Albert Heijn Overpeinzingen Aan uw pak koffie zit nu een kwartje voordeel vast! Ingezonden. Nieuws in 't kort Kerkelijke Diensten. Bij het fijnste hoort het fijnste Bij Boffie Koffie en A H- Thee: A U-koekjes en AH-chocolade l Zaaase Koeken 20 stuks per bus 55 Koffiespritsen 12 stuks per bus 55 Bitterkoekjes de echte lOOgram 32 Carabiesjes fijn zandkoekje 250 gram 59 Gemberkoek vol heerlijke gember pet stuk 65 Grote snijkoek oud-Zaans recept per stuk 39 Petit Beurre met roomboter pak 200 gram 39 Formosa-biscuits bros theebiscuitje pak 200 gram 35 Zaanse Molen voordelige ronde biscuitjes 250 gram 35 Chocolade pastilles 6jnste Delicata kwaliteit per rol 69 Profiteer bij Albert Heijn van deze extra aanbieding: tot en met woensdag 30 mei a.s. ontvangt u bij aankoop van tenminste f 5.- gemengde boodschappen een pak Boffie Koffie 25ct goedkoper! DELICATA Guatemala koffie per bus van 255 voot 230 ORANJEMERK dessertkoffie per pak van 214 voot 189 GR0ENMERK eerste kwaliteit pet pak van 187 vooi 162 BRUINMERK pittige koffie pet pak van 155 voot 130 1. de beste kwaliteit 2. de laagste prijzen 3. rente winstaandeel Drie redenen bij AH te kopen GROTE DELICATA CH0C. REPEN melk puur - extra bitter butterscotch Zes voor één gulden Als de kappers nu eens het vijf voudige van de vooroorlogse jaren kregen, toen de prijzen 25, 15 en 12 cent bedroegen, dan zouden we nog een redelijke bestaansmogelijk heid hebben. Ligt hier niet een taak voor onze patroonsbond, of blijven we overge leverd aan de milddadigheid van onze klanten? Venrayse kapper. Rommel De lente is weer in het land en de mensheid trekt er weer op uit. Ook in Venray. Men wandelt en fietst en zoekt de mooie plekjes op, die nog over zijn en voor het publiek nog toe gankelijk of bereikbaar. Dan moet men zich herhaaldelijk ergeren aan alle mogelijke schrot- en puinhopen, die op de meest willekeurige, maar uitgerekend mooiste plekjes zijn neergegooid. Ofwel as, ofwel oud papier, of wel puin, maar zelden of nooit komt men langs een binnenweg of pad, waar deze smeerlapperij niet is neergegooid. Men is er natuurlijk niet mee door, te zeggen, dat de politie daar dan maar eens beter op moet letten, die kan niet alom tegenwoordig zijn. Maar het tekent de mentaliteit van het publiek, dat zich niet ont ziet om die mooie plekjes zo te verschandaliseren en uit gemak zucht en laksheid de rommel maar neergooit, waar het net uitkomt. Rommel II Diezelfde gemakzucht en laks heid kan men zien bij de ijs- en patates frites-gebruikers. Wie met de pinksterdagen straten en wegen vol ijspapiertjes en pata tes frites-zakjes zag liggen, her en der verspreid door de wind, vraagt zich toch af, wie het fabeltje de wereld ingestuurd heeft, dat wij toch zulke propere en nette mensen zijn. In menig ander land moet men het niet proberen om dergelijke rommel langs de staten te gooien. Heeft men bovendien zoveel inner lijke beschaving om dat niet te doen, maar die resten daar te de poneren, waar ze thuis horen, n.l in de prullemand. Ook op dit terrein moeten we nog heel veel leren. Verkeer Dat moeten we ook op verkeers- terrein. Gelukkig wordt aan dit onderdeel op de scholen reeds de