Zieken-triduum Kasteel van Well SPORT Belangrijk werk van buurtverenigingen WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Gemeenteraads vergadering. Feest in MERSELO. DAMES! bent U ook Tan de partij Zaterdag 30 Juni 1956 No 26 ZEVEN EN ZEVENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS CONFECTIE VAN "EEN RIJK BEZIT DRUK EN UITGAVE FIRMA VAN DEN MUNCKHOF GROTE STRAAT 28 TELEFOON 512 GIRO 150652 ADVERTENTIE-PRIJS: 8 ct. per m.m. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL f 1.25 BUITEN VENRAY t 1.45 Wij mensen zijn toch eigenaardige wezens. Er zijn massa's dingen, die we heel gewoon vinden en dat feitelijk grote wonderen zijn. We vinden het heel gewoon te kunnen horen en zien, te kunnen eten, zitten en lopen. Ja, we vinden het gewoon dat we leven en dat we gezond zijn. Dat is toch niet zo gewoon. We moesten ons feitelijk telkens weer opnieuw verbazen over het wonder van het gezicht, van het gehoor, van onze smaak, van de werking van ons harten onze longen, 'over dat hele ingewikkelde systeem van spieren en zenuwen. Alleen als we ziek worden, niet of slecht kunnen eten, moeilijk kunnen lopen of horen of zien, last hebben van onze ademhaling, van ons hart, dan wordt dat gewone plotseling een kostbare schat en dan kunnen we eerst dat wonder van ons leven waarderen. Is het zo niet met andere dingen gesteld. We vinden het gewoon dat men iedere morgen naar de kerk kan gaan, dat men daar Ons Heer kan nuttigen, indien men dat wil. En we lopen er misschien niet eens hard voor. We komen misschien eens in de week in de kerk. Maar als we door ziekte, door gebrek, door ouderdom niet meer in die kerk kun nen komen, niet meer dagelijks Ons Heer kunnen ontvangen, dan wordt dat gewone een kostbare schat, waarvan het gemis ons pijn doet. Iets van die pijn iets van dat gemis willen we juist voor deze mensen opheffen in ons jaarlijks Ziekentriduum. Daar willen we hen drie dagen weer terugbrengen in de kerk, vlak bij Jezus, de trooster van allen die belast en beladen zijn. Daaraan kunt gij meewerken door Uw offer, door Uw hulp. Dan waardeert gij Uw eigen gezond heid, Uw eigen rijkdom en geeft daar iets van aan de zieke mens. En als Jezus in dat Triduum de zieken zegenen zal, dan zal Hij ook U niet vergeten het dorp Bergen behoordethans vormen de dorpen Heijen, Bergen, Afferden, Wellerlooi en Well één gemeente wordt reeds in oor konden van het jaar 1250 ge noemd. Een gedeelte van deze heerlijk heid was leen van het graafschap Cuijck, een ander gedeelte van het graafschap Zutphen, het grootste deel echter van het hertogdom Gelre en behoorde tot Oppergelder, dat na vereniging met het op de linker Maasoever gelegen graaf schap Kessel, Roermond als hoofd stad had. De ligging van het kasteel tussen de Maas en de heerbaan van Nij megen naar Venlo, temidden van weilanden, waardoor een beek loopt die ook de grachten voedt, was zeer gunstig. Vanuit het kasteel, met zijn hoge torens, kon én de vaart op de rivier èn het verkeer op de landweg be heerst en het dorp verdedigd wor den. Met zijn brede grachten, dikke muren en diepe kelders vormde het een sterke vesting. Een groot aantal adelijke ge slachten heeft het kasteel in bezit gehad. Opvallend is, dat het echter nim mer meer dan drie generaties van dezelfde familie zich op het kasteel hebben kunnen handhaven, hetgeen de aanleiding tot allerlei veronder stellingen en legenden is geweest. (Wordt vervolgd) Vooral in de jaren na de oorlog konden we melding maken van de oprichting vaneen buurtvereniging in de een of andere buurt van ons