WIJ ZOEKEN Vliegengaas 8 akkeiii CiaeiienS maand Juni dansen Gemeenteraadsvergadering Firma G. VIN LEUKEN Zn. Burgerlijke Stand Venray ADVERTENTIEN Godefridns H. van Opbergen Petronella van Meijel Veeverzekering Ysselsteyn H.H. Pluimveehouders, 08858-469 H. H. Volleberg Pbinsenhojl Parmenter-Red kuikens mooie nylon 4let HQacenluiU nette dienstbode net dagmeisje jongen 14 jaar gesloten icitetaitikeien EBBERINK Slagerij J. C01DERS Wij verhuren J. Coenen-Uontackers 864 H. Hart-beelden Het Warenhuis Verpleegsters- schorten 1000 7weekse pullen W x H Gunning Aan de meubel- en timmerfabriek J. Verhoeven te Venray is opge dragen het maken van de koorban ken in de parochiekerk St. Petrus Banden. Geslaagd Piét Jeurlssen, Kruisstraat slaag de in den Haag voor het vakdiploma Beroeps-goederenvervoer langs de weg. VOLKSCONCERT Heden zaterdagavond om 8 uur zal de fanfare Ons Genoegen uit Oirlo een volksconcert geven op de Grote Markt. GOUDEN BRUILOFT Dinsdag zal het echtpaar Gossens- Kessels zijn gouden huwelijksfeest vieren. De 75-jarige „Sjang" zal dan evenals 50 jaren geleden zijn 79-jarige bruid naar het altaar geleiden waarna verder de dag in huiselijke kring dit jubileum feeste lijk wordt herdacht. Natuurlijk zijn hun 5 kinderen en 15 kleinkinderen daarbij aanwezig en zal menig herinnering worden opgehaald aan de vervlogen tijd. O.a. aan de bak kerij in de Hofstraat en later de sigarenzaak, waarin de fam. Gos- sens jarenlang hun bedrijf heeft uitgeoefend. De buurt is volop bezig voor de versiering te zorgen en Venray's Harmonie zal natuurlijk niet op het appèl ontbreken. Pater Aegidius-comité Uit parochianen, emigranten en deelnemers aan de emigratie-cursus heeft zich een comité gevormd, dat de scheidende kapelaan pater Aegidius bij zijn vertrek naar Australië, waar hij de geestelijke verzorging van de emigranten op zich zal nemen, een herinnering aan zijn Venrayse tijd wil aanbieden. PATRONAAT Zaterdagavond en zondag is op de gewone tijd patronaat, en zondag avond om half 8 komt tegelijk de Jeugd-postzegelclub nog eens bijeen in de zaal van het patronaat. BEKENDMAKING. Burgemeester en wethouders der gemeente Venray, brengen ter openbare kennis, dat op 5 mei 1956 is ingekomen een schrijven van Hendrika Bergmans, weduwe van Peter Johannes Gerardus Hubertus Janssen, zonder beroep, wonende te VenrayYsselsteyn, Lovinckplein 1 waaruit blijkt, dat zij volhardt bij haar op 23 april 1946 ingediend verzoek om een vergunning voor de verkoop van sterke drank in het klein, op welk verzoek destijds afwijzend moest worden beschikt uitsluitend op grond van het feit dat het wettelijke maximum aantal vergunningen voor Venray was be reikt. Verzoekster wenst thans in aan merking te komen voor een tap- vergunning voor de zaal, groot 91 m2, van het perceel Ysselsteyn, Lovinckplein 1 te Venray. Binnen twee weken na de dag tekening dezer bekendmaking kan eenieder tegen het verlenen der vergunning schriftelijk bezwaren bij het gemeentebestuur indienen. Venray, 23 mei 1956. Dinsdagavond om 6 uur komt de Raad der Gemeente Venray bijeen in openbare zitting. Ter behande ling staan o.a. op de agenda: 1. Een verzoek van de bewoners van de Vredepeel om ontheffing van pacht of rentebetaling over de tijd dat de hypotheekregeling voor boerderijbouw nog niet gold, een en ander zoals indertijd is gebeurd In Peelplan-Zuid. Het advies van B. en W. is om hierop niet in te gaan, omdat dit uitdrukkelijk tegen de afspraak is en de situatie in Peelplan-Zuid, geheel anders lag. Hier had geen voorbemesting plaats, waren wegen noch paden. 