3d w, Thomassen's regenkleding SPORT 4ld mek ón&etkóuuéaae verdubbelt ifHÉ Edah Uw spaargeld pindakaas KASTEEL per pol vanSövoor# éL maar U kunt er tegen met Pracht wollen gabardine Dames- en Herenjassen reeds van 51.50 Super cotton Herenjassen vanaf 21.50 BIG-BEN Regenjas vanaf 11.75 Ook in popeline de nieuwste kleuren en modellen. Kerkelijke Diensten. vd. Loo-wegen. Dit zijn boeren- gebruikswegen, die indertijd onder burgemeester v.d. Loo zijn aange legd en die de boeren zelf hebben betaald. Ook hebben zij voor het onderhoud dier wegen betaald, maar er gebeurt totaal niets aan. Hoe zit het daarmede Weth. WINTELS beloofde, dat een en ander eens zou worden nagegaan. Veldstraat VERHEUGEN roerde weer eens een oud onderwerp aan, nl. de Veldstraat, toen hij vroeg wat de uitslag was van de bespreking met de stedenbouwkundige over het vestigen van winkels in de Veld straat. De VOORZITTER vertelde dat deze kwestie inderdaad besproken was en onderwerp van studie vormde voor de stedenbouwkundige. Wat hem persoonlijk betrof, meen de hij, dat het onmogelijk was, dat hier winkels gebouwd zouden wor den, omdat men nu eenmaal in de toekomst het gemeentehuis zal moeten vergroten en daarvoor de Veldstraat nodig heeft. Spreker zou het zelf waarschijnlijk niet be leven, maar gaat men tot winkel bebouwing over, dan is een toe komstige uitbreiding van het gemeentehuis onmogelijk. En dat betekent een ramp, aldus de Voor zitter. Hand- en Spandiensten VAN HAAREN had zich ge-ergerd over alle mogelijke persberichten betreffende de hand- en spandiens ten, die gewoonlijk werd afgeschil derd als middeleeuws, ouderwets e.d. meer. Hij vond dat men hier door Venray het predicaat achter lijk opplakte en z.i. ten onrechte daar door de Gemeentewet de be lastingheffing in natura nog immer wordt goedgekeurd. Afschaffing dezer belasting brengt moeilijk heden met zich, omdat nu eenmaal centen beschikbaar moeten zijn. Gaat men de straatbelasting ver hogen, dan zijn de huiseigenaren weer de dupe. Misschien dat de oplossing is, dat de belasting in geld geheven wordt, geld, dat men kan terugverdienen met werken. Dan zou er geen praat over zijn en er zouden er velen komen om te werken. Hoe het ook zij, wordt het onderhand geen tijd, dat er eens officieel stellingname komt van de zijde van het gemeentebestuur tegen al deze berichten. De VOORZITTER greep deze ge legenheid aan om een uiteenzetting te geven van de hand- en span diensten. 60 gemeenten in Limburg kennen deze belastingheffing. Zowel in Brabant als Limburg wordt ze op meerdere plaatsen uitgevoerd, maar de „pers" heeft schijnbaar alleen aandacht voor de Venrayse uitvoering. Spreker begreep niet waarom. Hij had stukken gevonden uit 1853 bleek dat deze belasting sinds onheuglijke tijden in Venray geheven werd, alleen waren toen de aanslagen heel wat zwaarder. Gemiddeld moest 6 dagen per jaar gewerkt "worden, nu volstaat men zelfs met een halve dag. Er is geen belasting die prettiger voldaan kan worden. Men kan betalen, of een remplacant sturen, of zelf gaan werken. De 470 km wegen, die Ven ray heeft, moeten nu eenmaal onderhouden