SPORT Bnrgerlgke Stand Venray Film-agenda ADVERTENTIËN flinke werkster net meisje Meisje 17 jaar voor d. en n. winkeljuffrouw net meisje voor de huishouding boetderijtje huis met tuin GEVONDEN: klein nederl. woordenboek, Jos. Stevens, Maasheseweg 19; zwarte damesparapluie, padvindersriem, huissleutel, fietspomp en pioeg schaar, Politiebureau; kolenriek, Pompstation; een rund, J. v. Bracht C 72, Oostrufn. Autobus-dienstregeling station Onze lezers vinden in dit blad de volledige dienstregeling der auto bussen op de treinen naar Venlo en Nijmegen. Wie ze uitknipt en bewaart, behoeft er niemand naar te vragen! DE BEJAARDEN-SOOS Maandag is met enige plechtig heid de bejaarden-soos in de oude Ambachtsschool alhier, wederom geopend. Als voorzitter van het bejaarden comité, sprak de heer L. Laurensse een woord van welkom, terwijl ka pelaan Keijzers de aanwezigen een goed winterseizoen toewenste. Ook de nieuwe directeur van het Sociaal Charitatief Centrum, gaf van zijn belangstelling blijk. Circus Boltini verraste de oudjes met een belangrijke reduktie op de entreeprijzen en gaf zo 'n goed voorbeeld aan Venray, die dit mooi initiatief wellicht kunnen uitbrei den, al is het dan maar met een pondje koffie.... In ieder geval kunnen zij die daar zin in hebben voortaan in de a.s. winter iedere maandag, woensdag en vrijdag terecht in de oude Ambachtsschool. Cursus Spaans De eerste les van de cursus Spaans voor belangstellenden uit Venray en omgeving zal NIET gegeven worden op woensdag 10 oktober a.s. maar op woensdag 17 oktober om half zeven. Belangstellenden kunnen zich tot 16 oktober nog opgeven bij de docent: Drs J. Peters Karme lietenklooster, SmaktVenray, tel. K 4782—232. Ongeval Bij de inrichting van de nood- wasserij in Huize St Anna, kreeg de heer V. zodanig een mangel machine op zijn voet, dat de be handelende geneesheer overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk achtte. Het kleintje, dat in Ysselsteyn van een boerenkar afsprong en daarbij ongelukkig kwam te vallen, werd eveneens naar het ziekenhuis overgebracht. Venrayse Kapucijnen-pater 60 jaar in het klooster Woensdag 3 oktober was het zes- lig jaar geleden dat de Eerw. Pa ter Benvenutus Boom, geboortig van Venray, in de Orde der Kapu cijnen trad. De jubelaris, in de wereld Arnoldus Hubertus Boom werd geboren te Venray 10 oktober 1878 en trad op 3 oktober 1896 in de Kapucijner Orde, waarin hij op 16 dec. 1903 tot priester werd ge- wijd. In zijn lange klooster-leven heeft deze diamanten pater vele functies gehad, o.a. Overste-professor en directeur van de hogere studies der Kapucijnen. Hem komt ook de eer toe, als eerste in Nederland een goed en systematisch handboek voor de Patristiek te hebben geschreven dat lange tijd op de Seminarie werd gebruikt. Vanaf 1936 tot kort was Pater Boom Rector van de Zusters Re demptoristen te Velp, waar hij ook nu nog vertoeft. Gedurende de 20 jaar dat Pater Boom in Velp verbleef, heeft hij daar vele vrienden en kenissen ge maakt. Vooral zijn biechtstoel werd zeer druk bezocht en zijn predika ties werden zeer geëerd. Nog steeds is pater Boom actief, ondanks zijn 78-jarige leeftijd. Als predikant en biechtvader bezoekt hij nog vele zustersconventen. Het feest zal gevierd worden op 14 oktober voor de familie, terwijl de medebroeders en buurtkloosters dit zeldzame feest zullen gaan vie ren op 15 en 16 oktober. gehouden in Zaal Wilhelmina. Op een dergelijke avond blijken in Venray nog ongekende krachten op kleinkunst gebied te wonen en we jzouden wensen dat opeen jaarlijk se Anjeravond of iets dergelijks een