I SPORT Kasteel van Well Den Oos'genger U spreekt met luilekkerland.. BEKENDMAKING Verhoog uw vacantiegenot.... JOH. CLAESSENS (IV) De genezing van mijn borstwonde duurde wel wat, maar ging toch voorspoedig, zo zette de Oostgenger zijn relaas van het drama voort. Maar welke pogingen de dokters ook aanwendden alles faalde. De wonde werd zelfs groter en ging er meer bloederig uitzien. De dokters stonden machteloos, zij vonden de oorzaak niet. Eerst werd het ver moeden gemompeld, dat de lans punt met vergif bestreken geweest zou zijn. Die mening leek moeilijk houdbaar, immers de genezing van de borstwonde kwam daar niet mee overeen. De doorboorde uniformjas bleek inmiddels zoek geraakt. De dokters hadden de stof wel eens willen onderzoeken, echter zonder zich daar iets van voor te stellen. Dat ge mompel ging over in bedekte toe spelingen op melaatsheid. Het joeg me de doodsschrik aan!... Zo sukkelde een jaar heen. Van harte voelde ik mij wel gezond, maar men vond mij met die bloede rige etterende mond niet geschikt voor hervatting van de militaire dienst. Zo werd ik dan maar „naar huis" gestuurd met een pensioentje. „Naar huis", dat wilde zeggen naar mijn geboorteland, waar ik echter geen tehuis meer vond, en zelfs geen familie meer. Ik dwaal hier maar rond als de vanouds ge minachte koloniaal, bij niemand geteld, zo drukte hij zich spottend sarcastisch uit, vertelde vriend Hu- bertus, die dat wel pijnlijk vond uit medelijden met de Oostgenger en zijn droevig lot, maar toch ook heel goed wist, dat de kolonialen in de vroegere tijd meestal totaal mis lukte en aan lager wal geraakte mens-exemplaren waren, eer zij gingen tekenen. Hij herinnerde zich nog best, hoe zij zongen, voordat zij naar Harderwijk vertrokken: We gaan naar Atjééh toe, We zijn ons leven moe! Soms was het ook: We gaan naar Lombok toe! Maar over de jonge jaren van de lange Gerrits had vriend Hubertus nooit iets bijzonders gehoord. Die tijd lag ook ver terug en toen heerste in het land van de Peel allerlei ellende. We waren allebei in een sombere stemming verzonken, zo ging Hu bertus door. Wat kon ik, jonge snuiter, beden ken om die veel oudere arme kerel te troosten en te helpen! De regen plenste nog aldoor neer en grauwe wolken dreven over ons heen. „Van werken komt vandaag niets zei ik. Ik ga maar naar huis". Ik wist heel goed, dat ik halver wege al doornat zou zijn. En ook, dat ik al doornat zou zijn. En ook, dat ik van het begin af geen mi nuut aan werken had gedacht, toen ik achter die kreupeldennen een schuilplaats had gezocht. Zo gaat het, in de nood kletst men soms maar wat. De Oostgenger stalperde eveneens de hei over, een andere kant uit. De volgende dagen ging alles weer zijn gewoon gangetje, zagen, hakken, elkaar toeroepen. Den Oos- genger was bijzonder vriendelijk tegen mij. Totdat hij op een dag helemaal niet verscheen. En zelfs enige dagen achter elkaar niet. Ik uitte bezorgd mijn vermoeden, dat hij ziek zou liggen. „Nee'", lachte iemand, „hij heeft pensioen gebeurd en dan gaat hij aan den boemel, totdat het op is". Toen hij er weer was, kwam dat ter sprake. „Och", zei hij, „snappen jullie daar nou niets van, dat een mens wel eens behoefte