JAL SPORT Nieuws in het kort. J. M. RUYTEN Gevonden: Een Venrayse in Canada. Nederlandse maaltijd io 1956: minder groente en meer vlees. 100 sigaretten per maand. Onzekere vooruitzichten voor de pluimveehouderij Burgerlijke Stand Venray Bij mjjn vertrek naar Australië Zeldzaam aanbod Godefrida van Tilborg H. LINSSEN vacanlieboekjes Hendriks Zaadhandel Woongelegenheid 2 flinke jongens net meisje voor dag en nacht Woningruil secretaris monsternemer tke éckoe \et ytu Janssen-Clevers Voor het diploma banket-bak ker slaagde te Heerlen, P. Rutten uit Oostrum. Op het te Eindhoven op 15 en 16 juli gehouden examen voor de akte R Handenarbeid slaagden de herèn H.J. de Krijger H.ds. te Veu len en P. Volleberg, onderwijzer te Blitterswijk. Te Den Bosch slaagden als fröbel-leidster mej. J. Min uit Venray en mej. A. Deenen uit Wanssum. Te Amersfoort slaagden voor de akte hoofd voor het fröbel onderwijs mère Uersule van Jeru salem en mej. T. Min. Deze laatste is benoemd als hoofd te Oostrum. Op het te Tilburg gehouden ex amen slaagde voor Fröbelondewfi- zeres de dames- Marlet Rutten van de Helde en Truus Schrader uit Maashees. Te Helmond slaagde voor Mulo A en Middenstand-diploma Mej. José Hendrikx, Maasheseweg. Te Nijmegen slaagde voor can- didaat klassieken de heer J. Snijders Pastoor Ruttenstraat. Aan de Hogere Technische School te Venlo, slaagden A.J. van Kempen uit Venray en L. A. vd. Ven uit Wanssum. Benoeming Tot lerares in de klassieken aan het „Marlanum" te Venlo is be noemd mej. drs. L.M.R. Schreurs. Uitstapje bejaarden Het bejaarden-uitstapje heeft dit jaar veel last gehad van de regen, maar de stemming heeft er toch geen ogenblik onder geleden. 's Morgens om 9 uur werd ge start met 75 mensen, die o.a. Arn hem en omgeving bezochten, daar dineerden en tenslotte het openlucht museum aldaar bezochten. Ook de plasmolen werd nog aangedaan. Op het einde van de reis bracht men Marie van de Brier nog thuis, waar een afzakkertje werd genomen. Om 9 uur 's avonds was men na een welbestede dag wederom thuis. Terug uit de Missie Na een 18-jarig verblijf in de missie van Pakistan, hoopt Zuster Gerdruda (Truus) Lemmens begin Augustus voor enkele weken op vacantie te komen naar Oostrum. 20-Jarig verkennersfeest In aansluiting op wat elders staat over de viering van het 20-jarig bestaan der verkennerij Venray, worden alle oud verkenners en oud welpen bij deze uitgenodigd de H. Mis in het Odapark te willen bijnonen. Op de receptie zullen natuurlijk de ouders van onze welpen en ver kenners niet ontbreken. Ongeluk Van de kleine T., die in de Grote straat op de rand van het trottoir zat, werd vrijdag jl. door een bestel wagen de beentjes overreden. Met een gebroken beentje werd de kleine naar het ziekenhuis overgebracht. zilveren rozenkrans, Linders, Kerk- weg 9, Ysselsteyn; spiegeltje in étui en portemonnaie met inhoud, Postkantoor; boodschappentas, P. Teeuwen, Prins Hendrikstraat 12; jongensjas, J. Boom, Overloonse weg 29; kam en nagelvijltje in étui Clephas, Gasstraat 36; zijden sjaal, J. Loonen, Gasstraat 2; gekleurde badhanddoek, Custers, Stationsweg 3; kinderschop, Rijbroek, Nieuw- landstraat 16; muntbiljet, Pluk, Pr. Marijkestraat 10; bruine jongens schoen, vd. Laar, St. Jorlspark 1; sigarenkoker met inhoud, sokken en skapulier, Politiebureau. Goedkope koffie in Venrayse textielzaken Zoals uit achterstaande adver tentie te lezen is, gaan ook de Venrayse textielhandelaren mee in de grote landelijke actie, welke in de 6000 zelfstandige textielzaken