Er is geen geld meer voor woningbouw Zieken-Triduum herdacht 10 jarig bestaan. Anjercollecte 1957. 20 Jaren verkennerij in Venray. Wiet Deeleo, maar vliegveld de Peel? SPORT Jengd-spaarregeliog Soon^"en GÏko^S' WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN PRWSB PEK KWARTAAL f 1A0 Bt Midden- en Noord - Limburgse voormannen van de L.L.T.6. zwierven uit P.D.V. De Zwaluw Zaterdag 20 juli 1957 No 29 ACHT EN ZEVENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE GROTESTRAAT 28 Er is geen geld meer.... De algemene klacht van vandaag, die de rem is op veel, wat onder nomen dient te worden. Dat kan niemand van ons onbe roerd laten, want de gevaren, die de kapitaalmarkt in ons land be dreigen, zullen gevolgen hebben voor ons allen. Via de kapitaal markt (dat is dus het geheel van vraag en aanbod van geld voor een periode, die langer duurt dan een jaar) komen onze kantoren en fa brieken tot stand, worden er ma chines gekocht en ook huizen gebouwd, waaraan wij nog steeds zo'n groot gebrek hebben. Eerst was er gebrek aan materi aal en mensen, die de uitvoering van een groots woningbouwplan verhinderde. Nu is het vooral de kwestie van het geld voor de financiering. De kapitaalmarkt levert niets meer! Hoe komt dit feitelijk? Voorheen was het zo, dat het Rijk en de gemeenten op de kapi taalmarkt voorschotten opnamen, waarmede ze zelf woningen bouw den of particulieren steunden, die zelf een woning wilde bouwen. Daarnaast deed ook de particu liere bouwer een beroep op de ka pitaalmarkt, om er voor eigenbouw zijn tijdelijk tekort aan spaarmid- delen te dekken. Hier zit zelfs voor de kleine man niets ongezonds in, omdat men een opgenomen hypotheek over een lange termijn kan aflossen. De banken en particulieren, die het geld afstaan, zorgen er wel voor, dat er een zodanig aflossing plan komt, waarbij de hypotheek is afgelost, voordat het huis wordt afgebroken. Het merkwaardige is nu, dat deze financiering van de woningbouw is vastgelopen! Het Rijk kan niet meer naar de kapitaalmarkt, omdat niemand meer bereid is geld te lenen, dan tegen een zeer hoge rente. Hierbij is bet dan nog de vraag of er voldoende geld op tafel komt. De gemeenten kunnen evenmin meer geld op lange termijn op nemen, omdat ze maar 4.25 pet. aan rente mogen betalen. Rente-beperking. Deze beperking is het gevolg van het bestaande zg. rentegama, waar bij de regering aan de gemeenten verboden heeft leningen aan te gaan boven het genoemde rente plafond. Vervolgens kunnen de particu lieren niet meer naar de kapitaal markt, omdat de rente de jaarlijk se huurkosten zover opschroeft, dat men bij het bestaande loon- en salarispeil de verantwoordelijkheid voor een overmatig duur huis niet aandurft. Van rijkswege heeft men ten dele de bui zien aankomen. Daarom deed de overheid een beroep op de levensverzekerings maatschappijen en de pensioen fondsen, die zich bereid verklaard hebben, in de loop van 1957 en 1958 voor een bedrag van samen 650 miljoen gulden voor de wo ningbouw af te zonderen. Het is geen geheim, dat men de grootste moeite zal hebben deze verplichting na te komen. Er is evenmin veel wijsheid voor nodig, om in te zien, dat door deze verbintenis de kapitaalmarkt be slist niet wordt ontlast en dat in tegendeel de rentestanderdoor hoog wordt gehouden, waar deze wel licht gedaald zou zijn, indien het geld op de vrije markt gevloeid was. Geen korte lening meer Particulieren moeten zich in elk geval maar zien te redden. Zij be vinden zich in gezelschap van ge meenten, die zich tot heden plach ten te redden door het sluiten van kort lopende leningen, uiteraard tegen een nog hogere rente en in strijd met elk gezond financierings beginsel. De staat heeft dat nu ook gezien en in een gesprek op hoog niveau zijn inmiddels gemeenten en pro vincies er op gewezen dat het met die kortlopende leningen uit moet zijn. Wanneer wij nu even zien naar al die huizen inde