OE GRUYTER KIPPEBOUIILONSOEP Brandaris Sö ■- hel derde pak %ti^race^r> Uit Peel en Maas J. Boijssen VERHUUR ism complete [guff gelegenheids- 11 fi kleding ||j I Vanaf f 12.- per maand STENCILWERK Zwemmen in de Maas Vcnray's rundvee op de Nationale ie te Utrecht. V.570703. ■'x IrlEn |§|PP3 Bij elke aankoop van twee pakken kippebouiilonsoep geldig van 3 t/m 9 juli 1957 Kippebouiilonsoep Vermicel'isoep Groentesoep Kalfsbouillonsoep Erwtensoep Koninginnesoep Ossestaartsoep Tomatensoep pak 48 ct. pak 30 Ct. pak 38 Ct. zakje 50 ct. zakje 55 ct. zakje 35 Ct. zakje 50 ct. pot 58 Ct. Natuurlijk op êen PHOENIX naaimachine,! ledêr feizoêh brengen de beroemde Franse modehuizen weer een stroom van charmante toiletjes. Gun,Uzelf óók een „haute couture" jurkje, maar vervaardig het zeil. Met een PHOENIX naaimachine gaat dat erg eenvoudig, want daar kunt U mee cordonneren, naden afwerken, knoopsgaten maken, mouwen inzetten, verstel len, sloppen enz. De handelaar zal U deze moderne machine gaarne demonstreren. Invullen en opz. in open envelop met 4 ct. postzegel aan Fa H J. OBERINK - ARNHEM. Zendmijgratisdeuitv. PHOENIX brochure Martha van G. Rutten Wanssum Dora 3 van L. van Osch Janslust Mien 2 van P.v.Meijel, Ysselsteyn. De twee andere dieren zijn eigen dom van Peeters te Echt en van Gastel te Meijel. Vermeldenswaardig is nog, dat de twee bovengenoemde koeien: Dora 3 en Mien 2, afstammen van stier Mia's Paul, hetgeen mede een be wijs is, temeer daar de bedoelde dieren voor deze uitverkiezing nog jong zijn, dat de fokkerij van Mia's Paul uitermate hoopvol is voor de toekomst. Een compliment aan de betref fende Venrayse veehouders voor hun successen op deze landelijke tentoonstelling is zeer zeker op zijn plaats-! van 8 juli 1911 De Singer-maatschappij te Amsterdam opende een winkel aan het Henseniusplein. De oprichting van een jon genspatronaat stond nu vast. Die zou geschieden op wens van Bis schop en Pastoor door de Paters Minderbroeders. Voor rekening van H. Kemps, Grotestraat gingen Gebr. Ouden hoven een woning slopen en her bouwen voor f 4597. Firma Willem Wintert te Veghel opende in de Schoolstraat een manufacturenzaak. De onderwijzers vergaderde te Leunen. M. van Meijel hield een spreekbeurt over: Het stelonderwijs door J. Schreuder. Slagerij Kemps-Poels ruimde wegens verbouwing een voorraad spek en hammen op. van 6 juli 1917 Dr. H. Poels, professor der H. Schrift aan de Katholieke Uni versiteit te Washington, werd in particuliere audiëntie bij Z.H. de Paus ontvangen. De heer W. Derksen werd tot onderwijzer benoemd aan de O.L. School te Alphen. De heer P. Gooren werd benoemd tot onder wijzer aan de O.L. School te Mill. In de vergadering van de Stoomzuivelfabriek „Venray" wer den de bestuursleden G. Wismans, Heide en M. v.d. Heuvel, Merselo herkozen. Het vrachtloon werd voor allen gelijk gesteld op 25 cent per 100 liter. Het entreegeld werd op f 2.gesteld. BEL OP BIJ BRAND No. 392 Schoolstraat 11 Telefoon 628 H JKS| VENRAY r|MW| van H.costuums, M.costuums, Commu niepakjes, regenkleding gabardine, baby-uitzetten, woningtextiel, ma trassen, stalen meubels, etc.; Onder strikte geheimhouding. Verk.kantoor S. DAM EN Vredestraat 11 VENLO Teil. 2227 Lichtdruk-Stencilinrichting G. M. H. PETERS Prins Bemhardstraat 11 Tel. 916 k A bij moellijk- |V|p|CgpC heden, ofwel I I WlOJ voor raad en inlichtingen is de R.K. Vereniging tot bescherming van Meisjes: Mevr. W. v.d. Munckhof-S angers Grote Straat 28, Tel. 581; Mevr. M. v.d. Hombergh-Bot, Oostsingel 6, Tel. 393; Mevr. A. Pijls-Drenth, Grote Straat 14; Mej. T. Coenen, Patersstraat 30, Tel. 588; Mej. T. Paping, Paters straat 30; Mej. M. PUls, Grote str. 14a, Tel. 673; Mevr. Baronesse