Zalig Pasen! Beangstigende achterstand Koninginnedag De politierechter oordeelt Dit is de nacht... Teken- en Opstelwedstrijd te Venray Echtpaar Hendriks-Janssen 50 jaar getrouwd Programma Postdienst op Koninginnedag Zaterdag 20 april 1957 No 16 ACHT EN ZEVENTIGSTE JAARGANG yCONFECTIE VAN Vé "EEN RIJK BEZIT PEEL EN MAAS dkük en uitgave firma van den munckhof WPPTTRT AH VOOR VPNRAY P1M HM^TRPRPW advertentie-prijs: 8 ct. per ra.m. abonnements. grotestraat 28 telefoon 512 giro 150652 VV V V-JV-JIY VEflMVAI EriTl VJLY1& 1 lYCflYCfTN prijs per kwartaal f 1.40 buiten venray f 1.60. De Heilige Week waarin we onze verlossing vieren, loopt ten einde. Om niet als een verrader op het Heilig Avondmaal te verschijnen, hebben we vol vertrouwen op Gods oneindige barmhartigheid onze zon den beleden in de Paasbiecht. Op de avond vóór Zijn lijden, op Witte Donderdag, hebben we samen met onze broeders en zusters in Chris tus aangezeten aan de tafel van het Heilig Avondmaal. Op Goede Vrij dag hebben wij Zijn dood voor onze verlossing herdacht en Zijn kruis vereerd, waaraan Hij hing, om onze zonden uit te boeten. Vandaag is het Stille Zaterdag: er zijn overdag geen plechtigheden in de kerk; we zijn stil om Christus' begraven zijn, en zien met verlangen uit naar het nachtelijk uur van Zijn verrijzenis. We waken, blijven deze nacht op voor de Paaswake in de kerk, om ook dit uur mee te maken. Daar zien wij in het licht van de Paas-kaars het teken van onze ver lossing, het beeld van Christus' verrijzenis en van onze eigen ver rijzenis. Het licht van de Paas-kaars wordt in de halfduistere kerk aan ons meegedeeld, om daardoor uit te beelden, dat wij, die reeds ver lost zijn door het Doopsel, mogen delen in het leven van de verrezen Christus. Hij voerde ons toen uit het slaven land van de Egyptische duisternis van de zonde, naar het nieuwe leven in het Beloofde Land van Zijn Rijk, de H. Kerk. Als een lichtend vuur aan de nachtelijke hemel gaat Hij voor ons uit. En als het nieuwe doopwater plechtig is gewijd, betuigen we als één volk opnieuw onze trouw aan Christus en Zijn Kerk. En in de nachtmis, aan de tafel van het Paas- feestmaal, treden wij in de innigste gemeenschap met Hem, die voor ons stierf maar weer verrees. Zo vieren wij ons Pasen, het feest van onze verlossing. AlleluiaWij heffen 't aan: De Heer is waarlijk opgestaan Van nu af is het een en al ge jubel in de kerk en in de harten van de vrome Christenen. Want alles is goed nu, omdat we zijn be vrijd. Door Zijn verrijzenis heeft Christus de duivel overwonnen, en alle zonden zijn uitgeboet. We zijn genezen van zonde en schuld, als wij ons maar vol geloof aan Christus overgeven. En met Christus zijn ook wij ver rezen. Door Zijn verlossing wilde Hij immers alle mensen gelukkig maken en in Zijn heerlijkheid doen delen. „Hij is immers het ware Lam, dat de zonden der wereld wegnam, door te sterven onze dood heeft vernietigd en door te verrijzen het leven heeft hersteld" (Prefatie van Pasen). Door Zijn verrijzenis zijn ook wij, die in Hem werkelijk ge loven, tot een nieuw leven ver rezen. Wij zijn verrezen, tot een nieuw leven overgegaan, toen wij werden gedoopt. Want toen werden wij bij Christus ingelijfd en gingen wij delen in het leven van de verrezen Christus. Zo hebben wij door onze verbondenheid met Christus in zekere zin al de overwinning op de duivel en de zonde