kan hebben aan wat anders dan dat alledaagse om een stukje brood? Voormensen als ik is dat alledaagse een bedroevend klein beetje!" De woorden klonken op uit een verbitterd gemoed. „Als ik mijn pensioen beur, dan gebruik ik dat om mij te verdoven met sterke drank. Die paar dagen zijn mijn feestdagen. In die toe stand van verdoving voel ik mij gelukkig, verlost van hier, waar ik maar zo'n Oosgenger ben, een vent van niks, die scheel aangekeken wordt, alsof ze vies van mij zijn. Dan zit ik weer in den Oost. Na tuurlijk ztfn de inlanders dan rustig zo denk ik mij dat en hoeft er niet gemoord te worden. Dan rijd ik op mijn prachtig paard door de dessahs en luister 's avonds naar de game lang onder de waringins. En als ik door de dessahs rijd, dan zie ik weer mooie donkere vrouwenogen verlangend naar mij opzien. Dan ben ik weer de grote blanda, de sterke man in een uniform met gouden strepen. En niets is er meer over van die Oosgenger, die hier niets geteld wordt"... Ineens remde hij zijn praat, alsof hij verschrok, dat hij zoveel van zich zelf had prijsgegeven. „Och, wat kan het schelen, of ik een keer of vier per jaar te veel drink", barstte hij gemelijk uit. „Ik hinder toch niemand en doe geen mens te kort. Als ik niet betalen kan, drink ik niet!" We lagen nog op de grond, waar wij onze boterhammen hadden op gegeten, vertelde Hubertus door, toen twee officieren te paard van de weg afzwenkte naar ons toe. Ze hielden bij ons stil. In een seconde stond den Oosgen ger overeind, in de houding en salu eerde alsof het zijn dagelijks werk was. „Militair geweest vroeg een van de officieren te paard op ver baasden toon. „Om U te dienen, luitnant!" ant woordde de Oosgenger fier. „Mili tair in de Oost!" „Zou het gaan regenen?" vroeg diezelfde officier. „Dat zal wel", zei de Oosgenger, „de lucht zit vol donderkoppen." De officieren rukten even aan de teugels en spoorslags reden ze weg. „Mooie paarden," zei den Oos genger benijdend. „Oude liefde roest niet!" Toen ik moeizaam enige karre- vrachten stronken had verzameld, meenden ze thuis, dat we het er met die voorraad wel gerust op zouden kunnen wagen. Men voelde het uit allerlei verschijnselen ook aan, dat de oorlog op een eind liep. Daarom ging ik ander werk zoe ken, de gelegenheid daarvoor bood zich aan in een groot bouwwerk. Zo verloor ik de Oosgenger uit het oog, een hele tijd zelfs. (Wordt vervolgd) H.H.J. MAAS De burgemeester der gemeente Venray brengt hierbij ter open bare kennis dat met ingang van 9 juli 1956, gedurende dertig dagen mitsdien tot 9 augustus 1956, ter gemeente-secretarie afdeling I, kos teloos voor eenieder ter inzage zijn gelegd het door de raad bij zijn besluit van 29 juni 1956, no. 464, voorlopig goedgekeurde plan tot onteigening van percelen en perceelsgedeelten benodigd voor de ver wezenlijking van het uitbreidingsplan in onderdelen voor het gedeelte van de gemeente gelegen ten Zuiden van de Oude Oostrumseweg en het Kwezelspad en ten Oosten van de Leunseweg met al de daarbij behorende stukken nl. a. een uitgewerkt plan met uitvoerige kaarten en grondtekenin- gen, waarop de te onteigenen percelen en perceelsgedeelten zijn aan gegeven, met vermelding