SPORT Uit weSke gezinnen komen meestal priesters, broeders en zusters voort? 10 Jaren Nijverheidsonderwijs in Venray 20 000 kg. Veevoeder gestolen ter, dat bepaalde middelen een vrij Kerkelijke Diensten Zaterdag 23 februari 1957 No 8 ACHT EN ZEVENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS CONFECTIE VAI m DRUK EN UITGAVE FIRMA VAN DEN MUNCKHOF WPPïTRT AH VOOR VFIVTRAY RW OM^TPPïfFW ADVERTENTIE-PRIJS: 8 ct. per m.m. ABONNEMENTS- GROTESTRAAT 28 TELEFOON 512 GIRO 150652 VV V VJVJIV VLiU\Mi IwlY I I\Ul\.L<i\ PRIJS PER KWARTAAL f 1.40 BUITEN VENRAY f 1.6Q. Deze maand is de intentie van het Apostolaat des Gebeds: dat de gelovigen de priesterroepingen steunen. Dit is een zaak, die de Paus en de Bisschoppen zeer ter harte gaat, want zij weten, dat helaas veel roepingen verloren gaan, omdat aan de geroepenen in de gezinnen bewust of onbewust niet de nodige steun wordt geboden. Want roepingen kan men verge lijken met zaadjes, die door God in veel kinderzielen gezaaid worden. Er zijn immers veel kinderen, die in hun schooljaren, vóór hun 12de jaar, grote verwachtingen wekken, omdat ze erg godsdienstig en edel moedig zijn, met veel interesse voor de dingen van God: dat kun nen wellicht goede priesters, broe ders of zusters worden. Nu hangt het er natuurlijk heel veel vanaf, tot welke gezinnen die kinderen behoren en hoe de ouders hun kinderen opvoeden. Die opvoeding zal meestal be slissen of het zaad van de roeping bij de kinderen kan gedijen en uit bloeien uiteindelijk tot hst pries terschap of een algehele toewijding aan God en het welzijn der mens heid, als broeder of zuster. Als uit sommige parochies de laatste jaren veel minder priesters, broeders en zusters voortkomen, moet er toch wel iets haperen aan de gezinnen van die parochies. Uit welke gezinnen roept God nu meestal Zijn uitverkorenen? Natuurlijk is God absoluut vrij en kan Hij ze roepen uit elk gezin. Toch zullen de geroepenen meestal voortkomen uit bepaalde gezinnen. Want het is duidelijk, dat de kin deren, die tot zulk een volmaakte levensstaat worden geroepen, be paalde goede eigenschappen moeten bezitten, om laiereen goed priester broeder of zuster te kunnen wor den. En die goede eigenschappen wor den vooral in bepaalde gezinnen als vanzelf aangekweekt. 1. In zo'n gezin moet allereerst godsdienstigheid het klimaat zijn, waarin men leeft en waardoor het voor de kinderen vanzelfsprekend wordt, dat ze Onze Lieve Heer boven alles eren en beminnen en Zijn Heilige Wil steeds eerbiedi gen. In zo'n gezin zal men het bijv. ook de gewoonste zaak van de wereld vinden, om als het geschikt kan op gewone werkdagen naar de H. Mis en te Communie te gaan. De H. Eucharistie is voor zo'n gezin de bron, waar men voortdu rend hemelse kracht en christelijke geest put om in zijn dagelijks leven alles zo goed mogelijk te kunnen doen. In zo'n gezin krijgt de onchris telijke wereldse geest geen kans om er vrij binnen te dringen. Het zaad van een roeping kan hier goed gedijen. Maar als een gezin door de onchristelijke wereld se geest werkelijk is aangetast, zal er het zaad van een roeping, als het in een van de kinderen aanwezig zou zijn, zeker gevaar lopen verstikt te worden. 2. Er moet verder een zekere soberheid heersen en eenvoud. Alles weet men er met mate te genieten en aan te schaffen. Men is er niet op uit, om alles zo deftig en luxueus mogelijk te hebben, om te kunnen wedijveren met de buren of mensen van ge lijke stand. De kinderen worden er ook niet verwend. Hun wordt geleerd, dat ze niet alles behoeven te hebben, wat er te genieten valt, men maakt er korte metten als de kinderen biijven zaniken of zeuren. 