Zusters van Liefde 80 jaren in Venray. Venray vierde Vastenavond SROTES™AITg2V'e TELEFOONN5?2EN SS WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN PBHSBPEBT^^U{TAAL f 1.40 BUITENVENBAY I 1.60. Wat doen wij met de Vastentijd En wat doen we met de vastenwet? Uit Peel en Maas Zaterdag 9 maart 1957 No 10 ACHT EN ZEVENTIGSTE JAARGANG KLEDING WINT T CONrfcL I Ik WP PEEL EN MAAS Pastoor van Haeff zal vooral om twee dingen bekend blijven. Op de eerste plaats, omdat hij het prach tige Maria-altaar uit de St. Petrus Banden heeft verkocht, dat nu in Tongeren een van Belgisch grootste kunststukken uitmaakt. Op de tweede plaats, omdat hij tachtig jaren geleden de Zusters van de Goddelijke Voorzienigheid, of zoals ze hier beter bekend zijn de Zusters van St. Jozef in Venray heeft gehaald. Over het eerste zullen we hier niet schrijven, over het tweede feit wel. Want 80 jaren liefdewerk mag toch wel eens gememoreerd wor den, waar men cm heel wat min der, grote feesten aanlegt. BISMARCK EN DE ZUSTERS. Naast Pastoor van Haeff danken we de Zusters feitelijk aan Herr Bismarck, die in de Kulturkampf Duitsland geen betere dienst meen de te kunnen bewijzen, dan door de Zusters en Broeders de grens over te jagen. En zo stonden daar heel wat Duitse nonnen zonder have, zonder goed, weggejaagd, in Steyl te kij ken. Ze bleven gelukkig niet bij de pakken nederzitten en zorgden zo spoedig mogelijk met de taal en levensgewoonten van het nederland- se volk op de hoogte te komen, om dan beter hun liefdetaak in die gemeenschap weer op te vatten. De Zusters van Jerusalem reser veerden graag een plaats voor enkele zusters om hen de neder- landse taal te leren. Dat hoorde Pastoor van Haeff, die vroeg of zij zich niet in Venray wilde vestigen, om daar in zijn parochie hun liefdewerk te ver richten. Dat voorstel werd aanvaard en zo trokken op 18 maart 1877, nu 80 jaren geleden 7 duitse zusters Venray binnen, die hun intrek na men in 't armenhuis je gen. 't „Gast huis" aan de Overloonse weg, dat voor hen als „klooster" gereserveerd was. Vijf zusters zouden op Jerusalem gaan studeren en de zusters Adel- heid en Hildegard zetten zich in voor de ziekenverpleging in Ven ray. TYPHUS. Nauwelijks hadden zij zich heel primitief geïnstalleerd in het kleine armenhuis je aan het Eind of er brak in Venray de gevreesde typhus uit. Een der eerste, die hieraan stierf, was zuster Hildegard, die in haar verpleging van anderen besmet ge worden was en het slachtoffer van haar naastenliefde werd. Twee andere zusters namen hare plaats in en toen deze zeer ernstige ziekte was overwonnen, waren deze zusters van St. Jozef voortaan de graag geziene gasten in ons dorp. De kleine kloostergemeenschap breidde zich uit en het was duide lijk, dat het armenhuisje moeilijk in te richten was als een enigszins behoorlijke verblijfplaats van onze zusters. Dank zij de activiteit van Pas toor van Haeff, kon aan de over kant van de Overloonseweg „Marla- Kamp" of „Onze Lieve Vrouw Ton- datie" een gebouw gezet worden, dat dan voortaan het klooster zou zijn der zusters. De bisschoppelijke goedkeuring werd gegeven en op 21 oktober 1880 werd dit nieuwe huis betrokken. Het was en bleef echter een arm en schamel gedoe! Dankbaar kan men in de annalen van de zusters lezen, hoe ze in de eerste weken van vrouw Peeters een oude deken hadden gekregen, die ze voor de deuropening hingen in plaats van een deur, die er geen was. Maar de zusters vroegen niets