Venrays Vroede Vaderen vergaderden foto te Venray. Derde inenting tegen diphterie kinkhoest en tetanns Zaterdag 2 februari 1957 No 5 ACHT EN ZEVENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN U.TGAVE FIRMA VAN DEN MÜNCKHOF WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN ^RTprRTkEwSAO^UP460^mu"xE^rE^rfNU,S-. CONFECTIE VAi GROTESTRAAT 28 TELEFOON 512 GIRO 150652 Zo begon de Raad dan dinsdag avond welgemoed aan haar eerste vergadering van dit jaar. Een vergadering als anderen, met gewichtige en minder gewichtige punten, maar toch weer even an ders door de nieuwjaarsrede van de burgemeester, die dan in korte trekken het afgelopen jaar weer de revue laat passeren en zijn visie geeft op de nabije toekomst. Dan blijkt, zoals U zelf elders in dit blad kunt constateren, dat ei toch nog ondanks alle onze critiek schot in de zaak zit. Keulen en Aken zo zegt een oud spreekwoord zijn niet in één dag gebouwd en evenmin Venray. En dat er voor die wederopbouw en voor die uitbreiding veel komt kijken, dat kan ieder zien, zelfs al heeft hij totaal geen begrip van de administratieve rompslomp, die dit alles met zich brengt. Laten we ons in dit verslag be perken tot de eigenlijke raadsver gadering. Dan was punt 1 Ingeko men stukken. Ged. Staten deden mededeling van goedkeuring van verschillende raadsbesluiten, o.a. van alle hypo thecaire bouwcredieten en de ver betering van wegen in de bebouw de kom van Venray. Deze schrijvens werden voor ken nisgeving aangenomen. GRONDAANKOPEN EN VERKOPEN. De Raad had verder geen bezwaar tegen voorgestelde grondaankopen voor de verbetering van Langstraat en Leeuwstraat. En evenmin vond zij het bezwaar lijk, dat kavel 25, uit deVredepeel, die eerst aan G. H. Muysers was verpacht, nu verpacht zal worden aan J. W. Jenniskens, daar Muysers op een langere pacht geen prijs meer stelt. Trouwens de Vredepeel- commissie en de landbouwcommis- sie hadden hieraan hun goedkeu ring al gehecht. Wel loopt deze pacht tot 1 nov. 1961, om zodoende alle kerkegrond aldaar op hetzelfde tijdstip verpacht te krijgen. J. M. Schaeffers Schoolstraat 3 en J. Laurensse Langstraat 10, kregen 't fiat van de raad om naast de boerenleenbank op de Juliana- singel 680 m2 grond te kopen voor f 5,75 per m2 om daar een dubbele woning te bouwen voor hun rekening. De ULO-school moet wederom uitgebreid worden. Nu met 2 klas lokalen. Men had eerst geprakizeerd om die achter de school te bouwen, maar daardoor verliest men.ruimte op de toch al kleine speelplaats. Daarom was nu het voorstel om ten oosten van het bestaande ge bouw die twee klaslokalen aan te bouwen. Hiermede ging de raad accoord. Eveneens ging deze accoord met het voorstel van ged. staten, om aan secretarissen, ontvangers en ambtenaren van de burgerlijke stand 3 pet. salarisverhoging over 1955 te geven. WEDEROPBOUW. In 1950 werden de wederopbouw werkzaamheden aan de gemeente overgedragen, door de Wederop bouw van Maastricht. In „eigen beheer" zijn sindsdien 110 herbouwgevallen, 216 zware en 112 lichte herstelgevallen opgeknapt Nu heeft Wederopbouw in Maas tricht minder te doen en aangezien haar personeel deskundig is, heeft zij de gemeente verzocht de nog resterende wederopbouwgevallen (5 herbouw- en 4 herstel) ter defini tieve afwikkeling aan haar over te doen. De Raad kon de practische kant hier wel van zien en ging er ook mee accoord. Alleen maakte Fr. JANSSEN de opmerking, dat indertijd ook een ambtenaar overgenomen was en spreker wilde