3. En vooral moeten er die deug den bloeien, die vooral in grotere gezinnen gemakkelijker aange kweekt kunnen worden: nl. de ge dienstigheid en hulpvaardigheid: dat men steeds elkaar graag wil helpen als er geholpen moet wor den. In een groot gezin moeten de kinderen wel meehelpen en elk kind krijgt er zijn taak aangewezen. En ook moet men er geleerd krij gen, zich altijd naar anderen te schikken en zich aan te passen aan elkaar. Zo wordt er die sociale inslag aangekweekt, die men bij priesters en kloosterlingen toch mag ver wachten. Verder is natuurlijk nodig, dat de ouders de roepingen bij hun kinderen op velerlei wijze steunen. En zeker ze ervoor oppassen om in het bijzijn van de kinderen on nodig kritiek uit te oefenen op priesters, zusters of broeders. Daardoor zou een roeping als het ware vermoord kunnen worden. De ouders zullen integendeel zo veel mogelijk waarderend over de geestelijken en religieusen spreken. Mochten zo alle gelovigen de roe pingen steunen! vd. B. Het zal in October a.s. 10 jaren geleden zijn, dan men in Venray is gestart met het nijverheidsonderwijs. Die „men" zijn dan Deken Berden en het schoolbestuur van die dagen t.w. de heren v.d. Loo, dr. Janssen, dr. Sala, dr. Vercaute ren en Fr. Vermaaten. Kenden we voor de oorlog als enigste vorm van nijverheids onderwijs in Venray de patronaatstekenschool, na de oor log bleek aldra, dat behalve dit onderwijs ook dagonder wijs dringend gewenst was en zich bovendien zou uitbreiden tot de metaalbewerking. INDUSTRIALISATIE Het was immers duidelijk gewor den, dat Venray een dusdanige groei te zien gaf, dat binnen afzien bare tijd voor vele jongeren uit landbouwkringen geen bestaan meer te vinden zou zijn, indien niet werd overgeschakeld naar industrie. Goede en verantwoorde industrie Is zeer moeilijk aan te trekken, Indien men geen vakarbeiders kan bieden. Wil men dus industrialise ren, dan moet er technisch onder wijs komen. Dat dit schoolbestuur deze hele kwestie met de nodige voortvarend heid behandeld heeft, kan de in spectie verzekeren, alsmede de ver antwoordelijke instanties in den Haag, die zich maar steeds afvroe gen, waar men in 's hemelsnaam in Venray toch een nijverheids school zou willen beginnen, aange zien er totaal geen enkele ruimte voor beschikbaar was. Toen men de inspectie de oude, ingevallen en verwoestte jongens school aan de S choolstraat liet zien, vroeg deze zich af, of men in Ven ray een tik van de molenwiek beet had. Dat gebouw was immers een ruïne. Maar men heeft ondanks dat al les toch de verantwoordelijke in stanties zo ver kunnen krijgen, dat ze op een gegeven moment toestem ming gaven. Waarschijnlijk met de diepe overtuiging, dat binnenkort wel zou blijken, dat het toch niet ging. HET GING WEL In October 1947 werd dhr Oomens tot directeur benoemd van de La gere Technische School St. Joseph, te Venray en deze kon beginnen met van de oude jongensschool een ambachtschool te maken. Op 23 october werd gestart, toen was 1 lokaal bruikbaar, al was de betonnen vloer ook pas enkele da gen van tevoren gestort. Men begon met een cursus hout- bewerken, waarvoor 32 jongens zich hadden opgegeven. Het was een eenman^school, waarvan de directeur letterlijk alles opknapte. De begin-moeilijkheden zijn het best te illustreren met het verhaal van de gereedschappen, die practish nergens te krijgen waren. Men is toen in een auto gestapt, rond ge reden en letterlijk in iedere winkel binnen gestapt waar materiaal te krijgen was. Zo heeft de firma Nooitgedagt uit