steigers, die na een bijna vorstloze winter onder gunstige weersomstandigheden ge reed komen, dan mogen wij hopen op een recordproductie dit jaar. Komen er 75.000 gereed, dan moe ten we er evenzeer weer zo'n aan tal in aanbouw hebben, willen we het volgend jaar weer een flinke slag toebrengen aan het woning tekort. De gulden wordt uitgehold Ondanks het feit dat de minister van financiën een goede maand achter de rug had met gestegen belas tingopbrengsten moest hij reeds bij herhaling een beroep doen op de Nederlandse Bank om hem uit de geldnood te helpen. Dit betekent dat de overheid bezig is de gulden bewust nog verder te ontwaarden. Onder dergelijke omstandigheden zal men zeker niet mogen hopen op een verruiming van de woning- bouwpremies aan particulieren. Afgezien hiervan zal het rijk toch op de nieuwe begroting zo onge veer f 500.000.000 moeten uittrek ken voor de woningbouw. Hoe moet ze aan het geld komen? Men kan trachten een lening op kapitaalmarkt te sluiten. Bij de be staande toestand zal deze zeker mislukken. Een andere weg is die belastingverhoging. De verhoogde vennootschapsbelasting is hiervan een voorbode, maar men mag zich afvragen of men hierdoor de indus trialisatie niet treft. Zou men besluiten om lagere in komens te treffen, dari leidt dit stellig tot een politieke storm, die het einde van het zittende kabinet kan betekenen. Scheve bezuiniging Kan de regering op overige uit gaven zoveel bezuinigen dat het geld voor de woningbouw beschikbaar komt? Naar onze mening wordt het overige begrotingsbeeld dan zo scheef getrokken, dat wij de ene nationale nood dan met de andere stoppen. Zo blijft er tenslotte geen andere weg dan die der lening met een beroep op het volk, dat in de kritieke dagen zijn taak wel zal verstaan. Via allerlei wegen moet er pro paganda gemaakt worden voor het grote belang dat wij dienen met de financiering van de woningbouw. Wij huiveren voor middelen als gedwongen leningen en emissies met „stokken achter de deur", waar bij bepaalde groepen worden ge dwongen offers te brengen voor anderen met opnieuw een enorme anti-propaganda voor het sparen. Wat men ook moge proberen, het sparen voor eigen huis moet aange moedigd worden en een verdere aantasting van het inkomen dcor verhoging van directe belastin ~:n zal averechts werken. De rege:g staat voor moeilijke beslissingen. .m. ABONNEMENTS- FITEN VENRAY f 1.60. „Tot volgend jaar", was ook dit jaar opnieuw de afscheidsgroet van talrijke zieken, die zij elkaar toe wensten en waarin zij iets wilden samenvatten van de dankbare ge voelens voor de mooie dagen, die zij tijdens het verlopen zieken- triduum meemaakten. Een stevige handdruk wordt ge wisseld als teken van hun inner lijke bewogenheid en van hun zo vaak onuitsprekelijke gevoelens. Zij zouden liefst allen daarvan getui genis willen geven: de predikant, de leidsters, de keukenstaf, zusters van St. Anna, de chauffeurs van auto's, en over hen, die op welke wijze dan ook hebben meegeholpen in die 10 jaar. Dit is het eigenlijke wonder van elk zieken-triduum: door de helpende goedheid en elk stukje mensenliefde, ondervonden door een mens in nood, ondergaat die zieke iets weldadigst, iets ge- nezends en daarom slaagt dit ook elk jaar. Daarom zouden de vlag en wim pel van de naastenliefde feestelijk hebben moeten waaien boven dit jaar, een jubileumjaar, ware het niet, dat we daarmee tevens 10 jaar ziekzijn, 10 jaar mensenleed, 10 jaar pijn en benauwenis teveel eer moesten aandoen. Maar het was wel een jubilerend herdenken waard, de gelukkige gedachte van vóór 10 jaar terug, om die nood in menselijk-christe- lijke geest op te vangen, mee te helpen doorbreken door ieder jaar opnieuw een geestelijke draagkracht mee te geven aan hen, die ons boetend lijden willen verdragen. Zou het diep-menselijke niet de laatste reden zijn, die ook O.L. Heer heeft willen zegenen, om dit werk van christelijke barmhartig