dorp. Dan weer bevat de krant be richten over aktiviteiten van be staande organisaties op dit gebied: kinderfeesten, feestavonden, deel neming aan stedelijke feesten, aan gouden bruiloften en priesterfeesten in de wijk. De laatste jaren schijnt echter de activiteit dezer verenigingen op een enkele gunstige uitzondering na, totaal geluwd te zijn en zijn andere geheel verdwenen. Dat is te betreuren. Vooral bij feesten in de buurt schap zelf komt het nut van het bestaan van een buurtvereniging naar voren; deze is de aangewezen instantie, die zich met het organi seren van het feest kan belasten. Bestaat er niets, dan is het moei lijk de wijkgenoten aan het werk te krijgen, of er moet op stel en sprong een komité uit de grond gestampt worden. En dat levert gewoonlijk moeilijkheden op. Bij het op touw zetten van festi viteiten, die de hele stad betreffen, is het bestuur van de buurtvereni ging aangewezen, om kontakt te zoeken met de organisators; zo doende kan er een algemene deel name bereikt worden, tenminste als iedere straat of wijk beschikt over een vereniging. Alleen al in dit opzicht is het bestaan van enige organisatie van belang. Bovendien kunnen er belangen ter sprake worden gebracht, die de hele buurtschap aangaan, b.v. ver beteringen in bestrating of ver lichting, wensen betreffende water leiding, gasvoorziening, elektriciteit, vuilophaaldienst, enz, behoeften aan meer onderwijsgelegenheid en an dere klachten, wensen en moeilijk heden. We hopen te hebben aangetoond, dat het bestaan van een buurtver eniging in vele gevallen van groot gemak kan zijn. We praten dan nog niet over de organisatie van een goede „buren hulp", die op onze kerkdorpen nog altijd gelukkig leeft, doch in de kom al langer hoe meer ver waterd en teloor gaat. We praten dan niet over het beter onderling kontakt, waardoor ook vreemden sneller en prettig in de Venrayse Gemeenschap worden op genomen. En de mensen uit een bepaalde buurt juist in die buurt meer samen bindt. Allemaal punten, die voor de op richting van een buurtvereniging (uit een liefst niet te grote buurt) pleiten. Doch dan moet ze aan enkele dringende eisen voldoen: ze moet vrijwel alle gezinnen uit de buurt omvatten; enkele onverschilligen zullen altijd buiten de gelederen willen blijven; het bestuur moet het vertrouwen hebben van de ge meenschap, dus door een goed bezochte algemene vergadering worden gekozen; een matige kon- tributie moet geheven worden, om voldoende aktie te kunnen ont plooien. Veel zal afhangen van de aktivi- teit van het bestuur, in bijzonder van voorzitter en sekretaris; het moeten mannen zijn van initiatief en doorzettingsvermogen en zich gaarne beschikbaar stellen ten dienste van het algemeen belang. Het is dikwijls moeilijk, om hier de rechte man op de rechte plaats te vinden en toch staat of valt hiermee de levensvatbaarheid van de vereniging. Initiatiefnemers voor het oprich ten van nieuwe buurtverenigingen doen verstandig zich te voren op de hoogte te stellen bij bestaande organisaties van doel en werkwijze, van ervaringen en eventuele moei lijkheden. Jammer is, dat in de praktijk vooral de beter gesitueerden zich afzijdig houden of tenminste aktief geen belangstelling tonen in het werken en streven van dit soort organisaties. Wanneer het zover gekomen is, dat de meeste wijken georganiseerd zijn, ware het te overwegen uit de besturen een komité van samen werking te distilleren, dat leiding gevend en stimulerend zou kunnen optreden; dit alles zou zeker tot zegen kunnen strekken van de totale gemeenschap. I. Er