SPORT EBBERINK W. N. GIESKENS CARNAVALS- Ramen open! Burgerlijke Stand Venray P. J. Janssen net meisje voor dag en nacht Z. A. Thelen Bij ons vertrek naar Australië HUIDARTS Anny Vullings Suikerbietenoogsf '57 H. JANSSEN, SEVENUM H. DERICKX eefaardappelen Aspergestekers chauffeur 25 jaar fa Vanavond om half 8 en morgen om 2 uur, zal Venrays Harmonie, met 'n zekere trots de uitbreiding van haar tam boer- en muziekcorps, aan het publiek van Venray tonen. Vanavond wordt de grote processie-route gelopen en morgen hoopt men o.a. onder de rust de voetbalwedstrijd op te luisteren. Het uitgebreide tamboer corps, waarbij zelfs panter vellen te pas zijn gekomen, zal dan staaltjes van haar kunnen geven en het is mis schien goed, tegen die tijd de ramen maar open te zetten, want bij de repetities van deze heren zijn er al enkele ge sneuveld. Ze slaan dan op de trom, ook om de aandacht te vestigen op haar loterij, die de kosten dezer uitbreiding enigszins zal moeten goed maken. Een en ander zal natuurlijk alleen gebeuren als het weer meewerkt Onze oudjes doen het weer best De Venrayse bejaardensoos is weer volop aan de gang. De vrouwen der K.A.V. schonken weer een goede kop koffie en de bejaarden zijn weer regelmatig bijeen. Hun activiteit wordt al langer hoe groter en vorige week hebben ze o.a. Dr. Veraart uitge nodigd voor een spreekbeurt, hoe zij die activiteit het beste bewaren kunnen. Deze spreker gaf hun daartoe enkele goede raadgevingen als arts, maar moest hen daarnaast teleur stellen met de mededeling, dat voorlopig in Venray nog geen sprake zal zijn van een bejaardenhuis of -centrum. Deze week zijn ze met z'n allen naar de N.V. Inalfa geweest en hebben daar eens bekeken wat er allemaal gemaakt werd. N.V. Inalfa toonde zich een goed gastheer er was koffie en si garen en men heeft ruimschoots gelegenheid gehad het hele pro ductie-proces te volgen. Garage van Ham zorgde voor het gratis vervoer. Gidsen vragen uw hulp Komende week zullen in de kom, de gidsen van beide parochies aan komen bellen, met een klein en sierlijk pit-riet mandje, echt ge schikt voor paaseitjes. Ze doen in het kader van het hulpprogramma vooronder-ontwik kelde gebieden, waar millioenen mensen onvoldoende eten krijgen, niet gezond zijn en te weinig onder wijs ontvangen om het tot een hoger welvaartspeil te brengen. De gidsen zullen met hun actie, die geweldig grote nood, niet op heffen, misschien is het ternauwer nood voldoende voor enkele mensen te helpen. Maar al die kleintjes maken een groot en doen die men sen beseffen, dat er in het zgn. be schaafde Westen christenen wonen, die de naastenliefde inderdaad in praktijk kunnen brengen. Opening Op het Henseniusplein opende dinsdag een nieuwe dameskapsalon Ellen, waarvoor uiteraard In dames- kringen nogal belangstelling be stond. Het is een keurig ingerichte zaak geworden, modern en stijlvol, die een sieraad vormt in de Ven rayse winkelstand. De nodige bloemen en cadeaux vormden een feestelijke omlijsting van deze opening. Hebt U al een lot van Harmonie Euterpe? Kans op prachtprijzen en U steunt een van Venrays beste verenigingen Vereniging H. Stede bestaat 25 jaren Op 29 febr. zal het 25 jaren ge leden zijn, dat de vereniging de H. Stede, Venray en omstreken werd opgericht. Tevens zal die dag de heer H. Jacobs, zijn 25-jarlg jubi leum herdenken als secretaris-pen ningmeester van die vereniging. Dit feit zal kerkelijk gevierd worden. Gouden kerkzanger Op zaterdag 9 maart, zal de heer Henri Jacobs, 50 jaren lid zijn van het kerkkoor St. Petrus Banden, waarvan hij tevens 36 jaren secr.