AGUILAR Kroon-winkelier boekhouder Turn-Kringfcest te Venray Port Sherry Nienws in het kort KROOS-AMRIEDM Burgerlijke Stand Venray Petrus Johannes Hellegers fam. Jenniskens-Rongen P. frei Conrado Gonmans ADVERTENTIEN Godefrida van Tilburg leeszaal-assistente Slagerq J. MDERS Met de Pinksterdagen Gebr. Michiels Noteert U even: nr. 837 „DE LELIE" Paardenverzekering Nette dienstbode 15-17 jaar chauffeur Einddiploma Gymnasium Aan het R.K. Lyceum voor jongens te Venray werd het einddiploma Gymnasium B behaald door: Chris Colsen te Venray, Pierre van Els te Wanssum, Hans van Engelen te Vlijmen, Harrie Kortmann te Venray, Ton Limbach te Den Haag, Arno Perquin te Leidsendam. Het einddiploma Gymnasium A werd behaald door: Antoon van den Boom te Lottum, Paul Bosse te Haarlem, Piet Büchner te Nijmegen, Berry Crouzen te Utrecht. Gerard Cuijpers te Afferden L., Louis Groenewegen te Nootdorp, Huub van Kessel te Deurne, Sjef Klinkenberg te Heerlen, Bert Kuiper te Alkmaar, Martien Kuijpers te Sambeek. Het examen wordt nog voort gezet. Subdiakenwijding Op zaterdag 15 juni, zal de Z.E. Heer H. Op 't Veld uit Oostrum, in de kerk van het Groot-Seminarie te Roermond, de H. Subdiaken wijding ontvangen uit de handen van Mgr. Dr. G. Lemmens. Rechtbank Roermond H. A. H. J., los-arbeider te Ven ray, terzake diefstal, f 60 of 30 dagen hechtenis. Op zondag 16 juni zullen meer dan 1200 turnsters en turners uit Limburg in Venray aantreden bij het Kringfeest, wat de Gymnastiek vereniging St. Christoffel dan gaat vieren. Zoals bekend, werd vorig jaar, op het allerlaatste ogenblik deze viering uitgesteld, in verband met de kinderverlamming, maar nu gaat het dan gebeuren. Grote verenigingen als Swenti- bold uit Sevenum, Olympia uit Blerlck, Leonidas uit Tegelen, Spar ta Venlo en Jan van Weert uit Weert komen met hun volledige verenigingen, terwijl ook nog van andere plaatsen vele deelnemers zich hebben laten inschrijven. Na een grootse optocht en défilé in de namiddag, zullen om 3 uur de" demonstratie's en gezamelijke oefeningen worden gehouden op het Servatiusterrein en zullen we de beste keurturners aan het werk kunnen zien. Gezien de grote belangstelling, welke vroeger reeds voor deze mooie kringfeesten bestond, zal ook dit feest zeer zeker de nodige publieke belangstelling trekken. WIJNHANDEL Specialiteit: Verkrijgbaar bij B. KRUYSEN Wijnhandel-Slijterij Grote Markt 15 Tel. 971 Ongeluk De arbeider S. had het ongeluk met zijn vingers onder de zaag machine te komen. Met ernstige verwondingen aan zijn vingers werd hij naar huis gebracht. Vacantlereis In de afgelopen week maakte het personeel van de N.V. Inalfa alsook het personeel van Gemeente werken het jaarlijks uitstapje. Brand De brandslrene meldde 'n brand je op een vrachtwagen van de ge meente op de Merseloseweg. Toen de brandweer arriveerde, had het personeel echter dit brandje al ge blust. De wagen moest worden weggesleept. Kinderzegen Op St. Antoniusdag 13 juni a.s* zal 's middags om 3 uur de tradi tionele kinderzegen plaats hebben in de Paterskerk. Gevonden handzaag, Wmr. l.kl. Prins, Oude Oostr.weg 49; hond, duk, OirloE74a; blauwe overall, lederen muts, enig geld en zakmes, H. Nabben, Oirlo E 67a; kinderzakdoekje en zilver- bon, Velturasebekker; kinderfietsje Neeteson Grotestraat; ijzeren band meter, L. Heidens Nieuwlandstraat 28; rozenkrans, Laagheidseweg 5; postduif, Linders Overl.weg 18; kinder- en babytrultje, Jacobs, Leunseweg