Venrays plannen en- een lege schatkist... SPORT Kindetveiiamming Bescherming Bevolking WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Pater Cunibertus verlaat het onderwij: Versterk uw weerstandsvermogen Avondstond - gond in de mond Pater Aegidins Verslaijs o.f.m. neemt afscheid Zaterdag 21 Juli 1956 No 29 ZEVEN EN ZEVENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS druk en uitgave firma van den munckhof grote straat 28 telefoon 512 giro 150652 ADVERTENTIE-PRIJS: 8 ct. per m.m. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL I 1.85 BUITEN VENRAY f 1.45 Wanneer we in de laatste raads vergadering horen vertellen, dat de gemeente Venray, met de beste wil van de wereld aan geen geld kan komen, om haar plannen te verwezenlijken, anders dan In kort lopende kasgeldleningen, dan vraagt men zich onwillekeurig af, waar moet dat heen De bouw van een 80-tal huizen moet betaald worden, idem de aan leg van het tweede gedeelte van het stamriool. Nieuwe huizenplannen staan op stapel, scholenbouw is in zicht. Het stratenplan: Marktstraat S choolstraatHenseniusplein goedgekeurd, het recreatieoord zal ten dele verwezenlijkt moeten wor den, maar op de geldmarkt is geen geld, als tegen behoorlijke hoge rente verkrijgbaar. En daarvoor krijgt men weer geen toestemming van de Overheid, die hoge rente te betalen. Aan de ene kant dus alle moge lijke wensen, die vervuld moeten worden en waarvan de meeste geen dag uitstel meer kunnen lijden, aan de andere kant geen geld....! Een kwaal, waaraan de gemeen te Venray heus niet alléén lijdt, maar dat is dan ook de énigste troost, die men heeft Neerlands schatkist, waaruit toch een groot gedeelte van al die plannen gefinancierd moeten wor den, of waarvan de uitvoering van andere plannen afhankelijk is, die is bijna leeg. Bij de pogingen tot kabinetsfor matie is hierop gewezen en even eens blijkt dit uit de financiële transacties tussen Rijk en Centrale Bank. Eerst nam de Nederlandse Bank f 100 miljoen schatkistpapier van het Rijk over en nadien volgde nog eens zo'n overdracht, ditmaal van f 120 miljoen. Men begrijpt, wat dit betekent. Hier worden door de Nationale Bank schuldbekentenissen van de Staat geaccepteerd, waarvoor zij bankbiljetten teruggeeft. Hier gebeurt dus niets anders dan geldschepping. De voorraad bankbiljetten in ons land wordt groter gemaakt, zonder dat hier een overeenkomstige hoe veelheid goederen tegenover staat. Ieder zal begrijpen, dat dit een zeer gevaarlijk verschijnsel is, dat de prijzen naar boven drukt, waar door bij de bevolking een nieuwe drang ontstaat naar loonsverho ging. Het is dus een politiek van mo netaire ontwrichting, waarop wü in deze periode van gunstige con junctuur allerminst gesteld zijn. GOEDKOOP IS DUURKOOP De schatkist zal weldra weer ten dele gevuld worden door belasting inningen etc., maar nu zit men bij 's rijks financiën te worstelen met een likwiditeitsprobleem. Men kan niet aan geld komen, dat geduren de een korte tijd wordt gebruikt om tijdelijke tekorten te overbrug gen. Hiertoe is immers het schat kistpapier uitgevonden, dat door de banken dan tegen baar geld werd overgenomen en na korte tijd weer afgelost. Er is echter in de loop van de laatste tijd op het gebied van schatkistpapier niet veel te beleven geweest. De staat heeft de uitgifte van deze schuldbekentenissen op korte termijn zoveel mogelijk be perkt omdat men de inflatie niet versterken wilde. Men wilde de likwide middelen van de banken zo lang mogelijk binden en daarom gaf men liever schuldbekentenissen voor 3 en 5 jaar af tegen een be paalde rente, die in vergelijking met het wereldrente-niveau te laag was. De banken verdienden dus bij aankoop van binnenlands schatkist papier minder dan wanneer ze hun geld In het buitenland plaatsten. Dit laatste nu is weer mogelijk. De banken mogen weer kredieten in het