voor zich zelf,"maar gaven zichzelf. Blij in al hun armoede met dit nieuwe klooster namen ze graag de weeskinderen op en de oudjes, waarvoor nergens anders meer plaats was. De eerste vier kinderen waren uit Venray en na hen kwam een stroom de liefde der zusters vragen. De zorgen en moeilijkheden van die dagen zijn lang vergeten, maar het is misschien toch wel eens goed ons te realiseren, dat deze zusters totaal niets hadden toen zij met hun werk begonnen. Dat zij zeker in het begin de wezen ei) ouden van dagen ter liefde Gods opnamen, in een huis, waarvan ze zelf niet wisten hoe 't betaald moest werden en dat toch telkens weer opnieuw hulp kwam opdagen als de armoede zo hard klopte, dat ook de kinderen het hunne niet meer kregen. En ze konden niet weigeren, die zusters van St. Jozef. Telkens als een bejaarde aanklopte, als er we zen gebracht werden, schoven ze maar weer een stukje op, aten ze maar weer wat minder en bedelden nog maar wat harder. En toen het er door ging, dat per wees en per bejaarde voortaan f 60 (zestig gulden) per.... jaar zou betaald worden, dankte men de hemel voor deze hun inziens on verdiende hulp. NIEUWE KAPEL. Toen rond de eeuwwisseling bleek, dat het klooster veel en veel te klein was, durfde men het aan een nieuwe kapel te bouwen, die in 1905 werd ingewijd. Van te voren waren enkele nieu we klassen gebouwd, toen door de uitbreiding van het aantal wezen 't noodzakelijk bleek, zelf het on derwijs ter hand te nemen. Geld was er niet, maar het mag tot eer strekken van de Venrayse mensen, dat zij, evenmin als de zusters, verstek lieten gaan als hun hulp gevraagd werd. Hun ziekenverpleging links en rechts in onze gehele gemeente, had de zusters doen kennen als echte liefdezusters en was men gaarne bereid om ook hen terwille te zijn. In deze tijd van sociale voorzie ningen, van steunregelingen en wat dies meer zij, wordt men toch stil, als men in de annalen van het huis leest, dat een onbekende met de kermis krentenbollen liet brengen, opdat ieder van de kinderen dit feest konden meemaken. Dat oude zieke mensen beloofd hadden na hun dood hun lijf- en linnengoed te vermaken aan de zusters, dat met Sinterklaas grote kannen chocolade-melk voor de wezen gebracht werden enz. VOLKSGEZONDHEID Hun betekenis voor de volks gezondheid van deze streek is moeilijk te schatten. Als we deze week de cijfers horen van een Venrayse afdeling van het Groene Kruis, dan vraagt men zich af hoe het een zuster Bartolomea e.a. dan toch klaar gespeeld hebben, toen er niets geregeld was. Het was dan ook de zusters een grote vol doening toen in 1915 het Groene Kruis ook in Venray werd opge richt en direct stelden zich daar voor twee zusters beschikbaar. In 1918 worden op hun instig- natie ook de tuberculose-bestrijding geregeld, waar ook zij weer hun beste krachten aan gaven. De uit breiding van het aantal wezen, maakt uitbreiding van school en boerderij nodig. Met een grenzeloos vertrouwen bouwen en werken de zusters en als later Belgische vluchtelingen hun hulp vragen organiseren zij ook dat weer. GOUDEN FEEST Als in 1927 het gouden feest gevierd wordt is er vreugde alom. Venray's burgerij laat zich niet onbetuigd en toont wederom zijn dankbaarheid voor de zusters. Maar achter de gouden schijn van dit feest klopt armoede. 