zullen in Nederland en zeker in Limburg niet veel oude kastelen zijn, waarvan bekend is, wanneer, waarom en door wie ze gebouwd zijn. De meeste zijn ontstaan ineen tijd, die zó lang is geleden, dat van de ware geschiedenis weinig meer bekend is. Tè veel oude oorkonden zijn verloren gegaan. De aanleiding tot het bouwen van een kasteel, burcht of slot in de vroege middeleeuwen is van ver- scheldener aard geweest. Soms wenste de bevolking van een neder zetting of streek een bolwerk op te richten, om een bepaald gebied tegen vijandelijke invallen te kunnen verdedigen en krijgsvolk daarin te legeren. Een dergelijk gebouw kon in tijd van nood ook tevens als woonplaats dienen voor degene, die het gezag vertegenwoordigde, terwijl binnen zijn muren vergaderingen en ge rechtszittingen gehouden werden. Er zijn echter ook kastelen ge bouwd door degenen, die een streek veroverd hadden, om van daaruit hun macht te handhaven en het in bezit genomen gebied te handha ven. Soms werd een kasteel gebouwd in de nabijheid van een nederzet ting, soms is eerst een versterkte plaats aangelegd en daarna in de omgeving een dorp ontstaan. In de loop der tijden hebben oude kastelen, tengevolge van allerlei omstandigheden en gebeurtenissen, zowel wat betreft de gebouwen als ook de bewoners grote veranderin gen ondergaan. Dit geldt ook voor het grondbezit en de rechten en plichten aan het bezit van het kasteel, meestal de zetel ener heerlijkheid voorloper der tegenwoordige gemeenten verbonden. Oorspronkelijk behoorde er bij de kastelen niet veel grondbezit, wél véél rechten. Toen deze later op geheven of afgelost werden, werd er grond bijgelcocht als bron van inkomsten, om het levensonderhoud der bewoners en de instandhouding der gebouwen te kunnen bekos tigen. Een gedeelte van de giond was in eigen bedrijf, de rest ver pacht. Op de vraag, wanneer, waarom en door wie het kasteel Well is gebouwd, moet men het antwoord schuldig blijven. Er ;is wel eens beweerd, dat het kasteel is aangelegd, nadat een meer Noordelijk, vlak aan de Maas gelegen oude burcht is afgebroken. Volgens overleveringen is dit ook het geval geweest met het kasteel Blyenbeek, ten Oosten van 't dorp Afferden. Het kasteel Heijen ligt nog aan de Maas ten Westen van het dorp. Het kasteel Well ligt ten Oosten van de kern van het gelijk namige dorp, dat van oudere datum is dan het kasteel. De heerlijkheid Well, waartoe ook Het blijkt dat het opleggen van de hand- en spandiensten door de gemeente nog immer niet de goed keuring van enkele mensen in Venray heeft. Waarschijnlijk zullen er wel meerdere zijn, die wat tegen deze belasting hebben, maar die omdat de afkoopsommen nog al klein zijn afzien van verdere actie tegen deze zg. „middeleeuwse" dwang. Zo niet een luitenant van de Landmacht, die reeds enkele jaren hier in Venray actie tegen deze z.i. onwaardige en onrecht vaardige belasting voert. Dat hij daarbij de strijd heeft moeten aanbinden tegen deurwaar ders enz, is voor hem geen reden geweest om de strijdbijl te begra ven, maar schijnt integendeel hem nieuwe kracht te geven. Zo heeft hij vorig jaar de ge meente een bekeuring laten maken omdat z.i. niet voldaan werd aan de voorwaarden van de arbeidswet bij de uitvoering van de hand- spandiensten. Daar waren op en bij het uit te voeren werk geen behoorlijke W.C.'s, verband etc allemaal dingen, die de arbeidswet nu eenmaal eist. Op grond daarvan is toen proces verbaal opgemaakt en deze zaak is inderdaad voorgeweest. De uit slag was ontslag van rechtsvervol ging, omdat volgens de rechter hier niet