vanaf zaterdag wordt gevoerd, nl. de verkoop van koffie tegen in koopsprijs. De textielhandelaren zijn deze actie begonnen als tegenmaatregel tegen de verschillende acties van de kruideniers, die tegen zegels of anderszins textiel ter beschikking stellen van het publiek. Al is er dan een nieuwe wet tegen het cadeau-stelsel, uit vonnissen van ons hoogste rechtscollege de Hoge Raad blijkt, dat er geen wettelfik beletsel is tegen deze zegelsver strekking, waarop de klant met geringe bijbetaling dan textiel ter beschikking staat. Daarom hebben de textielhandelaren besloten tot het aloude oog om oog en tand om tand en gaan zij beginnen met de verkoop van koffie in hun zaken tegen inkoopprijzen. Ze stellen zelfs twee kwaliteiten goede koffie beschikbaar tegen prij zen, die ver beneden de winkeliers prfis ligt. Er komen geen zegeltjes aan te pas of wat ook, men be hoeft zelfs geen textiel te kopen, men kan zo de koffie krijgen. De verenigde textielhandelaren zijn vast besloten met deze actie door te gaan tot dat de kruideniers met hun textiel actie eindigen. In ieder pakje koffie is ten overvloede nog een formuliertje verpakt, waar op de textielhandelaren het ont staan en doel dezer actie nog eens duidelijk omschrijven. Het Venrayse publiek kan dus op de koffie bfi de Venrayse textielhandelaren. Het is mogelijk, dat in de afle vering van koffie aan de textiel handelaren, enige vertraging ont staat door te grote toeloop. Maar in het midden van de volgende week zal iedereen die wil, deze koffie bfi de textielhandel kunnen krijgen. Nee, Harry Litjens had er nooit veel van geroken, daarvoor had hfi het te druk, toen hfi met 10 kin deren tussen 2 en 16 jaar uit Ven ray (vanaf de Wanssurase weg) in het Frans-Canadese Oka aankwam nu 5 jaar geleden. „Oke, daar zitten van die Paters Trappisten, die stinkkaas maken legde hij uit, maar ik heb er nooit veel van geroken". Hij had 't veel te druk gehad bfi Henri Patrie, de Canadese boer, die hem had ge sponsord in 1952, en die hem met een, met al wie van de Litjens kon lopen, aan de grindafgraverij had gezet, met boerenwerk toe, voor weinig dollars. Zes maanden lang, die niet in Harry's pezige spieren gingen zit ten. Boer Patrie was niet enthou siast geweest, maar Litjens ook niet. „Ik kan het me nou indenken, lacht hij. We waren ook niet veel waard toen". Met drie woorden Engels en geen enkel woord Frans, was de Litjens- volksstam een toekomst in Canada komen zoeken. In de Frans-Cana dese provincie Quebec. Eerst in Oka bij Patrie, toen in Saint Vin cent de Paul, bij een melkvee houder, waar de familie Litjens een jaar lang veertig koeien verzorgde en tenslotte in Saint Armand aan de Amerikaanse grens bezuiden Montreal. Aldus een verslaggever van de Gelderlander, die hem daar bezocht. Bedriegelijke reclame Van hem en trouwens ook van anderen hoorde ik, hoe in Vlaan deren door bepaalde lieden bedrie gelijke reclame is gemaakt voor Frans—Canadese boerderijen, die maar te kust en te keur met vele tientallen en honderden hectaren te koop waren, zodat Vlaamse boeren hun hebben en houden in dollars omzetten en in Canada onmiddel lijk kochten. Te duur cn zonder het klimaat en de cultures te kennen, waardoor ze eerst extra duur leer geld betaalden, voordat het ver dienen begon. Het was misschien nog duurder voor de Nederlanders, die zich mis kochten, en met hard in Canada verdiende dollars, te dure bedrijven overnamen. „Ge kunt hier goed kopen, dat is het niet", zegt Litjens, „maar ge moet wel tien keer