200 kinderen kleden, voeden, onder wijzen voor f 60.per jaar, soms nog minder, is een opgave, die ieder jaar moeilijker wordt. Als enkele jaren daarna een deskundig rapport opgemaakt wordt, slaan de onderzoekers de handen ineen en vragen zich af, hoe het mogelijk is geweest, dat al die jaren door dat werk van die zusters is kunnen blijven door gaan, ondanks hulp die geboden werd, ondanks de giften en gaven. Als dan later de tijden slechter gaan worden, die giften en gaven ook niet meer zo vlot komen, dan moeten die zusters op een gegeven ogenblik een brief naar verschil lende families sturen, dat het „kostgeld" verhoogd moet worden met enkele tientjes, maar het heeft weken geduurd voordat men de brief durfde sturen. Als in 1936 het ziekenhuis in Venray komt en het Groene Kruis werk over neemt, is de kaars bijna op de nagel gebrand. In de crisis tijd gaan ook de zusters van St. Jozef een grote crisis tegemoet. Gelukkig zien ook regering e.a. instanties in, dat dit werk beter gehonoreerd dient te worden en niet alleen afhankelijk moet zijn van particuliere liefdadigheid. Er komt meer steun, zij het met mondjesmaat en men besluit ook schipperskinderen in het internaat op te nemen, die door hoger kost geld ook nog mee helpen de grote nood te leningen. Dr. Schim van der Loeff helpt in andere zin. Als directeur van Huize St. Anna kent hij de grote nood op het gebied van de verpleging van vrouwen, die door ouderdom of anderszins onvolwaardig zijn. Hij we.-t de zusters te bewegen die verpleging op zich te nemen waar door hun charitas zich dus op ander terrein bewegen gaat, maar waar ook wat meer en beter hulp voor beschikbaar komt. Dit voorstel wordt aanvaard en men bouwt daar dan speciaal St Vincent voor. NA DE OORLOG De oorlog komt en geelt de laatste stoot tot een reorganisatie van hun hele caritas-werk. Het klooster had veel geleden en nu heropgebouwd moest worden, besloot men na lang overleg geen bejaarde mannen meer op te nemen. Het pension waarin sinds de twin tiger jaren, enkele oudere dames en heren hun oude dag gesleten hadden en door hun pension-gelden mede hadden geholpen het overige werk in stand te houden, zou gaan verdwijnen. De orde had zelf dringend plaats nodig voor oudere en zieke zusters. St. Vincent werd wel uitgebreid. In 1950 vragen verschillende in stanties en adviseurs ook de wezen en andere kinderen elders te plaat sen. Daarvoor in de plaats zullen zij dan de zorg op zich nemen van de streekschool voor het buitengewoon lager onderwijs, die in Venray moet komen. Dit besluit valt de zusters zwaar, maar als blijkt, dat hierdoor hun werk nog betere resultaten gaat krijgen, wordt het besluit ge nomen: St. Jozef wordt een inter naat en semi-internaat voor debiele kinderen uit deze streek. Als in febr. 1951 de deur van de BLO voor de eerste maal open gaat, is er voor de zusters weinig ver anderd buiten het onderwijs. Zij kunnen immers hun liefde weer geven aan het kind, dat sinds hun komst in Venray altijd het mid delpunt van hun werk is geweest. Dat nu in onze moderne tijd het spook der armoede definitief ver dwenen is, nemen ze dankbaar op de koop toe, maar zoals een oudere zuster zei: „Och honger lijden is op zijn tijd ook wel eens goed. Ik ben er toch ook 80 mee geworden". CARITAS-WERK Ze vonden het niets leuk, de zus ters, dat we hun 8e lustrum had den ontdekt. Ze waren al zo on gemerkt langs het 75-jarig bestaan heengeglipt. Toen heeft de communiteit een lange aanbiddingsdag gehouden om God te danken voor alles wat Hij de zusters van St Jozef geschonken had in al die jaren en om Hem la-acht te vragen het vrijwillig