nodige aandacht besteed en zullen we hopen, dat de tijd ook veel zal leren. Alleen is er onze vraag, waarom nooit iets gezegd wordt tegen de Duitse chauffeurs die met hun grote aanhangwagens ondanks verbodsborden toch de weg door de kom kiezen, om hun vracht in Merselo of elders te brengen. We hebben er van de week 12 geno teerd, die men rustig door laat bolderen. En die heren rijden niet bepaald kalm... Een andere vraag is, waarom men geen voorzieningen treft bij het kruispunt van wegen tegenover het postkantoor. Voor een vreemde chauffeur, ko mende uit de Grotestraat, is het onmogelijk iets te bemerken van het verkeer van hetHenseniusplein, voordat hij midden voor de straat staat. Toch komen uit die straat practisch alle Zuid Ooster-bussen, het grootste deel van het verkeer van Merselo en ziekenhuis. Waar men elders in de kom ver- keersstrepen heeft aangebracht, waarover de voetganger mag pro beren de straat over te steken, daar op dit meest drukke kruispunt, moet hij maar zien, dat hij er komt en men laat hem rustig aanmod deren. Eg tenslotte is onze vraag of al die zebra-strepen geen groter-nut zouden hebben, indien zeker op de drukke punten in de kom het pu bliek middels de uit andere plaatsen bekende kettingen niet gedwongen werd van die oversteekplaatsen ge bruik te maken. Vooral op de spits uren zullen die hun voordelen af werpen. En voor de voetganger en voor de deelnemer aan het rijdend verkeer. Kinderspeelplaatsen We hebben van deze zijde reeds herhaaldelijk verzocht om op de verschillende plekken, die links en rechts nog in onze kom open lig gen eens enkele wagens gele zand neer te stoten tot vermaak van vooral de kleinere jeugd. Daarop is nog steeds niet gereageerd. Maar men mag toch vragen of men dan ziende blind is. Bij gebrek aan kin derspeelplaatsen wordt ieder stuk grond, dat open ligt direct door de jeugd in exploitatie gebracht. Men maakt er renbanen op, circusarena's, voetbalvelden, volkstuintjes en wat dies meer zij en 'savonds komen de resultaten thuis: een stel negers. Nu de zomer weer in het land komt en nog meer de straat op ge trokken wordt zullen die stukken nog meer geëxploiteerd worden en zullen de resultaten nog meer nik kers zijn. Terwijl de kleintjes dan nog helemaal niets hebben. Niet iedereen is zo gelukkig een zandbak te kunnen hebben, boven dien is de kleine een gemeenschaps mens, die zich op zijn eentje maar heel kort amuseert en dus gezel schap van andere lotgenoten zoekt. Niet iedereen is zo gelukkig naar de „Ziekenhuise bergen" te kunnen trekken, hoewel het daar nu al begint te krioelen en niet iedereen heeft bad en douce-gelegenheid om nikkers in een-twee-drieweer schoon en blank te maken. En voor die ouders en voor die jeugd, nogmaals het verzoek om enkele wagens gele zand. LAND- EN TUINBOUW SCHEREN GRATIS Ja, inderdaad, de kapper in Ven ray en omstreken scheert U hele maal voor niets en dat niet een enkele keer, neen, al jaren lang! Dat wil zeggen: het levert hem aan netto inkomen niets op. Om U dit duidelijk te maken, zullen we even een vergelijking maken. Een kennis van ondergetekende is metselaar, die verdient netto f 75 per week. Aan sociale lasten