Meisjeskom bij ons! lichtleuk en zindelijk werk „C amfH> t APPELS Appels 4jd Wlacenhuió Mirlon Een keerde niet terug Het verboden lied TERESA Zijn Tweede Jeugd t LENI R0SNER dansen te Deurne Cross-Counfry te Oirlo 101IIIJF ODER IUIA0LF Don Carlos EBBERINK Plastic Slagerij J. CÖMDERS Dry Cleaning poppen- reclame LUXOR -THEATER De nieuwe Agenda's 1957 zijn «i Venrayse Slagers Speculaas Taai-Taai Banketstaaf Voor de slachttijd Bazar P. HENDRIX L.J. VAN HAREN VENRAY EXTRA BULLETIN! Oproep Biddag voor Oost-Earopa en de wereldvrede Burgerlijke Stand Venray LISSEN Paardenverzekering 3 ha. jonge aanpl. asperges Tochtband Schutterij St. Anna Een goed korset winkeljuffrouw bromfietsmonteur nette dienstbode KORSET MODERNE BRILLEN actieve betrouwbare personen handschoenen Petroleumkachels HAARDEN Handschoenen extra consumptie aardappelen sokkengaren De tijd voor is er weer Let op de extra aanbiedingen in de „Kroonheraut" inmaakglazen 1 It. 1.5 It. 2 It. DRUKKERIJ FIRMA YAH DEH MUNCKHOF De Toneelclub van de K.A.B. HET NEDERLANDSCHE R00DE KRUIS Kóninq lintei loert op uw auto 5° vorst was 't begin -permanent anti-vries AUTOMOBIELBEDRIJF i.i mi ill j k vooit vKiiniviWi wijckceve'v I Ui* licklt'iunicnilr flliu i (iii* lü.ir narb /.wfiir) Het drama dat begint in he» jaar 1900 en eindigt in de bunker van Hitler 19^5' onde geheime opnaman. walk* 10 iaar larrg verboden i geweeitl 4- Ht\t en teteuilie enlAauliaJt Roosevelt, Churchill, Duitse Keizer, de Tsaar van Rusland, Stalin, Hindenburg, Eisen houwer. OPKOMST en ONDER GANG v. NAZI-DUISTLAND Het privé-leven van Hitier eiTEva Braun op Berchtesgaden De ini'cilojcnlii/r humbiirrli-mcntrn 1Var>rhiiu, Itolfcrdnni, Landen He gcrdlTinrvrdc overval «Ier Jii|mnmT» op Pearl Harbour. I)i- niersute vun Stnlingrud on ilo rhnolivrhc Iopii^IooIiI uil liutdand. 0a laatste aanslag op Hitler. Het gra» van hitler en Eva Bra-jn Proces Nourenberg I TOEGANG I ITMI t III.M» 18 JAAII I Nog n 9n Amtüla de lenlaUe uiut kt Hitier en-Eva Braun, Goebbels, Gör Himmler, Donit Julius Streicher, Ribbenti Seys Inquait, Keitel, Musso OPNAMEN UIT DE GEHEIME ARCHIEVEN BEKENDMAKING Verplichte inenting tegen pokken Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, dat op Donderdag 8 november a.s. des namiddags 2 uur in het consultatiebureau Merseloseweg la, alhier, gelegenheid zal worden ge geven tot kosteloze inenting tegen de pokken voor de kinderen wo nende in de kom der gemeente, op 15 november a.s. des namiddags 2 uur voor de kinderen wonende in de kerkdorpen der gemeente en op 14 november a.s. voor de kinderen van Ysselsteyn, in de school aldaar Men wordt verzocht stipt op tijd aanwezig te zijn. Inentingskaar ten, waarop de te enten personen staan vermeld moeten worden meege bracht. Om het verloop der inenting te laten onderzoeken en daarna te ont vangen het bewijs, dat de inenting met goed gevolg heeft plaats ge had, moeten de kinderen, die op 8 november geënt zijn, terugkomen op Donderdag 22 november a.s., die op 15 november geënt zijn, terug komen op Donderdag 29 november a.s. en die op 14 november geënt zijn op 28 november a.s., op dezelf de plaats en hetzelfde uur als boven aangegeven. Volgens de inentingswet moeten de kinderen, voordat zij de leeftijd van een jaar bereikt hebben, wor den geënt. De kinderen moeten op de dag der enting 3 maanden oud zijn en gezond. Venray. 