De Momseii Dekker Uw Kermisgeld dé VELTUMSEN lEKKER De Yenrayse Bakkers Slagerij J. COMDERS Kruisweg in St. Petros Banden K.A.B.-hoekje Jen auto voorde ouderwijzer Bnrgerljjke Stand Venray Johannes Chr. Th. Houwen Stoomwasserij „DE PEELPAREL" P. Clephas ADVERTENTIEN W. N. GIESKENS GRATIS een lolly Voor extra Kermis-aagiiedingen ■-» - Bestuur R.K. Bakkerspabonsbond afdeling Venray WAGTMANS LOCOMOTIEF Veeverzekering Eensgezindheid" nette loopjongen ongemeubileerde kamer garageboxen winkelpand burgewoonhuis Wofingruil Geen bliksemloterij, maar wel een Fancy-Fair met bliksemeffekt, .een Fancy-Fair met inslag, zodat de uitslag ervan doorslaggevend wordt voor de geldmiddelen, die voor die Kruisweg nodig zijn. En dat kan, als allen meewerken en zich bewust zijn waar 't om gaat, nl. voor een nieuwe Kruisweg in onze parochie kerk, een geschenk aan de H.E. Heer Deken bij zijn zilveren priester jubileum. Wat een Fancy-Fair is, weet iedereen, evenals iedereen weet wat 't doel van 'n Fancy-Fair is, nl. geld in 't laatje te krijgen voor een be paald doel. Iedereen weet natuurlijk ook, daf 't organiseren ervan geld .kost en nogal veel geld, in verband met 't aankopen van de vele prijzen voor de verschillende attrakties, die er op 't terrein van de Ambachtsschool worden opgesteld, om het bezoek aangenaam te maken en om 't pu bliek gelegenheid te geven zijn geld voor een mooi en nuttig doel te besteden. Wat die prijzen betreft: het Comité heeft gemeend ieder in de gelegenheid te moeten stellen tot het schenken van een prijs (ook geldprijzen zijn natuurlijk van harte welkom). Voor 't schenken van een prijs kan men zich wenden tot de heer Hanssen, telefoon 318, Wilhelmina- straat Venray, penningmeester van het comité. Een volgende keer nadere bij zonderheden. Voor gewone bijdragen: Kapelaan Keysers Maash.weg, Fr. Vermaaten Stationsweg, Venray. Gironummer 131144, Parochiekerk St Petrus-Banden, Venray. VOLKSCONCERT Het volksconcert dat zondag 29 juli op het Henseniusplein zou ge geven worden door de Fanfare St. Catharina te Leunen, zal heden Zaterdagavond plaats hebben. Aanvang 8 uur. Geslaagd Voor het examen Moderne Be drijfsadministratie slaagde Leon. Kusters, Schoolstraat. GEVONDEN VOORWERPEN Bruine lage herenschoen, H. Ja cobs Merseloseweg Mie; Sleutel ring met huis- en fietssleutel, Po- litibureau; Stalen meter, F. Pelser Boshuizen B 33; Zwarte vulpen, Politiebureau; Herenportemonnaie inh. aanzienlijk geldbedrag, de Rijk, Oirlo E 50; Rode etui met twee rozenkranzen, Oda Jacobs, Lang straat 20; Lange sleutel voor water kranen, Kazerne; Actetas, Hotel Gonden Leeuw; Autopet, C. van Es, Henseniusstraat 7. Afscheidsavond van Pater Aegidius-Ver sluys o.f.m. Maandagavond nam in de aula van het gymnasium I.C. de parochie van O.L.-Vrouw van Zeven Smarten afscheid van haar kapelaan pater Aegidius, die naar Australië zal vertrekken om aldaar als geestelijk leider van de Nederlandse emigran ten te gaan werken. De avond, onder leiding van Pa ter Rector, werd geopend met en kele films over Australië, waarna de misdienaars van het rectoraat een toneelstuk in twee bedrijven opvoerden onder leiding van de heer Van den Berg, „De slag bij Waterloo". Tijdens deze avond bracht de rec tor dank aan pater Aegidius voor het vele gedaan voor het rectoraat en speciaal voor de Derde Orde, waarvan pater