op zich genomen caritas-werk ook in de toekomst in Venray te mogen blijven uitoefenen. Dat was hun feest... En nu bij het 80-jarig bestaan zal er ook niets te doen zijn. „Waarom?" vragen ze, gewoon als ze zijn zich zelf uit te schakelen in dienst van anderen. Misschien, dat Venray daar een antwoord op kan geven. Wat doen wij met deze tijd van het kerkelijk jaar, waarin wij ons op het Paasfeest voorbereiden? Het is een kostbare genade die God ons aanbiedt. Maar wij moeten dan ook meeleven met hetgeen in deze tijd in Gods Kerk gaande is, en vooral meedoen met de liturgie van de H. Mis in de Vastentijd en met de liturgische plechtigheden van de Goede Week. In het Epistel van de le Zondag van de Vasten nodigt de H. Kerk ons dringend uit deze tijd niet on verschillig langs ons heen te laten gaan. „Wij vermanen U Gods ge nade niet vruchtelooste ontvangen, ziet, nu is het de gunstige tijd, nu zijn het de dagen van verlossing". Want de komende dagen brengen ons overvloedig Christus Verlossing. We moeten ons openstellen voor de genade die God ons in de Vasten- en Paastijd weer gaat aanbieden. Christus wil ons verlossen van de zonden. Daarom moeten wij ons ook bewust zijn, dat wij arme zon daars zijn. De H. Kerk wil ons in de Vastentijd juist doen beseffen hoezeer wij zondige mensen Gods verlossende genade nodig hebben. Christus wil ieder van ons ver lossen door Zijn lijden, dood en verrijzenis. Daarvoor dient vooral de liturgie van de Goede Week. te zamen met de Biecht, het Sacra ment van boetvaardigheid. Met Pa sen moeten wij weer iets betere mensen geworden zijn, vernieuwd naar geest en hart, in wie het beeld Christus weer meer gestalte heeft gekregen. Als de H. Kerk ons morgen het Evangelie voorhoudt van Jezus veertigdaagse vasten en bidden in de woestijn en Zijn strijd tegen de duivel, wil zij ons daarmee uitno digen in de komende dagen samen met Christus te vasten of andere verstervingen te doen, en meer te bidden dan in andere tijden. En ook te strijden tegen het verkeerde in ons. Niet door overal zonde en gevaren te zien, maar veel meer door ons steeds meer los te maken van ons egoïsme, en met onze geest en ons hart open te staan voor alles wat goed, waar, schoon en edel is. BEL OP BIJ BRAND No. 392 Alleen op de vrijdagen moet men in de komende weken tussen z'n 21e en 59e verjaardag zich onthou den én vasten, d.w.z. minder eten dan anders. Met de quatertemper-dagen mag men voortaan op woensdag en za terdag vlees gebruiken. De Kerk heeft het ons werkelijk gemakke lijker gemaakt. We mogen nu heel veel zelf voor ons eigen geweten uitmaken. De Kerk is er niet, zoals som migen schijnen te menen, alleen maar voor om ons te dwingen tot dingen die helemaal tegen onze zin zijn en die ons helemaal niet liggen. Men moet ook niet denken dat God alleen maar plezier kan hebben in de dingen die ons zwaar en moeilijk vallen. Alsof God tegen alles is wat prettig en aangenaam voor ons is. Goed beschouwd is God alleen tegen de zonde, omdat die Gods wijze ordening in de schepping in de war stuurt en tevens het waar achtig geluk van de mensen in de weg staat. Daar alleen Is God tégen, maar Hij is vóór alles wat Zijn eer en tegelijk het waarachtig geluk van de mensen bevordert. God heeft geen behagen in vasten, niet snoepen of niet roken, niet dansen of niet uit gaan zonder meer, maar alleen in de liefde die er achter zit. Als wij nJ. ons een geoorloofd genoegen ontzeggen, om daardoor ons tekort