31 oktober 1956. DRANKWET Burgemeester en wethouders van Venray, brengen ter voldoening aan het bepaalde in artikel 16, le lid der Drankwet (S 1931 no. 476) ter openbare kennis, dat op 19 oktober 1956 is ingekomen een verzoek van Hendrikus Antonius Hubertus Ron gen, winkelier, wonende te Venray- Oirlo E 25, om een vergunning voor de verkoop van sterke drank in het klein, uitsluitend voor ge bruik ter plaatse voor welke de vergunning geldt, voor de zaal, ter grootte van 78.10 m2 van het per ceel Leunen K 21. Binnen twee weken na de dag tekening van deze bekendmaking, kan eenieder tegen het verlenen der vergunning schriftelijke bezwa ren bij burgemeester en wethou ders inbrengen. Venray. 24 oktober 1956. Gevonden voorwerpen: Gereedschapsleutel, politiebureau vulpen, A. Wismans, Landweerd- weg 1; grijze dameswanten, Jennis- kens, Lar.geweg 17; bruine heren- portemonnaie, v.d. Heuvel, St. Oda- straat 2; gekl. vulpen, Hendriks, Grotestraat 5; wit geborduurd kinderwantje, politiebureau; leren gordelriem, L. Jansen, Stationsweg C 6; rozenkrans in etui, Kempweg 19 De kinderverlamming De Staatscourant bevat een op gave van het aantal gevallen van besmettelijke ziekten over de week van 14 tot en met 20 oktober. Daaruit blijkt, dat in dat tijdvak o.a. zijn aangegeven 79 gevallen van kinderverlamming met verlam mingsverschijnselen, 20 gevallen zonder verlammingsverschijnselen en twaalf gevallen zonder nadere aanduiding. Van de gevallenmet verlammings verschijnselen zijn er 11 aangegeven in Limburg, waarvan een in Venray. Van de 20 zonder verlammingsver schijnselen zijn er van aangegeven in Limburg, nl. tien in Kerkrade en telkens een in Beegden, Brunssum en Heerlen. Sociaal Caritatief Centrum te Venray Het Dekenaal Sociaal Caritatief Centrum organiseert ook de ko mende winter een serie oriëntatie avonden in het kader van een win- terprogramma. Deze avonden be doelen inderdaad te zijn oriëntatie op het naar breedte en diepte zeer uitgebreid terrein van het maat schappelijk en sociaal caritatief werk. De snelle ontwikkeling in de maatschappelijke structuur maakt een even snelle ontwikkeling nood zakelijk in de vormen en werkwijzen in het maatschappelijk werk. Daarom is een bezinning op en een verkenning van de bestaande mogelijkheden binnen het huidige sociaal caritatief werk zeker niet niet overbodig. Ten grondslag aan deze veelheid van aktiviteiten dient een gemeen schappelijk fundament te liggen, dat zowel leiddraad als oorsprong is. Weloverwogen dient aan alle oriëntatie op dit terrein 'n poging tot bewustwording van dit funda ment vooraf te gaan. Om hieraan uitvoering te geven is de keuze gevallen op Pater dr. Gerats m.s.c., die in deze onze ge dachten deskundig kan leiden. Hij zal ons binnenvoeren in de beslis sende vraag: „Heeft 't christendom nog kans in deze tijd?" Met deze inleiding zal Pater Ge- rats de cyclus van hetwinterpro- gramma openen op dinsdag 6 nov. om 8 uur in de Burggraaf. Het zou te wensen zijn, dat allen, die op enigerlei wijze zich verbonden weten aan het maatschappelijk of sociaal caritatief werk deze avonden zullen bezoeken. Daarnaast zijn alle geïnteresseer den van harte welkom. Bode Kruis-actie Vrijdagavond zal het Nederlandse Rode Kruis een filmavond houden in het Luxor Theater te Venray. Vertoond wordt de film Leni Ros- ner, welke de geschiedenis van deze vrouw verteld temidden van de ellende en misere in de concentra tiekampen. Venrays Mannenkoor zingt j.l. Zaterdag gaf het Venrays Mannenkoor in het ziekenhuis alhier een concert, waarin zij een aantal nummers ten gehore brachten. Dit was wel een van de beste uitvoeringen, die wij de laatste jaren van dit koor hebben gehoord en zieken en verplegend personeel waren dan ook zeer tevreden over het gebodene. Op 18 januari a.s. zal Venrays mannenkoor een radio-uitzending verzorgen voor Radio Zuid, waar voor in December a.s. de opnamen gemaakt zullen worden. Tweede K.A.V.