de Weichs de Wenn.e, Geijsteren, Tel. 250; Mevr. vd. Haar, Blltterswijck, D 67, Tel. 263 de haard die zichzelf betaalt kunt U krijgen bij Coenen-Houtackers Te koop gevraagd worstkoeien, zeugen en beren C. Kremers, Vierlingsbeek Telefoon 04781-292 Er is voor Venray geen andere mogelijkheid dan te streven naar een eigen badgelegenheid in eigen gemeente, hoe spijtig dat misschien voor enkele maas-gemeente ook is. Tot dat tijdstip zal haar hulp aan de maasgemeenten enkel kunnen zijn, gezamelijk enkele maasweiden te pachten, waardoor bij warme dagen de politie niet als een boe man overal rond behoeft te sprin gen en kapitalen geld vraagt, waar niemand iets aan heeft. De schrijver mag zich dan bekla gen dat Geysteren en Maashees recreatie-gebieden zijn van Venray, waar dus „onze dag-mensen" naar toe gedreven worden, we geloven, dat van dergtlijke trektochten de betrokken dorpen alleen maar voor delen kunnen hebben, indien ten minste deze mensen een kansje krijgen ergens te kunnen gaan zit ten zonder een bon te krijgen. En om dat te bereiken, geloven we dat samenwerking inderdaad te krijgen is. Maar men moet geen eisen gaan stellen, waarvan men van te voren zelf innerlijk overtuigd is, dat ze feitelijk dwaas zijn. In het Dagblad van Noord-Lim burg heeft Baron J. de Weichs de Wenne, zich in een ingezonden stuk beklaagd over de zeer kortzichtige en eenzijdige politiek, welke de ge meente gevolgd heeft, inzake de recreatie-gelegenheid voor haar in woners. De geachte schrijver stelt daarin dat de gemeente Venray, feitelijk welbewust de randgemeenten als Maashees en Geijsterenals recreat ie- terreinen voor haar inwoners heeft bestemd. We wiUen het hierover op dit moment niet hebben, wel willen we nader ingaan op hetgeen hij schrijft over de zwem- en bad gelegenheid aan de Maas, die o.m. onder genoemde recreatie-mogelijk heden worden genoemd. De geachte schrijver stelt in zijn artikel, dat de gemeente Venray weigerachtig bleef, ondanks her haald aandringen, het zwembad aan de Berg te Maashees en dat te Well, financieel te steunen, toen een groot bezoek uit Venray, deze badgelegen- heden te klein maakten en uit breiding noodzakelijk bleek. Dit zou dan een van de redenen zijn, dat beide zwemgelegenheden ook na de oorlog niet meer zijn teruggekomen. Tenslotte komt dan de schrijver tot de conclusie, dat ook thans wel niet gedacht zal worden aan een gezamenlijk maas-bad, maar dat men tegen beter weten in, blijft hopen op een zwemgelegenheid in Venray zelf. We geloven, dat de steller van dit ingezonden stuk, enkele feiten gemakshalve maar voorbij ziet en een schuld op de gemeente Venray wil schuiven, die er totaal niet is. Er is inderdaad en jammer genoeg geen zwemgelegenheid in Venray. Een opgestuwde beek zoals spreker voorstelt is en blijft daarvoor ongeschikt op hygiënische en andere gronden, zoals de Inspec tie der Volksgezondheid hem wel vertellen kan. Het Venrayse publiek, dat zwem men wou, moest en moet nog naar de Maas. En kwam voor de oorlog terecht in het particuliere bad aan de Berg, dat volgens schrijver al leen was ingericht ten behoeve van de „Maaskanters". De ondernemer kreeg dus wel onverwacht de wind in de zeilen, toen uit Venray een dergelijke grote belangstelling bleek. Maar desondanks schijnt de op brengst dermate te zijn geweest, dat hij na de oorlog voor een her oprichting bedankte. Hier schijnt dus in de exploitatie iets niet geklopt te hebben, door te lage tarieven of iets dergelijks, maar daar kan men Venray moei lijk de schuld van geven. Integen deel, Venray heeft juist door zijn vele zwemmers, betere kansen ge geven voor een sluitende exploitatie, in Maashees evengoed als in Well. De