K 1; postduif, Driesen Houte Biczenstraat 56, Gemert; voetbal, B. Geurts, Broek weg; hak bijl en rozenkrans, A. Kortenbach Overl.weg 21; hoofddoek, Kleuskens Veltura L. 71; vulpen, J. Beerkens Pr. Bernhardstraat 26. Onder wyzers-jubilea Op 18 juni 1932. slaagde de heer P. Janssen, voor zijn onderwijzers akte. Hij werd in september d.a.v., benoemd aan de St Petrus Banden- school. In 1934 behaalde hij de hoofdakte, in 1936 Frans L.O., in 1938 het ward-diploma, in 1939 En gels L.O. en in 1941 Duits L.O. Bij de oprichting werd hij ver bonden aan de Mulo-school, waar hij de heer Revis voor enkele jaren opvolgde als hoofd der school. Hij 's o m. verder werkzaam bij de Handelscursus. In september a.s. zal dit zilveren onderwijs-jubileum worden gevierd. Terzelfdertijd herdenkt ook de heer J. v.d. Berg, dat hij voor 25 jaren zijn onderwijs-akte behaalde. De heer v.d. Berg, is als leraar ver bonden aan de Mulo-school alhier. De postdienst op de Pinksterdagen Evenals reeds tal van jaren ge bruikelijk is, zal de postdienst op beide Pinksterdagen uitgevoerd wor den als op zondagen. Op die dagen lopen de nachtposttreinen niet. De verzending op zaterdag 8 juni a.s. is als op andere zaterdagen, de bestelling verschuift van maandag naar dinsdag 11 juni. PATRONAAT WANDELCLUB. Dinsdag is het patronaat gestart met een nieuwe club, onder leiding van een tweetal leiders. Het ligt in de bedoeling, om te komen tot een wandelclub van Venray's jongeren, die ook naar buiten iets presteren kan. Daarom zal er iedere dinsdag avond om 7 uur getraind worden. Ook niet-leden van het patronaat kunnen zich als lid aanmelden bij Piet Scheepers, Schoolstraat en Thei Smits, Halfweg of op een der trainingsavonden. De voetbalwedstrijd tussen onze leiders en leden kan a.s. dinsdag niet doorgaan, natuurlijk vanwege 't ellendige gebrek aan een speel veld. Ons volgende weekend zal waar- schijnlijk gehouden worden op 13 en 14 juli. Schiettoernooi te Ge ij steren Zondag is te Geijsteren weer het jaarlijkse schiettoernooi gehouden, met als inzet de Pastoor Kemmerer- beker. Na zware strijd wist „Het Zandakker", deze wisselbeker voor een jaar te bemachtigen. Schaaknieuws Zondag j.l. hield de Venlose schaak vereniging, onder auspiciën van de Limburgse schaakbond, een snel- schaaktournooi, in een tempo van 45 zetten in 15 minuten. Schakers weten wat dit betekent. Van de Venrayse schaakvereniging namen 2 leden hieraan deel. Onze voorzitter de heer J. Peters, bezette de eerste plaats in groep A, met 2V2 punt uit 3 partijen. In de finale werd de heer Peters 2e na de titelhouder van Spijk, die ongeslagen bleef. Benoemd Met ingang van 2 juni, werd de heer W. Loonen te Overloon, be noemd tot besteller le klas. RECTORAAT VEULEN Zondag: hoogfeest v. Pinksteren; 7 u. H. Comm.; 7.30 lm tot int.; 10 u. hoogmis als jaarg. v. Jacques Hendriks; 3 u. vespers v. Pinksteren. Maandag: 2e Pinksterdag, dag van devotie, de diensten als op zon dag, 7 u. H.Comm.; 7.30 lm tot int. 10 u. hoogmis voor vr. Cremers; 2.30 lof. Dinsdag: 7e vd. 9 dinsdagen t.e.v. St. Antonius, 7.30 lm. Woensdag 7.30 hoogmis als 6-w. dienst vrouw v.Montfort-Mulders. Donderdag, feest v. St. Antonius patroon van onze kerk en school, 7.30 hoogmis t.i. van ons Rectoraat. Vrijdag 7.30 lm. Dr. Bloemen, om 11.30 zal Mgr. komen vormen. Zaterdag 7.30 lm. v. overl., 67 biechten, 8 u. Marialof. Katechismus als vorige week. Kerkpoetsen: Gonda Reintjes