„IN ALFA" FtJÈ Gymnasinm IX. Kerstboo N.V. HETAALWAREKFABRIEK Mechanische afdeling Galvanische afdeling Polijst afdeling Inpak afdeling Spuiterij Magazijn YEHRAY Wij vragen GESCHOOLDE en ONGESCHOOLDE KRACHTEN voor de volgende afdelingen Anjercollecte Landbouw en veeteelt Burgerlijke Stand Venray ADVERTENTIEN Paarden- en Veeverzekering Elisabeth de Lauw J. Potten Schietwedstrijden speelkaa tafelspe Het Ware boerenki Oliestoi verwan Slagerij J. I Kerstbf verlicli STENQI! Mocht U hiervoor belangstelling hebben, komt U dan eens praten met onze personeelsafdeling of aan een der onderstaande adressen in uw eigen woonplaats, waar U alle gewenste inlichtingen ontvangt betreffende loon, sociale voorzieningen, vacanties en werktijden. Café Martens, Leunen Swaghoven, Venray Kuijpers, Castenray 't Veerhuis, Well Poels, Wanssum v.Dommelen, Maashees Café Tiesen, Vierlingsbeek van Asten, Ysselsteyn Arts, Merselo Rongen, Oirlo Verheijen, Oostrum Willems, Overloon totale inboedel verloren gaan. Van drie andere werd het grootste gedeelte verwoest. Slechts één gezin was tegen brand verzekerd. Door tussenkomst van het Com missariaat voor de Ambonezenzorg konden de vier gezinnen, wier woongelegenheid geheel was uitge brand, in een andere barak worden ondergebracht, terwijl vier andere gezinnen, die vooral door water schade waren getroffen, voorlopig elders onderdak vonden. De plaatselijke activiteiten op het gebied van kunst, ontspanning en ontwikkeling zijn in ieder gemeen schap hoe klein ook van het allergrootste belang. Maar de ont wikkelingsmogelijkheden van onze plaatselijke muziek, zang- en toneel verenigingen worden vaak geremd door dat grote remblok... de finan ciën. Een duwtje van buitenaf is dikwijls nodig om de wagen op gang te houden. En dat duwtje pro beert het Anjerfonds te geven. Maar ook dat Anjerfonds heeft geld nodig om zijn taak te kunnen vervullen. Door middel van de An jercollecte wordt geld bijeengebracht voor dat fonds. En dat geld wordt dan besteed voor die plaatselijke, culturele activiteiten. Een voorwaarde is echter steeds, dat ook het particulier initiatief de nodige gelden bijeenbrengt. Het sti muleren van dat initiatief is wel een zeer belangrijke taak van het Anjerfonds. Steun aan het Anjerfonds is steun aan het culturele leven, is ook steun aan de eigen gemeen schap. Koopt dan a.s. zondag het Anjer speldje en levert aldus een kleine bijdrage tot de bloei van het cul turele leven, ook hier ter plaatse. Veray, december 1956. De burgemeester van Venray, Mr. A.H.M. JANSSEN Middenstandsvergadering A.s. maandag 17 dec., 's avonds om 8 uur zal de Venrayse midden stand, in hotel ,.de Zwaan" een vergadering houden, waarin het al gemeen ouderdomspensioen zal be sproken worden. Priesterjubilea In het bisdom Roermond herdenkt o.a. de H.E.H. Ir. J.H. Bemelmans, pastoor-deken, op 24 maart a.s. zijn 40-jarig priester-jubileum. Op diezelfde dag herdenkt ook pastoor G.H. Vorstermans uit Leu nen, zijn 40-jarig priester zijn. Op 12 maart a.s. zullen pastoor J.H.A. Janssen uit Eckelrade en pastoor Vercoulen uit Merselo, hun 25-jarig priesterjubileum vieren. Bekendmaking openstelling gemeente-bureaux Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter algemene ken nis, dat de gemeente-secretarie en de kantoren van de gemeente ontvanger, van gemeentewerken en van het woningbedrijf op maandag 24 december en maandag 31 dec. a.s. de gehele dag gesloten zijn, m.d.v. dat aangiften voor de bur gerlijken stand op beide dagen ge daan kunnen worden des voormid dags tussen 10 en 11 uur, gedurende welke tijd ook het bureau van de vleeskeuringsdienst geopend zal zijn doch uitsluitend