behaald. Christus is verrezen en heeft de zonde overwonnen. Daarom is het feest voor ons zondaars. Aan Maria Magdalena en aan Petrus, die zwaar hadden gezondigd, verscheen Hij het eerst na Zijn verrijzenis. Daardoor gaf Hij ons de zekerheid, dat er al tijd vergeving mogelijk is, hoezeer wij ook hebben gedwaald, als wij maar met geloof en vertrouwen naar Christus gaan. Christus wil ons zondaars allen uit dit zondige be staan optrekken naar de glorie van een nieuw en eeuwig leven. Zo is Pasen ook het feest van het nieuwe leven, van het eeuwige leven. Christus heeft immers door Zijn verrijzenis ook de dood over wonnen. De dood heeft voor ons christenen zijn verschrikking ver loren. De dood is voor ons de donkere poort, waar wij doorheen moeten om tot het eeuwige gelukzalige leven over te gaan. En eenmaal zal Christus ook ons gestorven en reeds vergane lichaam glorievol doen ver rijzen. Zo moeten wij ons Pasen vieren. Niet alleen maar denken aan Chris tus' verrijzenis, maar ook aan onze eigen verrijzenis door onze ver bondenheid met Christus. En elk jaar moeten wij met Pasen weer méér christen worden. „Als gij met Christus verrezen zijt, zoekt dan naar de dingen die daarboven zijn. Streeft dan naar alles wat goed, waar en edel is. Beschouwt U als dood voor de zonde, maar leeft meer voor God in verbondenheid met Christus. Bestrijdt het egoïsme in Confrontatie met „staatje der tekorten" pijnlijk Heel nuchter vermeldt de staat van woningzoekenden in de gemeen te Venray op 1 april j.l., dat nog 197 gezinnen in totaal ruim 700 mensen om een woning vragen. Het is zonder meer duidelijk, dat het huisvestigings-beleid voor de plaatselijke overheid een grote zorg betekend heeft en nog steeds be tekent. Eveneens is het zonder meer dui delijk, dat de 600 woningen, welke er na de oorlog, meer in 't bijzon der sinds 1950 gereed gekomen zijn aan onze plaats een totaal ander aanzien hebben gegeven. Er verrezen nieuwe woonwijken; oude straten verloren hun karak ter. Er werd gemoderniseerd, aan uitbreidingsplannen gewerkt. Men zette grote plannen op stapels, zo als bv. plan Oost en West. Kortom: er heerste de laatste 10 jaren een bedrijvigheid en een werk zaamheid, die door hun intensiteit het beeld van Venray-kom en enkele zijner kerkdorpen, o.a. Leu nen en Ysselsteyn, totaal hebben gewijzigd. Wanneer men dan nog in aan merking neemt, dat bij voldoende bouwcapaciteit en bij toewijzing van meer zg. bouwvolume de nieuw bouw van woningen een nog veel grootser karakter zou hebben ge had, kan men niet anders dan tot de bevinding komen, dat Venray evenals trouwens vele andere plaatsen een bijna stormachtige ontwikkeling doormaakt. Deze ontwikkeling stelt zijn bij zondere eisen. Deze eisen liggen stellig niet alleen op het terrein van de huis vesting, hoe zwaar overigens juist op dit punt de consequenties van een zich snel uitbreidende industrie en een eveneens snel toenemende bevolking ook zijn. Dat de woningbouw in onze ge meente ten achter is gebleven bij de behoefte, is vaak genoeg be klemtoond. Het blijft daarom geboden voor elke instantie, die in eng of in ver wijderd verband met de bouw van woningen te maken heeft, met niet aflatende zorg zich aan de uitbrei ding van het woningbezit te wij den. Vertoont de woningbouw een achterstand, ook op andere terrei nen is er in Venray en vooral in de kom een frappant