heid ieder keer te doen slagen Het is een telkens terugkerende verbazing van leiding, die ieder keer met schone lei moet beginnen en toch weer zoveel hulp onder vindt dat men er ieder jaar aan uitkomt. Door gebruik te kunnen maken van de prachtige kapel en terrein van Huize St. Anna en de diensten van haar zusters is er een uitzon derlijke plaats verkregen voor dit gebeuren. En is het gewaagde begin van 10 jaren geleden uitge groeid tot een jaarlijks feest voor onze Venrayse zieken. Als in 1947 Pater Rufus in Deur- ne het ziekentriduum meemaakt, houdt hij niet op voor het gehele bestuur der Derde Orde dat ook gezien heeft. En als die het gezien hebben menen zij Franciscus ideaal niet beter te kunnen verwezen lijken dan door ook in Venray tot oprichting van een dergelijk tri duüm te komen. Deken Berden gaf zijn medewer king, Venrays gemeentebestuur, de Zusters van St. Anna en de vele onbekenden, die ieder jaar daad werkelijk of finantieel dit alles hielpen slagen. Een jaar later kwamen ook de zieken van de kerkdorpen en sinds dien is het ieder jaar cresendo gegaan. Materialen konden worden aan gekocht, uitrusting verbeterd en zo is dit zieken-triduum nu al jaar in jaar uit een bloemlezing gewor den van leed en goedheid, van smart en vreugde, van lijden en verblijden. Voor honderden zieken en voor onze gehele Venrayse gemeenschap. Zo ook weer in dit jubileum jaar! Pater Lohuis heeft in zijn medi taties de zin van het lijden weer eens naar voren gebracht op zijn zo welsprekende wijze. De plechtige H. Missen van Va der Bisschop, de heer Deken en Pater Rector, waren hoogtepunten voor hen, die al jaren misschien geen H. Mis meer konden bijwonen. De goedheid van het verplegend personeel en de zusters, de prettige stemmingen het verkeer onderling, het is allemaal een aaneenschake ling van goedheid en lief de geweest, een vreugdevol feest niet alléén voor de zieken, maar voor allen, die er bij betrokken waren. Laat dit zo blijven en de Ven rayse wedloop voor de goede zaak ieder jaar zijn bekroning vinden in een geslaagd ziekentriduum, tot heil van allen, die dit bijwonen en van hen, die dit mogelijk maken Op zondag 21 juli a.s. zal door het Anjerfonds Limburg wederom een beroep worden gedaan op de vrijgevigheid van het publiek, ten bate van het culturele werk in onze provincie. Houden wij het doel van het Anjerfonds, nl. het behouden en stimuleren van het culturele leven in ons gewest, goed voor ogen, dan meen ik, dat dit fonds onze sym pathie en financiële steun ten zeerste verdient. In de afgelopen jaren heeft het Anjerfonds zijn bestaansrecht ruim schoots bewezen, immers vanaf 1948 heeft het grote bedragen uit gekeerd ten bate van het muzikale leven in Limburg, verder voor de volksontwikkeling, voorbevordering van het toneel en voor instellingen met betrekking tot de jeugd, ter wijl daarnaast dikwijls vele aan vragen moesten worden afgewezen wegens ontoereikendheid van de beschikbare middelen. Waar het hier derhalve gaat om het doeltreffend bevorderen van het geestelijk leven in Limburg, is het dan ook te hopen, dat het be roep, hetwelk zondag a.s. op ons wordt gedaan, bij allen weerklank moge vinden, o.a. door ons te tooien met het Anjerspeldje, hetwelk te koop wordt aangeboden. En als wij daarbij goed beden ken, dat het hier gaat ook om onze zaak, dan zal ook hier in Venray de opbrengst van de Anjer-collecte 1957 ongetwijfeld goed zijn. Laat deze collecte door uw milde bijdragen dan worden een groot succes. Venray, juli 1957. De burgemeester van Venray, Mr. A. H. M. JANSSEN. Toen het katholiek verkennen nog maar enkele jaren bestond, is ook in Venray behoefte gevoeld, om hier met het spel van verken nen voor de jeugd te gaan begin nen. Na ampele voorbereidingen is men dan in 1936 met de welpen begonnen en werd in 1937 de eerste officiële troep geïnstalleerd. En al die jaren hebben vele Venrayse jongens kennis gemaakt met dit