Middenstanders! Ven ray's riolering groeit De kwestie Vredepaal. Het sociaal charitief werk in ons Dekenaat Diamanten bruiloft Zaterdag 16 Juni 1956 No 24 ZEVEN EN ZEVENTIGSTE JAARGANG M PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE FIRMA VAN DEN MUNCEHOF WPPïfRT An VHOR VPWRAV PM HM^TRPPTPN ADVERTENTIE-PRIJS: 8 ct. per m.ro. ABONNEMENTS- GROTE STRAAT 28 TELEFOON 512 GIRO 150652 VV VUVJIV V LrLllXn 1 WiYiO 1 l\L(IVUll PRIJS PER KWARTAAL f 1.25 BUITEN VENRAY 1 1.45 -■f CONFECTIE VAI m Moeilijkheden bij het tweede gedeelte De meesten van ons zullen niet gauw naar het Vloeiveld of de omgeving daarvan wandelen of gaan, ondanks het feit dat de bos sen en het natuurschoon daar in de buurt heus niet te versmaden zijn. Deed men dat wel, dan zou men in de buurt waarschijnlijk een nieuw geluid hoi en. En wel dat van het grote pompgemaal, dat daar vorig jaar is gereed gekomen. Men kan dan het zachte zoemen horen van dé pompen, die de af voer van de Venrayse riolering oppompen en wegpersen naar het 500 m. verder gelegen Vloeiveld. Het teken, dat het eerste gedeelte van de stamriool in volle bedrijf is. Zoals bekend mag worden ver ondersteld, monden in dit gemaal uit de nieuwe rioleringen, komende vanaf de Overloonseweg, via de tuin van St. Anna naar het Nieuw- huis en die van de Akkerweg, via Willemsstraat, Bosweg en Smak- terweg. Het zg. eerste gedeelte van Venray's rioleringplan, dat vorig jaar, zij het soms met horten en stoten, gereed kwam. GEMAAL Het is feitelijk jammer, dat men in dit gemaal niet eens een kijkje kan nemen. We vinden het van zelfsprekend, dat ons afvalwater en verdere ingrediënten via de gootsteen, wasbakken en W.C.'s verdwijnen. En we realiseren ons niet dat deze „afval" vertranspor- teerd moet worden, soms kilo meters ver. We denken er niet aan dat bv. duizenden rioolringen in onze straten liggen en we maken er ons weinig kopzorgen over, dat al dat spul juist naar een van de hoogste plekken grond van ons dorp gebracht moet worden, nl. naar het Vloeiveld. Een kijkje in het nieuwe gemaal laat ons op de eerste plaats zien, hoeveel afvalwater er per uur door Venray's rioleringen schiet. Dat is zelfs bij droog weer al een fantas tische hoeveelheid. Het laat ons op de tweede plaats zien, hoe dit alles uit de riolering wordt opgepompt, als het water in die riolering een bepaalde stand heeft bereikt, hoe de ene pomp na de andere automatisch begint te draaien, als de ene het niet aan kan. Hoe verder de grote brokken automatisch worden fijn gemalen in een installatie waarin elf vlijm scherpe messen alles vermorzelen wat ze in de weg vinden en hoe tenslotte al dat opgepompte water weggespoten wordt naar het vloei veld. En dat alles zonder dat iemand zich daarmede behoeft te bemoeien. Een keurige electrische install tie zorgt voor in- en uitschaKeling van pompen en messen, wanneer een bepaalde waterstand is bereikt en er behoeft feitelijk geen mens aan te komen, voordat op het Nieuwhuis het alarmsein gaat, ten teken, dat de een of andere instal latie wegens een defecte stop of iets dergelijks zijn taak niet naar behoren kan vervullen. Dat is in het begin nog wel eens een keer het geval- geweest en Goumans en zijn vrouw zijn toen danig geschrokken van dat felle alarmsignaal in hun huis, maar nu de eerste kinderziekten overwon nen zijn, loopt alles gesmeerd. STAMRIOOL En dan is er verder de aanleg van het tweede gedeelte van het stamriool. Het traject HoebertwegOver loonseweg. Die begint op de Vlak- watervveg, met aansluiting op de zijkanalen