tekort. Met name zijn er te weinig scholen. Weliswaar zijn er 3 nieuwe lagere jongensscholen gebouwd, maar de meisjes zitten te bekrompen. En de vraag raag en moet gesteld wor den of de nieuwe school op het oude Sportterrein aan dat euvel wel een einde maakt. Voor het technisch onderwijs zou men graag een uitbreiding van de Nijverheidsschool zien, terwijl de boeren-jongeren op een nieuwe school wachten. De uitbreiding van de Huishoud school staat al zo lang op het pro gramma, dat men er maar moei lijk over durft praten. Het Kleuteronderwijs blijft moei lijk, al komt er binnen afzienbare tijd een nieuwe school. Maar alle 4-jarigen krijgen daarmee nog lang geen plaats (en dat in een tijd van woningnood). Eveneens heeft onze plaatsteen achterstand, in gebouwen ten be hoeve van het culturele leven. Vooral de Kom steekt hierbij te sterk af tegen de gemeenschaps huizen in Oostrum en Ysselsteyn. Dat terwijl we niet alleen voor de 20.000 inwoners van Venray, maar voor een zoveel daarbuiten, toch een middelpunt menen te zijn, ook op cultureel gebied. Nu zaal „Wilhelmina" waarschijn lijk een andere bestemming gaat krijgen, is men voortaan helemaal afhankelijk van de aula der Paters, die we kunnen ons dat levendig voorstellen helemaal niet ge charmeerd zullen zijn de concert zaal van Venray te moeten ver zorgen. Het gemis aan parochiehuizen in de Kom mag dan bovendien nog gesignaleerd worden. De ruimte, die nu voor de jeugd ter beschik king staat, zijn ten enemale onvol doende en onvolwaardig. En is voor een gemeente als Venray, met een dergelijke uitge breidheid een eigen politiebureau en brandweer-kazerne overbodige luxe? U, de bron van alle kwaad. Zoals pater Daniélon terecht heeft op gemerkt: „Wat de wereld ons verwijt, is niet, dat wij christenen zijn, maar dat we het niet genoeg zijn... Waar de wereld op wacht, dat zijn chris tenen, in wie de glorie van de ver rezen Christus straalt". Op het gebied van de sport en de recreatie wordt het tekort en de achterstand aan gelegenheden tot het beoefenen van sport en spel zo langzamerhand verontrustend. De terreincrisis bij de hockeyclub mag daarvan wel een bewijs zijn. Sportterreinen, voetbalvelden en speelterreinen voor de grote en kleine jeugd: Waar blijven ze? En wanneer om op het gebied van de ontspanning en sport te blijven zal in de Kom de zo broodnodige gymnastiekzaal eens verrijzen? Meer dan 3000 schoolgaande kin deren missen daar enige ontwik keling en dat, terwijl het rapport van de Schoolartsendienst over deze materie enige harde noten kraakt, die het grote belang van een dergelijke zaal wel ernstig onderstrepen. Is voor wat betreft onze volks gezondheid het langdurige gemis van een badgelegenheid nog wel verantwoord? En tenslotte is en blijft het velen een doorn in het oog als in nieuwe wijken prachtige straten met trot toirs etc. aangelegd worden, terwijl ze zelf al jaren aandringen op de verbetering van wegen en zelfs maar op trottoirtegels. Wij hebben ons bij bovenstaande opsomming beperkt tot datgene, wat ons absoluut noodzakelijk leek voor direct. Wanneer wij hieraan nog zouden toevoegen datgene wat wenselijk is in sommige gevallen zelfs uiterst wenselijk zou zijn, zou „het staatje van tekorten" nog veel langer zijn geworden. Doch zelfs in z'n meest beknopte vorm is dit staatje een pijnlijk geval. Wanneer Venray een behoorlijke leefgemeenschap