de burgemeester gedag vaard had moeten worden, maar de directeur van gemeentewerken. Hier is dus geen principiële uit spraak gevolgd, men heeft alleen een verkeerde persoon namens de Officier gedagvaard, waardoor de zaak automatisch op een zijspoor is geleid en uitgerangeerd. Misschien dat de Officier of de Arbeidsinspectie deze zaak in hoger beroep zal behandelen om alsnog een principiële uitspraak te krijgen, maar hierover is nog niets bekend. Toen dit jaar de oproepen kwa men voor het verrichten van de hand- en spandiensten, heeft deze Officier protest aangetekend op grond van het Militair Ambtenaren reglement, dat Officieren van het Ned. Leger verbied werzaamheden te verrichten die in strijd zouden zijn met de waardigheid van dat ambt. Deze Officier was van mening, dat de werkzaamheden, die hem zouden worden opgedragen, inder daad de waardigheid van het officiers-ambt in geding zouden brengen. Hierdoor is de zaak dus persoonlijk geworden en wordt weer geen uitspraak gedaan over de hand- en spandiensten als zo danig. Hoogstens of deze met de waardigheid van het Officiers-ambt overeenkomen. De Venrayse gemeenteraad heeft zijn protest niet aanvaard, waarop deze Officier zich gewend heeft tot de Raad van Beroep voor Directe Belastingen in Roermond, dat deze week zowel de Burgemeester als de Officier over deze kwestie heeft gehoord. De Officier schijnt vast besloten om deze zaak, al is 't bij het Hoge Gerechtshof, uit te vech ten. Of daarmede de hand- en spandiensten-belasting zelf wordt aangetast, is niet waarschijnlijk. li- Naar aanleiding van de kwestie hand- en spandiensten moge dan nog een opmerking volgen. Op 18 juni zijn mensen opgeroe-„ pen werkzaamheden te verrichten aan het rijwielpad bij het Nieuw- huis. Daar stonden te werken o.a. een man van 70 jaren en een van 65 jaar. Bovendien een 60-jarige oorlogsgewonde, die wegens zijn noodzakelijke middagrust werd vervangen voor enkele uren door een kind van 14 jaren. We geloven, dat het nooit de bedoeling zal zijn, dat deze mensen inderdaad die werkzaamheden moeten verrichten. Misschien doen zij het voor hun kinderen of voor anderen, maar mensen, die de staat al pensioen geeft, omdat ze op de jaren van rust gekomen zijn, moet men zeker niet toelaten bij deze werkzaamheden. Terwijl het andere geval o.i. reden te over was om de man vrijstelling of verlaging van belasting te geven, zodat ook dit niet meer voorkomt. Gisteren, Vrijdagavond, hield de Raad der gemeente Venray een openbare raadsvergadering. Hierin werden o.a. behandeld 71 schrijven van Ged. Staten, houden de goedkeuring van genomen raads besluiten. Daarbij waren o.a. de verlening van 42 eerste hypotheken, de aan kopen van grond van A. J. Ver stegen en G. Rutten en de verko pen van grond aan P. Bovee, F. Smits, J. Schaeffers, J. Claessens, M. Theeuwen, P. en M. Arts, P. en H. Koonings, E. Custers, F. Baten en A. Linders, allen uit Venray en G. Thielen uit Sevenum. De aankopen van stukjes grond, die indertijd bij de verbetering en verbreding van de Langeweg onder het wegdek raakten. Ook de aankopen van grond van de Wed. Tacken-Maas en G. J. v. Osch, ter verbetering en verbreding van de Willemstraat. P. Baken, Schoolstraat 30, wil een stuk grond kopen aan de Jan Hensenstraat voor f 4 per m2, P. H. en P. M. Winnen uit Yssel- steyn willen een bouwterrein kopen aan de Puttenweg aldaar. Hier is de prijs f 1,25 per m2. Een overgebleven stuk grond aan de Prinses Beatrixstraat wil men verkopen aan de eigenaren van de belendende percelen, o a. C. de Vries, C. Bonants, P. Kruyssen