Kerkelijke Diensten KinJli I Groene Kruis Missionaris Pater A. Op Heg veertig jaren priester. Maria Hemelvaart Burgerlijke Stand Venray ADVERTENTIËN Gerarda Hnberta Peeters P. SIEE Wij verzoeken adverteerders en correspondenten adver tenties en kopie voor het volgend nummer van „Peel en Maas" in verband met de feestdag van O.L. Vrouw Hemelvaart op donderdag a.s. zo vroeg mogelijk, doch uiterlijk woensdagvoor middag aan ons bureau te willen bezorgen. Bij latere inzending kan plaatsing niet worden gegarandeerd. GEVONDEN: autoped, Aarts Kruitwegl; zwart damesvest, Bonants Gasstraat 16a; bruin kinderschoentje, Hoender straat 5G: bankbiljet, L. Swinkels Blltterswijck B 107; rode beurs met lnh„ Clephas Beek weg 10; rijwiel - handpompje, S. de Jong Oostsingel 18; herenhorloge, L. Janssen Ring weg 10 Ysselsteyn; armband, M. Verstraelen Maasheseweg 46a; kin derarmbandje, Leenders Stations weg 19; damespolshorloge, Ewals Oirlo F 20a; bril, Poels Grotestraat 26; jongensbroekriem, Sala Oost- singel 14; kinderfietsje, huissleutel Politiebureau. Verplaatsing Het kantoor van de Rijksmidden- standsconsulent voor Limburg, is verplaatst van Venlo naar Maas tricht. Het nieuwe adres is: Old Hickory- plein 48a, Maastricht, tel. 04400-9185. GESLAAGD De heer v.d. Weyden, leraar aan de nijverheidschool alhier, slaagde te Rotterdam voor de akte N.U. De heer Litjens, aan dezelfde school verbonden, slaagde voor het diploma moderne Bedrijfsadmininistratie te Roermond. Te Rotterdam slaagden voor textielwarenkennis, groep A: de dames M. Potten en M. Rouvroye. Voor het diploma heren en jongens-bovenkleding, heren-mode artikelen en bedrijfskleding slaagde te Rotterdam, de heer Jac. Nooyen Oirlo. Voor het Ass.-diploma Boekhouden slaagde de heer A. Beerkens Fzn., Schoolstraat. Nyverheidonderwijs uitgebreid Het Kon. Besluit is verschenen, waarbij aan de nijverheidschool al hier, toestemming gegeven wordt voor de Opleiding Bewijs Algemene Ontwikkeling (O.B.A.O.), een rijks- gesubsidieerde twee-jarige cursus, die het vroegere VMTO vervangt Deze opleiding die practisch gelijk waardig is aan Mulo B, le leerjaar U.T.S. en voorschakelklas M.T.S. Ze is bovendien een goede voorbe reiding voor leraren bü het nijver- heidonderwijs te Eindhoven. Botsingen Rond het St Annakapelletje zijn met de kermisdagen nog al wat brokken gemaakt. Een 4-tal wagens botsten daar tegen elkaar, maakten flink wat stukken, maar de resp. bestuurders en inzittenden kwamen met de schrik vrij. Aan het beruchte kruispunt Mer- selosewegLange weg, zijn ook weer slachtoffers gevallen. Hier reed L. met zijn brommer tegen een auto, waarbij niet alleen hij zelf, maar ook kleine, welke voor op de tank van de brommer zat, werd gewond. De laatste had verschillende zware vleeswonden en werd in ernstige toestand naar het ziekenhuis ver voerd. De vader L., kon na ver bonden te zijn naar huis terugkeren. Inbraak Toen de familie K. aan het Schoor te Leunen, zondag in de namiddag een bezoek bracht aan Venrayse kermis, hebben onbekenden van de gelegenheid geprofiteerd, om hun huis eens te inspecteren. Men heeft een ruit ingeslagen en is toen eens rond gaan neuzen. Uit de slaap kamer werd een bedrag van pl.m. I 200 meegenomen. Er bleek alleen belangstelling te bestaan voor geld. Andere waardevolle spullen liet men met rust. De Rijkspolitie stelde met behulp van een politiehond een onderzoek in. Terug uit de Missie Te Oostrum arriveerde zaterdag de Eerw. Zuster Truus Lemmens, die na een verblijf van bijna 20 jaren in de missie van India, nu een welverdiende vacantie