ïoetve KJ BOERIF. J. Wc Kermis Venray Koude voeten AFSCHEID d'alde pomp. De wegen van en naar Venray. Ouderavond op de Land- en Tuinbouwschool te ïenray Film-agenda Burgerlijke Stand Venray Belangrijke verkoop 20tal prima rasduiven ADVERTENTIÉN Thomas J. Jenoiskcns Branda Onze Si A De Veltun Suike Composita 534e St vraagt jongste kantoor nette R.K Operatrein Duisburg net die Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, dat inschrij vingen voor een standplaats op de in 1957 te Venray te houden ker mis van 4 t/m 8 en 11 augustus 1957 worden ingewacht. De inschrijvingen dienen te ge schieden op formulieren, welke ter secretarie, afdeling I, kunnen wor den afgehaald of aangevraagd. Vermakelijkheidsbelasting wordt niet geheven. Inrichtingen, welke in strijd zijn met de loterijwet, worden niet toe gelaten. Inschrijvingen voor een suiker- kraam behoeven niet te worden gedaan. Onder gelijke bepalingen kan \yorden ingeschreven voor de op de kerkdorpen Leunen, Oirlo, Heide, Merselo, Ysselsteyn, Castenray, Oostrum en Veulen te houden ker missen in 1957. Venray, 9 januari 1957. Burgemeester en wethouders vnd. A.H.M. Janssen, burgemeester. H. Vorst, secretaris. GEVONDEN: Kerkboek, Rongen, Prinses Margriet straat 7; Dames glace's, G. Pierlo, Endepoel M 103a; Kinder jasje, B. v. d. Werke, Burg. v. d. Loostr. 9; Witte plastic wasdraad, Stevens, Merseloseweg 22; Rozenkrans in etui, Goren, Stationsweg 7; Groen beursje met inhoud, J. Hendriks, Grotestraat 5; 1 p. rode dames handschoenen, Garage van Ham; Bruir.-bêge capuchon, v. Roy, Prin ses Margrietstr 21; Rood-groen ge kleurde sjaal; bruine glacé dames handschoenen en sigaretten koker, Politiebureau. Morgen MEMISA-collecte aan de kerkdeuren Slechts eenmaal per jaar klopt de Memisa (MedischeMissie Actie) by U aan. Weet U dat in de Missie landen duizenden kinderen sterven bij gebrek aan medicijnen en slechte verzorging? De Memisa zendt o.a. medische instrumenten, genees- en verband middelen naar de Missionarissen, waardoor enigszins tegemoet ge komen kan worden aan de grote nood die er geleden wordt tenge volge van de vele tropische ziekten. Morgen zullen aan alle kerkdeuren ijverige verpleegsters een gift van U vragen voor het werk van de Memisa. Laat het rammelen van de col lectebus U de grote nood in de Missielanden in herinnering bren gen. Steunt hierdoor het Missie werk, want dan kunnen de Missio narissen het bevel van Christus opvolgen; „In welke stad gij ook komt, geneest de zieken die er zijn en zegt hun: het koninkrijk Gods is nabij". Twee preekstoelen-gesprek 29 Januari te beginnen zal op 5 achtereenvolgende dinsdagavonden, telkens om 8 uur, in de Parochie kerk van St. Petrus Banden in Venray door de Paters Randulf Renirie en Albertinus Krouwels uit Woerden voor alle belangstellenden boven 18 jaar het twee-preekstoelen gesprek worden gevoerd over de 5 volgende onderwerpen: 1 Gods liefde en menselijk lijden, 2 Is de Kerk een Moeder of een bemoeial? 