wil zijn en blijven dan dient het tekort aan gebouwen en gelegenheden, welke wij hierbo ven noemden op redelijk korte tijd te zijn opgeheven. Wij wpten, dat het niet het ge meentebestuur, althans niet het ge meentebestuur alléén is, dat over de bouw en de totstandkoming van deze gebouwen en gelegenheden beslist. In vrijwel alle opgesomde gevallen heeft het gemeentebestuur reeds stappen ondernomen tot de verwezenlijking van de soms reeds oude plannen. In andere gevallen zijn besturen van instellingen al jaren doende, om tot realisering van de plannen te komen. Feit is intussen, dat de totale achterstand dusdanige vormen heeft aangenomen, dat men deze bijna als catostrophaal mag betitelen. Men kan een snel groeiende ge meente als Venray toch niet al deze gebouwen blijven weigeren! Het kan er bij ons niet in, dat deze enorme totale achterstand wij rekenen dan de circa 200 wo ningen, welke Venray nog tekort heeft, er ook bij een getrouwe weerspiegeling is van de algemeen landelijke of zelfs algemene provin ciale achterstand. Hoe komt het dan zo mogen wij ons toch wel afvragen dat Venray zo stiefmoederlijk bedeeld wordt met toewijzingen? Waar en door wie wordt uitge maakt, wat er in Venray gebouwd mag worden? En welke Instantie heeft het recht tot correctie van voor Venray ongunstige beslissingen? Met onrust vraagt menigeen in Venray zich af, wanneer er een kentering komt in deze voor onze gemeente zo onbevredigende situ atie! WIST U dat bij een bruiloftspartij in Tirol een 26-jarige arbeider van een drie meter hoge muur is afgestort en op zijn hoofd terecht kwam. Na vier uur was hij weer zover opgeknapt, dat hij naar het feest teruggingen danste tot diep in de nacht. Toen ging hij te voet naar huls, maar voelde zich daar toch niet erg lek ker. De dokter constateerde een schedelbasisfractuur. Weet U, hoe wij zo'n man noe men... Wel, een fractuurdanser. dat uit het nieuwe statistische jaarboek van de Verenigde Naties blijkt, dat de Bulgaren en de Hon garen onder het communistische regiem tienmaal zo veel bier hebben gebrouwen als zij voor de tweede wereldoorlog onder de kapitalisten deden. Vermoedelijk zullen ze zelf wel hun portie hebben meegedron ken. Als je diep in de put zit, grijp je gauwer naar de fles dan nor maal, zegt men weieens. Er schijnt een grond van waarheid in te zitten. In Grubbenvorst lagen op een stuk bosgrond 72 schansn. Wilde men de bosgrond weer kunnen be planten, dan was het nodig, dat die geruimd werden. De eigenaar was al verschillende malen verzocht, dit karwei op te knappen, maar hij scheen geen tijd te hebben.. Toen dan de planter wilde be ginnen met het toekomstige bos, lagen ze er nog en ten einde raad gaf deze man toen aan enkele voor bij komende boeren die schansen mee. „Doe er maar mee, wat je wilt", aldus zijn bescheid. Maar toen de voorbijgangers de schansen in dank aanvaard en op gestookt hadden, kwam de eigenaar en werd het een proces-verbaal. De rechter geloofde niet, dat de voor bijgangers er geen weet van had den, dat die schansen niet het eigen dom waren van de planter en dus kregen ze netjes een tientje boete. In Siebengewald werd een jonge man aangehouden *toen hij 's avonds zonder licht reed. Als te doen ge bruikelijk, gaf de politie hem een bon. De jongeman had schijnbaar schrik, dat zijn papa achter dat ver haaltje kwam en meende slim te zijn door de