in Oos trum komt doorbrengen. Zij arri veerde met een medezuster, vrijdag op Schiphol, na een uiterst voor spoedige vlucht vanaf Karachi. Doordat de familie haareerst een dag later verwachtte, was niemand ter verwelkoming aanwezig. Ondanks een verblijf van bijna 20 jaren onder de inlanders wisten de twee zusters zich toch te redden en werd Oostrum in goede welstand bereikt. Hun kleding, die is aangepast aan de Indische gewoonten en gebrui ken, trok wel zeer de aandacht. Zuster Lemmens is een van de weinig Europese zusters uit de orde, welke haar broer Mgr. Galesius Lemmens in 1937 heeft gesticht, de Franciskaanse missiezusters van Christus-Koning, die zich vooral specialiseren op het onderwijs en de ziekenverpleging. Wegens Maria Hemelvaart geen consultatiebureau. Nieuwe kapelaan te Venray Als opvolger van kap. Keijsers is door Z.H. Exc. Mgr. Dr. Lemmens Bisschop van Roermond benoemd aan de Petrus Banden, de weleerw. heer Geerits, thans kapelaan te Hoensbroek. Openstelling Postkantoor op 15 aug. Maria Hemelvaart Het kantoor is geopend: voor de postdienst slechts tot 10 uur voormiddag; de openstelling voor de telegraaf blijft ongewijzigd; de verzending correspondentie als op werkdagen; die dag wordt slechts een bestel ling uitgevoerd. KERMIS 1957 Venrayse kermis 1957 loopt op zijn eind. Morgen zondag nog een kleine algemene repetitie, maar dan is het onherroepelijk afgelopen. De kermis heeft zich dit jaar geken merkt door prima zomerweer en een druk bezoek. Zondag was het zelfs ongekend druk. Dientengevolge zijn er goede zaken gedaan en de verschillende kermisspullen met de café's hadden dan ook geen klagen, Op 13 aug. zal de Z.E. Pater A. Op Heij uit Oirlo, de dag herden ken, waarop hij 40 jaren geleden te Helden-Panningen de H. Priester wijding ontving. Pater Op Heij studeerde de eerste zes jaren aan het Klein Seminarie te Wernhoutsbrug-Zundert, waarna hij het noviciaat en de verdere studie volbracht in het klooster der Eerw. Paters Lazaristen te Helden- Panningen. In 1917 ontving hij aldaar de H. Priesterwijding. In de herfst van hetzelfde jaar vertrok hij vol jeug dige moed naar China. Daar de oorlog nog over vrijwel de gehele wereld in al zijn ver schrikkelijkheid voortwoedde, was dit geen kleinigheid. Hij zag zich verplicht via Rusland en Siberië zijn arbeidsveld op te zoeken, waar in hij na veel moeite tenslotte slaagde. In China werd hij op verscheidene plaatsen parochieherder en na een rijk en vruchtbaar missieleven keerde hij in 1930 met verlof naar zijn dierbare woonplaats terug. Na zijn tweede vertrek in 1931 wachtte hem een eervolle taak als professor aan het groot seminarie te Chalo in Peking. Aan de vorming van tal van in landse priesters heeft hij medege werkt en dat was maar gelukkig ook, want nadat het burgerlijk be stuur door de communisten was overgenomen, bleek weldra, dat de missionarissen, als ongewenste vreemdelingen over de grens wer den gezet. Behouden kwam hij weer voor de tweede maal in zijn geliefde ge boortedorp terecht. Een tijdperk van 34-jarige mis- siearbeid was hem niet genoeg. Het tekort aan priesters in Frank rijk, dat de oudste dochter der Kerk genaamd wordt, ging hem zodanig ter harte, dat Pater Op Heij voor de derde maal te velde trok voor O. L. Heer en wel als professor aan het groot seminarie te Verdun. Zijn verdienstelijk werk als mis sionaris en professor werd beloond door zijn benoeming tot ere-ka- nunnik van het kathedraal kapittel te Verdun. De inwoners van Oirlo menen zeer terecht, dat dit heugelijke ju bileum niet ongemerkt mag