grotere kring zou kunnen ken nis nemen van de verrichtingen van deze voor het overgrote deel jongelui. Al met al een aardige inzit van het KAB winterprogramma. Dansavond te Oirlo De Fanfare Ons Genoegen en de Carnavalsclub „De Spurriemökken' te Oirlo houden morgen Zondag een dansavond bij gelegenheid van de vroegere oud-Oirlose kermis. Toneel uitvoering Op 18 en 19 November a.s. wordt door de Toneelverenig K.D.O. te Merselo opgevoerd ,.De terugkeer van Suske Peerdams". Pater dr Aurelius Pompen o.f.m Pater dr. Aurelius Pompen O.F.M. oud-hoogleraar in het Engels aan de r.-k. universiteit, heeft dinsdag te Nijmegen zijn gouden klooster- feest gevierd in het Franciscaanse studiehuis „St. Bonaventura" 's Morgens heeft hij in de kapel van het studiehuis een plechtige H. Mis opgedragen. Des middags was er een receptie, waarop ver scheidene professoren, onder wie de rector-magnificus prof. dr. A. van Melsen en talrijke oud-leerlingen de jubilaris kwamen feliciteren. De 77-jarige geleerde werkt nog steeds als geschiedschrijver. Hij ver wierf nog kort geleden bekendheid met de historische studie van St. Victor van Xanten, de Romeinse soldaat-martelaar uit de Romeinse nederzettingen aan de Rijn, die ook van betekenis was voor de geschie denis van Nederland. Tevens oogstte hij veel waardering voor zijn ver talingen. Oostenrijkse pleegkinderen terug naar huis. Met een speciale trein vanuit Eindhoven zijn Woensdag 350 Oos tenrijkse kinderen, die onder auspi ciën van het Ned. R.K. Huisves tingcomité drie maanden bij Ned, pleeggezinnen te gast zijn geweest, weer naar Weenen vertrokken. Een vierde transport, dat a.s. week naar Nederland komt, zal de 1500 in 1956 volmaken. Behalve een vakantie voor bleekneusjes, die thuis honger lijden, is deze kinder uitzending geleidelijk ook een stuk geestelijke gezondheid voor sociaal en psychisch herstel. Volgens een globale raming heb ben sinds 1947 ongeveer 7000 kin deren in Nederland drie maanden gastvrijheid genoten. Bovendien hebben nog eens ruim 1000 Duitse, Oekrainse en Poolse kinderen van een mooie vakantie in Nederland kunnen profiteren. Een gemiddelde gewichtstoename van tien pond per kind is bij vele groepen heel gewoon. Een belangrijke factor bij deze uitzending is, dat de Oostenrijkse, Duitse en andere kinderen weer eens enkele maanden in een goed huiselijk millieu verkeren. Naast geestelijke volksgezondheid is dit een stuk lekenapostolaat, dat goede vruchten afwerpt. Opmerkelijk is het grote percen tage van de pleegouders. 40 pet. dat de buitenlandse kinderen langer in Nederland wil houden. Er komen bovendien tientallen aanvragen van pleegouders om kin deren die na drie maanden ech ter onherroepelijk terug moeten te adopteren. Hierover bestaat nog geen regeling. Verkeersdode In Panningen is de 75-jarlgeheer Ebisch die per fiets uit de rich ting Helden in de richting Beringen reed, bij het onvoorzichtig over steken van de provinciale weg door een auto gegrepen. De heer Ebisch was vrijwel op slag dood. Zilveren leraar Vrijdag herdacht dhr. drs. A. Buwalda het feit, dat hij 25 jaren aan het Roermondse Ursula lyceum verbonden was, welk feit met grote plechtigheid is gevierd, zowel door de leerlingen als door de oud-leer lingen vanjdit lyceum. Na een plechtige H. Mis was er een druk bezochte receptie en in de namiddag een revue,'waarin het lief en leed van de voorbije jaren nog eens werd opgehaald. Zaterdag was het de beurt van de oud-leerlingen, die eveneens in grote getale opgekomen waren. Namens leerlingen en oud-leer lingen werd de heer Buwalda een auto-radio aangebodan. In