Ylst zeer goede diensten bewezen, terwijl in Roozen- daal een particuliere timmerman zo vriendelijk was om de rijschaven te maken. Op 23 november 1947 werd ge start met de avondnijverheidsschool waarvoor zich liefst 160 leerlingen opgaven voor de tekenvakken. Behalve de directeur gaven toen de heren Poels, Koppers en Gom- raans in alle mogelijke lokaliteiten in het dorp lessen aan deze wel zeer uiteenlopende groep leerlin gen. Er zaten zelfs huisvaders bij, die twee, drie kinderen hadden. Deze 5-jarige avondcursus is later gesplitst in een A-cursus (3 jaren) voor leerlingen, die nog geen dag onderwijs gehad hebben en een B-cursus, die 2 jaren duurt, voor degenen die wel een diploma am bachtsschool hebben. DAG-ONDERWIJS Laten we echter eerst de ge schiedenis van het dag-onderwijs 'vervolgen. In 1948 kreeg men een 2e klas houtbewerking. In 1949 werd gestart met een le klas metaalbewerkers, waarna er in '50 een tweede klas metaalbewerkers bij kwam. Voor metaalbewerking bestond grote belangstelling, want in 1951 moest de eerste klas reeds in tweeën gesplitst worden en deze toestand is gebleven, tot men de nieuwe school aan de St. Jozef straat met stille trom binnen trok. Tegenover de oude ambachtsschool een enorme verbetering. Behoor lijke klassen, behoorlijke outilage, men kon nu eindelijk eens onder de voeten uit. Dat bleek in 1954 toen men al met een derde eerste klas metaalbewerkers moest be ginnen. Zo is dan op het ogenblik de situatie zo, dat voor de 2-jarige cursus houtbewerking tweeklassen beschikbaar zijn en voor de 2-jarige cursus metaalbewerking 5 klassen. En voor de in 1956 begonnen metsel-cursus is dan een apart polynorm-gebouw gereed gekomen, waar de 18 leerlingen naar harte lust kunnen klodderen met zand en stenen. Zowel de metaal- als houtbewer kers krijgen de helft van de tijd praktijk. Daarvoor staande beste materialen en machines ter hunner beschikking en daarvoor worut ge lijk opgewerkt met de theorie-cur sussen, waarin de theorie van het betreffende vak onderwezen wordt, alsmede vaktekenen en algemeen vormend onderwijs. Hieronder hoort dan godsdienst, algebra, meetkunde, teohn. Engels, maatschappijleer enz. Na twee jaren kan men het di ploma verwerven en staan ver schillende mogelijkheden open, waar over straks meer. A vond-ny verheids- onderwijs. We hebben reeds verteld, dat het avond-nijverheids-onderwijs intus sen gesplitst is in een A- en B cursus. De grote belangstelling, die men in de eerste jaren kende, is intussen gezakt, wat mede zijn oorzaak vindt in het feit, dat in Horst de avond-tekenschool begon nen is, zodat de leerlingen van die kanten voortaan wegblijven. Naast dit soort onderwijs worden geregeld las-cursussen gegeven, zowel in electrisch als autogeen lassen. Zijn er voor elke cursus een 10tal belangstellenden, dan begint men maar. In 20 lessen krijgt men dan een gedegen opleiding. Daarnaast loopt dan nog een VMTO-cursus, die 2 jaren duurt en naast een voorbereiding voor de MTS vooral algemeen ontwikkelend werkt. Een gezelcursus timmeren heeft verder al de nodige tekenaars en uitvoerders opgeleverd aan het bedrijfsleven. Reeds hebben 25 leerlingen van de dagschool de weg naar Eind hoven gekozen om te studeren voor leraar, dank zij gezelcursus en V.M.T.O. De mogelijkheden van het nijverheidsonderwijs zijn velen. Als we hier enkele richtln gen aangeven, zijn we niet volledig omdat we anders te veel plaats ruimte nodig hebben. Zij, die hier meer van willen we ten, zullen gaarne alle inlichtingen ontvangen van de school. Het getuigschrift Lagere Techn. School geeft toelating tot de uit gebreide Technische School, die weer aansluit op de MTS. Op de dagnijverheidsschool sluit de avondschool aan, die gelegen heid geeft verder te studeren op de V.M.T.O.