voor bijgaan. Er heeft zich inmiddels een comité gevormd, om met mede werking van de gehele dorpsge meenschap, deze eenvoudige, har telijke, zeer verdienstelijke priester een passende hulde te brengen, Pater Op Heij zal op die bewuste 13 aug. een plechtige hoogmis tot dankzegging opdragen in de pa rochiekerk te Oirlo. Daarna heeft de huldiging plaats in zaal Rongen. Alle inwoners van Oirlo maken zich op, om hun be minde dorpsgenoot een heerlijke en onvergetelijke dag te bezorgen. Paardensport Op het ruiterfeest te Hegelsom, werden de Peeldravers 2e, bij dres suur 8-tallen zware klasse. In de middelklasse werd Ons Genot Leu nen 4e. F. v.d. Weyer uit Yssel steyn, hield Venrays vlag hoog bij individuele dressuur en springen zware klasse. Fr. Litjens werd 2e bij de lichte klasse springen en G. Loonen Oirlo 2e bij de middelklasse. TREIN ONTSPORING Donderdagmiddag ontspoorde te Helmond de postwagen van de electr. trein Helmond-Eindhoven. Twee postbeamten en een viertal arbeiders, die ter plaatse aan het werk waren, werden hierbij ge wond. Er ontstond -een geweldige ra vage, doordat over een kilometer lengte de rails en bovenleiding zwaar werden beschadigd. Een en ander had uren vertraging tot gevolg. Schilderswerk wordt tijdens de wintermaanden niet gesubsidieerd. In verband met de situatie op de arbeidsmarkt heeft de minister van sociale zaken en volksgezondheid evenals vorig jaar besloten de ko mende winter geen subsidie te verlenen voor de kosten van schil derswerk. Te véél rood wild tussen Ede en Arnhem Ongeveer honderd herten in het vrije revier van de Nederveluwe zullen in de korst mogelijke tijd moeten worden „afgeschoten". De schade, die het rood wild aan boeren- akkers en aan bosaanplantingen aanricht, is nl. de laatste maanden zo groot, dat deskundigen geen heen andere oplossing zien dan tot een rigoureus afschot over te gaan. Verlaging baconprijs met 5 cent per kilo. In de Woensdag te Utrecht ge houden vergadering van het pro- duktschap voor veé en vlees werd besloten de baconprijs met 5 cent te verlagen en te brengen op f2 30 per kilo en tevens de gewichtsgrens van baconv&rkens terug te brengen tot 68 kilo. De positie op de rundermarkt was volgens de voorzitter van het produktschap gunstig te noemen. De onlangs getroffen maatregel om export en import van rundvee zoveel mogelijk in evenwicht te houden, bleek algemene instem ming te vinden, zowel bij de groot handel, als bij de veehouders. Alleen werd geklaagd over de hoge inkoopprijzen van runderen, van jong vee voor de vetweiderij. Zowel melk- als gebruiksvee is op het ogenblik zeer duur, waardoor de handel over het algemeen een rustig beeld geeft. Wasprijzen wassen 6 tot 9 pet. Het ministerie van Economische Zaken heeft een verzoek tot prijs verhoging van de organisatie van wasserijdirecties goedgekeurd. Wasserijen die hun prijzen niet hebben verhoogd sinds 31 decem ber 1955, mogen nu hogere prijzen in rekening brengen. De wasserijen die kolen als brand stof gebruiken kunnen 6 pet. meer vragen en wasserijen die olie als brandstof gebruiken 9 pet. In Gennep botste een luxe wagen tegen een bus van de Zuid ooster, werd 15 m meegesleurd. Het resultaat was 3 doden en 1 zwaargewonde welke inmiddels ook is overleden. - In Wessem overleed zaterdag pastoor Steinhart, terwijl hij aan het biechthoren was. De Maastrichtse politie vond zondag het echtpaar ConinxJans sen, dood op de divan aari. Men ver moed, dat gasverstikking de doods oorzaak iS. Zondag 25 aug. wordt te Horst, de wandeltocht 1957 gehouden. De tochten zijn 40, 25 en 