor mijn vertrek naar de Congo. Als dank wil ik U dan enkele ervaringen neerpennen over dit verre land. Toen we op 17 mei op onze mis siepost arriveerden, wapperden de vlaggen ons een welkom toe. 't Was avond en zodoende was de meeste drukte al voorbij. Na O.L.Heer dank gebracht te hebben en we onze medezusters ons reis verhaal verteld hadden, gingen we slapen. Dit gaat ook hier niet zo gemakkelijk, omdat het nogal warm is en vaak erg benauwd. Een mus kietennet zorgt er echter voor, dat er geen muggen of ander gedierte in je bed komt. De volgende morgen werd ons een hulde gebracht door de zwarte schooljeugd. Dat was werkelijk machtig om te zien, allemaal die zwarte kroeskopjes op blote voetjes onder een blakende zon. Nadat er gezongen was en er enkele dansjes waren uitgevoerd, kwam er een onderwijzer naar voren, die ons in de inlandse taal, uit naam van geheel de missiepost hartelijk welkom heette en ons een rijk apostolaat toewenste. Een rijk apostolaatde mensen hier zijn erg arm en nog veel heiden. Ze gaan met alles naar hun to venaar, die 't zelfs in deze 20ste eeuw nog druk heeft. Vroeger heb ik missieverhalen gelezen van de zwartjes ln Afrika nu zit ik er in werkelijkheid en 't is waar, het is een arm volk met veel heidense gebruiken, die er niet uit te krijgen zijn. 's Zondags gaan we meestal naar de dorpen, dan komen we in nauw contact met de mensen, je leert hen kennen en ziet hun ellende. Overal waar men komt is er een opperhoofd. Deze moet geëerd wor den en iedereen is hem onderdanig. Heeft de missie het opperhoofd gewonnen, dan is weldra het hele dorp katholiek. Maar de rijkdom van een opperhoofd wordt gemeten naar het aantal vrouwen en geiten dat hij heeft. Daarom is 't ook zo moeilijk om een opperhoofd voor ons geloof te winnen, want om af stand te doen van z'n vrouwen valt hem erg zwaar. De woningen der zwarten zijn erg primitief, het zijn hutten, gebouwd uit gestampte aarde met 'n rieten dak. Een opening dient voor deur. Rechtop kun je er niet in staan, ze dienen enkel voor in te slapen. De mensen wonen meer buiten, waar ze ook hun potje koken. Het eten bestaat in hoofdzaak uit ge^ stampte maniok in water gekookt. Daarna wordt het gekneed tot brei, Hierbij eten ze vlees, vis of rupsen waar ze dol opzijn, 'nSoort groen te uit het bos met mieren is ook een van hun lievelingskostjes. Als de avond valt en de maan verschijnt, dan moeten de zwarten dansen, hiervan leven ze. Altijd hetzelfde eentonige tamtam-muziek. Dan zwiert en zwaait iedereen, zelfs de kleine kinderen op moeders schoot maken de deinende bewegin; mee. Nu wil ik U nog iets vertellen over het klimaat, 't Is hier altijd warm, heet en de zon staat heel de dag boven je hoofd, 's Morgens tegen half zeven is het pas licht en 'savonds om half zeven is het donker. De schemering is heel kort. Men kan de zon zien dalen en bin nen een kwartier is 't donker. Dan behelpen we ons maar met een of andere lamp. Het jaar is hier ingedeeld in een nat en droog seizoen. Van eind augustus tot be gin mei is 't nat seizoen, maar vanaf half mei tot eind augustus valt er geen druppel water. Het is hier nu ontzettend droog, alles is verschroeid en er groeit niets. Dag in dag uit de hete tro penzon boven je hoofd. De wegen zijn geweldig stoffig, allemaal van dat heel fijne zand. In het natte seizoen daarentegen zijn de wegen onbegaanbaar van de modder, het is dan één modder poel. Beste mensen van Venray en vooral van Leunen, ik hoop, dat ik U een plezier gedaan heb door U in het kort enkele dingen te ver tellen. Ik zou nog door kunnen gaan, maar het zoute lang worden en de tijd is nu erg kostbaar. Mis schien later nog eens. Mag ik U dan nogmaals allen, vrienden en bekenden, vooral de mensen