wereldspel en zijn als welp en later als verkenner vertrouwd geraakt met de idealen van Lord Baden Powell. Velen van hen zijn op hun beurt weer leider geworden en helpen als zodanig nu weer mede bij de opvoeding der jeugd, Ze hebben het niet gemakkelijk gehad in de afgelopen jaren, Menigmaal ontbraken geschikte krachten als leider, wat zijn weer slag dan weer had op de horde of de troep en menigmaal hebben plaats- en ruimtegebrek ook rem mend gewerkt op de aktiviteit der verkenners. Maar desondanks is het werk uitgegroeid en zijn er thans drie! horden en drie troepen, die voor een deel zijn ondergebracht op de zolder van de Mulo-school en in de noodbarak in de Patersstraat. Geen ideale huisvesting overigens maar men heeft in die twintig jaar geleerd zich te behelpen. Men heeft nu voor dit jubileum alle oud-leidsters en leiders weer eens naar Venray genodigd, die dan heden zaterdagavond ln zaal Wilhelmina verwelkomd zullen worden. Er is tot slot van de avond een groot kampvuur, waarna gezellig samenzijn. Morgen zondag is er om half 10 een H. Mis in het St. Odapark, waarna om 11 uur de vlaggenparade is op hetHensenius- plein. De gasten zullen na afloop hiervan officieel ontvangen worden op het Gemeentehuis. Na een gezamelijke maaltijd zal dan in de Geijsterse bossen een wandeling gemaakt worden. Plaatsing straaljagers op de Peelvliegbasis zou door min. Staf overwogen worden. Zoals men weet, heeft minister Staf het plan, om van de vliegbasis Deelen, een operationele straaljager basis te maken. Tegen dit plan zijn zoveel pro testen geuit, dat de minister naar andere mogelijkheden uitziet om elders dan in Deelen, een opera tiebasis in te richten. Tot dit „el ders" zouden de vliegvelden de Peel en Volkel behoren. „Het Parool" weet althans te ver tellen, dat minister Staf vrijdag j.l. op bezoek is geweest op het Peel- vliegveld, in gezelschap van com mandeur Maurenbrechter, de Neder landse commandant vd. geallieerde eenheid 2 groep, waarbij de Neder landse tactische squadrons zijn in gedeeld, en van de basis-comman dant van Volkel. kol. D. Berlijn. Zij hebben de vliegbasis „De Peel" aan een onderzoek onderworpen, en dit wordt dan ook in luchtmacht- kringen gezien als een aanwijzing, dat de minister alsnog demogelijk heid onderzoekt om het foto-ver- kennings-squadron no. 306, dat uit Duitsland naar Nederland zal wor den overgeplaatst, naar Volkel te kunnen zenden, in plaats van naar Deelen. Een van de moeilijkheden, welke de plaatsing van het foto-verken squadron op de Peel met zich zou meebrengen is, dat het nodig zou zijn de basis-faciliteiten aanzienlijk uit te breiden, terwijl daarvoor de fondsen niet beschikbaar zijn, ten zij andere uitgaven worden nage laten. Technisch echter zijn er weinig bezwaren. Ook de omstandigheid, dat de Peel zeer dicht in de nabijheid ligt van de zeer druk aangevlogen ba sis Volkel levert geen moeilijk heden op, omdat door paralellisering van de startbanen de situatie reeds bij de aanleg van de Peel is uit gegaan. Hieronder laten wij de uitslag van Pont St. Max volgen, een vlucht, waarop vele prima duiven misten, en de verliezen groot waren. Het duurde dan ook bijna 2 uur, voor dat de prijzen verdiend waren. P. Strijbos was de grote overwinnaar want zowel bij de jaarlingen als bij de oude werd hij eerste, een prestatie, die er zijn mag. Oude: 1 P. Strijbos,213P.en J.Hendriks, 3 17 Lormans, 4 19 v. Ass, 5 P. Janssen Kr., 6 F. Vermeulen 7 St. B., 8 25 26 G. Philipsen, 9 Dinjens, 10 12 J. Vollenberg, 11 15 18 v.d. Munckhof-Poels, 14 16 J. Verstegen 20 Voesten, 21 Gommans. 