SPORT L.J.A. COENEN, arts Groene Kruis Fasten- en onthouding. Kerkelijke Diensten .t Gevestigd per 15 maart Verplichte inenting tegen pokken Stropers voor de rechter Stille Omgang N.V. IHALFA vraagt voor terstond aankomende kantoorbediende Burgerlijke Stand tenray VENRAY Henseniusstraat 13a Spreekuren dagelijks 9 ioi 11 uur Burgemeester en wethouders brengen ter openbare kennis, dat op donderdag 14 maart a.s. des namiddags 2 uur in het consultatie bureau Merseloseweg la, alhier, gelegenheid zal worden gegeven tot kosteloze inenting tegen de pokken voor de kinderen wonende in de Kom der gemeente, op donderdag 21 maart a.s. des namiddags 2 uur voor de kinderen wonende in de kerkdorpen der gemeente en op woensdag 13 maart a.s. voor de kinderen van Ysselsteyn, in de school aldaar. Men wordt verzocht stipt op tijd aanwezig te zijn. INENTING S- KAARTEN, waarop de te enten personen staan vermeld, moeten worden meegebracht. Om het verloop der inenting te laten onderzoeken en daarna te ontvangen het bewijs, dat de inen ting met goed gevolg heeft plaats gehad, moeten de kinderen die op 14 maart geënt zijn, terugkomen op donderdag 28 maart a.s., die op 21 maart geënt zijn, terugkomen op donderdag 4 april a.s. en die op 13 maart geënt zijn op woensdag 27 maart a.s., op dezelfde plaats en hetzelfde uur als boven aange geven. Volgens de Inentingswet moeten de kinderen, voordat zij de leeftijd van een jaar bereikt hebben, wor den geënt. De kinderen moeten op de dag der enting 3 maanden oud zijn en gezond. Venray, 6 maart 1957 Inwilliging aanvrage bijzonder kleuteronderwijs Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, dat de raad der gemeente op 20 februari 1957 heeft besloten medewerking te ver lenen aan een verzoek van het be stuur van de r.k. kleuterschool te Venray-Oirlo, dd. 24 januari 1957 om ingevolge artikel 50 der Kleu- teronderwijswet gelden uit de ge meentekas te mogen ontvangen voor ;öe aanschaffing van nieuwe schoolmeubelen en ontwikkelings materiaal ten behoeve van de on der dat bestuur staande kleuter school te Venray-Oirlo. Ingevolge artikel 54 der Kleuter onderwijswet kan ieder ingezetene en het schoolbestuur binnen 30 vrije dagen te rekenen vanaf he den genoemd besluit in beroep ko men bij gedeputeerde staten. Gedurende die termijn liggen al le bescheiden op de aanvraag van het schoolbestuur betrekking heb bend, kosteloos voor een ieder ter inzage op de secretarie der ge ineente. Venray, 27 februari 1957. Bekendmaking Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, dat door de raad dezer ge meente bij besluit van heden, no. 119, medewerking ingevolge de La- ger-onderwijswet 1920 is .'verleend aan het r.k. Schoolbestuur van de St. Jozefschool te Castenray voor het doen uitvoeren van schilder werk in die school. Venray, 20 februari 1957. Zilveren priesterfeest pastoor Merselo Pastoor H. J. J. Vercoulen Merselo zal a.s. maandag de dag herdenken dat hij voor 25 jaren tot priester werd gewijd. De zilveren priester zal op Be3oken Pasen door de parochie gehuldigd worden. VERLOOFDEN-CURSUS Zoals reeds verschillende jaren achtereen gebeurd is, zal ook dit jaar op de zes maandagen van de Vasten een cursus worden gegeven tot voorbereiding op het huwelijk. Deze cursus wordt gegeven door pater Licinius en is toegankelijk voor alle verloofde paren die binnen afzienbare tijd hopen te trouwen. Ook zij, wier verloofde niet kan komen, zijn welkom. Wie deze cursus wil meemaken, deponere een briefje met naam en adres van beide verloofden in de brievenbus van het Fatersklooster. Alle Stille Omgangers komen zaterdag bij elkaar, in de kerk te Oostrum, voor een plechtig lof met preek, om 21.45 uur. De extra-trein vertrekt