-cursus en gezelcursus. In combinatie met Mulo B kan men direct terecht op de MTS. Maar het voornaamste is en blijft natuurlijk, dat men op de dagnijver heidsschool de eerste practische en theoretische beginselen bijgebracht krijgt van het vak, wat men na het verlaten der school gaat kiezen. Dat een industrie dan weet, deze jongeman weet boe hij een stuk gereedschap moet hanteren, wat hij doen moet om via een tekening iets tot stand te brengen. TOEKOMST Het nijverheidsonderwijs in het algemeen staat op de helling. Hier zijn de laatste jaren reeds verschil lende veranderingen In voltrokken en men hoopt nu met sept. weer iets nieuws in te gaan voeren. In het verleden was het zo, dat een jongeman, die naar school kwam, getest werd en via dat tesüngs-rapport in de een of andere klas terecht kwam. Nu laat men evengoed die test maken, maar de jongelui komen op een voorberei dende klas, waar ze gaan werken, met hout, metaal, klei en schildermateriaal. Op het einde van dat voorberei dende jaar zal dan mede aan de hand van de test worden uitge maakt, welke richting (hout- of metaalbewerking of metselen) de jongeman het beste nemen kan. Die cursus duurt twee jaren, waarna dan nog de mogelijkheid zal komen, zich een jaar te speciali- in de fijne metaalbewerking, de auto-techniek electro-techniek en het meubelmaken. Welke mogelijkheden de Venrayse school zal bieden, is nog niet be kend, een en ander zal afhangen van het aantal leerlingen, dat zich voor de verschillende vakken op geeft. Belangrijk zijn in dit verband de woorden van de Heer Deken, op de laatste KAB vergadering, dat men zich in Venray wel de waarde van het nijverheidsonderwijs moet reali seren. En dat men er eveneens aan denken moet, hoe belangrijk een grote groep leerlingen is i.v.m. de uitbreiding der school en speciali satie. Als men bedenkt, dat op dit mo ment ruim 40 pet der leerlingen buiten Venray woont, dan blijft steeds de dreiging hangen, dat deze voor Venray verloren zullen gaan, indien elders een nieuwe nijver heidsschool moet en zal worden op gericht. Met alle gevolgen van dien Zo staat dan de Nijverheidsschool voor haar tweede lustrum. Het zou o.l. dienstig zijn, dat vele ouders middels voorlichtingsavon den en bezoek aan de school eens duidelijk gemaakt zou worden het belang van dit onderwijs en de vele mogelijkheden daaraan verbonden. De opening van de school en van het polynorm-gebouw hadden daar aan een goed begin kunnen maken. Dan kunnen we goede hoop heb ben, dat ook een tweede tiental jaren dezelfde vlucht te zien zal te zien geven als de voorbije en zal de gedroomde uitbreiding der school zich zeker realiseren. Daarna prijs uitreiking en toe- lm Johanna PijlsBüchel; 8.15 spraken, waarvan we in 't bijzonder I gest. jaard. Gertruda en Arnoldina die van een der Belgen willen me-1 Poels en ouders(lH); van 67 u. moreren, die in zijn woonplaats biechten; 78 uur H. Uur, daarna Hasselt in België, eveneens een nachtelijke aanbidding, toernooi wilde organiseren. Voor- Vrijdag: le Vrijdag, H. Mis is als lopig echter zou hij zich bepalen I zondag; 6.30 lm zek. int.; 7 u. lm tot het zoeken naar een zo diligent en werkzaam bestuur, een gast vrouw als hij hier had aangetrof fen, welke, zoals hij het zei, zo maar 5 Belgen op haar kot kreeg ge schoven, en een burgemeester als in Venray, die mede voor de ping ping zorgde. In alle opzichten een geslaagd