22 Gebr. van Haren, 33 Jac Arts, 24 H. Ver meulen. Jaarlingen: 1 38 P. Strijbos, 2 P. en J. Hen driks, 3 12 W. Peeters, 4 J. Arts, 5 47 Boom en Zn., 6 17 J. Verste gen, 7 16 20 v. Gassel, 8 Siebers, 9 22 33 36 Munckhof-Poels, 10 23 28 Gebr. Hendriks, 11 St. B., 13 32 Kersten, 14 Gebr. v. Haren, 15 A. Willems, 18 30 42 Loonen, 19 K. Siibers, 21 H. Vermeulen, 24 Jans sen V., 25 46 Voesten, 26 G. Jans sen O., 27 de Riet, 29 Manders, 31 Joh. Janssen, 34 J.W. Hendriks, 35 45 Gebr. Ewalds, 37 Servio, 39 Din jens, 40 Fr. Vermeulen, 41 Emonds, 43 Coopmans, 44 Swaghoven, 48 H. v. Ass. Nu morgen nog de vlucht vanaf Limoges, en dan zit het er voor de oudjes alweer op. Zodra de uitslag In vier volgeladen autobussen maakte vrijdag bijna tweehonderd voorihannen van de L.L.T.B. uit midden-Jen^noord-Limburg een ver kenningstocht door de kop van Noord-Limburg. Daar heeft men de streek, welke voor de meesten wat „achteraf" ligt, beter leren kennen en heeft men kunnen constateren dat het toch wel de moeite waard is te zien wat hier op landbouw kundig gebied gepresteerd wordt. De eerste halteplaats was het Centraal Proefveld te Bergen, waar men ruimschoots de gelegenheid kreeg de verschillende gewassen in ogenschouw te nemen. Maar een ware attractie vormden de fjordenpaarden, welke men in Heijen bezichtigde en eveneens in teressant en leerzaam was het be zoek aan het Kweekbedrijf Zeider. Het uitgestrekte proefveld te Bergen, had volop de intresse van de deelnemers, die in groepen van vier werden rondgeleid en door be kwame assistenten werden voor gelicht. De diverse velden, waarop rogge, haver, lupine, erwten, aardappelen mais enz. waren gezaaid kon men nauwkeurig gerangskhikt op hun prestaties volgen, waarbij dan van zelfsprekend de bemesting, bespui ting enz. een grote rol speelde. Gereedschappen Interesse legde men ook aan de dag voor de grote verzameling hand gereedschappen, welke vlak bij het proefveld in een schuur was onder gebracht. Voor vele landbouwers zijn deze materialen een kostbaar bezit, want niet alleen dat ze een zeer solide indruk maken, maar hun wordt daardoor ook een groot stuk werk uit handen genomen. Waar er ter plaatse zoveel lof over geventileerd werd, zal men deze materialen op aanvraag tentoon stellen op vergaderingen van de verschillende afdelingen van de L.L.T.B. Na dit eerste intermezzo ging het naar Heijen, waar op het erf van landbouwer Willems een kennis making plaats had met de fjorden- paarden. Dit is. wel een attractie apart geworden, want dit noordse paard, dat uit Denemarken geïm porteerd werd bovendien kwam WilJems in het bezit van een kam- pioenhengst doet het verrassend goed. Men heeft de dieren in Lim burg zijn er 14 in de bedrijven op genomen, voornamelijk in deze noordelijke streek allerlei zwaar en moeilijk werk laten verrichten en bij al deze karweitjes haalden ze hoge punten. Het zijn tamme dieren, sobere eters en goede trek kers. Naar Zeider De tocht ging verder naar Gen nep, waar 't bunkeren was geblazen in de Huishoudschool op de Maas- weg. Het was een hele invasie in dit mooie gebouw, waar de direc trice mej. Gubbels de honneurs waarnam en van de gelegenheid gebruik maakte een propagandis tisch woordje voor deze School te spreken. Ir. Franken, de leider van het selecte gezelschap, sprak een dank woord voor de keurige ontvangst en gaf tevens de aanwezigen enige goede wenken en raadgevingen op landbouwkundig gebied, terwijl Ir. Weijs van het Kweekbedrijf Zeider 'n resumé gaf van oprichting en werk van dit vruchtbaar bedrijf. Na deze inleiding ging men let terlijk de proef op de som nemen door Zeider met eigen ogen te be kijken. Hier heeft men geruime tijd door de proefvelden van het kweekbedrijf gewandeld en de ver schillende gewassen op hun waarde kunnen beoordelen. De ontvangst was hier even hartelijk als overal waar men op deze dag neerstreek. Groesbeek. Men was evenwel aan de tijd gebonden. En voor de zoveelste maal brak men op om een tocht te maken door het ruil verkavelde Ot- tersum met zijn 19 km. harde wegen. Thans was het de heer Frederix, assistent bij de Rijkslandbouwvoor- lichtingsdienst, die „zijn" bus daar over de nodige inlichtingen ver schafte. Van het Ven ging de tocht pa rallel met de zoom van het Reichs- wald