uitkijken en alleen op u zelf vertrouwen". Dat heeft Henri Litjens gedaan, die net zijn flinke koeienstapel paas- best oppoetst, wanneer ik de stal binnenkom, samen met zijn zoon Mathieu, die me heeftopgevangen, nadat ik net bezig was over de Amerikaanse grens te verdwalen. Henri woont^mmers twintig meter van de grens in een fors stenen huis. Dat het van steen is, vereist een aparte vermelding, want de meeste boerenhuizen zijn van hout. Henri heeft het goedkoop ge kregen. Voor 15.000 dollar was hij de man. De farm die hfi nu heeft ge kocht, huurde hij eerst drie jaar lang, terwijl hij toen woonde in een minuscuul houten landarbeiders huisje, waar de twaalf Litjens, door alle planken barstten. In het grote huis woonde de eigenaresse moederziel alleen enkel zomers, een oude dame, die het bedrijf tenslotte in september aan Henri verkocht, stenen huis incluis. Het is een paleis voor de Litjens, die me vol trots rondleidden langs de televisie en de wagen en door de opgeschilderde kamers. ,.Oh, wij zouden niet terug willen", zegt vrouw Litjens, al heeft zij ook wel een probleem. De taal. „Niet plezierig" Saint Armand, hun dorpje, is Frans. Maar Henri en de vrouw spreken geen woord van deze schone taal. Henri redt zich aardig met Engels, zijn vrouw al minder. Mathieu, de oudste zoon, die op de boerderij werkt, komt met beide talen klaar, net als de oudste doch ters, die in een kapsalon en een naaldenfabriek werken. Maar de jongste kinderen gaan op de Franse school in het dorp. Hebben Frans- Canadese vriendjes. „Tegen mij spreken ze Neder lands", zegt vrouw Litjens, „maar onder elkaar is het Frans. En als ik ze roep of wat zeg aan tafel, praten ze Frans. Het is toch niet plezierig, ze kunnen me wel uit- uitlachen. Gelukkig komt er regelmatig een Vlaamse geestelijke mislezen en biechten, want de pastoor gebruikt ook weer alleen Frans, verstaat wel Engels, maar spreekt het niet. Zoals bij veel Frans-Canadese parochie-geestelijken betekent dat: wil het niet spreken, omdat de Frans-Engelse taalkwestie nog veel scherper ligt dan de Vlaams-Waalse. Maar de Litjens zijn tevreden. Ge lukkig zelfs. Ze bouwen nog aan hun wereldje buiten Saint Armand, op de zandweg naar Amerika. En op het grasveld voor het huis zegt Henri: „Hier ga ik nog tulpen planten en een Hollands molentje zetten, dan is het helemaal vol maakt!" Raiter-concours Op zondag 18 augustus zal de ruiterclub St. Jan uit Merselo een ruiterconcours organiseren, waar aan verschillende Limburgse en Brabantse ruiters zullen deelnemen, Molen Heide wordt gesloopt Er is lang en breed o ver de Heidse molen gepraat, sinds hfi na de oor log stil kwam te liggen, omdat de boerenbond van de Helde, electrisch begon te malen. Sinds 16 Heidse boeren in 1903, deze molen hebben opgericht en W. Wijnhoven opdracht gaven hem te bouwen, o.a. uit restanten van een molen uit de Betuwe, heeft deze molen zijn plicht gedaan. Eerst voor deze boeren, later voor de leden van de boerenbond die hem over namen. Maar electrisch malen is gemakkelijker en voordeliger en zo kwam ook de Heidse molen stil te staan. Nu is stilstand achteruitgang en zo ook liier. Op aandringen van anderen heeft men hem echter gespaard, toen uit breiding van pakhuizen en kantoren noodzakelijk werd, maar de afd. Heide kon het niet opbrengen, de zware restauratiekosten voor deze molen ook nog te betalen. Er is sindsdien overleg geweest met gemeente, provincie en de ver eniging Hollandse molen, maar hiervan is practisch niets terecht gekomen. Nu