schaakfestijn, hetgeen hieruit moge blijken, dat verschillende spelers mededeelden: nog nooit heb ik een zo gezellig schaaktoernooi meege maakt en anderen: wij komen een volgende keer zeker met meerderen van onze club naar Venray terug. Geen wanklank, geen moeilijkheid zelfs bij de arbritage werd er onder vonden. Ieder was aan het slot enthousiast. De prijswinnaars, naar de burge meester het in het slotwoord uit drukte, gelukkig met hun prijs, de verliezers dankbaar voor de goede gelegenheid tot oefening. Alle lof voor het bestuur voor de organisatie en hunne dames voor de verpleging der gasten. LAND- EN TUINBOUW Bespuiten vau vruchtbomen Ieder, die kwaliteitsfruit wil telen zal het er over eens zijn, dat het regelmatig spuiten met bestrijdings middelen noodzakelijk is. schadelijke werking op de bomen kunnen hebben, hetgeen zich o.m. kan uiten in de geremde bladgroei, versterkte vruchtrul, sterke vrucht- verruwing en zelfs in het minder goed kleuren van de vruchten. Zo is het zelfs niet ondenkbaar, dat sommige dezer middelen wel eens De rijkspolitie uit Asten heeft in samenwerking met de districtsre cherche van de rijkspolitie uit Eind hoven een kapitale diefstal, van meel, varkensvoer, kuikenvoer en granen tot een oplossing gebracht. Twee inwoners uit Asten, een ar beider van de benadeelde graan- a otn i™i f handel S. en een boer werden op ler€e^ z^n da.n kwaal zelf. heierdaad betrapt. Uit de voorlopige bekentenissen is vast komen staan, dat het twee tal, de 37-jarige employé R. en de 40-jarige boer van P., gedurende een jaar tenminste 20.000 kilo voe der hebben ontvreemd. Zij leidden er allebei een goed leventje van. Sinds enkele maanden wezen de boeken van de graanhandel uit dat flinke voorraden graan en meel spoorloos verdwenen. De voorraad- verschillen waren niet meer nor maal te verklaren. Na een nauw keurig onderzoek door de politie, viel de verdenking op R., die altijd tussen de middag alleen op het bedrijf was. Het viel verder op dat een boertje uit de Astense Peel vaak tegen het middaguur meel en graan kwam opladen, Twee rechercheurs van de dis trictspolitie uit Eindhoven vermom den zich als controleurs van de CCD. Toen de betrokken boer Van P. met een wagen met 33 zakken voer huistoe reed, hielden zij de verdachte lading aan en namen monsters van de inhoud van de zakken. Het was natuurlijk niet om de monsters te doen, maar om het totale aantal zakken op de wagen te tellen. De gnuivende politieman nen kwamen beiden tot 33 zakken. Toen zij een half uur later op het kantoor van de bewuste graanhan del de bon controleerden die de arbeider R. voor Van P. had uitge schreven, bleek dat slechts 10 zak ken voeder waren verantwoord. Er waren dus 23 zakken gestolen. Om ook de betrokken employé klem te zetxen, werd hij 's avond geschaduwd. Onbewust van de loerende politie-ogen reed R., die zelf ook nog een klein boerenbe- drijfje heeft, naar de Peel om bij de medeplichtige boer zijn aandeel op te halen. Met 18 zakken voeder keerde hij maandagavond laat naar huis terug. Zijn aandeel in twee expedities. Toen B. op zijn erf In de kraag werd gepakt, legde hij een volledi ge bekentenis af. Ook van P. heeft Schaaknieuws Het op zaterdag en zondag j.l. gehouden schaaktoernooi is een knal-schaakfeest geworden. 76 deel nemers is een aantal, zoals de ver tegenwoordiger van de Limburgse schaakbond bij de opening ervan mededeelde, dat in Limburg nog niet werd bereikt en in Venray stellig niet werd verwacht. 