agent een tientje aan te bieden, indien dat verhaaltje niet door zou gaan. Hij was echter stom, want nu kwam hij van de wal in de sloot terecht en omkoperij van ambtenaren is een der zwaarste misdrijven welke men kan begaan. Hij kwam er af met f 40 boete, maar mag van geluk spreken. De Tegelenaar die natuurlijk door de kinderen, zijn buurvrouw voor vuilnisbak had uitgescholden kreeg de gewone premie van f 25. Maar de Maasbreenaar, die de Kon. Marechaussee in hun gezicht zei, dat het bloedhonden waren kreeg nog f 5 extra. H. uit Horst kroop zoals in het aloude lied van de moord te Raams- donkveer door een W.C.-raam een vreemde woning binnen. Toen later haring uit diezelfde woning werd vermist, werd logisch het ver band gelegd tussen deze insluiper en de haring. De jongeman ontkende dat heftig, waarop de Officier zei, dat het hem in feite ook weinig interesseerde of hij voor de daar wonende juf frouw was gekomen, voor het feit, dat hij niet langs de voordeur maar via het W.C.-raam kwam, mag hij nu f 20 betalen, hetgeen een duur entree-bewijs is. In Venlo pikte een jongeman een brommer en toerde daarop zolang tot hij tegen een boom knotste. De brommer beschadigt, een dikke on- kostenrekening en bovendien f 20 boete. Dan kan je beter met de bus gaan. Dronken autobestuurders krijgen weer de volle laag. Een Venlonaar mag f 150 boete betalen, kreeg 8 dagen v.w. en zijn rijbewijs hangt een jaarlang aan een zijden draadje. En hij kwam er zonder gevangenis straf af, omdat hij ver in de nacht, toen er dus geen verkeer was, in dusdanige staat was aangetroffen. Anders zou de rekening beslist hoger zijn geweest. Jongeren van 13 tot 17 jaar kunnen hun krachten tonen. In samenwerking met het Oran je-Comité nodigt Peel en Maas alle jongeren van 13 tot en met 17 jaren uit, om bij gelegenheid van Koningin's verjaardag, mee te doen aan een grote teken- en opstelwedstryd. Aan deze wedstrijd kunnen deel nemen zowel jongens a's meisjes uit de hele gemeente Venray. OPSTELWEDSTRIJD Gevraagd wordt voor dit onder deel een opstel over Venray. Hier in mag dus geschreven worden over ieder willekeurig onderwerp, mits het maar betrekking heeft op feiten, gebeurtenissen, personen, instellingen, geschiedenis, en wat dies meer zij, in de gemeente Venray. De opstellen moeten behoorlijk geschreven worden met inkt. Op ieder vel moet een flinke ruimte worden opengelaten langs de kant. Ieder vel mag maar aan een kant beschreven worden. De opstellen, waarop duidelijk naam, adres en leeftijd moeten zijn vermeld moeten voor 15 mei a.s. ingeleverd zijn op het bureau van Peel en Maas, Grotestaat 28 te Venray, Postbus 1. Ze worden beoordeeld door Pater Dr. Hugo Sanders en Mevr. Dr. vd. Hombergh-Bot. De prijswinnaars worden in dit blad bekend gemaakt, hun opstellen worden hierin gepubliceerd en zij maken kans op prachtige prijzen als vulpensets, vulpenhouders en vulpotloden. De eerste prijs is o.a. een Parker Duofold. TEKENWEDSTRIJD Hiervoor wordt gevraagd een tekening, eveneens op Venray be trekking hebbende. Men is vrij in de keuze van materiaal, het mag dus een potlood- of crayontekening zijn, aquarel of pentekening. Het formaat der in te leveren vellen moet echter 27 x 36 cm. zijn. Deze tekeningen moeten op de achter zijde voorzien zijn van naam, adres en leeftijd van de inzender of in zendster, terwijl tevens vermeld moet worden wat