zijn dankwoord onthulde de heer Buwalda, dat hij met zijn auto de afstand VenrayRoermond in al die jaren zo dikwijls had afge legd, dat hij reeds 4 x om de wereld was gereden, waarover hij bijna een vol jaar gedaan had. Fancy-Fair De jaarlijkse missie fancy-fair op het klooster Jerusalem heeft weder om grote belangstelling getrokken, zowel van mensen uit Venray, als van bezoek der leerlingen. In ver schillende stands kon men zijn cen ten kwijt worden voor een goed doel, maar daarnaast waren ook prachtige prijzen te winnen, zoals oud-Deken Berden, die met een groots thee-servies huiswaarts keerde. De tentoonstelling van werken van Mère Ancilla mocht een grote schare bewonderaars trekken. Debutantenavond De onderhand traditionele debu tanten avond van de KAB is jJ. Zaterdag onder grote belangstelling gewerkt aan de bouw van een derde schacht voor de staatsmijn Maurits te Geleen, tot nu toe nog altijd 's werelds grootste tweeschachts mijn. De aanleg van deze derde schacht die in 1959 klaar moet zijn nodig omdat in de toekomst een groot deel van de kolenproductie van de Maurits afkomstig zal zijn van nieuwe verdiepingen op 810 en 940 meter. Door het dieper worden van de mijn zullen de twee bestaande schachten niet meer in staat zijn een kolenproductie van 2 ,f miljoen ton per jaar naar boven te brengen naast het vervoer van per sonen, stenen en materiaal. De derde schacht zal de hijscapaciteit vergroten en bovendien de ventila- demogelijkheden verruimen. Dit miljoenen werk werd op twee plaatsen tegelijk aangepakt. Schachtbouwers van de firma Ha niel und Lueg uit Dusseldorp trof fen in 1953 voorbereidingen voor het bevriezen van het slappe dek terrein tot een diepte van 325 m. In de stijf bevroren grond begon men later de schacht uit de diepen. Daarmee is men nu gekomen tot 318 meter. Melk, suiker en tarwe moeten 120 miljoen méér opbrengen De melk, de ^ïiker en de tarwe, zullen duurder worden als de re gering accoord gaat met de plan nen van het Landbouwschap. Weer een dode en 2 gewonden door granaat ontploffing Een wegwerker van de Spoor wegen te Neder Hardinxveld, heeft donderdagmiddag het leven ver loren, nadat hij ernstig was verminkt door een granaat, die hij tezamen met twee wegwerkers trachtte te demonteren. Van deze twee collega's kreeg er één bij de ontploffing een ernstige buikwond. Familiedrama Door gas gedood Te Amsterdam heeft een moeder haar man, twee zoons en haarzelf van het leven beroofd door gas vergiftiging. Veehouders eisen 50 miljoen gulden extra De Nederlandse veehouders eisen 50 miljoen gulden extra voor de in het melk jaar november 1955—no v. 1956 geleverde melk. Deze produk- tie omvat ongeveer 4 miljard kg melk, zodat de eis op 1 cent per kg neerkomt. Deze door de voorzitter van de hoofdafdeling Veehouderij van het Landbouwschap, de heer R. Visser, in de bestuursvergadering ter tafel gebrachte eis, vond algemene weer klank in dit bestuur. Volgens het Landbouwschap is de ontwikkeling in de melkveehouderij in de afge lopen jaren in hoge mate zorg wekkend. De kosten zijn sedert 1954 voort durend gestegen, voornamelijk ten aanzien van lonen en veevoeder- prijzen. De opbrengsten bleven gelijk of liepen in de ongunstige jaren terug. Het financiële weerstandsvermo gen is daardoor volgens het Land bouwschap in zodanige mate aan getast, dat de grote risico's in de veehouderij en de noodzakelijke in vesteringen in het bedrijf niet of onvoldoende door de veehouders gedragen kunnen worden. Gezien deze slechte financiële resultaten in een reeks van jaren meent het bestuur van het Land