hunner kadastrale nummers b. een lijst van de kadastrale nummers der te onteigenen per celen en perceelsgedeelten, met vermelding van de grootte volgens de registers van het kadaster van elk dier percelen en van de grootte van het te onteigenen deel, indien niet het gehele perceel wordt ont eigend en van de namen van de eigenaars en mede-eigenaren van elk dier percelen volgens de registers van het kadaster c. een lijst van te onteigenen zakelijke rechten, anders dan erf dienstbaarheden met vermelding van de kadastrale nummers van de percelen welke met dat recht zijn bezwaard en met de namen van de rechthebbenden en mede-rechthebbenden daarvan volgens de registers van het kadaster. Tot uiterlijk veertien dagen na het verstrijken van de evenbedoelde termijn dus tot uiterlijk 23 augustus 1956 kunnen belanghebbenden hun bezwaren schriftelijk ter kennis van het gemeentebestuur brengen. Venray, 7 juli 1956. De burgemeester voornoemd, A. H. M. JANSSEN met een goed KOFFER of een degelijke LINNEN REISTAS van DE SPECIAALZAAK voor al uw andere lederwaren Grotestraat Telefoon 385 P.D.V. DE ZWALUW De jaarlijkse traditionele vlucht op St. Vincent zit er weer op. Van Venray namen 53 duiven deel. Ge lost werd op Vrijdagmorgen 10.30 u. afstand 1030 km. Eerste duif zater dagmorgen S.32.34, laatste 12.50.59 u. 1 8 A. v.d. Munckhof, 2 J. Strij- bos, 3 E Oudenhoven, 4 J. Verste gen, 5 9 P. en J. Hendriks, 6 P Janssen Kr.. 7 W. Peelers, 10 M. Hendriks, 11 M. Poels, 12 C. Helle gers, 13 H. Peters, 14 M. Kelders. We zullen moeten afwachten welke prijzen er nationaal behaald zijn geworden, daar tot nu toe nog niets bekend is. Chartres 420 km. Oude duiven. Eerste 3.58.10, laatste 4.53.24 u. 1 11 16 17 P. tïn J. Hendriks, 2 20 G. Janssen O., 3 Kelders, 4 Servio 5 Vousten, 6 Gebr. Hendriks, 7 van Gasselt, 8 J. Verstegen Zn., 9 13 P. Janssen Gr., 10 Boom Zn., 12 Duyf, 14 Peeters, 15 18 St. B., 19 A Willems. Jarige: le 4.07.03., laatste 5.29.38 u. 1 8 Servio, 2 Boom en Zn. 3 7 17 P. en J. Hendriks, 4 25 E. Vermeu len, 5 Lormans, 6 G. Janssen H., 9 Barends, 10 20 26 de Riet, 11 Jac Verstegen, 12 M. Hendriks, 13 Boom en Zn., 14 Duyf, 15 28 v. Ass, 16 Kelders, 18 Kusters, 19 Crooymans, 21 Tonen, 22 J. Verstegen en Zn., 23 A. Willems, 24 Joh Janssen, 27 v.d. Mur.ckhof. De beste AUTO- en MOTORRIJSCHOOL is IJ V HE DCCI CTDCCK" Jan Poelsweg 5 n.f. „UL rCCL3IKCCI\ Venray Telef.. 04785—274 De enige rijschool in Yenray mei diploma's (A.N.W.B.) Annex TAXI voor binnen- en buitenland en verhuur zon der chauffeur van 4-6pers. auto's en V.W. busje, alsmede kampeerwagens en tenten. van Roermond Lidanus, die in 1570 in Well verschillende ketterse boeken liet verbranden. Overigens was Adriaan van Bij land een ruwe klant. Voortdurend lag hij in strijd met de Schenken van Nijdeggen, die op Blijenbeek heersten, waarvan de meest bekende de wilde krijgsoverste Maarten Schenk was, die eens in dienst van de Staten Generaal en van Oranje, dan weer van Philips II stond. Wegens vermeende aantasting der heerlijke rechten van Well moesien vooral de bewoners van Afferden het ontgelden, tegen wie de heer van Bijland nogal hardhandig op trad, er een eigenaardige recht