2. Een verzoek van dezelfde be woners om de pacht van de voor de kerk in de Vredepeel bestemde gronden welke de Gemeente int ter beschikking te stellen aan de stichting geestelijke verzorging in de Vredepeel. B. en W. staan hier afwijzend tegenover, omdat uitdrukkelijk is bepaald dat deze opbrengst be stemd is voor de kerk in de Vrede peel. Zij zullen het reserveren tot die gesticht is. 3. Voorstel om de woning Merselo M 37 onbewoonbaar te verklaren. 4. Idem om 21 ha peelgrond te verkopen aan M. J. en H. P, Claes- sens en 1 ha peelgrond aan P. G. Claessens, Deurneseweg 32. 5. Idem voor grondruil aan de Julianasingel. 6. Idem voor grondaankopen te Oirlo bestemd voor de bouw van twee woningen. 7. Idem voor het aankopen van een stuk grond langs de Merselose weg van het ziekenhuis, hierop een grote woning te bouwen, waarbij geput kan worden uit het bouw volume van de verloren gegane woning bij het postkantoor, en na gereedkomen deze te verkopen aan de kinderarts H. Baal. 8. Idem tot het aangaan van een vaste geldlening van 21/» millioen gulden voor de financiering van 't stamriool, wegen rond Hensenius- school, bouw van kleuterschool en gymnastieklokaal enz. 9. Idem tot het uitbreiden van het leerplan der ambachtschool met een cursus voor metselaar. 10. Idem tot verpachting van 1 ha grond aan de Ossendijk aan W. de Rijck, Merselo M 65. R\jkevoort gaat automatisch telefoneren Op woensdag 30 mei 1956 te 13 uur zal de automatische telefoon centrale Rijkevoort (sector Cuyk) in dienst worden gesteld. Het net nummer is 08857. Ernstig ongeluk op Deurneseweg Woensdagmorgen heeft op de Deurneseweg, de verbinding tussen de Molenstraat en het slachthuis te Helmond een ernstig ongeluk plaats gehad, waarvan de 30-jarige Helmonder G. Hagelaar, het slacht offer is geworden: hij reed met zijn motor tegen een vrachtauto op en werd daarbij zó ernstig gewond, dat voor zijn leven moet worden ge vreesd. De eerste Hollandse Nieuwe is er Woensdagavond heeft een Sche- veningse trailer, die in IJmuiden thuishoort, al met de eerste Hol landse nieuwe koers gezet naar Nederland en Donderdagavond ge arriveerd. 30 Moeders naar O.L. Vrouw van Banneux Een dertigtal moeders, allen uit grote gezinnen, zullen een twee daagse bedevaart maken naar O.L. Vrouw van Banneux. De kosten worden betaald door het Centraal Bureau van de „R.K. Bond voor het Gezin" te Arnhem. Kropsla en spinazie weer door de klok Donderdag zijn op de veiling te Venlo weer grote partijen sla en spinazie door de klok gegaan. Aspergepryzen liepen terug De aspergeprijzen, die vorige week vrijdag met het oog op de komende pinksterdagen voorwat de beste sorteringen betreft tot f 2,40 per kg zijn, nu deze feestdagen achter de rug zijn, weer teruggelopen. Op tweede pinksterdag is een aspergeveiling gehouden. Er werden ongeveer 50.000 kg asperges voor export aangevoerd. Dinsdag bedroeg de aanvoer voor export ongeveer 60.000 kg. De prijs bedroeg voor de beste sorteringen ongeveer f 1.80 per kg. Indien het warmere weer, blijft aanhouden worden ook nog in de komende dagen grote aanvoeren verwacht. Er behoeft echter geen vrees te bestaan, dat de aanvoeren de vraag