3 Moderne huwelijksproblemen, 4 Isolement of doorbraak, 5 Christen dom of Humanisme. Naar de Missie Onze dorpsgenote Zuster Chris tina (Nelly Arts) hoopt op 12 Feb. a.s. naar de Missie te Aruba te vertrekken. Station Venray biyft station Oostrum Het schijnt, dat een vraag van een Nijmeegs gemeenteraadslid, op de een of andere wijze van zwaarder kaliber is, dan die van een Venrays raadslid. Toen daar nJ. een raads lid vroeg, wat er waar was van een mogelijke omlegging van de spoorlijn NijmegenVenlo, die dan voortaan naar Sevenum zou lopen, moest de Voorzitter van de Nijmeegse ge meenteraad, evenals zijn collega hier, vertellen, dat hij er niets van wist, maar hierover nader zou in formeren. Zelfs dat bleek niet nodig, omdat prompt de volgende dag de Neder landse Spoorwegen in een officieel communique kwamen vertellen, dat mogelijke plannen betreffende die spoorweg in de kast zijn opgebor gen en dat de lijn blijft lopen, zo als zij bijna 80 jaren gelopen heeft. Plet station Venray blijft dus station Oostrum. Zilveren brandweermannen In november 1956 herdachten de heren Jaap Min en Jaap Ouden hoven, het feit, dat zij voor 25 jaren lid werden van de Venray se vrij willige brandweer. Ze werden toen door B. en VV. op het Gemeentehuis ontvangen, die hun namens de Ven- rayse gemeenschap dankte voor hun onbaatzuchtig werk in die jaren. Vorige week huldigden hun col lega's de jubilarissen op de ver gadering van de brandweer, waar bij hen een klein souvenir voor dit feit werd overhandigd. Succesvol Hioob Wie in Venray goed toneel wil zien, behoeft zich niet te beperken tot de voorstellingen, die O. en O. hier laat geven. Hij kan ook terecht bij de toneelclub Hioob, die in de loop der jaren opmerkelijke presta ties geleverd heeft, al werden die niet altijd gewaardeerd. We geloven, dat de laatste voor stelling van deze club: „Een inspec teur vraagt belet...", een der hoogte punten genoemd kan worden uit haar bestaan. In dit psychologische stuk van Priestly wordt als probleem gesteld hoe schijnbaar brave en nette men sen toch niet zo braaf blijken te zijn, omdat ze door hun egoïsme en llefdeloosqeld anderen onheil aan doen. Als de inspecteur (J.Janssen) hun doen en laten eens nuchter be kijkt en ontleedt, dan stort heel die facade van dat nette keurige bur gerleven ineen en blijven een zielig stelletje mensen over. De manier waarop dit gegeven in dit spel is uitgewerkt, is een vondst, die echter goed toneelspel vereist, om niet be lachelijk en grotesk te worden. Aan deze opgave heeft Hioob in derdaad voldaan en daarmede de hoogste lof verworven. Zo hebben de talrijke bezoekers dan zondagavond, ondanks de koude zaal, twee uur lang in spanning verkeerd en kunnen genieten van goed toneelspel, waarbij zowel de hoofd- als bijrollen uitstekend wer den vertolkt. De dames Boonekamp, Min en Kronenberg en de heren J. Janssen, J. Gerrats, J. Volleberg en P. Ver- melfoort kunnen trots zijn op de prestatie welke ze hebben geleverd en hun zij een volle zaal toege wenst bij de tweede uitvoering van zondag a.s. We kunnen dit stuk van harte aanbevelen. 77 Woningen voor 1957 Door de Minister van Wederop bouw en Volkshuisvesting is be kend gemaakt het aantal woningen, waarop in 1957 subsidie bij de op bouw gegeven zal worden. Voor Venray bedraagt dit aantal 77 wo ningen. (Gennep 17, Horst 69, Te- gelen 91 en Venlo 212). O. en O. Het bestuur van O. en O. deelt mede, dat nog steeds geen oplos sing is gevonden geworden i.v.m. de moeilijkheid van zaalruimte in deze maanJ. Men heeft dan ook afgezien van de in deze maand ge plande voorstelling. Nadere mede