weten of die nu terug ging. De VOORZITTER vertelde, dat deze intussen al lang een andere dagtaak heeft. J. M. S winkels, Pastoor Jacobs- peel 4, kreeg de door hem gevraag de tegemoetkoming in de vervoers kosten van 2 kinderen naar de lagere school in Ysselsteyn van f 35.per jaar per kind. GELDGEBREK Eind vorig jaar besloot de raad nog even gauw een kasgeldlening aan te gaan van 2 millioen, omdat ze geen vaste leningen los kon krijgen met de door het rijk vast gestelde rente-percentage. Een en ander voor de tijd van 1 jaar. Neen, zeggen Ged. Staten, op zijn hoogst voor 3 maanden, zodat dat raads besluit in die zin veranderd moest worden. De raad moest zich daar wel bij neerleggen, al is ze er van over tuigd dat over 3 maanden de situatie waarschijnlijk nog moei lijker zal zijn, dan nu. De leden van de Brandweer kregen een nieuwe „rechtspositie" of in beter Nederlands, hun ver goedingen werden vastgesteld. Fr. JANSSEN had die eens be keken en meende, dat men brand weerlieden rustig tot een vergeten groep, wat betreft hun salarissen, kon rekenen. Hij had daarom graag gezien, dat deze regeling ingang zou hebben met 1 jan. 1955 om zodoende nog enig recht te doen. De VOORZITTER moest toege ven, dat sinds 1945 de vergoedingen niet verhoogd of verbeterd waren, maar vroeg zich af, of men dan van vergeten groep kon praten. Dit is immers geen kwestie van salaris, maar van erkenning van bewezen diensten. Het ontwerp-regeling had als datum van ingang 1 jan. 1956, maar hij had geen bezwaar tegen 1955, indien de raad daarop stond. En dat deed dan de raad ook prompt. De speelplaats bij de school in Ysselsteyn is te klein en om die te vergroten moet de gemeente met het schoolbestuur enkele stukken grond ruilen. Hiertegen bestond van de zijde van de raad geen be zwaar. ATELIERBOUW De N.V. Beeren uit Weert wil aan de Merseloseweg 2720 m2 grond kopen a f 4.per m2, benevens de barak, die daarop ligt en wel voor de prijs van f 28.871.32. Een en ander om ter plaatse een nieuw gebouw te kunnen zetten. VERAART toonde zich mordicus tegen dit plan. Hij heeft, volgens zijn zeggen niets tegen de N.V. Beeren, noch tegen deze industrie, maar hij noemde het een ernstige beleidsfout, dat niet eerder gezocht was naar een geschikte bouwplaats toen bleek, dat een eventuele vestiging van deze fabriek op het industrieterrein om meer dan een reden niet gewenst is. Trouwens uit de toelichting van B. en W. bleek al, dat ook de planologische dienst en de stedebouwkundige aanvankelijk tegen deze plannen waren. Waarom deze heren, die hij zelfs nog niet kent, hun mening veran derd hebben, is hem onbekend en aangezien hij die motieven niet kent en alleen uit de stuKken moet oordelen, daarom is hij tegen dit plan. VAN HAAREN merkte op, dat indertijd toch gezegd is, dat bij definitieve vestiging een andere plaats gezocht zou worden. Spr. vond het zonde, dat een dergelijke uitermate geschikte plaats voor woningbouw, nu voor deze fabrieks- bouw gebruikt wordt. ODENHOVEN vroeg zich af, of B. en W. ook zouden verkopen, als dit stuk nog braak lag? Alléén DE BRUIJN liet 'n andere mening horen. Op 't industrieter rein kan deze nieuwbouw niet ko men, dat zal ieder mens duidelijk zijn. Waarom dan niet op de Mer- selose weg De VOORZITTER moest beamen, dat indertijd inderdaad een andere afspraak is gemaakt. Maar de nieuwe directie voelt hiervoor niets meer en wil alleen langs de Mer- selose weg bouwen. Ook al omdat men die plaats nu kent en ze bui tengewoon