zullen overtreffen, want naast de export zijn de fabrieken belangrijke afnemers voor dit pro dukt, dat steeds grage kopers vindt. De stijgende rundvleesprijzen De in het „Consumenten-contact orgaan" samenwerkende organisa ties te wetende Ned. Huishoudraad, de Nederlandse Consumentenbond het Nederlands Verbond van Vak verenigingen, de Katholieke Ar beiders Beweging en het Christelijk nationaal vakverbond hebben zich naar aanleiding van wat zij noemen ,het verontrustend verloop van de rundvleesprijzen", gewend tot het Productschap voor Vee en Vlees met het verzoek op korte termijn maat regelen te treffen, die de ontwik keling der rundvleesprijzen „in gunstige zin" zullen beïnvloeden. Autobusramp te Valkenburg 18 maanden gevangenisstraf voor de chauffeur. De Luikse rechtbank heeft uit spraak gedaan in het proces aan gaande de autobusramp, welke in september 1954 aan de voet van de Valkenburgse Cauberg plaats vond. Zoals bekend botste daar toen een autobus van de Luikse garage Transropa, die een tochtje met gepensioneerde mijnwerkers en hun familie maakte, tegen het monu ment op het Grendelplein te Val kenburg. Bij deze botsing kwamen negen tien personen uit Luik en de gids van de Valkenburgse gemeentegrot om het leven. Zeventien personen werden ernstig gewond. Tijdens de rechtszittingen aan deze zaak besteed is komen vast te staan, dat de bus in abnormaal slechte toestand verkeerde. Bij haar uitspraak heeft de recht bank van Luik hiervoor de chef monteur van de garage, R. V. ver antwoordelijk gesteld. De rechtbank veroordeelde deze verdachte tot achttien maanden gevangenisstraf en een boete van 6000 frans. Kind dronk vergift De tweejarige Nico Hoogman, uit Kortenhoef heeft, toen zijn vader bezig was een sproeier met een giftig bespuitingsmiddel te vullen, 'n slok genomen uit het maatglas met restant geconcentreerd gif. De kleuter is aan de gevolgen overleden. Kankerproeven op gevangenen In antwoord op een oproep van medici hebben 96 gevangenen van de staatsgevangenis van Ohio V. S t. zich beschikbaar gesteld ten be hoeve van een kankeronderzoek. Er waren 25 vrijwilligers gevraagd. Deze zullen met levende kanker cellen worden ingespoten. Leunseweg Telei. 481 betaalt f 2.10- per kg voor slachtkippen S.V.V.-nieuws Met een laatste wedstrijd tegen Standaard sluit Venray de compe titie. We hopen, dat het een waardig slot is en dat ook deze laatste wed strijd de tamelijk behoorlijke plaats die Venray bezet zeker geen schade wordt aangedaan. De veteranen van S.V.V. maken wij er op attent, dat maandag in café De Sport een vergadering gehouden wordt, waarbij men wil komen tot een veteranen-club van S.V.V. Handboogsport Op de doelen van de handboog schutterij St. Anna had op Tweede Pinksterdag onder grote belang stelling 't jaarlijks koningschieten plaats. De heer Th. Thielen legde voor 't tweede jaar beslag op deze titel. Tevens werden er nog een 20-tal fraaie prijzen verschoten, zodat de stemming tot laat in de avond voortduurde. Gymnasium I. C. Met de traditionele voetbalwed strijd tussen leraren en leerlingen hebben de oudste klassen van het gymnasium I.C. ook dit jaar weer een punt gezet achter hun sport prestaties op het roemrucht oude Gym. Dat de leraren niet altijd de baas zijn bewees deze voetbalwedstrijd, die ook als traditie in de meest bizarre entourage en kledij werd gespeeld en waarbij