gemeente Venray verder te verwijten, dat zij niet deelneemt in een op te richten maas-bad, omdat ze liever haar eigen bad schijnt te hebben, gaat wel wat ver. Venray roet zijn scholen en in richtingen (de beste klanten) ligt nog altijd ruim 10 km van de Maas en het mag aardig zijn, daar een keer heen te trekken, maar nooit voor een heel seizoen. Het inwonersaantal is een tweede punt, dat spreker maar gemaks halve over het hoofd ziet. De Nationale Landbouw-expositie die van 24 tot 29 juni te Utrecht werd gehouden, had voor de eerste maal een vee-show binnen haar poorten ondergebracht. Tijdens de expositie-dagen was er een permanente veestapel ter be zichtiging aanwezig en daarnaast werd er op dinsdag 25 juni een speciale rundveedag georganiseerd. Het spreekt vanzelf, dat op deze speciale tentoonstelling het puikje van Nederlands rundvee werd ge toond. In tegenstelling met de gebrui kelijke stamboek-tentoonstellingen werden op deze rundveedag uitslui tend afstammelingen van K.I.-stie- ren aangevoerd. Voor wat betreft het M.R.IJ.- veeslag behoorde de K.I.-ver- eniging te Venray tot de vier uitverkoren K.I.-verenigingen in het land, die werden uitge nodigd, afstammelingen van hun stieren op deze expositie te tonen; voor Venray waren dit afstammelingen van de stier Mia's Paul. Voorts werden aangevoerd af stammelingen van de stier Paul van de K.I.-vereniging te Halle (G) de stier Paul van K.I.-vereniging Heino (Ov.) en de stier Doel van K.I.-vereniging Land van Cuijk. Dat afstammelingen van Mia's Paul voor deze expositie werden uitverkoren, mag zeker een bewijs worden genoemd, dat de fokkerij in deze streek goed is. Uiteraard had er tevoren een zware selectie plaats gehad, maar de 12 dieren uit het gebied der Venrayse K.I.-vereniging, die uit eindelijk waren aangewezen, vorm den tezamen dan ook een uniek gezelschap. Allereerst werd er een rubriek- keuring gehouden, waarin de dieren volgens leeftijd waren ingedeeld. Hierin werden de volgende prijzen behaald: Rubriek 13 lc Truus 2, van H. Verheijen, Oostrum Rubriek 14 la Dora 3, van Osch, Janslust 2a Anna 41, van L. van Djjck, Heide 2b Bertha, van E. Martens, KI. Oirlo 2c Mia, van J. Rutten, Wans sum 3a Dientje 3, van J. Slangen, Veulen Rubriek 15 lb Paulina 5, van J. Slangen, Veulen 2a Mien 2. van P. van Meijel, Ysselsteyn 2c Ellie 3, van J. Wismans, KI. Oirlo 3a Grietje I, van Joh. v. Veghel, Ysselsteyn 3b Gerda I, van P. H. Janssen, Helde 3c Anny 2, van W. Lommen Wanssum. Hierna werden van de genoemde M.R.IJ. stieren de groepen afstam melingen gekeurd. De groep van Mia's Paul wist in deze zware strijd een tweede prijs te behalen. Voor het kampioenschap werden 4 dieren in de ring geroepen. Hier onder bevond zich de koe Dora 3 van L. van Osch, „Janslust", een fraai, harmonisch gebouwd dier, met zeer veel adel. Zij was echter op haar nog jonge leeftijd niet in staat, de begeerde titel te verwer ven. Toch leverde deze uitverkiezing om aan de kampioenschapskeuring op een zo grote show te mogen deelnemen, het bewijs, dat dit dier over uitmuntende kwaliteiten be schikt. Op de expositie is dan voorts een hal ingericht, waarin 20 van de beste roodbonte koeien uit het M.R.IJ.-gebied, gedurende de ten- toonstellingsdagen te bezichtigen waren. De provincie Limburg was hier bij vertegenwoordigd met 5 koeien waarvan 3 uit het gebied van de K.I.-vereniging te Venray, nl.: Verkrijgbaar bij: Fa. A. MILLEN Paterstraat 13 Tel. 738 VENRAY WAAR MAAKT PARIJS DE NIEUWE MODE OP» De 7 naaister, die altijd voor U klaar staat. Eeéds léverbaar Varï 299,— Desgewenst op gemakkelijke betalingscondities. waardoor nooit een draad, in de baan kan vastlopen.

Peel en Maas | 1957 | | pagina 4