Plannen voor een recreatieoord SPORT ,,'t Hofke wij zorgen er voor FA. VAN DEN MUNCKHOF Automobielbedrijf L.J. van Haren Vaderdag 17 juni 1 voor in huis, schooi en kantoor Dty-Ci mnlnq Wij verhuren ~7/^ "O "n ts^nbeeld van Engels' vakmanschap n J. Verhoeven-Gossens Tongworst 100 gr. 25, 250 gr. 60 Ontbijtspek 100 gr. 30, 250 gr. 70 Coteletten 500 gram 1.75 Venrayse Slagers Damesblousen Damesrokken ll vindt mdtdi[k alddinq qazi{n „De&u" De snelle uitbreiding, die Venray en speciaal dan de kom van Ven ray, na de oorlog heeft gekend, heeft tal van problemen opgeroe pen. Een daarvan is de ontspanning voor vele mensen, die nu in die kom wonen. We kennen in dat verband het probleem van een zaal, de kinderspeelplaatsen, het zwem bad en het recreatieoord. Over al deze problemen is her haalde malen geschreven en nog meer gepraat. Tot een definitieve oplossing is men nog niet geko men. Voor de zaalbouw wacht men op particulier initiatief, dat eventueel in navolging van wat Boxmeer en Cuyck in deze gedaan hebben, ge- ruggesteund kan worden door de gemeente. De verwachtingen in deze zijn niet groot, ook al van wege bouwstop enz., om van aes- tetische en andere moeilijkheden dan nog maar te zwijgen. Kinderspeelplaatsen zullen er komen in de nieuwe wijken, maar Oost heeft op dit terrein al ver bazend weinig te zien gegeven. Over het zwembad praten we maar helemaal niet, dat is in het nieuwe recreatieoord opgenomen. Over dit recreatieoord willen we het met een enkel woord dan nog hebben. Het is intussen alweer zeer ge ruime tijd geleden, dat de Venrayse gemeenteraad gelden moest vo teren voor het maken van een plan voor een recreatieoord. Een voor- nemeh en een voorstel, dat terecht door de gehele raad werd toege juicht. Door de uitbreiding van onze gemeente worden immers de mo gelijkheden voor een groot deel der inwoners kleiner en de vrije tijd al langer hoe groter. Deze lui moeten er uit kunnen. Ze moeten ontspanning kunnen vinden. Daarvoor bestaan vele mogelijk heden o.a. op sportgebied, wat dan de vraag naar sportterreinen doet toenemen. Zo ook zwemmen, waarvoor een zwembad wordt gevraagd. Ze moe ten kunnen wandelen, waarvoor wandelgelegenheid moet worden geschapen. En zo kunnen we doorgaan. Nu komt daarbij nog het nieuwe plan Zuid, rond de Paterskerk, dat de opoffering vraagt van 't grote sportterrein, langs de Leunseweg. Een reden temeer dus, om die sportterreinen zo spoedig mogelijk te vervangen. Van de bossen, het natuurschoon rond Venray-kom vooral, is weinig meer over, in die zin, dat daarvan nog slechts weinig beschikbaar is voor het Venrayse publiek. Dat is alleen nog de Vier Uiters ten met naaste omgeving. Dan wordt het echter tijd, dat dit ge conserveerd wordt. Men heeft nu deze noden, wen sen en verlangens proberen op te vangen in een plan, waarvoor dan vorig jaar de gelden beschikbaar werden gesteld. Om begroting-technische redenen waarschijnlijk, is bij de begrotings behandeling nog een keer het geld er voor gereserveerd en nu wach ten we al geruime tijd op het uit gewerkte plan. Er is reeds enkele malen gezegd dat het „binnenkort" zou komen, maar tot heden is er toch niets openbaar gemaakt. Nu kunnen we ons voorstellen, dat de opstelling van een dergelijk plan zijn tijd kost. Men vormt zelfs op papier niet zo maar honderd hectaren om tot een wandelpark. Maar het wordt toch wel tijd, dat dit plan gaat verschijnen. Op de eerste plaats, omdat het toch de bedoeling is, dat reeds dit jaar een gedeelte wordt klaarge maakt. We denken dan niet speciaal aan het uitzetten van wegen en paden en het aanplanten van