voor het doen van aangiften van noodslachtingen. Venray, 5 december 1956. O. en O. De thriller „spel met het nood lot", welke O. en O. door de speel- groep Limburg, jl. dinsdag liet op voeren, behandelde een heden ten dage benauwend probleem, nl. dat der onspoorde oudere jeugd. Hoewel in het stuk als zodanig zeer spannende momenten waren, zodat de hele zaal de adem inhield, en het individuele spel van enkele spelers zeer te roemen was, kon het geheel toch maar moeilijk over tuigen. En kon men het stuk meer waarderen als detective-storij met een echte moord, dan als het tot leven brengen van een ernstig pro bleem. De detective-storij is daardoor door menigeen terecht met span ning gevolgd, de probleem-stelling is echter ternauwernood aan bod gekomen. Daarin is dit stuk tekort ge schoten. Gevonden voorwerpen vulpen, P. Rutten, Oostrum D 41a; bruine nertz, v. SoestKruitweg 2b; kinderfiets, CoenenHoutakkers, Hofstraat; koortstermometer, A. Jansen, Veulen H 27c; muntbiljet, H. Poels, Kruisstraat 28; dames vulpen, Wed. Clephas, Overl.weg 15; parapluie huls Politiebureau; bruine herenportemonnaie met inhoud, P. Schellen Henseniusstraat. Missionaris op vakantie Donderdag arriveerde in de haven van Le Havre, pater Conradus Goumans O.F.M., die uit Brazilië naar Nederland is gekomen, om in zijn geboorteplaats Venray, een welverdiende vacantie door te brengen. Donderdagavond laat, arri veerde hij in het ouderlijk huis aan de Akkerweg alhier. PATRONAAT Ontspanningsavond Zondag a.s. 16 december is er weer een ontspanningsavond. Aan vang 5 uur, dus niet om 7.30 uur. Eventuele achterstallige contributie meebrengen. Ouders, mogen wij U er nog eens aan herinneren, dat de ouderen 'szaterdags om 9.30 het patronaat verlaten en de jongeren 's zondags om 6.55 uur. Schaaknieuws De schaakvereniging Venray speel de tegen de schaakclub Gennep. Dat er heftig gestreden werd blijkt wel uit de uitslag 4V, Venray 27i Gennep. Drie partijen worden nog gearbritreerd; men vertrouwt, dat daaruit nog wel één hele of twee halve punten komen, zodat op winst wordt gerekend. De drie hoogste borden wonnen hun partij, terwijl wij met twee in vallers moesten spelen. Inspectie N.R.S. Op de laatst gehouden herfst- inspectie door het Nederlands Rund vee Stamboek, werden in de onder- vermelde fokverenigingen de daarbij vermelde aantallen dieren inge schreven: Venray-Heide- Leunen-Veulen: 6 K.S. 20 S. 15 R. Ysselsteyn: 10 S. 7 R. Oostrum: 1 K.S. 5 S. 6 R. Geijsteren: 2 K.S. 1 S. Wanssum- Blitterswijk: 12 S. 4 R. Merselo: 2 K.S. 13 S. 4 R. Smakt: 2 S. IR. Oirlo-Castenray: 1 KS. 19 S. 14 R. Voorts werden nog voorlopig in geschreven de stieren: Paul; V. Mia's Paul; van P. Hendriks, Geijs teren, met b; Marie's Roland; V. Leid a 11's Roland; van G. Rutten, Wanssum, met b-. Stevige boetes voor zondagsrijders Boeten, variërend van vijf tot tweehonderd gulden, legde de economische politierechter een twaalftal overtreders van het zon dagsrijverbod op. De arts H. G. L. uit Heerlen werd tot tweehonderd gulden boete veroordeeld. Hij werd bekeurd bij de Duitse grens bij Kerkradè terwijl hij in zijn auto zijn echtgenote en twee vrienden vervoerde die hij naar Aken wilde rijden, alvorens in de buurt van Sittard een controle voor het ziekenhuis te verrichten. Vijfde trein vertrok uit Wenen Ruim 500 Hongaren arriveerden gisteren in Nederland. Auto in de Waal gereden. Donderdagavond is te Ochten een auto, die op de veerpont wilde rijden in de Waal gereden. Een van de 5 inzittenden kon zich zwem mende redden. Drie personen ver dronken, nl. G. Verbruggen en A. Seroen uit Mill en A. Speelman uit Zeeland. Gered zijn Thijssen uit