AGUILAR SPORT Port Sherry Mevrouw Krnvsrn Meesters 25 jaren triicdvrouw Gunden Brniloffen. Borgerlijke Stand Venray ADVERTENTIEN Paardenverzekering Vaste agent Banneux kousenreparatie Zonnebrillen Gamps Slagerij J. C0EXDERS!~^ enige dragen door de Hoofd-aalmoezenier en een honderdtal verkenners en welpen waren hierbij aanwezig. Onder de H. Mis hield de Hoofd aalmoezenier nog een korte toe spraak. Na de H. Mis had de St. JorisblOem—uitreiking plaats en was er een korte vlaggen-parade. Hierna trokken de groepen naar de bossen, waar de dag gezellig in verkennerssfeer werd door gebracht. GROENE KRUIS Zuigelingenbureau voor de kerk dorpen. GEVONDEN: regenbroek, Strijbos, Molenpad 23; oorbel, Janssen, salonwagen Maash. weg; pak manch. broeken, Jennis- kens, Deurn. weg 15; kinderrijwiel Edah, Henseniusplein; damessjaal de la Roy, Gasstr. 8; doublé dames- ring, Hotel de Zwaan; vulpen, Hen seniusstr. 11b; dop v. benzinetank en rozenkrans, Marech kazerne; blauw colbertjasje, Hermsen Mersel.wegll motor-lijfriem, Keijsers, Langeweg 40; badmlnton-racket m. bal, St. Odastraat 16; gouden broche, Cree- mers, Oranjestr. 7; lange xmnch. bropk, Achten, Oostrum 6 Dj; kin derrijwiel, Litjens, Henseniusstr. 7; grijs jongensjasje, Thijssen, St. Jorispark 3; rozenkrans, zw. dames handschoen en geruite wollen das, Politiebureau. Branden Venrays brandweer had het druk deze week. Allereerst werd zij ge alarmeerd voor een binnenbrandje bij manufacturenhandel Coopmans, vervolgens voor de brand in een dorskast bij de boerderij van S. te Merselo. Donderdagmorgen ging de sirene opnieuw voor een brand in Veltum, waar het huis van de familie K. in vlammen stond. Het dak en zolder brandden totaal Uit. Met schuim- blussing kon erger worden voor komen. Pater Hippolytus Brocks o.f.m. gaat Venray verlaten De bekende Pater Hyppolytus is verplaatst als kapelaan naar Heerlen (St Franciscus). Hij was godsdienst leraar aan de Landbouw- en Huis houdscholen, werkte onder de jeugd van Leunen en had een drukbezochte biechtstoel. Men ziet de beminde Pater ongaarne vertrekken. Jaarvergadering St Lidwina Op 2 mei a.s., hoopt de invaliden bond St Lidwina, afd. Venray, haar vergadering te houden. KABO viert feest De landelijke KABO-organisatie. herdenkt zondag haar 50-jarig be staan. In alle afdelingen zal bij gelegenheid van dit jubileum een H. Mis worden opgedragen. In Venray is die in de St Petrus- Banden om kwart over 9. De plaatselijke afdeling herdenkt haar 50-jarig bestaan in 1959. Studentenclub „St Bernardus' Het bestuur heeft zich genood zaakt gezien, de voorgenomen to neelvoorstelling af te gelasten. Het programma voor de paasvacantie is nu als volgt samengesteld: 2 Mei: Smokkelspel; 3 Mei: Dropping. 5 Mei: Oriëntatierit voor fietsers en bromfietsers, waaraan iedereen kan deelnemen. Nadere bijzonder heden volgen. Ongelukken Met de Paasdagen liep op de Langstraat, een kleine tegen een rijdende auto. Hij werd binnenge dragen bij architect Colsen, maar toen de dokter hem eens onder zocht had, bleek, dat de kleine deze botsing alleen met de schrik had moeten betalen. Woensdagavond probeerden twee personenauto's op de hoek bij de paterskerk, elkanders krachten, De wagen van C. uit Leunen, botste daar in flinke vaart tegen de wagen van S. uit Venray, die voor geheel in elkaar werd gedrukt. De wagen van C. maakte een be hoorlijke slipper, draaide zelfs ge heel om en duwde ander het trot toir op waar de onlangs geplaatste afrastering bij de oversteekplaats in verdrukking kwam. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor, maar de materiële schade was nog beduidend. Woensdag gebeurde in Venlo, een nogal gecompliceerd ongeluk. Daar deed een Venrayse marechaus see zijn proefrit voor het rijbewijs op de scooter. Door een ongelukkig toeval, kwam hij met zijn scooter tegen een zware duitse vrachtwagen terecht. Hij werd daarbij ernstig aan hoofd en handen verwond, ter wijl ook de materiële schade groot was. Van de vrachtwagen klapte een der grote banden met een knal uit elkaar. Bij de daarop volgende volks toeloop werd een kleine overreden door een andere motorrijder, zodat de ambulancewagen meteen twee slachtoffers naar het ziekenhuis kon overbrengen. Na verbonden te zijn, kon de marechaussee naar huis terugkeren, de kleine bleek zijn pols op twee plaatsen gebroken te hebben. WIJNHANDEL -- Specialiteit: Verkrijebaar bij B. KRUYSEN Wijnhandel-Slijterij Grote Markt 15 Tel. 971 Op 4 mei 1932 slaagde aan de vroedvrouwenschool te Heerlen Mej. Meesters. Na werkzaam te zijn geweest in Arcen, Bergen en ver schillende andere plaatsen, vestigde zij zich in januari 1934 te Venray, waar zij sindsdien werkzaam is. In Venray werkte zij nauw sa men met de gemeente-vroedvrouw Mevr. Folbers, die zij later ook is opgevolgd. Reeds direct werd zij als zodanig aangesteld in de ge meente Maashees, die met Overloon en Vierlingsbeek ook tot haar rayon hoorde. Wie van cijfers houdt, kan ook terecht. In die 25 jaren werden bij na 6000 kinderen met haar hulp ter wereld gebracht, waarvan ruim 5000 in de gemeente Venray. Dat betekent dat meer dan 1/4 van de bewoners van Venray met haar hulp de tocht in het leven zijn be gonnen. Hiervan waren er 138 twee lingen en 2 drielingen. Een drieling is gestorven, de andere verkeert in blakende welstand t.h.v. de fam, v.d. Broek. Mevr. Kruysen-Meesters heeft er in die jaren de nodige kilometers op zitten. Eerst op de motor, nu wat comfortabeler in een luxe wagen, terwijl zij nu al weer 10 jaren hulp heeft van Mej. Heinen, die met haar dit uitgestrekte rayon bedient. Mevr. Meesters heeft feitelijk pas in 1956 haar ideaal bereikt, toen op de Julianasingel het bureau voor praenatale zorg kon worden geopend Gebeurt dit op andere plaatsen in samenwerking met het Groene Kruis, toen bleek dat dit in Venray niet mogelijk was, heeft zij zelf een dergelijk bureau hier geopend en hiermede een voorbeeld gesteld voor heel Noord-Limburg. In ruime on- derzoekkamers, met goede kleed gelegenheid, behoorlijke wachtruim ten etc. meer, kan de a.s. moeder behoorlijk voorgelicht en geholpen worden. Dat men dit zeer op prijs stelt blijkt uit het groot aantal be zoeksters op de spreekuren. Zo heeft deze kundige vrouw 25 jaren klaar gestaan, dag en nacht altijd door, om te helpen. In de meest bange uren was zij een rus tige toeverlaat, die mede door haar mensenkennis en langjarige erva ring vele Venrayse moeders aan zich heeft verplicht en in die tijd zich veel vrienden heeft gemaakt. Mevr. Meesters wil deze dag in alle stilte laten voorbijgaan. Met die wens zal natuurlijk rekening gehouden worden, maar als zij in 1959 haar 25 jarig feest in Venray zelf zal vieren, zal ze er toch niet aan kunnnen ontkomen, dat ze op haar beurt eens in de bloemen wordt