-avond. Donderdag 23 okt. hield de K.A.V. afd. Venray haar tweede avond van het winterprogramma in de zaal van de Burggraaf. Als spreker trad op Dr. Baal, kinderarts. Ruim 100 leden waren aanwezig. Nadat de voorzits'ter, mej. Arts, de vergadering geopend had en enkele mededelingen had gedaan, hield de spreker van deze avond een mooie, leerzame inlei ding over de voeding en opvoeding der kinderen. Na deze spreekbeurt kwamen de tongen der moeders los, zodat spr. zeer veel vragen te beantwoorden kreeg, die ook allen tot grote te vredenheid bescheid kregen. Een dankbaar en hartelijk applaus was de beloning voor de spreker. Hierna kreeg de afgevaardigde van de K.A.B., de heer W. Peeters, het woord. Hij prees de grote op komst en spoorde de dames aan ook de mannen trouw naar de ver gaderingen of ontwikkelingsavon den te zenden. Hij sprak over de reisvereniging en over de in op richting zijnde jeugd-reisvereniging. Ook deze spreker kreeg een dankbaar applaus. PATRONAAT Ontspanningsavond Morgen zondag is er voor de leden van het patronaat wederom een ontspanningsavond. Deze be gint om half zeven. Denkt aan de contributie, ook de achterstallige Rijkspostspaarbank Aan het postkantoor Venray en de daaronder ressorterende post- inrlchtingen werd gedurende de maand October ingelegd f 111.242.76 en terugbetaald f 74.056.30. Aantal geopende rekeningen: 90 Contributie van St Petrus Liefdewerk verhoogd De zelatricen van de Parochiekerk worden verzocht de contributie van het Sint-Petrus Liefdewerk deze weken op te halen. Dat de contri butie van 50 cent is gebracht op één gulden per jaar, zal, hopen we geen bezwaar zijn voor de leden, die begrijpen hoe groot de nood in de Missielanden is en hoe het zo hard nodig is, dat steeds meer jongens uit de missielanden zelf priester gaan worden, wil de Kerk er stevig gevestigd zijn. Maar daar is veel geld nodig voor de opleiding van die inheemse priesterstudenten. We hopen dat de zelatricen ook veel nieuwe leden zullen aanwerven, Dienstplichtigen-retraite Van 2225 November wordt in Venlo een speciale dienstplichtigen retraite gegeven, voor hen die bin nenkort in militaire dienst moeten gaan. Men geve zich zo spoedig mogelijk op bij de Parochiegeeste lijkheid of bij Pater Domitius. Pa- tersklooster. Ook voor de meisjes v. Venray Voor de meisjes van Venray wordt een retraite gegeven van 21 24 november in Roermond. Inlichtin gen bij de parochiegeestelijkheid, bij Pater Domitius Patersklooster en ook bij mej. Olga Pijls Grotestr. om kennis te nemen van de „Ecclesia-groepen" 6 November, Dinsdagavond om 8 uur, zullen de diocesane leiders van de „Ecclesia-groepen" in Lim burg, in het zaaltje bij H. Swag- hoven, Maasheseweg 15, een uit eenzetting geven van het doel en de werkwijze van de Ecclesia- groepen, zoals die op veel plaatsen over heel Nederland al zijn op gericht. Ook in Venray zullen dan zulke gespreksgroepen worden opgericht, onze Z.E. Heer Deken, heeft deze oprichting van harte aanbe volen, omdat hij meent daardoor te voldoen aan de behoefte van veel mensen om over godsdienstige vraagstukken of over gezins- en opvoedingsproblemen met anderen van gedachten te wisselen. Jongeren zowel als wat ouderen kunnen zich bij deze gespreks groepen aansluiten; er kunnen zich groepen vormen van uitsluitend echtparen zowel als groepen van gehuwden en ongehuwden. Het is begrijpelijk, dat veel men sen erg onwennig staan tegenover deze nieuwe beweging. Natuurlijk willen meerderen eerst wel eens precies uiteengezet krijgen hoe die Ecclesia-groepen nu eigenlijk wer ken. Die kunnen dan nu Dinsdag avond om 8 uur eens komen kennis nemen van de Ecclesia-beweging, zoals die op veel andere plaatsen met succes op gang is gebracht. Als men dan op die avond pre cies het naadje van de kous te weten is gekomen, is men nog vrij zich wel of niet bij een bepaalde groep aan te sluiten. Men bindt zich dus niet, als men Dinsdagavond komt. LEUNEN. Door toneelvereniging „Comedia" is in studie genomen 't toneelspel „Hof Terhove" en zal worden opgevoerd op 18 en 19 nov. a.s. ten bate van fanfare „Sint Catharina". 