- penningmeester was. SOLISTEN CONCOURS Het j.l. zondag gehouden solisten concours van harmonie Euterpe is zeer succesvol en zeer stijlvol ver lopen. De belangstelling was groot, iets wat we nog niet dikwijls heb ben meegemaakt op dergelijke con coursen. De nummers welke werden ge bracht, stonden op hoog peil, maar een verrassing was ontegenzeggelijk het optreden van de le hoboïst van do Marinierskapel der Kon. Marine dhr. Friesen, die enkele zeer goed verzorgde nummers bracht. De heer Stalmeyer was als jury zeer tevreden. Hij vertelde in zijn slotwoord, dat naast de techniek, vooral de muzikaliteit enorm ver beterd was en constateerde dank baar, dat deze vooruitgang alleen te danken was aan voortdurende oefening. En dit oefenen adviseerde hij te blijven volhouden, speciaal bij de jongere leden. Het concours wat geopend werd door de heer Laurensse, had de volgende uitslagen: 4e afdeling: 51 pnt. M. Kessels, Merselo, piston A. v.d. Water, Venray, clarinet; le pr. 50 pnt. V. Versleijen, Oostrum, cór; 49 pnt G. Peeters Ysselsteyn bugle, P. v. Els Venray hobo; J. Janssen Merselo sax-tenor, J Emons Merselo bariton; 48 pt. J. Kunen Leunen sax-sopraan. 3e afdeling: le pr. 53 pnt. H. v. Soest, Leunen, trombone; 49 pnt. J. Lemmens, Ysselsteyn, sax-alto; 48 pnt. J. Janssen, Leunen, piston. 2e afdeling: 54 pnt. L. Custers, Venray, gr. fluit, met lof der jury; 51 pnt. G. v. Kempen, bugle; 50 pt. Fr. Muysers, Merselo, sax-sopraan; 49 pnt. H. Geurts, Leunen tuba H. v. Well, Ysselsteyn, piston; 48 p. W. v. Meyel, Leunen, trombone W. v. Osch, Leunen, piston. le afdeling: 51 pnt. J. Deters, bugle en Th. Deters, Ysselsteyn, sax-sopraan; 50 pnt. M.v.Els, tuba en J. v. Els, Venray, clarinet; 49 p. P. Peeters, Leunen, sax-sopraan. Sup. afdeling: 54 pnt. J. Derks, Oostrum, tuba. Ere-afdeling: 55 pnt. M. Arts, tuba, met lof der jury. Dit jaar weer Kindsheidoptocht in Venray Naar wij vernemen loopt Pater Domitius met plannen rond om dit jaar in Juli weer een grote jeugd missieoptocht te organiseren. Hij hoopt dan vén alle kanten dezelfde medewerking en steun te onder vinden als twee jaar geleden. Als allen meewerken, de scholen even goed als de jeugdbeweging en de kloosters, krijgen we in Venray nog heel wat klaar, dat hebben we toen wel kunnen zien. Er zullen natuurlijk ook voldoen de dames moeten komen om nog meer kleren voor de optocht te naaien. Er zal een zaaltje moeten zijn met de nodige naaimachines. Ook de ouders moeten meewerken. Zou het zo gek zijn als zij nu al voor de Carnaval voor hun kinderen Chinese, Japanse, Indische of Ja vaanse kleren naaiden of lieten naaien? Dat zou met de Carnaval een fleurig gezicht zijn in onze straten en met de Kindsheidoptocht hebben zij er weer plezier van. Jeugd-O. en O. De Carnavalsavond voor de Jeugd- O. en O. zal niet, zoals gezegd, zijn op dinsdag 19 febr., maar op zater dag 23 febr. Het bandje van de Kajotters zal deze avond komen op luisteren. De costumering is niet verplicht, maar wel zeer gewenst. De consumptie is ditmaal tegen betaling. Vrijdag 22 febr. is er repetitie van ons koortje. Hebt U al een lot van Harmonie Enterpe Kans op prachtprijzen en U steunt een van Venrays beste verenigingen VASTENAVOND. Het Veulen heeft een nieuwe prins en die van Leunen staat op