DEKENS Thomassen Qnu Qeddenucia WlC start weer... Vervolg Raadsverslag Ingezonden. Hernieuwing Venray's straten Veefokdag Roermond Bescherming Bevolking Ipers. vlokstel met kapokkussen v.af 39.50 Ipers. bin o en vering 59.75 2pers. vlokstel met kapokkussen v.af 59.50 79.50 in de nieuwste dessins tegen de laagste prijzen 2pers. binnenvering Stalen ledikanten met voetbord lpers. vanaf 37.25 2pers. vanaf 46.75 Stalen divanbeden Stalen slaapkamers Elke Maandag biggen-, t.b.c.-vrij vee en kramerijen-markt. WALA is soepel als Uw eigen huid Cyclus-Films FINANCIËN En na zo weldoende rond te heb ben gestrooid kon dan de Raad kennisnemen van het ministeriële besluit om afwijzend te beschikken op de gevraagde verhoging van de algemene uitkering uit het Ge meentefonds voor 1956. Motivering was niet gegeven en B. en W. hebben er zich maar bij neergi legd. Vroegen echter wel verlof om voor 1957 wederom een ver hoging aan te vragen. De Raad gaf dat verlof graag, maar Veraart bromde, dat een en ander toch al lang klaar had kunnen zijn. Trouwens met de financiën zit het zo lekker niet, want ook geld leningen kunnen nergens gesloten worden tegen een ietwat redelijk rente-percentage. Men besloot nu de kasgeldleningen nog maar wat te verhogen en wat langere loop tijd te geven, in de hoop dat bin nenkort toch ergers een adres voor geld gevonden wordt. STRATEN WORDEN OPGEKNAPT Nu men Markt en Schoolstraat aan het opknappen is, wil men meteen doortrekken naar Leeuw straat, Henseniusstraat, Langstraat, Paterslaan, Kortestraat en Kerk- pad. Of de Raad dat goed vond? De meeste leden wel, maar STEEGHS merkte op, dat er zo van het hele wegenplan niets terecht kwam. Hoe moest hij nu weer verdedigen, dat in de kom alle straten in orde komen, maar de Castenrayse straat bv. maar in de beroerde toestand blijft liggen. Dat is geen werk, aldus deze spreker. VAN DIJCK meende, dat het wegenprobleem op de kerkdorpen inderdaad anders aangepakt moet worden en beter stofvrij gemaakt kunnen worden, dan zo maar te blijven liggen. Weth. WINTELS was het hier mee eens en stelde voor in de nieuwe begroting al die wegen op te nemen, omdat dit trouwens de enige manier is om een aannemer er voor warm te krijgen. Zoals dat nu gaat, hier en daar een weg, is er geen enkele aannemer voor te vinden. De VOORZITTER vertelde, dat B. en W. dit kerkdorpen-wegenpro bleem voor het komende jaar in die zin zouden bekijken, waarin dan tevens de Castenrayse straat wordt opgenomen. Deze straten-opknap- perij zal opgedragen worden aan de N.V. Visser als tenminste zijn prijs klopt. Wat Fr. JANSSEN de opmerking ontlokte, dat als hij niet klopt met de begroting, er toch niets anders opzit dan ze deze firma te laten maken, omdat na prijsopgave dat werk z.g. besmet is, waardoor geen enkele andere aannemer er nog aan begint. Waaruit blijkt, dat de organisatie van die wegenbouwers wel klopt, aldus de VOORZITTER, maar we zullen moeten afwachten. Dan ging het weer in sneltrein vaart. Het voorstel om grond te kopen van W. Swinkels ter ver betering van de Willemstraat ging zonder meer onder de hamer door, evenals de aanvrage voor het be nodigde voor de eerste inrichting van de nieuwe kleuterschool in Ysselsteyn. GRONDRUIL Zelfs de grondruil in plan-Zuid bracht de gemoederen niet in be roering. Het ging ook zonder meer onder de hamer. Fr. Stevens heeft in plan-Zuid een boerderij liggen, waarvan een deel der gronden onteigend moeten worden voor de verwezenlijking van dat plan. Maar gaat die grond van de boerderij af, dan is die