delingen volgen hierover nog zo gauw definitieve berichten ontvan gen zijn. Het optreden van het Kamerkoor o.l.v. Felix nobel blijft op 15 febr. doorgaan. Broeder Odulphus In tegenwoordigheid van zijn ouders en vele familieleden, vierde Br. Odulphus, portier van het gym nasium, dinsdag zijn zilveren kloos terjubileum. Des morgens werd een plechtige hoogmis van dankzegging opgedragen tot intentie van de ju bilaris. De broeder mocht van zeer vele autoriteiten, confraters en van tal rijke kennissen, hartelijke geluk wensen ontvangen. De H. Vader deed hem zijn speciale zegen toe komen. Merselo krijgt waterleiding Momenteel is de waterleidings maatschappij Noord- en Midden- Limburg bezig met de aanleg van waterleiding in Merselo. Binnen kort hebben dus ook hier de be schikking over deugdelijk drink water. „Dc geheimzinnige dievegge" Te Overloon zal door de toneel groep Edelweisz, op zondag 27 jan. a.s., een toneeluitvoering worden gegeven, ten bate van het gemengd koor te Overloon. Opgevoerd zal worden „de geheimzinnige dievegge". S.V.V.-nieuws De afgelopen zondag heeft SVV winst gebracht. Het tweede elftal wist Blerick met 4—0 te slaan. Het derde en het vierde hielden de vlag op de vreemde hoog door resp. Meerlo en Blitterswijck met 61 te verslaan. De puntjes bleven dus in Venray. I-Iopenlijk is dat ook morgen zondag het geval als wind en weer dienende, Bovmeer naar Venray komt. Het zijn altijd harde wedstrijden ge weest tegen deze club uit een buurt- gemeente en ook zondag zal men alle zeilen bij moeten zetten. Het tweede en het vierde zijn vrij en het derde krijgt RKDEV 2 op bezoek. Schaaknieuws Donderdagavond speelde Venray tegen ,,'t Pionneke II", van Roer mond. De uitslag was 71/,21/» voor 't Pionneke. Hoewel we op een iets gunstiger uitslag hadden gerekend, moesten wij, ondanks hevigen strijd, met deze uitslag genoegen nemen. Hiermede is Roermond kampioen. Ruilverkaveling Lollebeek In het gemeentehuis te Venray zal donderdag 31 januari de eerste vergadering worden gehouden van de commissie, die de ruilverkaveling Lollebeek voorbereidt. In de com missie hebben zitting de heer Th. Peters uit Oirlo, de burgemeesters van Horst en Venray, de heren W. Claassens, B. Kleuskens, L. van Osch en M. Wismans. Als deskundigen zijn toegevoegd de Rijkslandbouwconsulent te Horst, de Rijkstulnbouwconsulentte Maas tricht, 't hoofd van de agrarische afdeling van Prov. Waterstaat en burgemeester Evers uit Sevenum, watergraaf van het waterschap Noord-Limburg. Dat helpt nog! Van Doorne's Automobielfabriek heeft van de ministeries van Oor log en Marine een order ontvangen voor de levering van militaire voer tuigen ter waarde van bijna 102 miljoen gulden. Dit blijkt uit een lijst van contracten die door Eco nomische Zaken gepubliceerd is. „Klaar-over" genegeerd, kind gedood: celstraf Tot twee weken hechtenis en ont zegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van zes maanden werd de Apeldoornse chauffeur D. J. van H. donderdag veroordeeld door de kantonrechter te Apeldoorn. Verdachte negeerde op 2 oktober de „klaar-over", die aan de drukke Hoogstraat te Epe de schoolkinderen vóór en na schooltijd veilig door het verkeer loodsen. Een 10-jarig meisje door de auto van H. gegrepen, was op slag dood. Weer een bromfietser verongelukt