40-jarig huwelijksfeest Donderdag 8 nov. a.s. zal het echtpaar Th. Wintels-Verbeek zijn 40-jarig huwelijksfeest vieren. Dit zal in intieme kring te Roermond gebeuren. Ongetwijfeld zal wethouder Win- tels die dag ook uit Venray vele felicitaties in ontvangst mogen nemen. Rectorsfeest Het rectorsfeest van het gym nasium I.C. zal dit jaar gehouden worden op zaterdag 3 en zondag 4 november a.s. in totaal zullen ruim 500 gasten uit alle delen van ons land dit feest mee komen vieren. Daar de Venrayse hotels alle gasten, niet kunnen bergen is een beroep gedaan op de particulieren, Reeds zijn de leerlingen bezig met de voorbereidingen. Meisje door auto aangereden Op de Deurneseweg werd de 19 jarige mej F. te Veltum door een auto aangereden. De bestuurder reed door en liet het meisje langs de weg liggen. Daar op dit uur niemand pas seerde en het slachtoffer niet ver meer van huis was, heeft zij krui pende de woning kunnen bereiken, Een dokter, die geneeskundige hulp bood, heeft het meisje overgebracht naar het ziekenhuis, waar bleek, dat zij het sleutelbeen had gebroken, Demonstraties A.s. dinsdag 6 nov. zal de voor lichtingsdienst, in samenwerking met het Instituut voor Landtech- niek en Rationalisatie te Wage- ningen, een demonstratie geven van het werk van een stopppelknollen- plukmachine. Een en ander zal gebeuren op een perceel van de heer L v. Osch Weverslo, gelegen aan deDeurnese- weg. De demonstratie zal plaats hebben van 24 uur in de namid dag. Op de Deurneseweg zullen pijlen de te volgen weg duidelijk aangeven. Verdronken land in de Venrayse Peel Door de te hoge waterstand zijn in Peel plan-zuid vele hectaren grond verdronken. De aardappeloogst op deze gronden is grotendeels ver loren, wat een strop betekent voor de betreffende landbouwers. Weer stropers gepakt Voor de derde maal heeft de rijkspolitie in samenwerking met de jachtopzieners de hand gelegd op stropers in de Peel. Tegen een tweetal, de gebr. H., werd proces verbaal opgemaakt. Keieschietersbal De lie van de 11e nadert en dat wil zoveel zeggen dat de Vastel- aovendklup naar buiten treedt met haar voorbereiding voor de Vastel- aovond 1957. Dat duurt intussen nog wel even, maar op de lie van de 11e begin nen we dan maar vast met het tra ditionele keieschietersbal in zaal Wilhelmina. Gezien de prettige sfeer en de plezierige entourage van een en ander zal het er die avond weer druk zijn. Toneelspelers bijeen te Castenray. In Castenray werd Zondag de jaarlijkse St. Genesius-toneeldag gehouden, waarop alle leden van het W.K.A. aanwezig waren. De leider van het Vlaams Toneel de heer Brugman hield een inlei ding over de onmisbaarheid van het amateurtoneel. Op deze vergadering werd mede gedeeld, dat ook dit jaar weer zg. weekeind-regie-cursussen gegeven zullen worden, welke op 8 en 9 december a.s. beginnen en onder leiding staan van de heer Brug man. Middenstandsvereniging te Oostrum opgericht. In Oostrum hebben een twintig tal middenstanders een eigen af deling opgericht van de R.K. Mid denstand. Textiel blijft vrij van omzetbelasting De omzetbelasting op textiel, welke per 1 Jan. a.s. wederom zou worden geheven, is definitief afge schaft. Daar