is het besluit gevallen, eerst daags gaat deze molen verdwijnen. De wieken zijn namelijk bestemd om de molen van Afferden nieuw leven te geven en de rest is dan zo bouwvallig, dat het voor het grootste gedeelte zal worden afge broken. De zoveelste molen, die uit ons landschap gaat verdwijnen, Het 140-jarig bestaan van de Harmonie te Horst In Horst heeft de Harmonie haar 140-jarig bestaan wel op bijzonder luisterrijke wijze gevierd. Liefst een hele week heeft men daar feest gevierd. Dat begon zaterdagavond al toen men als feestgeschenk maar liefst alle leden een nieuw instrument aanbood. Zondag was er een muziekfestival waaraan o.a. ook Venray mee deed en woensdag is er een druk bezocht concert geweest waarop het Venlona koor en het Horster Mannenkoor veel succes oogstten. Morgen zondag, 21 juli, organi seert de Bond van muziekgezel schappen in Limburg een muziek concours te Horst, hetwelk samen valt met het 140-jarig bestaan van de Kon. Harmonie. Negentien Har monie- en Fanfarekorpsen, hoofd zakelijk uit Limburg en Brabant, zullen hieraan deelnemen. H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard hebben medaljes beschikbaar ge steld. De opening van het concours zal morgen zondag in de muziekhal te Horst plaats hebben. Geen aangifte Twee landbouwers uit Boekei zfin tot geldboeten van 500 en 3C0 gld. veroordeeld, omdat zfi geen aan gifte hadden gedaan toen onder hun varkens mond- en klauwzeer voor kwam. Vrouw te Deurne na aanrijding overleden Dinsdagmiddag heeft zich op de Helmondseweg te Deurne wederom een dodelijk verkeersongeval voor gedaan, dat aan de 63-jarige vrouw van de landbouwer H.van Vijfeyken het leven heeft gekost. Diefstal van roomboter Maandagnacht hebben inbrekers hun slag geslagen in de Zuivelfa briek te Deurne. Uit de boterkluis was nl. alle aanwezige roomboter, een partfi van 163 kg. ontvreemd. Hogere vergoeding voor beschikbaarstelling woonruimte De vergoeding, die gegeven wordt wanneer men zijn huis geschikt laat maken voor inwoning, zal bin nenkort gebracht worden op ten hoogste 800 gulden. Tot nu toe be droeg deze vergoeding hoogstens 400 gulden. Degenen, die in een kleiner huis gaan wonen om een groter gezin te helpen, zullen hun verhuiskosten geheel vergoed krij gen. De thans reeds bestaande ver goeding voor het opnieuw inrichten van de kleinere woning zal belang rijk worden verhoogd. Daarnaast zal men voor de opslag van over tollig geworden meubelen een be drag ineens ontvangen. Voor al deze vergoedingen moet moet men zich wenden tot de ge meentelijke woningdienst in zijn woonplaats. Bij Biak op Nieuw-Guinea stortte het K.L.M.-vliegtuig „de Neutron" brandend in zee. 56 pas sagiers waaronder een Venlo- naar worden vermist. 12 mensen werden gered. Een kind is hiervan aan de verwondingen bezweken. De oorzaak van de ramp is nog onbekend. Het vreemdelingenverkeer naar Zuid-Limburg is ondanks het mooie weer minstens een derde minder dan het vorige jaar. Men wijt dit aan de geruchten in het buitenland over een griep-epiedemie in ons land, verder de bestedings beperking en praktijken van som mige hotels in Holland, die veel kwaads aangericht hebben in het buitenland. Dinsdag is te Reuver weder het werk hervat aan een fabriek waar een 30 tal arbeiders het werk neerlegde, omdat een hunner door zijn werkbaas was afgeranseld. Het door de K.A.B. te Well georganiseerde zomerfeest, is weer prachtig geslaagd. Er werd in de morgen gesproken over de jeugd problemen in deze streken, terwijl in de namiddag aan