15 km. In schrijven bij J. van Heyster, Wil- helminaplein 17 en H. v. Lieshout, Hoofdstraat 6 Horst, tel. 04709-613. Een groepje van vijf jongelui uit Beers, fietste Woensdagmorgen van Verviers naar Jalhy. Drie van hen lieten zich dooreen vrachtauto voorttrekken, maar toen deze in Vervifontaine kwam, versnelde de chauffeur zijn vaart, met het ge volg, dat de fietsers moesten los laten. Een van het drietal, de 20- jarige mej. P.P. verloor daarbij de macht over het stuur en kwam te vallen. Zij liep daarbij een schedel breuk op en overleed korte tijd later. Men verwacht binnenkort, dat dat de prijzen van jam enlimonade- siroop omhoog zullen gaan, i.v.m. de gestegen suikerprijzen. Christus, die zelf de bitterheid van de dood heeft willen proeven, heeft Maria niet behoed voor de lichamelijke dood, maar Hij heeft haar lichaam al heel spoedig ver heerlijkt doen verrijzen en haar met lichaam en ziel ten hemel op genomen. Zo is Maria's ten herael-opneming voor ons een groot teken, dat wij ook zeker kunnen zijn van onze verlossing. Al zijn wij dan niet zo volmaakt verlost als Maria, wij zijn toch ook verlost van duivel en zonde bij ons H. Doopsel; door de heiligmakende genade hebben wij reeds enigermate deel aan Gods eigen leven als kinderen van God. Pas na de dood kunnen wij ten- volle genieten van ons kindschap Gods in de hemel. En als Christus terugkomt op het einde der wereld, zal Hij ons gestorven en reeds ver gane lichaam verheerlijkt doen verrijzen. Ja, wij geloven dat Christus onze Verlosser leeft en dat wij zullen verrijzen uit het stof op de dag van het Laatste Oordeel. Daaraan moeten wij denken, als wij het feest vieren van Maria's ten-hemel-opneming. Wij willen ons tevens voornemen, om Maria ook meer als onze Moeder te gaan eren. Een kind van Maria kan immers niet verloren gaan, zo verzekeren ons vele grote heiligen. Een christen, die Maria werkelijk als zijn Moeder eert en liefheeft, maar dan natuurlijk ook God ais zijn Vader in de hemel bemint en gelooft, dat Christus zijn Verlosser leeft, zulk een kind van Maria kan onmogelijk verloren gaan. 15 AUGUSTUS Een groot teken aan de liemel, Dit feest is het grootste der Maria-feesten. Voor elke christen, die gelooft, dat Maria onze Hemel se Moeder is, is het ook een groot feest, waarpp hij zich verheugt zulk een goede Moeder te hebben hier boven, die hem beschermt en door haar almachtige voorspraak bij God, voor hem alles kan verkrijgen wat nodig is om eeuwig gelukkig te worden. Maria Hemelvaart is eigenlijk niet de juiste naam. We spreken wel van Christus'Hemelvaart. Chris tus is door eigen macht, omdat Hij God en mens tegelijk is, van de dood opgestaan en ten hemel op gestegen. Maria is ook spoedig na haar dood verrezen en ten hemel gevaren, maar dat heeft Zij, zoals al haar verheven voorrechten, aan Christus te danken, die Maria, Zijn Moeder, zo volmaakt mogelijk heeft willen verlossen. Wjj vieren op dit feest, dat Maria's lichaam niet in het graf bleef rus ten, maar spoedig na haar dood weer met haar vlekkeloze genade volle ziel werd verenigd en Maria toen met lichaam en ziel ten hemel werd opgenomen. Dit hebben de christenen al in de eerste eeuwen vanaf de stichting der Kerk geloofd en op een afzon derlijke feestdag gevierd. Onze H. Vader de Paus heeft 1 november 1950 deze waarheid plechtig en met zijn hoogste, onfeilbare gezag, als geloofspunt afgekondigd: „De onbevlekte, altijd maagd gebleven Moeder Gods Maria is, nadat zij haar aardse leven heeft voleind, met lichaam en ziel in de hemelse heerlijkheid opgenomen". Op dit