gezet. Intussen zal dan waar schijnlijk ook wel de 20 000ste in woonster of inwoner bij haar zijn of haar opwachting komen maken. Boerenkermis Veulen 11-12-13 mei JENNISKENS—RONGEN Op zaterdag 4 mei a.s., zullen Willem Jenniskens en Reglna Rongen aan de Nachtegaal, hun 50-jarig huwelijksfeest vieren. De eigenlijke dag is 16 april, maar vanwege de vastentijd heeft men het uitgesteld tot deze dag. Willem Jenniskens is 81 jaar oud, zijn vrouw is er 78. Ze hadden 8 kinderen, waarvan er 2 gestorven zijn. Op een zoon na zijn allen ge trouwd en zo zullen op het feest 25 kleinkinderen kun wensjes aan komen bieden. Vader Jenniskens, die geboren is op het Laagrlebroek, is als jonge man nog scheper geweest en heeft met zijn schapen de wijde peel- vlakten doorzworven. Hij is nog goed gezond en doet nog graag zijn kaartje leggen. Moeder Jenniskens die op haar stamhuis woont, is nog „hel" en van 's morgens vroeg tot 's avonds laat in de weer. Zij is een op-en-top boerin, die menig jonge boer nog precies vertellen zal, wat zijn land te kort komt en hoe hij het beste daar van maken kan. Al waren de oudjes er niet direct enthousiast voor, toch heeft de buurt gezorgd, dat ook het uiterlijk eerbetoon in de vorm van een ere boog niet ontbreken zal, wanneer het gouden bruidspaar zaterdag a.s. op het rectoraat van de Heide, om half 10 een plechtige H. Mis van dankbaarheid heeft. Het ziet er wel naar uit, dat op die dag, Thielen Willem en zijn vrouw, nog eens duchtig in de bloe men worden gezet. PHILIPSENKUSTERS Philipsen Toën en zijn vrouw Wil- helmina Kusters zullen ook hun gouden huwelijksfeest vieren op zaterdag 4 mei a.s. Dan gaan op den Handerik de vlaggen uit en zal er feest zijn in Merselo. Dit feest zou feitelijk 22 jan. j.l. gev<erd moeten zijn, maar toen was vader Philipsen niet zo goed ge zond en heeft men het liever uit gesteld. De 78 jaren, die Philipsen Toën oud is, heeft hij niet cadeau ge kregen. Geboren in Vierlingsbeek, is hij al gauw naar Castenray ver huisd, waar hij als 8-jarige jongen zijn carrière begon als „koehart". Van koehart naar scheper was de volgende stap en van scheper werd hij voerman op de bierkar van Vul- lings in Horst. Met die bierkar heeft hij zijn vrouw leren kennen, die uit Bergen geboortig, in Venray, in hotel de Gouden Leeuw diende. Vijftig jaren geleden waagde hij dan de grote stap, maar toen het bruiloft was, moest men met de kar over Venlo om, omdat de Maas dicht gevroren was en er geen door komen aan was. Hij trok naar Horst, waar hij o.a. caféhouder werd om na 7 jaren als zetboer op de Vullingshoeve aan het Veulen te komen (thans Anna- hoeve). Daar kreeg hij de smaak van het boeren te pakken en toen in 1918 op den Handerik een kleine keuterij vrij kwam, waagde hij het er op, om zelfstandig boer te gaan worden. Een grote karavaan wagens van de noaberschap kwam zijn spul letjes halen. Zo begon Philipsen zijn bestaan als zelfstandige boer. Dat viel om de drommel niet mee, de grond was er immers niet zo denderend en een paard zat er beslist niet aan. Philipsen Toën spande toen de koe maar voor de ploeg en het ging ook. Daarnaast werd hij nooit zijn oude liefde: bijen, ontrouw en menig potje honing heeft hij ook voor anderen geslingerd. Zijn lidmaat schap van de bijenhoudersbond heeft hij wel voor 100 pet uitgebuit. De oorlog kwam en moeder Philip sen, die het toch al druk had met haar