en verdere voorzieningen ten be hoeve van de arbeiders berekent zijn patroon 40 pet. van het bruto loon, bedraagt dus f125 per week. Daarbij komt nog de kinderbijslag (5 kinderen) circa f 20 per week, wordt f 145 per week bruto. Verder ontvangt hij bij geboorte van een kind een uitkering van f 50. Werkt hij bij een of ander karwei in akkoord, of maakt hij eens een paar overuren, of hij ontvangt al eens iets extra als prestatieloon, dan wordt alles en alles al gauw f 150 per week bru to loon. Nu gaan we eens even naar de herenkapper kijken. We nemen een middelmatig beklante zaak. De praktijk wijst uit, dat in dit soort zaak van de 48 uren, dat de zaak geopend is, er daadwerkelijk circa 30 uren geknipt of geschoren wordt. In dit soort eenmanszaak kan de kapper, indien hij vlug doorwerkt, 5 mensen per uur scheren, met in zepen, opruimen, spoelen en af rekenen inbegrepen. Per klant brengt dat scheren hem op 35 ct., waarvan al direct 5 ct. in mindering gebracht kan wor den wegens afschrijving op messen kwasten, servetten en was hiervan, zeep enz. Het levert hem dus op 5 x 30 ct. is f 1.50 per uur. Zou deze kapper zijn 30 actieve werkuren alléén maar scheren, dan wordt zijn weekinkomen f 45. Dit is geen zuiver inkomen, er gaat nog af: omzetbelasting (4pct) verplichte storting vakgroepen, in schrijving kamer v. koophandel, de contributie patroonsbond, ziekte-, brand-, ongevallenverzekering, on derhoud zaak, licht, verwarming, onderhoud, afschrijving, enz. enz. Het blijkt duidelijk, dat die f 45 worden verslonden door de lasten en scheert de kapper voor niets. De bedoeling is u te laten zien, dat de tarieven niet zijn aangepast. Kinderen knippen brengt 4 x 45 ct. op, in 30 uren f 54. Wordt per week daadwerkelijk 35 uren geknipt of geschoren, te verdelen als volgt: 20 uren heren knippen f 64; 10 uren kinderen f 20 5 uren scheren f 8.75, totaal f 92.75. Lasten (vergelijk metselaar) f 50 blijft over f 42.75. Verdere lasten, die arbeiders niet hebben f 10.- rest nog f 32.75. De uitbetaling van de melkprystoeslag 1954 1955 De toezending aan de veehouders van de betalingsmanda^en voor de melkprijstoeslag 1954/1955 is voor het grootste gedeelte voltooid. Slechts voor een gedeelte van de provincie Overijssel is de af werking noodgedwongen vertraagd, doch toezending kan óór de eerste week van juni worden verwacht. Tevens is er nog een aantal aanvragen in behandeling waarvan de afwerking moest worden uitgesteld in verband met bijzondere omstandigheden ten aanzien van de rechthebbende vee houders. Voor 1 juli zullen echter ook deze mandaten aan de vee houders worden verzonden. Veehouders, die geen toeslag ont vingen, doch van mening zijn, dat zij daarop recht hebben, dienen vóór 1 juli in beroep te komen. Zij kunnen zich daartoe wenden tot de plaatselijke bureauhouders, die alle inlichtingen kunnen verstrekken. Zij die niet akkoord gaan met de de toeslag, welke volgens het be talingsmandaat uitgekeerd kan wor den, kunnen zich eveneens tot de plaatselijke bureauhouder wenden, doch binnen één maand na de dag tekening van het ontvangen man daat. Uw huis zoals het worden kan Ten einde de plattelandsbevolking