Dinsdagmiddag is op de weg Nij- megen-Wychen op de grens van Nijmegen de 48-jarige M.J. van G. met zijn bromfiets in botsing ge komen met een vrachtauto, die uit de richting Grave kwam. De brom fietser werd overreden en overleed ter plaatse. Meubelfabiek uitgebrand Woensdag is de meubelfabriek van Thuyls te Blerick, uitgebrand. De schade is op f 50.000 geschat. voor velen een winterplaag Soms kunnen de voeten des nachts in bed maar niet warm worden. Soms betreft het ook koude voeten overdag, 's morgens en 's middags, zowel als 's avonds bij staan en zitten, zowel als bij lopen. Dat is een heel vervelende ge schiedenis met die koude voe ten en wij zullen eens nagaan, wat er aan dit euvel te doen is. We beginnen met de koude voe ten in bed. Alles is er meestal reeds geprobeerd van kruiken en warmwaterzakken af tot aan voe tendekentjes toe, maar niets heeft er afdoende geholpen. Nu is het een heel goed principe, om het bed wat voor te verwar men, maar als mensen met neiging tot koude voeten met een paar af gekoelde onderdanen tussen de la kens kruipen, gebeurt het vaak, dat de voeten toch niet meer op temperatuur komen. Hoe het meestal gaat Iedereen weet hoe het gaat. Voor een mens eindelijk in zijn bed kan stappen, is er nog heel wat rond te scharrelen, vooral in een vorst periode. Het is elke avond weer kolen scheppen en kachels verzorgen. Vriest het, dan moeten er ook nog kranen worden afgesloten en dient er water te worden afgetapt. Enfin, wanneer men in de loop van de avond al warme voeten mocht gekregen hebben, dan zijn die bij het in bed stappen door gaans weer aardig afgekoeld. Het geheim is nu om met warme voeten in bed te stappen. Hoe men dat 't beste bereikt, hangt geheel van de persoonlijke omstandigheden af. De één kan zich vlak voor het naar bed gaan in de verwarmde huiskamer nog eens lekker koes teren bij de kachel. De ander heeft voor dat doel iets anders tot zijn beschikking. Wat iedereen kan doen, is voor het slapen gaan een flink heet voetbad te nemen, ook al weer in de verwarmde huiskamer. Verder komt het doen van kamergymnas tiek zeer zeker in aanmerking. Zoals gezegd, hoe men het klaar speelt is niet het belangrijkste. Waar het op aankomt is, dat men met goed doorgewarmde voeten in een voorverwarmd bed stapt. Deze maatregelen zullen ook het insla pen in grote mate bevorderen. Stro in de klompen? „Dikke sokken in de schoenen en stro in de klompen", dat is volgens velen het recept tegen koude voe ten overdag. Helaas is het effect van een dikker inpakken van de voeten zeer gering. Veel beter is het, hoe vreemd dat ook mag klinken, om de romp dik ker in te pakken. Als de romp minder aan afkoeling blootstaat, stelt het lichaam namelijk meer bloed beschikbaar voor de ledema ten en dat maakt warm. Het trappelen met de voeten helpt over het algemeen ook maar weinig. Pas wanneer het gehele lichaam flink in beweging komt, wordt er zoveel overtollige warmte geproduceerd, dat het bloed ook in ruime mate naar de voeten stroomt om daar een gedeelte van die warmte te kunnen verliezen. van Adjeu, 't göt ow goed, mien Rooy, ik mot now gaon vertrekke en kan mien léve zoë onnut beej al dat neejs nie rekke. Op en parkierplats heurt gen pomp of 't mos zien vur benziene. Mer ik kan ien dit stiëne-veld, de Roadse