worden. Gaat men de hand- en span diensten afschaffen, dan moet er iets anders gevonden worden, wat dan verhoging van straatbelasting of iets dergelijks met zich brengt. Maar dat houdt dan in, dat dan de grondeigenaren de dupe worden en door anderen, die er evenveel van profiteren, niets betaald wordt. Officiële stellingname van ge meentewege was reeds ge beurd door een radio-gesprek, dat vorige week gehouden was. ONDERHOUD WEGEN STEEGHS wilde weten of de nieuwe berm-machine in actie was, omdat hij er zo weinig van merkte en vroeg zich af of het niet tijd werd eens een zwaardere wegschaaf in gebruik te nemen. Weth. WINTELS zei, dat de berm machine inderdaad in werking was en goed werk deed. Men moest ech ter niet vergeten, dat vele bermen in ontzaggelijk verwaarloosde toe stand verkeerden en dat dikwijls eerst wagens puin en ijzer (draad) daaruit gehaald moesten worden, voordat men kon beginnen. Dat houdt nu nog op, maar is dat een maal gebeurd, dan zal zeker vol gend jaar de zaak vlugger op schieten. Wat de wegschaaf betref t, we zouden wel willen maar het zal niet gaan, de centen ontbreken n.l. ODENHOVEN sloot de rondvraag met de opmerking, dat z.i. deOver- loonseweg wel wat te kort gedaan was in het verlichtingsplan. Terwijl overal elders in de kom licht in overvloed is, kan dat nu niet be paald van de Overloonseweg gezegd worden. Die buurt kreeg wel meer het overschot en is dus wel wat gewend. Want z.i. zou toch de plaatsing van een lamp aan de Beekweg dringend noodzakelijk zijn, omdat deze wegkruising te donker blijft. De VOORZITTER beloofde, dat eens na te zullen zien, waarna de openbare vergadering eindigde. De Raad ging op verzoek van de VOORZITTER toen in geheime ver gadering over om daar het recreatie oord eens in te behandelen. schap van de heer G. Poels, die met het gehele bestuur herkozen werd. Besproken werd het zilveren kring- jubileum in 1957. Ook Venray is bij de voorbereiding van dit feest be trokken. Het feestprogram voorziet" in af- valwedstrijden tussen 2e, 3e' en 4e klasse KNVB-clubs en tussen le, 2e en 3e klasse van de afd. Limburg. Ook zullen ;er junioren-elftallen in actie komen, terwijl tenslotte 2 prof-elftallen, waarschijnlijk op het terrein van Venray een feestwed- strijd zullen spelen. M.H.C.V.-nieuws Zondag a.s. zullen de Venrayse hockey-veteranen nog eens in het veld verschijnen om een wedstrijd te spelen tegen de veteranen van H.C. Blerick. De wedstrijd begint om 3 uur en wordt gespeeld op een terrein van Huize St. Ser- vatius. Bekendmaking Burgemeester en wethouders der gemeente Venray brengen ter open bare kennis, dat door de raad der gemeente Venray, in zijn verga dering van heden medewerking is verleend aan het R.K. Parochiaal Kerkbestuur van St Petrus Banden, het bestuur uitoefenende over de R. K. Dr. Poelsschool, gevestigd te Venray, voor de aanschaffing van leermiddelen, meubilair enz. ten behoeve van die school, zulks i.v.m. de uitbreiding van het aantal leer lingen. Venray, 27 juli 1956. VOETBAL. De Kring HorstVenray verga derde deze week onder voorzitter- Vrygezel nummer een gaat trouwen Congres