en Mia vd. Goor. Accolieten: Fons v. Gassel en Antoon v. Kempen. HORST IS BELANGRIJK CHAMPIGNON-CENTRUM. In een betrekkelijk kort tijdsbe stek is de champignonteelt] in het noordelijk deel van ons gewest tot een vrij grote ontwikkeling geko men. Vooral in Horst, waar ongeveer de helft van 't aantal champignon kwekerijen is gevestigd, heeft de teelt van dit zeer gewilde artikel een dusdanige omvang aangenomen dat de totale omzet in de tuinbouw sector een aanzienlijke financiële factor is gaan vormen. Ook de telers zijn gaan beseffen dat men met de oprichting van goed geoutilleerde bedrijven er al leen niet komt. Men heeft dan ook destijds het initiatief genomen een proefstation voor de champignonteelt in deze streken te vestigen. Ook van overheidswege zag men het algemeen belang terdege in, wat dan ook tot gevolg had, dat de gemeente Horst in samenwer king met andere gemeenten de grootst mogelijke steun hebben ge geven aan deze plannen. Het proefstation heeft dan ook een zeer omvangrijke taak te ver vullen. Alhoewel er vooral in het begin een aanzienlijk exploitatietekort is, vormt dit toch geen beletsel om tot stichting van dit proefstation over te gaan. Naar wij vernemen, zal de helft van dit tekort voor rekening komen van het Rijk. De andere helft komt ten laste van de belanghebbenden, waarbij dan komt, dat de gemeenten voor een aanzienlijk deel in deze kosten zullen bijdragen. Ongetwijfeld vormt de vestiging van dit onderzoekingscentrum een flinke bijdrage tot verdere uitbrei ding van de champignonteelt in Lim burg en heel Nederland. Officier van Justitie te Roermond Bij Koninklijk Besluit is be noemd tot officier van Justitie, hoofd van het arrondissements parket te Roermond: mr. J. Houben, thans officier van Justitie in het ar rondissement 's-Hertogenbosch. Mr. Houben is geboortig uit Maastricht. Zomerfeest te Well Zondag 14 juli a.s. zal te Well wederom het traditionele zomer feest gehouden worden, waarbij het in de bedoeling ligt een groots ca baret van onbekende sterren te laten optreden. Opgave hiervoor aan de K.A.B. Stationsstraat 59 Heerlen. Wie was bestuurder C.L.K. te Boxmeer had op 8 okto ber te Bergen(L.) in dronken toe stand een auto bestuurd, waarvoor de rechtbank te Roermond hem had veroordeeld tot één maand en twee jaar ontzegging van het rijbewijs. In hoger beroep voor het Bossche Hof verklaarde K. appèl te hebben aangetekend, omdat niet hij, maar zijn neef Cor de wagen had gereden. Een der verbalisanten, een wacht meester verklaarde K. uit de wagen te hebben zien stappen. De auto had maar één lamp aan en de wagen zag er uit of er pas een aanrijding was gebeurd. De tweede wachtmeester was er bij gekomen toen K. al op de weg stond, terwijl hij te Roermond had gezegd, dat hij verdachte in de auto had zien zitten. De procureur-generaal eiste maanden en 2 jaar ontzegging van het rijbewijs. Mr. P. Scheefhals, Den Bosch, vroeg het Hof of de dronkenschap (promillage 1.50) bewezen was en ook de identiteit. De politierechter is begonnen de zaak te verwijzen naar de meervoudige Kamer, ter wijl de getuigenverklaringen der wachtmeesters niet in alle onder delen kloppen. Als K. inderdaad de bestuurder is geweest, waarom is men dan in zeven café's gaan kij ken of de neef er zat? En wat de drankhoeveelheld be treft mannen als K., een varkens koopman plegen bier te drinken en zijn niet zo gauw beneveld. De ver dachte werd na de aanhouding één uurtje