Haps en J. Reijnen uit Mill. Geen na-toeslag op melk. De regering heeft het voorstel van het Landbouwschap, om de veehouders een na-toeslag van één cent te geven op elke kg. melk, die in het afgelopen „melkprijsjaar" (november 1955november 1956) is geproduceerd, afgewezen. Tien jaar geëist tegen „zwarte ruiter" Tien jaar gevanisstraf met af trek en ter beschikkingstelling van de regering eiste de officier van justitie bij de rechtbank te 's-Her- togenbosch tegen de 31-jarige koop man H. G. uit Mierlo, die in heel Brabant bekendheid heeft verwor ven als „de zwarte ruiter". Hij stond terecht wegens een lange reeks van diefstallen en enkele geweldplegingen, maar het ernstigste misdrijf, dat hem was ten laste gelegd, was de roofover val in november 1954 op het post kantoor te Ravenstein, waarbij de kantoorhouder, de heer J. v. Dieten was neergeschoten, terwijl hij in verband met deze laatste zaak mede werd verdacht van diefstal vaneen doktersauto te Nijmegen. Met deze wagen was de dader namelijk naar Ravenstein gekomen. Om de politie weg te lokken had de dader vóór de overval in het nabije Neerlangel brand gesticht. Botersmokkel-komplot opgerold in Brabant De douane-recherche uit Rotter dam, heeft in nauwe samenwerking met de centrale velddienst van de douane uit Eindhoven en Tilburg, een van de grootste na-oorlogse botersmokkelkomplotten met ge pantserde wagens opgerold. Elf handlangers van een Neder lands-Belgische combinatie, waar van nog vier kopstukken in arrest zijn, werden de afgelopen weken bij de kraag gepakt. De zuivelhandelaar G. van der W. uit Bunnik, enkele pantserchauf feurs uit IJsselstein en twee in woners Van R. uit Hapert, speelden in de bende een hoofdrol. De smokkelaars beschikten over zes boerderijen in Oirschot, Hapert, Gilze en Veldhoven voor de opslag van de smokkelwaar. Sociale uitkeringen omhoog met tien percent De Tweede Kamer is donderdag akkoord gegaan met een tienper- cents-verhoging van de sociale uit keringen, die moesten worden aangepast bij de gestegen lonen. De ongevalsuitkering en de invali- diteitsrente worden met terug werkende kracht tot 1 september jongstleden verhoogd, de kinder bijslagen met terugwerkende kracht tot 1 oktober. De nooduitkering voor ouden van dagen, die over enkele weken vervalt, wordt niet meer gewijzigd maar de noodwet trekkers krijgen een halve maand ex,tra. De gehele Kamer klaagde over hot feit, dat de ouden van dagen niet een hele maand krijgen, zoals de Stichting van de Arbeid heeft geadviseerd. Staatssecrefaris Van Rhijn wees met een bezorgd ge zicht op de toestand van 'srijks schatkist. „Waarom moeten nu juist de minst draagkrachtigen de eersten zijn, die van de beperkingen het slachtoffer worden?" mopper den de heren Van der Ploeg (ka tholiek) en Van den Born (socialist) De afgevaardigden vochten tegen de bierkaai. De staatssecretaris be vestigde, dat een voorstel om de ouden van dagen toch een uitkering van een volle maand te geven voor de; regering onaanvaardbaardbaar zou zijn, hetgeen zou inhouden, dat ook de nu voorgestelde verbeterin- gen niet zouden doorgaan, wanneer de" Kamer volhield. Ïlen communistisch voorstel om h tegen de regering in te gaan werd dan ook verworpen, met al léén de stemmen van de commu nisten voor. De liberalen stemden tegen de verhoging van de kinderbijslagen. De liberale mevrouw Stoffels zei, dat hoge kinderbijslagen (in totaal miljoen meer) in strijd zijn met kan niet de bedoeling zijn, meende zij, de kinderbijslagen voortdurend met het loonpeil te laten stijgen. Als dat niet zou gebeuren, ant woordden de heer Van der Ploeg en de staatssecretaris, dan zouden de grote