bouwschap, dat thans een tegemoet koming in de vorm van een uit kering ineens ten bedrage van 1 ct per kg op de totale in dit melk prijsjaar geleverde hoeveelheid melk bij de regering moet worden bepleit. Jonge Ambonees viel dood De twaalfjarige Ambonees M. S. uit het woonoord Tungelroy te Weert, greep zich vast aan de laad bak van een bestelauto. Op een gegeven ogenblik liet de jongen de wagen los en viel op 't wegdek. De knaap, die naar het ziekenhuis te Weert ter behandeling werd over gebracht, is na aankomst aldaar overleden. Auto slipte van de weg Twee meisjes te Velden gedood Twee meisjes, kinderen van acht jaar, die tusssen de bomen in Vel den beukenootjes aan het zoeken waren, zijn gedood, toen dinsdag middag een slippende auto plotse ling op haar inreed. Het ongeluk gebeurde omstreeks uur. De heer J. v.d. K. uit Utrecht reed met zijn auto, waarin een Duitse jongeman, zekere W. B. meelifte, vanuit de richting Arcen over de Rijksweg door Velden. Ongeveer in de kom van het dorp raakte hij door de gladheid van het wegdek de macht over het stuur kwijt en reed met flinke snelheid de beide kinderen mee sleurend tegen een boom. De twee meisjes, de 8-jarige Annie Bouten en de eveneens 8 jarige Tiny In 't Zand werden op slag gedood. De bestuurder van de wagen kreeg ernstige hoofdwonden, een zware hersenschudding en een ge broken been; de Duitse jongeman liep een ernstige hoofdwonde op. Beiden werden naar het ziekenhuis te Venlo overgebracht. Het ongeluk gebeurde recht tegen over de woning van een der kin deren. Staatsmijn Maurits krijgt derde schacht Ondergronds nog 392 m. boren Bijna drie volle jaren wordt reeds Schuilkelders voor 400.000 mensen Men houdt in Zweden met de mogelijkheid rekening, dat de lig ging in het grensgebied tussen oost en west, het land bij een nieuwe oorlog tot fel omstreden gebied zal maken. De voornaamste ertsgebie- den en industrieën liggen niet meer dan vier minuten vliegen van de dichtstbijzijnde sovjet-basis, waar de snelste sovjet-bommenwerpers zijn gestationeerd. Zelfs de hoofd stad is bereikbaar voor Russische raket-projectielen, die van de Balti- sche Oostzeekust kunnen worden afgevuurd. Zweden heeft zich daarom op alles voorbereid. Met geweldige energie werkt dit volk al tien jaar lang aan de „operatie graniet", op dit moment zeker een van 's werelds merkwaardigste, gedurfdste en kostbaarste ondernemingen en zin nebeeld voor Zwedens taaie wil een nieuwe oorlog te overleven. Men is in dit land van bergen tot de slotsom gekomen, dat voor dit laatste maar één kans bestaat: zich tegen de vernietigende A- en H-bom, die zeker een belangrijke rol zullen gaan spelen, zo krachtig mogelijk, dat wil zeggen diep in die granieten bergen, te verdedigen. Met dat doel is Zweden al tien jaar bezig „onder te duiken" en tiental len meters onder het aardopper vlak een Jules Vernes-achtige wereld te scheppen, die Is samen gesteld uit een geheel net van munitie- en vliegtuigfabrieken, elektrische centrales, ziekenhuizen en defensiewerken. Binnen vijf jaar zullen kelders gereed zijn, die bij bomaanvallen 400.000 mensen kunnen bevatten. Inkuilen van snijmaïs en korrelmaïs Nu de ruwvoederpositie van vele gemengde bedrijven enstig geleden heeft door de slechte zomer, ver dient het volgende aandacht. Snijmaïs levert bij goed inkuilen een uitstekend wintervoer. Om de beste kwaliteit en grootste op brengst te krijgen is het zaak de deegrijpheid van de korrels af te wachten. Eerder kuilen is alleen raadzaam als het gewas door stik stofgebrek (veel gele en verdorren de bladeren) of nachtvorstschade aan