cabaret met onbekenden optrad. In jaren heeft men zo'n vroege roggeoogst niet gekend als thans. Over het algemeen blijkt deze oogst mee te vallen, maar haver en gerst schijnt veel geleden te hebben van de hitte. BEL OP BIJ BRAND No. 392 In Broekhuizen wordt op a.s. woensdag een R.K. Jeugdherberg geopend. Het Nederlandsche Roode Kruis viert zijn negentigjarig bestaan. Op 19 juli 1869 werd door Koning Wil lem III besloten, dat er zou zfin een „Nederlandsche Vereniging tot het verlenen van hulp aan zieke en ge wonde krijgslieden in tijd van oor log hetzij Nederland er al of niet bij betrokken is". Daarmee was Het Nederlandsche Roode Kruis geboren! Een Heerlense mijnwerker, wiens zoon met een dolle kop voor 5 jaren getekend had voor het Vreemdelingen-legioen in Frankrijk is er in geslaagd deze zoon na de grote parade waaraan hij te Parijs deelnam, een burgerpak te bezor gen en hem mee naar huis terug te nemen. De augurken-campagne is ook begonnen. Men verwacht dit jaar een recordoogst. In Amsterdam beroofde een 45-jarige bankbediende waar schijnlijk in een vlaag van waan zin zfin vrouw van het leven, door haar met een hamer de sche del in te slaan. De K.A.B. heeft aangedrongen op een verlaging van de broodprijs met 1 cent. Men verwacht een prfizenstop van de minister. De president van Rolduc, Mr. drs. H. Vandermühlen, heeft na een 11-jarig presidentschap deze week zijn functie neergelegd. Hij is benoemd tot ere-kanunnik van het Kathedraal Kapittel. Montagnards uit Bergen, met keeper Keiren in het doel, kwam door een overwinning op Luykges- tel in de 4e klas KNVB terug. Dat we met zfin allen veel minder jenever drinken het ver bruik is namelijk teruggelopen van 0,34 1. per hoofd in december tot 0,16 1. in april, zal wel liggen aan de a.s. huurverhoging, waarvoor we netjes aan het sparen zijn. Een 21-jarig meisje te Amers foort, verloor een aktetas met f 51.400. Deze werd gevonden door 2 spoorbeambten, die ze bfi de politie deponeerden. De beloning was voor elk f 500. Stand bedrijfscompetitie fc.m. zaterdag 13 juli 1957 Afdeling A. Nelissen 7 6 0 1 12 28— 7 K.A.J. 6 3 1 2 7 16—10 V.V.C.B. 6 3 0 3 6 12—13 Inalfa A 7 2 0 5 4 7—21 Zuivelfabr. 6 114 3 10—24 Afdeling B. Custers 6 5 0 1 10 21—14 Muvero 7 4 0 3 8 1911 Blitta 5 2 2 1 6 14—13 Inalfa B 7 2 2 3 6 15—20 P.T.T. 7 0 2 5 2 12—26 Met protesten is in dit overzicht geen rekening gehouden. Bfi een gelijk gebleven hoeveel heid aardappelen heeft de gemid delde Nederlander zijn maaltijden vorig jaar met minder groenten en fruit toebereid, maar met meer vlees en vet en een zelfde hoeveel heid vis. Hfi gebruikte in natuurlijke, plus verwerkte toestand als brood, min der tarwebloem en meel en wéér minder melk. Maar hij at méér margarine, kaas, eieren en jam. Na en tussen de maaltijden door versterkte hfi de inwendige mens met grotere hoeveelheden koffie, thee en „dran ken" dan in 1955, terwijl hfi tevens heel wat meer tabak in rook deed vervliegen. Dit alles blijkt uit de gegevens, die het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft verzameld over de hoeveelheden voor binnenlands ver bruik beschikbaar gekomen voe- dings- en genotmiddelen. Melk blyft dalen. Elke Nederlander verorberde in 1956 in doorsnee 90 kilo aardappe len, waarmee de sinds 1951 (120 kiloregelmatig voortgezette daling tot staan kwam. Het groentever- bruik daalde van 1955 tot 1956 ech ter met vier tot 62 kilo per hoofd, en dat van fruit met twee tot 48 kilo. De consumptie van ooft van eigen bodem verminderde, terwijl