komen. Dat is wel het voornaamste nieuws van de kerkdorpen. In Venray zelf hadden we maan dag de grote jaarlijkse vergadering, waarin de optocht-commissie met haar plannen te voorschijn kwam. Op de eerste plaats werd mede gedeeld, dat kinderen beneden 14 jaar in de toekomst niet meer kun nen deelnemen aan de grote op tocht. Voor hen is de kinderoptocht op vastenavond-zondag, waarover binnenkort nadere mededelingen volgen. Op de tweede plaats bleek, dat de te volgen route dit jaar lopen zal vanaf Gasstraat, Maasheseweg, Hofstraat, Grotestraat, Paterstraat Paterslaan, Pastoor Ruttenstraat, Kemp weg, Henseniusplein, School straat, Marktstraat, Grotestraat, Henseniusplein, alwaar de optocht ontbonden zal worden. Ook de prijsuitreiking zal dit jaar iets anderszijn. Maar hierover volgen nog verdere mededelingen. Van belang lijkt ons dat de Vastel- aovendklup een soort subsidie gaat geven aan verenigingen, die met wagens komen in de optocht. Zijn deze behoorlijk afgewerkt en is de de schildering vooral behoorlijk ver zorgd, dan kan die vereniging zo maar een premie krijgen tot maxi maal f 25,En dat terwijl verder uit de vergadering bleek, dat de toestand van de kas der klup niet bepaald denderend was. Met een uitgaven post van bijna f 9000 is er een geraamd tekort van bijna f 3000, hetgeen dus nogal ris kant is. Men was over het alge meen wel verbaasd over de kosten van de organisatie en er werden nog al wat vragen gesteld, die ech ter naar bevrediging konden wor den opgelost. Uit de vergadering bleek reeds dat er voor de optocht voldoende belangstelling bestaat. Er werd trouwens nog gewezen op de zittingen van de adviescom missie die de komende zondagen na de hoogmis in Hotel de Zwaan iedereen wil helpen met idee's en waar trouwens ook de deelname gemeld moet worden. Verder wijzen we nog op het ver zoek om zo spoedig mogelijk de avertenties in te leveren voor de vastelaoveskant. Middenstands-dag. Op Maandag 25 februari zal de plaatselijke Middenstand alhier de jaarlijkse Middenstandsdag houden. 's Morgens is er een plechtige H. Mis, waarna jaarvergadering en tot slot een gezellige avond. Ontwikkeling en Ontspanning Het weinig talrijke publiek heeft woensdagavond bij O. en O. een avond aangeboden gekregen die de beste was van de vele avonden die er geweest zijn. Zowel voor zang als niet-zangliefhebber was het optreden en de zang van het Ned. Kamerkoor van Felix de Nobel een openbaring. In een programma van middeleeuwse tot moderne liederen gaf dit koor blijk van een zang techniek- en harmonie, die zeld zaam is, en'een enthousiast publiek bracht tot slot de ene ovatie na de andere. Drie toegiften waren het einde van deze genotvolle avond. Het is weinig animerend voor 't O. en O.-bestuur op een dergelijke (dure) avond zo weinig belang stelling te krijgen. Nieuwe bisschopstro on in Roermond Sinds geruime tijd werken de edelsmid Leo Brom en zijn mede werkers aan een nieuwe monumen tale bisschopstroon, die binnenkort zal worden opgesteld in liet pres byterium van de Kathedraal te Roermond. Zowel de troonzetel als het daar boven aangebrachte 4.50 meter hoge baldakijn worden van brons ver vaardigd en gedecoreerd met het bisschoppelijk wapen; de wapens van de dekenaten, die tot het bis dom Roermond behoren, worden in email uitgevoerd. Men verwacht, dat de nieuwe troon bij gelegenheid van het zil veren jubileum van mgr. dr. G. Lemmens op 19 maart voor de eerste