en A. Janssen. De Derde Orde, die ook liefhebber was, wil men uitsluiten, omdat zij de grond vanaf haar stuk niet bereiken kan. Aan makelaar Zeelen uit Venlo wil men een stuk grond langs de Prins Bernhardstraat verkopen, ge schikt om 6 woningen op te bou wen. De prijs is daar f 4 per m2. Aan de eerste verbindingsweg tussen Wilhelminastraat en Prins Bernhardstraat (de straat achter de Telefoon-centrale) wil men gronden verkopen en wel als volgt: 700 ro2 aan de Wed. C. Bom, 360 m2 aan G. J. Poels, 539 m2 aan K. van Eisen, 539 m2 aan L. Hanen, 539 ro2 aan N. J. Roos. 539 m2 aan J. Wester, 375 m2 aan P. Lenssen en 375 m2 aan J. Lenssen, bestemd voor woningbouw, tegen een prijs van f 3.75 per m2. Aan de Prins Bernhardstraat nog 300 m2 aan J. vd. Till aart en 316 aan G. Peters, deze tegen een prijs van f 4 per m2. Mede als compensatie voor het afstaan van twee stukken grond voor de aanleg van het stamriool, vragen de Zusters Ursulinen dat gedeelte van de Hiepterbosweg, wat nog niet van hen is, aan hen te willen overdoen. B. en W. stellen voor dit inder daad te doen, temeer omdat de rest van de weg reeds eigendom der zusters is. Om eventueel een stok achter de deur te hebben bij de grondver werving voor plan Zuid en Oostrum stellen B. en W. voor, reeds nu met de onteigeningsprocedure te begin nen. Dan krijgen enkele straten nieuwe namen. Dat zijn namelijk de ver bindingswegen tussen de Wilhel minastraat en de Prins Bernhard straat. De eerste, achter de telefooncen trale, zal Prins Hendrikstraat heten, de tweede, tegenover Prinsenhof, Oranjestraat, de derde, tegenover de ULO-school, blijft Kolkweg heten terwijl het pleintje aan de Oostsin gel, bij de ingang van het voetbal veld, met de omliggende straten Nassauplein wordt genoemd. Dan zijn er enkele begrotingswij zigingen. Zo wordt voor de nazorg over oud-leerlingen van de B.L.O. een subsidie gevraagd van f 20 per Venrayse leerling, terwijl de Dioc. Limb. Sportbond om belastinvrij- stelling vraagt van het dubbeltje, dat bij de prijzen van de voetbal wedstrijden wordt gezet om een sportcentrum te kunnen oprichten. Tenslotte vragen B. en W. een crediet van f 3000 voor het aan brengen van verkeerspalen en ket tingen bij verschillende oversteek plaatsen, zoals op de vierhoeken van het kruispunt Julianasingel Hofstraat, idem op het kruispunt Hofstraat—Kerkpad, idem op de hoeken bij het Gemeentehuis en de oversteekplaats van en naar Hotel de Zwaan, idem op het kruispunt Leunseweg—Paterslaan, idem bij 't kruispunt PoststraatGrotestraat, idem PatersstraatHenseniusstraat en idem nabij de oversteekplaats bij Kennis. Koster Michels onderscheiden. In Merselo was het Zondag feest, toen men de gouden organist G. Michels, ter gelegenheid van zijn feest in de bloemen ging zetten, 's Morgens werd de jubilaris aan zijn woning afgehaald door een stoet van bruidjes en in optocht door de bevlagde straten ter kerke gebracht, waarbij de Merselose fanfare voor de muzikale opluistering zorgde. In- de parochiekerk, waarin de gouden organist ook 45 jaren kos ter is geweest, werd door pastoor Vercoulen een plechtige hoogmis opgedragen, met assistentie van pastoor Bot uit Neer, paterLicinius Verbey en pater P. Arts. In een feestpredikatie belichtte pater Licinius de grote taak van een organist en koster bij de litur gische plechtigheden en diensten. Na de hoogmis, waarin 't kerkkoor speciaal voor deze dag haar nieuwste mis zong, volgde een huldiging in het jeugdhuis. Temidden van bloemen gezeten, werd hij allereerst toegesproken door de Z.E. heer pastoor van