Hoebertweg en Vlak- waterweg, met aansluiting op de zijkanalen Hoebertweg en Vlakwa ter weg (Ambonezenkamp)gaat dan door het veld, kruist de Kempweg, de Kruitweg en de Merseloseweg, waarna ze ongeveer het tracé van de Bergweg volgt, om dan na de Hoenderstraat overgestoken te heb ben, (waar ze aansluiting geeft aan de zijtak Hoenderstraat), via de Hagelweg de bossen in te duiken (bijna 5,5 m diep), de Beekweg te doorsnijden, alsmede de Broekweg, om dan bij Arts op de Overloonse weg aan te sluiten bij het eerste gedeelte der grote riolering. Op de Beekweg en op de Broek- weg zijn verder nog enkele zij kanalen aangelegd. MOEILIJKHEDEN Over de aanleg van dit riool is nog al een en ander te doen ge weest. O.a. in de verschillende raadsvergaderingen. Hoewel het werk op 18 April j.J. met volle charge is begonnen, zit men nu feitelijk niet de handen in het haar. Want in deze 1,5 km lange tracé zitten enkele stopplaatsen. Zoals bekend volgt deze riolering het tracé van de nieuwe weg, die in de toekomst om Venray-kom heen zal lopen en o.a. de Lang straat rechtstreeks zal verbinden met de Overloonseweg. De gemeente heeft bij het op stellen der rioleringsplannen met de wegaanleg rekening gehouden en toen met de riolering begonnen kon worden, heeft men met de eigenaren van de grond overleg ge pleegd om die aan te kopen. Dat overleg is soms met haken en ogen gevoerd, maar tientallen grondeigenaars hebben tenslotte toch getekend en hun grond afge staan. Hiervoor zijn dikwijls grote offers gebracht, ondanks de financiële tegemoetkomingen van de gemeente, en hiervoor mag de gemeenschap toch oprecht dankbaar wezen. Slechts een viertal grondeigenaren zijn niet bereid tegen de door de gemeente geboden compensatie hun grond af te staan. We willen niet oordelen over het Al of niet juist zijn van hun stand punt, omdat we de voorgeschiedenis niet kennen. Maar wel willen we vaststellen, dat de uitvoering van het stamriool hier ernstig door wordt vertraagd. Dit kost geld. Geld van de gemeenschap. Alleen al aan de afleveringscontracten van riool buizen e.a. materiaal. Maar afgezien daarvan kost het nog meer. Rond de Henseniusschool worden in een goed tempo nieuwe huizen gebouwd, waarvan binnen afzienbare tijd de eerste betrokken kunnen worden. En waar binnen een maand of vier, vijf, alle wo ningen gereed zijn. Deze woningen lossen hun riolering op het nieuwe stamriool. Maar dit stamriool kan voorlopig nog niet worden gelegd, omdat men op verschillende stuk ken grond niet mag komen. Wat zal er dan gebeuren? Wie de toestand rond de afvoer van het Ambonezenkamp kent, weet dat die feitelijk meer dan erg is. Daar ligt nog een ouderwetse beer put van groot formaat, die zeker in de zomer minder aangename geuren verspreidt en vliegen aan trekt. Om deze met alle regels der volksgezondheid spottende toestand op te heffen, heeft het Rijk dui zenden guldens gespendeerd om een behoorlijke riolering vanuit dit kamp aan te leggen, als zijtak op het nieuwe stamriool. De zijtak is klaar, maar het nieuwe stamriool kan niet gemaakt worden, omdat zie verder het verhaal hierboven. Dank zij de bereidwilligheid van de aannemer is men kunnen begin nen aan de zijtakken en op een enkel gedeelte van de hoofdlijn. Wat dit kost aan extra graafwerk en uurloon, is nog niet te schatten maar loopt in de duizenden. Blijkens de mededelingen in de raadsvergaderingen schijnt de ge meente echter onmogelijk met deze grondeigenaren tot een vergelijk te kunnen komen en is men van h ïar kant doende onteigening te ver krijgen