maal in gebruik zal worden genomen. Venlose Baily-brug naar Alem Als naar verwachting op 1 maart a.s. de nieuwe Venlose verkeersbrug in gebruik zal worden genomen, zal de oude Bailey-ver keersbrug, die jarenlang de verbin ding tussen Venlo en Blerick heeft gevormd, worden gedemonteerd en na een grondige revisie verhuizen naar Alem, zo verneemt de Maas bode. In afwachting van de bouw van een nieuwe Maasbrug bij Alem, zal de Venlose Bailey-brug, die uit drie banen bestaat, daar voorlopig dienst gaan doen. De toekomstige brug bij Alem, maakt deel uit van de plannen voor een snelverkeersverbinding van Zaltbommel via oostelijk Brabant en door de Peel naar Midden-Lim burg. Moeder van zeven kinderen dodelijk verongelukt Woensdag is te Liessel nabij het oudeilijk huis een ernstig verkeers ongeluk gebeurd, dat aan de onge veer 35-jarige vrouw Van Bommel- Heesmans het leven heeft gekost. In jan. meer televisie-toestellen dan radio's geregistreerd In de maand januari zijn door de Dienst Luister- en Kijkgelden voor het eerst meer televisie-toestellen dan radio's geregistreerd, nl. 12.610 tegen 11.830. Het totaal aantal aangegeven radio-ontvangtoestellen bedroeg op 1 februari 1957 2.246.882, het aantal aangegeven televisie-toestellen is 112.076. Het aantal draadomroepaanslui tingen kwam in dezelfde maand op 544.132. Melk 6 of 10 cent duurder Hoe hoog precies de straatprijs vooi' losse gestandaardizeerde drink- melk (thans 31 cent per liter) zal worden, is nog niet geheel duidelijk. Indien de regering tegen het S.E.R.- advies in, de subsidie van gemid deld vier cent per liter op drink- melk handhaaft, wordt een straat- prijs van 36 tot 37 cent de laagst mogelijke geacht. Indien ook deze subsidie vervalt, zal de drinkmelkprijs vermoedelijk stijgen tot 40 a 41 cent per liter. van 8 t/m 14 februari 1957 GEBOREN: Claessens. Maria M.J. Pr. Bernhardstraat 21a Achten, Matheus G.M., Paterslaan 12 Franssen, Henrica S.A.M. Kruisstraat 38 v.d. Munckhof, Martin Ch.M., Oostrum C 35a Aarts, Antonius Th.M. Wanssum Houwen, Maria H. Overloonseweg 5 Peeters, Petrus J.H Vredepeel kav.40 Jenniskens, Willem L. Leunen K 61b Peeters, Petronella J.M. Langew. 36 Driessen, Johannes J. Hoogriebroek G 41 Janssen, Johannes J.M. Merselo M 36a Lichteveld, Maria Th.A.E. Pr. Marijkestraat 23 OVERLEDEN: Weijs, Arnold H., echtgen. van Stappers A.G., 63 jr, pluimvee houder, Leunen K 83 Creemers, Peter J., wed. v. Uhl M., 73 jr, Hoensbroek ONDERTROUWD Jacobs, Gerard Johann, 38 jr, landbouwer, Zwarte Klef A 3 en Winnen, Antonia E., 38 jr, Jan Poelsweg 4 Thijssen, Antonius J, 27 jr, land bouwer, te Wanroy en Lenkens, Regina G.M., Vredepeel kavel 35 GETROUWD: Huijbers Gerardus, 28 jr, textiel- fabr.arbeider en van Hoof Petro nella, 24 jr, beiden te Venray. v. Kempen Gerardus, 30 jr, landb., en Groetelaars Huberta, 23 jr, beiden te Venray. van Gerven Justinus, 21 jr, gra veur te Bakel en Arts Albertina, 20 jr, te Venray. Pouwels Gerard, 25 jr, tuinder te Horst en Pubben Maria, 22 jr, te Venray. Voesten Johannes, 23 jr, filiaal houder en Claessens Elisabeth, 24 jr, beiden te Venray. Denen Wilhelmus, 27 jr, bedrijfs leider, te Wanssum en Sijbers Juliana, 23 jr, te Venray. Dankbetuiging Voor de ontvangen gelukwensen bij gelegenheid van mijn 50-jarig lidmaatschap als lid van St. Rafaël betuig ik allen hartelijk dank. Oostrum Hebt U al een lot van Harmonie Enterpe Kans op prachtprijzen en U steunt een van