feest houdt de Kerk ons het visioen van Sint Jan voor, zo- wij dit lezen in het Boek der Openbaringen: „Een groot teken verscheen aan de hemel: een Vrouw, bekleed met de zon, de maan aan haar voeten en op haar hoofd een kroon van twaalf ster ren (H.13.v.1) Inderdaad is Maria's verheffing een groot teken aan de hemel voor wie gelooft in Christus als Verlos ser, van de wereld. Het is een groot teken, dat ook de hedendaagse mens, die door de stoffelijke welvaart bijna alleen maar denkt aan stoffelijke dingen, wijst naar hogere dingen, naar het eeuwige leven in de hemelse heer lijkheid. De grote welvaart en de hoge vlucht van de techniek doen ons gemakkelijk vergeten, dat wij het zonder de verlossing van Christus niet kunnen stellen. Christus heeft ons verlost van duivel, zonde en dood. Maria is door Christus zo volmaakt mogelijk verlost. Hij heeft haar behoed voor de erfzonde en elke andere zonde en haar met een volheid van genadegaven be giftigd. van 11 t.e.m. 18 aug. Woensdag, vigilie voor Maria Hemelvaart, géén vastendag PAROCHIEKERK Priester van de week Kapelaan Heijmans 9de Zondag na Pinksteren: 6.30 overl. fam. Jeurissen-Siebers; 7.30 Godefr. Oudenhoven-v.Tilburg; 8.30 t.z.i.(P); 9.15 hoogmis vd. parochie 10.30 Jacob Cremers, Joh. vd. Kalle Mich. Verhagen en Th. Backus, 7 u. plechtig lof. Maandag 6.45 overl. par.; 7.30 overl. fam. v. Hoof; 8.15 Christ v. Heijster lh.; 9. u lm. meest verl. zielen. Dinsdag 6.45 ouders Verheijen- Loonen en zoon Jan; 7.30 Frans v. Baar en echtg., Lambert Stoot en Harrie Peeters; 8.30 Mart. H. G. Poels lh.; 9.30 huwelijk Jeurissen- Siebers. Woensdag 6.45 PietBaeten (huis houdsch.) 7.30 Bloemen; 8.15 Bern. Loenen en Wilhelmina Tacken; 9 u. Houben; 6—8 biechten. Donderdag Maria ten Hemelop neming. Diensten als op zondag. 6.30 Bern. Hendriks; 7.30 Manders; 8.30 Lenaers; 9.15 hoogmis uit dank (R) 10.30 F. Nagelhout; 7 u. pl, Marialof. Vrijdag 6.45 Josefine v. Meijel-v. Megen; 7.30 Martin Jacobs; 8.15 Peter Gerrits lh.; 9 u. lm. z.i. (R) Zaterdag 6.45 O.L.Vr-hoogmis; 7.30 Martin Jacobs; 3.15 M. Litjens en P. v. Vosselen lh.; 9 u. Jean Muis en zoons Albert en Johanlm 5.307.30 biechten; 7 u. lof. In de maand aug. is geen con gregatie, christelijke moeders of H. Familie. N.B. De H. Mis van 9 u. is vooral voor de kinderen. Zonnebloem-speldjescollecte 15 augustus Iedereen moet weten hoeveel de Katholieke Nationale Stichting „De Zonnebloem" doet om de zieken, die soms jarenlang bed legerig zijn, de nodige opmontering en afleiding te bezorgen. Op 15 augustus zullen aan de kerkdeuren van de Sint Petrus Bandenkerk speldjes verkocht wor den om de „Zonnebloem-Stichting" de bevordering van het welzijn der zieken financieel mogelijk temaken. Laten wij dit mooie werk naar vermogen steunen RECTORAAT PATERSKERK Zondag: 9e zondag na Pinksteren, H. Missen om 6.30, 7.45 en 10.30 u. 9 u. Hoogmis. Communiceren begint vooraan. Vandaag lecoll. vd. fran ciscaanse Missiën, 2e coll. v. onze kerk. 7 u. lof en rozenhoedje. Maandag: Feest v.d.H. Clara. Ge nerale Absolutie. Dinsdag: 7.30 lof t.e.v. H. Ambro- sius. Donderdag: Hoogfeest, v. Maria ten Hemelopneming, verpl. zondag viering. Generale absolutie. H. Mis sen als op zondag, 7 u. lof. Vrijdag: 7.30 Lof. Zaterdag: 9.30 gez. Mis b.g.v. 25- jarig huwelijk, 3—8 u. biechten. Deze week iedere dag een H. Mis voor onze weldoeners. MIS-INTENTIES Zondag: 9e zondag na Pinksteren, 6.30 Gerardus Beerkens, 7.45 Piet Thijssen, 10.30 u. overl. fam. Hen driks-Maas. Maandag: H. Clara, 7 u. overl. ouders Beerkens-Greefkens, 7.45 u. Maria v.d. Broek, 