van Leunen en toch zeker de pioniersters van de B.J.B. har telijk bedanken. Mag ik U dan vragen om in Uwe gebeden onze missie en ons werk te gedenken, maar vooral de arme zwarten, die nog nooit iets gehoord hebben van Gods goedheid en barmhartigheid. Ik bid voor U allen, opdat O.L. Heer uit Uw midden nog meer werkers naar Zijn Wijngaard stuurt want er is zoveel te doen! Dat er steeds meer gehoor mogen geven aan Gods roepstem. Ik dank U allen, Uw dorpsgenote, Zr. M. GERVASIA, Zr. van Barmhartigheid, (Betsie Reintjes) Er is zorggedragen, dat u zondag morgen niet speciaal vroeg naar de kerk behoeft te gaan om een pleis ter te bemachtigen. Voor iedere katholieke nederland- se vrouw of man boven de pl.m. 16-jarige leeftijd is één pleister vervaardigd. Wanneer iedereen 1 pleister ontvangt (die gratis wordt verstrekt) dan behoeft men noch vroeg naar de kerk te gaan, noch zich te verdringen bij hen, die pleisters verstrekken. Er is ook een EHBO-colle< Be denk die mild en royaal, allerminst ondenkbaar, dat u gens zilver in de collectebus neert en u reeds 'savonds terugontvangt. Het is wet (ouderwetse) pleister-actie rnc. geheim! 1. Let op de collectebus die óók op het kerkplein aanwezig is; 2. Draag zorg, dat de pleister vocht- en zonvrij wordt be waard; 3. Laat hetcouvertje waarineen pleister zit, gesloten tot het tijdstip waarop het geheim wordt geopenbaard. Wanneer u geen prijs van f 1.000 (in geld uit te keren en bovendien belastingvrij) wenst, dan kunt u gerust het vorenstaande advies in de wind slaan. Wilt u wel mede dingen naar 100 beschikbaar ge stelde prijzen met een totale waarde van ruim f 12.000 Volg dan het advies nauwlettend PP» Wees niet nieuwsgierig noch zenuwachtig en blijf zondag 25 augustus kalm! Kopen kunt u de pleister niet, noch moogt u trachten voor geld of goede woorden pleisters te be machtigen. Kinderen beneden 16-jarige leef tijd ontvangen geen pleister. Nadat er vorig jaar ellende dreigde te komen in vele gezin nen van landbouwers, omdat de oogst deels verregende, tobben we dit jaar met klagen de fruittelers. Uit de nood kreet, die is opgestegen, blijkt dat vele fruittelers in grote zorgen zitten. De oorzaak daar van moet worden gezocht in de nacht van 7 op 8 mei jl., toen een ferme nachtvorst optrad, waartegen de bloesems niet bestand waren. Lang was er nog hoop op herstel bij de leken, die nog wel eens op overdreven berichten worden getracteerd, maar bij deskundi gen was die hoop na enkele weken reeds verdwenen. Want ook na die achtste mei kwam er nog een reeks van zeer koude nachten, die de „achter hoede-gevechten" van koning winter voltooiden en onze vitamine-leveranciers in de dop decimeerden. Een ramp bedreigt de telers. Velen hebben dit jaar geen of vrijwel geen opbrengst van hun bedrijf. Na de oorlog is de buitenlandse concurrentie in fruitland zeer scherp geworden en voor onze gemengde landbouwbedrijven was het kiezen of delen. Dit onderdeel van het bedrijf moest óf gemoderniseerd worden, óf ondergaan. En zo zijn velen er toe gekomen om met steun van het rijk weliswaar, toch hun goed geld in een nieuwe boom gaard te zetten en in deze natuur- lekkernijen te investeren. Elk jaar verwacht men dan het goud aan de bomen te zien hangen, maar hoe men ook kijkt, dit jaar hangt er zelfs geen koper. Een tocht door de boomgaarden is dit keer geen genoegen. Het lijkt -.-■•el alsof alle vrachte- zijn geplukt, zo weinig zijn cr vinden en men kan geen ooftsoi van werden 5 stuks aangevoerd door A. Dijkmans uit Venray en behoren tot de Drentse gelten de zgn. Toggenburgerstam. Vier stuks werden geklasseerd in 1, 2, 3, en 4e prijs. De bonte bok werd geklasseerd in de 5e prijs. Binnen enkele maanden zal in Nrd.