Venrays beste verenigingen VERLOREN herenglacé T.b.t.t.b. Gasstraat 10. Voor spoedig gevraagd Mevr. Kleuskens, Merselosewegl ADVERTENTIËN Miep Bonants Martien Siebers hopen elkander het H. Sacrament van het Huwelijk toe te dienen op woensdag 20 februari te half 10 in de Rectoraatskerk O. L. Vrouw van Zeven Smarten te Venray. Venray, Stationsweg 15 Venray, Merseloseweg 24a Dagadres Langstraat 14 Receptie 1—2 uur. Toekomstig adres Mersel.weg 24a Voor de vele blijken van belang stelling, ondervonden bij mijn ambtsjubileum, zeg ik hartelijk dank. Wij kverpleegster Venray S.V.V.-nieuws Het eerste speelt Zondag thuis tegen Lindenheuvel. Dit kan een aardige wedstrijd worden, temeer waar de vacantie van j.l. zondag gelegenheid heeft gegeven tot her stel van krachten. Het tweede heeft zondag vrij en kan tevreden rusten op de lauwe-, ren der overwinning. Met (liefst. 82 werd VVV 3 verslagen. Jam mer dat in deze wedstrijd de keeper van Venlo zulk een ernstig onge val overkwam. Venray 3 kreeg een gunstige uit slag tegen Meterik. Met een gelijk spel 44 werden de verhoudingen goed weergegeven. Zondag gaat de reis naar Melderslo 1 en het vierde reist ook mee naar RKLVV 2. Schaaknieuws Vanavond om 6 u. zal inJPrinsen- hof de opening plaats vinden van het jaarlijkse schaaktoernooi van de Limburgse schaakbond. 80 deel nemers hebben zich hiervoor aan gemeld, waaronder 5 Belgen en 5 Duitsers. Ook de jongeren zijn ruim schoots vertegenwoordigd. Schakers en ook belangstellenden zijn welkom bij dit schaakgebeuren in Prinsenhof op zaterdag van 18—22 uur op Zondag van 9.30— 13.30 en van 1519 uur. M.H.C.V.-nieuws Zondag j.l. was er weer veel ak- tiviteit te bespeuren. Op de eerste plaats behaalde ons eerste elftal 'n ruime zege op Heerlen II. De wed strijd stond niet direkt op hoog peil. Enfin de puntjes zijn weer binnen, zodat we nog steeds met kampioens aspiraties mogen rondlopen. De dames speelden een nuttige oefenpartij tegen Asten. Met liefst 5—0 werd er gewonnen; 'n duidelijk bewijs is hiermee geleverd, dat er wel schot in gekomen is bij de eerst zo onproduktieve voorhoede. Tenslotte zij nog vermeldt, datJ M.H.C.V. II met 5—3 van 'n sterk Gymnasiumelftal verloor, 'n Merk waardige uitslag als men bedenkt, dat Venray 5 minuten na de rust nog met 31 voorstond. M.H.C.V. I speelt zondag thuis tegen Geleen. GEVRAAGD dagmeisje zelfst. k.w. Hoenderstraat 76. zeggen wij hartelijk vaarwel en tot weerziens aan familie, vrien den en bekenden. Tiny Beerkens Joos Beerkens a.b. ms Johan v. Oldenbarnevelt 22 febr. geen spreekuur in het St. Elisabethziekenhuis. Vanaf 18 februari VERHUISD van Servatiusweg 13 naar Reekgraafstraat 14 Coupeuse Nieuwe telers gevraagd. Verhoogde garantieprijzen. Verzekerde afzet. Snelle betalingsafwikkeling. Slechts verplichting voor 1 jaar. Tevreden telers. Aardappelhandel Tel. 04767452 Voor Carnavalsartikelen naar BAZAR P. HENDRIX Grotestraat 13 artikelen Patersstraat 5 Bintje en Ysselster van de klei, ge regeld verkrijgbaar. Bij 25 kilo franco huis. G. CUSTERS, OIRLO Tel. 04787—282 gevraagd. J. Philipsen, Deümeseweg 26, Ysselsteyn GEVRAAGD boerenjongen voor alle voork. werk, per 1 mei. A. Bovee, Veulen H 35a. Biedt zich aan voor vracht- of luxe wagen. Brieven onder nr. 214 bureau van dit blad. Hebt U al een lot van Harmonie Euterpe Kans op prachtprijzen en U steunt een van Venrays beste verenigingen TE KOOP 450 7weekse pullen J. Meijers, Overbroek H 13. TE KOOP dragende S koe 3e kalf 28 febr. aan telling, A stal, partij kuilvoeraardappelen, weideapparaat en magneet. Th. Kleeven, Geijsteren. TE KOOP partij biggen J. Mommen, Veltum L 7. TE KOOP toom biggen 2 benzinemotoren 1 pk J. van Wylick, Veulen H 40b. Vermist roodgelakte autoped T.b.t.t.b. Merseloseweg 26a. TE; KOOP Philips pick-up inbouw z.g.a.n. Te bevr. 