gunstig ligt voor de bussen. Inderdaad had Maastricht eerst bezwaren, maar toen ze tekeningen gezien had van de nieuwbouw, bleek het een dergelijke mooie afsluiting te zijn van die hoek daar, dat zij van mening zijn veranderd en hun goedkeuring hieraan hebben ge geven. Wat B. en W. gedaan zou hebben als dit stuk nog braak lag, is een kwestie, die weinig terzake doet. De raad beslist en dient dan te weten, dat de N.V. Beeren daar haar atelier (dat nog iets anders is dan fabriek) wil bouwen, of anders niet. Daarom is nu ook het woord aan de raad. VERAART bleef er bij, dat een en ander een ongelukkige oplossing is. Men spreekt van Tekeningen en van een mooie afsluiting, maar de raad moet dat allemaal maar aanne men op gezag van enkele onbekende heren en krijgt zelf niets te zien. ODENHOVEN en van HAAREN zeiden, dat nu de zaak zo gesteld is, men moeilijk iets anders kan doen dan goedkeuren. Het draaide tenslotte uit op een hoofdelijke stemming en Veraart was de enige die tegen bleef. Daarmede was dan de officiële agenda ten einde- En men begon aan de rondvraag, waarbij nu eens een andere volg orde genomen werd en de ouderdom geëerd werd. Men begon nu bij de nestor van de raad, ODENHOVEN, die met een van wal stak met zijn bevreem ding er over uit te spreken, dat de raad woningen onbewoonbaar ver klaarde op voorstel van B. en W., maar dat diezelfde B. en W. dan er weer rustig mensen in liet wonen. De VOORZITTER moest dit toe geven, maar een en ander gebeurde alleen uit nood. Ter oplossing van dringende noodgevallen. ODENHOVEN kon daar zijn goed keuring wel aan hechten, maar wees er van de andere kant op, dat hier door toch ongewenste toestanden blijven bestaan. We hebben dat in dertijd gezien aan de noodwoningen in de Schoolstraat, die voor 5 jaren gebouwd nu al aan hun derde lus trum toe zijn en midden in het schone heropbouwde Venray, toch maar „een rotte boel" vormen. De VOORZITTER meende, dat nood de wetten brak en spreker zou niet weten hoe men anders die nood opgelost zou kunnen krijgen. VERHEUGEN wilde weten of er een oplossing was voor het pand Kruysen op de markt. De VOORZITTER vertelde, dat zich hiervoor gegadigden hadden gemeld en dat men aan het onder handelen was. VERHEUGEN vond het wel vreemd, dat de kerkweg voortaan daar zou lopen, maar de Voorzitter maakte hem duidelijk, dat reeds jaren geleden besloten was in over leg met de parochie, om de ingang via pand Kruysen, naar de toren te doen lopen en dat daarop ook de verdere plannen waren gericht. Bomen MAAS wilde weten of er al advies was uitgebracht over de bomen aan de Langstraat, zoals dat in de laatste vergadering was afgesproken. De VOORZITTER vertelde, Inder daad enkele goede deskundigen aangetrokken te hebben, maar deze kunnen niet eerder advies geven, voordat zij de bomen in blad hebben zien staan. Tot dan zal men toch moeten wachten, wil men een ge fundeerde mening krijgen. WONINGBOUW VERAART vroeg waarom in plan zuid nog steeds geen wegen waren uitgezet, gas en electriciteit nog ontbrak, terwijl men door school- bouw etc., verwachten kan, dat deze over een half jaar aanwezig moeten zijn. De VOORZITTER vertelde, dat de plannen gereed waren en ter goedkeuring aan de Provincie waren voorgelegd. Fr. JANSSEN wilde in dit ver band ook uitdrukkelijk de riolering noemen. En over riolering gespro ken, het stamriool wordt nu klaar gemaakt, maar wanneer Toen weth. WINTELS op de winter wees, meende Fr. JANS SEN dat die tegenwoordig teveel