op het bureau gehouden. Toen liet men hem gaan. De raads man vond in het geval veel ram- melendsen vroeg daarom vrijspraak. MOORDAANSLAG TE OPLOO. Zondagmorgen werd Oploo opge schrikt doordat de 22-jarige H. C., een jongeman bijna vermoord heeft. Het slachtoffer is de 20-jarige R., wiens zuster herhaaldelijk door C. is lastig gevallen. Zondagmorgen kwam C. op het erf van de familie R., om 't meisje te ontmoeten. Haar broer B. R. verzocht de ongewenste bezoeker het erf te verlaten, wat hij weigerde. C. trok daarop een revolver en vuurde eerst naar binnen, waar 't meisje stond te telefoneren. De kogels misten het doel, waarna hij schoot op een zwager, die op 't erf aangekomen was, doch ook die werd niet geraakt. B. R. echter werd in de lever en ruggemerg getroffen en moest in levensgevaarlijke toestand naar 't ziekenhuis te 3oxmeer worden ge bracht. C. moet 5 of 6 kogels heb ben gebruikt en bleek er nog 7 op zak te hebben. De dader staat in 't dorp bekend als een „stunt"-man. Hy werkte nooit, maar hield zich vaak bezig met wild autorijden zonder rijbe wijs. De toestand van 't slachtoffer Is vooruitgaande. Johan Bodegraven heeft deze week de N.C.R.V. radio-aktie Goed- Zo beëindigd, en bleek het lieve kapitaal van f 2 870.439.65 bij elkaar gebedeld te hebben. Ruim 1 millioen ging hiervan naar het Prinses Beatrix Poliofonds, ter bestrijding der kinderverlam ming; f 200 000 naar de Hongaarse vluchtelingen en het flinke over schot werd verdeeld over drie christelijke instituten voor blinde, doofstomme en gebrekkige kinderen. In West-Brabant worden ar beiders werkloos geworden door de bestedingsbeperking gerond- seld voor werk in de nabijheid van Krefeld. Ook in deze streek is men doende vooral bouwvakarbeider? naar Duitsland over te halen. Minister Zijlstra heeft nog een straffere prijzenpolitiek aange kondigd, waarbij in de toekomst hogere prijzen op de wereldmarkt slechts met hoge uitzondering zul len mogen worden doorberekend. De Nederlandse aannemers- bond is bang dat tengevolge van de bestedingsbeperking over enkele jaren vele aannemers geen werk meer zullen hebben, omdat vele opdrachtgevers voor niet-woning- bouw in de toekomst geen opdrach ten kunnen verstrekken, juist door de opgelegde beperking. Minister Mansholt heeft in de eerste kamer duidelijk laten merken voorstander te zfjn van de socialltatie van landbouwgronden. Nog dit jaar zullen saneringsplan nen worden ingediend, waarbij het vooral onmogelijk gemaakt zal worden nieuwe onrendale bedrij ven op te zetten en bestaande be drijven te splitsen. De afd. Limburg van de ver eniging voor Ned. Gemeenten, heeft zich uitgesproken voor de herleving van de gemeentelijke bouwfondsen. Zij is van mening, dat alleen deze procedure de particuliere woning- jouw zal redden, die nu sterk terugloopt. De door de minister voorgestelde bemiddelende organen die er intussen nog steeds niet zijn zullen onmogelijk gemak kelijker en vlotter het werk kunnen doen, wat de gemeenten vroeger voor de particuliere woningbouw hebben verricht. Binnenkort zal de „rammelen de" Bailly-brug die te Venlo over de Maas ligt, worden opgeruimd hoewel er nog steeds een druk ge bruik van wordt gemaakt. De Roermondenaar Jos. Stap per is onderscheiden met de zilveren medaille van het Carnegie Helden Fonds, wegens zijn dappere poging om in de nacht van 11 mei te Luik, een man uit de Maas te redden. Het feit, dat de heer Jos. Stapper in 1945 