Mer selo, die Michels dank bracht voor alles, wat hij, bescheiden en een voudig, in al die jaren heeft gedaan voor kerk en parochie. Hij deelde mede, dat Z.H. de Paus deze ver diensten heeft willen eren door koster Michels te onderscheiden met het „ProEcclesia et Pontifice" en sprak de hoop uit, dat het hem gegeven mocht zijn 't ereteken nog vele jaren in de beste gezondheid te mogen dragen. De H.Ew. heer Deken Loonen zei graag naar dit feest te zijn gekomen en feliciteerde de koster met zijn prachtig jubileum en de verdiende onderscheiding. Ook Burgemeester Janssen bood namens het gemeen tebestuur zijn gelukwensen aan. Een tweetal bruidjes declameer den een versje, waarin 't werk van de jubilaris nog eens werd belicht en bood een grote bloemenmand aan. Pastoor de Bot was gaarne uit Neer gekomen om de man,met wie hij jarenlang als pastoor van Merselo had mogen samenwerken, geluk te komen wensen. Hij sprak een hartelijk woord van gelukwens uit. Pater P. Arts sprak namens de priesters uit de parochie Merselo een woord van gelukwens en dank voor het vele goede, wat koster Michels voor hen heeft gedaan in al de vervlogen jaren. Tenslotte was het meester van de Venne, die namens alle inwo ners de gouden jubilaris dank bracht voor zijn grote plichtsbe trachting en ijver en hem geluk wenste met deze zo zeer verdiende onderscheiding. Dan volgde een kort dankwoord van de jubilaris, die zei getroffen te zijn door deze overweldigende belangstelling en dank bracht voor zijn onderscheiding en de gelukwen sen, die waren aangeboden. Een druktezochte receptie slcot dit officiële gedeelte van de feeste lijkheden, die in huiselijke kring natuurlijk werden voortgezet. dames: Mevr. Bloemen, Stationsweg 5, Mevr. Pijls, Stationsweg 4, Mevr. Wijnhoven Julianasingel 39a Mevr. Beerkens, Prins Bernhard straat 26. Dames, U kunt drie mooie dagen meemaken, als U op 24, 25 en 26 juli deelneemt aan de Bezinnings dagen voor moeders of toekomstige moeders in Venray. Dan bent U op „Jerusalem" alhier te gast, van 's morgens 9 uur tot 's middags 5 uur en wel Dinsdag, Woensdag en Donderdag. Het is al de vierde keer sinds twee jaar, dat deze bezinningsdagen op „Jerusalem" gehouden worden. De dames, die het al eens mee hebben gemaakt, zijn het er allen over eens, dat het mooie en pret tige dagen waren. Wij noemen het geen retraite, anders denken sommige dames misschien, dat zij de meeste tijd in de kapel moeten doorbrengen en heel de dag ernstig moeten kijken. De dag begint met een H. Mis met uitleg, daarna ontbijt, voor en na de middagtafel zal een goed predikant, pater Olivier Joosten uit Woerden, een mooie conferentie geven over de taak van de gehuw de vrouw en moeder. Elke middag is er ook een gezel lig onder-onsje, waar allerlei vra gen over huwelijks- en opvoedings problemen gesteld kunnen worden. Men zit heus niet zo veel in de kapel. Men heeft ook vrije tijd om te lezen of men kan met de pater spreken over z'n moeilijkheden, „Maar ik kan niet uit huis weg" zullen vele moeders zeggen. Dan zullen we voor een net meisje zor gen, dat bij U in huis op de kin deren komt passen en het noodza kelijkste werk kan opknappen. Moeders, die nog een baby moe ten verzorgen, zullen met die baby gerust op Jerusalem" terecht kun nen, is ons gezegd. Dus dames, niet te lang gewacht en zegt maar wat U wenst. Het is bedoeld voor gehuwde dames, zowel van de parochie als van het recto raat van de paters en van Venray- Heide. Wilt U zich zo spoedig mo gelijk opgeven bij de betreffende geestelijken of bij een van de Koningschieten