objectieve voorlichting te verstrek ken op het terrein van de huisraad en de woninginrichting, organiseren de gezamelijke plattelandsvrouwen en boerinnenorganisaties onder het motto „Uw huis... zoals het worden kan" een aantal tentoonstellingen, die een beeld pogen te geven van wat er binnen de bestaande moge lijkheden op dit gebied kan worden bereikt. Aan deze betrekkelijk nieuwe vorm van voorlichting ten platte- lande, waarvoor een toenemende belangstelling bestaat, zal in de radiorubriek van het Ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoor ziening, een reportage worden ge wijd. Aan de uitzending werken o.a. mede: mej. Brink, één der organi satrices van de tentoonstellingen, en mevr. de Jong, binnenhuisarchi tect. De uitzending heeft plaats op maandag 28 mei a.s., des avonds van 19.45—20.00 uur over de zender Hilversum IIf Inkuilen Welke kuilmethode men kiest is vanzelfsprekend geheel en al de zaak van de boer zelf. Maar zorgt er in elk geval voor dat de een maal gekozen werkwijze ook werke lijk goed wordt uitgevoerd. Nog te vaak komt het helaas voor dat men er met de pet naar gooit misschien met de idee „zo zal het ook wel gaan" of, „het zal wel meevallen". De koude kuilen met toevoeging staan nog steeds voorop in de rij van goede mogelijkheden. Voegt men slechts de helft van de beno digde hoeveelheid hulpstof toe of het melasse, bleten of zuur is doet er niet toe dan moet men met zeer grote zekerheid rekenen o^ een geheel mislukte kuil. Men heeft dan niet alleen de ver liezen, maar bovendien zijn de extra gemaakte kosten in feite voor niets gemaakt. Voor de voordroogkuilen geldt dat men zich aaneen bepaald minimum droge-stofgehalte moet houden. Licht men daarmee de hand, dan is het resultaat bijna steeds een mislukte, stinkende kuil die een groot gevaar betekent voor onze gevoelige zuivelpositie. Nogmaals men houde zich stipt aan de gegeven voorschriften, zij zijn niet voor niets opgesteld. Vraagt de rayonassistent eventueel om inlichtingen. bloemetje in haar kamer te hebben, nam een Rotterdamse weduwe regel matig bloemen van een kerkhof mee naar huis. Dat ging goed tot dat ze betrapt werd en de politie er zich mee ging bemoeien. Volgens de vaderlandse ge schiedenis heeft Maarten van Ros- sum, het in zijn tijd niet zo nauw genomen met de eerlijkheid. Nu heeft men een dezer dagen in een oude burcht ie Vaassen uit Maar- ten's nalatenschap een pistool ge stolen. De politie kan dat niet juist vinden, ondanks het voorbeeld van de vroegere eigenaar en zal de dief danig op zijn vingers tikken. In Den Haag kwam een thuis komend echtpaar tot de ontdekking, dat er zich een dief in huis bevond. Ondanks onversaagd optreden van de heer des huises en het gillend alarm van diens vrouw wist de in breker nog te ontsnappen. En dan was er in Den Haag nog een stel inbrekers die uit een kantoor van een autobusonder neming maar liefst een complete brandkast meenamen. De inhoud bedroeg f 1500. In Groningen zijn een drie-tal jeugdige autodieven gearresteerd bij een poging om meteen gestolen auto naar Duitsland uit te wijken. In Canada werd een familie voor de zevende maal verblijd met de geboorte van een