bomen en struiken, hoenoodzakelijk ook, maar vooral aan de sportterreinen, nu .eerstdaags de kleuter- en meisjes school op het sportterrein Leunse weg gebouwd gaan worden. Op de tweede plaats, omdat de daarvoor benodigde gelden dienen te worden aangevraagd. En wil men in het najaar met die aanplant enz. beginnen vooropgesteld natuur lijk, dat de ingediende plannen wor den goedgekeurd dan zullen er de gelden voor beschikbaar moeten zijn. Wat dit plan gaat kosten is on bekend. Bij de indiening daarvan zal natuurlijk ook wel de begroting liggen. En een deel van de beno digde gelden zullen er moeten zijn. HET WARENHUIS, Hofstraat 10 fa. Th.Pouwels Zn. Daarvoor zal Maastricht echter eerst zijn goedkeuring dienen te geven. Reeds eerder hebben wij in dit blad aangetoond, dat een en ander in Tdeze tijd heel niet gemakkelijk is en dat men wel met zeer over tuigende stukken moet komen, voor dat het geld beschikbaar wordt gesteld. Dat kost moeite en tijd en wil men inderdaad dit jaar nog begin nen, dan zal dit plan toch eerst daags dienen te verschijnen. Hoe voornaam het is, dat dit plan verwezenlijkt zal worden, zal de toekomst degenen leren, die thans nog menen, dat er nog wel wat anders te doen is dan de oprichting van een behoorlijk wandelpark, goede sportvelden en een zwembad. We mogen hopen en vertrouwen, dat die oprichting binnen afzien bare tijd inderdaad ook een feit zal zijn. HET WARENHUIS, Hofstraat 10 fa. Th. Pouwels Zn. P.D.V. DE ZWALUW Hier dan de uitslag van de wel zeer zware vlucht, die enkele ge voelige verliezen bracht. Orleans 219 duiven, los 6.20 u. Ie duif 3.08.38, laatste om 5.29.18 1 8 33 35 P. Janssen Kr., 2 11 v.d. Munckhof, 3 Joh. Janssen, 4 Jos Vermeulen, 5 19 G. Janssen O., 6 30 Tonen, 7 Kelders, 9 Stevens, 10 55 Boom Zn., 12 17 v.d. Broek, 13 25 28 P. en J. Hendriks, 14 de Riet, 15 38 Crooymans, 16 18 27 47 St. B., 20 37 J. W. Hendriks, 21 Swaghofer, 22 38 Gommans, 23 H. Peeters, 24 Kessels, 26 Gebr. Hen driks, 29 54 G. Janssen H., 31 van Leuken, 32 v. Gasselt, 34 49 Dinjes, .36 Poels, 40 Servio, 43 45 H. Ver meulen, 44 Jac Verstegen, 46 J. van Houdt, 48 Kleuskens, 50 Verstegen en Zn., 51 Lormans, 52 Thissen, 53 Emonds. De eerste tour tot Orleans zit er al weer op, en nu staan er nog 3 mooie fond-vluchten op het pro- gramma.Dit zijn de aantrekkelijkste vluchten van het seizoen. Hopelijk blijft dit jaar niemand achter en verwachten we van ieder lid mins tens 2 of meer duiven. De eerste kampioenen van dit seizoen zijn al weer uit de bus, en aan hen onze gelukwensen. Ie Kamp M. vd. Broek met 181188, Solré 3151, Noyon 21145, Cor- beil 4—173, St. Denis 11—164, Or leans 12174, Totaal 807 punten. 2e Kamp. J. Gommans met 616609. Solré 24130, Noyon 6160, Cor- beil 5—172, St. Denis 19—156, Or leans 22164, totaal 782 punten. 3e Kamp. A. v.d. Munckhof, 317452. Solré 2—152, Noyon 10—156, St. Denis 8—167, Orleans 2—184, totaal 659 punten. Reclames hier tegen tot uiterlijk 9 Juni a.s. bij A. v.d. Munckhof. S.V.V.-niöuws Venray besloot dit seizoen met een 3-3 gelijkspel tegen Standaard. Een zeker op het einde harde wed strijd die echter de krachtverhou ding goed weergaf. Van de grote illusies waarmede deze competitie werd begonnen, is jammer genoeg niet zoveel van te recht gekomen, en we mogen van de andere kant al blij zijn deze eindstand behaald te hebben. De komende zomermaanden kun nen gebruikt worden voor inten sieve training, terwijl mogelijk ook jongere krachten eens uitgepro beerd worden. S.V.V. II moet naar Blerick. Tennisclub Venray Zondag a.s. speelt Venray de laatste competitie-wedstrijd van dit