schutterijen Onze beide Venrayse schutterijen hielden zondag hun koningschieten. Dank zij de medewerking van de directeur van INALFA konden de schutters van St Anna nog gebruik maken van hun oud schietterrein. Nadat de heer Burgman als dank voor zijn geste het eerste schot had mogen lossen begon dan een spannende kamp, die eerst eindigde bij het 78ste schot, toen de vogel viel. Schutter P. Camps bleek de dader geweest te zijn en werd dus koning. De nieuwe koning werd in optocht door het dorp gevoerd en had 's avonds de leiding op het koningsbal in zaal Wilhelmina. Schutterij Het Zandakker, dat uit haar uniformen gegroeid schijnt, hield de wedstrijd op haar schiet terrein aan de Vlakwaterweg. Daar waren 7 ronden nodig voordat ook daar de vogel de geest gaf. P. Jacobs uit Leunen onttroonde daarmede de oude koning Volleberg, die jaren achtereen koning is ge weest. Het keizerschap zat er dus niet aan, maar dat verhinderde de schutters niet om hun nieuwe koning hartelijk in te halen. Ruiterssuccessen Op het Concours Hippiqui te Grathem wisten de Ysselsteynse ruiters enkele fraaie successen te boeken. Ze werden bij de dressuur voor de zware klasse 6e met 82 pnt. Bij het défilé werden de Peeldra- vers 3e evenals bij het springen. Fr. de Weijer werd 3e met 100 3/4 punt bij de individuele dressuur en L. Marcellis werd 3e bij het sprin gen. P.D.V. DE ZWALUW Op een van de mooiste vluchten van het hele seizoen kwamen er slechts een 60-tal duiven aan de start, wat wel zeer jammer is. Nu er ook nog enkele verloren zijn ge gaan zal het op Limoges wel bijna niets meer zijn. De uitslag Chateauroux: 600 k.m Eerste duif 5.12.31 laatste 7.01.12 u. 1 9 12 P. en J. Hendriks, 2 13 W. Peeters, 3 5 J. v. Gasselt, 4 A. v.d. Munckhof, 6 H. Arts en Zn., 7 14 G. Philipsen, 8 St. B., 10 Boom en Zn., 11 G. Janssen H., 15 J. Verste gen en Zn. Al verschillende malen is ons ge vraagd om ook eens de stand voor het generale kampioenschap in de krant te plaatsen. Hoewel er nog heel wat vluchten te verwerken zijn hebben we dit toch maar eens opgemaakt en wel tot en met Sal- bris en St. Denis. 1 P. en J. Hendriks 4830 punten. 2 A. v.d. Munckhof 3731 3 G. Janssen O. 3655 4 P. Janssen Kr. 3403 5 J. Gommans 3198 6 A. de Riet 2907 7 H. Crooymans 2879 8 J. Verstegen en Zn 2826 Dit is alleen van'de getekende dui ven. De stand van de tweede tour is in het clublokaal te zien. Wandelsport Zondag werd te Afferden een drie-dorpen-wandeltocht gehouden, waarbij de Wandelclub Servio uit Venray de ere-prijs verwierf. Sportmanifestatie te Horst Het Wittenhorst-terrein zal Zon dag 8 juli een geheel ander sport- beeld te zien geven als normaal gebruikelijk. Dan zal niet de voet bal de dominerende factor zijn, doch zullen diverse gymnastiek- en athle- tiekoefeningen daarvoor in de plaats treden. Deze sportdag is opgezet door de B.JB., (Boerinnen Jeugd Bond) en de JBTB van de afdeling Horst, maar er wordt aan deelgenomen door de gehele kringen Horst en Venray en momenteel staat de aan gifte voor deze sportdemonstratie al genoteerd op 350 a 400 personen. Verschillende takken van sport zullen er beoefend worden, o.a. hoogspringen, verspringen, 1500 en 100 meter hardlopen, kogelstoten Nieuws uit Venray en Omgeving GROENE KRUIS VRIJDAG 6 juli Consultatiebureau voor zuigelingen uit de Kerkdorpen Volksconcerten Heden zaterdagavond om 8 uur zal Venray's Harmonie een volks concert geven op het Hensenius- plein. Zaterdagavond 7 juli om 8 uur zal de fanfare „Ons Genoegen" te Oirlo een volksconcert geven op de Markt.

Peel en Maas | 1956 | | pagina 1