mins nie diene. De boëm, den tore zien al weg ik stont vort gans alliën en wa ge zaagt rondura ow hin ware otoo's en veul stiën. Ik heb ien disze medernen tied, hier gen taak mer te vervulle, now ieder huus en kraan vort hit en miër van zo'n neej spulle. Ik heurde beej d'n alden tied, beej boëm en beej 't gas en beej d'n aide vèrkesraert, zoas ie vroegger was. Beej en paoters- en 'n milleskoel, beej den aide pèrdetrem, mer tussen al die otoo's now, rakte ik vort ien de klem. Och, sins den oërlog is gedaon, hiddet me nie mer wille lukke, mien hart de pomp haaj aafgedaon, miene jas, den lèj ien stukke. Ze hebbe mit wat aide stiën, meej wer netjes opgeknapt, en mit èn waterleidingsbuus mien aid hart wat opgelapt. Mien èrrem wiere vaastgeleed, ik wier moderniesierd en mit enne waterleidingsknop nog en bitje opgesierd. Het putje paste nerreges hin, ondanks veul hoëge hiëre. ik was now vort èn soevenier, mer ik wooj dat vak nie liëre. Now bin ik weg, net as zöveul, as den tram en Hensen Jan, aste boëm, en dalde milleskoel, ik heb wennig liëd dorvan. 't Göt ow goed, mien goed aid Rooj geei gruijt en bluijt mer dur, mer iën ding vraog ik tog nog: zurrig ien 's hemelsnaam dorvur, dat 'nie alles wat neej is, alliën mer werd anvaard en dat van 't alt, hoe schemmel ok gaar niks mer werd bewaard. Wardier wat vroeger is gedaon, wet den alderdom te iëre, dorrut kunde vur 't now en vur 't later nog veul liëre De laatste zitting van de Prov. Staten heeft weinig goed nieuws voor Venray opgeleverd. Elders in dit blad kan men al lezen, dat de electriciteitsvoorzie- ning van Venray zeker niet vlotter zal gaan dan in het verleden en ook rond de wegenplannen is het niet veel duidelijker geworden. Zeker, men heeft wel opgegeven over de wegverbinding van Veltum met de Wanssumseweg, maar de vraag mag toch wel gesteld wor den, of die nu wel van zulk een eminent belang is. Zeker, nu door 't gereedkomen van de weg van Deurne, via Griendtsveen en Horst, deze weg toch veel ontlast wordt en in de toekomst, door het gereedkomen van de weg EindhovenVenlo, nog minder verkeer zal behoeven te dragen. De grote moeilijkheid voor Ven ray is de verbinding met het Wes ten van het land. Dan is men gedwongen via Hel mond of via de kronkelwegen van OverloonOploo naar Den Bosch te komen. Het was dus een groot genoegen voor Venray te horen, dat de nieu we Peelweg via YsselsteynRips Gemert enz., een rechtstreekse ver binding met het Westen en midden van het land zou gaan brengen. Wel vroeg men zich verwonderd af, waarom bij de ontsluiting van Ysselsteyn en Meerselse Peel deze wegen niet meteen op goede breedte en juiste grondslag werden ge bracht, maar men kon er vrede mee hebben, dat de gemeente niet vooruit wou lopen op de provinciale plannen. Men is immers op dit terrein nog wel vreemdere dingen gewend. Intussen zijn we enkele jaren verder. Jaren waarin Brabant en Gelderland een groot stuk van deze nieuwe weg prima in orde gebracht hebben en men werkelijk geen betere verbindingswegen vin den kan. Maar Limburg heeft niets gedaan. De gemeentelijke weg door de Vredepeel heeft intussen zijn offer moeten brengen aan de zware Duitse basaltwagens en begint ver dacht veel gaten te tonen, maar dat is ook alles. De heer Emonts heeft de laatste jaren er een gewoonte