tweeling. In Lierop heeft Maandag een zweefvlieger uit Krefeld, een ge slaagde noodlanding gemaakt, ter wijl hij op weg was naar het vlieg veld Eindhoven. Per Truck werd 's avonds het laatste stukje van de zweeftocht afgelegd. In Boerdonk is Dinsdagmiddag een 14-jarige knaap, die per fiets op weg was in de richting Den Bosch, door uitstekende balken van een passerende trailer tegen de grond gesmakt en ter plaatse over leden. De lading hout was, zonder dat de chauffeur iets bemerkt had, gaan schuiven, waardoor dit tragisch ongeval ontstond. De reeds vorige week gesigna leerde bronchitis onder de kippen heeft ook in Handel zijn sporen na gelaten. Vele kippenhouders hebben daar 'n grote schadepost opgelopen. Liessel mag zich verheugen in een bloeiende kalkzandsteen-indus trie. 160.000 stuks stenen per dag, of een kleine miljoen per week worden er door 40 arbeiders en moderne machines afgeleverd. Om Zondags toch ook een van 27 mei t.e.m. 2 juni PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week: KAPELAAN VAN LEIPSIG Zondag: feest vd. Allerheiligste Drieëenheid. 6 uur lm. Lamberdina Thuijls; 7 uur lm. Andreas Voer- mans; 8 uur lm. parochianen; 9 uur kindermis vrouw v. Ger. Verstegen; 10 uur hoogmis Ger. Smals en zoon; na de hoogmis verg. v. Apost. des Gebeds in Jerusalem; 2 uur grote Congregatie in kapel v. Jerusalem; 7 uur rozenhoedje en lof. Maandag: h. Augustinus. 6.45 zielemis v. alle overl. parochianen; 7.30 best. jrd. Wilhelmina Rumen- v. Houdt; 7 30 zijalt. Jos. v. Lierop; 8.15 gest. jrd. Johanna vd. Pasch, ouders en familie (2kl); 7 uur zielelof en rozenhoedje. Dinsdag: li. Maria Magdalena de Pazzis. 6.45 lm. overl. fam. Kusters- Hezen-Verhoeven7.30 lm. Eug. Esser; 8.15 best. dienst overl. fam. Gossens-Kessels; 10 uur pl. hoogmis bij 50-j. huwelijk Gossens-Kessels. Woensdag: h. mis als zondag. 6.45 lm. Jos. Drabbels; 7.30 lm. Jozefina v. Meijel-v. Megen; 7.30 zijalt. lm. Wilh. v. Meijel en overl. fam.; 8.15 gest. jrd. Johanna Ant. Jetten (1H). Donderdag: h. Sacramentsdag, dag van devotie. De h. missen zijn om 6.45, 7.30, 8.15 en om 9 uur de hoogmis; 6.45 lm. Leonard Ghielen; 7.30 uur lm. Gerlach Spee; 8.15 lm. parochianen; 9 uur hoogmis t.e.v. het h. Sacrament; van 6 tot 7 uur is gel. om te biechten; van 7 tot 8 h. Uur, daarna nachtelijke aanbid ding. Vrijdag: 1ste vrijdag en feest van h. Maria Koningin. De h. missen zijn om 6.30 en 7 uur, 7.45 hoog mis t.e.v. het h. Hart en om 21 uur is de pl. Avondmis; 6.30 lm. totzek. int.; 7 uur lm. tot zek. int.; naar de h. mis van 7.45 komen alle school kinderen. Zaterdag: le zaterdag en priester- zaterdag, h. Marcellinus en Petrus; 6.45 O.L. Vrouwhoogmis; 7.30 lm. Mart. Relouw en dochters Annie en Nellie; 8.15 gest. jrd. Philip Esser en echtg. (sol lkl); 8.15 zijalt. lm. bij 25-jarig huwelijk (S.F.) 7 uur Marialof, rozenhoedje en gebeden van de eerste zaterdag. H. Sacramentsprocessie. A.s. Zon dag (3 Juni) na de hoogmis zaltde jaarlijkse processie gehouden wor den t.e.v. het H. Sacrament. Wtf verzoeken allen, die andere jaren een functie vervult hebben, dit ook dit jaar weer te doen. Katechismus. Alle schoolkinderen leren deze week de 54 en 