de leraren met 5—4 hun leerlingen als meerderen moesten erkennen. P.D.V. DE ZWALUW Oude duiven 229 Wedvlucht Java. Los 7.30. Aan komst eerste duif 11.48 u., laatste 12.14 uur. 1 20 P. Janssen Kr, 2 10 v. Gas- 3 22 vd. Munckhof, 4 vd. Laar, 5 Dinjes, 6 Kleuskens, 7 Janssen V, 8 15 31 J. Verstegen, 9 47 52 G. Janssen H, 11 12 29 G. Janssen O, 13 49 v. Hoof, 14 Kersten, 16 24 Siebers, 17 26 28 36 42 56 P. en J. Hendriks, 18 H. Vermeulen en Zn, 19 J. Janssen en Zn, 2157 Jos. Ver meulen, 23 Fr. Vermeulen, 25 de Riet, 27 v. Leuken, 30 A. Willems, 32 43 P. Strijbos, 33 v. Ass, 34 46 E. Vermeulen, 35 45 50 G. Philip- sen, 37 Poels, 38 de Bruyn, 39 J. W. Hendriks, 40 Voesten, 41 J. Kusters, 44 P. Janssen Gr, 48 de Lauw, 51 Maassen, 53 Lormans, 54 Croovroans, 55 Wester, 58 W. Pee- ters. Jarige duiven Eerste duif 11.47 laatste 12.28 1 21 32 55 vd. Munckhof, 2 61 Crooijmans, 3 41 Jos. Vermeulen, 4 Joh. Janssen, 5 28 A. Peeters, 6 Verstegen Zn., 7 19 22 26 42 de Riet, 8 31 43 52 Arts Zn., 9 24 J.W. Hendriks, 10 11 30 62 P. en J. Hendriks, 12 M. v.Houdt, 13 23 34 E. Vermeulen, 14 G. Janssen O, 15 36 J. Gommans, 16 59 Thijssen, 17 P. Janssen G, 18 M. Vousten, 20 46 Kelders, 25 J. Strijbos, 27 Duif, 29 P.IndeRijp, 33 Westen, 35 63 Servio 37 Janssen Gs, 38 Kersten, 39 van Leuken, 40 Loonen, 44 P. Willems, 45 Jac. Verstegen, 47 57 60 v. Ass, 48 Emonds, 49 54 J. Janssen Kr., 50 G. Philipsen, 51 Bertrams, 53 E waits, 56 Coopmans, 58 Stevens, 64 Barents, 65 Fr. Vermeulen. van 18 t/m 24 mei 1956 GEBOREN: Franssen Martinus, Vierlingsbeek Keijsers Martinus, Leunen K 62b vd. Voorn Bernardus, Nassaustr. 32 Meijers Gerardus, O verbroek H 13 Ouwerkerk Hendrikus, Leunen K 27a Hubers Johanna, Vierlingsbeek Wilms Lambertus, Boshuizen B 34 Houwen Theodorus, Castenray F 48 Philipsen Johanna, Puttenweg 24 Kersten Wilhelmus, Overl.weg 21a OVERLEDEN: van Veghel Cornells H., 25 jaar, grondwerker, Overloon. Hebben Helena H., wed. v. Voes ten M„ 78 jr, te Bakel. van de Ven Maria P., echtg. van Gommans M. H., 65 jr. Smakter- grindweg 8. van Meijel P., wed. v. Poels A.H., 5 jr, Weverslo M 85. Schuurman Leonardus J., wed. van Mooiman A. A., 74 jr, 'sGra- venhage. van Dijck Gerardus M., echtg. v. van Rijswick J. L. H., 51 jr, Meerlo Lit j ens Petronella H„ echtg. van vd. Sterren B., 67 jr, Oirlo E 74 v. Opbergen Godefridus H., wed. v. Theuws P., 92 jr, Stationsweg 11 Berben Johanna, wed. v. Goossens W. F. H., 81 jr, Gasstraat 10. ONDERTROUWD: Poels Antonius W. H., 31 jaar, pluimveehouder, Merselo M 55 en Duijkers Henriette F. M., 28 jaar, Castenray G 37d. Rongen Franciscus H. A., 31 jr, Hansenberg B 26a en van Cuijck Martha H. M., 29 jr, Leunen K 3$. Peters Henricus W. C., 30 jaar. bankbeambte, Boxmeer, Veerstr. 3 en vd. Waeter Francina H. M., 25 jr, Leunseweg 12a. GETROUWD: Jenniskens Antonius, 26 jr, auto monteur en van Bragt Francisca, 23 jr, beiden te Venray, Vermeulen Petrus W. J., 21 jr, verwarmingsmonteur en Sijbers Maria J. A., 24 jr, beiden te Venray. ONDERTROUWD Iny Lemmens en Vic Janssen Huwelijksinzegening 11 juni a.s. om 10 uur in de parochiekerk van de H. Dionysius ('tHeike) Tilburg. Receptie: 12.30 uur Heuvelstr. 