buitenland opnemen. Hiermee kon de nederlandse fi nanciële wereld weer internationale operaties uitvoeren en naar de beste winstkansen zoeken. Die winstkansen waren in het buiten land veel beter dan in het binnen land, want de rentevoet is overal in de wereld hoger dan in Neder land. GESLONKEN BEZIT Bij dit verschil tussen binnen- en buitenland Is het duidelijk, dat de nederlandse banken er niet op ge steld waren om krediet te verlenen aan de Staat. Men kon elders meer verdienen, waardoor ook nog een deviezen- winst werd gemaakt. deviezenwinst kan Nederland nest gebruiken, want het deviezen- o?Zi van de Nederlandse Bank is gedaaldmaart met 1450 miljoen Intussen is niet bekend, hoe groot iif;J u B^enteg°ed van de particu liere banken is, zodat er zonder nadere gegevens nog geen reden is tot ongerustheid. Vreemd is echter, dat de Staat der Nederlanden geen termen aan wezig heeft geacht, om met een aantrekkelijker rente te komen. Onlangs is nog een Staatslening mislukt, vanzelfsprekend ook al omdat zij niet aantrekkelijk ge noeg was. Thans zijn er de moei lijkheden met het kortlopende geld. Het bezwaar waar de Staat mee tobt, daarmede tobben ook de ge meenten, omdat zij zeker niet meer kunnen bieden dan 't rijk, maar het gevolg is, dat alle financiële over schotten opgenomen, in de vreemde uitgezet worden en er in het bin nenland een tekort op de markt voor korte kredieten ontstaat. Er ztjn al financiële deskundigen, die de binnenlandse geldmarkt dood wanen. Laat men echter de rente stijgen dan stijgt het aanbod van bespa ringen in het binnenland, dan kost het financieren met vreemd geld dus ook meer, dan wordt dus een kostenfactor hoger In prijs en dit maakt onze producten duurder. Zo loopt het een het ander achter na en raken we in een cirkel, waaruit men maar moeilijk kan ontsnappen. Want met de financiële politiek hangt natuurlijk de loon politiek en niet te vergeten de sociale maatregelen ten nauwste samen. Het is daarom dan ook van het grootste belang wat met de a.s. kabinetsformatie uit de bus komt, op dit terrein. Een terrein, dat ten nauwste verbonden is met de mogelijkheden en moeilijkheden in een gemeente. Deze week heeft Pater Cuniber tus Sloots o.f.m. om gezondheids redenen afscheid moeten nemen van het godsdienstonderwijs aan de Mulo school alhier. Daarmede heeft deze priester een levenstaak neergelegd, die hij meer dan 38 jaren lang zowel in Weert als in Venray op zich had genomen. Voor 1949 werkzaam o.a. als godsdienstleraar in Weert, waar hij les gaf aan twee ULO-scholen, is hij sinds die tijd als zodanig leeraar geweest in Venray. En hoe? Telken jaren opnieuw waren de examinatoren verbaasd over de grondige kennis van bijbel, liturgie en katechismus van de Venrayse ULO-jeugd en de cijfers, die hiervoor werden gehaald be hoorden tot de beste van het land. Feitelijk ook geen wonder, want Pater Cunibertus Sloots is een bij uitstek deskundige op dit terrein, wat o.a. blijkt uit de leerboeken, welke hij voor het godsdienst on derwijs heeft uitgegeven. Zijn Korte Kommentaar, een speciaal ULO-leerboek In vraag en antwoord op de katechismus, be leefde al 32 druks en eerstdaags zal het 100.000ste exemplaar de persen verlaten. Een ander leerboekje Kernvragen, waarin hij in vraagvorm de voor naamste feiten van liturgie, gods dienst en bijbel voor ULO examen- candidaten heeft vastgele gd is reeds in enkele jaren tijds tot de 10e druk geklommen. In de discussies, welke op dit moment in vakkringen over het godsdienstonderwijs aan ULO- scholieren heersen, wordt gaarne geluisterd naar de stem van deze vakman, die aan meer dan 8000 kinderen het godsdienstonderwijs mocht geven. Dat hij zich allerminst beperkte tot het geven van de les en meer niet, weten de ouders der leerlin gen, die hij allen persoonlijk een of meerdere malen bezocht om eens te praten over zijn