's avonds na 8 u. P. Janssen, Ststionsweg C 6. Hedde al aafgesproke hoe ge mit doet an de Vastelaovesoptocht Doet 't now en geft ow merge op bej de advieskemissie ien de Zwaan Te koop emaille wasmachine met electr. wring, z.g.a.n. houten wasmachine in oliebad, 50 stuks houten keuken stoelen. Broekweg 8a. TE KOOP prima consumptie-erwten 65 ct. per kg Stoks Graanhandel. TE KOOP zwartgelakte kookkachel Langstraat 33b. ca. 10.000 aspergeplanten Roem van Brunswijk H. Reintjes, K 73, Leunen. TE KOOP 1000 7weekse pullen ingeënt t. vogelpest en bronchitis. J. Peeters, Wouterstraat, Horst-America Te koop partij biggen W. Janssen, LulL 'nen Optocht trekt nie vanzelf dor motte an mit doen.... Doet zelf mit ien ow vereniging, ow klup, of alliën.... As we allemöl wat doen gaodde wat belaeve.... TE KOOP 7 biggen M. Jenniskens, St. Leonardwegl9 Wanssum. TE KOOP afgekeurde houten woning voor veel doeleinden geschikt, van Arsen, Halfweg-Oostrum. TE KOOP grote partij pullen WL x H eind febr. te leveren als 7w., geënt tegen vogelpest en bronchitis. M. Duykers, Castenray G 35a tl.279 TE KOOP 2loops jachtgeweer Mondial J. Janssen. Landweertweg 8, Zonder moeite hedde niks.... en as iederiën 't an 'nen andere overlöt um mit te doen an de Vastelaovesoptocht, trekt ter gènne. Doet zelf mit, geft ow op en ge zut zien wat lol ge hèt. Te koop 20000 kg bieten Groenkraag, stel paardentuig, maaimachine Viking, sproeimachine voor paard. W. Lit j ens, Overbroek K 107. TE KOOP alle dagen op het werk zwaar eiken tophout en palen nabij de kantonnier te Leunen. TE KOOP partij biggen Loenen-Verschuuren, Leunen K 44 Hebt U al een lot van Harmonie Enterpe Prachtprijzen en U steunt een van Venrays beste verenigingen. Kleke is goed.... Mitdoen baeter... Zeker ien de V astelao vesop tocht Doet mit, mit ow vereniging, mit ow kameruij, of alliën. Ideeën gift ow merge de advieskommissie. Te koop beste slachtzeug 340 kg of de helft, voor huisslachting. H. Jacobs, PeelkantC186 Overloon TE KOOP dragend varken keus uit twee, 19 febr. voldr. J. Coopmans, D 2 Oostrum. Te koop donkerbl. reiswiegz.g..an. Kruisstraat 17. TE KOOP partij beste biggen M. Strijbosch, Ysselsteyn. TE HUUR gedeelte huis met garage en gr. tuin onder de gemeente Venray. Brieven onder nr. 132 bureau van dit blad. TE KOOP partij biggen J. Loonen, L 56 Heide. TE KOOP toom biggen B. Broeren, C 51 Lull. TE KOOP partij biggen L. Janssen, Veulen I 21 electr. pompinstallatie m. druk ketel, in zeer goede staat. L. Weijs, D 52 Oostrum TE KOOP 3 dr. varkens 8 mrt. voldr. en guste koe J. Hendriks-Poels, Haag-Merselo TE KOOP vette koe Th. Deriet, Heuvelstraat 17 TE KOOP toom zware biggen J. Gellings, Castenray G 16 TE KOOP mangelwortelen L. Janssen, Boshuizen C 63 Voor ieder die veel bereiken wil I is Lonneker's "Al-Pas" ontworpen. Want deze overall geeft U méér „armslag", méér vrijheid van bewegen I Hoe Door de unieke elastische mouw. - Onder de armen in- en uit? schuifbaar I Ga lichter v/erken. Koop «Q.'o .moderne PATENT OVERALL Marktstraat 5

Peel en Maas | 1957 | | pagina 2