8.30 u. Henricus Driessen. Dinsdag: Z.Z. Joannes, Vincentius en Nevelon, 6.30 bijz. int., 7.45 u. Wed. M. Hoedemackers, 8.30 overl. fam. v. Hoof-Spreeuwenberg. Woensdag: Vigilie vd. ten hemel- opheming, 7 u. Frans Beerkens, 7.45 u. vd. overl. Donderdag: Maria ten Hemelop neming, 6.30 bijz. int., 7.45 dr. Bloe men, namens de Lourdes bedevaart gangers, 9 u. Conraad Esser en Elisabeth Timmer v. Geffen, 10.30 overl. moeder. Vrijdag: H. Joachim, 7.45 Willem Lemmen, 8.30 José Kremer-Vul- linghs. Zaterdag: H. Rochus, 6.30 u. Ma- rinus Janssen en Cornelia Ebbers, 7.45 v.d. overledenen, 8.30 v.d. zie len in 't vagevuur, 9.30 uit dank baarheid bij gel. v. 25-jarig huwelijk. PAROCHIE CASTENRAY Zondag: 9a zondag na Pinksteren 10 u. Hoogmis vd. vruchten der aarde en de andere geestel. en tijdel. noodwendigh. v.d. parochie, 3 u. Lof en rozenhoedje. Maandag: 7.30 gez. H. Mis overl, fam. Friezen-Driessen. Dinsdag: 7.30 gez. H. Mis t.e.v O.L. Vr. v. Alt. Bijst. tot dankz. int. fam. Kunen-vd. Water. Woensdag: Vigilie v. Maria ten Hemel opneming. 7.30 gez. H. Mis v. dr. Bloemen, 6—8 u* biechtgel. Donderdag: Feest v. Maria ten Hemel opneming, verplichte feestd. 10 u. wijding v.d. Kruiden, daarna hoogmis v.d. parochie, 3 u. lof en rozenhoedje. Heden begint de Nat. gebedsweek ter voorbereiding op het feest. v.h. Onbevl. Hart v. Ma ria op Donderdag 22 aug. a.s. Vrijdag: 7.30 gest. gez. jrd. voor Jac. Geurts en Petronella Pouwels. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis t.e.v O.L. Vr. v. Alt. bijst. tot int. v.h. die hiervoor offerden, 78 u. gel. tot biechten, 8u. Lof en rozenhoedje. Kerkpoetsen: Elly Tacken en Lies Drabbels. PAROCHIE OIRLO Zondag: 9e zondag na Pinksteren. 2e zondag der mnd., 6.30 H. Com., lm. 7 en 8.30 u., 10 u, parochiemis missa salus populi, 3 u. kruisweg en lof, daarna H. Fam. afd. mannen en jongelingen, eerste col. v.d. kerk, tweede col. v. 't Bisdom. Maendag: 7.30 mnd.st. Johanna Geurts. Dinsdag: 7.30 gest. jgt. Josef Tielen, 10 u. pl. Hoogmis bij gel. v. het 40-jarig priesterfeest vd. Zeer Eerw. Pater Ophey. De jubilaris wordt voor de hoogmis afgehaald. Men wordt verzocht te vlaggen. Woensdag: 7.30 mndst. Joh. Ant. Verway. v. 57 biechten. Donderdag: Feest, van Maria ten Hemelopneming, 6.30 en 8 u. lm., 9 u. vertrekt de processie naar Oostrum, alwaar om 10 u. de hoog mis, na terugkomst in de Kerk Tantum Ergo en zegen, 's namiddags geen lof. Vrijdag: 7.30 best. mndst Petro- nell v.d. Ven. Zaterdag 7.30 best. hoogmis uit dankbaarheid. a.s. Zondag pl. Hoogmis bij gel. van het 25-jarig priesterfeest van de Zeer Eerw. Pater Verstappen. Zaterdagavond biechten van 57. 7 u. Marialof. RECTORAAT HEIDE Negende zondag na Pinksteren. 7.30 tot bijz. int. bij gel. vh. huwe lijk van Hans de Gooyer en Maria Driesens, 10 uur hoogmis t.e.v. O.L. Vrouw der wonderdadige medaille, 2.30 lof. Maandag: 7.30 voor de missie. Dinsdag: 7.30 Mechelina Muysers- Martens. Woensdag; Vigilie v. Maria ten Hemelopneming, geboden vasten en onthoudingsdag. 7.30 v.d. jeugd, van 6—8 biechthoren. Donderdag: O.L. Vrouw ten He melopneming. 7.30 vh. welzijn vd. Heide, 10 uur hoogmis t.e.v. O.L. Vrouw v. Lourdes uit dankbaarheid, 2.30 lof. Vrijdag: H. Joachim. 7.30 t.e.v. de H. Gerardus. Zaterdag: 7.30 Huberdina Wis- mans, 6 uur biechten, 7.30 lof t.e.v. O.L. Vrouw, PAROCHIE YSSELSTEYN Negende zondag na Pinksteren. 6.30 lm.; 8.10 lm. uit dankb. fam. Dingelstad-Janssen; 9.15 kindermis; 10.15 hoogmis voor Anna Janssen- Smeets; 2 uur lof. Maandag: 7.30 lm. v.d. overl. ouders Coenen-Spreeuwenberg. Dinsdag: 7.30 lm. v.d. fam. van Dierendonck. Woensdag: 7.30 gez. zieled. voor Gerard Arts en Maria Gertruda v Enckevort. Donderdag: Maria ten Hemelop neming. 