spraak op na hield en nog eigen aardigere straffen en boeten toe paste. Ook zijn echtgenote, Anna van Virmond, had een harde hand. Een meisje uit Well zou driemaal gepoogd hebben haar te vergiftigen en kon zich alleen met hulp van vreemde soldaten aan berechting onttrekken. Adriaans opvolger was eerst zijn zoon Balthisaar van Bijland, die zeer gauw werd opgevolgd door Adriaans kleinzoon Willem van Vlodrop, een vurig aanhanger van Willem van Oranje, waardoor hij in conflict kwam met de koning van Spanje en diens stadhouder in Brussel. Als diens afgevaardigde veroverde Maarten Schenk in 1580 het kasteel. Deze Maarten Schenk verscheen in 1588 ook in Venray, dat hij aan alle vier de hoeken in brand liet steken. Het klooster Jerusalem, waar zijn tante kloostervrouwe was geweest, liet hij sparen. n. De oudste heren van Well, die bekend zijn waren rond 1300 de heren van Spraeland, verwant met de heren van Broekhuizen, Geijs- teren en Spraeland, Blitterswijck, Meerlaar (Meerlo), Baarle (Baarlo). Hiervan zijn o.a. bekend: Arnold van Straelen, die in 1320 onenigheid had met de hertog van Gelre, zijn leenheer. Johan van Mierlaar, die in 1372 met de Gelderse Hertog ten strijde trok tegen hertog Wenceslaus van Brabant wegens een vete met 's Hertogenbosch. 1400 Roelant van Aerendal, hofmees ter van hertog Arnold van Geldre kocht rond 1400 dan de heerlijk heid. Hij heeft waarschijnlijk de grondslagen van het huidige kasteel gelegd. In de Gelderse oorlogen werd hij door Willem van Pal! and gevangen genomen. In 1444 treedt hij op als gemach- tige van de hertog van Geldre bij de vredesonderlingen met de Bis schop van Luik, de vertegenwoor diger van de Bourgondische partij. Jan van Aerendal (zoon van Roelant) was zijn opvolger. Ook hij zet de strijd tegen de bisschop voort en verliest in die strijd het kasteel zijner vrouw in Reijdt, wat de bisschop verwoestte. In 1468 streed hij dapper aan de zijde van hertog Adolf, zoon van hertog Arnold (hierboven genoemd) tegen de hertog van Kleef in de slag bij Straelen. Op de plaats der overwinning werd een klooster gebouwd en bevolkt door monniken van het door Jan van Broekhuizen gestichte klooster te Oostrum. Zijn opvolger was Hendrik van Bijland, (schoonzoon van Jan van Aerendal). Hij was bij de strijd in 1480, toen hertog Arnold van Geldre door diens zoon Adolf verdreven werd, te Grave gevangen werd genomen en over het ijs naar Buren werd gebracht. Hij streed verder met hertog Adolf tegen keizer Maximiliaan en werd door deze in de rijksban ge daan. (Strijd tegen de Bourgon diërs). Zijn zoon en opvolger: Otto van Bijland zette met de zoon van hertog Adolf (hertog Karei), deze strijd voort en wist de Bourgondiërs in 1495 bij Arcen en Well het land uit te jagen. Bij gelegenheid van de algehele over winning werd in 1515 te Well een grote dankprocessie gehouden. 