te Oos trum, om 23,08 uur en komt te Amsterdam aan om 1.39 uur. Na aankomst zal eerst de Stille Omgang gemaakt worden. Om 3.15 zal in de Krijtbergkerk op de Singel, voor de deelnemers van het Dekenaat Venray, een plechtige hoogmis opgedragen wor den. Heden zaterdag 9 maart worden alle Stille Omgangers uit ons Deke naat verwacht in de parochiekerk St Peirus-Banden alhier, alwaar een plechtige Avondmis zal worden opgedragen uit dankbaarheid van wege het 25-jarig bestaan van de vereniging de H. Stede. De geestelijke leider van Noord- Limburg Pater Mathijssen uit Baarlo, zal de feest-predikatie houden. De avondmis begint om 7 uur. Het kerkelijk zangkoor zal een meerstemmige Mis uitvoeren. Na de avondmis zal in hotel de Zwaan een receptie gehouden wor den in verband met het 50-jarig lidmaatschap van het kerkkoor en het zilveren secretaris-penning meesterschap van de vereniging de H. Stede, van de heer H. Jacobs. In de avondmis worden ook de familieleden van de Stille Om gangers verwacht. Geslaagd De heer H. W. J. Peeters alhier, behaalde het diploma Konstructle- bankwerker van de Stichting Be drijfsopleiding Metaal en Electro- technische Industrie „Bemetel" ingevolge art. 56 der Nijverheids- onderwijswet. Dienstplichtigen-retraite Jongens, die in april in militaire dienst moeien gaan, kunnen in Venlo een dienstplichtigen-retraite meemaken van 1821 maart of van 28—31 maart. Men geve zich zo spoedig mogelijk op bij de Parochie geestelijkheid of bij Pater Domitius Patersklooster. Mutaties belastingdienst De controleur A. van 's Rijks be lastingen J. Bonthuis te Venray, is bevorderd tot hoofdcontroleur van 's Rijks belastingen. Oudersavond op Jerusalem Op 12 maart zal op het pensio naat Jerusalem een oudersavond ttorden georganiseerd voor de ouders van de externen. Tevens zal er gelegenheid zijn in contact te treden met de docenten van Gym nasium en M.M.S. De avond zal worden opgeluisterd met muziek en declamatie in de Aula. Gevonden kinderhandschoen, Potmann Hoen derstraat 52: heren glacé hand schoen, Jacobs Vel turn L 85a; 2 auto-sleutels, Kerstjens Oostrum; heren glacé, Swinkels St Odastraat; 2 halve zakken vruchten, P.Pennings Leunenseweg; duitse herder Veulen H 15; plestiek iegenkapje in étui, G. Verhoeven Julianasingell; zwart gebreide sjaal, A. Sanders Prinses Beatrixstraat 4; damessjaal, Buwal- da Bongerdstraat 1; bruine glacé, De La Roy Gasstraat 8; groene autoped, Slebers Merseloseweg; 2 huissleutels, zaal Wilhelmina; een damesfiets, Boonekamp Hoebertweg 6; bankbiljet van waarde, J. Bouten Lull C 44; zwarte zakkam, heren- glacé, damesglacé, metalen duim stok, 3 paar handschoenen en 1 blauw wollen kinderwantje, Politie bureau. Op de jaarvergadering van het Groene Kruis, afd. Venray, welke op aswoensdag werd gehouden, zijn enkele, nog al verstrekkende be sluiten gevallen. Op de eerste plaats zal de con tributie worden verhoogd van f 6 tot f 10 per jaar. De kraamverpleging zal bij hulp over de eerste 6 dagen 2 maal per dag en de laatste 3 dagen 1 x per dag in plaats van f 15, f 20 gaan kosten, terwijl bij een 2 x daagse hulp gedurende 9 dagen de prijs is verhoogd van f 18 tot f 25. Moet er hulp komen bij interne verpleging van het Venrayse Groene Kruis, dan moet hiervoor voortaan f 4 per dag betaald worden. Over leg zal worden gepleegd met het kraam-centrum Horst, om dit be drag van dit centrum terug te krijgen. Men is natuurlijk niet zonder meer tot deze verhoging moeten overgaan. Aan de hand van cijfers toonde de voorzitter de heer Laurensseen de penningmeester de heer P.Jans sen aan, dat sinds de laatste ver hoging in 1947 de loonpost alleen al gestegen was van ruim 10.000 tot bijna 30.000 gld. Reeds eerder