de tekening voorstelt. Bv. oude boerderij ergens in Venray, St. Odakapel of iets dergelijks. Ook deze tekeningen moeten worden ingeleverd voor 15 mei a.s. op het bureau van Peel en Maas. Ze blijven, evenals de opstellen, het eigendom van de uitgever van dit blad. De tekeningen worden beoordeeld door Pater Martinianus Briels en de heren P. v. Dongen en Th. Min. De prijswinnaars worden in dit blad bekend gemaakt en ook zij maken kans op prachtige prijzen, zoals teken- en schilderbehoeften. Als eerste prijs is hier een Talens Pinctura-set, waarmede men direct aan het schilderen kan slaan. Het tekenpapier op de vastge stelde maat is verkrijgbaar bij Fa. v.d. Munckhof, Grotestraat 28. Jongelui, hier worden prachtige kansen ge boden op goede prijzen. Laat nu eens zien, wat jullie van Venray weet en doe in ieder geval mee. Jullie inzendingen zien we gaarne voor 15 Mei a.s. tegemoet. Vergeet niet, je naam, adres en leeftijd te vermelden en, dat je op de verpakking, envelop, rol, of wat ook, zet: Oranje prijsvraag. Veel succes.... Op 23 april a.s., zal het bruids paar Jacob Hendriks en Regina Janssen, Maasheseweg, de dag her denken, dat zij voor 50 jaren in het huwelijk traden. Dit gouden feest zal gevierd wor den op 25 april, de verjaardag van de gouden bruid. Beiden zijn geboren en getogen Venrayers en zijn resp. 77 en 75 jaar oud. Uit dit huwelijk werden 7 kin deren geboren, n.l. 4 meisjes en 3 jongens, die allen nog in leven zijn. 50 jaren heeft deze familie aan de Maasheseweg gewoond en heb ben aldaar lief en leed gedeeld. Voor dit feest heeft men café „Buitenkist" aan de Maashese weg, al gehuurd en daar zullen dan naast de kinderen, 26 kleinkinderen hun geluk wens jes aan de jubilerende grootouders voorleggen. De kinderen wonen te Heerlen, Uden en Venray. Hendriks was metselaar van be roep. Reeds jong ging hij aan dit vak en werkte ruim 40 jaren bij aannemer Martens te Venray. In deze jaren heeft hij heel wat stenen verwerkt. Zo werkte hij o.a. 50 jaren geleden aan de bouw van huize St Servatius en St. Anna, het gebouw van de Ned. Credietbank, (voordien woning van Dr. Janssen) en aan de kerken van Wanssum, Overloonen Castenray, kerken die door de oor log alle verwoest werden. Sinds 1944 heeft Hendriks de metselaars gereedschappen aan de kant gezet en geniet van die tijd af van een welverdiend pensioen. De dag brengt hij hoofdzakelijk door met kaartspelen thuis en in de ouden van dagen „soos". Moeder Hendriks is nog vitaal en kerngezond. Ze heeft 't nog altijd druk met huiselijke bezigheden. Op verzoek van het gouden paar zal dit feest in familiekring op intieme wijze gevierd worden. De ouderlijke woning zal op hun wens niet versierd worden en ook de Harmonie zal geen serenade brengen. Dit alles brengt een te grote drukte om hen heen. Op de feestdag zal in de Parochie kerk, alwaar zij een halve eeuw geleden elkaar eeuwig trouw, zworen, om 9.45 u. een plechtige H. Mis van dankbaarheid worden opgedra gen. Nieuws uit Venray en Omgeving GBOENE KRUIS WOENSDAG 24 april: Consultatiebureau voor zuigelingen uit de Kerkdorpen. DONDERDAG 25 april: Consultatiebureau voor zuigelingen uit de Kom. Voor de kom Venray zijn de volgende festiviteiten georganiseerd 9.30 voetbalwedstrijden tussen de jongens der lagere scholen op het Servatiusterrein om de Oranje-wisselbeker. 