seizoen, met een grote kans op het kampioenschap. Venray staat n.l. nog steeds bovenaan en kan deze plaats behouden met het bereiken van een gelijk spel tegen Oranje Nassau. Mocht Venray inderdaad hierin slagen, dan is dit een aardig succes voor deze jonge ploeg en kunnen de promotie-wedstrijden met ver trouwen tegemoet gezien worden. beter dan stomen Maandag gebracht Vrijdag terug EBBERINK Marktstraat 5 Handboogsport. Op de doelen van Diana had j.l. Zondag het jaarlijks konings- en prijsschieten plaats. Onder grote belangstelling werd er gekampt en de uitslag was als volgt: Koning H. van Aarssen, 252 p. Ridder G. Aarts, 227 p. Meeste rozen P. Willems negen L. Vollenberg achten H. vd. Munckhof zeven H. Siebers zessen L. Siebers vijven sT. van Opbergen vieren A. van Lin drieën H. Stevens tweeën W. Custers eenen J. vd. Munckhof. Zaterdag werd te Ysselsteyn, door handboogschutterij „Ons Ge noegen" het jaarlijks koningschieten gehouden. Koning werd Fr. v. Soest met 227 punten, 2A.Jaspers225 p., 3 Fr. Janssen 218 p., 4 G. Linders sr. 212 p., 5 G. Vullings 207 p., 6 B. Camps 206 p. (laatste schot 8), 7 W. Bus 206 p. (laatste schot 7), 8 M. Rongen 202 p., 9 M. v. Asten 201 p. (laatste schot 10), 10P.Jans sen 201 (laatste schot 2). Keizer A. Fleurkens schoot buiten mede dinging mee en behaalde het hoogste aantal punten, n.l. 258. Op 't jaarlijkse gehouden ko ningschieten der Handboogschut terij St. Sebastiaan Heide, wist de Heer Jos Willems beslag te leggen op de koningstitel. De uitslag was: Jos Willems 244 pnt, Jos Gielens 242 pnt (oud koning), J. Ewals 236 pnt, J. Nellen 234, M. Muizers 225, Jan Gielens 216 punten, allen in 32 pijlen. Voor verder handboogsport- nieuws zie elders in dit blad. Schietwedstrijd te Geysteren De schutterskring Venray hield te Geysteren haar eerste wedstrijd van dit seizoen. Door de Pastoor van Geysteren werd een beker disponibel gesteld waarvoor de schutters dit jaar 5 maal moeten kampen, en dit zal zich 3 jaren lang herhalen. De uitslag van de eerst gehouden wedstrijd is als volgt: le prijs Zandakker, die thans in het bezit gekomen is van de Pas toor Kemmerer beker. 2e werd Geysteren, 3e Holthees-Smakt, 4e St. Anna en 5e Overloon. De prijzen voor de extra aanbie dingen gingen naar: le Geysteren, 2e Zandakker en 3e Geysteren. De personele prijs werd behaald door: M. Jacobs van 't Zandakker. Binnen enkele weken zal deze wedstrijd zich herhalen te Venray op de schutsboom van het Zandak ker. glas, porcelain en aardewerk in iedere hoeveelheid. Tijdig opgeven is gewenst. J. Coensn-Houtackers FORD ANGLIA f 5275.- incl. fresh-air-heater FORD PREFECT f 5625.- incl. fresh-air-heater (cat. pr. al fobr.) iS FORD AMÖE.I& Hier is de FORD ANGLIA 1956 En hier zijn de 8 ANGLIA pluspunten 7 zelfdragende carrosserie 2 representatieve lijn I 3 zuinige en geruisloze 4-cylinder motor, voorin 4 grote kofferruimte 5 ruim uitzicht 6 ruime zitplaatsen, geen „baby-auto" 7 twee achteruitkijkspiegels 8 dubbeltonige claxon Maak eens een proefrit en prefereert U een 4-deurs wagen, kijk dan eens naar de FORD PREFECT met zijn tal loze verbeteringerdy F=OF?D g eeft cio GROTESTRAAT 2 TELEFOON 221 VENRAY Het ruimst gesorteerd Sigarenmagazijn Julianasingel 1 Week var, 17 juni Worst en vleeswaren koopt men bij de slager Vrijdag en Zaterdag: onze succes-artikelen EBBERINK het allernieuwste in onze uitgebreide Leuke draagbare modellen in overvloedige sortering JAPONNEN BLOUSES ROKKEN TOPPERS 718 JASJES DEUX PIECES REGENMANTELS Zeer grote sortering exclusieve zomerstoffen JAC. FONCK VENRAY

Peel en Maas | 1956 | | pagina 2