Aegidius directeur was en wenste hem namens alle parochianen een goede reis toe. Pater Aegidius dankte pater rec tor en het kerkbestuur en allen voor de spontane medewerking on dervonden tijdens de voorbereidin gen om te vertrekken naar dit land. Venray zou hij nimmer vergeten. Door het kerkbestuur werd de vertrekkende kapelaan een cadeau overhandigd. Zondag a.s. zal de Derde Orde afscheid nemen van haar directeur, terwijl de gidsen woensdag j.l. hun afscheidsmiddag hielden. Ook de ka jotters hebben inmiddels afscheid genomen van hun geestelijk leider. Bij al deze verenigingen werd pater Aegidius een blijvende herinnering aan Venray aangeboden. Culturele prezen van Limburg In tegenwoordigheid van de com missaris der Koningin, mr. dr. F. Houben, heeft de Culturele Raad Limburg woensdag in een plechtige zitting de twee jaarlijkse culturele prijzen uitgereikt. Van de prijzen, die deels als erkenning Voor ver diensten, deels als aanmoediging gegeven worden, werd de algemene culturele prijs toegekend aan ir. C. E. M. P. Raedts, directeur der Oranje Nassau-mijnen en voorzitter van de ondernemingsraad, als er kenning voor zijn culturele ver diensten jegens het gewest Limburg. Met de toekenning van de speciale prijs, die dit jaar naar de muziek ging, aan Mattl Niël (37) wenste de raad het baanbrekend werk te erkennen, door Niël verricht op het gebied van de moderne scheppende toonkunst. Schoolcompetitie Door een 20 overwinning op Wanssum heeft Overloon het kam pioenschap behaald. Jongens, pro ficiat! Eindstand: Overloon 10 7 2 1 16 16—6 Hens.school 10 6 2 2 14 288 P.Banden a 10 6 1 3 13 17—11 P.Banden b 10 2 4 4 8 8—11 Wanssum 10 2 3 5 7 7—20 Dr Poelssch. 10 1 0 9 2 6—25 Schutters succes Op de in Arcen gehouden schut tersfeesten behaalde Schutterij het Zandakker de 5e prijs corps vaste paal; 3e prjjs houding in de optocht; le prijs marsslaan en le prijs roffelen voor G. Hendriks, terwijl M. Lenssen de 2e behaalde. Retraite voor moeders zeer geslaagd De meer dan 40 moeders die er aan deelnamen, waren zeer enthou siast, ook over de gastvrijheid van de Eerw. Zusters Ursuiinen van Jeruzalem. Zij kunnen het aan alle andere moeders aanbevelen, om het volgend jaar ook zo'n retraite mee te maken. Evenals zij zelf zul len zij daar geen spijt van hebben. Onrust over groei van varkensstapel Tijdens een te Utrecht gehouden vergadering van het Produktschap Vee en Vlees, is de ongerustheid geuit over het toenemend aantal varkensdekkingen. In de afgelopen maanden is het aantal dekkingen aanzienlijk toe genomen en men becijferde, dat in maart van het volgende jaar 405.000 varkens worden verwacht. Een en ander is niet in het belang van de varkenshouderij. De export mogelijkheden Van bacon naar En geland en van ham naar Amerika zijn niet voor grote uitbreiding vat baar. Italië en Duitsland zouden aan de markt moeten komen, wil Nederland niet met een surplus aan varkensvlees te kampen hebben. De gevolgen van de toeneming van het aantal dekkingen zullen zich uiten in het zakken van de binnenlandse en exportprijzen. Men is van me ning, dat de varkenshouderij on danks de hoge biggenprijs zich zal moeten matigen. De export van spek naar West- Duitsland is stopgezet wegens mond- en klauwzeer, dat momen teel heerst onder de varkens en kalveren. Men heeft evenwel goede hoop de ziekte spoedig te boven