via de belemmeringswet. Deze procedure is echter ook tegen gevallen en schijnt zeer lang te duren. Het einde is voorlopig niet in zicht. En het is daarom, dat aannemer èn opzichter thans bezorgd beginnen te worden. VEEL WERK. Het is immers zo, dat nog voor de winter op anderhalve kilometer ruim 1900 knotsen van riolerings buizen moeten worden gelegd. En hoe Wie op het ogenblik het graaf werk ziet op de Molenklef, nabij de Hagelweg een der moeilijk ste stukkenkan zich enigermate voorstellen, welk een moeilijkheden alléén al het graafwerk met zich brengt. Daarnaast blijft nog altijd de materiaalvoorziening, die ook niet eenvoudig is en waarvoor de markt ook nog altijd schaars is. Men is nu met de zijlijnen klaar. Het Ambonezenkamp heeft zijn aansluiting op de put van het stamriool aan de Vlakwaterweg gekregen. De Hoenderstraat, Beek weg en Broekweg zijn eveneens doorgraven en hebben hun aanslui ting gereed. Aan de Merseloseweg kan nog niets gedaan worden, omdat men onmogelijk de riolering van het ziekenhuis stop kan zetten, als niet meteen op het stamriool geloosd kan worden. Trouwens het gedeelte van de Merseloseweg tussen Langeweg en kruispunt aan de Bergweg moet ook nog verlegd worden, omdat ook dit gedeelte voortaan recht streeks op het stamriool lost. Nu moet men dus wel aan de stukken van het hoofdriool beginnen, waar van de grond gekocht is. Maar behoorlijk doorwerken kan men niet, omdat de nog niet ver kochte gronden barrières vormen, die men niet mag betreden. Hier mag men dus- ook geen bronbemaling op toepassen, waar door het werk in de nabijheid daar van weer last krijgt van het grond water. WAT NOG GEDAAN MOET WORDEN. 1852 buizen, 80/120 en andere soorten moeten gelegd worden. 53 putten moeten worden gegra ven en gebouwd. Dat betekent o.a. 150 m3 metselwerk en 13 m3 beton. Want deze putten dienen niet al leen als een soort controle-station der riolering, maar vangen ook het verval op, dat tussen de Lang straat en de Overloonseweg toch nog altijd 3.30 M. bedraagt. En er moeten sleuven gegraven worden, waaraan de dragline een zwaar karwei heeft. Op de Molen- klef zit men immers op plaatsen méér dan 6 meter diep Maar ook tussen Kruitweg en Kempweg zal men bijna 5 meter diep moeten. En de minste diepte is nog altijd 2.5 m. Zelfs een leek kan zien, dat men aan dit werk zijn handen vol zal hebben, wil men het tenminste tijdig genoeg klaar krijgen. De planning, dat 200 buizen per dag zouden worden ge legd is tot heden, mede door boven gemelde oorzaken, lang niet ver wezenlijkt. We herhalen nogmaals, dat we niet weten waarom deze .mensen weigerachtig blijven hun grond af te staan en waarom de gemeente aan mogelijke wensen niet kan voldoen, wel weten we, dat als niet spoedig een oplossing gevonden wordt er zeer grote moeilijkheden kunnen ontstaan, die o.a. de Ven- rayse woningbouw ernstig zullen schaden. En dat zal toch met alle middelen moeten voorkomen wor den. Wij vestigen nogmaals de aan dacht op het werk van de Rijks middenstands-consulent, die voor de provincie Limburg gevestigd is te Venlo, Deken v. Oppensingel 23. Deze heeft een drieledige taak, nl. het geven van voorlichting over het middenstandsbeleid van de Overheid; het verstrekken van voorlichting en adviezen op bedrijfs economisch gebied en't informeren van de Overheid betreffende zaken van regionale aard. Voorlichting en/of advies kan worden gegeven: Over 't regeringsbeleid met be trekking tot de middenstand en de mogelijkheden, die dit beleid voor de middenstanders inhoudt. Gebleken