niets meer waard. Derhalve stelden B. en W. voor alle grond en de boer derij van Stevens over te nemen en hem aan te bieden een kavel grond in de Meerselse peel van 16.2 ha., waarop dan de Gemeente een boerderij voor hem zal bouwen. De rest van de grond, die niet voor plan-Zuid nodig is, kan dan door de Gemeente eventueel als ruilobject worden ingebracht. De aan de Gemeente toevallende gron den zijn 7.5 ha groot. Een en ander wordt geregeld via de Rijksconsu lent, die ook de prijzen mee heeft vastgesteld. Zoals gezegd nam de Raad dat zonder commentaar aan. Trouwens ook aan P. Philipsen, Deurneseweg 26 werd 2.11 ha ver kocht zonder enig commentaar, maar toen de Vredepeel ter sprake kwam, kwam er wat meer beroering. MECHANISCHE ONTGINNING Het 5-jarenplan van de Vredepeel is voorbij, maar desniettemin lig gen er nog 80 ha on-ontgonnen. Dat komt omdat de laatste jaren practisch geen werklozen hier te werk konden worden gesteld. Men heeft al verschillende malen aange drongen op mechanische ontgin ning. maar die heeft eerst nu kans van slagen. De kosten daarvan be dragen f 348.573.waarvan ruim een ton ten laste van de gemeente komt. Het voorstel werd unaniem aan genomen, maar VAN DIJCK bracht tevens de Heidse Peel in het ge ding door zijn vraag of deze niet meteen meegenomen kon worden. Het is immers goede grond, waarop nog verschillende boeren konden worden geholpen. De VOORZITTER wees dat af, omdat dit stuk bestemd is als reserve voor de ruilverkaveling, die op komst is, maar VAN DIJCK liet niet los. Nu ontgonnen levert het nog altijd zijn voordelen op voor de gemeente, die het desnoods in eigen exploitatie kan houden, tot de ruilverkaveling er is, aldus zijn redenatie. Maar de VOORZITTER was on genaakbaar. De Cult. Techn. Dienst die hier een hele hand in de pap heeft, wil er niet aan en dan be hoeven wij er helemaal niet aan te denken. MAAS en HOUBEN bleken al wat schrik te hebben voor de ko mende ruilverkaveling, in die zin, dat zij bevreesd waren dat teveel kleine bedrijven gedoemd zouden zijn te verdwijnen, maar de VOOR ZITTER wees erop, dat die kwestie niet aan de orde is. WIS MANS bracht de wagen weer in het spoor door te verklaren, dat de Gemeente beter met de Cult. Techn. Dienst kan samenwerken en door die instantie kan laten be palen, wanneer het juiste tijdstip voor ontginning van de Heidse Peel is aangebroken en op welke wijze. En daar hield men het op. De 6 pet. loonsverhoging voor het gemeentepersoneel ging er met vlag en wimpel door, en wel in gaande 1 juli 1956, gelijk in Am sterdam e.a. steden. DE BRUYN wees er nog op dat het loon der gemeente-arbeiders toch wel zeer laag is t.o.v. het vrije bedrijf en dat het aanbevelenswaard was indien de gemeente hiervoor een oplossing zou zoeken. De VOORZITTER zag die niet, maar aangezien de gehele loonpo litiek de komende jaren gewijzigd zal worden, is er een kleine kans, dat ook die lonen eens verhoogd zullen worden. WONINGEN. De VOORZITTER sloot de offi ciële agenda met de mededeling, dat wederom voor 17 eigenbouwers extra bouwvolume is toegekend. Nog 12 gevallen zijn in bespreking, die echter eerstdaags ook los ko men. Eigenbouwers kunnen dus vooruit. Bovendien is door Ons Limburg aangevraagd hoeveel ruimte ter beschikking kan gesteld worden voor directe woningbouw. Daarop is als antwoord het getal 52 gege ven, die zowel in de kom als op verschillende kerkdorpen kunnen worden gebouwd. Nu maar wachten of Ons Limburg daar de toestem ming voor krijgt en of de bouwprij zen meevallen. Rondvraag. De