eigen 8 kinderen, nam op de koop toe, nog maar verschillende onderduikers in huis er bij op. Ze werden boer af gemaakt, toen liefst 7 voltreffers het oude boer derijtje practisch met de grond gelijk maakte. Philipsen heeft het nog op gebouwd, maar gaf toen de teugels in handen van de jongere generatie. Hij is nog goed gezond, al zegt hij zelf wel, dat het versleten werk is. Maar van de winter moet hij niet veel meer hebben. Die is hem te koud af. Moeder is nog Kerngezond, al wordt ze wat hardhorend, maar niemand, die haar haar 76 jaren aan ziet. Zo zullen dan zaterdag de 5 jon gens en 2 meisjes, met liefst 34 kleinkinderen wederom eens bij el kaar komen, om het gouden echt paar te huldigen. Men heeft café Janssen maar voor de hele dag gehuurd en is vastbe sloten deze dag voor het bruidspaar onvergetelijk te maken. Dat heeft ook de buurt besloten en zo zal het beej den Tommes, zaterdag een drukte van belang worden. Dan kan Philipsen Toën nog eens oude herinneringen op halen, het liefst wat hij doet... Uitbreiding PLEM-Centrale te Buggenum Binnenkort wordt de stroom-op wekkingsoutilage van de PLEM centrale te Buggenum uitgebreid met 80 000 Kwh. stroom ver wekker. Het bestuur van de PLEM heeft inmiddels de eventuele plaatsing van een electro-machine met een capaciteit van 125.000 Kwh. In studie genomen. Deze belangrijke uitbreidingen zijn het gevolg van de grote toe neming van het electriciteitsver- brulk in Limburg. Dit verbruik was in 1946 190 milj. Kwh. en is in de afgelopen tien jaren gestegen tot niet minder dan 700 milj. Kwh. De industrie in Limburg neemt van deze omzet circa 65 tot 70 pet voor haar rekening. Wel een bewijs van de intensiteit der gewestelijke industrialisatie. Lijk langs spoorlijn gevonden Dinsdagavond werd langs de poorlijn Weert-Roermond, op het baanvak Weert-station - overweg Roermondseweg, het lichaam ge vonden van een oude man, die aan het hoofd zwaar was gewond. Het bleek 't stoffelijk overschot te zijn van de circa 78-jarige S.L. uit Weert. Aangenomen moet wor den, dat de man bij het passeren van een aldaar gelegen onbewaakte overweg in het donker door een trein is gegrepen en terstond werd gedood. Toen Pasen voorby was De weduwe J.B. Peters te Hen gelo is door een Barnevelderhen verrast met een ei, dat 152 gram woog. De afmetingen van dit bij zondere product waren 80 mm lang en de doorsnee bedroeg 60 mm. NIEUWS IN HET KORT Meer dan een half miljoen buitenlanders brachten tijdens de Paasdagen een bezoek aan ons land. De grenswisselkantoren hebben zes en een half miljoen gulden om gezet. Te Udenhout is Paasmaandag een 12-jarige jongen door een trein gegrepen en op slag gedood. Te Giize-Rijen is een 36-jarige landbouwer op Tweede Paasdag door een trein gegrepen en gedood. Het aantal dodelijke verkeers ongelukken tijdens de Paasdagen is tot 7 gestegen. Te Venlo werd een bekend in breker, de 20-jarige B. uit Baarlo betrapt bij een inbraak aan de Baarlose straat, alwaar hij reeds f 400 gestolen had. Hij schijnt ook schuldig te zijn aan andere inbra ken te Venlo, Kessel en Baarlo. Op tweede Paasdag werd in Sevenum, circa 10 hectare bos en struikgewas door het vuur ver nield. Beschamend rapport Door het bestuur van District- Zuid II, van de Kon. Ned. Voetbal bond, is een rapport uitgegeven, over het financiële beleid der Lim burgse gemeenten ten aanzien van de amateur-voetbalclubs. In