-Limburg en Oost-Brabant een actie aanvangen tot werving van nieuwe leden, die in het bezit zijn van geiten. Zij zullen waarschijnlijk onder de bond Venray gebracht worden. Venray is de enigste plaats van Limburg waar jaarlijks een stam boek en premiekeuring gehouden wordt van geiten, die georganiseerd wordt door de Geitenfokvereniging Venray en omstreken. Bij deze vereniging zijn aangeslo ten Venray, Horst, Vierlingsbeek en Oploo. In totaal telt deze bond nog 27 leden. Op de zaterdag gehouden stam boek- en premiekeuring verschenen 23 geiten op het schietterrein van de schutterij het Zandakker aan de Vlakwaterweg. De jury bestond uit de heren W. Venner uit Baexem en G. Hoezen uit Belfeld. Volgens het rapport van de jury was prima materiaal aangebracht. De prijzen werden als volgt uit gereikt: Oudere geiten. Coba, A. van Duijnhoven la, Anna, J.Janssen 2a, Marijke, A. van Duijnhoven lc, en Betsy, A. Barents 2a, te Venray; Sientje, H. Reintjes 2b, StAnthonis; Nellie, Fr. Theunissen 2c, Horst. Twee-jarige geiten. Sientje, Fr. Theunissen la, Horst. Een-jarige geiten. Marijke, Cor Geerts, Oploo la; Kitti, Piet Evers, Venray lb; Anna, H. Reintjes, St Antonius 3a. Lammeren. J. Janssen, Yssel- steyn la; P. Evers Venray lb en lc. Bokken. Tweejarige bok le pr. fokver. Venray en omstreken. Drie bokken van de vereniging Venray, werden goedgekeurd en overgenomen door de provinciale bond. Deze dieren zullen komen te staan te Heerlerheide, Weert en Bergen. van 24 augustus 1912 Pater A. Tillemans, hield de feestpreek bij de eerste plechtige H. Mis van Pater G. Pouwels M.S.C., op 18 augustus. van 17 augustus 1907 De heer Alfons Vermeulen, onderwijzer te Zeddam, zoon van het hoofd der school alhier, behaalde te Arnhem de hoofdakte. Tot president der Zuivelfabriek „Venray", werd gekozen de heer Jean Poels. In de Zwaan werd aanbesteed 't bouwen van 3 woonhuizen aan de Schoolstraat, voor rekening van J. Bekkers, J. Kusters en P. Schols, met bijlevering van alle materialen. Er waren 5 inschrijvers. Hoogste G. Ambrosius met f 9,060. Laagste Louis Wijnhoven met f 6.800, aan wien het werk gegund werd. Te Oostrum ontstond brand in de schuur van G. Hofmans, welke op het woonhuis oversloeg. Ook de nabijgelegen boerderij van R. Ver rijdt geraakte in brand en in korte tijd was van beide boerderijen niets meer over als puin. De woning van Gruntjes kon nog behouden blijven. Vee en inboedel werden gered, doch de ingeschuurde oogst ging ver loren. Op 17 sept. zou aanbesteed worden het maken van een grint weg van Veltum naar de Heide. van 2G augustus 1911 De gemeenteraad vergaderde op 19 augustus. De verordening Hand- en spandiensten werd Ko ninklijk goedgekeurd. Pater Gerlach Roy en O.F.M., slaagde op 19 augustus te Utrecht, voor staatsexamen. De kommies van de Rijksbe lastingen, Thissen, werd benoemd te Geldrop. De dames A. Vermeulen en M.B.H. Wismans, slaagden voor de hoofdakte. Het gevreesde mond- en klauw zeer breidde zich uit. van 27 augustus 1913 Het hoofd van de school te Merselo, de heer J. H. Jaspers, slaagde voor akte Frans L.O. opnoemen, die uitgezonderd is van de vorstschade. De kersentijd is reeds voorbij, maar er zullen er velen zijn, die dit jaar de vrucht niet hebben beproefd. De oogst bedroeg nog niet het derde deel van die in 1956 zelfs conservenfabrikanten zouden f 2.hebben moeten betalen om een kilo machtig te worden. Bij een dergelijke prijs ls liet kwaad kersen eten Schraalhans regeert Het lijkt wel alsof ook in de natuur een soort bestedingsbeper king is ingezet. De regering heeft aangekondigd dat zij geen appeltje meer voor de dorst voorradig heeft en nu schijnen de boomgaarden met een zelfde slagzin het seizoen tegemoet te gaan. Overal in Europa is schraalhans