pupillen en weet de jeugd zelf, die jaren na het verlaten der school nog immer contact heeft met deze leraar Ondanks zijn ziekte is hij de laatste maanden toch les blijven geven en het absolute doktersver bod om hier mee op te houden betekent een zwaar offer. Doch het betekent niet, dat Pater Cunibertus nu gaat rente nieren. Zijn Bijdragen voor de Ge schiedenis van de Provincie der Minderbroeders in de Nederlanden, waarvan hij hoofdredacteur is en dat nog regelmatig verschijnt, vraagt veel werk. Ook als oud-archivaris der orde beschikt hij over een grote hoeveel heid materiaal, dat nog doorge werkt moet worden, materiaal ook uit de grote bibliotheek van Weert, die onder onder zijn leiding aan groeide van 18000 tot 40000 delen. Zijn lidmaatschap van de Neder landse Maatschappij van de Letter kunde en van de Rijkscommissie van het bibliotheekwezen, zorgen dat hij ook op dat terrein voorlopig nog niet zonder werk is. De laatste tijd verschijnen in de pers bij herhaling berichten over gevallen van kinderver lamming in ons land. Hoewel de omvang van de ziektegevallen beduidend achterblijft bij 1952. is er ten opzichte van 1953, 1954 en 1955 een duidelijke stijging te constateren. Deze kinderverlamming of met een geleerd woord: poliomyelitis acuta anterior is een terecht zeer gevreesde ziekte. Zij treft voor een belangrijk deel kinderen, maar ook de oudere jeugd en volwasse nen zijn er soms het slachtoffer van. De verwekker ervan is een virus, een organisme dus, dat nog vele malen kleiner is dan de toch al zo kleine bacterie. Jarenlang worden reeds inten sieve onderzoekingen verricht op het gebied van de klnderverlam ming, maar helaas ontbreken nog altijd veel gegevens, die voor een afdoende bestrijding van deze ziek te van belang zijn. Verondersteld wordt, dat 't virus in het merendeel van de mensen aanwezig is of althans geweest is daar leeft, maar geen kwade gevolgen aanricht. Tot opeens de drager van het virus door een lichte ziekte of door een verwonding verzwakt wordt en daardoor aan dit commensale virus de kans geeft als een ziektever wekkende indringer te gaan op treden. Was het virus dus tot nu toe een vriendelijke „inwoner", thans tast 't micro-organisme aan en het maakt de drager ziek. Ook is het mogelijk, dat iemand die nog nimmer met het virus in contact is geweest, besmet wordt door een ander, bij wie het virus „inwoonde" zonder kwaad te doen en dat dit eerst zo vreedzame virus bij de nieuwe drager als ziekte verwekker optreedt. De mogelijkheden tot besmet ting zijn verschillend. Zij kun nen zich onder meer voordoen In het normale menselijKe ver keer door spreken, kuchen en hoesten, waarbij altijd kleine Morgen zondag 22 juli wordt een bliksemactie gehouden voor hel bisdom Groningen. Loten k f 0.25 per stuk worden na de H.H. Missen aan de kerkbezoekers aangeboden. De actie wordt gevoerd onder het motto: „actie bijzondere noden Groningen" en de opbrengst betref t het bestaansdoel van de stichting en dat is in het kort gezegd: katho liek Nederland helpt het nieuwe (arme) bisdom, door middel van een gezelschaps-spel, aan de beno digde fondsen. Wij zouden deze actie niet graag bestempeld willen zien met het woord loterij. Duizenden mede werkers staan zondagmorgen als één man aangetreden op de kerk pleinen. Ze doen dit belangeloos met geen ander doel voor ogen, dan u snel te helpen aan biljetten voor het gezelschaps-spel, dat de Katholieke Radio Omroep onmid dellijk diezelfde zondagavond tus sen half negen en elf uur zal uitzenden. Wanneer deze idealisten gehonoreerd zouden moeten worden, dan zouden de kosten de ontvang sten verre overtreffen. Doch in plaats daarvan biedt men de nieuwe Bisschop van Goningen de helpende hand. Een ware prijzenregen barst des avonds over ons land los, want er zal weer aan 30 mensen door dit gezelschaps-spel een onvergetelijke 22e