aan liefde jegens God goed te maken. Want wij beledigden God, zo dikwijls wij genoegens na joegen zonder ons aan God of ons geweten te storen. En hoe dikwijls schoten wij in liefde tekort tegen over de voor onze zonden gekrui sigde Christus! Daarom vasten wij bv. op de vrij dagen. En verder moeten wij het voor ons eigen geweten uitmaken, of wij nog iets meer behoren te doen, uit liefde. Zoals naar de H. Mis gaan in de week, meer liefde en geduld beoefenen jegens huis genoten en onze andere medemen sen, en de onprettige dingen van het dagelijkse leven aanvaarden als onze deelname aan Christus kruis. van 10 maart 1911 Tot penningmeester van de onderwijzersbond werd benoemd de heer Herman Vollebergh, onder wijzer te Oirlo. Op de boterkeuring te Arnhem, behaalde de stoomzuivelfabrlek „Venray" de 2de prijs. D.S.O. verloor de competitie wedstrijd tegen V.V.V. H met 13. Een hevige brand verwoestte op 10 maart de woning met stal ling van P.J. Voesten in de Hoen derstraat. De smid P. H. Kuypers te Lull, deed zijn smederij over aan Michel Vennekens, gediplomeerd hoefsmid te Geijsteren. De heer Th. Pouwels, Lang straat, nam de blauwververij over van M. van Meyel. van 2 maart 1907 Uitslag aanbesteding kunst mest en veevoeder voor de Boeren bond alhier. De laagste inschrijvers waren: Thomasslakken f 2.36 Coenen, Uden; Kaïniet f 1,85 v. Gerven Gossens, Venray; Superfosfaat f2,75 Coenen Uden; Chili f 13.30, Guano f 9,90 en Grasmest f 4,99 M. Ver riet Venray; Patentkali f 6 van GervenGossens Venray; Lijnkoe ken f 9.85 Fr. Asselberghs Lobeek, Lijnmeel f 9 40. Alles per 100 kg. Een bekwame boerenmeid werd gevraagd in de buurt van Nijmegen, bekwaam in huishouding en op stal. Loon f 150 per jaar. Antoon Habraken, vestigde zich als kleermaker, benevens barbier in de Frontespiestraat. De Gebr. Jeuken opende een nieuwe maat- en confectiezaak in het huis naast Tillemans, tegenover J. Goumans. van 9 maart 1907 Zondag 10 maart a.s. zullen onze dorpsgenoten, de Eerw. fraters Gelacius Wismans en Theodardus Emonds in de Minderbroederskerk te Weert de H. Priesterwijding ont vangen. Als gevolg van de steeds stij gende lederprijzen, besloot het St Chrispinusgilde, de prijzen van alle schoenwerk en reparaties met 15 pet te verhogen. Werd te koop aangeboden haverstro f 8,50 per 1000 pond en hooi f 11 per 1000 pond. Gascokes k 65 ct per hectoliter. De landbouwers vanMlddelijk en Meterik, besloten een coöp. stoomzuivelfabrlek op te richten. In HorstAmerica is een staking uitgebroken onder de bier drinkers. Zondag trok een grote menigte op tegen de caféhouders De bonte storm, die over Limburg trok, heeft ook Venray niet onbe roerd gelaten. Bij een prachtig voorjaarsweer, die de soms barre koude van andere Vastelaovesdaag in vorige jaren snel deed vergeten, kwamen de Vastelaovesvlerders al gauw op temperatuur. Dat kon men zondag al merken bij de inhuldiging van Prins Karei, die een ongekende belangstelling trok. In een gezellige plechtigheid op het stadhuis werd de burge meester en vroede vaderen met vacantie gestuurd en bovendien nog tot „leenheer van Wittenhorst" benoemd. En terwijl Prins Karei zijn troonrede hield, stonden hon derden kinderen in de Hoender straat te popelen om nu eens te laten zien dat ook zij optocht kon den houden. KINDEROPTOCHT En inderdaad zij konden dit prachtig. Venray's jeugd, die voor de eerste keer die kans kreeg, heeft laten zien in allerlei voor stellingen dat ze de smaak aardig