er ook minder sinaasappelen werden geschild. De Nederlander bleek zich meer mans te voelen met vlees dan met melk, terwijl hfi ook meer „deed" met kaas. Gemiddeld vond hfi vorig jaar 39,8 kilo vlees of vleeswaren op zfin bord en brood, tegen precies 39 kilo in 1955 en een dieptepunt van 32,3 kilo in 1952. Maar hfi dronk „slechts" 191 kg melk en melkprodukten, tegen 195 in 1955 en 218 iff 1952. Het kaasverbruik steeg voor de vijfde achtereenvolgende maal, nu tot 7,3 (6,9) kilo, terwijl iedere landgenoot zfin eierdopje tienmaal meer te voorschijn haalde dan in 1955. Hfi pelde, bakte of klutste er in- totaal 139, tegen 100 In 1952. Het sinds 1952 geleidelijk wat op gelopen boterverbruik boog in 1956 terug tot 2,9 (3,0) kilo, maar mar garine zette de opmars onvervaard voort tot 19,9 (19,2) kilo. Aan rund- en kalfsvet, reuzel en plantaardig vet, werd per hoofd ge- mlddel 4,2 (3,9) kilo verbruikt, aan spijsolie 1,5 (1,2) kilo. De voortdurende consumptie daling van vis kwam tot staan op 8,7 kilo maar die van tarwe-bloem en -meel hield aan tot 76 (77) kilo, tegen 83 kilo in 1952. Daartegen over richtte Nederland zich weer wat sterker op rijst, waarvan de landgenoot in doorsnee 2,7 (2,3) kilo oppeuzelde. Het suikerverbruik bleef stfige: tot gemiddeld 39,3 (38,1) kilo, mede omdat er meer koffie 2,9 tegen 2,4 kilo en thee 0,9 tegen 0,7 kilo werd geschonken. Daarbij werd er opnieuw meer drank door de kelen gespoeld, nl. gemiddeld 2,58 (2.33) liter gedistilleerd, 17,9 (16,7) liter bier en 1,40 (1,14) liter wijn. De Nederlander stak tijdens het afgelopen jaar tenslotte de brand in 101 sigaren en 1208 sigaretten, resp. drie en 116 méér dan in 1955. In 1950 waren deze cijfers 70 si garen en 822 sigaretten, in 1938: 178 sigaren en 549 sigaretten. Gemiddeld rookt de Nederlander dus ruim tweemaal zoveel sigaret ten als voor de oorlog. In het eerste hall jaar van 1957 zfin ruim 1 miljard eieren uitge voerd voor een waarde van 125,4 miljoen gulden. Dat zfin 200 miljoen eieren meer dan in het eerste half jaar van 1956, die echter slechts 2 miljoen gulden meer opbrachten. Dit demonstreert de lage eierprfizen van dit jaar, aldus de voorzitter van het produktschap voor Pluimvee en Eieren, ir J. Sukker, op de giste ren gehouden vergadering van het Produktschap. De prijzen zfin de laatste weken weer opgelopen tot 17 cent. Enge land heeft enige tijd eieren op de Duitse markt gebracht tegen lagere prfis dan die van de Nederlandse en Deense eieren. Dit kon door de steun van de En gelse schatkist. Ir. Tukker deelde mede, dat in Engeland een andere subsidieregeling komt, waardoor,we na 1 september daar weinig last meer zan zullen hebben. Vorig jaar heeft Amerika voor 1,2 miljoen dollar aan gesubsidieerd slachtgevogelte op de Duitse markt gebracht, doch zal in 1957 alleen ongesubsidieerd slachtgevogelte gaan brengen, dat tegen ongeveer de zelfde prfis (circa f 3.40 per kg panklaar) als het Nederlandse op de markt zal komen. Aangezien het echter een hoeveelheid betreft van 6000 ton aan slachtkuikens en kal koenen, kan het volgens ir. Tukker toch nog wel gevolgen voor ons hebben. Er zal door Amerika in Duitsland een grote propaganda worden gevoerd voor het gebruik van slachtgevogelte in 't algemeen. Door de monopolieheffing bfi de invoer op voedergranen zullen de prijzen ongeveer vier gulden per honderd kilogram hoger worden en zal dus de kostprijs van eieren en slachtgevogelte evenredig stijgen. Zo zal de kostprijs van 't ei één cent per stuk hoger