juli bezorgd worden. Niet min der dan dertigduizend gulden aan prijzen, vrij te besteden, wijst de notaris voor de KRO-microfoon door een trekking aan. Het aantal biljetten Is beperkt maar ze zullen in iedere parochie van Nederland verkrijgbaar zijn tegen de prijs van f 0.25 per stuk. Het wordt weer zo'n ouderwetse bliksemactie, waarbij het zaak zal zijn zich vroeg ter kerke te begeven, wanneer men het goud van de avondstond niet wil missen. We laten dan buiten beschouwing zijn geschiedkundig werk, als de Haga Mariana, waarin hij naar aanleiding van het jubileum van het Bisschoppelijk College te Weert het gehele middelbare onderwijs van de laatste 300 jaren heeft be schreven, alsmede die van het Venrayse Gymnasium, dat o.a. ook in ons blad is verschenen. Op dit terrein ligt ook nog veel werk op hem te wachten. Maar zijn vertrek als godsdienstleraar is een groot verlies voor het bij zonder onderwijs in Venray. druppeltjes uit mond en keel holte van eigenaar wisselen. Dit maakt het praktisch onuit voerbaar om op grote schaal de mensen direct tegen 't virus te beschermen. Juist het feit, dat de ziekte thans zo verspreid over 't land voorkomt, toont al aan, hoe moeilijk het zou zijn, om de ziekte tot staan te brengen, gesteld dat men over afdoende bestrijdingsmiddelen zou be schikken. Maar dit laatste is nog niet het geval. Het jarenlange zoeken naar middelen, om kinderen actief te immuniseren tegen deze ziekte, heeft nog geen enkele betrouwbare entstof opgeleverd. Men zal zich herinneren, dat bij de inentingen, welke in de_ V.S. op grote schaal hebben plaats gevon den, enkele slachtoffers gevallen zijn. Niettemin mag men verwach ten, dat deze onderzoekingen wel licht reeds in een nabije toekomst van groot belang zullen zijn voor de gehele mensheid. Het beste wat men tegen deze ziekte, die gezonde mensen tot ge deeltelijk verlamden kan maken, doen kan, is zorgen voor reinheid van lichaam en voedsel het be strijden en tegengaan van ziekte en vermoeidheid het kweken van weerstandsvermogen door ge zond te leven en goed voedsel te gebruiken en zo de huisdokter het nodig acht, het uitstellen van kleine operaties. 0— De geneeskundige hoofdinspec teur van de volksgezondheid, dr C. Banning schrijft: Teneinde zich een beeld te vormen van de omvang op dit ogenblik van de kinderverlammings-epidemie, willen wij hier enige getallen ver strekken over het voorkomen van de ziekte in dit jaar, in 1955 en de jaren 1952 en 1943, waarin zich een epidemie van kinderverlamming voordeed. 1943 1952 1955 1956 januari 3 30 1 19 februari' 2 8 4 7 maart 2 3 2 4 april 10 12 3 2 mei 6 50 2 14 juni 36 187 7 89 juli 200 419 31 178(x) (x) tot en met 16 juli. Uit deze gegevens blijkt, dat wij inderdaad dit jaar weer met een epidemische verheffing der ziekte te maken hebben doch dat het aan tal gevallen tot nu toe geringer is dan in de jaren 1943 en 1952. Even wel is de uitbreiding der epidemie in omvang noch in ernst te voor spellen en blijft het raadzaam al datgene na te laten, dat als mede- veroorzakende factor kan worden beschouwd. Het Rijk steunt bestrijding. Het Rijk wil 688.500 gulden ter beschikking stellen van het natio naal fonds voor de bestrijding van de kinderverlamming. In een wetsontwerp tot wijziging van de begroting 1956 van Sociale Zaken en Volksgezondheid wordt voorgesteld, dit bedrag uit te trek ken. Rij ksgroep vaardigheidsdiploma Op zaterdag 14 juli werd in Venray-oost, onder grote belang stelling van het publiek, door de vrijwillige en de B.B.-brandweer, de blokploegen III, VII, Heide en Veulen het examen voor het rijks- groepvaardigheidsdiploma afgelegd. Hiervoor waren aanwezig de burgemeester van Venray, de pro vinciale commandant B.B.-Limburg, het K.H.B.B.-Limburg-noord, de heer v. Heyst, het P.H.B.B.-Venray, de heer L. M. Laurensse en de examencommissie van de B.B.