gezinnen bij stijgende wel vaart snel achterop raken. Longontsteking verliest terrein In slechts vijftien jaar is de sterfte aan longontsteking in Ne derland afgenomen met 64 pet voor mannen en 60 pet voor vrouwen. Dit blijkt uit een statistisch rap port van de Wereldgezondheids organisatie. Eenzelfde ontwikkeling heeft zich zij het in mindere mate dan in Nederland in vele andere landen van de wereld voorgedaan. De Wereldgezondheidsorganisatie schrijft dit toe aan de uitvinding van penicilline en andere antibiotica en aan het op ruime schaal beschik baar komen van deze middelen. Ondanks deze snelle vooruigang behoort de longontsteking toch nog altijd tot de voornaamste tien doods oorzaken in de wereld en zelfs tot de voornaamste drie doodsoorzaken bij kinderen beneden de leeftijd van één jaar. Ontginningsbedrijf gemeente Horst De gemeente Horst heef t het plan een afzonderlijke gemeentelijke dienst op te richten voor verpach- tings- en ontginningszaken. Door de overeenkomst met de N.V. Mij v. d. Griendts Landexploi- tatie, waarbij Horst de beschikking zal krijgen over ongeveer 350 ha woeste grond en ongeveer 150 ha primitief ontgonnen grond, wordt de oprichting van een vepachtings- en ontginningsbedrijf wenselijk. Deze dienst zal dan zo spoedig mogelijk de ontginning van de woeste grond onder Griendtsveen en de 200 ha woeste grond uit de Dorperpeel ter hand nemen, alsook de verschillende herontginningen. Bovendien zullen geleidelijk on geveer 1200 ha op lange termijn verpachte gronden ter beschikking van de gemeente komen. Inlevering loonlijsten en zegelbladen in begin 1957 De werkgevers in de land- en tuinbouw worden er aan herinnerd, dat in de eerste weken van 1957 door de districtsagenten weer de gebruikelijke zittingen worden ge houdenvoor het in ontvangst nemen van: a. de verzamelloonstaat 1956: b. de zegelbladen met pensioenzegels voor het Bedrijfspensioenfonds voor de Landbouw over het 4e kwartaal 1956; c. de schutbladen van de boekjes ziekenfondscoupons. Ten einde de zware taak, waar voor de uitvoeringsorganen in het begin van het nieuwe jaar steeds gesteld zijn, zoveel mogelijk te ver lichten, wordt, de werkgevers drin gend verzocht bovengenoemde be scheiden op de zitting, waarvoor zij een oproep ontvangen, in te leveren en deze bescheiden tijdig van tevoren gereed te maken. van 7 t/m 13 december 1956 GEBOREN: Janssen Arnoldus, Burg. vd. Loostr. van Meijel Henricus, Merselo M 50a Aben Joseph, Oostrum C 53 v. Cuijck Gertruda, Burg. vd. Loostr. Pubben Petrus, Vredepeel kavel 28 Kuijpers Antonius, Castenray G 10 Linskens Jan, Oirlo E 15a v. Oijen Gerdina, Stationsweg C 4b Pingen Martina, Castenray G 4d OVERLEDEN: Geurts Johanna, echtg. v. Nelissen G. H., 72 jr, Oirlo E 20. Sillekens Maria, wed. v. Hoede- maekers P., 83 jr, Leeuwstraat 1. Smits Wilhelmina, 3 maanden, Overbroek H 9. de Lauw Elisabeth, echtg. van Reintjes J., 62 jr, Overbroek H 13a. ONDERTROUWD Cornelissen Albertus W., 28 jr, verpleger, Stationsweg 32 en van Waayenburg Petronella H., 25 jr, Wilhelminastraat 18. De Heer en Mevrouw KREMERDUYN STEE zeggen, mede namens wederzijdse familie, hartelijk dank voor de be langstelling bij hun huwelijk on dervonden. Venray, Patersstraat 19. Onderlinge VENRAY Premiebetaling zondag 16 december vm. van 10 12 uur ten huize van de secretaris voor beide verzekeringen, voor Dorp, Veltum, Lull en Brukske, Premie resp. 1 en 1.5 pet. Voordelig te koop 2 pits gascomfoor (mijnjas) huiskamer plafond lampekap Heden overleed vrij plotseling, na een kortstondige ziekte, voor zien van de laatste EÈH. Sacra menten, in het St. Elisabeth- ziekenhuis te Venray, onze lieve