is, dat aan deze voor lichting grote behoefte bestaat, niet in 't minst bij de organen of of instellingen, die bij de beharti ging van middenstandsbelangen zijn betrokken. Zo kan onderwerp van de beleids- voorlichting zijn: de speciaal voor de middenstand in het leven geroepen kredietrege lingen, vestigingswet, erkennings reglementen, middenstandsonder- wijs, prijspolitiek, sociale voorzie ningen, belastingen, winkelsluiting, opruiming, beperking cadeaustelsel, autovervoer, bepalingen inzake de bouw van nieuwe bedrijfspanden. De voorlichting kan desgevraagd worden gegeven aan vak- en stands- organisaties van middenstanders kamers van koophandel, borgstel lingsfondsen, provinciale en gemeen tebesturen, gemeentelijke sociale diensten, volkskredietbanken, rijks- nijverheidsconsulenten, econ. techn. instituten, provinc. en gemeentel planologische diensten, individuele middenstanders enz. De bedrijfs-economische voorlich ting omvat productiviteitsopvoering, moderne bedrijfsadministratie, het centraal orgaan ter bevordering van de bouw van middenstandsbe drijfspanden, publicaties van het ec. instituut voor de middenstand, kos ten en financieringsstructuur, om- zetstatistieken, reclame, verkoop methoden, afbetalingssystemen, postorderverkoop, zelfbediening, supermarket, het belang van de middenstand bij vreemdelingenver keer enz. De bedrijfs-economische voorlich ting wordt gegeven aan vak- en standsorganisaties van middenstan ders en aan individuele midden standers. De consulent zal op dit terrein zeer nauw medewerken met de organisaties. De voorlichting aan het departe ment heeft tot doel de Overheid voor te lichten over zaken van regionale aard. Het middenstands beleid staat nl. herhaaldelijk voor beslissingen, waarvoor een zo ob jectief mogelijk inzicht in plaatse lijke en regionale omstandigheden vereist is. De inschakeling van een deskun dig ambtenaar in de provincie is hierbij van zeer groot belang. Middenstanders kunnen van deze voorlichting en adviezen veel pro- In de jaarvergadering van ons' Dekenaal Sociaal Charitatief Cen trum vindt men ieder jaar opnieuw weer terug een korte samenvatting van wat op dit terrein in ons Deke naat is gebeurd. Het jaarverslag attendeerde na tuurlijk allereerst op het 5-jarig bestaan, dat in December j.l. in een caritas-week is gevierd. Dankbaar wordt hierin herdacht hoe de meeste scholen daadwerkelijk meegeholpen hebben en hoe de ouderen door film en lezing nogmaals een beter in zicht gegeven is in het caritas-werk. Uit dit verslag blijkt ook weder om, dat het bureau in de Paters- straat ook afgelopen jaar weer haar taak: het verlenen van diensten aan de liefdadige verenigingen in Ven- ray, om de hulp van die vereni gingen zo effectief mogelijk te doen zijn, heeft kunnen vervullen. In 1956 werden voor dat doel 73 huisbezoeken afgelegd door de so ciale werksters en kwamen 581 mensen hulp vragen. Hulp werd het meeste gevraagd in financiële moeilijkheden, waarbij vooral bleek, dat verschillende men sen zich door afbetalingsschulden soms zeer diep in de schuld hadden gestoken. In deze gevallen kon zeer moeilijk hulp verleend worden. Ook met huisvestingsproblemen had het bureau te doen en in sa menwerking met de gemeente, konden enkele beslist nodige ver anderingen worden aangebracht. Een ander groot probleem was de vraag naar gezinshulp, waaraan jammer genoeg niet kon worden voldaan. Doch naast deze hulpverlening werden door het S.C.C. acties ge voerd. Zo zal een onderzoek plaats hebben naar de onmaatschappelijk heid in ons