kwaliteit verliest. Goed hakselen of kneuzen, dus machinaal kuilen, is een vereiste pm een goede silage te krijgen. Verder is goed mengen, stevig aan trappen en direct zwaar belasten (minstens één meter onbezakte grónd) nodig om de kwaliteit te gehouden. Waar de behoefte aanruwvoeder groot is, kan het verstandig zijn oolf korrelmaïs in te kuilen. De kwaliteit van het kuilvoer zal dan wellicht nog beter zijn dan van de, meestal dichter gezaaide, snijmaïs- gewassen. Bovendien oogst men het gehele gewas dan in een goed ver- voederbare vorm en niet alleen de korrel. Zolang de planten fris groen zijn, is de maïs nog uitstekend ge schikt voor dit doel. Het inkuilen van een gewas kor relmaïs, dat te laat dreigt te rijpen, is bovendien een middel om de be zwaren van de late rijping te ont wijken. Voor de oogst en verdere bijzon derheden raadplege men de Voor lichtingsdienst en Vlugschrift voor de Landbouw no. 57 „Snijmaïs". 1400 doden in éen week Uit een vergelijkend onderzoek blijkt, dat de pest-epidemieën inde 17de eeuw het hevigst hebben ge woed in de nazomer en de herfst. In de winter verdwenen ze echter meestal niet volledig en dan laaiden ze somtijds in de volgende herfst met te groter verschrikking weer op. Zo hebben enkele epidemieën zich zelfs over vier jaren uitge strekt. Vooral droge, warme zomers waren gunstig voor de verbreiding van de pest. Gedurende de epidemie 1655-'56 bijvoorbeeld was de sterfte te Am sterdam over de maanden septem ber en october het grootst, tot 800, éénmaal zelfs 900, doden per week toe. En deze top van de sterftelijn valt in een stad als Leiden dan ge heel overeenkomstig. De grootste sterfte werd te Leiden bereikt in oct. 1635 met meer dan 1400 doden per week... de wedstrijd tegen Wittenhorst. Een wedstrijd, waarin het voor het merendeel verre de meerdere was van Horst, maar waarin nu een maal geen puntjes gemaakt konden worden. En die tellen nu eenmaal. Zondag moet het eerste naar Almania, de oud-eerste klasser, die natuurlijk alles op haren en snaren zal zetten om haar plaats in de eerste klas weer te heroveren. En daarmede haar tegenstanders voor een zware opgave zet. Het tweedekrijgt de oud-kampioen van het vorig jaar op bezoek Wil helmina 2, dat waarschijnlijk ook wraak zal nemen voor de neder laag van j.l. Zondag, toen haar jongere broeders, Wilhelmina 3, met 50 geslagen werden door 't tweede. Het derde, dat Zondag in Wans- sum zo onfortuinlijk verloor met 5—4, kan Zondag naar Oirlo, waar ze in D.I.S. een sterke tegenstander vindt. Het vierde krijgt (om half een) Brughusia op bezoek en kan na de vacantie eens laten zien, dat ze het voetballen niet verleerd zijn. Schaaknieuws. Zo heeft dan ook de Venrayse schaakvereniging haar clubblad. Op zichzelf al een hele prestatie. Maar zo keurig van uiterlijk en zo degelijk van inhoud hadden we niet durven verwachten. Moge dit blad in de toekomst bij dragen tot verheffing van het cul turele peil der ontspanning en vrije tijdsbesteding in Venray en naaste omgeving ook voor de jongeren, dan zal ook de middenstand, die dit mogelijk heeft gemaakt, er trots op mogen zijn, daartoe te hebben bijgedragen. Thans is aan de leden de taak er voor te zorgen, dat het een blad van standing blijft en laat het dan zijn: „J'y suis, j'y reste". P.D.V. DE ZWALUW Heden avond inkorven voor de africhtingsvlucht op Utrecht, van 6 tot half acht, komt op tijd. Schoolcompetitie Dr Poelsschool—Wanssum 12 V.G.L.O.-Horst aHens.school 16 V.G.L.O.