worden. Bij een producttie van 4200 miljoen eieren zou dat de pluimveehouderij 42 mil joen gulden gaan kosten. Wanneer hiervoor geen oplossing komt, ziet het er voor de pluimveehouderij zeer somber uit, aldus ir. Tukker. Het produktschap heeft met de regering overleg gepleegd, waarbij het aan de regering volledig wordt overgelaten, op welke wijze een op lossing zal worden gevonden. Naar verwachting van het Pro duktschap zal de beslissing van de regering niet lang meer uitblijven. van 12 t/m 18 juli 1957 GEBOREN: Saamena Juliada, Wnd. Vlakwater Faessen Maria, St. Odastraat 16 van Tits Hermina, Kruisstraat 18 Hoex Jacoba, Oostrum C 33 Hendricx Johannes, Pr. Beatrixstr. Dufif Andreas, Oirlo F 4 Lucassen Hubertus, Gussenstraat 5 OVERLEDEN: Vervuurt Willem, weduwnaar van Kefisers A., 80 jr, Veulen H 17. GETRO.UWD: Jacobs Willem, 24 jr, timmerman en Weijmans Antonia, 21 jr, beiden te Venray. Jeurissen Peter, 24 jr, vracht ondernemer en Siebers Maria, 22 jr, beiden te Venray. Thielen Peter, 28 jr, cafetaria houder en Linders Anna, 26 jr, beiden te Venray. zeg ik familie en kennissen vaar wel en dank speciaal het Emigra tiebureau Ruys voor de goede ver zorging. Jacqueline Jansen a.b. ms Sibajak. Niemeijer kreeg een aanbieding van drie grote partijen super Vir ginia uit Amerika en Niemeijer kocht die tabak. Dat zit nu in de Sterling shag, waardoor Sterling verreweg de kampioen is. Doe er uw voordeel mee Voor het medeleven betoond bfi het overlijden van mijn dierbare echtgenote betuigen wij onze hartelijke dank, in het bijzonder aan H.H. Dokto ren, Zusters van het Groene Kruis en buurtgenoten en aan Begrafe nisonderneming Goumans. J. H. H. Oudenhoven J. L. Oudenhoven Venray, juli 1957 Markt 14 Wil degene die zondag in Zaal Beatrix te Holthees een verkeerde jas heeft meegenomen, deze terug bez. bfi M. Rutten, Oude Oostr.weg 44. A.s. dinsdag 23 juli is onze zaak wegens familie omstandigheden GESLOTEN Groente en fruit Grotestraat 32 TANDARTS afwezig van 20 juli tol 3 augustus Spoedgevallen Tandarts Janssen. Loodgieters, Fitters en Rijwielreparateurs kunnen hun inleveren op maandag 22 juli tussen 7 en 9 uur n.m. ten huize van J. Poels, Rijwielhandel Grotestraat 26, Venray. OOSTRUM Tel. 378 levert zeer concurrerend Incarnaatklaver oogst 1957, serradella, spurrie, alle soor ten gras- en klaverzaden Alles prima kwaliteit. Custers N.V. zoekt op korte ter mijn voor een echtpaar zonder kinderen twee kamers in de kom of directe omgeving van Venray, Opgaven s.v.p. aan het adres van de fabriek. 2 nette kostgangers gevraagd. Adres bureau van dit blad. Oudere meisjes die in een kindertehuis huishoude lijke arbeid willen verrichten, vin den in „Maria Roepaan" Ottersum (bij Gennep) een prettige werk kring. Een briefkaartje.,., en Moe- der Overste geeft alle inlichtingen. GEVRAAGD vast werk, meisjes ol vrouwen ook halve dagen. J. C. v.d. Borst, Pluimveeslagerfi Maasheseweg 39b. GEVRAAGD per 15 augustus Slagerij J. Coenders, Hensenius- plein 5, Tel. 266. Gevraagd alleenstaande huurwo ning in kom of rand van Venray, te ruilen tegen nieuwe woning aan de Prins Bernhardstraat. Brieven onder nr. 177 bureau v. dit blad. Fokvereniging „Volharding' te Oostrum vraagt een Opgave vóór 1 augustus bfi het Bestuur. Middenhoog is mode! 'n Lage hak, die elegant-hoog lijktd&t is modieus Het leer is voorgekrompen; de pas vorm blijft dus ideaal. En wat zegt U van 'n speciaal anti ladder binnenwerk De JAL- collectie móét U zien" Henseniusstraat 8

Peel en Maas | 1957 | | pagina 2