SPORT Vowj de Perfection demonstraties J. Coenen-Hootackers Fruitteelt-vakschool breuk- Slagerij J. «DERS Ook de mannen moeten huilen! Ingezonden. Burgerlijke Stand Venray ADVERTENTIEN Bij mijn vertrek naar Australië Pater Aogidius Verslnys Töos Sanders gemeubileerde zit-slaapkamer Uitslag trekking Loterij „Victoria" Ysselsteyn. M. MUYSERS uw verlichting Hendrix Rijwielhandel regenkleding net meisje een (link meisje ruibu »nh Bezoekt dinsdag 18 sept. a.s. in café de Engel, Grotestraat. Zie advertentie elders in dit blad. Bekendmaking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, dat de wekelijkse kramerijenmarkt vanaf maandag 17 september a.s. tot nadere bekendmaking zal worden gehouden op de Wilhelminastraat- Prins Hendrikstraat. Venray, 12 september 1956. Volksconcert Morgen zondag zal Venray's Har monie een volksconcert geven op het Henseniusplein. Aanvang 8 uur. Katholiek Thuisfront dankt Het hoofdbestuur van Nationaal Katholiek Thuisfront verzocht ons Parochiële Thuisfront, de oprechte dank te willen overbrengen aan alle Parochianen die de collecte voor onze militairen hebben gesteund. De opbrengst daarvan werd tot een volmondig „Ja!" op de slagzin „Hij staat voor-U! Staat Uach ter hem?". Het Parochieel Katholiek Thuisfront Verkeersongeval Woensdagavond kwam het4-jarig zoontje van de familie C., aan de Julianasingel, onder een vracht wagen. Gelukkig liep alles goed af en kon de kleine, die een lichte hersenschudding en lichte verwon dingen aan het hoofd opliep, thuis verpleegd worden. Christelijke moeders op stap De leden van de vereniging der christelijke moeders zullen op Don derdag 27 september a.s. hun jaar lijks uitstapje maken. Dit jaar staat o.m. een bezoek aan de H. Land stichting, Oosterbeek en Arnhem, op het programma. Ook ditmaal zal onderweg een diner worden gegeven. Men kan zich opgeven voor 20 september bij de dames van het bestuur. Er wordt 's morgens om 8 uur vertrokken en de kosten bedragen f 10. Cursus Spaans De laatste jaren mag het Spaans zich verheugen in een stijgende belangstelling. Dit komt vooral door de steeds frequenter handelsbetrek kingen met Zuid-Amerika, waar, met uitzondering van Brazilië, over al Spaans wordt gesproken. Momen teel is het Spaans dan ook de tweede wereldtaal. Zoals in vele andere steden van ons land, die de ontwikkeling bij willen houden, zal ook voor de inwoners van Venray vanaf 10 okt. gelegenheid zijn onderricht te ontvangen in de Spaanse taal. Vanaf 10 oktober tot 10 april zal P. Drs J. Peters een cursus Spaans geven voor beginnen- den alsook voor gevorderden. De lessen zullen worden gegeven in het Karmelietenklooster te Smakt iedere Woensdag en wel van half zeven tot half acht voor beginnen- den en van half acht tot half negen conversatie-les voor gevorderden. Belangstellenden kunnen zich voor 7 oktober opgeven bij de docent: p. Drs J. Peters, Karmelietenkloos ter, Smakt-Venray, tel. K 4782232. PATRONAAT Ontspanningsavond Door omstandigheden heeft het Patronaat voor de jongens van 12—14 jaar verleden zondag geen doorgang gevonden. Wij starten daarom a.s. zondagmorgen om 10 uur voor de jongens van 1214 jaar. Nieuwe leden zijn welkom. Wij hopen op een goede opkomst, opdat we dit jaar goed beginnen en een plezierige troep vormen. Zondagavond om half acht is voor het eerst na de zomer weer een mooie ontspanningsavond voor al onze jongens en nieuwe leden. Ge wone contributie (25 cent) mee brengen. Benoeming Tot fröbel-onderwijzeres te Ysselsteyn werd benoemd mej. M. Stevens uit Venray. Tot leraar in handvaardigheid aan de Landbouwschool alhier, is benoemd, de heer W. Reiniers uit Well. Met voldoening kan onze afdeling L.F.O. Venray e.o. mededelen, dat er weer gelegenheid is, om zich op te geven voor het volgen van de fruitteeltvakschool in de Landbouw school. Deze streek is thans weer een jong fruitteeltgebied, dat een nieuwe tijd tegemoet gaat. De bomen heb ben mooi jong hout en veel fruit. Maar er moet ^ook nog veel oud worden geruimd en verjongingen moeten worden toegepast. Van oudsher had Venray 'n goede naam op fruitteeltgebied, zo zelfs, dat er een eigen veiling was, waar treinen vol fruit werden verwerkt. We hebben een periode gehad van stilstand, maar spoedig kan dit weer veranderen, als 't goed wordt aangepakt. Ga eens kijken bij een goede fruitkweker en Uw hart gaat open voor wat U hier ziet. In de laatste jaren is het vak fruitkweker zo geweldig veranderd, dat we niet meer met succes op de oude manier kunnen werken. Zijn we op de hoogte, dan kan dit U een mooi bestaan geven. Deze kans wordt U gegeven via de fruitteelt vakschool. Onze afdeling hoopt dan ook, dat hiervan een ruim gebruik zal wor- een gemaakt. Hier wordt men op de hoogte gebracht met het beste en het nieuwste op fruitteelt gebied. Naast groot fruit, appel, peer, kers en pruim, wordt ook het klein fruit, aardbei, bes, framboos be handeld. Beide geven de laatste jaren goede financiële resultaten. Jonge boeren, tuinders, die een mooi beroep, vol afwisseling willen opzetten, grijpt Uw kans en geef U op als leerling van de vakschool, bij onze Rijkstuinbouw-consulent Ir. v.d. Kroft, te Maastricht. Nadere inlichtingen bij de Secre taris van de L.F.O. afd. Venray, Julianasingel 39a. Jubileum-concours St Antonius De handboogschutterij St Anto nius telt dit jaar nog al enige jubilarissen. Op de eerste plaats bestaat de vereniging 30 jaren en al die tijd is de heer P. Moorrees hiervan voorzitter geweest en de heer H. Goumans onder-voorzitter. Mede-oprichters waren de heren J. van Aarssen (thans beschermheer), Fr. Heijnen, H. Moorrees, P. van Arsen en H. Creemers. Zijn 50-jarig schuttersjubileum vierde de heer H. Hendriks, die nog altijd actief schutter is. Al deze jubilea zijn gevierd met een flink jubileum concours voor de Kring. Verbond Veilig Verkeer Donderdagavond hield in het Luxor Theater het Verbond Veilig Verkeer afd. Venray een druk be zochte vergadering. De consul van deze bond adjudant Janssen be lichtte in zijn openingswoord de grote taak voor alle deelnemers van het verkeer, dat iedere dag intensiever en gevaarlijker wordt. Het aantal doden t.g.v. verkeers ongelukken stijgt iedere dag. De gemeente Venray kent er dit jaar al vier. Veilig verkeer is noodzakelijk. Men dient zich aan de regels te houden en die te leren. Daartoe is afgelopen jaar aan meer dan 600 kinderen de theorie en de praktijk der verkeersregels bijgebracht. Daartoe zullen in de nabije toe komst verkeersbrigadiertjes hun taak in Venray beginnen, een taak die door medewerking van de ouders en het grote verkeer goede resultaten kan hebben, waardoor ze juist voor de kleinen een veilige gids worden op de drukke kruis punten. Voor bromfieters wordt in de nabije toekomst een cursus in ver keersregels gegeven, terwijl een auto- en motorkeuring eveneens op het programma staat. Verbond Veilig Verkeer afd. Venray wil een adviserend en dienend lichaam zijn en hij spoorde allen aan, hier lid van te worden. In een tweetal filmen werd de taak der brigadier!jes getoond, terwijl na de pauze grote verkeers- fouten op het witte doek kwamen. Schoolcompetitie De nieuwe indeling van de school competitie is als volgt: le klas: Overloon, St. Petrus Banden a, V.G.L.O Horst, Hensenius- school. 2e klas: Wanssum, Blitterswijck, Oirlo, St Petrus-Banden b, Dr Poels- school. Woensdag a.s. wordt begonnen met de wedstrijden: Dr PoelsschoolSt Petrus-B. b HenseniusschoolSt Petrus-B. a Wanssum—Blitterswijck Dit jaar wordt in 2 klasse ge speeld, waarbij gewoon promotie en degradatie wordt toegepast. Bedoeling is, dat de jongensschool van Horst ook nog deel zal nemen in de le klasse. Schaakvereniging Venray Dat de schaakvereniging Venray springlevend is, bleek op haar leden vergadering van Woensdagavond, waar vrijwel alle leden aanwezig waren, en dit niet alleen, maar ook, dat de club flink groeiende is, zodat men in het aanstaande seizoen met 2 tientallen kan uitkomen. Het be stuur kon de verheugende mede deling doen, dat op 1 oktober a.s. het eigen clubblad uitkomt. Een simultaanseance, een snel schaakwedstrijd en een gongwed strijd zijn in voorbereiding. Bezoek van en aan Duitse clubs worden overwogen. Jongere schakers.zijn in opleiding. Met enthousiasme wordt er gespeeld en gewerkt. Clubavond is Donderdags 's avonds vanaf half acht in hotel „De Keizer"; belang stellenden, schakers en zij die het willen worden, worden daar gaarne ontvangen. Belangrijke lezingen voor Industriële kringen Land van Coyk, Gennep en Venray De industrialisatie van Noord- Limburg en Noordoost Noordbra bant, die in betrekkelijk snel tempo een hoge vlucht heeft genomen, brengt op velerlei terrein haar moeilijkheden met zich. Te weinig bekend is echter nog, welke mogelijk- en moeilijkheden deze industrialisatie betekent voor de jeugd, die nijverheids-of middel baar onderwijs volgt. Voormogelijke gevaren mag men zeker in dit op zicht de ogen niet sluiten en moet er gestreefd worden naar behoud van het geestelijk welzijn van de streek. Twee sprekers hebben zich bereid verklaard voor de industriële kringen Land van Cuyk, Gennep en Venray, over deze problemen een spreek beurt te houden. De heer vd. Jagt, leider van de bedrijfsschool v. Wilton-Feijenoord te Schiedam, zal spreken over: „De wenselijkheid van contact en samen werking tussen school en industrie, zulks in verband met het welzijn voor allen, die een of andere positie in de industrie zullen gaan be kladen". Rector Janssens uit Tilburg, zal het woord voeren over: „Het behoud en de ontwikkeling van het gees telijk welzijn "van hen, die een of andere positie in de industrie in nemen, door contact en samenwer king tussen directie, personeel en geestelijkheid". Beide spreekbeurten zullen wor den gehouden op dinsdag 18 sep tember a.s., des avonds om 8 uur in hotel „Riche" te Boxmeer. Dodelijk ongeluk Te Venlo is de magazijnknecht L. bekneld geraakt tussen een lift Hij overleed enkele uren later. Nieuwe minister van landbouw voor zeer zware problemen Nu er een kabinet zonder socialis ten komt, staat het meteen ook vast, dat minister Mansholt niet op het departement van Landbouw zal terugkeren. In landbouwkringen is men daarover allerminst rouwig, want op het beleid van de heer Mansholt is in deze kringen zeer ernstige critiek. Men verlangt nu op het departement van Landbouw een kundige vakminister. De nieuwe bewindsman van Land bouw komt voor een failliete in boedel te staan, met problemen die heel wat energie en vakmanschap zullen vergen. Een voorzichtige ra ming wijst erop, dat een redelijke sanering van het landbouwbeleid een bedrag vraagt van rond de 420 miljoen gulden en dat terwijl de heer Mansholt in de begroting 1956 de toestand op landbouwgebied be vredigend zei te achten... In feite is er echter een crisis op landbouw gebied. Er is een geheel gewijzigd sy steem van kostprijsberekening nood zakelijk. Tot nu toe is de beloning van de boer voor zijn arbèid in het eigen bedrijf bij het bepalen van de kostprijzen genegeerd. Daar komt bij, dat een noodzakelijke verhoging van de lonen der arbeiders ook nog niet in de kostprijs is opgenomen. In landbouwkringen stelt men zich op het standpunt, dat het niet juist is de prijzen van b.v. boter, melk, kaas, vlees, suiker, rogge, door subsidies kunstmatig laag te houden Dat betekent: indien men volledig rekening wil houden met de ver langens in landbouwkringen de con sument, bv. in de vorm van hogere belastingen, het loodje zal moeten leggen! Afschaffing van het consu mentensubsidie op de melk en de doorberekening van de hogere kost prijs zou betekenen een prijsstijging van de melk met 7 tot 8 cent per liter en een stijging van de suiker prijs met 6 tot 7 ct per kg. De nieuwe minister van Land bouw zal nu een vorm 'moeten vinden, waarin hij zowel de land bouwers als de consumenten te vreden moet stellen. Dat is een enorm karwei. Zakkendragen een ongezond bedrijf Toen we het vorige jaar kennis namen van de nieuwe attractie, waarmede toen het landelijke Eys zich in het nieuws drong, nl. het zakkendragen, hebben we aan een ééndagsvlieg gedacht. Zoiets kan aardig zijn voor één keer, maar dan is het welletjes! En wel vooral om de bedenkelijke kanten, welke aan deze „sport" kleven en die zich zondag 11. over duidelijk hebben gedemonstreerd. Deze vertoning van opgezweepte, boven de macht gaande kracht patserij, is feitelijk al even onaan vaardbaar, ais die andere sport, die met de realistische naam „hots, bots, knots" is getooid en in feite slechts aanschouwelijk onderwijs geeft in allerlei manieren, waarop men auto botsingen kan veroorzaken- In beide gevallen is het niets anders dan een speculatie op on gezonde instincten, zonder ook maar één spoor van positief nut en met daarentegen aanwijsbare elementen van gevaar. Elke zes jaar op 10 september Te Zwaagdijk gemeente Wognuin, is deze week in het gezin C. Bruin- Groot een tweeling geboren. Op zichzelf is dat niet zo heel bijzonder, maar wel is dat het feit, dat in'dit gezin de kinderen precies om de zes jaar op 10 september schijnen 'te komen. De eerste, Dick, is geboren op 10 september 1944, de twee anderen, kwamen ter wereld 10 september 1950 en de tweelingen op 10 september 1956. Auto geslipt: twee doden en drie gewonden Donderdagmorgen heeft een auto ongeval (tussen Veldwezelt en Vroenhoven) het leven gekost van twee inzittenden van een Maas trichtse personenauto. Twee perso nen werden zwaar gewond en twee andere personen lichter gewond. KRANIG WERK De dijk rond de derde ijselmeer- polder is Donderdagmiddag dicht gekomen. Straks zal Oost-Flevoland com fortabel bewoonbaar zijn, maar ten koste van 580 miljoen gulden Eeuwig zal het land zijn beschermd door de keileem van Urk, de stenen uit Duitsland en België en het rijshout uit de Biesbosch dat door een kordate manschap in hetdijklichaam werd samengevlochten tot een onwrikbare barrière voor een nieuw stuk welvaart. De dijk met de kunstwerken zal ongeveer honderdvijfenzeventig mil joen gulden kosten. Een bedrag van vijfhonderdtachtig miljoen zal nodig zijn voor het inrichten en ontginnen van de polder, het ver der in cultuur brengen der gronden en 't bouwen van behuizingen en dorpskernen. De nieuwe grond kost straks, klaar voor exploitatie en bebouwd f 14;000 per ha. Tranen voorkomen maagzweren Dat lachen gezond is weten we zoetjesaan. Maar dat men door vrij uit te huilen vel maagklachten kan voorkomen is inderdaad gloednieuw. Diverse geleerden, zowel in de USA als in Duitsland en Frankrijk heb ben zich de laatste jaren afgevraagd waarom maagklachten en vooral maagzweren zoveel vaker optreden bij mannen, terwijl onze vrouwtjes er in het algemeen minder last van hebben. Hun voorlopige antwooord is thans: de tranen van de vrouwen spoelen maagaandoeningen weg. De mannen verbijten zich, houden hun tranen in en veroorzaken op deze wijze maagzweren met alle gevol gen van dien. Dus mannen-broeders voortaan wenen. Geeft uw tranen de vrije teugel als de sokken stuk zijn, als de huisbaas is geweest, als de belastingaanslag binnen komt en huilt gerust met vrouwtje mee als ze in de put zit. Huilen is nog veel gezonder dan lachen. „Mannen huilen niet, mijn jongen. Kom wees een flinke ke rel?.-.." In vele toonaarden krijgen öe'-kleine jongens dit te horen al voor ze naar school gaan en even goed als ze leren, dat tweemaal twee vier is even goed bereiken ze in het algemeen, dat ze hun tranen inhouden. Maar vrouwen mogen wenen zo veel ze willen en tranen zijn zelfs een legaal middel van de vrouwe lijke diplomatie geworden. Afgezien van enkele uitzonderingen, zoals bij de oorspronkelijke Indianen, die de vreselijkste martelingen onder gingen zonder een spier te vertrek ken of een traan te laten was in onze wereld enige eeuwen geleden nog anders. Goethe hield van tranen en ook in de gedichten van Heinrich Heine worden de tranen bijna verheerlijkt. Wie heeft uitgevonden, dat tranen onmanlijk zijn dient op het schavot zijn leven te eindigen. Algemeen rekent men maagzwe ren tot de cultuurziekten. Gaarne werden haast, onrust en nervosi teit aansprakelijk gesteld zonder dat men nochtans een inzicht had in de juiste stoffelijke samenhang. De nieuwe biochemische experimen ten hebben thans afdoende bewe zen, dat in de magen van de maag zweerpatiënten een bijzonder grote hoeveelheid Lysosym aawezig is. Weliswaar komt deze substantie ook in gezonde magen voor maar niet in die hoeveelheid. Ook de tranen bevatten veel Lysosym, 'n goedje dat o.a. dient om kiemen te doden. Het feit, dat mannen niet huilen wil nog niet zeggen, dat ze niet vaak hun tra nen moeten terug dringen. Deze „terug gedrongen" tranen brengen grote hoeveelheden Lysosym in de maag, waardoor de vatbaarheid voor maagzweren schijnt toe te ne men. De onderzoekingen op dit gebied duren nog voort, maar er is in middels al een Frans-Duits duo dat ernstige plannen heeft om een huilkliniek te openen voor de lijders aan maagzweren. De patiënten zou den er een huilkuur ondergaan. Voorlopig lijkt ons deze tranen- kliniek overbodig. We hoeven maar goed over één en ander na te den ken om een niet te stelpen tranen vloed te verwekken DE DUIVENSPORT IN VENRAY. Onder Sport inVenray (III) komt in Uw blad van 1 Sept. j.l., een ar tikel voor t.o.v. de Duivensport, welk artikel m.i. al te optmistisch is gestemd. Daarom is het voor degenen, die deze sport zouden willen gaan be oefenen, waarschijnlijk dienstig en voor Uwe lezers interessant eens te vernemen, wat deze sport de lief hebber gaat kosten. Buiten aanmerking zal ik hier laten de aanschaffingsprijs der hok ken, kweekkoppels enz., welke nogal kapitaal vereisen. Als voorbeeld zal ik nemen een hok met 20 duiven, dus van een middelmatige of kleine melker. Hiervan bedragen de vaste lasten per jaar als volgt: aan voer 20 x f 5 is idem (extra broedtijd) aan grit c.a. contributie ver. idem aangesloten ver. Duiven- Orgaan vrij willig Diversen Totaal "Men kan zonder tegenslagen dus rekenen op een vaste last van on geveer f 3 per week. Hierbij komen dan de reiskosten voor ruim 30 wedvluchten, benevens de africhtingskosten. Voor de vluch ten tot 300 km, bedragen deze kos ten per duif f 0.40 van 300 tot 500 km per duif f 0,44 en boven 500 km per duif f 0,47. Ik ben het dan ook met schrijver roerend eens, dat deze kosten te hoog liggen. Ben ik goed ingelicht, dan rekent de N.S. voor verzending van een mand reisduiven (25 a 30 stuks) van Leeuwarden naar Venlo f 1.40. Rekenen we voor terugzending der lege manden f 1,10, dan komen we op f 2.50 per mand of f 0,10 per duif. Berekenen we nu de reiskosten VenrayJava (B.), welke afstand veel korter is. In verband met de hogere vrachttarieven in België, zal ikzeer royaal zijnen de vrachtkosten stellen op het dubbele of f 5 per mand, dus f 0.20 per duif. Er moet echter door de melkers betaald worden voor die reis f 0.40 per duif of per mand 25 of 30 x f 0,40 is f 10 of f 12. Het kan dus m.i. niet anders dan dat op de vrachtprijzen der Spoor wegen, zowel hier als in den vreemde, winsten worden gemaakt. Of dit oirbaar of wettelijk is toe gestaan, blijft buiten beschouwing, daar we dan een ander terrein betreden. Wanneer nu in ons voorbeeld van de 20 duiven, er elke reis 10 gezet worden, bedragen de reiskosten op zijn minst 30 x 10 x 40 of f 120 per jaar. Dit bedrag, gevoegd bij de vaste lasten ad f 148.70, komen we dus aan een bedrag ad f 268.70 per jaar of ruim f 5 per week, waarbij dan nog tal van noodza kelijke kleine uitgaven komen. Dat de meesten dit bedrag of 'n bedrag naar evenredigheid van het aantal te houden duiven, via het poulen er uit kunnen slaan, is mij een groot raadsel. De schrijver van het bewuste stuk zou ik dan ook de volgende percentages in overweging willen geven, t.w. 60 a 70 pet. spelen met verlies, 20 pet. kan ongeveer aan hun trek komen, terwijl hoogstens 10 pet. winst maakt. De duivensport blijft echter een der mooiste sporten. Jammer dat het aantal liefhebbers steeds terug loopt. Vermoedelqk door de hoge kosten, terwijl m.i. de na-oorlogse materialistische geest, de beperking der vrije aansluiting, onsportiviteit enz. hier niet vreemd aan zal zijn. De lezer en zeker de kleine mel ker zal zich nu waarschijnlijk afvragen, of er niets op te vinden is deze mooie sport goedkoper te maken. Mijn antwoord is dan „zeer zeker" en geef de volgende punten in overweging: I. Gedegen voorlichting. II. Economisch beleid. III Gezamenlijke inkoop van zo mer en wintervoer IV Het zoeken naar wegen voor goedkoper vrachtvervoer. Daarnaast zijn er m.i. zeer zeker andere mogelijkheden, die de kosten aanmerkelijk kunnen beperken. EEN DUIVENLIEFHEBBER van 7 t/m 13 sept. 1956 GEBOREN: v. Opbergen Maria, Leunseweg 19b Jacobs Wilhelmus, Vlakwater L 77 Arts Petrus, Heidse Peelweg 10 Schelbergen Johannes, Oostrum C25 Backus Jan M., Overloon Thijssen Johanna, Oirlo F 2 Vloet Jacobus, Henseniusstraat 1 OVERLEDEN: Mans Maria M. H., 71 jaar, wed, van Maessen H., Ysselsteyn. Thissen Allegonda, weduwe van Engels Th., 77 jaar, Langstraat. ONDERTROUWD van Altena Andreas, 21 j., elec- tricien te Bloemendaal en Dechnar Johanna, 23 jaar, te Venray. Dupont Frits. 28 jaar. boekhou der en Janssen Elisabeth, 28 jaar, beiden te Venray. GETROUWD Op 't Veld Hendrikus, 31 jr, te Susteren en Moorrees Dina, 25 jr, Venray. Loonen Martin, 25 jr, en Kroon Gerarda, 23 jr, beiden te Venray. van Heuven Petrus, 23 jr, Deurne en v. Rijswijck Helena, 22 jr, Venray. F. R. STROEKEN N. STROEKEN-GOUMANS JANTJE geven met grote vreugde kennis van de geboorte van hun zoontje en broertje PETER Tegelen, 14 sept. 1956 Grotestraat 59 groet ik alle bekenden, bijzonder de Tertiarissen en Parochianen. o.f.m. ss Sibajak, 11 september 1956. Voorl. adres R.P. Aeg. Versluys, lDunkley Ave. Firle S.A. Australië Voor het medeleven, de vele bloemen en andere gaven welke ik mocht ontvangen bij mijn thuis komst, zeg ik, ook namens mijn ouders en familie, hartelijk dank. Reeds jaren bestaande zaadhan- del biedt aan actieve, betrouwbare personen die veel met mensen in hun om geving in aanraking komen, een ruime bijverdienste met de verkoop van alle soorten Tuin- Bloem- en Landbouwzaden, Boomkwekerij artikelen, enz. Vraagt uitvoerige inlichtingen aan Postbus 45 te Winschoten. DAME zoekt per 1 october met of zonder pension. Brieven onder nr. 129 bureau van dit blad. HYPOTHEKEN en FINANCIERINGEN Assurantiekantoor BERGMANS ZN. VENRAY Tel. 677 Voor alle verzekeringen. ten bate van le pr. no. 443 2e pr. 386 3e pr. 861 4e pr. no. 148 5e pr. 511 6e pr. 449 7e pr. no. 426 8e pr. 352 9e pr. 886 10e pr. no. 913 lie pr. het verkoch te blanco lot. 't Aantal stuks snoeps bedroeg 624, 't dichtsbijzijnde aantal was 620, die de fles snoep kan af halen. Prijzen af te halen bij A. Winnen, Jan Poelsweg 4, Ysselsteyn Voor 1 oktober niet afgehaalde prijzen vervallen aan de vereniging. AFWEZIG 17-18-19-20 Sept. Castreur Uijder$(sters) r EEN GOEDE BREUKBAND maakt U tot een geheel ander mens U lééft èn beweeat U weer ols ieder ander elk werk kunt U weer, gemakkelijk doen. Pro-, fileert van de mees» moderne vinding. Kom» eens vrijblijvend^ met ons pralen.' ROERMOND Fa. Leenarts-Bloe- mers, Neerstr. 23, dinsdag 18 sep tember 9.30—12; WEERT: Fa.Jan- sen-Colaris, Langstr. 6, dinsdag 18 september 2—4; VENLOFa. van Rijn, Parade 43, woensdag 19 sep tember 1012 en 1—4. Zorg vooral tijdig voor Rijwiellampen Zakhulzen Seinlampen Schijnwerpers Batterijen Losse onderdelen voor Petromax en Tilley lampen Patersstraat 9 Gekookt spek 100 gram 35, 250 gram 85 Levërkaas 100 gram 35, 250 gram 85 Vrijdag en Zaterdag Runderlappen 500 gram 2.75 Ontvangen een nieuwe collectie korte en lange jassen, regenbroeken motorwanten, motorbrillen, motorkappen Hendrix Rijwielhandel Patersstraat 9 TE KQ- Wed. J. are I Tteger Te koo"" J. Wille' ij bij Te kop ij bi| H. Mu%aari TE KO( zeug mtbigj Alb- Stj Buii Te kooj parwar( W. JansLull Te koo; ,j bij G. Jennislvvieë Te koop parware J. W. Jt Velt Te koop big P. Timifcis, Te koop j bij M. Burgeeser Te kooj bigg L. van (Jansl Te kooj too«are Fr. MicMersi TE KO( i big Acht! H. Vera, Hei Te kooj 8ire t G. HencVeuli Te koop 2 dr. ten ertij t J. Loo»56 V< TE KCX bigg H. Ver* Brul Te koop 2 dige aan telK sept en luxegstv - Hf. FracB 421 Te koo besteie 12 eken 2 volbiden H. Artsn, M Te koo] plukapi 20 tweedirs s en eeirs p. J. MS, Sti Oostrum. Te kot Appelen te koop Rutten, Beekweg 8a. Te koop appelen en peren Goumans, Molenhof Leunen. Te koop toom biggen J. Buijssen, Leunen K 69. Te koop zeug met 10 zware biggen J. Rongen, Heide L 36. GEVRAAGD meisje boven 21 jaar dat zelfstandig kan werken, voor huishouding en winkel. Asselberghs, bakkerij, Leunen. GEVRAAGD voor spoedige indiensttreding meisje voor dag en nacht of voor dag Aanmelden 's avonds na 7 uur Goede behandeling «n goed loon. Mevr. Knoet, Merseloseweg 32, Telefoon 972. Gevraagd per 1 october voor de huishouding. Meerdere hulp aanwezig. Slagerij Mat Goumans Kerkpad 3 Mevr. v. Ditzhuijzen, Huyghens- laan 37, Arnhem, vraagt in haar gezin met 5 kinderen, waarvan 4 schoolgaand v.d.eji. Werkster aanwezig. met grotfea. 8 Te bevpniuss TE KCX Biniard. M. Abefts, S TE KOt ki/age Broekwt Te koop 17 aisde YselStaar J. Neuvïts, S Te koop parïton 50 c P. van tëelw TE KOC herenrijwi met version ge Adres bvan c Te koop huiskaniei Akkerw Te koof priand Slagerij «"mar Te koop 600 (Hoil, 32 kepP'tsi Servati^1' TE HUfpf ch ferzel H. Stol®stra Biedt ziel r K,it°di Adres W8" 4

Peel en Maas | 1956 | | pagina 2