-Horst b—P.Banden a 2—1 Standen. Ie klasse: (vervolg van 2e blad) RECTORAAT VEULEN Op het feest vd. Allerh. Rozen krans kan men een volle aflaat verdienen, telkens wanneer men de kerk bezoekt en daar bidt 6 x Onze Vader en Wees gegroet en ere zij de Vader, mits men heeft gebiecht en gecommuniceerd. Deze aflaat is te verdienen vanaf Zaterdagmiddag 12 u. tot Zondagavond. a.s. Zondag is de 2e collecte voor hetdoofstommeninstituuten andere werken van christelijke naasten liefde, welke collecte wij in uw aller milddadigheid ten zeerste aan bevelen. Kerkpoetsen: Toos Willems en Lena Slangen. Hens.school 2 2 0 0 4 9- -3 V.G.L.O.Horst b 1 1 0 0 2 2- -1 V.G.L.O.Horst a 2 0 0 2 0 3- -0 Overloon 0 0 0 0 0 0- -0 2e klasse: Wanssum 2 2 0 0 4 6- -2 P.Banden b 1 1 0 0 2 1- -0 Blitterswijck 1 0 0 1 0 1- -4 Dr Poelsschool 2 0 0 2 0 1- -3 Oirlo 0 0 0 0 0 0- -0 van 28 sept. t/m 4 oct. 1956 GEBOREN: Manders Petronella, Oostrum D 7b v. Ampting Johanna, Langeweg 84 Wijen Stanislaus, Maasheseweg 29a Hartmann Yvonne, Henseniuspl. 12a Schwachofer Johannes St. Odastr. Ewals Petronella, Overbroek H 5 Steeghs Anna, Klein Oirlo F 40a Hellegers Gerardus, Leunen K 72 Kusters Anna, Veulen H 33d ONDERTROUWD Hoedemaeckers Johannes, 26 jr, arb. zuivelfabriek, Merselo M 3b en Wilmsen Maria, 23 jr, Kruisstr. 26 van Kuppveld Johannes, 24 jr, militair te Den Helder en v. Bergen Wilhelmina, 22 jr, Langstraat 16. Broeren Christiaan, 33 jr, landb., Mullem E 65 en Cornelissen Wil helmina, 23 jr, Leunen K 102. Tomasoa Suspater, 30 jr. fabr. arbeider te Bemmel en Louhena- pessy Elisabeth, 17 jr, woonoord Vlakwater. Bierens Hendrikus, 29 jr, textiel- fabr.-arbeider te Helmond en Litjens Petronella, 32 jr, Oude Oostr.w. 28. GETROUWD van Altena Andreas, 21 jr, elec- tricien te Bloemendaal en Dechnar Johanna, 23 jr, Venray. aalverwarring.... Wie de laatste tijd aandachtig de kranten heeft gelezen, zal be merkt hebben, dat de in 1954 met veel tam-tam geproklameerde en tenslotte per 1 januari 1956 alge meen ingevoerde nieuwste spelling volkomen aan het verwateren is en nog maar sporadisch in alle ko lommen gevolgd wordt. Tal van grote bladen lichten de hand met de vele voorschriften, maken ontelbare fouten en schrij ven een zelfde woord in één zelfde uitgaven op diverse verschillende manieren. De schuld van dit alles is te zoeken in de niet te hanteren, volkomen onlogische en inkonse- kwente woordenlijst, die zichzelf tegen spreekt en (om maar één enkel voorbeeldje te noemen) goedendag stelt naast goedenacht. Geen redacteur of corrector heeft de tijd letterlijk voor elk woord een naslagwerk te raadplegen en de honderden fouten te verbeteren, die schrijvers van naam en schrij vers zonder naam laten staan in hun kopij, omdat ze het zelf niet weten. Het gevolg van deze taalchaos is, dat menigeen er nu een beetje met de pet naar gooit, maar raak schrijft en zich niets meer aan de taal gelegen laat liggen, omdat alles kan" en „toch niemand er wijs uit wordt". De lezers zien de taal thans op zoveel verschillende wijzen ge schreven, dat ze de kluts totaal kwijtraken en alles voor zoete koek opeten. En de schoolgaande jeugd ziet alleen maar in de praktijk een algehele verdazing zonder inacht neming van de op school te leren regels, waarvan zij trouwens niets begrijpen, omdat er geen vaste egels gegeven worden... Wij kunnen de komende minister van onderwijs, kunsten en weten schappen alleen maar smeken, nu eindelijk eens scholen te laten bou wen en bevoegde leerkrachten aan te trekken of op te leiden, inplaats van iedereen uit de school weg te jagen met allerlei spellingsverzin- zels! Die woordenlijst kan dan in de papierfabrieken verdwijnen, om te voorzien inde enorme behoefte aan maiagdelijk papier, waarop straks nutjiger zaken geschreven en ge drukt kunnen worden S.V.V.