tegenover staat, dat de subsidie op melk en suiker vrij wel zeker zal worden ongedaan ge maakt. Dat betekent, dat deze ar tikelen duurder gaan worden, n.l. melk ongeveer 3,5 ct per liter en suiker ongeveer 6 ct per kg. Ook gedistilleerd en benzine gaan een accijnsverhoging tegemoet. WONINGHUREN Nog belangrijker zijn de huur subsidies, aldus de minister. Een verhoging van de huren van voor oorlogse woningen is nuttig voor de verhoudingen op de woning markt. Zij zal bovendien het budget van de overheid, welke een groot aan tal voor-oorlogse woningen exploi teert of subsideert, verbeteren. Een stijging in 1957 van de huren van voor-oorlogse woningen met 25 pet zal er voorts toe bijdragen, dat voor nieuwe te bouwen wo- bingen het subsidie per woning niet behoeft te worden verhoogd. De datum, waarop de huurver hoging zal ingaan, is nog niet be kend. Wel zal dit zo spoedig mo gelijk gebeuren. S.V.V.-nieuws De afgelopen Zondag heeft weder om niet veel winst opgeleverd voor SVV. Het eerste kon zich tegen het toch lang niet sterke Boxmeer ter nauwernood staande houden. Met een 11 gelijkspel moest men ge noegen nemen, terwijl Boxmeer bovendien nog protest heeft aan getekend. Het tweede moest in Horst 2 met 21 zijn meerdere erkennen en het derde ging roemloos onder tegen Arcen. Het is dat de benjamins de eer weer hoog hielden door Grubben vorst te verslaan, maar dat is dan ook het enigste winstpunt. Zij mo gen dat Zondag weer proberen tegen Sevenum, terwijl het 3e elf tal de 3e ronde van de bekerwed strijden gaat spelen in Oostrum. De rest is vrij in verband met de interland tegen Denemarken. P.D.V. de Zwaluw Heden zaterdagavond wederom vergadering waarop o.a. de ringen besteld moeten worden. Deze moeten contant betaald worden. Ook zij die derby-ringen wensen moeten dit nu opgeven. Er wordt voor het laatst prijsgeld uitbetaald, wie niet komt krijgt niets meer en vervalt het geld aan de kas. We verwachten allen. SCHAAK-NIEUWS Zoals we vorige week voorspel den, was de zondag jl. gehouden schaakwedstrijd van Venray I tegen de Weerter Schaakclub 'n bijzonder spannende strijd, waarvan het resultaat 55 wel een bewijs mag zijn. Niet minder dan 6 partijen werden remise, twee door ons ge wonnen en twee verloren. De bisschoppen roepen alle ge lovigen op, om aanstaande zondag 4 november te maken tot een dag van gebed voor de volkeren van Oost-Europa en voor de wereld vrede. Zij stellen daarom voor, dat in alle kerken en kapellen bede stonden worden gehouden en staan toe, dat gedurende enkele uren het Allerheiligste ter aanbidding zal zijh uitgesteld. Zij verzoeken de geestelijkheid hun gelovigen te willen aansporen door vurig gebed Gods zegen te vragen voor alle ver volgden en verdrukten en voor het behoud van de vrede in de wereld. van 26 t/m 31 oct. 1956 GEBOREN: v. Daal Aleida, Deken Thielenstr. 3 Kailey Margrita woonoord Vlakw. Arts Ludovicus, Kerkweg 12 Arts Maria, Klein Oirlo F 34 vd. Munckhof Hendrik, Laagheidseweg A 14 Gerrats Johanna, Henseniusstr. 15 Lamers Christina, Henseniusplein 9 Classens Christina, Ysselsteyn 1119 Cals Carolina, Grotestraat 25 Kengen Gerardus, Maasheseweg 34 Jaspers Antonetta, Puttenweg 27 Siebers Antonetta, Min. Ch. Ruysstraat nw 1 Vermeulen Peter, S makter weg 42 OVERLEDEN: Beurs" eurskens Anna M. C., echtg. van Schell L. C. H. C„ 45 jaar, Paters- straat 24. van Cuijck Wilhelmus F. A. echt genoot van Plutnik R, 62 jr, los- arbeider, Pr. Irenestraat 5. ONDERTROUWD van Stratum Mathijs, 25 jr, radio handelaar te Horst en van Eijk Antonetta, 24 jr, Grotestraat 11 Zondag Hans, 25 jr, controleur ziektewet te Eindhoven enVerheijen Honore, 21 jr, Gasstraat 4a Collaert Ludovicus, 27 jr, bank werker, Overloonseweg 23 en Stoks Maria, 29 jr, Deken Thielenstr. 