dekenaat, in samen werking met het Provinciale Op- bouworgaan. Plannen hiervoor worden opgesteld. Het reclasseringswerk wordt beter aangepakt. Het kindervacantiewerk, waardoor ruim 550 kinderen een prettige vacantieweek kregen vyerd gestimuleerd, terwijl ook de be jaardenzorg de voortdurende aan dacht heeft. MOEILIJKHEDEN Op al deze punten wees ook de Voorzitter, de heer Laurensse in zijn jaar-rede in de Dinsdag ge houden jaarvergadering, waarin hij dank bracht voor de financiële steun die ook in 1955 weer werd geboden. Spreker was dankbaar voor de uitbouw van het sociaal-charitatief werk, hoewel hij van de andere kant moest constateren, dat en pa rochies en verenigingen nog dikwijls te weinig dachten aan de bisschop pelijke richtlijnen, die over het cen- trumwerk zijn verstrekt. Met voldoening kon hij de op richting van een parochieel comité op de Smakt memoreren, terwijl de oprichting van een dergelijk comité in Oirlo en Oostrum aan staande is. Spreker ging dieper in op het gebrek aan hulp in de huishou dingen, dat vooral bij ziekten van de moeders vele gezinnen voor on overkomelijke moeilijkheden plaatst. Hij vroeg zich af of het geen tijd werd een hulp-colonne op te richten, die speciaal voor dergelijke nood gevallen dienen zal. In overleg met bestaande organisaties zal een com missie dat probleem onder ogen gaan zien. AFBETALING Wettelijke regeling op de afbe taling noemde spreker dringend noodzakelijk, gezien de vele slacht offers die vallen. Ook in Venray. Hij deed een dringend beroep op de zakenlieden om geen onver antwoorde afbetalings-credieten te geven, waarvan op voorhand reeds zeker is, dat ze toch niet voldaan kunnen worden. Het bejaardenprobleem was een ander onderwerp, dat de Voorzitter dringend noemde. De bouw van het bejaardenhuis nabij St Jozef, zal voorlopig niet doorgaan, omdat de Wederopbouw in Maastricht, af wijzend heeft beschikt. Jammer, maar dat houdt niet in, dat men bij de pakken blijft neer zitten, omdat daarvoor de aan vragen te groot zijn. Daarnaast blijft de recreatie van de bejaarden steeds de aandacht vragen. Het jaarlijks uitstapje wordt al traditie, terwijl de ontspannings middagen nog altijd meer mensen blijven trekken. Spreker wees verder op de groei van het kindervacantiewerk, waar voor leiders en leidsters de meest hartelijke dank toekomt. Voor het komend jaar hoopt men dit nog te kunnen uitbouwen. Een ernstig beroep deed de Voor zitter op de Overheid, om toch zo weinig mogelijk be- fijt hebben en het is dus dienstig ook hiervan gebruik te maken. Na afspraak zal de consulent U gaarne ontvangen. perkende bepalingen en remmen op te leggen aan hen, die willen gaan bouwen. Spreker noemde het een belang van de eerste orde om de grote woningnood op te lossen. CURSUSSEN Door het S.C.C. werden cursus sen georganiseerd over het sociale werk en het blijkt, dat deze vooral vele jongeren hebben aangetrokken. Die cursussen zullen ook in het ko mende jaar nog meer uitgebreid gegeven worden. Ook zal men blijven proberen steeds meer jongeren in de ver schillende charitatieve verenigingen daadwerkelijk in te schakelen. In de daarop volgende discussies sprak o.a. ook de H.E.Heer Deken, die zich zeer bezorgd voelde over het gebrek aan voldoende gezins hulp. Hij hoopte, dat de nieuw te vormen commissie inderdaad een oplossing kon vinden om in deze grote nood te voorzien, die erger en groter is als men oppervlakkig wel denkt. Sprekende over 't jeugdprobleem memoreerde hij de oprichting van de Mater Amabilisschool, waarin meisjes boven 