-nieuws Het eerste elftal zal intussen wel van de schrik bekomen zijn, van Programma voor woensdag 10 okt. V.G.L.O.Horst a—V.G.L.O.Horst b OverloonHens.school (2.30) WanssumP.Banden b (2.30) M.H.C.V.-nieuws Zondag j.l. was het een gedenk waardige dag voor de hockeysport in Venray. Na 'n jarenlange onder breking werd er eindelijk weer 'ns 'n kompetitiewedstrijd gespeeld voor de K.N.H.B. Dit is voorwaar een kranig resultaat, amper 1 jaar na dat de nieuwe klub is opgericht, die dank zij de medewerking van 't Gemeentebestuur en Huize Serva- tius èn eigen aktiviteit, de toekomst met vertrouwen tegemeet kan zien. De eerste wedstrijd, gespeeld voor de 4e klasse van de K.N.H.B., was al direkt raak. Met 2—0 werd Asten geklopt. Deze stand was al na 10 minuten bereikt, maar daarna her stelde Asten zich in zoverre, dat 't verdere tegenpunten kon vermijden. Venray bleef voortdurend in de meerderheid maar tot doelpunten kwam 't niet meer. M.H.C.V. was technisch in meerderheid en bouwde haar aanvallen sneller op. De op merking van de scheidsrechters, dat Venray nogal wat taktische fouten maakte, mag wel eens terdege ter harte worden genomen. Zondag gaat de reis naar Weert, waar aangetreden wordt tegen Weert 2. We wensen hen veel sukses. Donderdagavond j.l. werd in hotel „de Keizer" de algemene jaarver gadering gehouden. Op 't program ma stonden: 't kiezen van 'n nieuw bestuur en 'n nieuw elftalkommis sie, 't verslag van de kaskommissie en 'n bespreking van de kompetitie. Hierover hopen we de volgende week te kunnen berichten. WIELER-RONDE Zoals reeds is gemeld, zal morgen zondag in Venray wederom een wielerronde verreden worden. Na al die jaren, dat we dit festijn niet meer in Venray hebben gehad, is de Leunense jeugd, of liever gezegd Jong Nederland uit Leunen er in aagd, bij gelegenheid van haar tienjarig bestaan, wederom zulk 'n wedstrijd in Venray te krijgen. Deze aktieve jeugdbeweging be staat reeds 10 jaren in Leunen. Ze feitelijk voortgekomen uit de vooroorlogse Jonge Wacht, die in verbeterde en gewijzigde vorm, zich na de oorlog als Jong Nederland voor de jongens tussen 12—17 jaar presenteerde. In Leunen werd een groep opge richt door Pater Adriaan, die met een 20-tal jongens in Leunen dit jeugdwerk heeft opgezet. In de tien jaren van haar bestaan heeft Jong Nederland al de nodige ups en downs gehad, maar is tegen de verdrukking in gegroeid en nu men de oude school als blokhut heeft gekregen, uitgegroeid tot een der belangrijkste verenigingen van Leunen. Op het ogenblik zijn er een 50-tal jongens lid, die in deze beweging een goed onderdak vinden, een prettige sfeer en kameraadschap pelijke verhoudingen. Als iedere goede jeugdbeweging hebben ze een chronisch geldgebrek daarom besloot men met het 10-jarig bestaan deze stunt maar eens uit te halen. Dat iedere sportliefhebber wordt verwacht, is zonder meer duidelijk! DE VERLOREN ZOON Een dramatisch verhaal in Cine- mascoop en Warnecolor, naar een roman van John Steinbeck en ge maakt door de regisseur Elia Kazan. Allemaal nogal klinkende woorden, die echter in dit geval wel tot een behoorlijk resultaat hebben geleid. Het verhaal is als volgt: Er is een onverzoenlijke vete tus sen twee broers. Een van de twee, Cal, is een stroeve, langzaam den kende jongeman, die zich ook moei lijk uit. Hij zoekt troost bij zijn moeder, die echter aan lager wal is geraakt. Dan steunt hij zijn va der. Wanneer dit verkeerd wordt opgevat, jaagt hij iedereen tegen zich in het harnas. Tenslotte