keukenmeester. Men verwacht op de veilingen een aan voer van appels, die nog niet de helft zal bedragen van het vorig jaar toen er 270 miljoen kg werd verhandeld. De misère zou niet zo groot zijn als het buitenland de slechte oogst van Nederland zou kunnen com penseren. Daar zal vermoedelijk geen kans op zijn, want de berich ten uit het appelgebied van de Elbe in Duitsland zijn al even slecht als die uit de Betuwe en zuid-Tirol. In België en Frankrijk zal het aanbod evenmin groot zijn. Het gunstigst blijkt de oogst er nog voor te staan in enkele streken langs de kust van Zeeland en Hol land, terwijl daarnaast in de Po- vlakte van Italië een vrij goede opbrengst kan worden verwacht. Onnodig te zeggen dat deze appels op de markt zullen worden gewor pen als een druppel op een gloeien de plaat. Ook peren en crulinrn hc-per** 30 miljoen kg. d.w.z. ongeveer het derde deel van het vorig jaar. Nog slechter is de situatie bij de pruimen, die het vijfde deel van het vorig seizoen niet zullen halen. En het jaar 1956 was bepaald niet best. De oogsten van rode en zwarte bessen waren dermate slecht dat de prijzen respectievelijke het drie- en zevenvoudige bedroegen van het vorig jaar. Het behoeft nauwelijks betoog, dat zowel de huisvrouwen als de telers en conservenfabrikanten de ontwikkeling op de ooft- en fruit markt met zorg gadeslaan. De huisvrouw zal dit jaar op de fruit markt geen compensatie vinden voor andere dure levensmiddelen. Dit zou een nadelige invloed kun nen uitoefenen op de gezondheids toestand van ons volk. Gelukkig hebben wij dit jaar reeds meer van zonneschijn kunnen genieten dan in 1956 en kunnen wij ons gelukkig prijzen met een gunstige groente-oogst, zodat de groentehandel niet over de gehele linie een ongelukkig gezicht behoeft te zetten. Zo kon men ons een goedkope andijvie voorzetten, ter wijl de prinsessebonen ook niet tegen vorstelijke prijzen behoefden te worden verkocht. Er zijn zelfs groentesoorten, die met het prijs peil tegen het minimum aanleunen, zodat er altijd wegen zijn te vinden voor een goedkope voeding. Wat is er wel? De met zon gevulde tomaten zullen dit jaar wel in behoorlijke hoeveelheden worden aangevoerd, zodat men voorlopig althans nog geen gebrek aan vitaminen behoeft te vrezen omdat de groenten onbe taalbaar zullen zijn. De meestal in zuur opgediende producten als komkommers en augurken, die ons vorig jaar een dubbel zuur gezicht deden zetten omdat ze zo schaars en duur waren, lachen ons dit seizoen wel zoet zuur toe, want de oogsten zullen goed zijn. In de regelmatige voorziening van groenten en fruit speelt uiter aard de conservenindnstrie een be langrijke rol. De fabrikanten heb ben bij de hoge prijzen van het zachte fruit menigmaal de wenk brauwen gefronst. Zij worden er nogal eens van beschuldigd als prijsopdrijvers op te treden. Deze gedachte is een geheel verkeerde. Vanzelfsprekend oefenen zij met hun vraag invloed uit op de prijs, maar zij zijn even vrij om te kopen als de huisvrouw. En ook bij hen komt het punt, waarbij als kopers uitvallen, want de producten moe ten tenslotte verkoopbaar blijven. In een slecht fruit jaar als dit worden verschillende soorten niet gekocht en gaat men er toe over het fabricage-schema te wijzigen. Bij de aanmaak kan men binnen bepaalde grenzen schipperen met de grondstoffen, maar men moet steeds binnen het hekwerk van de wettelijke voorschriften blijven. Dit hekwerk is zeer solide en het daar binnen afgepaalde gebied is niet zp erg ruim. Bij alle fruitmleère achten sommige conservenfabri kanten het een gelukkige omstan digheid, dat men nogal wat aard beien heeft kunnen kopen. De oogst was weliswaar geen succes want eerst was het te koud en daarna te warm, maar