Grevenbicht ten einde Een reusachtige brandstapel, waarvoor de Grevenbichtse vrijge zellen en vrijgezellinnen dinsdag morgen ijverig takkenbossen heb ben aangesleept, heeft twee gezette vrijgezellen poppen totaal verast. En daarmee is de vierde vrijgezel- lenkermis in Grevenbicht symbolish geëindigd. De pensions zijn hun vrijgezellengasten kwijtgeraakt. De zesentwintig kasteleins hebben ein delijk tijd gevonden de kas op te maken. Op het gemeentehuis, dat tijdens het congres als expositie ruimte dienst deed, wordt weer nor maal gewerkt. Grevenbicht heeft zijn rust herkregen. De stichter van de feesten Gir Greijn is, hoe gek het ook moge klinken, blij met deze rust. Als geen ander heeft hij rust nodig. Vier dagen lang is hij voor alle congres sisten een vraagbaak geweest, ter wijl hij beminnelijk lachend heel wat huwelijksaanzoeken heeft moe ten afslaan. Met het schrijven van mémoires wil vrijgezel nummer een de vrij- gezellenperiode uit zijn eigen leven afsluiten, omdat hij, naar hij ons in zeer positieve zin heeft verklaard er thans beslist over denkt te gaan trouwen. Wij vrezen dat wanneer Gir Greijn zijn vrijgezellenstatus definitief vaarwel zegt, het dan ge daan zal zijn met zijn congres. Hij zelf meent van niet. Maar sinds dinsdagmiddag, de laatste congresdag, weten wij dat dit wel het begin van het einde zal moeten betekenen, omdat de vrij gezellinnen zich toen tegen ge huwde mannen hebben uitgespro ken. De aanleiding hiertoe was het feit, dat zij vernomen hadden dat de spreker van de dag getrouwd was. „Dit dulden wij niet", riep Anne ke van Bladel uit Eindhoven haar mede-congressisten toe. „Nee, nooit", zo vielen deze haar bij. Een snood plan werd gesmeed. Dit be stond hierin, dat de gehuwde spre ker door de congressisten rbet kreten als: „Papa, papa, eruit!" Ook U kunt bij Edah uw spaargeld laten verdubbelen, ongeacht of het 10-20-50-100 of 500 gulden Is. Bovendien kost het sparen U niets, omdat de allerlaagste netto gezinsprijzen van Edah U véél meer geld bespai i nodig dan U voor het sparen ren hebt. ■KIB ,,van ec'e'e huize" Op elke volle gulden aan waren*kunt u voor 5 cent een dub- belgeldzegel sparen. 'Enkele artikelgroepen uitgezonderd Plak uw dub- BPV belgeldzegels in een dubbel- geld-spaarboekje tot het boekje VOL is. (100 zegels) Lever uw vol dubbelgeld- gEj| spaarboekje K# bij EDAH in en... u ontvangt géén 100x 5ct.=f5.-maarf 10.- DAMES, kent U al de handige opvouwbaar in een tasje. De jas voor op reis zou worden verwelkomt en uitein delijk uit de congrestent zou wor den verwijderd. Hoe een en ander precies in zijn werk zou gaan was vooraf in stam - lokaal Aurora gerepeteerd. Wij weten niet of iets van deze repe titie is uitgelekt, maar feit is, dat de spreker om een of andere duis tere reden niet verscheen. van 5 t.e.m. 11 aug. PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week: Pater DOMITIUS. 