10 uur tot 12 uur kinderspelen en -wedstrijden op het terrein achter het postkantoor. Begeleiders en ouderen worden verzocht het terrein vrij te laten en plaats te nemen op de trottoirs. De meisjes die hieraan deelnemen moeten in sportcostuum ver schijnen. 11 uur rolschaatswedstrijden rond het Nassauplein. Om half 2, 3 uur en half 5 filmvoorstelling voor de jeugd der lagere scholen in het Luxor Theater. Vertoont wordt de kinderfilm: Ezeltje Bim. De kinderen ontvangen op school de kaartjes hiervoor die tevens het aanvangsuur vermelden. Voor de ouderen is er dansen, con cert op de markt en om 24 uur is er dan de algemene taptoe. Voor de oudere jeugd van 13 tot en met 17 jaar is de opstel en tekenwedstrijd georgani seerd, waarover U elders in dit blad meer kunt lezen. Op dinsdag 30 april (Koninginne dag) zal de postdienst geheel als op zondag worden uitgevoerd. De nachtposttreinen zullen in de nacht van 30 april op 1 mei a.s. niet rijden. DB ANK WET Burgemeester en wethouders van Venray brengen, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 16, le lid, der Drankwet (S 1931, no. 476) ter openbare kennis, dat op 27 maart 1957 is ingekomen een verzoek van Matheus Hendrikus Gerardus Ver- steegen, magazijnknecht, wonende te Venray-Ysselsteyn, Put ten weg 34 om een vergunning voor de ver koop van sterke drank in het klein voor de zaal en het vergaderlokaal resp. groot 195 en 72 m2 van het gemeenschapshuis te Ysselsieyn. Binnen twee weken na de dag tekening van deze bekendmaking kan eenieder tegen het verlenen der vergunning schriftelijke bezwa ren bij burgemeester en wethouders inbrengen. Venray, 10 april 1957. GEVONDEN: zadeldekje van bromfiets, Mare chaussee-kazerne; groene plastikbal Kortenbach, Overl.weg 21; zwart herenrijwiel, Zegers, Schoolstraat 6 grasschaar, J.Hermsen, Mersel.weg paardenhoofdstel-sierriem, Vollen- berg, Maash.weg 11; damesportem. m.inh. en rozenkrans, Leonardus- weg 9 Wanssum; costailschortje, v. Waaijenburg, Wilhelminastr.; rub ber laars, vd. Vorle, Lange weg; br. rozenkrans, Jeuken, Kemp weg 11; rijwielpompje, vd. Boom, Stations weg 17a; beugel-handtas m.inhoud, Gooren, Langeweg 72; damespols horloge, Willemsen, Leunen K 62a; linker damesglacé, zwart petje, rode bal, zakmes en herensjaal, Politie bureau. Eerste neomist in het rectoraat van O.L. Vrouw Paas-zondag zal in het rectoraat van O.L. Vrouw van Zeven Smarten de eerste neomist zijn plechtige Eerste H. Mis- opdragen. Het is pater Gustaai Wijnhoven, die half vasten door mgr. Kramer tot pries ter is gewijd. De parochianen en vooral de buurt willen van dit priesterfeest iets bijzonders maken en zijn reeds lang met de voorbereidingen daar toe bezig. De neomist zal gewoonte getrouw ter kerke worden ge leid door bruidjes en de Harmonie Euterpe. De kerkelijke plechtig heden beginnen om 10 uur. Onder de H. Mis zal de feestpredicatie worden gehouden door zyn heer- broer de Benediktijner monnik pater Jan Wijnhoven. Boottocht chronische zieken en invaliden Evenals in de afgelopen jaren zal er ook dit jaar weer een boot tocht worden georganiseerd door het Nederlandsche Roode Kruis ten behoeve van chronische zieken en invaliden. Dank zij de samenwerking tussen de R.K.Invalidenbond „St. Liduina" en de afd. Venray van het Nederl. Roode Kruis kunnen ook dit jaar weer een tweetal zieken uit de gemeente Venray aan deze boot tocht deelnemen.

Peel en Maas | 1957 | | pagina 1