van gemaakt om in de Statenzitting naar deze Peelweg te vragen. Die kwam eerst van het territoire plan op het pro vinciale plan, maar uit het laatste antwoord van de heer Maenen blijkt al dat de provincie daar weinig voor voelt en daarom is hij nu op het rijkswegenplan gezet. En we hebben een stil vermoeden, dat hij daar nog zeer lang op kan staan en dat de heer Emonts nog dikwijls naar die zo noodzakelijke weg zal kunnen vragen. We horen niet bij die mensen, die met de kaart in de hand aantonen, dat voor heel Noord Limburg alleen de wegverbinding Veltum-Wans- sumseweg is geprojecteerd, ter wijl in het zuiden de puntstreepjes heel wat dikker op die kaart zijn geplaatst,ten teken, dat daar meer dere wegen in '57 in uitvoering komen. Eenvoudig, omdat we de noodzaak van een en ander moei lijk kunnen beoordelen. Maar we geloven wel. dat Ven ray een heel stuk meer gebaat zou zijn met de wegdoortrekking van de Beekweg via Vredepeel naar de Rips, dan roet de wegverlegging naar Wanssum. En we geloven daarnaast, dat 't vobr heel Noord-Limburg ten Wes ten van de Maas van eminent be lang is, dat deze Peelweg zo gauw mogelijk aansluiting geeft op de nieuwe Brabantse en Gelderse we gen. En dat het daarom een bij uitstek provinciaal belang is, dat deze weg al heeft men hem nu gauw overgedragen aan het Rijk zo spoedig mogelijk gereed komt. Het is daarom teleurstellend.dat deze laatste Statenzitting zo weinig opwekkend nieuws daarover wist te brengen! Vorige week werd in de landbouw school een ouderavond gegeven, waarvan meer dan 200 ouders hun belangstelling toonden. De heer Gerrits, hoofd der school, héette allen welkom, speciaal dokter vcï Hombergh, de heer M. de Ponti, afgevaardigde van de vereniging vqpr Landbouwonderwijs te Roer mond, de Commissie van Beheer, pater Hippolytus en de andere les gevers. De heer Gerrits, richtte zich ver volgens tot de ouders. Spreker haalde enige belangrijke huishou delijke puntjes naar voren en deed een beroep op de ouders om posi tief mee te werken aan de vorming van de jongens, op de eerste plaats tot persoonlijkheden en op de tweede plaats tot theoretisch en praktisch onderlegde boeren. De heer M. de Ponti, de volgende spreker, had tot taak de ouders voor te lichten omtrent de nieuwe vorm van het land- en tuinbouw- onderwijs. Om niet achter te raken in ontwikkeling op de andere stan den in Nederland en het aanzien te blijven genieten in het buitenland had de Inspecteur van het land bouwonderwijs in Den Haag, het noodzakelijk gevonden, het program ma van de lagere landbouwscholen uit te breiden. Naast het theoretische onderwijs van vroeger zal nu onderwijs ge geven worden in handvaardigheid, vakvaardigheid en in de toekomst ook nog levensvaardigheid. De ouders die door de vele les uren hun kinderen dikwijls moesten missen, stemden in met de nieuwe ideeën door een daverend en har telijk applaus. Dan hield Dr. v.d. Hombergh, een inleiding over: „De vorming van het geestelijk bezit van de jonge landbouwtr en tuinder "als voor bereiding voor huwelijk en ouder dom". Ondanks het moeilijke onderwerp wist deze spreker zijn gehoor te boeien. In deze inleiding bracht Dr. vd. Hombergh, ook naar voren de veel besproken sexuele voorlichting en hij deed hierbij een beroep op de ouders, om in deze