17 jaar een goede opleiding voor het latere leven krijgen. Voor de jongens is men bezig met een Pater Fortisscbool, maar dat zal nog even duren. Gezien de financiële toestand, kon spreker zich weinig optimis tisch uitlaten over de bouw van 't nieuwe jeugdhuis. De middelen er voor is men bezig te zoeken. De afwijzing te Maastricht van de bouw van een bejaardenhuis be treurde hij, maar ook hij meende, dat het geen reden was om bij de pakken te blijven zitten. In een aangename sfeer verliep deze druk bezochte vergadering, waarin de hier aangesneden punten nog eens werden besproken en be commentarieerd. Maar zowel Brabanders als Lim burgers zijn het er over eens, dat deze palen-kwestie een aardig ge vonden stunt is, om de aandacht weer eens te vestigen op de Vrede- peel, dat prachtig stuk ontginnings werk, wat in de afgelopen jaren in onderlinge samenwerking totstand is gekomen en verder op de Peel- ontginningen in het algemeen. En daarom loopt men in Brabant al lachend te wachten en wachten wij hier maar lachend op de dingen die nog te gebeuren staan! De eis, die op zulk een plecht statige wijze door de Commissie der Gezworenen uit de Gemeenschap Venray aan de heren Burgemeesters van Vierlingsbeek en St. Anthonis is gesteld en waarin om teruggave wordt gevraagd van de Vredepaal, heefst sterk de aandacht getrok ken. De heren Burgemeesters, die de vorige week vrijdag het bewuste stuk gezegeld en wel op hun bu reaux vonden, waren perplex. De Burgemeester van Vierlings beek verklaarde niets te weten van een Vredepaal. Inderdaad was hem bekend, dat in vroegere tijden deze paal gediend had om de grens tus sen zijn gemeente en Venray aan te geven, maar waar die in de loop der tijden gebleven was, was hem onbekend. Trouwens van afspraken wist hij niets, dus daarom kon hij ook al moeilijk voor teruggave van de paal zorgen. Buiten dat, moest dan nog altijd bewezen worden, dat die Venrays eigendom was. De Burgemeester van St. Antho nis was nog te kort in zijn ge meente, om zich in de historie van de Vredepaal te verdiepen. Hij wist niet of die nog in zijn gemeente was, maar zo ja, hij zou hem in ieder geval niet terugbrengen. Als ze die paal in Venray willen heb ben, dat ze hem dan maar komen halen. In de Vierlingsbeekse gemeente raad werd door een der raadsleden de vredepaalkwestie ook ter sprake gebracht. Hier vertelde de Burge meester hetzelfde, als hij tegen onze verslaggever verklaarde. De Raad besloot toen unaniem een wacht aan te stellen om eventuele indringers onschadelijk te maken. Het schijnt, dat dezelfde commis sie afschriften van haar eis door gezonden heeft aan verschillende kranten. Zo werd deze o.m. in ex- tenso afgedrukt in de Gelderlander- pers, in het Huisgezin, alsmede in de Nieuwe Limburger, terwijl De Tijd, Eindhovens Dagblad, Telegraaf en andere kranten hier beschou wingen aan wijdden. Ook Radio Zuid heeft in verschil lende uitzendingen het nieuws over de Vredepaal wereldkundig ge maakt. Van de zijde van minister Mans- holt werd via het ministerie om nadere inlichtingen gevraagd, maar niemand weet feitelijk, wie zich achter die commissie van gezwore nen verbergen en wat de plannen van deze commissie zyn, indien niet aan haar wens gevolg wordt gegeven. Er zijn wel geruchten, die deron- de doen, als zou de paal zich op de Twist bevinden, maar bevesti ging is daarvan niet te krijgen, evenmin wat er in de naaste toe komst zal gebeuren. De bruid is nog een van de weinigen die een boerenmuts draagt Diamanten paren behoren tot de zeldzaamheden, ook