11de Zondag na Pinksteren, so lemniteit van St. Petrus Banden: 6 u. lm. Petronella Marcellis-Ver stegen; 7 u. overl. fam. van Mil- Hendrix; 8 u. vd. parochianen; 9u. kindermis Michiel Swaghoven; 10 uur pl. hoogmis Helena Goumans- Peters. Na de hoogmis processie. Rustaltaar aan de paterskerk. Geen lof. Maandag: feest vd. Gedaantever andering des Heren, 7 u. zielemis voor alle overl. parochianen; 9 u. ïl. huwelijksmis bruidspaar Albers- lelouw. Geen zielelof. Dinsdag, H. Cajetanus: 7 u. lm. Willem Goossens en echtgen.; 8 u. Martina Wismans-Verstappen; 9 u. overl. fam. Duijf. Woensdag, H. Cyriacus, Largusen Smaragdus: 7 u. lm. H. G.Hendrix besteld door bouwvakarbeiders; 8u. Wilhelmina Verbeek-Schaeffers; 9 u. Jos. Hendrix. Donderdag, H. Joannes Maria Vi- anney, 7 u. lm. Michiel Verhagen; 8 u. Gertr. Barends-Verhaag; 9 u. H. Sacramentshoogmis. Vrijdag, H. Laurentius: 6.45 lm. Helena Smits-Naus, best. door de buurt; 7.30 z.i. (R); 7.30 overl. fam Verstralen-van Meijel (zijalt); 8.15 gest. jd. Paul Kuijpers (1H) Zaterdag, H. Mis v. O. L. Vrouw: 6.45 O.L. Vrouw-hoogmis; 7.30 lm. Cath. Arts-Kuijpers; 7.30 (zijalt) lm v. eerherstel a.h. godd. Hart v.Jezus 8.15 hoogmis uit dankb. 25j. huwelijk Jacobs-Lenssen; 7 u. rozenhoedje en lof. VELTUM: Donderdag geen H. Mis H. Missen tijdens de kermis: Tot en met Donderdag zijn de H. Mis sen om 7, 8 en 9 uur. RECTORAAT PATERSKERK 11de Zondag na Pinksteren: H. Missen 6.30, 7.45 en 10.30; 9 uur hoogmis. Communiceren begint vooraan, le coll. voor onze kerk. 2e R.K. Kweekscholen, 7 u. lof en ro zenhoedje. Vandaag pl. processie door 't dorp na de hoogmis in de kerk van St Petrus Banden. Tegen 11 uur opstelling van de deelne mende organisaties en groepen op 't marktplein. Dinsdag ongeveer 6.30 gez. Mis; 7.30 lof t.e.v. H. Antonius. Vrqdag, H. Laurentius Martelaar, 7.30 lof. Zaterdag 3—8 gel. om te biechten. GEDOOPT: Theodorus Johannes A. zoon v. W. v. Gend enH. v. Mil; Jan Theodor A., zoon vanL. Poels en H. Peters; Hubertus Maria J., zoon van W. Arts en J. Peters. MIS-INTENTIES Zondag 7.45 Henricus zwitserlood en zoon Harrie; 9 u. Albertus vd. Boogaart. Maandag 6 u. Matheus Goumans; 7 u. overl. ouders S winkels-Bijster - velts; 7.45 Peter Michiels enechtg.; ",30 Hendrik Linssen. Dinsdag 7 u. Willem Lemmen; 8.30 Chris van Heijster. Woensdag 7 u. overl. ouders Swin- kels-Bijstervelts; 7.45 José Kremer- Vullinghs. Donderdag 7.30 Jozef Kappel, be steld door de buurt. Zaterdag 7 u. overl. ouders Swin- kels-Bijstervelts. Volgorde van de Processie Evenals vorige jaren gaan we weer in dubbele rijen, dus aan iedere kant van de straat twee per sonen. 1 Alle kinderen van de lagere scholen. 2 Jeugdbeweging meisjes, Gidsen en alle meisjes tot 17 jaar. 3 Mariacongregatie en meisjes vanaf 17 jaar. 4 Christelijke moeders en D.O. afd, vrouwen. 5 R.K. Sportorganisaties. 6 Verkenners en Welpen en jon gens van 13 tot 17 jaar. 7 H. Fam., D.O. en jongens en mannen. 