echtgenote, moeder, behuwd- en grootmoeder, zuster en tante echtgenote van Jan Reintjes in de ouderdom van 62 jaar. Wij bevelen de ziel van de dier bare overledene in uw godvruch tige gebeden aan. Leunen: J. Reintjes Leunen: J. Reintjes M. P. Reintjes-van Loon en kinderen Venray: M. Broeren-Reintjes M. Broeren en kinderen Leunen: Lambert en verloofde Truus Piet en verloofde Leo Martien Joos en verloofdf Maria Louis Familie de Lauw Familie Reintjes Leunen, 12 dec. 1955 Overbroek H 3a De plechtige lijkdienst gevolgd door de begrafenis, zal plaats hebben op zaterdag 15 december om 10 uur, in de parochiekerk van de H. Catharina te Leunen. Tot onze diepe droefheid over leed heden in haar 84e levens jaar, voorzien van de H. Sacra menten der Stervenden, onze inniggeliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Maria Anna Gertrudis Hubertina Sillekens weduwe van Petrus Ant. Maria Hoedemaekers Wij bevelen de ziel van de dier bare overledene in uwe god vruchtige gebeden aan. St. Oedenrode: H.A.M. Versantvoort Hoedemaekers A. Versantvoort en Henk Venray: M.F.H. Hoedemaekess J. Hoedemaekers-Nass en kinderen Amsterdam: M.J.H. Jaspars- Hoedemaekers W. Jaspars en kinderen Venray: Ch. Th. P. Hoedemaekers St. Oedenrode: J.A.G. v.d. Zanden- Hoedemaekers L. v.d. Zanden en kinderen Venray: P.M.H. Hoedemaekers P. Hoedemaekers-Pijls en kinderen Venray, 9 december 1956. De plechtige lijkdienst, gevolgd door de begrafenis, heeft plaats gehad woensdag 12 dec. 10 uur in de Rectoraatskerk O.L.Vrouw van Zeven Smarten te Venray. Allen die nog iets te vorderen hebben van de leerlingen van het Gymnasium I.C., gelieven hun re keningen in te dienen vóór of op 17 dec. a.s. PATER ECONOOM Kath. afd. Venray Bonnenverzilvering Voor de a.s. Feestdagen bestaat op woensdag 19 december gelegen- h eid vacantiebonnen te verzilveren. Bouwvakarbeiders kunnen 48 ze gels en schilders 9 weekzegels ver zilveren. Men kan terecht van 9.30 tot 12 uur, 1 tot 6 uur en 7—8 uur Beek- weg 6c. Het Bestuur Hierbij betuig ik mijn dank aan B.B. leden, Brandweer Venray en allen die hebben geholpen met het bestrijden van de brand in mijn v/erkplaats. Oostrum Voor de talrijke blijken van be langstelling welke wij bij ons hu welijk mochten ontvangen, zeggen wij, ook namens wederzijdse fa milie, hartelijk dank. G. Pelzer G. Pelzer-Kusters Venray, Langstraat 53 rerrrfe^eringTagSde kastje voor inbouw-pick-up beperking van het verbruik. Het Grotestraat 28 Zondag 16 december met de windbuks in de café's P. Janssen de Burggraaf en P. Schel len, ten bate van de Handboog- schutterij St. Oda. Het Bestuur De beste me en alle in Hofstraat Julianasingel 2 Te koop voor de K prima vette ka P. Jacobs, Halfweg TE KOOP z.g.a.n. lange I M. Jacobs, Station Oostrum. Hartelijk dank aan O.L. Vrouw voor bed, door het houden der 3 Weesgegroeten, TE KOOP toom bigi J. Droesen, Heide. GEVRAAGD Goed loon. Adres bureau van d GEVRAAGD zelfstandig" in de huishouding oi per 1 jan. T oon f 75 Arkstraat 5, Venra vanaf 5( Zelf uitzoe H. PHILIPSEN, Venray sew Kuikeniokkers wij hebben de be ming voor uw ki Geen omkijken r komen - ti^veili^Ü J. Coerien-Hc Gekookte ham - 100 gram 55: Zult Vrijdag en Zi Braadworst reeds van. alleen eerste kl Hofstraat 62a VENR Circulaires, Mu Bestekken, Voc Staatwerk g Feestboekjes gi Lichtdruk-Ster G. M. H. I Schoolsti In 't middaguur Burg. vd Loostraa Uitslag Kanarieverenig. 3487, 3417, 1205, 2513, 265, 2300, 2405, 1482, 576. Prijzen kunnen w bij Slagerij Poels Niet voor die dt prijzen vervallen a. A.s. donderdag 7 tot 9 uur 's avoi bonnen i voor de Kerstverzi bedrag van f 40.— Maasheseweg 9#

Peel en Maas | 1956 | | pagina 2