te zijn. Portugal en Oost-Duitsland zijn thans goede afnemers van het Ne derlandse spek. Inmiddels werd een uitvoer machtiging aangevraagd voor de export van 400 ton. De hoge prijs van het mager vlees, die volgens het produktschap tot het najaar zal voortduren, is het gevolg van de sterke grasgroei door de aanhoudende regen. ROGGE-TOESLAG OOGST 1955 De uitbetalingsmandaten van de roggetoeslag oogst 1955 werden aan alle telers toegezonden, die tijdig hun contract ten onzen kan tore inleverden. Degenen, die geen mandaat ont vingen en toch voor toeslag in aan merking menen te komen, kunnen alsnog een aanvraag indienen bij de plaatselijke bureauhouder tot 31 aug. 1956. Tot die datum kunnen ook nog niet ingeleverde contracten worden toegezonden. Aanvragen en contracten kunnen na 31 aug. 1956 niet meer in be handeling worden genornen, met als gevolg, dat er in die gevallen over oogst 1955 geen roggetoeslag zal worden uitbetaald. De K.A.B. leeft mee met Uw wel en wee. Leeft U mee met Uw K.A.B Voortdurend hoort men ouders tegenover hun kinderen, of oudere mensen tegenover de jongeren in het algemeen de opmerking maken: „in onze tijd ging dat niet zo, toen was het allemaal heel anders". Het is inderdaad waar, dat er veel veranderd is en dat het maar blijft veranderen, ten goede of ten kwade, dit kan thans in 't midden blijven. Het maatschappelijk leven is in een voortdurende evolutie. Geeste lijke normen vervlakken of vallen zelfs soms totaal weg. Het gedach- tenleven van de mens tracht zich aan te passen aan nieuwe ideën, overeenkomstig de tijd, waarin hij leeft. De maatschappij en levensge meenschap wordt steeds ingewik kelder en het zal aan het intellect en aan de tevredenheid van de gemeenschap liggen, of het geen ontzaggelijk levensprobleem wordt. Het devies van Dr. Poels, onze grote arbeiders-pionier op gods dienstig en sociaal terrein was: „Hervorm de mens en deze her vormde mens zal de maatschappij hervormen/' De gemeenschap van mensen is immers de maatschappij. Omdat het individu over verstand en vrije wil beschikt en een col lectiviteit deze eigenschappen mist kan deze collectiviteit alleen door het individu geleid worden. Wat het individu aan intellect, aan ondernemingsgeest aan inner lijkheid weet op te brengen, dit en dit alleen zal het gehalte in die gemeenschap bepalen. Neemt het ndividu de geboden kansen om zich te ontwikkelen niet waar, de ge meenschap zal hiervan zeker de terugslag ondervinden. Ontwikkeling en aanpassing is absoluut noodzakelijk, willen wij de problemen, welke zich telkens voor doen, kunnen oplossen. Ontwikkeling op godsdienstig terrein is een noodzaak geworden in deze wereld van materialisme, willen wij niet bezwijken onder de moderne huwelijksopvattingen en jractijken, welke zich onweerstaan- >aar aan ons opdringen. Hoe willen wij onze jeugd van vandaag nog kunnen bezielen voor de christelijke levensopvattingen als wij zelf niet meer van deze opvattingen af weten, dan dat wij Zondags naar de kerk moeten. Hoe willen wij onze kinderen kunnen opvoeden in vrijheid, zon der angst voor het leven, als wij zelf ons geloof niet als een bevrij ding, maar een dwang beschouwen. Vele opvoedings- en huwelijks problemen ontstaan, omdat wij ons geestelijk niet voldoende hebben ontwikkeld en het materiële peil daarentegen geweldig gestegen is. Op