Bruijn opende ditmaal de rond vraag met de opmerking waar toch de notulen bleven van de commis sievergaderingen, die bij de stukken ter inzage moeten liggen. Vervolgens zou hij graag zien dat de kapotgereden Beekweg hersteld werd, waarbij Odenhoven nog het verzoek deed de fietspad te herstel len. Dat zal bekeken worden. Fr. JANSEN had gezien dat na het herstel der Willem- en Odastr. nog genoeg puin was blijven liggen om het verlengstuk ook aan te walsen. Ook dat zal bekeken worden. SCHOLEN VERAART had in de vorige ver gadering om een nauwkeurige schriftelijke stand van zaken ge vraagd wat betreft de nieuwbouw van scholen. B. en W. hebben een antwoord op deze vragen gegeven, waarover spreker allerminst tevreden was. Zo heeft hij nergens kunnen lezen, of er grond beschikbaar is voor de meisjesschool, of die ontsloten, of er beschikking is over water en electriciteit, wie de plannen maakt, wanneer ze ten uitvoer komen, wat de redenen zijn geweest van al dat uitstel. Nergens heeft spreker in het antwoord daarover iets kunnen vinden. Hetzelfde geldt voor de kleuter school nr 1 en kleuterschool nr 2. Spreker wist evenveel en zelfs nog minder als toen hij de vragen stelde. Hij vond dit beneden peil en had de indruk dat men er zich met een jantje-van-leiden had afgemaakt. De VOORZITTER bestreed dit. Maar afgezien daarvan wilde hij er wel op wijzen, dat voor de gang van zaken omtrent de scholenbouw niet de gemeente aansprakelijk moet worden gesteld want die heeft niets anders te doen, dan nadat de plannen klaar zijn, die door te sturen en na goedkeuring van de wederopbouw de bouwvergunning te verlenen. Daarmede is voor de gemeente de kous af. Dat men het wel eens anders stelt, verandert aan dit feit niets. Wat de meisjesschool betreft, was de inspectie eerst tegen het plan. Toen moest dit veranderd worden. Als het veranderd is, overlijdt de inspecteur en is er voorlopig geen kans. Daar tussen door speelt dan nog de bouwstop, waardoor een en ander veel en veel langer duurt dan bedoeld was. De nieuwe in specteur heeft de zaak be keken en men mag nu verwachten dat het zijn langste tijd geduurd heeft. De kleuterschool van het Recto raat is goedgekeurd door Maastricht en men is doende met deze aan te besteden. Eerdaags kan hier dus iets verwacht worden. Wat de tweede kleuterschool be treft is er eerst geen overeenstem ming bereikt over het onderwerp. Bovendien speelde daarin de nieuwe kleuteronderwijswet een rol. Later is overeenstemming bereikt, maar bleek de prijs te hoog te zijn. Nu is men met de architect aan het onderhandelen om ofwel een nieuw ontwerp te maken ofwel het andere zodanig aan te passen dat de prijs goedgekeurd kan worden. WEGEN MAAS deed een dringend beroep op Gemeentewerken om toch de fietspaden in orde te maken, maar Weth. WINTELS maakte duidelijk dat men geen ijzer met handen kan breken. VAN DIJCK vestigde de aandacht op de Gussenstraat, die regenbuien maar moeilijk verwerken kan en vroeg nogmaals de aandacht voor de kerkweg in Leunen, die nood zakelijk opgeknapt moet worden, Dit zal worden bezien. STEEGHS vroeg of het niet tijd werd om de lichte wegschaaf te vervangen door een zwaardere en zeker de versleten schijf egge. Onze buitenwegen zijn tamelijk goed, maar eisen toch voortdurend on derhoud. Ook dit zal bezien worden. WIS MANS had tot zijn schrik gezien dat de aanleg van de water leiding langs de Deurnseweg ge stopt was. Geruchten deden de ronde, dat moeilijkheden op parti culier terrein de oorzaak hiervan was. De VOORZITTER wist hier niets