had de kascommis- sie gewezen op het grote kosten- totaal van het vervoer en van de te geringe bijdrage in de kraam verpleging t.o.v. de kosten. Ook het materiaal van het Groene Kruis moet nodig worden uitge breid. De vergadering welke o.a. werd bijgewoond door de Heer Deken, pastoor Geurts van Casten ray, de wethouders Pubben en Win- tels en de schoolarts Dr. vd. Eere- beemdt, keurden deze verhogingen goed. Uit de verschillende jaarverslagen bleek, dat het aantal leden van 2212 in 1955, opgelopen was tot 2386 ln 1956. Tegenover de ontvangsten van f 30.000 in 1955, waren die in 1956 bijna f 32.000. Maar de uitgaven zijn gestegen nl. van f 42.623,44 in 1955 tot f 44.113,64 in 1956, zodat de gemeente in 1955 met ruim f 11.000 subsidie het tekort moest dekken en in 1956 met ruim f12.000. Hieronder mogen dan nog enkele jaarcijfers volgen over resp. 1955 en 1956: Uitgeleende artikelen 1183 1631 Praenatalezorg 136 40 Zuigelingenzorg 2732 1655 Kleuterzorg 1727 1036 Schoolhygiëne 31 Tbc-onderzoek 1125 Rheumaverpleging 36 5 Gebrekkigenverpleging 60 26 Kanker verpleging 95 9 Ziekenverpleging 9883 11253 Bejaardenverpleging 219 Bez.spreekuren 1090 741 Kraamvrouw verpleging 4124 4523 Tbc-thuiskurenden 13 17 onder controle 105 70 uitzending 4 18 In verband met de contributie verhoging werd het huishoudelijk reglement veranderd. Bij de bestuursverkiezing werden de heren Wisraans Ysselsteyn en Pubben Merselo, als zodanig her kozen. Inplaats van de heer Peters werd voor Castenray de heer Men nen, als lid gekozen. De heer Deken sprak nog een kort woord, waarin hij wees op het grote belang, dat het Groene Kruis dient. Dat dit door particulieren inplaats van door de Staat gebeurt, noemde spreker een groot goed, waarvan allen het belang in moeten zien. Deze vergadering welke gehouden werd in café den Engel, was druk ker bezocht dan we gewoonlijk van een dergelijke jaarvergadering ge wend zijn. In hoger beroep eiste vrijdag de officier van justitie te Roermond 14 dagen hechtenis tegen de land bouwers A. M. en J. S. uit Yssel steyn, die terzake van stroperij door de kantonrechter te Venlo resp. tot een geldboete van f 125. of 50 dagen, en 14 dagen hechtenis waren veroordeeld. Zij waren op 7 oktober van het vorig jaar in Peelplan-Zuid door een jachtopziener en een wacht meester der rijkspolitie aangetrof fen, toen zij met een geweer en een lichtbak door het veld liepen. Beide verbalisanten hadden zich verdekt achter een stromijt opge steld en sommeerden de verdachten stil te staan, waarop deze op de vlucht sloegen. Hierop schoot de wachtmeester enkele lichtpatronen af en herkende beide verdachten in de schfjn daarvan. Bovendien wer den beiden door een bij het onder zoek ingeschakelde politiehond nader als de dragers van het ge weer en de lichtbak geïdentificeerd. Een en ander was voor beide verdachten geen beletsel hardnek kig te ontkennen, waarvoor zelfs diverse getuigen décharge in het geweer werden geroepen, waarvan een verklaarde, dat verdachte S. zelfs niet bij het stropen aan wezig was geweest, en dat hijzelf samen met de andere verdachte met geweer en lichtbak op weg was geweest Zij vonden maar weinig geloof bij mr. Wilbrenninck, die in zijn rekwisitoor constateerde, dat er de laatste tijd in Noord-Limburg weer veel wordt gestroopt. De verklarin gen van beide verdachten, die als notoire stropers bekend staan, achtte de officier van geen enkele waarde. Hij constateerde dat ver balisanten, in tegenstelling met de beweringen van verdachten, hun onderzoek onberispelijk en voor treffelijk hadden verricht. Mr. Zanders, die namens ver dachten het woord voerde, meende dat deze op de eerste plaats hun reputatie al tegen zich hebben. In