8 K.A.B. 9 Harmonie 10 Schutterij Het Zandakker 11 Flambouwdragers 12 Kerkelijk Zangkoor 13 Broeders van Liefde 14 Eerw. Paters Franciscanen 15 Maagdenköor en Bruidjes 16 Allerheiligste 17 Kerkbestuur en autoriteiten 18 Afgevaardigden v.d. Rijkspolitie 19 Schutterij Sint Anna. De processie trekt door de Grote straat, Patersstraat, plein voor de Paterskerk, alwaar een rust-altaar is gemaakt, Paterslaan, Langstraat, Leeuwstraat, Schoolstraat en Marktstraat. PAROCHIE OOSTRUM 11de Zondag na Pinksteren: 7 u. H. Communie, 7.30 en 10 u. beide H. Missen, 3—4 maand, aanbiddings uur, onder het Lof collecte voor de vereniging van arme kerken. Maandag 7 u. pl. H. Mis voor de vruchten der aarde, op te dragen voor overl. fam. Litjens-Verheijen. Dinsdag 7.30 gest. gez. jg. overl. fam. Asselbergs-Zanders. Woensdag 7.30 best. zm. overl. fam. Thielen-Rutten. Donderdag 7.30 best. zm. voor vrouw Peters. Vrijdag 7.30 best. zm. Henricus Baltussen. Zaterdag 7.80 gest. gez. jaarg. Ger. van den Berg en echtg., 7.30 Marialof. DE NIEUWE AGENDA'S voor Mulo, HBS en Gymnasium nu verkrijgbaar bij fa. van den Munckhof PAROCHIE OIRLO 11de Zondag na Pinksteren, le Zondag der maand, 6.30 H. Comm., leesm. 7 u. en 8.30, 10 u. parochie- mis, 3 u. aanbiddingsuur, le coll. buitengewone coll., 2de voor R.K. Kweekscholen. Maandag 7.30 .zieledienst Cath. Loonen door St. Antoniusgilde. Dinsdag 7.30 zieledienst overl. familie Lenssen. Woensdag 7.30 stichting Martin Rongen en Gertrudis Heidens. Donderdag 7.30 best. jg. Anna C. Kemmelings en zoon Bernard. Vrijdag 7.30 zieledienst Petronella Litjens. Zaterdag 7.30 zieledienst Petro nella Litjens, 7 u. Marialof, van 5- 7 uur biechten. a.s. Zondag alg. H. Communie, afd. mannen. PAROCHIE CASTENRAY 11e Zondag na Pinksteren, onder de H. Missen maand, buitengewone collecte voor de kerk, 10 u. hoog mis vd. parochie, 3 u. maand, aan biddingsuur. Maandag 7.30 lm. voor priester- en kloosterroepingen. Dinsdag 7.30 gez. H. Mis Gerard Körvers en Anna G. Linders. Woensdag 7.30 gez. H. Mis overl. fam. Geerets-Weijs. Donderdag 7.30 4de van zesw.d. voor Peter Janssen. Vrijdag 7.30 3de van zesw.dienst Hendrika Dinghs-Friezen. Zaterdag 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vr. v. Alt. Bijst. t.i.v. hen, die hiervoor offerden, 7-8 u. biechten, u. lof, rozenhoedje en gebeden vd. Br. O.L.Vrouw. v. Alt. Bijst. Kerkpoets: Jet Maes, Tony Arts. A.s. Zondag 2de collecte voor de R.K. Kweekscholen. PAROCHIE LEUNEN 11de Zondag na Pinksteren: 7 u. H. Mis voor de parochie; 8 uur tot intentie; 9 uur v. overl. ouders de Bruijni-van Ooi; 10 uur hoogmis voor Elisabeth Voermans-Litjens; 3.30 maand, aanbiddingsuur. Heden maand, collecte voor onze kerk. Maandag, feest van 'sHeren Ge daanteverwisseling, 7 uur H. Mis overl. fam. Voesten-FJeuren; 7.30 sol. gest. jg. Johannes Poels, echtg. en dochter Johanna. Dinsdag 7 uur H. Mis overleden ouders Baltussen-Groeneweg; 7.30 geen H. Mis; 9.30pl. huwelijkshoog mis bruidspaar Nellen-Janssen. Woensdag 7.30 H. Mis wed. Mar cellis-Verstegen; 7.30 sol. gest. jg. Jacobus Goemans, Arnoldina Keij- zers en overl. kinderen. Donderdag 7 u. H. Mis v. Harry Pijpers; 7.30 gest. jg. Mart. Geurts echtg. en dochter Nella. Vrijdag, H. Laurentius, 7 uur H. Mis; 7.30 voor Peter J. Litjens en Hendrina Janssen. Zaterdag 7 uur H. Mis; 7.30 sol. gest. jg. Martinus Derks. Biechten 6.30—7.30. 7.30 Marialof. Kerkpoets: Truus Jenniskens en Annie Direks. A.s. Zondag collecte voor de R.K. Kweekscholen in ons bisdom.

Peel en Maas | 1956 | | pagina 2