55ste les van de katechismus. H. Familie Zondag 27 mei a.s. gaat de Aarts broederschap der h. Familie ter bedevaart naar O. L. Vrouw te Oostrum. Wij vertrekken vanaf de Grote Markt om 8 uur. Leden en jeugdafdeling komt trouw op. Zorgt op tijd aanwezig te zijn. RECTORAAT PATERSKERK Drievuldigheids-zondag: H. Missen 6.30, 7.45 'en 10.30, 9 u. hoogmis. Communiceren begint vooraan, le collecte voor onze kerk, 2e bissch. noden, 7 u. lof en meimaandoefe ning. Maandag, Dinsdag en Woensdag 7.30 meimaandoefening. Dinsdag 7e Dinsd. v. Antonius-no- veen, 6 u. uitstelling Allerheiligste, 7.30 gez. Mis en 's avonds 7.30 lof en geb. der novene. Donderdag, Sacramentsdag, dag v. devotie, 7.30 gez. h. Mis, 'savonds 7u. pl. hoogmis waarna Sacraments processie. Degenen, die onder deze Mis willen communiceren, mogen tot 3 uur voor de h. Communie, dus tot circa half 5 iets gebruiken. Vrijdag le Vrijdag der maand, 7.45 gez. h. Mis t.e.v.h. h. Hart, 7.30 lof. Zaterdag, le zaterdag, priester zaterdag. Van 3—8 biechten. Pl. Sacramentsprocessie Donderdagavond 31 mei Tegen het einde van de plechtige hoogmis, welke om 7 u. 'savonds begint, wordt de processie op het kerkplein opgesteld. Laten de ver schillende verenigingen dus zorgen tijdig aanwezig te zijn en zich ook vooral te houden aan de leiding van de orde-commissarissen. Ieder, be halve de kinderen, kan tijdens de processie een kaars meedragen, deze zijn tevoren op het kerkplein te verkrijgen. Route van de processie: Paterlaan, Langstraat, Groenewolt- sepad, Rustaltaar, Kruisstraat, Hen- seniusstraat, Leeuwstraat, Hense- niusplein, Patersstraat, rustaltaar op het kerkplein. Volgorde in de processie: Misdienaars met kruis, bruidjes, meisjesschool, jongensschool, gid sen, welpen, verkenners, voortrek kers. gymnastiekvereniging, kajot- ters, studenten van het gymnasium, bruidjes, K.A.V. vrouwen en meisjes K.A.B. mannen en jongelingen, har monie, Derde Orde, collectanten, zangkoor, patersklooster, schutterij, bruidjes, B. W., Allerheiligste, kerkbestuur. De bewoners langs de route wor den verzocht te vlaggen en bloemen te strooien. Verenigingen, die over een vlag of vaandei beschikken, worden ver zocht dit in de processie mee te dragen. MIS-INTENTIES Zondag 6.30 Frans Schaeffers, 7.45 Harrie Zwitserlood, best. door per- soneèl gem.werken, 9 u. Johanna v.Rooij-Hendriks en zoon Harrie, 10.30 overl. Sanders-Lemmen. Maandag 6.30 Huub Hendriks, 7 u. Gerard Swinkels-Bijstervelts, 7.30 Maria Verstegen-Janssen, besteld door de buren, 7.45 Maria Verstegen Janssen, 8.30 Chris van Heijster. Dinsdag 6 u. Peter Thielen en zoontje Aloys, 7 u. Martinus Lens- sen en zoon Mathieu. Woensdag 6.30 Gerard Swinkels- Bijstervelts, 7u. Maria Ambrosius en ouders, 7 30 Wilhelmus Steerne- man, 7.45 José Kremer-Vullinghs. Donderdag 7 u. Jacobus Peeters, best. door de buren, 7.30 Hubertus Kusters, 7.45 Aleida Greefkens— Potten. Vrijdag 6.30 Maria Verstegen Janssen, 7 u. overl. moeder en dochter, 7.30 v. priesterroepingen. Zaterdag 7 u. Gerard Swinkels- Bijstervelts, 7.30 overl. vader en zegen in het huisgezin. PAROCHIE OOSTRUM Zondag: feest v.d. Allerheiligste Drieënheid; 7 u. ^Communie; 7.30 de