lukt het aan het meisje van zijn broer om vader en zoon met elkander te verzoenen. Dit verhaal is boeiend en sterk in beeld gebracht. Er zijn wel wat veel konflikten en de stijl is nogal zwaar, zo in de trant van „On the waterfront" van dezelfde maker. Maar alles bij elkaar is de film knap gemaakt, met een boeiende inhoud dus de moeite waard om te gaan zien. S.J. Boven 14 jaar. Dankbetuiging Aan allen, die op een of andere wijze hebben bijgedragen om onze Missie-fancy-fair van 29 en 30 sept. 1.1. zo schitterend te doen slagen, brengen wij onze hartelijke dank. De spontane medewerking van in en buiten Venray heeft ons diep getroffen. God moge U daarvoor overvloedig zegenen. Overste en Communiteit van „Jerusalem" Venray, 29-9-'56. WERKSTER GEVRAAGD voor enkele halve dagen per week Adres bureau van dit blad. GEVRAAGD nette hulp in huishouding voor halve dagen Adres bureau dezer GEVRAAGD: voor het schoonhouden van kan toren en schaftlokalen, elke avond na half 6 en zaterdagsmiddags. Ketelfabriek MUVERO Oostrum GEVRAAGD voor de huishouding, voor d. en n. Niet beneden 20 jaar. Mevr. G. Mulders, Oostrum. Biedt zich aan Adres bureau van dit blad. GEVRAAGD in manufacturen- en confectiezaak te Deurne niet beneden 20 jaar, liefst met het vak bekend. Brieven onder nr. 310 bureau van dit blad. Te koop dragend varken 13 oct. aan telling. J. v. Keijsteren kavel 14, Vredepeel. Te koop wit fornuis Kuppersbusch prachtige bovenplaat. R. Visser, E 9 Oirlo. GEVRAAGD net meisje voor dag of dag en nacht of werkster voor 3 dg. L. J. Joosten, Oirlo F la, tel. 281 Werkster gevraagd voor drie of vier halve dagen in de week. Adres bureau van dit blad. GEVRAAGD voor dag of dag en nacht. Flink loon. Verheugen, Parade 80, Venlo. GEVRAAGD halfwas- en|of leerling-schilder de gehele winter werk. Schildersbedrijf A. Fleurkens, Schoolweg 2b, Ysselsteyn. Te koop kachel z.g.a.n. Stationsweg 63a. TE KOOP 3.60 ha bouw- en weiland. Dijkmans, Spurkt B 19a. Te koop 8 biggen G. Hendrix, Merselo M 6a. TE KOOP prima eetaardappelen witte en rode Yselster. Ant. Fleurkens, Stationsweg C 17 Te koop 2 tomen biggen J. Litjens-Direks, Gerardushoeve, Lorbaan-Veulen. TE KOOP 3 beste vaarzen bijna aan telling, abortusvrije stal. M. J. Geurts, Smakt. TE KOOP haardkachel i.g.s. Wed. Jenneskens, Oostrum. Te koop -*■- drachtige volbloed vaars 7 oct. aan telling, tbc vrij. Jac. Litjens, Dorpstr. 7 Geijsteren Te koop zeug 15 w. dracht keuze uit drie H. Philipsen, Laagheidseweg A12 Te koop toom zware biggen W. Heidens, Overbroek. Te koop qotia ax ïtofe vbi j a a^void rage huVaars J. G. Flinsenberg, Merselo— Endepoel Te koop partij zware biggen P.A. van Dijck, Overbroek H 14 Te koop goede huiskamerkachel Langeweg 32. Te koop 9 zware biggen J. Josten, Overbroek. Te koop electr. wasmachine i.g.s. nieuwe handwringer en mangel Patersstraat 8. Te koop kinderwagen z.g.a.n. Maasheseweg 7. Te koop beste volbloed vaars bijna aan telling. M. Bodten, Maashees B 27. Te koop dragende varkens en zeugen met biggen Fr. Weijs, Castenray G 26a. TE KOOP wasmachine i.g.s. J. Peters, Willemstraat 5. Te koop 2 voldragen vaarzen Jan van de Winkel, Smakt. TE KOOP pasgekalfde vaars ook te ruil tegen gust vee. P. J. Moorrees, Stationsweg C21 TE KOOP Yselster eetaardappelen J. van Bracht, Oostrum C 72. Te koop perceel beste klaver, partij fruitkisten en aardappelkisten A. Steeghs, Castenray. Te koop in centrum Verray. Spoedig te aan vaarden. Te bevragen Eindstraat 7. Te koop 2 zw. jongs drag, varkens 16 oct. aan telïürïg. P.Custers, Oirhseweg C42, Oostrum

Peel en Maas | 1956 | | pagina 2