op een landmijn liep en daarbij zijn rechterbeen tot boven de knie verloor, geeft aan deze red dingspoging wel een bijzonder relief. Het ongeveer 6 maanden oude kindje van de fam. K. uit Horst, is terwijl het buiten stond in een kinderwagen, gestikt. Een 10-jarige jongen zat zon dag met zijn vader in het kanaal te Helmond te vissen. Plotseling viel hij voorover in het water en verdronk. De K.R.O. brengt op eerste Pinksterdag weer een „Pinkster samenkomst", een programma waar aan zeven bisschoppen uit 7 kathe dralen in West-Europa een pinkster- boodschap zullen uitspreken. 1 lies Borandor rode wijn 2.15 4 pullen Pilsener 1.88 11501 samen 4.03 exclusief statiegeld met UV kroontjes extra ALLEEN BIJ UW van 31 mei t/m 6 juni 1957 GEBOREN: Druiven, Theodorus, Molenpad 7 Staaks, Eleonora J.W., Gasstr. 38 Koenen, Gerardus J.M., Leunen K10 Cornelissen, Elisabeth M.A., Vredepeel kavel 2 Vogels, Henricus W.M. Moostdijk 5 Vogels, Johannes P.M., idem Crlenen, Petronella S.A., Heidse Peelweg 8 Philipsen, Johanna H.M. Oirlo E 39 Philipsen, Theodora W.M., Puttenweg 24 van Osch, Maria L., Merselo M 100 Pluk, Cornells M.A. Prinses Marijkestraat 10 Zeegers, Josephus M.G., Bergen Eibers, MarinusJ.H., Vierlingsbeek van den Berg, Johanna E.M., Oostrum D 7f Sala, Maria F.S., Oostsingel 14 OVERLEDEN: Roelofs, Johanna, echtgenote van Thissen P., 32 jr. te Vierlingsbeek. Klaassen, Petronella, wed. van Beckers E., 79 jr. te Venray. Moors, Philippina, wed. v. Geurts G., 70 jr. te Vierlingsbeek. Mulders, Maria, echtgen. v. Mont- fort, J., 79 jr. te Posterholt. ONDERTROUWD: Linssen, Godfried, 24 jr. militair te Uden, en van der Putten, Huber- dina, 24 jr., z.b. Kruisstraat 10. Franssen, Antonius,27 jr., rijwiel handelaar, Beek weg 20, en Gooren, Henrica, 22 jr. z.b. Boshuizen, C 55. GETROUWD: Voesten, Martin, 29 jr., monteur te Ottersum en Verheyen, Marta, 25 jr, z.b. te Venray.? Poels, Peter, 29 jr., opperman te Horst, en Jacobs, Huberdina 25 jr., z.b. te Venray. Heden overleed tot onze diepe droefheid, voorzien van de H. Sacramenten der Stervenden, mijn inniggeliefde echtgenoot, onze geliefde vader, behuwd- vader, oom en neef echtgenoot van Hendrika H. Verhoeven in de ouderdom van 73 jaren. Overtuigd van deelneming be velen wij de ziel van de dierba re overledene in uw godvruchtige gebeden aan. Westerbeek: H.H. Hellegers-Verhoeven Mortel: Th. Meulenpas J. Meulenpas-Hellegers Westerbeek: J. Hellegers M. Hellegers M. Hellegers en verloofde Westerbeek, 26 mei 1957. De plechtige lijkdienst en be grafenis hebben plaats gehad op 29 mei j.l. TE KOOP partij biggen H. Direks, Leunen K 106. -1 Te koop toom zware biggen G. Jansbeken, Zwarteklef. Te koop partij biggen Pouwels, Wanssumseweg Oostrum TE KOOP 100 13w. pullen WL x RIR H. Claessens, Scheide K 94. TE TE KOOP deur met kozijn Hoenderstraat 33. Voor de vele blijken van belang stelling bij ons gouden huwelijks feest, zeggen wij, ook namens onze kinderen en kleinkinderen, harte lijk dank. Heide, Deurneseweg 15. Hartelijk dank aan de parochianen van Oostrum en van het Rectoraat Venray, voor hun royale Missiegiften. o.f.m. Missionaris van Brazilië Voor de belangstelling en geluk wensen bij ons huwelijk, zeggen wij, ook namens wederzijdse fa milie, hartelijk dank. P. Hermus E. Hermus- van Bergen Venray, Prins Bernhardstraat 19 (In plaats van kaarten) Voor de vele blijken van belang stelling ondervonden bij ons 40- jarig huwelijK, zeggen