dit rapport wijst het bestuur er op, dat de plaatselijke overheid t.a.v. een verantwoorde vrije-tijds- besteding voor de jongeren een taak heeft. De traditionele jeugdorganisaties bereiken met hun activiteiten slechts een beperkt deel der mannelijke jeugd. Degenen, die buiten haar be reik. vallen, zouden gevaar lopen van iedere vormende invloed ver stoken te blijven, indien het niet zo was, dat de.voetballerij velen van dat „verstoken" deel wel opvangt. In datzelfde rapport wordt ge steld, dat door de opkomst van de prof-voetbalclubs het voor de ama teurclubs zeer moeilijk geworden is, geheel zelfstandig de financiële zorgen de baas te worden, reden waarom men bij de gemeenten aan klopt om subsidie, om hulp en steun. We willen dit hele rapport niet behandelen, hoewel het toch wel duidelijk aantoont, dat de Limburgse gemeenten in deze lang niet alle maal eenzelfde lijn volgen. In sommige gemeenten geeft men én subsidie aan de jeugd en aan de ouderen, én onihetfing van be lasting, én hulp bij de terreinen. De meeste gemeenten hebben een van deze vormen gekozen. Wel willen wp de eindconclusie eens nader bekijken. Dan komen we tot de toch wel beschamende ontdekking, dat Venray, met Vaals, Roermond en Belfeld, de enigste gemeenten zijn, die niets doen. Maar Vaals, Roermond en Belfeld vragen slechts weinig belasting. Het enigste wat Venray wel doet is, met enkele andere gemeenten, die dan echter dit in de vorm van subsidie wederom teruggeven, de hoogste vermakelijkheidsbelasting eisen. We vinden dit ronduit beschamend. We vinden 't vrije-tijds-probleem zo gewichtig, we praten over jeugd en jeugdproblemen, we zijn al jaren bezig met plannen en nog eens plannen, maar dit rapport consta teert heel nuchter, dat er voor de voetballende jeugd om dan van de ouderen maar niet te praten niets gebeurt. En dat, terwijl de voetballerij toch de meeste jeugd leden heeft van alle Venrayse jeugd organisaties. Wij waren nog altijd in de ver onderstelling, dat de jeugdraad of jeudcentrale hiervoor nog gemeente geld beschikbaar stelde, maar dit rapport, dat naar we aannemen toch op gegevens berust van de plaatselijke voetbalclubs laat wel heel andere cijfers zien, namelijk niets dan nullen. We slaan daarmede niet alleen tussen de Limburgse gemeenten een beschamend figuur, maar we laten daarbij ook wel zien, dat het oude gezegde: Let wel op mijn woorden, zie niet naar mijn daden, hier nog altijd opgang vindt. S.V.V.-nieuws S.V.V. won zondag met 2—1 van Tlgliea. De wedstrijd was voor de rust zeker het bekijken waard, maar was na de rust niet heel veel meer. De penalty was jammer en onnodig, hierdoor viel het enige tegenpunt, waardoor Tigliea meer kreeg dan het verdiende. Zondag gaat alles naar Holland- België kijken, behalve het derde, dat haar laatste competitiewedstrijd tegen Wanssum heeft. Winnen ze, dan zijn ze, ondanks het slechte begin, aardig in middennoot ver zeild geraakt. Kring-gymnastiekfeest Het grote kringfeest van de Lim burgse gymnastiekverenigingen, wat vorig jaar in verband met de kinderverlamming moest worden uitgesteld, zal thans plaats hebben op zondag 7 juli a.s. M.H.C.V.