deze zaak, waar de bewijzen naar zijn mening niet zo sterk waren en allerlei misverstanden mogelijk zijn, vroeg pleiter de rechtbank om vrijspraak. Uitspraak 15 maart. KETTINGBRIEVEN Je reinste kolder Je reinste kolder zijn die zgn. „ket tingbrieven", die men zo nu en dan toegestuurd krijgt van een onbe kende afzender of afzendster. Er staat dan in zo'n brief dat men verzocht wordt die brief enkele keren over te schrijven en andere mensen gelukkig te maken met hen zo'n zelfde brief toe te sturen. Zo kan zo'n „kettingbrief" een rondreis maken over heel de wereld. Maar het mooiste is de belofte die gedaan wordt: dat men binnen zo veel uren een groot geluk kan ver wachten als men voor de doorzen ding van de brief zorgt. Als men echter niet zorgt voor de door zending en de rondreis van de brief heeft men niet veel goeds te ver wachten. Voor mensen, die hun verstand gebruiken, is dat je reinste kolder. Er zijn echter schijnbaar nog veel mensen die zich bang laten maken en de brief overschrijven en door sturen uit vrees anders een ongeluk te krijgen. Nog dwazer is het te geloven dat men door zo'n brief Onze Lieve Vrouw eert. Zo staat het toch in die kettingbrief, die al sinds 1942 een rondreis maakt over de wereld vanuit Lourdes. Hoe kan nu Onze Lieve Vrouw door zulke kolder ge- eerd worden? Alleen kwezels kun nen zoiets geloven. Mij dunkt dat Onze Lieve Vrouw meer geëerd wordt als men zo'n dwaze brief dadelijk verscheurt of in de kachel gooit. Daar in dit zilveren jaar een groot aantal deelnemers zich reeds leeft gemeld, om de Stille Omgang mee te maken in de nacht van 16 op 17 maart a.s., worden degenen die nog geen kaartjes hebben af gehaald, verzocht, dit zo spoedig mogelijk te doen, daar bij een te kort er van, tijdig nieuwe kaartjes kun nen worden aangevraagd bij de Ned. „enig voordeel' Spoorwegen. heffing. Prof. J. H. Geurts 25 jaar priester Dinsdag 12 maart zal de Z. E. Heer J. H. A. Geurts, leraar aan het Bissch. College St. Jozef te Sittard zijn zilveren priesterfeest herdenken. De priester-jubilaris werd ge boren te Maashees op 13 oktober 1907, deed zijn gymnasiale studies aten het Bissch. College te Roer mond, zijn filosofie te Rolduc en theologie aan het Groot-Seminarie te Roermond, waar hij op 12 maart 1932 de heilige priesterwijding ont ving. PRIJS VAN EIEREN WEER OMHOOG De prijs van de eieren heeft in de afgelopen*.; week waarschijnlijk het dieptepunt bereikt. Sinds een paar dagen Is er een prijsherstel van anderhalve cent per ei, zodat de grossier Donderdag 9 cent voor een ei van klas 3 betaalde, dat vo rige weeknauwelijks 7,5 ct opbracht. Deze lichte prijsstijging is een ge volg van de sterk gestegen vraag van het publiek (een consumptie verhoging van 20 pet) en een klei ner aanbod, dat mede het gevolg van het afslachten van grote aantallen kippen, die de laatste weken hun voerprijs niet konden opbrengen. In februari verbruikte het neder- landse volk rond 60 miljoen eieren, In de komende weken zullen circa 10 percent eieren minder aan de markt komen. Uit Denemarken wordt al een aanvoerdaling van 20 pet. gemeld, Tegen Pasen zullen de eieren waarschijnlijk nog wat oplopen. Het bestuur van het produktschap voor pluimvee en eieren, heeft in zijn donderdag in Utrecht gehouden vergadering besloten bij de regering een monopolieheffing te vragen op de Engelse ei-produkten, die tegen dumpingprijzen op de Nederlandse markt komen. Als de regering op deze suggestie ingaat, kan Engeland op de Neder landse markt thans niet méér van zijn el-produkten afzetten, dan het in het verleden heeft gedaan. De monopolieheffingbevriest oude ver worven rechten. Tegen de Verenigde Staten, die in ons land geslacht pluimvee in