van, maar zou direct infor meren. VAN HAAREN die vroeg naar de Petrus-Banden-speelplaats kon gerustgesteld worden. De aannemer was precies begonnen. Toen sloeg de klok 10 uur en de hamer op tafel. Het einde was er. Venray mag er zich op verheu gen, dat eindelijk in de kom van onze gemeente enkele belangrijke straten en pleinen worden opge knapt. Dat de hieraan verbonden werkzaamheden voor menigeen en vooral voor de bewoners dier straten last en hinder veroor zaken is begrijpelijk, maar daar zal enkel een kniesoor over vallen. Anders is het gesteld met de onnodige hinder die men onder vindt van de reeds vroegtijdig langs de trottoirs opgestapelde trottoir banden. Waar het nu precies voor nodig is dat deze hinderlijke ob stakels minstens 14 dagen van te voren in de straten worden gelost is ons een raadsel. Hadden die dingen voorlopig niet ergens anders opgeslagen kunnen worden waar ze niet direct een steen des aan stoots waren En dan is er nog een verordening of ze plaatselijk is dan wel landelijk laten we buiten beschouwing waarbij het ver boden is 's nachts op trottoirs of rijbanen voorwerpen te laten lig gen, welke hinderlijk zijn voor het publiek, tenzij deze duidelijk ver licht zijn dan wel met een rode lantaarn als gevaarlijk zijn aange duid. Voor onze gemeente is deze ver ordening blijkbaar niet van toepas sing en laat men rustig 's nachts de straatverlichting uitgaan. Hoe veel pijnlijk gestootte scheenbenen en vernielde nylons dat nog kan opleveren intresseert de heren blijkbaar niet. Koeien, geb. v. 1 april tot 1 nov. 1952: ld Sisca 2, van J. Schlangen Veulen; If Rika 1, van H. Philip sen, Ysselsteyn; 2e mina 2, van J. Slangen Veulen. Koeien geb. van 1 aug. tot 15 dec. 1952: le Anna 41 van L. van Dijck, Heide; 2a Roosje 18 van H. Rutten, Wanssum; 2b Jo 1 van J. Slangen, Veulen; 2e Mia van J. Rutten, Wanssum; 3a Dora van L. v. Asten, Ysselsteyn. Koeien geb. van 1 nov. 1952 tot 1 febr. 1953, gekalfd v. 1 Jan. 1956: lc Leonora 4 van J. Gielen, Wans sum; ld Dinie, G. Vullings, Kl.-Oirlo; 2c Paulien van J. Rutten, Wanssum; 2d Nelly 4 v. H. Hendrickx, Wans sum. Koeien, geb. tussen 15 dec. 1952 en 15 juni 1953, gekalfd in 1956: la Bertha 13 van J. v. Meijel, Heide; lf Dina 3 van H. Wismans, Venray; 2a Trees 1 van Gebr. van Kempen, Heide; 2b Toos van P. van Dijck, Oveebioek; 3c Marie 14 van P. Hendrix, Geijsteren. Koeien, geb. van 1 febr. tot 1 apr. 1953, gekalfd voor 1 jan. 1956: la Grada 54 van W. Gielen, Wanssum; lc Truus 4 van P. Litjens, Geijs teren; 2b Johanna 9 van W. Gielen, Wanssum; 3b Truu3 1 van Gebr. v. Kempen, Heide. Koeien, geb. v. 1 april tot 1 juni 1953, gekalfd voor 1 jan. 1956: la Netje van G. Vullings, Klein-Oirlo; 3 Collie 8 van B. de Groot, Merselo. Koeien, geb. tussen 1 juni en 1 dec. 1953, gekalfd in 1956: la Anna 43 van L. v. Dijck, Heide; ld Martha 1 van G. Rutten, Wans sum; le Jetje II van idem; 2a Nel ly 2 van W. v. Rens, Heide; 2c Albertha 11 van J. Willems, Nach tegaal. Koeien, geb. na 1 juni 1953, ge kalfd voor 1 jan. 1956: la Corrie 2 van W. Gielen, Wanssum; lcLena4 van J. Derikx, Heide; 2c Rebec 3 van J. Slangen, Veulen; 3cDientje9 van M. a.d. Brugh, Geijsteren. Melkvaarzen, geb. na 1 dec. 1553, gekalfd in 1956: lc Rientje 1 van J. Geerets, Castenray; le Truus 3 van L. Willems, Oirlo; 2a Pauliena 5 van J. Slangen, Veulen; 2b Marijke G. Vullings, Kl.