toch was het aanbod per saldo nog groter dan verleden jaar. Uitgeholde bedrijven Zoals het gehele leven kent ook de groenten- en fruithandel zijn voor- en tegenspoed. Dit jaar zit het prljs-venijn in vruchten en ooft. Met de gestegen suikerprijs zal de hulsvrouw geen lage prijzen voor vruchtenconserven mogen ver wachten. Laat men dan eens bij uitzondering oordelen dat de oor zaken niet liggen bij de inflatie- politiek van de overheid, maar bij een slechte fruitoogst. En terwijl we een appel eten, die iets meer kost dan het vorig jaar is liet moment gunstig om er over te filosoferen of het juist is dat de bedrijfsgezondheid en de finan ciële kracht van de fruittelers zo zwak worden bevonden, dat men bij een enkele misoogst reeds een beroep moet doen op de overheid om steun en soepelheid bij de belastinginning. Is het bedrijfsleven dan reeds zo ver uitgehold door geldontwaarding en belasting- politiek, dat bij een misoogst geen enkel appeltje meer op de plank ligt voor de gelddorst Wij zijn reeds ver op de weg, die naar instorting leidt van het zelf standig ondernemerschap. En dat op een moment dat wij weldra in de gure wind zullen staan van de europese eenheidsmarkt. Mogelijk is de slechte fruitoogst een voor teken van komende misoogst in onze nationale economie. Distriots-Concoursvan De uitslag was als volgt: Ere-afdeling: I St Oda 1 452 p., 2 St Anna 1 445 p., 3 Diana 433 p., 4 St Anto nius 423 p., 5 St Hubertus 422 p., 6 St Oda 2 418 p., 7 St Joris 1 411 p., 8 Willem Tell 1 405 p., 9 Ons Genoegen 1 381 p., 10 St Se- bastiaan 1 377 p. Klasse A: 1 de Batavieren 1 401 p., 2 Eendracht 1 381 p., 3 Rare schutters 1 381 p., 4 Diana 2 370 p. 5 Ons genoegen 2 370 p., 6 Uit spanning 1 355 p., 7 St Hubertus 2 333 p., 8 St Sebastiaan 2 312 p., 9 St Anna 2 298 p., 10 St Joris 2 275 p. Klasse B: 1 St Oda 3 364 p., 2 St Antonius 2 349 p., 3 de Bata vieren 2 342 p., 4 St Agatha 1 331 p., 5 St Jozef 1 316 p., 6 Diana 3 294 p., 7 Willem Teil 2 293 p., 8 Rare schutters 2 260 p., 9 Een dracht 2 234 p. Klasse C: 1 St Hubertus 3 298p. 2 Ons genoegen 1 292 p., 3 Diana 4 279 p., 4 St Anna 3 269 p., 5Uit spanning 2 249 p., 6 St Agatha 2 248 p., 7 St Oda 4 237 p., 8 Ons genoegen 3 229 p., 9 Willem Teil 3 224 p., 10 De Batavieren 3 220 p., 11 De Batavieren 4 190 p., 12 St Antonius 3 189 p., 13 Ons genoegen 2 179 p., 14 St. Joris 3 160 p., 15 St Jozef 2 133p., 16 StOda5 94 p. Personele prijzen: 1 P. van Ooi, St Oda 49 p. 2 H. vd. Putten, Diana 3x10. 3 L. Heiligers, Willem Teil 4x9. 4 A. Jacobs, St Anna 4x8. 5 J. Siebers, Diana 4x7. 6 M. Claassens, St Joris 4x6. 7 H. Moorrees, St Antonius 4x5. 8 P. Weijs, de Batavieren 3x4. 9 v. Limbeek, Griendtsveen 2x3. 10 H. v. Rijswijk, St Hubertus 4x2 II H. Vermeulen, St Oda 3x1. Drietallen: 1 St Oda, 131 p„ 2 Willem Teil 124 p., 3 St Anna 119 p. Het derde districts-concours zal worden gehouden te Castenray, op 15 september. Op 8 september zal te Olrlo een openingsconcours gehouden worden van de nieuwe schietbanen. De verdachte van moord te Beugen, gearresteerd De 36-jarige Riek J., die werd gezocht in verband met de moord op de 79-jarige weduwe Van Vonderen te Beugen, is dinsdag avond in een woning aan de Brou wersgracht te Amsterdam, door de centrale recherche aangehouden. Het was de rechercheurs bekend, dat de vrouw in Amsterdam, veel kennissen had, die in Grave ver pleegd werden, maar als genezen waren ontslagen. Al deze kennissen werden sinds woensdag gevolgd. Toen bleek de politie, dat een van de als genezen ontslagen vrou wen en ook een man veel op visite kwamen in 'n huis aan de Brouwers gracht, bewoond door een fabrieks arbeider, die nog nooit met de justitie in aanraking is geweest.

Peel en Maas | 1957 | | pagina 1