naar de Holleweg naar Groes beek, waar men meteen door de fraaiste landschappen van Limburg kwam. Een bezoek werd nog gebracht aan het Canadese kerkhof, waar 1200 militairen begraven liggen. van Orleans bekend is zullen wij de kampioenen bekend maken. Ook de stand van het „Generaal". Hedenavond gaan dan voor de eerste maal de jongen op reis. De inkorving begint om 5 uur. Om 7 uur gaat de deur dicht en wordt niemand meer geholpen. Iedereen kan. nu dit op zaterdagavond is, op tijd zijn. Café 't Zwaantje, tussen Groes beek en Mook was de laatste pleis terplaats en daarna ging het weer op huis aan. Voordat het zover was, vertelde de heer P. G. Poels, hoofdassistent van de Rijkslandb.voorl.dienst te Oostrum, die deze hele trip had geprojecteerd, nog een en ander over de omgeving, entoen ronkten de zware bussen weer de berg af naar huis. met belastingvrije premie van tien percent. Minimam eis: 6 jaar lang 30 gulden per jaar. Bij de Kamer is een wetsont werp ingediend, waarbij de regering het sparen door jeugdige personen wil bevorderen. Ze wil dit doen door onder bepaalde voorwaarden een be lastingvrije premie aan jonge spaar ders uit te betalen. Die premie bedraagt tien percent van het gespaarde bedrag (met inbegrip van de rente, die de spaar banken vergoeden.) Daartoe is een ontwerp Jeugd- spaarwet bij de Staten-Generaal ingediend, ondertekend door min. Struycken en zijn staatssecretaris Schmelzer (Binnenlandse Zaken, Bezitsvorming en PBO) en door minister Hofstra (Financiën) Het is de eerste van de drie maatregelen, waarmee de regering de bezitsvorming wil bevorderen. Aan de nieuwe jeugdspaarrege- ling kunnen deelnemen alle jonge lui van 15 tot en met 20 jaar. Om voor de premie van 10 percent in aanmerking te komen, zullen ze minstens zes jaar moeten sparen, langer dan 9 jaar mag de spaar periode niet duren. Slechts in één geval is een kor tere spaarperiode dan zes jaar zonder verlies van premie toe gestaan: dat is als men gaat trou wen. De spaarrekening moet dan echter minstens 3 jaar hebben uit gestaan, wil men in aanmerking komen voor de premie. Er moet per jaar minstens dertig gulden gespaard worden, of beter gezegd: aan het eind van de spaar periode moeten er minstens even zoveel maal dertig gulden op het spaarbankboekje staan als het aan tal jaren dat er gespaard is. Spaart men dus het ene jaar wat te weinig dan kan dit een volgend jaar worden ingelopen, het hoogste jaarlijkse bedrag, waarover premie wordt betaald, zal tweehonderd gulden zijn. Nieuws uit Venray en Omgeving GROENE KRUIS Donderdag a.s.: Zuigelingenbureau voor de Kerk dorpen. Volksconcert Zaterdagavond 27 juli om 8 uur zal de Harmonie Euterpe een volks concert geven op het Hensenius- plein. Ernstige val met motor De Venrayse aannemer van B. die te Horst, op de Venloseweg, kwam te vallen met zijn motor, werd door een juist passerende ambulance-wagen uit Heerlen, over gebracht naar het ziekenhuis te Venray. Van B. reed vermoedelijk in de kiezel van de weg en dit moet de oorzaak zijn geweest van dit voor val. Alweer bomen weg.... Op de vraag van het statenlid de heer Emonts, wat er nu feitelijk gaat gebeuren met de bomen langs de provinciale weg Venlo-Venray delen thans Ged. Staten mede, dat zowel de eiken als linden langs deze weg zullen worden gerooid. Na het rooien zal de weg verbeterd en verbreed worden en van een nieuwe beplanting worden voor zien. Met de verbetering van de bocht bij Leunen-Schoor hoopt men dit jaar nog te beginnen. Dit bovenstaande houdt dus in dat binnen afzienbare tijd ook de bomen langs de Paterskerk en de Leunseweg zullen verdwijnen! Weg met het laatste beetje na tuurschoon GESLAAGD: Te Nijmegen slaagde voor Doet. klassieken Mej. L. M. R. Schreurs, Stationsweg alhier. Aan de Hogere Techn. School te Eindhoven slaagde voor het eind examen Mechanische bedrijf stech- nlek P. Duijkers, Castenray.

Peel en Maas | 1957 | | pagina 1