-nieuws Tegen het sterke H.U.A.C. uit Helmond, speelden onze dames 11 gelijk. Al spoedig had Venray de leiding genomen. Later herstelde Helmond zich en maakte gelijk. De uitslag gaf de verhoudingen in 't veld goed weer. Jammer was het, dat tegen Deurne II, slechts met 10 werd gewonnen, ondanks de voortdurende meerderheid van de Venrayse dames de hele wedstrijd door. Door deze magere uitslag stak 't doelgemiddelde van Venray schraal af tegen H.U.A.C., dat Deurne II met 3—1 had verslagen, zodat de Helmondse dames in de finale kwa men tegen Grün Weiss uit München- Gladbach, de winnaars van de andere poule. De duitse dames wonnen tenslotte met 32 na verlenging. PATRONAAT. Heden Zaterdagavond voor de leden een mooie ontspan ningsavond. Komt allen I P.D.V. de Zwaluw Ditmaal troffen we het beter met het weer, en het werd dan ook een mooie vlucht. Ditmaal waren het P. en J. Hendriks die met de eerste prijs aan de haal gingen. Ondanks dat de prijzen 20 minuten duurden vlogen er maar liefst 16 liefhebbers naast. De uitslag was als volgt: 1 30 46 P. en J. Hendriks, 2 19 54 67 77 G. Philipsen, 3 26 Jac Arts, 4 55 79 Munckhof-Poels, 5 43 Loo- nen, 6 31 56 E. Vermeulen, 7 Joh. Janssen, 8 69 Gebr. Hendriks, 9 25 62 73 Crooymans, 10 18 '41 51 59 Lormans, 11 63 van Gassel, 12 13 64 de Lauw. 14 60 85 Jos Vermeu len, 15 36 Kleuskens, 1687 v. Dijck, 17 61 82 M. v. Houdt, 2045 G. Jans sen H., 21 40 80 W. Peeters, 22 42 P. Strijbosch, 23 83 Servio, 24 Emonts, 27 Gommans, 28 37 Boom en Zn., 29 Bertrams, 32 38 74 Kers ten, 33Vercauteren, 3435 J. Janssen Kr., 39 Jac. Duyf, 44 J. Strijbosch, 47 53 A. Willems, 48 Manders, 49 J.W. Hendriks, 50 Denissen, 52 Jaap Janssen en Zn., 57 Kousemakers, 50 H. v. Ass. 65 68 86 Weys, 66 71 v.d. Broek, 70 Thissen, 72 Voesten, 75 81 H. Vermeulen, 76 Hellegers, 78 Barends, 84 Gebr. Ewalds, 88 M. de Bruin. X van 19 t/m 25 april 1957 GEBOREN:. Franssen Wilhelmina, Kruisstr. 38 Jacobs Jacoba, Castenray G 30d Wijnhoven Henricus, Brabander A16 Asselberghs Josephus, Oranjestr. 8 v. Aerts Johannes, Steeghsbr I 18 Camps Aloysius, Oostrum D 7a v.d. Bekerom Martinus, Arkstr. 4 Wilmsen Martinus, Akkerweg 7 v.d. Berg Adriana, Paterslaan 11 Smets Antonius, Gussenstraat 7 OVERLEDEN: Albers Petrus H., echtg. v. Cor- nelissen Ch., 80 jr, Kruisstraat. ONDERTROUWD: Versteegen Peter, 32 jr, landb.. Merselo M 59 en Verlinden Petro- nella, 33 jr, Merselo N 10 Fleu'kens Willem. 25 jr, textiel fabr.arb., Servatiusweg 7a en Arts Catharina, 23 jr, Merselo M 114b. v. Osch Johannes, 31 jr, landb Weverslo M 76a en v.d. Sterren Petronella, 25 jr, L 66. GETROUWD: Hesen, Lambertus M., 30 jr, zwem badexploitant, te Horst en Peters, Maria M.M., 31 jr, te Venray Hendrix, Theodorus H., 30 jr, land bouwer te Grubbenvorst en Baten, Gertruda M.G., 23 jr. te Venray Swinkels, Pieter J.H., 26 jr, land bouwer en Baten, Johanna P.A., 22 jr, beiden te Venray. De Heer en Mevrouw V. JANSSEN—LEMMENS geven met vreugde kennis van de geboorte van hun dochter KARIN Heemstede, 20 april 1957 Irislaan 3 Geven met grote vreugde en dank aan God kennis van |de ge boorte van ons dochtertje en zusje LISETTE dat bij het H. Doopsel de namen Elisabeth Helena Catharina Maria ontving. Haar dankbare ouders en zusjes W.J. IMMING J. IMMING—ROMIJN Toos, Marleen, Annemieke, Rietje Venray, 26 april 1957 Overloonseweg ld Jo Wetterhahn Piet Dupont hopen elkaar het H. Sacrament van het HuwelijK toe te dienen op dinsdag 30 april om 9.30 uur in de parochiekerk van St. Petrus Ban den te Venray. Daarna zal ter hun ner intentie een plechtige H. Mis worden opgedragen. Venray, Overloonseweg A 4 Venray, Stationsweg 