toch ook positief mee te werken en de kinderen niet met allerlei onzin en geheimzinnig heden om de tuin te leiden. Op het einde van zijn inleiding haalde spreker nog het bejaarden- probleem naar voren en hij vroeg de ouders om hun kinderen toch eerbied en achting aan te leren voor de ouderdom. De ouders echter, zo betoogde spreker, moeten van hun kant aan de kinderen meer zeggingschap geven in het bedrijf, zodat zij opgevoed worden tot zelf standigheid. Een hartelijk applaus viel Dr vd. Hombergh ten deel toen hij zijn in leiding besloot. Na een korte pauze kregen de ouders de gelegenheid om vragen te stellen. Uit de vele vragen bleek wel, dat de inleidingen stof daar voor genoeg hadden opgeworpen. De vragen werden door Dr. vd. Hom bergh, M. de Ponti, pater Hippoly tus en de heer Gerrits beantwoord. Berucht (Notorious) Weer een film van Alfred Hitch cock, de regisseur van de spanning, eveneens uit zijn Amerikaanse jeriode (1946), naar een idee van lemzelf. Het is een spionnageverhaal. De dochter van een Duitser, die wegens spionnage gearresteerd is, stemt erin toe voor de Amerikaanse Ge heime Dienst te gaan werken. Zij trouwt voor de vorm met een van de leiders van een spionnagebende in Brazilië. Wanneer deze ondekt, dat zijn vrouw in Amerikaanse dienst is, tracht hij haar langzaam te ver giftigen. Juist op tijd wordt zij ge red door een collega, op wie zij in werkelijkheid verliefd is. Het verhaal is nogal goedkoop en het spel van gerenommeerde ster ren als Ingrid Bergman, Cary Grant en Claude Reins zijn eigenlijk een verzwakking van de film als zo danig. Maar Hitchcock weet de spanning weer tot grote hoogte op te voeren met zijn montage en andere film middelen. Voor de liefhebber van 't genre en van de stijl van Hitchcock dus wel interessant. Volwassenen. S.J. van 11 t/m 17 januari 1957 GEBOREN: Karsten Stephanus, Henseniuspl.il Oudenhoven Leonardus, Deken Thielenstr. 20 van Lierop Marijke, Gasstraat 32a Geurts Petronella. Paardekopweg 8 van Rijt Joseph, Smakterweg 48 Janssen Wilhelmus, Oude Oostrumseweg 42a v.Enckevort Gerardus, Oostrum Dia v. Winden Pieternel, Oostsingel 4 Stevens Petronella, Vierlingsbeek OVERLEDEN: Meijer Gerardus, 22 jr, opperman te Bergen (L.) Maurus Mechtilda, wed. v. Janssen P. H., 64 jr, Kruisstraat 6. ONDERTROUWD Huijbers Gerardus, 28 jr, textiel- fabr arbeider, Veltum L 83 en van Hoof Petronella, 24 jr, Molenpad 2 Claessens Theodorus, 29 jr, mag. bediende, Oostrum D 21b en Ewals Antonia, 24 jr, coupeuse, Oirlo F 20a v. Kempen Gerardus, 30 jr, landb., Veulen H 40 en Groetelaars Huberta, 23 jr, Veulen H 39 Pouwels Gerard, 25 jr, tuinder te Horst en Pubben Maria, 22 jr, Merselo M 94. GETROUWD: Huijbers Hendrikus, 38 jr, opper man, Vierlingsbeek en Arts Catha- rina, 30 jr, Venray Korsten Johannes, 27 jr, chauf feur, Venlo en Versleijen Johanna, 26 jr, Venray. Op zondag 20 jan. zal in café Schellen de verkoop plaatshebben van een Nagekomen kerkelijke diensten RECTORAAT HEIDE 2e Zondag na Driekoningen; 7.30 v.d. leden der handboogschutterij St Sebastianus; 10 u. hoogmis, gez. jaarget. overl. fam. Fleurkens— Vriends, waarna congregatie voor de jongens; 2 30 lof. Maandag: 7.30 voor Huberdina Wismans. Dinsdag: 7.30 Lamberdina Bal- tussenPoels. Woensdag: 7.30 Wilh. van Meijel en