voeren, is een maatregel als een monopolleheffing niet te treffen, omdat de Amerikanen hun produk- ten feitelijk voor doorvoer aanbie den. Hun geslacht pluimvee is in hoofdzaak bestemd voor de neder- landse conservenfabrieken, die het produkt ingeblikt weer uitvoeren. waarvan de vader of enig hoofd Willem vd. Veght; 8.15 gest. jd. overledene- Aanmelden tijdens kantooruren Algemene kinderbijslag niet voor over twee jaar Minister Suurhof ziet geen aan leiding om voor grote gezinnen een extra kinderbijslagverhoging te geven in verband met de hogere lasten, die ook volgens de bewinds man wel degelijk uit de bestedings beperking voortvloeien. Hij noemde o.a. de prijsstijging voor suiker en suikerhoudende ar tikelen, melk en de stijging van de gas- en de elektriciteitstarieven. Hiertegenover stelde hij echter ~'~wM bij de belasting- Onthoudings- of vleesloze dagen zijn alle vrijdagen van het jaar. Vastendagen en tevens onthoudings- of vleesloze dagen zijn: 1. Aswoens dag, 2. alle vrijdagen gedurende de vasten en de quatertemper-vrijdagen door het jaar, 3. de vigiliedagen van Maria ten Hemelopneming en van Kerstmis. Krachtens volmacht van de H. Stoel wordt door het Neder lands Episcopaat op andere dagen in de vasten- en onthoudingswet ge dispenseerd. II De kerkelijke onthoudingswet ver plicht alle gelovigen, die 7 jaar of ouder zijn tot aan hun dood. Zij moeten zich op alle vrijdagen en op alle bovengenoemde vasten- en ont- houdingsdagen volledig onthouden van vlees, spek en jus uit vlees. De kerkelijke vastenwet geldt voor alle gelovigen, die de leeftijd van 21 jaar bereikt hebben en nog geen 59 jaar oud zijn. Zq mogen op de bovengenoemde 13 vasten- en onthoudingsdagen slechts één maal per dag een volle maaltijd nemen. Bij hun overige gebruikelijke maaltijden moeten zij zich beperken en derhalve minder voedsel ge bruiken dan zij gewoon zijn. III Krachtens pauselijke volmacht verlenen de Bisschoppen tot anders luidende aankondiging dispensatie in het vasten- en onhoudingsgebod op alle vasten- en onthoudings dagen, met uitzondering van As woensdag en Goede Vrijdagvaan,de volgend personen: 1. alwie zware lichamelijke arbeid of ongezonde arbeid of lang durige arbeidheeftteverrichten; gezinsleden, personeel, inwo- nenden en gasten van de onder 1 genoemden, doch alleen voor de hoofdmaaltijd; militairen, gevangenen en alle overigen, wie door da burger lijke overheid of door de leiding van neutrale of niet-katholieke inrichtingen maaltijden worden verstrekt, doch alleen voor zo ver zij van de hun verstrekte maaltijden gebruik maken; zeevarenden, wanneer zij zich van de scheepskost bedienen; allen, die buiten hun woonplaats maaltijden gebruiken, die door een hotel of restaurant zijn verstrekt; gezinsleden, personeel, inwonen- den en gasten van de familie, niet katholiek is, doch alleen wanneer zij gebruik maken van dezelfde maaltijden als het niet- katholiek hoofd van het gezin. IV Wie twijfelt of hij tot de ge noemde groepen gedispenseerden behoort of wie daarbuiten meent geldige reden te hebben om van de vasten-of onthoudingswet ontslagen te zijn, overlegge met pastoor of biechtvader. Zieken of personen met 'n zwakke gezondheid mogen zich houden aan de raad van hun dokter. Tenslotte vermanen de Bisschop pen alle gelovigen ernstig, om door zelf gekozen verstervingen, door de beoefening van de christelijke liefdadigheid, door gebed en andere oede werken, in het bijzonder ge durende de heilige Vastentijd, aan te vullen, wat door het gebruik maken van de door de kerkelijke overheid ingevoerde verzachtingen dispensaties aan hun boete doeningen versterving ontbreekt. Ook vragen de Bisschoppen in deze vastentijd van alle gelovigen volgen