te Venray, maar een echtpaar als M. Vullings en Petronella Billekens, dat nu zater dag haar 60-jarig huwelijksfeest viert, zal wel zeer zeldzaam voor komen. Beiden maken de indruk of hun gouden feest nog gevierd moet worden. De diamanten bruid, geboortig van Sevenum, bestiert nog geheel haar huishouden voor beiden. Ze gaat nog geregeld haar boodschap pen zelf doen, onderhoud haar woning en iedere zondag is ze in de vroegmis in de paterskerk. Zij draagt dan de boerenmuts en is een van de weinigen in deze plaats die deze prachtige muts nog geregeld op heeft. Lezen doet zij nog zonder bril al is ze 83 jaar oud. De bruidegom, smid van beroep, werd geboren te Oostrum en telt thans 86 jaren. Hij had een smederij in Sevenum alwaar hij ook zijn vrouw leerde kennen. De smederij gaf hij in 1927 over aan zijn zoon en hij zelf vestigde zich te Venray aan de Langstraat, waar hij een kruidenierszaak begon. Na de bevrijding van Venray werd ook deze aan kant gedaan, toen hij tijdens de evacuatie te Weert ziek werd en in Helmond in het ziekenhuis verpleegd moest worden. Hij is slecht ter been, maar desondanks onderhoudt hij met hulp van zijn vrouw de prach tige grote tuin achter de woning. De tuin spitten gaat niet meer, maar het zaai- en pootwerk alsmede het onderhoud zijn voor hem nog een geliefde tijdkorting. Als deze vitale oudjes, zestig jaar huwelijksgeluk er op hebben zitten, met al het lief en leed dat zich in die jaren heeft afgespeeld, is er reden om feest te vieren. Dit heb ben beiden ook gedaan in 1946 toen ze 50 jaar gehuwd waren. Dat gebeurt nu ook heden zaterdag. Allereerst gaat het diamanten paar smorgens naar de Paterskerk, alwaar om half 10 voor hun inten tie de plechtige hoogmis wordt opgedragen. De kinderen en klein kinderen zpllen in de stoet mee trekken, benevens de buurtschap, die allang in de weer is om van deze dag een grootse feestdag te maken. Na de plechtige dankdienst zal in de versierde woning een receptie gehouden worden van 1 tot 2 uur. Hier zal ongetwijfeld een druk gebruik van worden gemaakt, ter wijl Venray's Harmonie 's avonds een serenade zal brengen en beiden feliciteren zal namens de gehele Venrayse gemeenschap. Van de 9 kinderen die uit dit huwelijk geboren zijri, zijn nog 5 kinderen in leven, nl. 3 meisjes en 2 jongens. Deze zijn woonachtig te Westerbeek, Sevenum, Koningslust en Venray, terwijl de oudste doch ter voor enkele jaren met haar man en 13 kinderen naar Canada emigreerde. Er zijn 45 kleinkinderen en 9 achterkleinkinderen. Van de klein kinderen verblijven er 8 in Canada en één in Holland. De schoonzoon en dochter in Canada, die aanvan kelijk de plannen hadden gemaakt om dit zeldzame feest met hun ouders samen te Venray te komen vieren, hebben door omstandig heden van deze plannen af moeten zien. Wel zullen de twee klein kinderen uit Echt aanwezig zijn, die tijdens de bevrijding van deze plaats hun ouders verloren bij granaat-inslag en thans verblijven bij een oom en tante (meester Aben), die met hun pleegouders dit mooi zeldzaam feest mee komen vieren. Het zal heden zaterdag een zeer drukke dag worden voor het dia manten paar. Daarover maken ze nu wel niet veel zorgen. De familie is dan immers bij elkaar en voor feest te vieren zijn beiden nog niet te oud. Nieuws uit Venray en Omgeving GROENE KRUIS DONDERDAG a.s.: Consultatiebureau voor zuigelingen uit de Kerkdorpen Geslaagd Te Blerlck slaagden voor onder wijzeres de dames Mia Clephas, Beekweg en Anny Schaelfers, Hen- son'ustraa*. nlhlcT.

Peel en Maas | 1956 | | pagina 1