12 hoofdklasse spelers en 141ste- klassers maakten het toernooi ook tot kwalitatief zeer hoogstand. De entourage In Prinsenhof is uitermate gunstig voor een schaak toernooi, voldoende ruim, rustig en gezellig, alle lof voor hetgeen daar geboden werd. Heftig, tot het bit tere eind, werd er gestreden en vaak kon men een speld in de zaal horen vallen, zo intens was de con centratie der spelers. Aan het slot werd een beslissings wedstrijd gespeeld, tussen twee hoofdklas<=espelers en het was in teressant te zien hoe 40, 50 spelers op stoelen en tafels Intens deze bliksempartij meeleefden. Gelukkig heeft het onderzoek, ook in ons land, thans duidelijke richtlijnen kunnen aangeven om van deze neveninvloed doorbestrij- M^Hoedemaekers dingsmiddelen de minste last te M' woeaemaekers. zek. int.(R); 7.45 H. Harthoogmis, naar deze H. Mis komen alle school kinderen; 21 uur avondmis voor Arnold Egelmeers. Zaterdag: H. Mis v. O.L.Vr., 1ste- en priesterzaterdag; 6.45 O.L.Vr.- hoogmis; 7.30 lm Wilhelmina Cus- ters—Oudenhoven; 8.15 lm u>t dank baarheidbij 25-jarig ambtsjubileum; 9 u. pl. huwelijksmis v. bruidspaar Relouwvan Riswick; 9.30 pl. hu welijksmis v. bruidspaar Reijnders van Els; 7 u. Marialof en gebeden vd. 1ste zaterdag. Veltum: Donderdag 7.30 lm Jo hanna JacobsJanssen. Katechismus: alle kinderen leren deze week de 38ste les. ttECTOBAAT PATERSKERK Zondag: Sexagesima. H. Missen om 6 30, 7.45 en 10.30; 9 uur hoog mis; communiceren begint vooraan. Vandaag eerste collecte voor onze kerk, tweede collecte voor bissch. noden. Vanavond 7 uur lof en rozen hoedje. Dinsdag: om kwart over 7 gez. H. Mis en 's avonds 7.30 lof t.e.y. H. Antonius. Donderdag: van 5—8 uur gel. om te biechten. Vrijdag: eerste vrijdag vd. maand. 7.45 gez. H. Mis t.e.v. H. Hart en 's avonds 7.30 lof en oefening van eerherstel. Zaterdag: eerste zaterdag, pries ter-zaterdag. Van 3—8 uur gel. om te biechten. Deze week iedere dag een H. Mis voor onze meidoeners. MIS-INTENTIES Zondag: Zondag Sexagesima, 6.30 Johanna v. Rooy-Hendriks en zoon Harrie, 7.45 overl. ouders Jacobs- Rutten, 9 u. Frans S winkels en Anna Ewalds, 10 30 u. Hendrika Thelosen v.d. Broek. Maandag: H. Matthias; 6.30 Frans Beerkens, 7.45 Hendrik Linssen. Dinsdag: Mis v. Zondag,7.45 Wed. ondervinden. Een van de middelen, die zich hierbij in zeer gunstige zin heeft onderscheiden is het schurft- bestrijdingsmiddel Captan. Dit middel veroorzaakt geen hin der bij de vruchtzetting doch levert bovendien geen enkel gevaar op voor 'textra ruien van de vruchtjes, zoals dikwijls na bepaalde bestrij dingsmiddelen wordt waargenomen. Het werkt zeer bevorderlijk op de vruchtkwaliteit, hetgeen zelfs tij dens de bewaarperiode nog tot uiting komt. Wanneer men dan nog in aanmerking neemt, dat de werking tegen de schurft zeer sterk is, kan men na enige jaren ruime praktijkervaring spreken van een aantrekkelijk bestrijdingsmiddel. Indien gelijktijdig meeldauw moet worden bestreden, blijkt de zwavel- captan-combinatie zeer goed te vol doen. Het blijkt voorts een zaak van goed beleid, om het gunstige effect van captan te behouden door een juiste keuze van de insectenbestrij dingsmiddelen. Wanneer men, vooral in een zeer critieke periode (bijv. vanaf de bloei tot een maand hierna) als in secticiden DDT, lindaan en PCPBS (tegen spint) gebruikt, dan zijn de risico's voor ongunstige neven invloeden tot een minimumbeperkt. Het gebruik van alle hier ge noemde middelen biedt bovendien het grote voordeel, dat zij geen ge vaarlijke giftige stoffen zijn. van 24 februari t.e.m. 2 maart PAROCHIEKERK VENRAY Priester vd. week: kapel. Keijsers. Zondag: Sexagesima; 630 lm overl. fam. van Dijk—Raafs; 7.30 lm Peter