te pakken heeft en de grote be langstelling langs de straten wist dat ook te waarderen. Dit „novum" in onze vastel- aovendviering zal, gezien het enthousiasme van de jeugd, zeker een schone traditie worden, even als de zanghulde, die in het begin wat schuchter later toch wel deed blijken, dat de jeugd de vastel- aovesliedjes nog wel kent. Na afloop hiervan kon men merken in de overvolle café's, dat de stemming er al aardig in zat en Prins Karei kreeg daar op zijn receptie dan ook alle blijken van. Bij zijn bezoek aan de kerkdorpen bleek ook daar zondag een echte vastelaoves-sfeer te hangen en de wederzijdse blijken van trouw en samenwerking waren niet van de lucht. Dat kwam ook tot uiting in de GROTE OPTOCHT die maandag trok. Hier~ bleken vooral de kerkdorpen hun beste beentje voorgezet te hebben en werd de „polletiek" in het alge meen en die van Venray in het bijzonder over de hekel gehaald. Het Veulen verdedigde in verschil lende wagens de wisselprijs en mocht later inderdaad de beker voor goed mee naar het Veulen nemen. Naast de schijnbaar onvermijde lijke café's, die altijd gebouwd worden, waren er ook ditmaal ver schillende aardige wagens en goed uitgevoerde groepen, waarbij vooral het bejaarde echtpaar opviel, dat zoekende was naar een bejaarden huis. Prins Karei was dan ook zeer dankbaar gestemd bij de prijs uitreiking, waarbij alle deelnemers een aardig haasje mee naar huis kregen. Waren zondag de dansgelegen heden reeds overvol, maandag brak alle records, die men in het verle den gekend heeft. Tot diep in de nacht was er een drukte van be lang en ook de bier-cijfers zullen wel record-hoogtes bereikt hebben. BOERENBRUILOFT Dinsdag was dan de beurt aan de boeren en boerinnen, die dit jaar hun boerenbruiloft ook weer prima hebben gevierd. Was het aantal misschien niet zo groot als andere jaren, toch waren er weer veel bekende ge zichten, waaronder vele ouderen, die voor dit festijn speciaal deze dag hebben gereserveerd. Als een volleerd ambtenaar van de burgerlijkestand verbond Prins Karei Frans van Gerven en Jo Ver stegen in de echt en toen stond niets meer de boerenbruiloft In de weg. In grote slierten zag men later de bruilofsgasten na de koffiemaal tijd in Buitenlust zo ver en zo warm weer dorpwaarts trekken en een plaatsje zoeken in de ook nu weer overvolle café's. Maar aan alles komt een einde en het klokje van gehoorzaamheid tikte half 12, waarmede de vastel- aovend 1957 aan een einde kwam. KERKDORPEN Zoals in de kom Vastelaovend werd gevierd, zo ook op de kerk dorpen. In Oostrum had een vas- telaovendcomité behalve het dan sen voor de groteren ook voor de kinderen wat georganiseerd en zien we het goed, dan is ook bier het begin gemaakt van een georgani seerde viering, zoals bv. Oirlo die kent. Hier heeft Vorst Toon al enkele jaren het bewind in handen en tel ken jare weer opnieuw weet daar de Raad van Ellef en Prins met de uiteraard bescheiden middelen een aardig volksfeest met eigen optocht etc. te organiseren. In Leunen begint men ook te leren en had een Raad van Ellef een prima optocht georganiseerd, die ook de grote optocht in Venray voor een belangrijk deel opluisterde. Een goed begin is het halve werk. De prins van het Veulen heeft voor verzet ge worden is, in de vorm van de grote wisselbeker, die voortaan in de schatkamer der Veulense vas- telaoveskiup kan worden opgebor gen. In Merselo was in zaal Arts een goede stemming en de fanfare St. Oda had