13 Seijkens Mathijs, 28 jr, constr.- bankwerker te Asten en S winkels Maria, 32 jr, fabrieksarbeidster, Langstraat 72 van Damme Petrus, 27 jr, typo graaf te Arnhem en Janssen Hu- berta, 27 jr, Overloonseweg 10. GETROUWD Broeren Christiaan, 30 jr, landb., Viérlingsbeek en Cornelissen Wil- hejmina, 23 jr, Venray Pelzer Gerardus, 33 jr, keuken knecht en Kusters Allegonda, 28 jr, beiden te Venray Koenen Petrus, 32 jr, schoenm, te jVierlingsbeek en Janssen Louisa, 27- jr, te Venray Wilmsen Heinrich, 23 jr, beton werker en Swaghoven Johanna, 20 jr, beiden te Venray. PAROCHIE CASTENRAY 24e Zondag na Pinksteren, maan de!. buitengew. collecte vd. kerk; 10.u. hoogmis vd. parochie; 3 uur aahbidd. uur v. Hongarije. Maandag 7.30 gez. jd. v. Jacques Rambags. Dinsdag 7.30 3de vd. 6-weken- dienst v. Maria Philipsen-Philipsen. Woensdag, St. Willibrordus, pa troonheilige vd. Ned. Kerkprovincie alg. H. Comm. sectie I H. Fam. afd mannen, 7.30 gez. jd. Piet Thielen. Donderdag 7.80 gez. maandst. v. Peter Janssen. Vrijdag 7.30 gez. jd. Z.E.H. Pas toor Verheggen. Zaterdag 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vr. v. alt. bijst. t.i.v. hen, die hiervoor offerden; 67 biechten, 7 u. lof, rozenhoedje en gebeden d. br.sch. O.L.Vr. v. alt. bijst. A.s. zondag Willibrordus-zondag, 2e collecte vh. binnenl. aspostolaat. Kerkpoets: Jo Cuppen To Gellings ADVERTENTIËN W. H. KREMER dierenarts en M. E. F. DUYNSTEE hebben de eer kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk. De in zegening met plechtige H. Mis zal plaats hebben op donderdag 29 november a.s. Geen ontvangdag. Venray, Patersstraat 19 Heemstede, Kloosterweg 51, Toekomstig adres: Patersstr. 19 Dat kun je vinden in dat aardige gebouwtje aan de Maasheseweg. Je weet wel naast Blitta Stalenramen- fabriek. Véle meisjes werken al in die gezellige, lich te ruimte. Je zult je er ook direct thuisgevoelen. Het werk is licht en afwisselend en het loon is goed. Als je 15 jaar en ouder bent, kun je bij ons terecht. Kom gerust eens praten. Het verplicht je tot niets. Bij vol doende aanmeldingen is gratis vervoer per bus mogelijk. Meisjes vanaf 17 jaar worden in de ge legenheid gesteld om 's Zaterdagsmorgens een cursus aan de Mater Amabilisschool te volgen. Die uren worden dan door be taald en het lesgeld wordt je ook vergoed. V E R P A K K I N G S I N D U S T R I E *7. - v MAASHESEWEG 57 - TEL. 2 57 - 290 Zondag 11 november Operatrein naar de in Munchen-Gladbach Aanmelden bij Reisbureau PEE TERS, Venlo, Kwartelenmarkt 3, Telef. 3136. We zorgen tijdig in Venlo te zijn voor de Venrayse deelnemers. Bij voldoende deelname extra bus van en tot Venray. Te koop plukappelen Jonathan Th. Camps Oostrum tel. 259 Op zaterdag 10 november hopen onze lieve ouders Harry Dechnar Maria Vermeulen hun 25jarig huwelijk te vieren. Dat God hen nog vele jaren mo ge sparen, hopen hun dankbare kinderen. Langstraat 4. Voor de vele blijken van deelne ming bij het overlijden van onze lieve moeder, grootmoeder, zuster, behuwdzuster en tante Maria Mans weduwe van Henricus Maessen zeggen wij hartelijk dank vooral dank aan heren geestelijken, heren doktoren, zusters v. h. ziekenhuis en de buurt. fam. Maessen fam. Mans Ysselsteyn, november 1956. A.s. zondag spelen THE ANIMO'S in Prinsenhof. Aanst. donderdag 8 november bonnen verzilveren voor 1 november bij F. Swinkels, Maasheseweg 9. Onderlinge VENRAY Premiebetaling Zondag 4 november '56 v.m. van 11 tot 12 uur in café G. v. Gassel Veulen. Premie 1 Vermist 4 weibeesten Bij opsporing bericht aan P. Spreeuwenberg, Veulen H 29, Tele foon 928. Wegens omstandigheden onder gunstige voorwaarden te pachten Ev. te koop. Adres bureau dezer. Ts koop NSU 200cc., I.lerenjas, muts bril en handschoenen ook afzonderlijk. Past.Ruttenstr. 