overl. familie. Donderdag: 7.30 Jan Janssen. Vrijdag: Bekering vd. H. Paulus; 7.30 overl. fam.Philipsen-Kleuskens. Zaterdag: 7.30 Leon. Potten en Peter Litjens:6 u. biechten; 7.30 lof. T Plotseling overleed tot onze diepe droefheid, voorzien van het H. Oliesel, onze inniggeliefde moeder, behuwd- grootmoeder, zuster en tante Maria Regina Pelzer echtgenote van P. J. van Dijck weduwe van Peter Joh. Hub. Wilmsen in de ouderdom van 61 jaar. Venray: P. J. van Dijck N. Siebers-Wilmsen M. Siebers en kinderen N. van Hoof-Wilmsen P. van Hoof en kinderen A. Janssen-Wilmsen A. Janssen en kinderen G. Noyen-Wilmsen J. Noyen en kinderen M. Wilmsen R. Wilmsen-Cox en kinderen M. van Hoof-Wilmsen A. van Hoof en kinderen A. Maas-Wilmsen G. Maas en kind A. Wilmsen G. Wilmsen en verloofde M. Hcedemaeckcrs-Wilmsen J. Hoedemaeckers Den Bosch: H. van Dijck M. van Dijck-den Biezen en kinderen Venray: J. van Dijck T. van Dijck-Thomassen en kinderen Den Haag: F. van Dijck J. van Dijck-Ottai en kinderen Fam. van Dijck Fara. Wilmsen Venray, 7 jan. 1957. Begrafenis had plaats donder dag 10 januari. Heden overleed na een kort stondig geduldig gedragen lijden, zacht en kalm, in volle overgave aan Gods H. Wil, voorzien van de H.H. Sacramenten der Ster venden, onze inniggeliefde moe der, behuwd- grootmoeder, zus ter en tante Mechtilda Maurus weduwe van Petrus Hubertus Janssen in de ouderdom van 64 jaar. Wij vragen een godvruchtig ge bed voor haar zielerust. Venlo: B Janssen J. Janssen-Heynen en kinderen Horst: J. Janssen G. Janssen-van Asten en kinderen Venray: Jan Janssen H. Bonants-Janssen C. Bonants en kind Piet Janssen Gerrit Janssen Harry Janssen Venray, 15 januari 1957 Kruisstraat 6 De plechtige lijkdienst en de begrafenis hebben plaats gehad vrijdag 18 januari. van de heer J. van Leuken. Dit is de kans om prima mate riaal aan te schaffen. Bezichtiging van 10—12 waarna verkoop. Te Marero (La.) U.S.A. is op zondag 13 januari in den Heer overleden echtgenoot van Louise Naquin in de ouderdom van 59 jaar. Wij bevelen de ziel van de dierbare overledene in uw god vruchtige gebeden aan. Marero U.S.A.: Wed. Jenniskens-Naquin kinderen en kleinkinderen Leunen: Familie Jenniskens De plechtige lijkdienst en be grafenis hebben plaats gehad op dinsdag 15 januari. VE Betalin op maandag 21 13 uur in café I Dinsdag 22 ja 'n Burggraaf JAA E Spreekster Mev; c. Trouwe opkoi^L1 A.s. Donderde ij voor pedicure e n van 1.306.30 i n Janssen, Station Pijnloze behai voetkwalen, een en ingegroeide n a gipsafdrukken, kousen. Opgegeven ac li aan huis worder volgorde afgewe r Medisch ged steeds vers 11 voor kunnen nog wc zaterdag 26 janu Sirooplabrit" de mooiens^Jbete AUéem EBBERINK Nog enl verkrijgbaar bij Eerste trekking Arbeider met ter leen. Wekelfc f 10.—. Brieven onder? dit blad. •T- Handelskantc vraagt vc indiei Minimum ople Diploma verei Sollicitatie oi van dit blad. Biedt zich aan J net voor enkele dag'*' Brieven onder- GEVRAAGD 'J voor dag ol das fphr si c febr. a.s. Verheugen, G- Kaarten kunnen nog aangevraagd uur, worden tot zaterdagmiddag 4 uur j bij fa. van den Munckhof, GEVRAAGD druk zakengezk dat goed kan v Meerdere hul behandeling ei per maand f 10 Brieven ondei dit blad. Meisje voor enkele c liefst Vrijdag e A. Hermans-!, i K:""

Peel en Maas | 1957 | | pagina 2