eer van haar werk. Tenslotte dan nog Ysselsteyn, waar de Piëlreuzen de jleldlng had den. Hier was ook drie dagen pret tig feest, al lijkt ons het vroegere vuur wat geblust te zijn. Zware financiële zorgen zullen daartoe het hunne wel bijgedragen hebben. De belangstelling, die er ook dit maal in het Gemeenschapshuis heerste, zal die nood wel verlicht hebben. een trotse bekroning gekregen het veie werk, wat daar verzet Nieuws uit Venray en Omgeving GROENE KRUIS DONDERDAG a.s. Consultatiebureau voor zuigelingen uit de Kom. Inwilliging aanvrage by zonder kleuteronderwijs Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, dat de raad dier gemeente op 20 februari 1957 heeft besloten medewerking te ver lenen aan een verzoek van het be stuur van de r.k. Kleuterschool te Venray-Castenray dd. 21 december 1956, om ingevolge artikel 50 der Kleuteronderwijswet gelden uit de gemeentekas te mogen ontvangen voor de aanschaffing van nieuwe schoolmeubelen en ontwikkelings materiaal ten behoeve van de on der dat bestuur staande kleuter- school te Venray-Castenray. Ingevolge artikel 54 der Kleuter- onderwijswet kan ieder ingezetene en het schoolbestuur binnen 30 vrije dagen te rekenen vanaf heden van genoemd besluit in beroep ko- en verklaarden, dat zij in 't ver volg hun bier k 5 ct per glas moes ten verkopen, wijl anders geen bier meer gedronken werd. De kasteleins voldeden hieraan niet en blijven aan de oude prijs van 1 gros (6 ct) per glas. Men zal zich dus hierbij moeten neerleggen of geheel-onthouder worden. Prijzen van levensmiddelen in de goedkope winkel „De Doorne boom", Grote Markt. Gebr. koffie 34 ct per pond, suiker 23 ct p. pond, erwten 12 ct, witte bonen 12, 14, 18 en 20 ct, bruine bonen 13 ct, alles per liter stokvis 33 ct, Goudse oude kaas 45 ct per pond, prima eigenslag raapolie 44 ct per liter. men bij gedeputeerde staten. Gedurende „die termijnen liggen alle bescheiden op de aanvraag van het schoolbestuur betrekking heb bend, kosteloos voor een ieder ter inzage op de secretarie der gemeen te. Venray, 27 februari 1957 BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders der gemeente Venray brengen ter alge mene kennis, dat bij besluit van gedeputeerde staten van Limburg, van 18 februari 1957, no. B 539, is goedgekeurd het besluit van de raad dezer gemeente van 28 decem ber 1956, no. 928, tot onttrekking aan het openbaar verkeer van de weg kadastraal bekend gemeente Venray, sectie C nummer 7559, voorzover die weg is gelegen tussen de percelen kadastraal bekend gemeente Venray, sectie C num mers 5190 en 4806 en het gedeelte van die weg, voorzover dat is ge legen ten westen van eerstgenoemd perceel sectie C nummer 5190 en ten zuiden van het perceel sectie C nummer 7226; Ingevolge het bepaalde in artikel 12, 2e lid van de Wegenwet ligt het goedgekeurde raadsbesluit vanaf 4 maart 1957 gedurende veertien dagen voor eenieder op de secretarie, afdeling I ter inzage. De aandacht wordt erop gevestigd, dat ingevolge het bepaalde in artikel 11a van de Wegenwet voor iedere belanghebbende uiterlijk tot de dertigste dag na deze aankondi ging, van de beslissing van gedepu teerde staten beroep open staat op de Kroon. Venray, 27 februari 1957. Rijkspostspaarbank Aan het postkantoor Venray en de daaronder ressorierende postin- richtingen werd gedurende de maand februari ineelegd f 92512,90 en uitbetaald f 77415.50. Het aantal geopende rekeningen was 45.

Peel en Maas | 1957 | | pagina 1