3 rubber en rubber met linnen over trokken vindt u bij J. Coenen-Houtackers TE KOOP partij biggen G. H. Direks, Scheide K 106. Te koop 5 beste biggen Buitenweg 3. Te keep JvR zeugen 15 w. dr. H. Philipsen, Putteweg 24, Ysselsteyn TE KOOP drachtige zeugen (keus uit 6) Spierings, Oirlo E 40. Prijsschieten met windbuks zondag 4 november in de café's Bonants, de Engel en Verstraelen. dat tevens uw lichaam de juiste steun geeft, is van zeer veel belang. Zulk een korset is een GEVRAAGD in Textielzaak te Venray, spoedigst, e.t. tijdelijk leeftijd ca. 18 jaar Sollicitaties v-ia Peel en Maas onder nr. 3110. GEVRAAGD van Haren, Solex Service Station GEVRAAGD tegen 1 dec. van Haren, Grotestraat 2. Oo£ de B.H. is een zeer belangrijk onderdeel. Wij hebben voor elk figuur een goed passende B.H. Voor de jonge figuren een pracht collectie voordelige en tevens mooie B.H.,s in verschillende cup-maten. U slaagt zeker naar genoegen bij de gediplomeerde CAMP -ver koopst er Marktstraat 5 Biedt zich aan verstelnaaister Leunseweg 16. Te koop gevraagd drukketel met pomp Jan van de Winkel, Smakt. Te koop Patria motorspuit cap. 25 a 30 liter, 2wielig. Tank- inhoud 400 liter, geheel compleet. Machinefabriek Gebr. Douven nv. Horst, Tel. 04709—451 (na 6 uur 628 of 495. VERHUISD van Hoebertweg 3a naar Molenplein 2 M. Siebers-Wilmsen Erkend opticiën Ziekenfondslev. Te koop partij biggen J. Linders, Deurneseweg 12 TE KOOP jongensjas (16 jr.) en enkele damesmantels alles in prima staat, tegen elk aan nemelijk bod. Adres bureau v.d. bl. Wie nam bij vergissing in de Mon- tesori-school de groene pantoffeltjes mee van COBY Graag terugbe zorging aan het bureau v. d. blad! Te koop Farquer motorspuit cap. 45 liter/min. B S motor, 4- wielig. Tankinhoud 500 liter, ge heel compleet. Machinefabriek Gebr. Douven n.v. Horst, Tel. 04709—451 (na 6 uur 628 of 495). TE KOOP enige zo goed als nieuwe dames- en herenrijwielen en iets beschadigde kindetfijwielen De Rijwielkoning, Patersstraat24 Telefoon 829. Te koop 2 tomen biggen G. Poels, Volen. Te koop toom biggen J. Buyssen, Leunen IC 69. TE KOOP 2 voldragen vaarzen waarbij een volbl. met productie. Jan van de Winkel, Smakt. Te koop fijne hand- en inmaakperen 20 kg voor 1 gld. Kind. W. Baltussen, K 24 Leunen TE KOOP toom biggen en vette haantjes Te koop gevraagd kunstmoederkachel G. Arts, Endïpoel N 20, Merselo Reeds jaren bestaande zaadhan- del biedt aan die veel met mensen in hun omge ving in aanraking komen, een rui me bijverdienste met de verkoop van alle soorten Tuin- Bloem- en Landbouwzaden, Boomkwekerij artikelen, enz. Vraagt uitvoerige inlichtingen aan Postbus 45 te Winschoten. De mooiste sortering voor alle doeleinden Het Warenhuis fa. Th. Pouwels Zn. Hofstraat 10 Julianasingel 2 Vrijdags tot 9 uur geopend. Glacé- Nappa- en Wollen voor dames, backfishes, meisjes, kleuters Import fabrikaten Degelijke afwerking Chique modellen Scherpste prijzen textiel-tricotages-vakkleding naast Raadhuis Hofstraat PALTHE Agentuur Tel. 473 Goedkoop Reukloos In voorraad BES PEX SUPER DEMON SOLAR J. Coenen-Houtackers Te koop 27 biggen, 3 dracht, zeugen en guste koe P. van Schijndel, Veltum L 15. Te koop toom biggen Wed. H. Coppis, Holthees B 152. TE KOOP valappelan 5 ct. per kg Th. Pouwels, Servatiusweg. TE KOOP fornuis in goede staat L. Custers, Boshuizen. in een enorme sortering bij J. Coenen-Houtackers Onze reclame: Droogworst 