6.30 lm.; 8.10 lm. vd. overl. fam. v. Lipzïg-Willems; 915 kinder mis; 10.15 hoogmis uit dankb. vd. fam. v. Ool-Hoithuizen; 2 uur lof. Vrijdag: 7.30 gez. jrg. v. Huber dina Bleeck. Zaterdag: 7.30 gez. zieled. v.d. overl. fam. Spreeuwenberg-Baltus- sen; 7 uur Marialof. PAROCHIE OOSTRUM 9de Zondag na Pinksteren: 7 u. H. Comm., 7.30 de vroegmis, 9 u. H. Comm., 10 u. hoogmis, 3 u. lof. Maandag 7.30 gest. gez. jg, Ger. van den Berg en echtg. Dinsdag 7.30 best. zm. Martinus Peters, 9.30 pl. huwelijkssluiting en II. Mis bruidsp. de Hoog-Muijres. Woensdag 7.30 best. zm. Johannes Joosten. Donderdag, feest v. O. L. Vrouw ten Hemelopneming, 6.30 H. Comm, 7 u. H. Mis, 8.45 wijding der kruiden en H. Mis, 10 u. pl. hoogmis met preek voor de bedevaart van Oirlo, 3 u. pl. lof met preek en omme gang over de vlasakker. Vrijdag, 3de vrijdag der maand, missie-vrijdag vd. jeugd, 7.30 gest. gez. H. Mis voor de levende leden der broedersch., algem. H. Comm. van de kinderen voor de missie. Zaterdag 7.30 best. zm. v. overl. fam. Joosten-Rutten, 7.30 Marialof. RECTORAAT SMAKT 9e Zondag na Pinksteren: 6.30 lm t.e.v.d. H. Drieëenheid, 7.30 Anna M. Cuppen-v. Veghel, 10 u. hoogmis Rudolf Zeegers, 3 u. lof. Maandag 6.30 lm. t.z.i., 7.30 voor een zieke. Dinsdag 6.3o lm. vd. vruchten der aarde, 7.30 voor de vrede. Woensdag 6.30 lm. v. overledene, 7.30 uit dank vh. welslagen van een examen. Donderdag feest v. Maria Hemel vaart, 6.30 lm. t.e.v. O.L.Vr., 7.30 t.e.v. Onbevl. Hart v. Maria, 10 u. hoogmis, 3 u. lof. Voor de hoogmis zegening der kruiden. Vrijdag 6.30 lm. t.e.v.h. Hart, 7.30 uit dank. Zaterdag 6.30 lm. t.e.v.,O.L.Vr., 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vrouw vd. berg Karmel, 57.30 biechten, 7.30 lof. PAROCHIE LEUNEN Negende zondag na Pinksteren. 7 uur H. Mis v.d. overl. fam. Rein- tjes-Hesen; 8 uur H. Mis voor de parochie* 9 uur H. Mis vd. vrouw van P. J. Litjens; 10 uur hoogmis als jaarg. v. Martinus Derks; 3.30 lof; 4 uur H. Familie der mannen. Maandag: 7 uur H. Mis v. Henri Weijs vanwege het liefdewerk Bede vaart naar Lourdes; 7.30 gest. jrg. Wilhelm Wismans en echtg. Dinsdag: 7 uur H. Mis v. Elisa beth Voermans-Litjens; 7.30 sol. gest. jrg. Johanna Litjens. Woensdag: 7 uur H. Mis v. Mart. Loonen en Henrica Weijs; 7.30 gest, jrg. Willem Baltussen, beide echt genoten en overl. familie; biechten van 6—8 uur. Donderdag: hoogfeest van Maria ten hemelopneming; 7 uur H. Mis voor Martinus Claessens, echtg. en zoon Gerard; 8 uur H. Mis voor de parochie; 9 uur H. Mis voor Jean Holtackers; 10 uur hoogmis voor Martin Croijmans; 3.30 lof. Vrijdag: 7 uur H. Mis; 7.30 H. Mis voor Antoon Litjens. Zaterdag: 7 uur H. Mis; 7,30 H. Mis v. Willem Vervuurt, echtg. en zoon Mathieu; biechten van 4—5 uur en van 7.30—8 uur; 8 uur lof t.e.v. O.L. Vrouw. Kerkpoets: Dientje Koonings en Maria van Osch. RECTORAAT VEULEN Negende zondag na Pinksteren. 7 uur gel. tot communiceren; 7.30 leesmis; 10 uur best. hoogmis v.d. overl. fam. v.d. Broek-Cremers; 2.30 lof. Maandag: 7.30 zesw.d. v. zal. Pe ter Mathijs Kunen. Dinsdag: 7.30 lm. zal. Willem Vervuurt. Woensdag: 7,30 lm. tot bijz. int. Donderdag: feest v. Maria ten Hemel opneming, verpl. feestdag, de H. Diensten als op zondag, 7 u. gel. tot com., 7.30 lm., 10 u. hoog mis t.e.v. O.L. Vr. tot int., 2.30 lof. Vrijdag: 7.30 lm vd. afgestorven fam. Nijssén. Zaterdag: 7.30 lm. tot bijz. int. 