1500 Na zijn dood voerde zijn weduwe Elisabeth van Schenk met haar zoon Otto het bewind. Zij her trouwde later met Jacob v. Dom burg. Tijdens de z.g. reformatie verzette zij zich heftig tegen de nieuwe leer, die ook in deze streken ingang trachtte te vinden. Haar tweede zoon: Adriaan van Bijland, die na Otto's dood opvolger werd, begunstigde wel de Lutterse leer, al wilde hij dit niet weten voor de Spaanse koning. Hij had in 1520 met Maarten van Rossum tegen deze Spaanse koning, keizer Karei V, gestreden, nadat hij getuige geweest was bij het verdrag van Karei van Gelder en Willem van Kleef. In 1543 moest hij echter keizer Karei V als nieuwe hertog van Geldre te Venlo huldi gen. In 1562 was hij als gevolgsman van de hertog van Kleef aanwezig in Frankfurt bij de kroning van Maximiliaan H, de opvolger van Karei V. Dat verhinderde hem niet in 1566 het verdrag „der Edelen" te teke nen, wat gericht was tegen de Spaanse koning. Voordien had hij de Spaanse hertog Alva al eens op bezoek ge had, die hem op zijn nummer kwam zetten en ook de bisschop Kerkelijke Diensten. van 8 t.e.m. 14 juli PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week: Kapelaan VAN LEIPSIG 7de Zondag na Pinksteren, 6 uur lm. vd. parochianen, 7 u. lm. Nelly Relouw, best. door Zuid-Ooster, 8 u. lm. G. v. Opbergen, 9 u. kinder mis overl. fam. Peters-Pouwels, 10 u. hoogmis Jan Smals, 2 u. kleine congregatie in kapel van Jerusalem 5 u. verg. H. Familie, 7 u. rozen hoedje en lof. Maandag, H. Martelaren v. Gor- cum, 6.45 zielemis voor alle overl. parochianen, 7.30 best. jd. Martinus Jacobs, 7.30 zijait. lm. overl. moeder 8.15 gest. jd. Gerard Gossens en echtg. (3ekl.) 9 u. pl. huwelijksmis bruidspaar Peters-Pouwels, 7 uur zielelof en rozenhoedje. Dinsdag, H. Zeven Broeders Mar telaren, H. Rufina en Secunda, 6.45 lm. Willem Goossens en echtg., 7,30 lm. t.z.i.(B), 7.30 zijalt. uit dankb. (W) 8.15 best. jd. J. Stoot en echtg. Woensdag, H.Mis als Zondag, 6.45 lm. Petr. Cuijpers-Vissers, 7.30 best. jd. overl. fam. Custers-Oudenhoven 7.30 zijalt. lm. Helena Romonesco, 8.15 gest. jd. Hub. Janssen en zuster Johanna (sol.lkl) DonderdagH. Joannes Gualbertus 6.45 lm. Theodorus Lichteveld, 7,30 H. Sacramentshoogmis, 8.15 gest. jd. Ant. v. Rijswijk, echtg. en overl. kinderen (1H) Vrijdag, H. Anacletus, 6.45 lm. Johannes Arts, 7.30 lm. vr. Huis man en zoon Harrie, 7.30 zijalt. lm Josefina v.Meijel-v.Megen, 8.15 gest jd. Peter Joh. Beerkens, echtg. en overl. fam. (1H) Zaterdag, H. Bonaventura, 6.45 O.L.Vrouw-hoogmis, 7.30 lm. G. van Opbergen, best. door de buurt, 8.15 gest. jg. Z.Ew.H. Henricus Rongen (3H) 9 u. hoogmis bij 25j. huwelijk Truijen-van Gerven, 7 u. Marialof en rozenhoedje, geen jeugd-H. Fa milie. VELTUM Donderdag 7 u. lm. v. overl. fam. Kusters-Heesen-Verhoe- ven. RECTORAAT PATERSKERK 7de Zondag na Pinksteren. H. Mis sen 6.30, 7.45, 10.30, 9 u. hoogmis, communiceren begint vooraan, le coll. voor onze kerk, 2e v. bissch. noden, 7 u. lof en rozenhoedje. Maandag, feest vd. Martelaren v. Gorcum, 7.30 plechtige hoogmis. Dinsdag 6 u. uitstelling vh. Aller heiligste, gez. H. Mis, 7.30 lof t.e.v. H. Antonius. Vrijdag, St. Franciscus Solanus, 7.30 lof. Zaterdag, H. Bonaventura, kerk leraar. 