sociaal, economisch en maat schappelijk terrein is het evenzo. Zullen wij onze taak in de toe komstige P.B.O. en onze medezeg gingschap op sociaal en economisch terrein wel kunnen realiseren, als wij ons hier niet op voorbereiden, door ons te ontwikkelen in deze richting en door in deze geest te gaan denken. Wij zullen dit moeten, willen wij in de toekomst niet méér, van wie dan ook, afhankelijk worden, dan ooit iemand van zijn werkge ver is geweest. Wij zullen dit ook moeten, willen wij de toekomstige maat schappij op christelijke grondslag kunnen opbouwen. De K.A.B. geeft blijk van haar bezorgdheid op dit gebied en zij heeft een ontwikkelings-instituut in het leven geroepen, welke speci aal onze oudere arbeiders, welke door omstandigheden niet meer in de gelegenheid zijn onderwijs te volgen, een kans geeft zich op brede basis te ontwikkelen. Wij doelen hier op de geweste lijke sociale school van de K.A.B. Enkele weken geleden is in Ven ray de eerste driejarige cursus van deze school afgesloten. Buiten staanders hebben hun verwondering over het hoge peil van die cursus niet onder stoelen of banken ge stoken. Thans bestaat de gelegenheid tot aanmelding voor een nieuwe cur sus, welke deze herfst zal aanvan gen. De candidaten dienen 21 jaar of ouder te zijn. Zowel vrouwelijke als mannelijke cursisten kunnen er aan deelnemen. Op de lesrooster, welke volledig beantwoordt aan de behoefte van deze tijd, komen de volgende vak ken voor: godsdienst, nederlandse taal, economie, maatschappijleer, sociologie, geschiedenis, boekhouden en staatsinrichting. Vrienden, als gij uw tijd begrijpt, dan zult gij deze kans om U te ontwikkelen, zeker niet laten ont gaan. Ga eens praten met de be stuurders van uw vakafdelingen of van de KAB. Deze zullen U alle gewenste inlichtingen verschaffen. Wetende, dat U door deze cursus te volgen Uw eigen leven zult ver rijken en de gemeenschap grote diensten kunt bewijzen, wordt U nu reeds veel succes toegewenst door Uw K.A.B.er DE NIEUWE AGENDA'S voor Mulo, HBS en Gymnasium nu verkrijgbaar bij fa. van den Munckhof In deze tijd te spreken over ver keersveiligheid is even zonderling als in een door pest besmette streek te praten over de gezondheid! De verkeersveiligheid bestaat nl. niet, er is alleen maar onveiligheid. De enorme groei van het aantal voertuigen duurt onverminderd voort. Iedereen kent de enorme „pinksterdrukte" op al onze wegen. Welnu, over 15 a 20 jaar zal het wat 't verkeer betreft - elke dag .pinksteren" zijn! Daar komt nog bij, dat tegenwoordig iedereen meent haast te hebben en dat de hoffelijkheid tot een bedroevend peil is gedaald. Wij zijn al zo ver „gevorderd", dat men ons de wilden van de weg kan noemen. Dat is niet alleen in ons land zo. Het moderne snelver keer is een internationale ramp geworden. Dat ligt niet aan de vervoers middelen, maar aan de "mensen. In onze tijd maakt de mens meer fou ten dan de machine. Onvoorzichtig heid, onwetendheid, onverschillig heid, gebrek aan eerbied voor het leven, zijn menselijke tekortkomin gen. Die zijn moeilijker te verbeteren dan tekortkomingen van machines. De oudere mensen veroorzaken in 't verkeer de meeste moeilijk heden. Zij verzuimen voortdurend kennis te nemen van de verkeers regels en zij zijn niet meegegroeid met de ontzettende toeneming van het moderne verkeer. Zij staan dichter