Wilmsen, echtg. Regina Pelzer en zoon Piet; 8.30 kindermis zek. int.; 9.15 hoogmis voor de parochianen; 10 30 lm overl. fam. Huijbersvan Hoof; na de laatste H. Mis vergadering v.h. Apostolaat des Gebeds in Jerusalem; 7 uur rozenhoedje en lof. Maandag: H. Matthias; 6 45 zm v. alle overl. parochianen; 7.30 lm Martin Jacobs; 7.30 (zijalt.) lm Piet Beerkens en echtg.; 8.15 hoogmis v. leden en overledenen vd. mid denstand; 7 uur zielelof en rozen hoedje. Dinsdag: H. Mis als zondag; 6.45 lm Josephina v. Meijelv. Megen; 7.30 lm Paul Kuypers en echtg.; 7.30 (zijalt.) lm Peter A. v. Hetfster en Johanna v. Heijster; 8.15 gest. jaard. Johan vd. Ven en Gertruda Ewalts; 9.30 pl. huwelijksmis voor bruidspaar Cornelissenv. Waayen- burg; 8 uur 's avonds laatste twee preekstoelen gesprek. Woensdag: H. Gabriel vd. Moeder van Smarten; 6.45 lm Jos. Hen- dricx; 7.30 lm Helena Goumans Peters: 7.30 (zijalt.) lm Henk van Waayenburg; 8.15 gest. jaard. Johan Claessens, Johanna Fleurkens en Theodor Blstervelts(lH.) Donderdag: H. Mis als zondag; 6.45 lm Willem vd. Vecht; 7.30 H. Sacramentshoogmis; 7.30 (zijalt.) Woensdag: H. Gabriël v.d. Moeder v. Smarten, 6.30 Frans Beerkens, 7.45 W. Wijnhoven-Custers als lid v.d. Derde Orde. Donderdag: Z. Z. Antonia Angela en Ludovica, 7.45 Mechtilda Jans- sen-Maurus, 8.30 Maria Verslegen- Janssen. Vrijdag: Geheimen v.d. Kruisweg, 6.30 Frans Beerkens, 7 u Piet Thijs- sen. Zaterdag: Votief mis v. Maria, 6.30 Marlnus Janssen en Cornelia Ebbers. GEDOOPT: Maria Theressia Ar noldina Elisabeth, d.v. Johannes Lichteveld en Mathilda Canj els. Mededeling Tot nog toe werd in onze kerk het jaarlijkse 40-urengebed gehou den gedurende de dagen van de Vastenavond-viering. Daar echter gezien het weinige kerkbezoek, vooral de laatste jaren deze vastenavonddagen minder gunstig daartoe lijken (de tijd van adoratie gedurende de dag werd vooral waargenomen door de klooster- communiteit) hebben wij gemeend er beter aan te doen 'n meer ge schikte tijd daarvoor te kiezen en dus het 40-urengebed te verplaat sen. Wanneer dat zal zijn, moet nog na overleg worden geregeld. Te zijner tijd zullen de gelovigen tijdig daarvan worden in kennis ge steld, met de vurige wens dal deze mooie aanbiddings-dagen op de vroegere belangstelling en innige devotie van onze gelovigen mogen herkrijgen. LIJ DENS -MEDITATIES. Zoals ieder jaar zullen ook nu de lijdens-meditaties in onze kerk ge houden worden op de Zondagen in de Vasten. Dit jaar zal Pater Laetus Keulaerd.s O F.M. uit Maastricht, met U het lijden van Christus be- mediteren. Gaarne mogen wij de gelovigen reeds nu daarop attent maken. De eerste meditatie zal zijn op de le Zondag in de Vasten, 10 maart om 7 uur 's avonds. PAROCHIE OOSTRUM Zondag: Vandaag Zondag Sexa gesima, 7 u. H. Comm., 7.30 u. de Vroegmis, 9 u. H. Comm., 10 u. de Hoogmis, 3 u. Lof. Maandag: 7 30 best. zm. overl. fam. Rutten Kessels. Dinsdag: 7 30 u. best. zm. Mart. Verheyen, 9.30 pl. Huwelijk bruids paar Rutten-Kessels. Woensdag: 7.30 best. zm. Wilhel mina Schelbergen. Donderdag: 7.30 best. zm. v. Jean Cuppen en echtg. Vrijdag: Eerste Vrijdag v.d. mnd., 6.30 stille H. Mis, 7.30 pl. H. Mis t.e.v.h. H. Hart, op te dragen voor de fam. Thielen-Steeghs, 7.30 pl. Lof t.e.v. H. Hart. Zaterdag: Eerste Zaterdag der mnd., 7 30 best. gez. H. Mis Anto- netta Custers, 7.30 Maria-lof. PAROCHIE OIRLO Zondag: Sexagesima, 4e zondag der maand; 6 30 H. Communie; lm om 7 u. en 8.30 lm Jacobus Nellssen vanwege 't liefdewerk van O.L.Vr. van Lourdes; 10 uur parochiemis; 3 u. rozenkrans en lof, daarna H.

Peel en Maas | 1957 | | pagina 1