-kring Limburg-noord. In enige, nog niet bewoonde nieuw gebouwde panden van de Oranjestraat, werden de betreffende oefeningen gehouden, waarbij het ongunstige weer geen invloed kon uitoefenen op de goede stemming der deelnemende B.B.-vrijwilligers. Er werd met enthousiasme ge werkt, met het resultaat dat na afloop de provinciale commandant en de burgemeester konden mede delen, dat in totaal 78 vrijwilligers (sters) waren geslaagd voor het rijksdiploma. Voorwaar een groot succes voor Venray en de plaatselijke B.B.- organisatie, hetgeen een aansporing moge zijn voor die ploegen welke nog In opleiding zijn en voor degene, welke nog geworven zullen worden, Pater Aegidlus Versluijs o.f.m-, kapelaan van het Rectoraat van O.L. Vrouw van Zeven Smarten, die benoemd werd tot geestelijk verzorger van de Nederlandse emigranten in Australië, gaat af scheid nemen van zijn parochianen, vrienden en kennissen. Maandag 23 juli a.s. zal in de Aula van het Gymnasium I.C., een avond gehouden worden (aanvang 7.30 uur) waar de parochianen de gelegenheid krijgen persoonlijk afscheid te nemen. Tijdens deze avond zal een kleur film gedraaid worden over het land alwaar pater Aegidius komt te werken. De misdienaars van het Rectoraat zullen op een pittige manier aanvulling geven. In de vier jaren dat Pater Aegi dius te Venray verbleef, heeft hij veel tot stand gebracht. We denken o.a. aan Huize „San Damiano", de jeugdbewegingen zoals: gidsen en de jongeren O. en O., terwijl de parochie en de Derde Orde aan haar kapelaan en directeur veel dankbaarheid verschuldigd is. De avond staat onder leiding van Pater Rector en het Kerk- en School bestuur. Daar verwacht wordt, dat vele parochianen deze afscheidsavond zullen meemaken, alsmede verschil lende verenigingen en organisaties, wordt vriendelijk verzocht geen kinderen mede te brengen. Op intieme wijze zal op 29 juli de Derde Orde afscheid nemen van haar directeur. Morgen zondag gaat ten bate van Pater Aegidius, voor dekking van de grote onkosten, een Australische kermis met balavond, op het prach tige terrein van Huize „San Damiano", aan de Paterslaan. De emigranten-priester voor Australië zal per 1 augustus Ven ray verlaten en op 11 september zich inschepen te Rotterdam. De reis gaat per s.s. „Sibajak". HANDBOOGSPORT Zondag werd te Tegelen de 2e selectiewedstrijd 'gehouden van de Ned. Bond van Handboogschutterijen waaraan door de 36 hoogste schut ters van Nederland werd deelge nomen. Uit deze 36 werden na 100 pijlen de 14 hoogste aangewezen voor het Nederlands team, dat op 26 juli te Tilburg en in augustus in Antoing in Henegouwen (België) tegen de Belgen zullen uitkomen. Tevens kwam uit deze schutters de persoonlijke kampioen. Deze kampioenstitel werd voor 1956 behaald door Arnoud Reiniers van Recht door Zee, Eindhoven met 979 punten in 112 pijlen. De schutter H. v.d. Putten van St. Oda bezette met 849 punten in 100 pijlen de elfde plaats en is de enigste Noord-Limburgse schutter die in het team vertegenwoordigd is. Wij wensen hem in de komende wedstrijden veel succes en hopen dat hij de eer van Venray en Noord- Limburg, maar zeer zeker ook de eer van de Nederlandse Bond in de vreemde zal hoog houden. De schutter P. van Ooi, welke ver beneden zijn kunnen schoot op de laatste wedstrijd eindigde op de 36e plaats met 735 pnt. in 100 pijlen. P.D.V. DE ZWALUW Het seizoen voor de oude en de jarige zit er weer op. Ondanks het wel zeer slechte weer van deze zomer vallen de verliezen nog wel mee. Voor de laatste vlucht waren onze duiven te Orleans en werden daar om 6.10 uur gelost. De eerste prijs voor de oude viel om 1.24.56 de laatste om 2.12.03 u. 1 4 5 13 16 21 22 P. en J. Hen driks, 2 W. Peeters, 3 9 Crooymans 6 G. Philipsen, 7 P. Janssen Gr., 8 Vousten, 10 Munckhof, 11 G. Jan sen H, 12 18 G. Janssen O., 14 J. Boom en Zn., 15 J. W. Hendriks, 17 J. Janssen