als dooddoener gebruikt werd en feite lijk een smoesje betekende om maar lekker niets te doen. Als er ook al eens wat rioolbuizen bevrie zen zal het heus geen onheil zijn, indien daardoor de riolering einde lijk eens klaar kwam. Weth. WINTELS stelde, dat het zo eenvoudig niet was, maar begin Maart zou men zeker beginnen. Fr. JANSSEN had nu gehoord dat er bouwvolume toegewezen was voor 77 woningen. Wat had dit voor betekenis Betekende dat, dat Venray niet meer dan die huizen mocht bouwen, al hebben dan ver schillende aannemers niets te doen, of betekent dit feitelijk niets en kan men doen wat men wil. Ten opzichte van andere Limburgse gemeenten is de toewijzing niet gering, maar 't.a.v. de woningnood, die vorig jaar met de bouw van het dubbele aantal woningen, ter nauwernood verlicht werd, is de toewijzing wel zeer gering. De VOORZITTER vertelde, dat de bouwvergunningen in zoverre wat te betekenen hebben, dat het toegewezene practisch verwezenlijkt kan worden. Maar de extra toewij zingen zullen meer moeite geven, omdat de gemeente dan zelf voor geld moet zorgen, wat niet te krij gen is. Als particulieren nu maar bouwen willen, dan zal het nog wel loslopen, maar dan zal men van de andere kant niet al te veel beroep moeten doen op de gemeentelijke financieringsregeling, want de ge meente heeft geen geld. Het bouwen zal dus zeker moeilijker worden. Er liggen al 22 aanvragen voor eigen-bouwers, maar hoe het met de financiën staat, moet nog onder zocht worden. HOUBEN vroeg, of er al bouw plannen van de gemeente waren. En dat bleek het geval te zijn, aldus weth. WINTELS. Ons Limburg heeft opdracht ge kregen plannen op te stellen voor de bouw van 56 woningen, verdeeld over de gehele gemeente. Die plan nen zullen eerstdaags wel klaar komen. DE BRUIJN deed een dringend beroep op B. en W. om het veld aan de Merseloseweg, dat men be stemd heeft voor dezg. wilde jeugd nu zo spoedig mogelijk in orde te maken, aangezien het sportveld aan de Leunseweg verdwijnt. Hieraan is nog niets gebeurd. Dat wordt toegezegd. Vervolgens vroeg spr. de Nederl. Spoorwegen te willen verzoeken de rijwielstalling aan 't station te doen uitbreiden en de stations te laten verhogen. Voor oudere mensen is 't bijna onmogelijk in de treinen te komen. Ook dat werd toegezegd. WATERLEIDING. vd. STERREN kon zich maar moeilijk verenigen met de „water- leidingspolitiek". Het blijkt namelijk bij de aanleg van de waterleiding, dat mensen, die meer dan 40 M. wonen van de hoofdleiding geen water kunnen krijgen of ze moe ten bijbetalen en flink ook. Wat voor vele mensen aanleiding is om te wachten. Krijgen we dan later niet hetzelfde beeld als nu met het elektrisch net, waar de zg. onren dabele aansluitingen handen vol geld gaan kosten. Kan men niet beter de mensen nu meteen helpen en hun zoveel mogelijk korting te geven. Want 40 M. woont men nog al eens gauw van de hoofdleiding af, zeker in de kerkdorpen, waar men niet zo gauw tot kernvorming overgaat. De VOORZITTER is het met zijn betoog niet eens. Op de eerste plaats kent de waterleiding maar één onrendabel gebied en dat is de gehele gemeente Venray. Hier moet ieder jaar handen vol geld bij Men kan dan moeilijk eisen, er nog maar eens een f linke portie bij te doen, door afgelegen boerderijen van water te voorzien. Eerst moe ten de kernen, die er zijn, klaar en dan kan men verder praten. Trouwens, uit alles blijkt, dat de waterleiding de mensen zoveel mo gelijk terwille is, maar, dat het pu bliek