's avonds v. 6—7 biechten, 8 u. lof t.e.v. Maria. Woensdagavond biechten v. 79. Donderdag voor de hoogmis ze gening der kruiden. Accolieten: Piet Clephas en Jo zef Reintjes. Kerkpoetsen: Dora Hagens en Tiila Erben. van 2 t/m 8 aug. 1957 GEBOREN: Derikx Mathijs, Deurneseweg 25 Fleurkens Antonius, Oostrum D 7d Troisfontaine Petronella, Patersl. 9 Linders Martinus, Paardekopw. 30d Brouwers Gerardus, Vierlingsbeek Linssen Hendrik, Oostrum C 21 OVERLEDEN: Hellegers, Maria, wed. v. Linskens P.J., 69 jr., zb., Oirlo E 15a. Kunen, Pieter echtgen. v. van Rens M., 80 jr., Veulen H 25. Peeters, Gerarda, echtgen. v. van de Goor P., 60 jr., zb. Hoenderstr. Stoks, Margaretha, wed. v. Stoks M., S2 jr. Overloonseweg 2. ONDERTROUWD: van de Ven, Mathija Th.H., 35 jr, landbouwer, Ringweg 14 en Winnen, Anna G, 35 jr, Jan Poelsweg 4. Kusters, Leonardus M.A., 33 jr, magazijnknecht, Langstraat 53 en Pelzer, Johanna M. Ch., 26 jaar, Veltum L 82 van Leuven, Hendrikus J., 28 jr, steenfabrieksarbeider, S wolgen C 47 en Philipsen, Geertruida F., 26 jr, Heuvelstraat 4. Wismans, Martinus P.J., 28 jr, landbouwer, Merselo M 46 en Loo nen, Anna M.H., 34 jr, Brienshoek K 43 Tot onze diepe droefheid over leed heden, na een langdurig geduldig gedragen lijden, meer malen voorzien van de H. Sa cramenten der stervenden, onze inniggeliefde en zorgzame echt genote, moeder, behuwdmoeder, grootmoeder en tante echtgenote van Peter van de Goor in de ouderdom van 60 jaren. Wij bevelen de ziel van de dier bare overledene in uw god vruchtige gebeden aan. Venray: P. van de Goor Oberdollendorf Wed. M. v.d. Goor-Dahm Brunssum W. van de Goor M. van de Goor-Kupers Brunssum L. van de Goor H. van de Goor-Eekema en kinderen Venlo J. Sampers J. Sampers-v.d. Goor en kind Venray: L. Schol tens F. Scholtens-van de Goor en kinderen Venray: P. van de Goor H. van de Goor-Verdellen Familie van de Goor Familie Peeters Venray, 4 augustus 1957. De plechtige lijkdienst, gevolgd door de begrafenis, heeft plaats gehad woensdag 7 aug. om 9 uur in de parochiekerk St. Pe trus Banden te Venray. Volgen* ^1 vacantie^ jji ren deelj de en 4e kl» jagi in Venra? ne< B.L.O. sch eld die kinden oorc cantie be# ijda Maanda? tus meisjes vi fan uur in Bar Mis. Vock ens op maand asti met een de om half 9. n ti; te letten, Tenslotte ien zoeken. Gi rfnc snoepgoed, gel< drinken m k< rozenkrans urn hele dag efer. verstrekt i et tegen de k at 5 het begin b genoten g«, veer een ktyg verkregen. Zij, die hi ?acj de afgelop gei te steun?- niet hebuv- A hun bijdra» Credietbam - Op zatei ug' onze lieve Ti om hun 25jai ren. De p baarheid ijpged Rectoraatfcsi, L. Zeven Sm 9J Dat God la moge spaeftwi dankbare pH Venray, jry>str Dank aanie die behulpü urei geluk van öi jl, mie De sympiÊH. l welke wij tij a vi< 10jarig bertnfest dervinden, hett w gesteld. Wij 'tui gaarne onze cptht b'-«i m Venray, augmj, Voor de vele i.w stelling ondervile jarig huwelijkasl mede namens >di kinderen, hartefd tli Oude Ooatnmwi Wegens fami'»m dinsdag: gest Fruit- en (r»eii PLU Pre» n en boeretoo elk kwaü li Ver heij en's fedh Tel. 550. 'K Te koop toom biggen J. Buijssen, Leunen K 69. Hendrik in OOSïïilM levert «tiet Incarnaatklii - serradelM .1 ten gras-^i 1 Alles pilpak Te koop toom bigiii 2 schotten<1 ook genegen drachtig vee., j Th. Hellejffi]E TE KOOP m M. Jenniskens-t-1 Wanssum. TE KOOP 6 ZW9* t P. Timmerman l TE KOOP V grote pwj H. Muldefi Veulen. Tg koop A. Jansseak^ Te koop l irirtai burgee (ook geschil*°or kom van Verv en bushalten12*0 Urgente S»*® den gemetÉ#;FWIS Brieven c# 01 dit blad.

Peel en Maas | 1957 | | pagina 2