Kr., 19 A. de Riet, 20 Maessen, 23 J. Verstegen Zn. 24 M. Tonen. Jarigen: Eerste 1.25.02, laatste 2.16.51 uur. 1 19 P. en J. Hendriks, 2 9 Crooy mans, 3 23 H. v. Ass, 4 M. Hendriks, 5 Duyf, 6 Kelders, 7 Servio, 8 P. Janssen Gr., 10 Munckhof, 11 14 18 de Riet, 12 Lormans, 13 St. B., 15 Gommans, 16 In de Rijp, 17 Johan Janssen, 20 H. Arts Zn., 21 A. Willems, 22 J. Kusters, 24Thijssen. De kampioenen van deze tour zijn voor de oude als volgt: 1 P. en J. Hendriks 1061 pnt 2 G. Janssen O. 1009 pnt 3 P. en J. Hendriks 901 pnt 4 P. Janssen Gr. 818 pnt 5 G. Janssen O. 803 pnt Jarigen: 1 A. de Riet 1069 pnt 2 P. en J. Hendriks 991 pnt 3 H. Crooymans 978 pnt 4 P. en J. Hendriks 902 pnt 5 Jan Kusters 843 pnt Al deze kampioenen onze geluk wensen, ze hebben het verdiend. Reclames tot 28 Juli a.s. Nieuws uit Venray en Omgeving GROENE KRUIS DONDERDAG a.s. Consultatiebureau voor zuigelingen uit de Kerkdorpen GEVONDEN VOORWERPEN Klein zwart hondje, P. S winkels, Merseloseweg 25; zwarte bouvier, K. Groenen, Kruitweg4; fototoestel, van Rhee, Castenray; grijze jon- genspullover, politiebureau; twee koffersleutels, Timmermans, Hen seniusplein 1; beursje met inhoud, 1 paar lederen dameshandschoenen, 1 pr. nylon handschoenen, Ariaens- Kosman, Grotestraat; zw. bouvier, W. van Dijk, L 28 Venray; heren regenjas, Kousemakers, Langstraat; kussen en bos sleutels in etui, politiebureau; armbandje en licht groen sportjasje met groene kraag, portier, St. Servatius; halskettinkje met kruisje, Ch. Claes, Maashese- weg 53; halsketting, Arts, Prinses Beatrixstraat 6; armbandje, G. J. Thijssen, St, Jorispark 3. GESLAAGD Aan de M.T.S. te Heerlen slaagde Hub. Martens uit Leunen voor afd. Bouwkunde. CONCERTEN Zondagavond 8 uur Harmonie Euterpe op de Grote Markt. Zondagavond 7 uur fanfare De Peelklank op het Lovinckplein te Ysselsteyn. SUKSESSEN VOOR VENRAYSE KOREN Het zangkonkours te Nijmegen, heeft j.l. Zondag suksessen opge leverd voor Venrayse zangkoren. „Het Heidebloempje" Heide, een gemengd koor met 35 leden, wist, onder leiding van de heer Jacq. Janssen, in de le afd. de le prijs te verdienen met 304 punten. Een sukses, dat insloeg en waar voor de zangeressen en zangers, bij hun terugkomst op de Heide, hartelijk werden gehuldigd. Een hulde, waarbij natuurlijk dirigent Janssen eveneens werd betrokken. Het Venrayse Dameskoor kwam ook in de le afdeling uit en kreeg een 2de prijs met 292 punten. Ook over dit koor heeft de heer Janssen de leiding. Venrays Harmonie bracht een muzikale felicitatie namens Ven rays bevolking. Tot laat in de avond hebben beide koren gereci pieerd. Dinsdag begint retraite voor moeders op „Jerusalem" Wie zich nog wil opgeven, moet dat vóór zondagavond doen. Zij die zich opgegeven hebben, worden Dinsdagmorgen voor 9 uur ver wacht op „Jerusalem". Om 9 uur is daar een H. Mis, waaronder men te Communie kan gaan. Men wordt verzocht boterhammen mee te brengen, ook voor 's middags. Koffie of thee wordt op „Jerusalem" ver schaft. Men kan een boek- of een handwerkje meenemen voor de vrije tijd. ZILVEREN FEEST Gister Vrijdag vierde te Rotter dam de heer P. W. M. Esser zijn zilveren jubileum als notaris. Geboren in Venray, werkte hij na voltooiing zijner studies als kandi daat-notaris te Nijmegen, Obdam en Rotterdam, waar hy op 20 juli 1931 tot notaris werd benoemd. Notaris Esser staat in Rotterdam bekend om zijn werkzaam aandeel in verschillende katholieke vereni gingen. Ook op sportgebied, met name de jacht en de voetbalbeweging, Is de zilveren jubilaris bekend. WANDELTOCHT V.V.V. Linker Maasoever. De wandeltocht van de V.V.V. Linker Maasoever zal niet doorgaan op Zondag 26 Aug. a.s., zoals in dit blad werd vermeld, doch is ver schoven naar Zondag 2 Sept. Start en finish te Broekhuizen. Inlichtingen WV Linker Maas oever, Oude Kerkstr. l, Wanssum.

Peel en Maas | 1956 | | pagina 1