meent, dat dit alles geen geld kost. Het tegendeel is waar. En daar dient men rekening mee te houden. Hierna werd de vergadering ge sloten, waarbij wethouder van Boven wegens ziekte, op het appèl ontbrak. Hoe kunnen wy ons verzekeren tegen de gevolgen van „brand „Zou ik mijn huis en inboedel kunnen verzekeren tegen brand voor vijftigduizend gulden vroeg een stem door de telefoon aan de directeur van een verzekerings maatschappij. „Natuurlijk kan dat," zei de directeur, „ik zal u morgen een van mijn vertegenwoordigers sturen met de nodige papieren. „Wanneer wilt u hem ontvangen ,.Nu direct, onmiddellijk" sprak de stem gejaagd, want mijn huis staat al in lichtelaaie..." Deze verzekering is natuurlijk niet doorgegaan. Ook u zult deze onbekende op zijn zachtst genomen een zonderlinge figuur vinden. Even zonderling als die mensen, die het NU toetreden tot de B.B. af wijzen met de mededeling: „als het nodig is, kunt u op mij een beroep doen." Wie de laatste tijd het wereld nieuws heeft gevolgd, zal zich ge realiseerd hebben, hoe snel en hevig de brand kan uitslaan. Hij zal beseft hebben, dat het NU de tijd is zich te verzekeren tegen de gevolgen van een mogelijke nieuwe wereldbrand door deel te nemen aan het hulpverleningswerk van de B.B., de organisatie van burgers, die NU oefenen om straks, indien zulks onverhoopt nodig mocht zijn, te KUNNEN helpen! In de algemene vergadering van de Ned. Bond van Handboogschut terijen, die zondag te Eindhoven werd gehouden, werd de landen- wedstrijd NederlandBelgië vast gesteld op Zondag 28 juli a.s. te Venray. Een datum voor de retummatch kon nog niet gevonden worden. De persoonlijke kampioenschap pen vinden op 4 augustus te Boekei plaats. De corpskampioenschappen wor den op 1 september te Boukoul bij S walmen gehouden. In deze vergadering, die vijf uur duurde, werden alle door 't hoofd bestuur gesteunde voorstellen aan genomen. Het inleggeld personele baan werd dus verhoogd tot 15 ct per serie. Baancontroleurs zullen voortaan uit schutters of gewezen schutters worden gerecruteerd. Voorts werd de contributie per vereniging op f 15 gesteld. Te Helmond zal een jeugddag worden gehouden, te houden door de Eendracht, indien er rijkssubsi die voor aanwezig zal zijn. Het ontwerp boete-systeem werd aangenomen. De aangevraagde data voor de nationale of internationale con coursen werden bekrachtigd en zijn als volgt: Odiliapeel 26 mei, 1 en 2 juni. Bosjagers, Best, 30 mei,l en 2 juni Eendracht, Helmond, in juni. Houts Welvaren, Mierlo-Hout, 16 22 en 23 juni. Kunst en Vriendschap, Liessel, 21, 27 en 28 juni. Lauwerkrans, E11II 15 en ISaug. Bosjagers, Herkenbosch, 18 en 25 aug. Eendracht, Nuenen H, 15 en 18 aug. De begroting 1957 werd aange nomen met een vermoedelijk tekort van f 520. De aftredende hoofdbestuursleden Hermans, Sterke en Trienekens werden in hun functie herkozen. Nieuws uit Venray en Omgeving GEOENE KRUIS DONDERDAG a.s. Consultatiebureau voor zuigelingen uit de kerkdorpen. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, dat de derde, tevens laatste inenting tegen diph terie, kinkhoest en tetanus zal plaats hebben: In de kerkdorpen Ysselsteyn, Veulen, Heide en Merselo op Woensdag 13 februari a.s. en in de kerkdorpen Leunen, Cas- tenray, Oirlo en Oostrum op Dinsdag 19 februari a.s. op beide dagen op dezelfde uren en plaatsen, waarop en waar de eerste en tweede inenting heeft plaats gehad. Venray, 23 januari 1957. Hondenbelasting Burgemeester en wethouders van Venray, vestigen de aandacht van houders van honden, op de bepaling van artikel 12 der verordening op de heffing van hondenbelasting in de gemeente Venray, volgens welke zij, die vóór of op 31 januari 1957, geen aanslagbiljet hebben ontvangen verplicht zijn, voor 20 februari a.s. aangifte van het houden van een of meer honden te doen, door het in vullen en ondertekenen van een ter gemeentesecretarie afd. IV, koste loos verkrijgbaar aangiftebiljet. Aan de eigenaars i.e. houders van honden, welke na laatstgenoemde datum worden aangetroffen, zonder dat daarvan aangifte is gedaan, zal, afgezien van een eventuele straf rechtelijke vervolging, een ambts halve aanslag worden opgelegd tot een veelvoud van het normaal ver schuldigde bedrag. Venray, 23 januari 1957. Burgemeester en wethouders vnd. A.H.M. Janssen, burgemeester. H. Vorst, secretaris. Frans Vermaaten 40 jaren kerkmeester Toen de heer Vermaaten in 1916 de oude ontvanger Voesten, als gemeente-ontvanger opvolgde, werd hij meteen ook secretaris-penning meester van de parochie St Petrus- Banden. Dat was onder pastoor Pascal Schmeitz en sindsdien is Frans Vermaaten van de pastoors Schoolmeesters, Creymans, Thielen, Berden en Loonen een onmisbare rechterhand geworden en gebleven, die alles van het bestuur der kerk en scholen weet en sinds jaar en dag daar zijn beste krachten aan gegeven heeft. Die taak is de loop der jaren zo gegroeid, dat de heer Vermaaten in 1954 met de gouden medaille in de orde van Oranje Nassau als gemeente-ontvanger met pensioen ging, hij dankbaar kon zuchten: „gelukkig, nu krijg ik tenminste wat meer tijd voor de parochie". En deze vraagt met zijn vele scholen inderdaad veel tijd. Tijd, die de heer Vermaaten immer gaarne heeft ge geven. Hoewel de heer Vermaaten aller minst op dergelijke „uitbundig heden" is gesteld, zal hij er toch niet aan kunnen ontkomen om van morgen door het kerkbestuur te worden gehuldigd. Er is om 9 uur een plechtige H. Mis in de St Petrus Banden, waarna in hotel de Zwaan, de jubi laris een koffiemaaltijd wordt aan geboden. Om 11 uur is er receptie, waarop zijn vele vrienden, de heer Ver maaten gaarne zullen komen com plimenteren met dit jubileum. GEVONDEN: paar schaatsen en br. leren etui m. inh., Swinkels, Kempweg 34; 3 muntbiljetten, Clephas, Overl.weg 15; wit kinderschoeritje, Claessens, Nieuwlandstr. 8; ktnderporiemon- naie m. inh., Beerkens, Hensenius- straat 2; rood beursje m. inh.wmr. Thijssen, St.Jorispark 3; rozenkrans zw. damesglacé, gebr. kinderwant, zw. jongensmuts, kinderportemon- naie, kinderwant, knot wol en twee breinaalden, Politiebureau; rozen krans, Petit, Kempweg 13; zwart pinchertje, Stationsweg C 11; woll. dameshandschoen en br. glacé, J. Donders, Castenray H 31; ballpoint Pr. Margrietstr. 19; rode das en muntbiljet, Leunseweg 19; muntbil jet, Oranjestraat 4; kapok kussen, Boddebroek E 43, Oirlo; gr. beursje m. inh., slagerij Poels, Gr. straat; br. wollen handschoen, Oranjestraat 7; groen-rode das, Karsten, Hense- niusplein 12. DINSDAG 5 FEBR. TWEEDE PREEKSTOELEN- GESPREK. a.s. Dinsdagavond 5 februari om 8 u. zullen de Paters Randulf Re- nirie en Albertinus Krouwels in de Parochiekerk van St. Petrus Ban den in Venray voor alle belangstel lenden, ook van buiten Venray, een gesprek voeren over „Ergernissen in de Kerk". Een sensationeel onderwerp zou men zo zeggen, in ieder geval zal het zeer belangwekkend zijn. De Paters verwachten nog meer be langstellenden dan de eerste keer. In