-Oirlo; 2c Bet je 4 van J. Slangen, Veulen. Vaarzen, geb. voor 1 febr. 1954: lb Doortje 6 van J. Hendrikx, Veu len; lc Jennie 1 van P. Croymans, O verbroek; 2b Bertha 13 van P. Theunissen, Overbroek: 3b Mia 5 van J. Hendrikx, Veulen. Vaarzen, geb. tussen 1 febr. en 15 maart 1954: 2e Annie 4 van W. van Rens, Heide; 2f Lena 8 van Kind. M. Claessens, Leunen. Vaarzen, geb. tussen 15 maart en 27 april 1954: ld Truuske 6 van E. Michels, Heide; 3a Rika 2 van E. Martens, Kl.-Oirlo; 3b Rika 8 van P. Loenen, Leunen; 3c Collie 8 van J. Hendrikx, Veulen; 3d Anny 4 van W. Lommen, Wanssum. Vaarzen, geb. tussen 27 april en 15 juni 1954: la Johanna 12 van W. Gielen, Wanssum; lc Johanna 13 van idem; 3d Truus 14 van P. van Dijck, Overbroek. Vaarzen, geb. tussen 16 juni en 15 aug, 1954: la Truus 2 van G. Peeters, Oirlo; lb Albertha 12 van J. Willems, Nachtegaal; lc Roosje 1 van Jan Gielen, Wanssum; le Jol van P. v. Dijck. Overbroek; If Nel ly 6 van Kind. M. Claessen, Leunen; 2c Elsje 10 van G. Geelen, Veulen. Vaarzen, geb. tussen 16 aug. en 20 oct. 1954: la Joke 4 van J. Hen drikx, Veulen. Vaarzen, geb. na 20 oct. 1954: la Truus 6 van J. vd. Winkel, Smakt; lb Anny 2 van idem; ld Frieda 1 van P. Croymans, Overbroek. Groep van 3 eigengefokte volbl.: la G. Vullings, Venray; lc W. Gielen, Wanssum. Groep van 4 eigengefokte volbl.: ld G. Geelen, Venray; lb Gebr. van Kempen, Venray; 2 J. Derikx, Venray. Groep van 5 eigengefokte volbl.: 2a J. Hendrix, Venray; 2b P. Hen drix, Geijsteren. De B. B. actie is dan Woensdag officieel gesloten. In keurige for maties marcheerden de verschillen de blokploegen der kerkdorpen en inrichtingen in de avonduren door de straten, terwijl practisch alle muziekcorpsen aan dit défilé hun medewerking gaven. Trok deze manifestatie genoeg publiek, de voorlichtingsavond in het Luxor Theater was zeer slecht bezocht, ondanks de meer dan 300 persoonlijke uitnodigingen, welke waren verzonden. Op deze vergadering lichtte de Burgemeester het doel der actie nog eens toe, nm. de aandacht te ves tigen op de B.B. en mensen aan te sporen lid te worden van deze organisatie. Als men wil, dat bij grote ram pen Venray behoedt blijft voor nog meer onheil, droefheid en ellende, dan is het nodig, dat nu groepen gevormd worden, die weten hoe ze moeten handelen in tijden van nood. Een klein voorbeeld daarvan was de brand in Oostrum op de Sprae- landhoeve. Voordat de brandweer arriveerde had de Oostruinse blok- ploeg al zeer verdienstelijk werk gedaan, dat groter onheil heeft voorkomen. Het wijkhoofd der B.B. dhr. Laurensse vertelde in zijn openings woord, dat van de 320 B.B.-ers die er in onze gemeente nodig zijn er zich reeds 190 hebben gemeld. Bij te velen leeft nog de gedachte, al dus deze spreker, dat als „men" het doet, „ik" het niet hoef te doen. Gebrek aan verantwoordelijkheids besef, geen begrip van eerlijke naastenliefde zijn oorzaak dat het vele materiaal dat de B.B. heeft klaar liggen ongebruikt moet blij ven liggen omdat deskundige han den ontbreken. De heer Verwayen, hoofdverte genwoordiger der Stichting Bevor dering B.B. lichtte in een uitmun tende reden het werk en de orga nisatie der B.B. toe. Hij zeide o.a. dat in een toekomstige oorlog het doel van iedere aanval de particu liere mens is, ieder van ons en dat het doel der B.B. is, die mens te beschermen, persoonlijk, zijn be zittingen, zijn gezin en... zijn vrijheid. 140 Miljoen gulden zijn nu ver bruikt voor de opbouw van de B.B. Op ieder terrein van de hulpver lening zijn materialen gereed gemaakt, zijn verbindingen opge bouwd en nu gaat het om de mensen. Deskundige handen, die al dit hulpmateriaal kunnen bedienen. 162.800 mensen werken al in B.B. verband en worden daar getraind tot all-round helpers in iedere nood. 238.000 moeten het er zijn. Zij ko men als men maar wil bedenken, dat het beter is te helpen, dan hulp te ontvangen. Hij sprak de hoop uit dat ook in Venray zich nog velen voor deze prachtige hulporganisatie zouden melden. Tot slot van de avond werden nog enkele B.B. films vertoond, die een beeld gaven van de organisatie en de hulpverlening, de training en het materiaal. Burgemeester Janssen reikte die avond op een bijeenkomst der B.B.-ers in Zaal Wilhelmina de vaar digheidsdiploma's uit aan: Vrijwillige Brandweer E. Custers, J. Maas, M. v. Rooy, J. Schaeffers, L. Franssen, J. Custers, H. Clevers, J. Hermsen en H. v.d. Heuvel. B.B. Brandweer B. Min, H. Theeuwen, Th. Thielen, J. Huijbers, L. Pouwels, A. Evers, H. Hendriks, J. Creemers, en Th. Voesten. Blokploeg Venray-Zuid J. Colsen, J. Kousemaker, B. Min, A. Hendriks, v. d. Weem, G. Cus ters, J. Bergmans, L. Coopmans, M. Vollenberg, A. Otten, J. Gerrarts en P. v. d. Munckhof en de dames G. Custers, P. Raemakers, W. van Aassen, T. Min, v.d. Berg en A Stoks Blokploeg Venray-Noord J. Arts, J. v. Osch, M. v. Houdt, J. Hoevenaars, W. Kelders, H. v.d. Laar, J. Kengen, J. Schwachöfer, A. Kroon, en de dames Kelders, H. Barents, G. en J. Thijssen, A. Ha nen en Chr. Thijssen. Blokploeg Heide J. Simons, J. Willems, Th. Nellen, P. Ewals, Th. Vermeulen, H. Rut ten en A. Jenneskens. Blokploeg Veulen H. de Krijger, H. v. Meyel, H. Janssen, H. Hendriks, H. Relntjes. Profiteert nu van deze unieke aanbiedingen, nu nog tegen oude prijzen. De specialiteit van gre J De volledige sortering {GiRöj(ziLMËtA) vindt U bij J. COENEN-HOUTACKERS Een Wala is strak en tochsoepel. Hetzlt niet alleen verrukkelijk, maar U kunt er ook verrukkelijk In zitten. Die souplesse merkt U, als U een Wala corset draagt, bij het wandelen en werken Wala beha's in 7 cup grootten. ?v Met de nieuwe vinding Flex-Front is Wala de tijd ver vooruit. Geen priemende baleinen" meer én geen omkrullende bovenkant. •k Wala heeft voor iedere taillemaat 3 heupwijdten en 3 lengten^ natuurlijk past De corsetten-speciaalzaak Geef koude en vocht juist 's nachts geen kans Koop vandaag nog VOORLICHTING VAN Seizoen 1956-1957 Nu de verschillende winter-pro- gramma's bekend worden, is het onderhand traditie geworden, ook de cyclus-films bekend te maken, die in het komende winterseizoen in het Luxor-Theater zullen worden vertoond. Zowelzangliefhebbers als anderen komen aan hun trek. De cyclus wordt geopend met de film: On sterfelijke Melodie, dat het leven van de componist Mascagni tot onderwerp heeft. Deze wordt vertoond op 10 en 11 october. Op 24 en 25 october kan men Bengamino Gigli horen in de film: Vrouwen om Puccini, die het leven van de componist van Tosch, But terfly Manon en La Boheme be handelt. Op 7 november komt een film met de bekende Pier Angeli: Te- ïsa. Op 21 en 22 nov. zingt Mario Lanza in de film: De grote Caruso, een zangfilm, die opera-liefhebbers zeker op hun programma zullen zetten. 26 Nov. brengt een geschiedkun dige film: In de schaduw van de Troon, die handelt over het leven van de bekende Engelse vorstin: Elisabeth I. 21 en 22 Dec. is gereserveerd voor de film: Rapsody, terwijl het nieuwe jaar op 2 jan. wordt inge zet met wederom Mario Lanza in: Because you're mine. Op 16 jan. komt dan de psycho logische film: Obsessie, waarin o.a. Ingrid Bergman een der hoofdrol len vervult. Over films hj het tweede deel van de cyclus voigen ter zijner tijd nog nadere mededelingen.

Peel en Maas | 1956 | | pagina 2