38 uur biechten. N.B. Deze week zal in ons rec toraat de jaarlijkse termijn van levensmiddelen gehouden worden voor ons klooster. GEDOOPT: Johanna Margaretha Sofia, dochter v. Jacobus den Hol der en Petronella v. Oorschot. Wilhelmina Josefina Johanna, dochter v. Marinus Aben en Gertr. van den Heuvel. MIS-INTENTIES Zondag 6.30 Jan Kersjes, 7.45 overl. ouders, 9 u. Mart. Hoedema- kers, 10.30 overl. fam. Beerkens- Stoffelen. Maandag 7 u. overl. ouders Swin- kels-Bijstervelts. Dinsdag 7.45 Peter Michiels,best. door de buren. Woensdag 7u. Overl.ouders Swin- kels-Bijstervelts, 7.45 José Kremer- Vullings, 7.30 Henri Zwitserlood en zoon Harry. Donderdag 7.30 Hendrikus Holt- ackers en zoon Jan, 7.55 Joh Peek. Vrijdag 7 u. Jacobus Peeters. Zaterdag 7 u. overl. ouders S win kels-Bij ster vel ts. PAROCHIE OOSTRUM 7de Zondag na Pinksteren, 7 uur H. Communie, 7.30 en 10 uur de beide H. Missen, 3 uur Lof. Maandag 7.30 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw Beh. der kranken. Dinsdag 7.30 gest. gez. jg. v. P. J. Achten en echtg., 9.30 pl. huwelijks sluiting en H. Mis v. bruidsp. Tur- minski-Janssen. Woensdag 7.30 gest. gez. jaarg. v. Ger. Jenniskens en echtg. Donderdag 7.30 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw van Oostrum. Vrijdag 7.30 best. zm. v. overl. Hal-lo! Deze week haal je een halff pond snoep bij VéGé en betaalt maar 2 ons! En 10% korting in gratis geldzegels. Keuze uit: VéGé Mixed Fruit, per 100 gr. 30 ct. met gratis geldzegels VéGé Gevuld Fruit, per 100 gr. 30 ct. met 6 gratis geldzegels VéGé Gevulde abrikoosjes, per 100 gr. 32 ct. met 6 gratis geldzegels VéGé Ananas Cream, per 100 gr. 32 ct. met 6 gratis geldzegels Keurig verpakt, kleeft niet aan elkaar, verrukkelijke smaken I Zomer, zon, wind, waterheerlijk I Maar extra verzorging is geboden l VéGé Palmoliezeep: een balsem voor Uw huid, per 2 stukken 53 ct. met 11 gratis geld zegels. Voor de kleintjes en voor groten met een overgevoelige huid: VéGé overvette Babyzeep met 4o/0 lanoline, per stuk 45 ct. met 9 gratis geld zegels. VéGé Shampoo ver wijdert alleen 'overtol- lig'vet uit Uw haar en maakt het prachtig glanzend. Per pakje 25 ct. met 5 gratis geld zegels. Laat de wind gerust door Uw haren waaien. VéGé Vloeibare Shampoo,op oliebasis bereid, houdt ze soepel, gezond en sterk! Per flesje toereikend voor 15 wassingen, 75 ct. met 15 gratis geldze gels. mijn kruidenier geeft gratis geldzegels 10 korting fam. Geurts-Borkes. Zaterdag 7.30 best. zm. v. Gertr. Derks, 7.30 Marialof. PAROCHIE OIRLO 7de Zondag na Pinksteren en 2de Zondag der maand, alg. h. Comm. v. h. Familie, mannen en jongelingen. 6.30 h. Communie, lm. 7 u., 8.30 v. overl. fam. Peters-Jansen, 10 u. pa- rochiemis, 3 u. kruisweg en lof en h. Familie, le coll. vd. kerk, 2de vh. Bisdom. Maandag 7.30 gest. jg. Hendrina Litjens, Theodorus Janssen, Agnes Geurts, Maria Gertrudis Baeten. Dinsdag 7.30 best. jg. Jacob Bots en Anna Maria Dings. Woensdag 7.30 z.d. Gerard Geurts Donderdag 7.30 zieled. Gerardus Classens. Vrijdag 7.30 zieled. v.'n overledene Zaterdag 7.30 m.stondP. Jos de Mulder. 