de andere plaatsen waar ze op de andere dagen van de zelfde week kwamen, o.a. in Boxmeer en Cuyck, was de kerk stampvol. Zuster Thielen in de bloemen Het is opmerkelijk, hoe voor een betrekkelijk simpel jubileum, als dat van 12Vi-jaarwijkzuster.dat bv. Zuster Thielen vorige week vrijdag vierde, toch zulk een grote belang stelling bestaat, zoveel hartelijke woorden, zovele cadeaux worden aangeboden. Het is of het publiek op een der gelijke dag eens bijzonder de waar dering wil laten blijken, die men heeft voor het werk wat de wijk verpleegsters, dag in dag uit voor de zieke mens en voor de mens in nood, zonder veel ophef, zonder reclame doet. Het is of men dan eens echt wil laten blijken, hoe gelukkig men is en hoe trots, dat er mensen in deze wereld gevonden worden, die in weer en wind er op uittrekken om de zieken de zo noodzakelijke en vakkundige hulp te geven, zo maar zonder meer. Die geen kapitalen vragen voor hun onmisbare diensten, maar die doodgewoon als liefde-taak vol brengen. In die geest werd ook Zuster Thielen gehuldigd en dank gebracht voor haar liefde-werk gedurende de afgelopen 12 jaren. De heer Vorst als voorzitter van het Groene Kruis, vertolkte die dank in een gloedvolle speech, ter wijl de Heer Deken wees op het grote goed, dat dit voortreffelijke werk van hoogste naastenliefde in particuliere handen was kunnen blijven, mede dank zij de volledige inzet van de wijkzusters, die zulk een grote rol spelen in de hulp aan de lijdende mens, zowel naar ziel als naar lichaam. Zuster Baetsen, de enquetrice voor Noord-Limburg van het Groene Kruis, wees op het vele werk, wat zuster Thielen in de dorpen Leunen, Veulen en Ysselsteyn heeft kunnen en mogen doen en noemde haar een goed collega. Dan volgde een druk bezochte receptie, waarop naast het Groene Kruis-bestuur en de collega's, ook de heren huisartsen en afgevaar- den van Leunen, Veulen en Yssel steyn, van hun belangstelling blijk gaven. Er werden veel cadeaux aange boden en de anders tamelijk kille wachtkamer van het Groene Kruis- gebouw leek nu op een bloemen- serre. St. Raphael in het goud Op zondag 20 febr. a.s. zal de bond voor het verkeerspersoneel afd. Venray haar 50-jarig bestaan vieren. Deze afdeling werd in 1907 opgericht en was eertijds uitslui tend bestemd voor het personeel van de Ned. Spoorwegen. Later is ook het personeel van de Zuid ooster bij deze organisatie aange sloten. Tevens zal op die dag dhr Jacob Janssen zqn gouden jubileum als lid vieren. Hq is sinds de oprich ting van de bond hiervan lid ge bleven. De dag zal begonnen worden met een plechtige H. Mis in de parochie kerk van Oostrum, waarna in het gemeenschapshuis o.a. een receptie plaats heeft van het bestuur. In de avond is er toneel voor de leden. Aldewieverbal Het jongste en nieuwste bal van de Raad vanEllef, het „aldewiever bal", heeft een goed verloop gehad. Het was er gezellig en het was er druk, terwijl de costumering zelfs groots te noemen was. Als men de aldewiever zag gaan, vroeg men zich af, hoe ondanks oorlogsgeweld en plundering nog zoveel hoge knooplaarsjes, hoeden van omstreeks 1900, parasols en wat dies meer zq, zijn overgebleven. De jury wist dan ook geen goede raad en heeft lang moeten peinzen, voordat onderstaande pryzen konden worden toegekend, paren: le pr. M. Michels en ega, 2e pr. L. Pouwels en verloofde. Mannen: le pr. J. Keyzers, die een pracht creatie bracht van Karei de Schouwvaeger en 2e H. v. MeyeL

Peel en Maas | 1957 | | pagina 1