bij de diligence dan bij de moderne racewagen. De jongeren, opgegroeid in een met uitlaatgassen bezwangerde lucht, passen zich gemakkelijker aan en de jeugd kan alles nog leren wat geleerd moet worden. We mogen daarom blij zijn, dat het verkeersonderricht straks een ver plicht leervak in de school gaat worden. Wat baat het immers als men 't kind jarenlang door knappe men sen van alles en nog wat laat leren, als het op straat door een enkele fout het leven kan verliezen. In Amerika en in Duitsland is men in dit opzicht al veel verder dan hier. Daar worden auto's ter beschikking van de leerkrachten gesteld om de jeugd daarmede op te voeden tot veilige weggebruikers. In Amerika leert de jeugd tege lijkertijd autorijden, maar dat doet men in Duitsland nog niet. Daar is het de bedoeling dat vooral de onderwijzers vanachter het auto stuur de nodige praktische kennis opdoen en die kennis dan aan de kinderen doorgeven. Ook gaan de kinderen in de auto mee om zelf te ervaren wat het wil zeggen deel te nemen aan moderne verkeer. We weten niet, of het ook in ons land nog zo ver komt, dat de onderwijzer een auto ter beschik king krijgt voor het verkeersonder- wijs, maar wel weten we, dat alle verkeersonderricht, in welke vorm ook gegeven, zijn doel voorbij schiet, als de kinderen alleen maar theo retische regels leren en men ver geet hen op te voeden tot weg gebruikers, die wel eerbied voor het leven van anderen hebben, die wel attent zijn en voorzichtig, die wél begrijpen, dat de leuze „tijd is geld" de ergste leugen van onze 'eeuw is geweest, die de meeste slachtoffers heeft gemaakt. Als men hen daarvan weet te doordringen is er al veel gewonnen. Schrijf toch eens meer! Familieleden en kenissen van de geëmigreerde Nederlanders hebben veelvuldig geklaagd, dat zij te wei nig post van hun vertrokken land genoten ontvangen. De emigranten schrijven te weinig. Op hoog niveau heeft het Neder landse Rode Kruis contact opgeno men met het departement van Buitenlandse Zaken om hierin ver betering te brengen. Op allerlei manieren zal nu de schrijf-luiheid van immigranten frontaal worden aangevallen. De Nederlandse emigratieat- taché' in Canada, Australië, Nieuw Zeeland en Zuid-Afrika hebben uit voerige schriftelijke instructies ontvangen om de ex-Nederlanders vermanend toe te spreken. Overal waar zij emigranten ontmoeten zullen zij over het brieven-schrijven een balletje opwerpen. Zij zullen er allereerst op wijzen, dat het uitblijven van brieven van emigranten in Nederland „veel on nodige ongerustheid" veroorzaakt. Voorbeelden daarvan zullen de zachte verwijten kracht bijzetten. Bij immigranten, die te weinig begrip voor dit probleem aan de dag leggen, zal een vaderlijke ver maning op hun tekortkoming wij zen. „Druk werk ontslaat u niet van uw schrijfplicht" zullen de attaché's zeggen. De ambtenaren zullen sugesties aan de hand doen, die het briefschrijven vergemakke lijken. Ook de emigratie-ambtenaren van de gewestelijke arbeidsbureaux in Nederland hebben een dringend verzoek gekregen, tijdens gesprek ken met toekomstige emigranten het schrijf terrein rijp te maken. Het gebrek aan post is een inter nationaal emotioneel probleem voor ,het thuisfront" niet alleen, maar ook voor de emigranten, sol daten en zeelieden zelf. „Den Haag" zal trachten deze nood te verhelpen. De ambtenaren