wij, ook na mens onze kinderen en kleinkin deren, hartelijk dank. W. H. Gommans A. H. Gommans- Jennèskens Leunen K 67. Tot onze diepe droefheid over leed heden zacht en kalm, in volle overgave aan Gods H. Wil, voorzien van de laatste H.H. Sa cramenten der Stervenden, mijn inniggeliefde echtgenote echtgenote van Joh. H. H. Oudenhoven in de ouderdom van 71 jaren. Wy bevelen de ziel van de dierbare overledene in uw god vruchtige gebeden aan. J.H.H. Oudenhoven J.C. Oudenhoven, pleegzoon Fam. van Tilburg Fam. Oudenhoven Venray, 6 juni 1957 De plechtige lykdienst, gevolgd door de begrafenis, heeft heden zaterdag om 10 uur plaats in de parochiekerk van St. Petrus Banden te Venray. Byeenkomst Markt 14 te 9.30 u. Bij de R.K. Openbare Leeszaal te Venray bestaat nog gelegenheid practisch opgeleid te worden tot Middelbare schoolopleiding vereist. Nadere inlichtingen Huize San Damiano, Paterslaan 1. Harteiyk dank aan de heren van de Grontmy en het personeel van de Waterleiding, voor de hulp en het medeleven my betoond. H. W. Vermeulen Vlakwaterweg 10 (Herplaatsing) Onze reclame Droogworst 100 gr. 45, 250 gr. 110 Zult 500 gram 40 Vrydag -en zaterdag Braadworst 500 gram 1.35 A.s. woensdag 12 juni tussen 8 en 10 uur 's avonds geld afhalen voor ingeleverde bonnen, tevens nog bonnen inleveren by F. Swinkels. een nieuw overhemd, das of sokken van Patersstraat 22 Tel. 961 Op herenmodegebied ruimst gesort. Telefonisch aangesloten ondei Glazenwasserij Schoonmaakbedrijf U belt.... wij komen I Onderlinge VENRAY Premiebetaling maandag 10 juni (2e Pinksterdag) vm. van 11—12 uur in café M.van Asten te Ysselsteyn. Premie bedraagt li/i pet. Te koop toom biggen zeug met 10 biggen 2e worp L. van Osch, Janslust. To koop toom zware biggen J. Droesen, Heide L 34. TE KOOP 200 lOweekse pullen J. Bardoel, Merselo M 50. TE KOOP partij biggen M. Jenniskens, Steeg K 70 ca. 2 morgen hooigras Kind. M. Hendriks, Oostrum. TE KOOP toom biggen P. Jeuken, Stationsweg C 15. TE KOOP 2 partijen zware biggen W. Janssen, Lull C 52. Fa. L. G. GERRITS Vierlingsbeek vraagt aankomend of gevord. GEVRAAGD per 1 juli meisje voor huishouding en winkel Huishoudeiyk zelfstandig, niet beneden 21 jaar. Bakkery Asselberghs, Leunen. gevraagd voor dag en nacht. Custers Meubilering, Statlonsstr. 3 GEVRAAGD meisje v. halve dagen Adres bureau van dit blad. GEVRAAGD wegens huweiyk van de tegenw. flink dienstmeisje loon 80—100 gld. p. maand vry geld plus vrye kost en inwoning. Br. onder nr. 76 bureau v.d. blad. Heer vraagt kamer zonder pension, zaterdag en zondag afwezig. Br. onder nr. 65 bureau van dit blad. GEVRAAGD nette jongen 14-15 jaar voor hulp in bezorging per auto. J. Pypers, Eindstraat 1 tel. 312 Biedt zich aan meisje voor zaterdagmiddag in hulshouding of winkel. Adres bureau van dit blad. Bijwerk gevraagd 's avonds en zaterdags, liefst by boeren. Adres bureau van dit blad. GEVRAAGD R.K. dienstmeisje liefst boven 18 j. Th. Seuren, kapper, Horst. Gevraagd per 1 juli net meisje (extern) niet beneden 16 jaar. Banketbakkery-Kokerij Goumans Stationsstraat 1. GEVRAAGD nette gevorderde bakkersbediende net meisje voor hulsh. werk, voor direct of juli—aug. De Veltumsen Bekker, Langstraat 42a, tel. 395 Biedt zich aan in bezit van alle rybewyzen. Adres bureau van dit blad. Hierby danken wy Autorijschool „Theo" voor het by eerste examen behaal de rybewys. Mevr. van Leuken Mevr. Stoks Okelo

Peel en Maas | 1957 | | pagina 2