oud gebruik een bijzondere aalmoes naar ieders vermogen ter voorziening van de vele caritatieve behoeften van de Kerk. van 1 t/m 7 maart 1957 GEBOREN: Jacobs Mechtilda, St. Serv.weg 11 v.d. Burg Peter, Hagelweg 3 v. Dommelen Anna, Leunen K 61c Litjens Wilhelmus, St. Serv.weg 1 Huijbers Marianne, Eindstraat 21a Hendrix Franciscus, Nieuwl.straat 1 Weijs Maria, Hoenderstraat 15 Gooren Antoon, Merseloseweg 12b Flinsenöerg Gerda, Merselo M 6 Tomassoa Max, woonoord Vlakw. Kunen Gertruda, Veulen H 26 Tielen Willem, Oirlo F 35a Pothmann Rudolf, Hoenderstr. 52 Gommans Catharina, Kampweg 19 Jans-Beken Hendrika, Langeweg 74 Kessels Johanna, Oostrum D 5a nw Houtepen Petrus, Fr. Michelstr. 17 OVERLEDEN: 1-v Janssen, Hendrina echtgenote van Manders, W.M., 79 jr, Akker weg 9 Verkoeijen, Gerardus H., echtg. van Creemers P., 80 jr, Leunen K 25 Gooren, Andreas J.P., 1 maand, Langeweg 72 Gommans, Maria A., wed. van Duijf, A.H„ 74 jr, Oirlo F 4 ONDERTROUWD: Schwachofer, Wilhelmus E., 29 jr, stucadoor, Smakterweg 44 van Zinderen, Francisca P., 23 jr, Eindhoven Jan Smitslaan 20 GETROUWD: Reijnders, Johannes M.H., 25 jr, schilder en van Els, Louisa Th. 29 jr, beiden te Venray S.V.V.-nieuws Zondag a.s. zal het eerste elftal uit spelen tegen Haslou I. Het 2e, 3e en 4e elltal zijn vrij. Degenen, die achterstand in de contributie hebben, moeten deze zo spoedig mogelijk aanzuiveren. P.D.V. DE ZWALUW De leden worden er op attent gemaakt, dat de bondscontributie tot en met Zondagavond betaald moet worden. Deze bedraagt f 1,50 en kan aan ieder bestuurslid afge dragen worden. Maar nogmaals, tot uiterlijk zondagavond, anders moet er boete betaald worden en dat is niet zo plezierig. Handboog Vrijdag 22 febr. was 't de eind- wedstrijd van de wintercompetitie en had tevens de uitreiking der prijzen plaats. De uitslag was: le pr. Diana II 2761 pnt; 2e pr. Diana I 3320 p.; 3e pr. Rare Schut ters I 2613 p.; 4e pr. St Anna I 3000 p.; 5e pr. St Antonius I 2748 pnt; 6e pr. St Odall 2489 p.; 7e pr. St Oda I 3207p.; 8epr. Rare Schut ters II 1611 p.; 9e pr. St Antonius II 1489 p.; 10 pr. St Hubertus I 2552 p.; lie pr. St Sebastiaan I 2306 p.; 12e pr. St Anna II 1519 p. Hoogste schutter in 150 pijlen, H. vd. Putten 623 punten. Personele prijzen, le pr. H. Siebers Diana 42 pnt. 2e pr. L. v. Aarssen St Ant. 4x5 3e pr. J. Siebers, Diana 7x4 4e pr. P. Willems, Diana 5x3 5e pr. H. vd. Heuvel St Oda 4x2 6e pr. L. Cruijsen Rare Sch. 4x1 7e pr. H. Vermeulen St Oda41 p. 8e pr. J. Wijnhoven St Anna 3x5 9e pr. H. vd. Putten Diana 7x4 10e pr. J. Verstegen StHub. 5x3 lie pr. G. Kroon St Oda 4x2 12e pr. J. Hendriks St Hub. 3x1 van 10 t.e.m. 16 maart PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week Kapelaan van Leipsig. le Zondag vd. vasten: 6.30 leesm Gerard Janssen; 7.30 Cath. Aarts- Huisman; 8.30 kindermis t.z.i. (B) 9.15 Hoogmis vd.parochianen; 10.30 lm. Peter Wilmsen, Regina Pelzer en zoon Piet; 7 u. avondoefening voor de vastentijd. Maandag, H. Mis vd. dag: 6.45 zlm. voor alle overl. parochianen; 7.30 best. jd. Marie Arts-Lensen; 7.30 zijalt. lm. Henk van Waijenburg; 815 gest. jd. overl. ouders Martin Maes en Johanna M. Janssen (1H) Dinsdag, H. Gregorius: 6.45 lm. t.e.v. St. Jozef, uit dankbaarheid; 7.30 Hendrina Manders-Jansen, best. door Chr. Moeders; 7.30 zqalt. vrouw Erkelens-van Nuenen; 8.15 gest.jd. Antoon Roelofs (3kl) Woensdag, Quatertemperdag: 6.45 lm. Paul Kuijpers en e'chtg.; 7.30 Maria Goumans-Jansen; 7.30 zjjalt. Wilhelmina Esser (sollekl); 7~30 avondmis Johanna Pijls.Büchel. Donderdag, H. Mis vd. dag: 6.45 lm. z.i.; 7.30H.Sacraraentshoogmis 7.30 zijalt. Johan Akerboom; 8.15 gest. jg. Hendr.B.Verblakt en doch ter Francisca (2kl) Vrijdag, Quatert. dag, verplichte vasten-en onth.dag: 6.45 Im.z.i. (D) 7.30 overl. fam. Jansen-Klaesen en Ger. Jansen; 7.30 zijalt. z.i. (R) 8.15 gest. jg. Hendr. Hendriks, echtg. en overl.kinderen (1H) Zaterdag, Quatert.dag: 6.45 O.L. Vrouwhoogmis; 7.30 lm. Gertruda Deckers-Loonen; 7.30 zïjalt. Peter Hendrix en dochters; 8.15 gest. jd. Johannes Michels (1H) 7 u. rozen hoedje en lof. VELTUM: Donderdag 7.30 lm. Jos van Lierop. KATECHISMUS: alle schoolkin deren leren de 39e les. Boekjes voor de Vasten-oefe- ningen bij Lijdensmeditatie van zondagavond. Elke zondagavond om 7 uur in de Vastentijd zal er in het lof voor en na de lijdensmeditatie gezamelijk door alle gelovigen gebeden en ge zongen worden, elke zondag weer andere toepasselijke gebeden en ge zangen. Om deze vasten-oefeningen goed te kunnen meedoen, zullen U boekjes te koop aangeboden worden, waaruit U alles kunt volgen. Deze boekjes, mooi uitgevoerd en in om slag, kosten 25 cent. Woensdagavond om half 8 avondmis voor de jongeren. We verwachten, dat alle jonge mensen, meisjes en jongens boven 15 jaar, in de Vasten laten zien, dat ze ook iets willen doen en daarom ook In de avond-mis ko men, die elke week speciaal voor hen wordt opgedragen in de Pa rochiekerk. De avond-mis begint woensdags om half 8. Als men te communie wil gaan, mag men vöör uur nog iets eten en vóór 7 uur nog iets drinkbaars gebruiken. LECTORAAT PATERSKERK Zondag: quadragesimo; H. Missen om 6.30, 7.35 en 10.30; 9 u. plechtige hoogmis bij gelegenheid v.h. gouden priesterjubilé van Pater Gelasius Vismans; Comm. begint vooraan; jaarlijkse coll. voor de noden van ons bisdom; 2e colL voor onze kerk; vanavond 7 u. le lijdensmeditatie. Dinsdag: 6.30 gez. H.Mis en'sav. om 7.30 lof t.e.v. H. Antonius. Woensdag: 's avonds 9 u. avond mis (zoals iedere woensdag geduren de de vasten) vooral voor jongeren boven de 17 jaar. Vrijdag: quatertemper-vrijdag, vasten- en onthoudingsdag; 's av. '.30 oefening vd. H. Kruisweg. Zaterdag: van 38 uur biechten. Deze week iedere dag een H. Mis voor onze weldoeners. GEDOOPT: Wilhelmus Joseph Maria zoon van Petrus Th. Litjens en Wilhelmina P. Lemmen. MIS-INTENTIES Zondag: le zondag vd. vasten; 6.30 Piet Thijssen; 7.45 Mathijs Jeurissen en overl. fam.; 10.30 Gerrit Relouw. Maandag: Z. Agnellus, Joannus- Bapt. en Christofoor(Mis Confitean- tur)6.30 Frans Beerkens;„7u. Hen drik Holtackers en zoon Jan; 8.30 Cris v. Heijster. Dinsdag: H. Gregorius; 7 u. overl. fam. Paules; 7.45 wed. M. Hoede- maekers. Woensdag: Mis v. woensdag na de le Zondag vd. vasten; 7.45 Peter Derksen; 8.30 Henricus Zwitserlood en zoon Harrie. Donderdag: Mis v. Donderdag na de le zond. v.d. vasten; 7 u. overl. ouders Spee—Linders. Vrijdag: Mis v. vrijdag na de le zond. vd. vasten; 6 30 Frans Beer- kens; 7.45 Mechtilda Janssen— Maurus. PAROCHIE OOSTRCM Eerste zondag van de vasten; uur H. Communie; 7.30 de vroeg mis; 9 uur H. Communie; 10 uur hoogmis; 3 uur lof. Maandag: 7.30 gest gel. H. Mis voor Ant. Verheggen. Dinsdag: 7.30 best. zm. vd. overl. fam. Weijs-Litjens. Woensdag: 7.30 gest. gel. H. Mis t.e.v. St. Joseph. Donderdag: 7.30 best. zm. v.d. overl. fam. Rutten-Botden. Vrijdag: derde vrijdag der maand, dus missie-vrijdag vd. jeugd, 7.30 best. zm. v. vr. Vermeulen; onder de H. Mis gen. H. Communie van de kinderen voor de missie. Zaterdag: 7.30 best.zm.overl. fam. Verheijen-Michels; 7.30 Marialof. PAROCHIE LEUNEN Eerste zondag van de Vasten, uur H. Mis v. Elisabeth Reintjes- de Lauw; 8 uur H. Mis voor de parochie; 9 uur H. Mis vd. overl. ouders de Mulder; 10 uur hoogmis Nella Kusters; onder de H. Mis sen preek door pater Mathijssen en collecte v.h. bisschopp. Huis; 3 uur maand, aanbiddinguur; na de hoog mis