53 Dagadres: Stationsweg 53 Gelegenh. tot feliciteren 12.3014 Toekomstig adres: Servatiusweg nw. 13 Op 1 mei a.s. hopen onze lieve ouders H. van Rijswijck en A. van Rijswijck-Verheijen hun 25jarig huwelijksfeest te her denken. Op die dag wordt om 9 30 uur in de St. Antoniuskerk te Veulen een plechtige Hoogmis tot dankzegging opgedragen. Dat God hen nog lang moge sparen is de wens van hun dank bare kinderen. Dagadres: Zaal van Gassel, Veulen Op 11 mei a.s. hopen onze lieve ouders en grootouders Wilhelm Gommans en Anna Jenneskens hun 40jarige echtvereniging te her denken. Dat God hen nog lang moge sparen is de wens van hun dank bare kinderen en kleinkinderen. Dagadres: Café A. Martens,Leunen Verloren gouden armbandje, (2-rijig) Patersstraat 27. Onderlinge VENRAY Premiebetaling zondag 28 april 1112 uur vm. te Veulen in café G. van Gassel. Premie bedraagt li/, pet. Gevraagd door groot Assurantie kantoor een vaste agent voor de bewerking van Leunen en Veulen. Zij die bij de landbouwers goed bekend zijn, genieten de voorkeur. Brieven onder nr. 264 bureau van dit blad. Bij voldoende deelname pelgrims- eis naar op zondag 12 mei Aanm. M. Wijnhoven, Hensenius- straat; J. Min-Verbeek, Grotestraat of Bonants, Manufacturen Oostrum Te koop 6 krielkippen met haan P. Strijbosch, Hoebertweg 1 go^beklante met verschillende goede depots. £eer goede verdiensten en gele genheid om 't vak grondig te leren. Aanvragen onder no. 425 bureau van dit blad. TE KOOP drachtige vaars aan telling 30 april, hoogdrachtig schot, 2 hokkelingen en 2 maalkalveren. Tbc vrij bedrijf. J. Nellissen, Hazenbroek C 261, Overloon. TE KOOP wegens oph. bedrijf hakselmachine, 3scharige ploeg, korte kar en slagkar P.J. Moorrees, C 24 Oostrum. Te knop 450 6weekse W x H kuikens en goed onderhouden fornuis H. Derickx, Zwarteklef. Te koup partij biggen Loenen-Verschuuren, K 44 Leunen Te koop houten wasmachine z.g.a.n (oliebad) en prima dressoir Broekweg 8a. in goede staat zijnde gebruikte trapnaaimachines o.a. zig-zag naaimachines, ringspoel, salonkast, enz. Onder garantie, tevens reparatie aan alle merken. SINGER MIJ. n.v. Julianasingel 3a Telef. 871 TE KOOP nieuwe kinderwagen Julianasineel 23. TE KOOP TE KOOP eetaardappelen Bintje G. Hendrickx, Schoor H 1 Te koop bijna voldragen varken L. van Osch, Janslust. TE KOOP partij biggen J. Willems, Leunseweg 23. TE KOOP 8 biggen, vet stierkalf en vette koe J. Nellissen, Hiept A 18. TE KOOP partij biggen H. Koenen, Steegsbroek. Te koop partij biggen M. Duijkers, G 35a Castenray. Te koop herenrijwiel i.g.s. Merseloseweg lb. 2 zware biggen, eetaardappelen en 10 kistjes Libertas pootaardappelen G. Bongers, M 99 Beek-Merselo. Wie heeft op 2e Paasdag in café De Engel per vergissing een heren gabardine regenjas meegenomen Gelieve deze terug te bezorgen in genoemd café. TE KOOP grijze damesmantel z.g.a.n. Adres bureau van dit blad. TE KOOP 4 zware biggen H. vd Hulst, Laagheidseweg B28 Te koop partij biggen A. Pelzer, Veltum L 82. 4 biggen J. Hulshof, Paardenkop weg 6 Veulen met FEILLOOS geslepen glazen, tegen populaire prijzen Opticien A-ROVIL-ZONNEGLAZEN ZIJN VEILIGE GLAZEN TE KOOP toom biggen J. Buijssen, Leunen K 69. Onze reclame Magere ham 100 gr. 50, 250 gr. 1.20 Preskop 100 gr. 25, 250 gr. 60 Leverworst 500 gram 65 Vrijdag en Zaterdag: Varkensbraadworst 500 gr. 1.35 GEVRAAGD

Peel en Maas | 1957 | | pagina 2