98 te Tilburg. Toekomstig adres Irislaan 3, Heemstede Zaterdag 2 Juni a.s. wordt de zilveren bruiloft gevierd van J. v.d. Winkel-Geurts, Smakt Gelegenheid tot feliciteren van 1—2 uur. Tot onze diepe droefheid over leed heden zacht en kalm, voor zien van de H. Sacramenten der Stervenden, onze inniggeliefde vader, behuwdvader, grootvader en overgrootvader weduwnaar van Petronella Theuws in de gezegende ouderdom van 92 jaren. Wij bevelen zijn ziel in uw godvruchtige gebeden aan. P. van Opbergen J. van OpbergenHouba kinderen en kleinkinderen F. van Opbergen Familie van Opbergen Venray, 23 mei 1956. De plechtige lijkdienst, gevolgd door de begrafenis, heeft plaats gehad vrijdag 25 mei om 10.15 uur in de parochiekerk St. Petrus Banden te Venray. God- in Zijn oneindige goed heid heeft heden tot Zich geroe pen, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Sterven den, onze innig geliefde moeder, behuwd- grootmoeder, zusteren tante weduwe van Antoon Hubertus Poels in de ouderdom van 82 jaren. Wij bevelen hare ziel in uw godvruchtige gebeden aan. Merselo: Wed. J. Poels-Poels en kinderen Ysselsteyn: L. Lemmens-Poels W. Lemmens en kinderen Sevenum: D. Verstegen-Poels Chr. Verstegen Merselo: J. Poels M. Poels-Lemmens en kinderen Ysselsteyn: H. Poels-Claessens J. Claessens en kinderen Weverslo: J. Poels M. Poels-Bouten en kinderen Ysselsteyn P. S winkels-Heiligers en kinderen Familie van Meijel Familie Poels Weverslo, 21 mei 1956. De plechtige lijkdienst, gevolgd door de begrafenis, heeft plaats gehad donderdag 24 mei om 10 uur in de parochiekerk van de H. Johannes de Doper te Merselo. Premiebetaling Zondag na de Hoogmis, in zaal J. Bos. Premie koeien: l/t pinken: V4 °/o Het Bestuur Onderlinge VENRAY Premiebetaling zondag 27 mei v.m. van 11—12 u. in café E. Nellen, Heide. Premie V» mijn nieuw telefoonnummer is St. Anthonis Pluimveehandel Oploo Gemertseweg 4 Leider voor trektocht door Duitsland, met jongens boven 16 j. Leeftijd pl.m. 25 jaar. Aanmelden Hofstraat 2. R.K. Stu dentenclub St. Bernardus. A.s. Zondag aanvang 6 uur in Orkest De Wilona's Te koop wandelwagentje z.g.a.n. Adres bureau van dit blad. Te koop 50 WL pullen 11 weken J. Reintjes, O verbroek. Te kooD 10 biggen L. Hendrlx, Oostrum D 42 Te koop bijna voldragen zeug keus uit 3 en 6 biggen E. Michels, Heide L 26. Te koop 9wk. pullen WL x H M. Flinsenberg, Broekweg 6 Te koop 2 dragende varkens 28 mei aan telling, eerste worp. H. Steeghs, Castenray. Te koop partij eetaardappelen L. Janssen, Veulen I 21. Te koop 7- 9- en 12-weekse G. Kusters, Wanssum, tel. 335. Te koop Kaptein Mobylette J. Jacobs, Leunen K 1. Te koop een schot en een vet kalf J. M. Michels, Kleindorp M 114a Merselo. Te koop partij biggen G. Jenniskens, Wieënweg 5, Leunen Te koop jonge Wit Leghorns Steyvers, Bergweg 4. Te koop een koe 13 juni aan telling, tbc vrij 4e kalf, verder een partij voeder bieten en Bintje eetaardappelen J. Heidens, Schoor G43a. Te koop 165 pullen W x R en toom biggen H. Muijsers-Verhaag, M 105a, Merselo Te koop 1500 kg Yselster eetaardapp. en 25 pullen 15 wk. Wed. L. Weijs, Steeg K 85a Leunen Te koop in de kom van Venray. Spoedig te aanvaarden. Adres bureau van dit blad. Voor 'n naar EBBERINK voor raamhorren en vleeskasten enz. Vliegenvangers Vliegenhangers Vliegenmeppers Raamhorren uitschuif baar Aluminium vogelverschrikkers Bonentouw Tuinslang en onderdelen enz. enz. Hofstraat 10 Telefoon 566 Vrijdags tot 9 uur geopend. GEVRAAGD liefst zelfstandig. Tevens kan geplaatst worden een slagersleerling eventueel opname in het leerlingen stelsel. