Thomassen's Kleding Psychologisch schoolonderzoek ïlótneb en 4leb$$t Vakmensen Kerkelijke Diensten Overpeinzingen Ebberink Leerling van het Gymnasium te Venray naar Dnblin. textiel Hofstraat 2 Venray 'i is geen verschil meer... U kuni er echier tegen in Prachtsortering Dames- en Meisjesmantels in de nieuwste dessins en modellen Pracht coupe. Deux-Pièces in wevenit, wol, jersey voor dames en meisjes een unieke collectie De meeste personeelsadvertenties, zeker die voor de „hogere amb ten"vermelden uitdrukkelijk, dat de candidaat eventueel een psycho logisch onderzoek zal moeten onder gaan. Dit onderzoek stelt de bedrijfs leider dan in staat „de juiste man op de juiste plaats te krijgen. Men is dus in die kringen, geleerd door de ervaring, er van overtuigd, dat een dergelijk onderzoek zijn nut heeft. Op de allereerste plaats voor het bedrijf zelf, maar verder ook voor de candidaat, die misschien op mogelijkheden gewezen wordt, waar aan hij zelf niet gedacht en waar van hij zelf geen vermoeden had. De betrekkelijk nieuwe weten schap is een machtig hulpmiddel gebleken, waarvan men al langer hoe meer gebruik gaat maken. Dat hebben ook de gezamenlijke standsorganisaties in Limburg be grepen en daarna gehandeld. Men is n.l. gekomen tot de oprichting van het Psychologisch Instituut Limburg, omdat in onze provincie een grote behoefte bleek te bestaan aan een verantwoorde school- en beroepskeuze voorlichting. Dit Instituut bestaat al weer en kele jaren en heeft in die jaren haar doel nagestreefd door het geven van voorlichtingsavonden, door het organiseren van collec tieve psychologische onderzoeken ter bevordering van een juiste school- en beroepskeuze van de kinderen, die de lagere school gaan verlaten en tenslotte door het be middelen van individuele onder zoeken. Uit het jaarverslag over het af gelopen jaar blijkt, dat zowel de individuele- als de school-onder zoeken zijn toegenomen in een mate, die enerzijds het Instituut voor moeilijkheden plaatst, i.v.m. de personeelsbezetting, maar ander zijds duidelijk aantoont, dat het belang van een dergelijk onderzoek door velen als een steeds dringen der behoeften wordt gezien. Als we dan echter in datzelfde jaarverslag lezen, dat in en uit Venray, zegge en schrijve 2 indivi duele onderzoeken hebben plaats gevonden, dan vraagt men zich on willekeurig af, of aan een dergelijk onderzoek hier dan zo weinig be hoefte bestaat en een schoolonder zoek helemaal niet nodig is. We weten goed, dat een psycho logisch onderzoek niet het alleen zaligmakende is bij het bepalen van iemands toekomst, maar van de andere kant kan het een waarde volle bijdrage betekenen tot een verantwoorde beroeps- of school keuze, temeer waar dit Instituut zich uitsluitend bediend van acade misch gevormde medewerkers. En we geloven, dat niet alleen vele jongeren, maar ook vele ouders een dergelijke bijdrage slechts moeilijk kunnen missen. Ondanks de subsidies die én van provincie én van standsorganisa- 1ies gegeven wordt blij ven de kosten voor sommigen misschien te hoog. Maar daar is nog altijd een weg voor te vinden, terwijl men toch altijd moet bedenken, dat het gaat om een gelukkige toekomst van het kind. Een toekomst die toch wel een offer vragen mag. Is het de onbekendheid met dit onderzoek? Schrikt men voor het woord psy chologie? Is dan niet juist een voorlich tingsavond van belang om een goed begrip van dit werk te krijgen? We verkeren in Venray in een soort evolutie, zo wordt gezegd. Van landbouw moeten we overschakelen naar industrie. Vele jongeren zullen geen plaats meer krijgen inde land bouw, waar ook grondgebrek in onze gemeente zich doet kennen. Waarheen moeten zij dan? Zijn onze ouders allen zo wijs, dat ze dat allemaal weten? We geloven, dat het de hoogste tijd wordt, dat dit Instituut in Ven ray meer bekendheid krijgt, dat ook hier in de kom en in de kerk dorpen voorlichtingsavonden wor den gehouden en de mogelijkheid voor een schoolonderzoek wordt opengesteld. Dit is op de eerste plaats belang rijk voor de jeugd zelf, die uit de veelheid van beroepen en mogelijk heden onmogelijk keusjkan maken. Op de tweede plaats voor hen wie het toekomstig geluk hunner kinderen toch aan het hart moet gaan. En tenslotte voor heel Venray zelf, die bij de omwenteling die het mee moet maken, er alleen maar bij gebaat zal zijn, als de „juiste man op de juiste plaats komt". Dit lijkt ons een grote taak vooral voor onze standsorganisaties, die in het diocesaan-comité het initiatief tot oprichting van dit Instituut hebben genomen. over voldoende bouwtechnische uit rusting beschikken om een groot werk van enkele honderden wonin gen uit te voeren. Menigmaal is reeds gesproken over samenwerking van kleinere aannemersten einde gezamelijk een groot werk te ondernemen. Waarom gebeurt dat niet? Zo is er op het gebied van de woningbouw ook in Limburg nog heel wat te bereiken, als iedereen op tijd en op zijn plaats maar doet, wat hij kan en moet. Wie onderneemt het om al die instanties bij elkaar te brengen en en in een openhartig gesprek de volledige uitbuiting van alle bouw mogelijkheden tot stand te brengen. In het kader van de beroepsvoor lichting heeft da Rijksluchtvaart dienst dit jaar evenals in voor gaande jaren onder de leerlin gen van de HBS.-B, Gymnasium-B en de MTS een groot aantal bro chures verspreid. De inhoud had betrekking op de opleiding tot en het beroep van verkeersvlieger. De brochure was niet van een titel voorzien, de jongelui konden zelf een titel bedenken en door die in te zenden, meedingen naar een van de 25 prijzen, varieërend van een vliegtuigbouwdoos tot een re tourvlucht per KLM naar Rome met een tweedaags verblijf aldaar. Ruim 1000 inzendingen werden ontvangen. Uiteindelijk kon als winnaar van de eerste prijs de heer H. de Vries te Groningen worden aangewezen, die met zijn titel „Zet nu je koers uit een retourvlucht naar Rome met een verblijf van twee dagen aldaar verdiende. De heer de Vries is 22 jaar en leerling van de MTS te Groningen. De tweede prijs ging naar de heer E. van de Borne te Gemert, die een retourvlucht naar Dublin met een tweedaags verblijf in die stad in de wacht sleepte. Zijn inzending luidde „Een carrière van de boven ste plank. De heer van de Borne is leerling van het Gymnasium te Venray en is 17 jaar oud. Algemeen is de klacht, dat er niet voldoende bouwvakarbeiders zijn. Vooral zijn er te weinig vakmensen: metselaars, timmerlieden, stuca- doors enz. Maar als we eerlijk willen zijn, dan moeten we ook van architecten en aannemers zeggen: het zijn niet allen koks, die lange messen dragen. Gelukkig zijn er in Limburg ook een flink aantal architecten, die hun sporen op het gebied van de volkswoningbouw ruimschoots heb ben verdiend. Van de andere kant zijn er, die aan hun tekentafel gaan zitten en dan aan het ontwerpen slaan, zon der rekening te houden met de voorschriften, die er nu eenmaal zijn en die ook niet kunnen worden gemist. Zulke plannen zijn in staat om niet alleen de gemeentelijke instan ties, maar ook de dienst van We deropbouw en Volkshuisvesting tot wanhoop te brengen. Het schier eindeloze gevecht, dat daarna moet volgen om de plannen toch aan vaardbaar te maken, kost soms maanden, waardoor aanbesteding en uitvoering met evenveel maan den worden vertraagd. Wat de aanemers betreft, dat zijn ook niet allemaal „azen". Bovendien zijn er kleinere aannemers, die niet in staat zijn b.v. omdat zij niet van 2 t.e.m. 8 sept. PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week KAPELAAN KEIJSERS Vijftiende zondag na Pinksteren. Derde zondag t.e.v. de H. Gerardus. 6 uur lm. Frans vd. Goor; 7 uur lm. Helena Smits-Naus; 8 uur lm. vd. Houtbewerkersbond; 9 uur kin dermis voor overl. faro. Clephas- Pluijm; 10 uur pl. hoogmis, opgedr. door de Hoogeerw. Heer Deken bij gel. van zijn 25-jarig priesterfeest; 3 uur pl. lof. Maandag: H. Pius X. 6.45 zielem. v. alle overl. parochianen; 7.30 best. jaard. Godfried Verstralen en echtg.; 8.15 hoogmis t.e.v. de H. Geest bij het begin v.h. schooljaar; 7u.ziele- lof en rozenhoedje. Dinsdag: feest vd. kerkwijding vd. kathedraal; 6.45 lm Willem Goos- sens en echtg.; 7.30 lm v. genezing van een zieke; 7.30 lm Herman van Ass(zijaltaar); 8.15 gest. jaard. Z.E. Heer Pastoor Eug. Jansens sol.lkl. Woensdag: H. Laurentius Justi- nianus; 6.45 lm t.e.v. O.L.Vr. van Alt. Bijst. tot zek. int.; 7.30 lm Theod. Lichteveld; 8.15 gest. jaard. Martin Jenneskens(3ekl.) Donderdag H. Mis v.d. Zondag; 6.45 lm Piet Tacken en overl.fam.; 7.30 H. Sacramentshoogmis; 8.15 gest. jaard. A.J. Haenraets, echtg. Francisca Roefs en dochter Maria (3e kl.)6—7 u. biechten; 7—5 H. Uur, daarna nachtelijke aanbid ding. Vrijdag: le Vrijdag, de H. Missen zijn om 6.30, 7 en 7.45 en 21 u.; 6.30 lm zek. int.; 7 u. lm zek. int.(R) 7.45 hoogmis t.e.v. 't H. Hart, in deze H. Mis worden alle school kinderen verwacht; 9 u. pl. avond mis voor Chr. v. Heijster. Zaterdag: feest van Maria Ge boorte, dag van devotie; de H. Mis sen zijn om 6.45, 7.30, 8.15 en 9 u.; 6.45 O.L.Vr.-hoogmis; 7.30 lm Eug, Esser; 8.15 lm uit dankbaarheid bij 25-jarig huwelijk; 9 u. hoogmis als jaard. voor Dr. Poels; 7u.Marialof en rozenhoedje. Veltum: Donderdag 7 u. lm Jos, van Lierop. RECTORAAT PATERSKERK Zondag: 15e Zondag na Pinkste ren. De H. Missen zijn om 6.30 7.45 en 10.30. Om 9 u. Hoogmis. Communiceren begint achteraan. Vandaag le coll. v. onze kerk, 2e v.d. R.K. Universiteit. Om 7 u. Lof en rozenhoedje. Maandag: Opening v.h. nieuwe schooljaar, om 7.45 H. Mis voor de schoolkinderen vd. Henseniusschool. Dinsdag: 6 en 6.30 u. gez.H. Mis en 's avonds om 7.30 u. Lof t.e.v. H. Antonius. Donderdag: Van 5—8 gelegenheid om te biechten. Vrijdag: le Vrijdag v.d. mnd. Om kwart vóór 8 gez. H. Mis en om 7.30 's avonds Lof t.e.v. H. Hart. Zaterdag: Feestdag v. Maria ge boorte, dag van devotie. 7.30 Hoog mis, waaronder professie v.d. fra ters-novicen. Van 3—8 gel. om te biechten. MEDEDELING: a.s. maandag be gint het nieuwe schooljaar. Om kwart vóór 8 Schoolmis v.d. jon gens en meisjes v.d. Hensenius school. Om 9.15 kunnen de ouders der nieuwe leerlingen zich aan de school vervoegen. Verzoeke 't trouwboekje mee te brengen. De school begint die dag om half 10. MIS-INTENTIES Zondag: 6.30 Jan Kersjes; 7.45 Piet Thijssen; 9 u. uit dankbaar heid; 10.30 Gerardus v. Leuken. Maandag: 7 u. overl. ouders S win kels—Bijster velts; 7.45 tot zek. int.; 8.30 Dina Wismans. Dinsdag: 7.45 overl. moeder; 8.30 tot zek. int. (R) Woensdag: 6.30 overl. ouders SwinkelsBijstervelts; 7 u. Antoon v. Bosch; 7.45 José KremerVul- linghs. Donderdag: 6.30 voor een zalige dood; 7 u. Herman v. Ass; 6.30 M. Vennekens. Vrijdag: 6.30 Mathijs Goumans; 7 u. overl. fam. Peters—Hoex; 7.45 Henricus Switserlood en zoon Harrie; 8.30 Jan vd. Bosch. Zaterdag: 6.30 overl. moeder; 7 u. overl. ouders Swinkels-Bijstervelts; 8.30 Dina Wismans. PAROCHIE OOSTRUM 15e Zondag na Pinksteren: 7 uur H. Communie; 7.30 en 10 uur de beide H. Missen; 3—4 uur maand, aanbiddingsuur. Maandag: 7.30 best. zm voor af gestorven fam. GerritsHeijnen. Dinsdag: 7.30 best. zm voor Mich. Vennekens: 9.30 pl. huwelijksslui ting en H. Mis voor het bruidspaar Gerrits—Heijnen. Woensdag: 7.30 best. zm v.overl fam. Muyres. Donderdag: 7.30 best. zm voor Anna Jacobs. Vrijdag: le Vrijdag der maand; 6.30 stille H. Mis; 7.30 pl. H. Mis t.e.v. 't H. Hart, op te dragen voor de Wed. Vandevenne; 7.30 pl. lof t.e.v. het H. Hart. Zaterdag: feest van O.L.Vrouw Geboorte, titel feest onzer kerk, dag van devotie; 7 uur H. Communie; 7.30 de vroegmis voor Wed. Houba: 10 u. de hoogmis; 3 uur lof. PAROCHIE OIRLO 15e Zondag na Pinksteren: le zondag der maand, alg. H. Commu nie vd. parochie. 6 30 H. Communie Leesmissen 7 u. en 8.30, parochie- mis 10 u., 3 u. aanbiddingsuur, le collecte is buitengew. collecte, die bizonder is aanbevolen, 2e collecte voor 't bisdom Maandag 7.30 gest. jg. Theodorus Voermans, Jacomina Billekens, God fried Menten en Elisabeth Lensen. Dinsdag 7.30 gest. jg.Piet Steegs Henrica en Maria Hagens, Maria Steegs en Johanna M. Biesterfels. Woensdag 7.30 best. jg. Gerardus Baeten. Donderdag 7.30 zieled. Gerardus Houwen. Biechthoren 57 u. Vrijdag, le Vrijdag der maand, 6.30 H. Communie, 6.45 lm., 7.30 hoogmis t.e.v. H. Hart van Jezus, stichting Baeten-Jeurissen. Na de hoogmis uitstelling, acte v. toew, tantum ergo en zegen. 7 u. H. Hart- lof. Zaterdag, feestdag van Maria's geboorte, de H. Diensten als op Zondag, 6.30 H. Communie, lm. 7 u. en 8.30, parochiemis 10 u., t.e.v. O. L.Vr. uit dankbaarheid, 7 u. Maria- lof. 5—7 u. biechtgelegenheid. A.s. zondag alg. H. Communie vd. H. Familie afd. mannen. Deze week de H. Communie aan de zieken. PAROCHIE CASTENRAY 15e Zondag na Pinksteren. Onder de H. Missen de maandel. buiten gew. collecte vd. kerk. 10 u. hoog mis vd. parochie, waarna processie inde kerk. 3 u. maandel. aanbid dingsuur. Maandag, feest vd. H. Paus Pius X. 7.30 gez. H. Mis voor Josephina Seijkens-Collin. Dinsdag, feest vd. kerkwijding v. de kathedrale kerk in ons bisdom, 7.30 gez. H. Mis overl. fam. Peeters- Goemans-Martens. Woensdag 7.30 gez. H. Mis overl. fam. Rambags-Vullings. Donderdag 7.30 gez. H. Mis t.e.v. St. Isidorus, int. M. Dinghs. Vrijdag, le Vrijdag vd. maand, 6.30 H. Communie, 7 u. gest. hoog mis t.e.v.h. H. Hart, oefening van eerherstel en zegen. Zaterdag, feest vd. geboorte vd. H. Maagd Maria, dag van devotie, diensten als op Zondag, 9.30 hoog mis t.e.v. OLVr. van altijdd. bijst., t.i.v. hen, die hiervoor offerden; 7—8 biechten. 8 u. lof, rozenhoedje en gebeden vd. br.sch. OLVr. van altijdd. bijstand. A.s. zondag 2e collecte voor het Jeugdwerk. Kefkpoets: Anny Philipsen en Mia Strijbos. PAROCHIE LEUNEN 15e Zondag na Pinksteren: 7 uur H. Mis v. Jean Holtackers; 8 uur H. Mis tot int.; 9 u. H. Mis v. Wed. Marcellis—Versteegen; 10 u. hoog mis vd. parochie; 3.30 maand, aan biddingsuur; maandcollecte voor onze kerk. Maandag: 7 u. H. Mis v. Wilhelm Wismans en echtg.; 7.30 gest. jrg. Pieter Croijmans en Mathilde vd. Munckhof. Dinsdag: 7 u. H. Mis v. Wilhelm Wismans en echtg.; 7.30 H. Mis v. overledenen; 10 u. biechten voor de meisjesschool. Woensdag: 7 u. H. Mis voor Wil helm Wismans en echtg.; 7.30 H. Mis>. Gertrudis en Martin v. Dijck 10 u. biechten vd. 2e klassen. Donderdag: 7 u. H. Misv. Willem Arts en Gertrudis Niessen; 7.30 sol. gest. jrg. Elisabeth GoemansPub ben; 10 uur biechten vd. jongens school; biechten van 78 u. Vrijdag: 1ste Vrijdag vd. maandt 7 u. H. Mis; 7.45 H. Mis t.e.v. het Allerheiligst Hart van Jezus tot int. vd. offeraars; na de H. Mis oefening van Eerherstel; 3.30 lof voor de schoolkinderen. Zaterdag: feest van Maria's Ge boorte; 7 u. H. Mis; 9 u. hoogmis t.e.v. O.L.Vr.; biechten v. 6.30—7.30 7.30 lof t.e.v. O.L.Vr.; collecte vd, offerkaars te Oostrum. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 15e Zondag na Pinkste ren. 6.30 lm., 8.10 mndd. Elisabeth Fleurkens-Claessens. 9.15 kinderm. 10.15 Hoogmis best. jgt. Gerardus Janssen. Na de Hoogmis H. Fam. v.d. jongens, 2 u. lof. Maandag: 7.30 gez. jgt. v. Anna Janssen-S meets. Dinsdag: 7.30 gez. jgt. Peter Jo hannes Rongen. Woensdag: 7.30 maandd. Hendri- ka Geerets-Gielen. Donderdag: 7.30 maandd. Petro- nella v. Asten-Pouwels. Vrijdag: Eerste Vrijdag v.d. mnd. 7.30 gez. H. Mis t.e..v. H. Hart, na de H. Mis uitstelling en toewijding а.h. H. Hart. Zaterdag: Feestv. Maria Geboorte feestdag van devotie. 7 u. maandd. Maria Janssen-Droesen, 8.30 kinder mis, 10 u. Hoogmis v.d. overl. fam. Claessens-Engels, 7 u. Marialof. RECTORAAT SMAKT 15e Zondag na Pinksteren: 6.30 lm. Martinus Cuppen, 7.30 overl. fam. Rongen-Gommans, 10 u. hoog mis Jozef Asselberghs, 3 u. lof en rozenhoedje. Maandag 6.30 lm. Antonia Hof- mans, 7.30 overl. fam. Beekman. Dinsdag 6.30 lm. meest verlaten zielen, 7.30 vh. geestel. en tijdelijk welzijn van een gezin. Woensdag 6.30 lm. t.e.v. St Jozef t.z.i., 7.30 om uitkomst in moeilijk heden. Donderdag 6.30 lm. overl. fam. Bovens, 7.30 t.e.v. O.L.Vr. en St Jozef, 57 biechten, 8.30 H. Uur. Vrijdag, le Vrijdag der maand, б.30 lm. t.e.v. H. Hart, uitstelling, litanie en zegen. Voor en na de H. Mis biechten, 7.30 gez. H. Mis t.e.v H. Hart. Zaterdag, feest v. Maria geboorte, priesterzaterdag, 6.30 lm. t.e.v. on- Devl. Hart v. Maria, 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L. Vr. vd. berg Carmel. 5—7 biechten, 7.30 Marialof. RECTORAAT HEIDE Zondag: 15e Zondag na Pinkste ren, 7.30 jgt. v.d. Wed. Hoedema- kers, 9 u. H. Com., 10 u. Hoogmis t.e.v. O.L. Vrouw v.d. wonderdadige medaille, 3 u. Lof. Maandag: H. Pius X, 7.30 voor de jeugd. Dinsdag: 7.30 lm. Jan Janssen. Woensdag: 7.30 lm. t.e.v. H. Geest. Donderdag: 7.30 lm. overl. fam. Droesen. Vrijdag: Eerste Vrijdag, 7.30 u. Hoogmis tot bijz. intentie t.e.v. het H. Hart, 7.30 Lof. Zaterdag: Geboorte v. O.L. Vrouw, Priesterzaterdag. 7.30 tot bijz. int. t.e.v. O.L. Vrouw v. Altd. Bijstand, 6 u. biechten, 7.30 Lof. zaam tot deze laatste mening over te hellen. Maar wat er van zij... Deze week is de gemeentelijke buldozer in de Paterslaan verschenen en heeft daar laatste boompjes maar uitgetrokken. Waarom snapt geen mens, daar men voorlopig toch nog wel niet aan het opknappen toe is. En bovendien zonder te weten wat er komen gaat... Veel moois aan bomen stond er niet, maar het waarom van deze daad is niet direct duidelijk. SCHOLEN Er is genoeg gezegd en geschre ven over de scholen-geschiedenis in onze gemeente. We constateren alleen, dat in de oude barak in de Paterstraat lokaal nr. 3 wordt ingeruimd, om als nieuwe klas te dienen voor de meisjesschool. Het gaat hiermee net als met de noodwoningen in de Schoolstraat. Bedoeld als nood oplossing, staan ze 10 jaren na datum nog steeds. En zo schijnt het met deze barak ook te gaan. Als jongensschool werd ze indertijd afgekeurd. De Inspectrice voor het kleuter onderwijs wilde er in geen enkel geval de kleuters in. Toen zijn er maar ettelijke hon derden guldens tegen aangegooid en zijn er provisorisch enkele klas lokalen voor meisjes uit gemaakt, want de nieuwe school was immers goedgekeurd en zou zeker het ko mende jaar de barak overbodig maken. Nu timmert men een derde klas in elkaar en van een nieuwe meisjesschool is in velden of wegen iets te bekennen. Wat en wie de oorzaak is, is ons onbekend, wel weten we dat onder wijs in dergelijke scholen onmo gelijk goed kan zijn, welke moeite het onderwijzend personeel ook doet. En we vragen ons af hoe lang deze nood-oplossingen nog moeten blijven bestaan. BOMEN De herbestrating en het herstel van Markt en Henseniusplein heeft de kwestie der bomen weer eens op de voorgrond geplaatst. Op de Markt zijn reeds enkele bomen verdwenen en volgens des kundigen zullen er zeker nog twee of drie moeten verdwijnen. Dan blijven er nog een stuk of wat goede staan. Op het Henseniusplein steken de zwarte dode takken iedere zomer meer door het groen. Zelijden alle maal aan hetzelfde euvel, ouderdom en oorlogswonden. Tijdens de laatste storm hebben de bewoners van de Langstraat zwaar in zorgen gezeten omdat]het dode hout uit de bomen links en rechts langs gevels daken en vensters vloog. En men is doende om via een request de Gemeente te verzoeken toch a.u.b. een einde aan deze ver schrikking te maken. Er uit er mee en nieuwe er in... is de leus, die men meer en meer gaat horen. Anderen daarentegen hebben de verschrikking in de Paterslaan ge zien en vrezen, dat een Langstraat, een Henseniusplein en een Markt voor tientallen jaren verschandali- seerd zullen zijn, indien de bestaan de bomen worden gerooid en nieuwe jonge bomen eerst nog tot wasdom zullen moeten komen. Weer anderen zijn voor ver vanging met zo oud mogelijk bomen. Dat kost wel meer, maar vangt tevens een deel der bezwaren op tegen de rooierij, terwijl volgens hen versiering met licht en ander groen, o.a. bloemen, veel van de gapende wonden zal helen. En men schijnt van gemeentewege ook lang- Voor ieder die veel bereiken wil is Lonneker's "Al-Pas" ontworpen. Want deze overall geeft U méér „armslag", méér vrijheid van bewegenHoe Door de unieke elastische mouw. Onder de armen in- en uit- schuifbaar Ga lichter werken. Koop zo'n moderne PATENT OVERALL Marktstraat 5 WIJ verkopen die i oersterke P.K. vakkteding v Ik naast Raadhuis dit b Mirlon, het wonder, lyk sterke garen, waarvan U IJzersterke sokken kunt breien. Na maandenlang ge. brdk oog geen slijtage Das GBEN SOKKEN STOPPEN MEERI Mirlon krimpt niet en prikt cdet Gezond voor de voetendoor de 6terke vocht, oppose. Alleenverkoop P: Coopmans, Langstraat H. Ebberink, Marktstraat

Peel en Maas | 1956 | | pagina 2