7 u. Marialof, 57biechten. A.s. zondag Maria-congregatie en aigem. h. Communie. RECTORAAT HEIDE 7e Zondag na Pinksteren, 7.30 lm. overl. fam. Derikx-v. Veghel, 9 u. H. Communie, 10 u. hoogmis vh. Ap. des gebeds, 3 u. lof. Maandag, h.h. Martelaren v. Gor cum, 7.30 lm. Jan Janssen. Dinsdag 7.30 lm. Peter Litjens en Leonard Potten. Woensdag 7.30 lm. v. overl. fam. Willems-Ewals. Donderdag 7,30 lm. Hendrik vd. Sande en Johanna Roefs. Vrijdag 7.30 lm. Jos van Lierop. Zaterdag 7.30 lm. bijz. int., 6 uur biechten, 7.30 lof. PAROCHIE LEUNEN 7e Zondag na Pinksteren: 7 uur H. Mis v. Harry Pijpers; 8 uur H. Mis tot int.; 9 u. H. Mis v. overl. ouders de Bruijnivan Ooi; 10 uur hoogmis „Salus populi" vd. vruch ten der aarde coll. St Pieterspen ning; 3.30 lof; 4 uur H. Familie der mannen. Maandag: 7 u. H. Mis voor Elis. Voermans—Litjens; 7.30 sol. gest. jrg. fam. SchreursVerdellen. Dinsdag: 7 u. H. Mis voor wed. MarcellisVersteegen; 7.30 H. Mis voor een overleden priester. Woensdag: 7 u. H.Mis voor Jean Holtackers; 7.30 H. Mis v.d. overl. fam. Voesten Claessens. Donderdag: 7 u. H. Mis voor een overl. priester; 7.30 sol. gest. jrg. Piet Weijs. Vrijdag: 7 u. H. Mis; 7.30 H. Mis t.e.v. St Josephgesticht. Zaterdag: 7 u.H.Mis; 7.30 H. Mis v. Hendrik en Lena van Soest; van 7—8 u. biechten; 8 uur lof t.e.v. O.L.Vrouw. a.s. Zondag feest der H. Kinds heid. Onder de H. Mis preek en collecte voor de Kindsheid. PAROCHIE YSSELSTEYN 7de Zondag na Pinksteren, 6.30 lm 8.10 maandd. Maria Janssen-Droe- sen, 9.15 kindermis, 10.15 hoogmis, best. jg. Egberdina Peeters-v.Asten 2 u. lof. Maandag 8 u. lm. t.e.v. O.L.Vr. en H. Gerardus. Dinsdag 8 u. gez. jg. Maria van Lipzig-Willemse. Woensdag 8 u.weekd. Mart. Arts. Donderdag 7.30 lm. Anna Janssen S meets. Vrijdag 7.30 maandd. Petronella van Asten-Pouwels. Zaterdag 7.30 lm. overl. ouders Teunissen-Gerrits, 7 u. Marialof. PAROCHIE CASTENRAY 7e Zondag na Pinksteren, 6.30 h. Comm., 6.45 afhalen comm.-kïnderen 7 u. vroegmis vd. kinderen die hun le en pl. h. Comm. doen, 10 u. hoogmis vd. vruchten der aarde. 2e coll. vd. St. Pieterspenning, geen Congreg. en h. Familie, 3 u. pl. lof, hernieu wing doopbel. en toaw. h. Maagd. Maandag, h.h. Martelaren v. Gor cum, 7.30 gez. h. Mis Johanna Strij- bos-Baltussen. Dinsdag 7.30 gez. h. Mis v. overl. fam. Philipsen-Vullings, 9.30 gez. h. Huwelijksmis bruidspaar Martin Wismans en Nelly Strijbos. Woensdag 7.30 gez. h. Mis tot dank t.i. fam. Kuijpers-Christiaens. 8.30 gez. h. Mis v. overl. fam. Wismans- Strijbos. Donderdag 7.30 gez. h. Mis overl. fam. Emonts-Geurts. Vrijdag 7.30 gez. h. Mis v. overl. fam. Peeters-Spreeuwenberg. Zaterdag 7.30 gez. h. Mis t.e.v. O. L.Vr. v. Altijdd. Bijst. t.i.v. hen die' hiervoor offerden. 78 u. biechten 8 u. lof, rozenhoedje en gebeden v. Broedersch. O.L.Vr. v. Alt. Bijstand. RECTORAAT VEULEN 7e zondag na Pinksteren. 7 uur gel. tot communiceren; 7.30 lm. v. Leo vd. Goor, best. d. K.A.B. Leunen; 10 uur hoogmis t. int.; uitsl. maand- collecte v.o. kerk; 2.30 lof. Maandag: 7.30 lm. v. vr. Clephas. Dinsdag: 7.30 lm. t.e.v. St. Ant. tot int. Mulders-Maessen. Woensdag: 7.30 lm. vd. overl. fam. Litjens-Direks. Donderdag: 7.30 lm. t.e.v. St. Ant. tot intentie. Vrijdag: 7.30 lm. t.e.v. h. H. Hart tot bijz. int. Zaterdag: 7.30 lm. vd. vervolgde Christenen; biechtgel. van 67 uur, 8 uur lof t.e.v. Maria. Accolieten: Piet Clephas en Jozef Reintjes. Kerkpoetsen: Toos Willems en Gonda Reintjes. Katechismus: klas 1 en 2 her haling; klas 3 en 4 vr. 525—527, 530—533; klas 5, 6 en 7 les 60—61. BEL OP BIJ BRAND No. 392

Peel en Maas | 1956 | | pagina 2