vergadering der H. Stede. Maandag: 7 uur H. Mis v. Henri Weijs, best. d.d. buurt; 7.30 gez. jrg. vrouw van Peter J. Litjens. Dinsdag: 7 uur H. Mis v. Willem Wismans en echtg.; 7.30 gest. jrg. Peter Joh. Rongen en echtg. Woensdag: 7 uur jeugdmis voor Hendrik en Piet Claessens; 7.30 Sol. gez. jaarg. Martin Croijmans; 's avonds 8 uur godsdienstcursus voor 18-jarigen. Donderdag: 7 uur H. Mis voor Jacobus v. Rens en Hendrina Kus ters; 7.30 Sol. gez. jaarg. Johanna Asselberghs-Buggems. Vrijdag: geboden vasten- en ont houdingsdag; 7 uur H. Mis; 7.30 H. Mis voor Catharina Verheijen- Vullings; 's avonds 8 uur Vasten meditatie. Zaterdag: 7 uur H. Mis; 7.30 H. Mis v.d. overl. fam. Litjens-Claes- sens; biechten van 45 uur en van 7—7.30; 7.30 lof t.e.v. O.L. Vrouw. Kerkpoets: Jo Goemans en Mi a Jenniskens. RECTORAAT SMAKT le Zondag vd. vasten: 6.30 lm een zieke; 10 u. hoogmis voor 'n vanwege del kroning; 3 u. Maandag: v.d. fam. Vers 5_ gez. jaard. v. eu en kinderen. Dinsdag: t best. door Joj jte Woensdag: f t.e.v. St Jozef; 0 7.30 pl. hoogc ,y lm. voor Joh. yi lof met preek Donderdag m heid; 7.30 gez.rj. 7.30 Maria-CWa meisjes. Vrijdag: 6.30 roe gezin; 7.30 lnftv nantsWetter meditatie en kipei Zaterdag: 6 n 7.30 gez. H. \te. v.d. berg Cai biechten; 7 u. Maandag, wtfaj zijn de quatenAgi dag is gebodehsi houdingsdag. PAROCHIElgl Eerste zonda&n Zondag: 6.30 legs; overl. fam. Po^.t kindermis; lO.l^gr v. Harry in 'tj Te Deum bij dejdei kroning van pipii Vastenoefening, Maandag: 7.30^, sen-Pouwels. Dinsdag: 7.30 Mjo zers en echtg. i woensdag, donljag zijn deze weekfert' Woensdag: 7.3 Otv. Neerven. Donderdag: 7.3l|v. sen-Droesen. I Vrijdag: 7-30 lnjd. c Verheijen. Zaterdag :7.30 Ijjar Marialof. 10 ld. I 4fd. 1 lal rel PAROC Eerste zondag zondag v. d. i munie H. Fan 6.30 H. Comm 8.30 v. overl. f$j 10 u. parochieif en lof daarna I nen eerste coll.l voorgeschreven Bisdom. Maandag: 7.3(1 bus Nelissen. Dinsdag 7.30 t.e.v. St. Antoi H. Com.; bestdj St. Antonius Mis vereniging ji Woensdag 7.3 Gerardus Houw 7.30 avondmis vde j< dankzegging. Donderdag: 7.fcaa hanna Geurts. Vrijdag: 7.30 gfjas Joh. Claessens, lerti Geertrui Ewalsttar ,s avonds miserètjde en lof. Zaterdag: 7.3öjedï fam. Verstappenjpei 7 u. Marialof; bj él< 5-7 u.; woensdat (Jda dag quatertempïenj priesterroepinge z> PL Geertri pal Kerk; Kerk po< kers en Netje V pp< PAROCHIE sr; le Zondag v. ast< v.d. noden vh. Bfen, mis v.d. paroch, e 1 Deum vanwege 8e v.d. Pauskronin n Pius XII, 3u. Lof Jen Maandag: 7.30 m: rica Dlnghs-Fri< Dinsdag: 7.30 H. fam. Peeters-Go s-iv Woensdag: 7.3 l Henrica Steeghi ns. Donderdag: 7. ez. nes Vousten. Vrijdag: 7.30 i I. v. fam. Philips iree Zaterdag: 7.3( H. O.L.Vr. v. Alt. 3oti; die hiervoor of i; 7.30 biechten; cf hoedje. Kerkpoe lly Lies Drabbels. A.s. woensdag |dag dag zijn quatert da< van alleen vrijdi »di en onthoudingsd A.s. zondag d gm v.d. plaatsel. afc H. RECTORJHE le Zondag vd. en: dankbaarheid; 9 t. C 10 u. hoogmis v t. i des gebeds; 3 u. tuis Maandag 7.30 t H. Dinsdag 7.30 u! kba Woensdag 7.30 ink 's avonds 8 u. vai dit Donderdag 7.30 udi Gellings. Vrijdag, Quatei erd; en onth.dag: 7.30 fan Gerrits. Zaterdag 7.30 H ina Biechten 7 u.; 7. I RECTORAi EU Zondag, Quad Ima Communie, 7.301IC mis overl. fam. oor- 2de coll. v.h. Bisc .30 vd. kinderen, 7 u. iter Na de hoogmis um de verjaardag de dng de Paus. Maandag 7.30 eesl zielen in het vag Dinsdag 7.30 t.« L.V der zee t.i. Woensdag 7.30 gez ricus Vollenberg. Donderdag en dag v. overledenen. Vi !u. en lof. Zaterdag 7.30 ove i7 biechten, 8 i ial< Accolieten: H Gr en Antoon v. Kei Ker Zus v. Meijel en Gr Katechismus: en klas 3 en 4 vr. 1 1,2S 288,290,292; klas 6 le

Peel en Maas | 1957 | | pagina 2