100 gram 45, 250 gram 110 Zure zult 500 gram 40 Vrijdag en Zaterdag Vers gehakt 500 gram 1.40 beter dan stomen in een week terug EBBERINK Marktstraat 5 voor heren, junioren en jongens Glacé en Nappa, gevoerd met flanel, tricot of lamsbont Speciale bromfietshandschoenen leder gevoerd, gespsluiting. Astrakan met leder handsch. Wollen heren- en jongens handschoenen Wol met nylon handschoenen Beste kwaliteiten Goede pasvormmodellen Scherpste prijzen. textiel-tricotages-bedrijfskleding naast Raadhuis Hofstraat PALTHE Agentuur Tel. 473 Profiteer van onze ook poppenkleedjes, manteltjes enz. Zie etalages. Hofstraat 10 Telefoon 566 Julianasingel 2 Vrijdags tot 9 uur geopend. Verkrijgbaar bij J. Coenen-Houtackers Doe geen aardappelen in kelder of kuil, dan na ze eerst ontsmet te hebben met ASERVO, kiemremmingsmiddel, 1 kg poeder f 1.90 voor 500 kg aardappelen. A.W. Hermans, Leunseweg 5 Tel. 483 Vanaf 1 november geregeld ver krijgbaar Bintje en Yselster van de Hollandse klei. G. CUSTERS, OIRLO Tel. 04787—282 20 x sterker dan gewoon sokkengaren. Alleenverkoop: P. COOPMANS, Langstraat EBBERINK, Marktstraat ZATERDAG, ZONDAG en MAANDAG om 8 uur de spannende kleurenfilm Het noodlot en haat bracht hen samen. Zij droeg een ge weer en wist het te gebruiken. Ze werden door eigen vliegtuigen beschoten. Tussen bomtrechters vond hij haar. Spanning, romantiek, sensatie Reserveert tijdig. 14 jaar ZONDAG 5 uur en DINSDAG 8 uur De vernietiging van Warschau realistisch verfilmd, met een lied als wapen. Tegen humor valt niet te vechten. Machtig goede film. 18 jaar. WOENSDAG en DONDERDAG om 8 uur een grootse speciaal Cyclus-film Een jubileum Metro Goldwyn Mayer film, waarmede pers en publiek zeer waren ingenomen. Pier Angeli behaalde met deze film wereldvermaardheid. Een film die U niet mag missen. 18 jaar. Fa. VAN DEN MUNCKHOF heeft ze.... Reserveer NU de inhoud van uw Succes-Agenda. Wacht hier niet mee tot December, want ieder jaar hebben wij mensen moeten te leurstellen. Lekkere worst en vleeswaren koopt men bij de slager Week van 28 nov. Leverworst 500 gram 75 Kookworst 100 gram 38, 250 gram 85 Vrijdag en Zaterdag: Coteletten 500 gram 2.00 Spaar zegels voor de St. Nicolaas-middag thans weer voorradig speciale prijzen. Platte ring 3 ct. Grotestraat 13 Telefoon 601 Middenstanders en Zakenlieden Voor een aardige en passende kersfc en nieuwjaarswens aan uw relaties willen wij gaarne zorg dragen. Wacht echter niet te lang met het bespreken daarvan, doch Iaat ons thans reeds een ontwerp vervaardigen. Na 12 weken den Haag slechts 3 dagen Zaal „Wilhelmina" Venray maandag 5 nov., dinsdag 6 nov., woensdag 7 nov. Dagelijks 7 en 9.15 u. Prijzen f 1.1.50, 2.Kaarten a.d. zaal dagelijks van 1112 uur en vanaf 5 uur. Tel. 582 Alle opnamen zijn ter plaatse tijdens de gebeurtenissen in werkelijkheid opgenomen. geeft op zaterdag 3 en zondag 4 november opvoering van het blijspel Aanvang 8 uur precies. Zaal „Wilhelmina" Kaarten in voorverkoop verkrijgbaar bij de bodes a 75 ct 's Avonds aan de kassa f 1.Voor de leden zijn ook kaartjes verkrijgbaar bij P. Custers, Jan Hensenstraat. Plaatsbespreking aan de zaal: zaterdag tussen 4 en 5 uur zondag tussen 11 en 12 uur Kring Limburg Een prachtige en spannende N0N-ST0P Rode Kruis- filmavond vrijdag 9 november Venray Luxor-Theater des avonds om 8 uur Plaatsgeld f 0.75 Wat Leni Rosner beleefde in de concentratiekampen ellende, ziekte en dood voor ogen. Zondag 4 november in Zaal van Moorsel. Zonekg 4 november aanvang half 2 Opbrengst fen bate van de Missie. Neem geen risico, vul tijdig met Ruime voorraad. GROTESTRAAT 2 MARKT

Peel en Maas | 1956 | | pagina 3