treden daarmede in een vraagstuk, dat aalmoezeniers en emigratie-paters reeds sinds jaren grijze haren bezorgt.... Met grote vreugde en dankbaar heid jegens God geven wij kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje JAN Bij het H. Doopsel ontving hij de namen Jan Theodoor Anna Maria. L. POELS H. POELS-PETERS ELSJE Venray, 25 juli 1956 Leunseweg 14 „De Brier" Met grote vreugde en dankbaar heid jegens God geven wij kennis van de geboorte van een zoontje en broertje VINCENT Bij het H. Doopsel ontving hij de namen Vincentius Johannes Wil helmus Maria. M. GOUMANS N. GOUMANS— VERHEGGEN Huub, Ardien, Jozef, André, Theo. Venray, 19 juli 1956, Kerkpad 3. Tijdelijk St. Elisabethziekenhuis Antoinette Pluijm Theo Clephas hebben de eer kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waar van de inzegening zal plaats vin den a.s. dinsdag 31 juli om 10 uur in de parochiekerk St. Petrus Ban den te Venray. Receptie van 12 uur Min. Ch. Ruysstraat 8, Venray. Auto verbrand De heer R. aan de Kempweg te Venray, die 's nachts met zijn auto thuis kwam van zaken, kwam 's morgens tot de ontdekking, dat zijn wagen geheel was uitgebrand. Op de hoek SchoolstraatMarkt straat en op het kruispunt Paters- laanPatersstraat hadden aanrij dingen plaats tussen personen auto's. Er was materiële schade. van 20 juli t/m 26 aug. 1956 GEBOREN: Gommans Peter, Smakt B 7a Peeters Gertruda, Vredepeel ka. 39 Jacobs Arnoldus, Veltum L 85a de Mulder Martina, Mersel.weg M 3 Peters Martinus, Leunseweg 19b Driessen Jacobus, Deurneseweg 10 van Houdt Michael, St. Odastraat 14 v. Gend Theodorus, Pr. Beatrixstr. 2 Schuurmans Arnoldus, Oran jestr. 11 Zegers Theodorus, Merselo N 13 Ronken Joseph, te Helmond Jansen Lucia, Rouwkuilenweg 1 Poels Jan, Leunseweg 14 Albers Johannes te Bergen. OVERLEDEN: Vullings Cornelia G., 1 jr, Gus- senstraat 12 Kappel Josephus M. J., echtgenoot van v. Gerven A. M., 63 jr, timmer man, Oude Oostrumseweg 25. ONDERTROUWD: Direks, Jozef J., 37 jr, magazijn knecht, Oostrum C 46 en van Mil, Maria P.J., 24 jr, Landweertweg.26 Thuijls, Gerardus H., 28 jr, met selaar, Oostrum C 4 en Hanen, Hen- riette J., 24 jr, St Odastraat 15 Haegens, Matheus Th. J., 29 jr, monteur, Horst, Meterikseweg 16;en Swinkels,Henrica H., 26 jr, Gasstr. 5 Philipsen, Jacobus J., 24 jr, brood bezorger, Oirlo F 7 en Claessens, Petronella Th.M., 24 jr, Oostrum C61 GETROUWD: Aarts, Mathieu P., 24 jr, ambten, rijkstelefoon, en Theuws, Gertrudis M.A., 23 jr, beiden te Venray Jans, Hubertus J., 23 jr, bedrijfs leider pluimveehouderij te Gemert en Litjens, Huberta J.H. 26 jr, te Venray Lomme Hendrikus J., 30 jr, ma gazijnarbeider, te Wanssum en Arts, Wilhelmina M.H., 27 jr, te Venray van de Pasch, Herman A., 32 jr, landbouwer en Tacken, Maria J.J., 24 jr, beiden te Venray Geheel overgegeven aan Gods H. Wil overleed in het zieken huis te Venlo, voorzien van de laatste H.H. Sacramenten, onze inniggeliefde echtgenoot, vader, schoonzoon, broer, zwager en oom echtgenoot van Maria Lamberdina Huberta Steeghs Wij bevelen de ziel van de dier bare overledene in uwe gebeden aan. De diepbedroefde familie: M. Houwen-Steeghs Nellie Harry Margriet Familie Houwen Familie Steeghs Oirlo, 24 juli 1956 De plechtige uitvaartdienst, ge volgd door de begrafenis, had plaats vrijdag 27 juli om 9.30 uur in de parochiekerk van de H. Gertrudis