vroegmis; 8.45 bedevaart H. F^miiie Venray; 10 u. de hoogmis; 3 u. pl.' Sacramentsprocessie naar Trans Cedron met preek en lof in open lucht. Maandag: 7.30 best. zm voor J. Cuppen en echtg. Dinsdag: 7 30 best. zm voor Hen- ricus Martens en familie. Woensdag: 7 30 gest. gel. H. Mis tot zek. int. Donderdag: feest v.h. H. Sacra ment, dag van devotie; 7 u. H. Com munie; 7.30 de vroegmis voor Wed. Houba; 10 u. hoogmis; 3 u. lof. Vrijdag: le Vrijdag der maand; 6.30 stille H. Mis; 7.30 pl. H. Mis t.e.v. 't H. Hart, op te dragen voor Henricus Martens en familie; 7.30 pl. lof t.e.v. 't H. Hart. Zaterdag: lo Zaterdag der maand; 7.30 best. zm. voor Nelly Janssen; 7.30 Marialof. PAROCHIE OIRLO Zondag: Feestdag v. d. H. Drie vuldigheid: 6.30 H. Com., leesmis- sen om 7 en 8 30 u., Parochiemis om 10 u., 2 u. Mariacongregatie, 3 u. Rozenkrans en Lof, daarna H. Fam. afd. vrouwen, eerste col. v.d. Kerk, tweede voor het Bisdom. Maandag: 7.30 mndst. Hubertus Biesterfels. Dinsdag: 7.30 mndst. Jozef Ver stappen. Woensdag: Zieled. overl. fam. Nelissen van Lipzig. Donderdag: Feestdag v.h. H. Sac rament, de H. Diensten als op Zondag, 6.30 H. Com., Leesmissen om 7 en 8 30 u., Hoogmis om 10 u. best. v.d. levende en overl. leden v.d. Stille Omgang, 3 u. Rozenkrans en Lof. Vrijdag: Eerste Vrijdag der mnd. toegewijd a.h. Hart v. Jezus; 6.30 H. Com., 6.45 u. lm., 7.30 Hoogmis t.e.v. H. Hart v. Jesus, stichting Baeten-Jeurissen. Na de Hoogmis uitstelling, acte v. toewijding, Tan tum ergo en zegen, 's avonds om 7 u. H. Hart-lof. Zaterdag: Eerste Zaterdag der mnd., toegew. a.h. Onbevl. Hart v. Maria, 7 u. H. Com., 7.30 Hoogmis stichting Jacobus Bos en Agnes van Helden, 7 u. Marla-lof, v. 5—7 biechten. a.s. Zondag solemniteit v.h. H. Sacrament: lm. om 6.30 en 8 u„ 9.30 Hoogmis, na de Hoogmis de Sacramentsprocessie. Deze week de H. Com. aan de zieken. PAROCHIE CASTENRAY Zondag le Zondag na Pinkste ren, Feest v.d. Allerh. Drievuldigh. 6.30 H. Com., 7 u. Vroegmis v. d. parochie. 9 u. vertrek v.d. parochie bedevaart naar Tienray, 10 Hoog mis aldaar tot int. v.d. parochianen, 12 u. Lof. Maandag: 7.30 Gez. H. Mis voor Henricus v.d. Pasch. Dinsdag: 7.30 Gez. jrd. Piet Kuy- pers en Maria Vallen. Woensdag: 7.30 Gez. H. Mis voor overl. fam. Roelofs-Keysers. Donderdag: Feest v. h. Allerh. Sacrament, Dag van devotie, diens ten als op Zondag, 9.30 u. Hoogmis tot int. v. Bestuur en leden van de Boerenleenbank, 3 u. Lof met Rozen hoedje. Vrijdag: Feest v. d. H. Maagd Maria-Koningin. Eerste Vrijdag vd. mnd., 6.30 H. Com., 7 u. Gest. Hoog mis t.e.v. H. Hart v. Jezus, Oefe ning v. Eerherstel. Zaterdag: le Zaterdag v.d. mnd., toegewijd aan de verering vh. On bevlekte Hart v. Maria. Priester- zaterdag, 7 u. H. Com., 7.30 Gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vr. v. Alt. Bijst. tot int. v.h. die hier voor offerden. Van 78 u. gel. tot biechten, 8 u. Lof en Rozenhoedje. a.s. Zondag le Zondag v.d. mnd., onder de H. H. Missen de mndl. buitengewone collecte v. d. Kerk. a.s. Zondag Solemniteit v.h. Al lerh. Sacrament, 9.30 Hoogmis t.e.v. het Allerh. Sacrament en daarna Sacraments-processie door het dorp.

Peel en Maas | 1956 | | pagina 2