te Oirlo. Degenen, die geen kennisgeving mochten ontvangen, gelieven dit toe te schrijven aan de droeve omstandigheden waarin wij ons bevinden. Wegens vacantie is onze wasserij van 5 t.m. 11 aug. gesloten Wij verzoeken al onze klanten (ook de 2- en 3weekseklanten) hun was 1 week te willen opschuiven. Wegens familieomstandigheden is onze zaak dinsdag 31 juli gesloten Loodgietersbedr. Overl.weg 7 HUIDARTS tm. 12 aug. geen spreekuur in Si. Elisabethziekenhuis Ook al heeft WAGTMANS de gele trui niet behouden, zijn LOCOMOTIEF is PRIMA I Kath.Bouwvakarbeidersbond „St. Joseph" afd. Venray Uitbetaling ingeleverde vakantiezegels. Op woensdag 1 augustus heeft betaling plaats bij Ponjee, Beekweg 6c, als volgt 9—12 u vm. A tm L, 1.30—6 uur M tm Z, 78 u. nm. voor-degenen die verhinderd waren. Gelieve kwitantie mee te brengen HET BESTUUR Voor de Kermis bij elke 100 gram gekochte vleeswaren voor uw kinderen. Voor extra-aanbiedingen zie onze speciale Kermis-folder. wordt het beste verzorgd door LANGSTRAAT IELEF00N 395 Bestellingen tot uiterlijk Vrijdag^ag \1 uur. In de Kermisweek wordt t.m. Dondtjg n;et bezorgd. Maandag wordt niet ge!^n. Bestellingen tijdens de Kermisdag] Jag tevoren. zie onze speciale Kermii^,. Voor de vele blijken van deelne ming ondervonden bij het overlij den en de begrafenis van mijn lieve echtgenote en onze lieve moeder Maria Catharina Huberdina Naus zeg ik, mede namens kinderen en familie, hartelijk dank. Speciaal dank aan Begrafenis ver. De Deler Eindhoven, uitgevoerd door fa. Goumans. G. L. Smits Venray, juli 1956. zullen in de Kermisdagen en Vrijdij daarvoor NIET bezorgen. Bestellingen voor de Kermis worden yngenomen tot Vrijdagmiddag 12 uur. Kermis-Maandag wordt NIET gebaklw. Tijdens de Kermisdagen moeten beslèigen een dag tevoren 's avonds bij uw bakkti jjn. Dus geen bestellingen doen die U dezelfde lp wilt alhalen. Voor bovenstaande riding vragen wij aller medtitrking Een schitterende sortering vindt U bij J. Coenen-Houtackers en z'n kameraden belijden een Waarom ook U niet Voor uw HYPOTHEEK FINANCIERING en alle verzekeringen Assurantiekantoor F.H. BERGMANS Zn. Leunseweg 25b Venray Telef. 677 Puntham 100 gr. 40, 250 gr. 100 Boterhamworst 100 gr. 30, 250 gr. 65 Vrijdag en Zaterdag Varkensbraadworst 500 gr. 1.35 A.s. Maandag 30 juli tussen 9 en 10 uur 's avonds geld afhalen voor ingeleverde bonnen bij F. S winkels, Maashese weg 9. Premiebetaling zondag 29 juli na de Hoogmis, in café E. Nellen, Heide. Premie 0.75 Pinken de helft. Het Bestuur Ook*L-"PROPAGAS": VOOr lndu&' en ambacht. Ga nosrer op Butagas Een groteiortering toesellen 4ndt U bij J. C«en-Hou<ackers GEVRA1E voor halvenen. Boekhandel Messemaeckers. GEVRAAGD ml meisje voor dag oiiag en nacht, zelfst. k. werken, b klein gezin. Mevr. vantoppel, Hertog Rei- noudsingelfl, Venlo. Leraresoekt in Venray zonder pens Brieven oi dit blad. nr. 227 bureau van TE HUUR in de Henseiiisstraat. Inlichtingen*?- Volleberg, Henseniusstraat 20 Te huurgeiraagd liefst met «ongelegenheid. Brieven $er no. 727 bureau van dit blii TE KOOP partij biggen J. LoonenJolen L 56. Te koop omgeving ?fay- Adres bt# van dit blad. Wie ruilt® inmaakglazen van 2 liter#11 1 °1 l'/i liter P. J. Jan# Boshuizen C 57. Heb nieuOfoning in Horst, wil ruilen tegejl1^ ^nray. Adres butf* blad. P 0| vo ho Wi

Peel en Maas | 1956 | | pagina 2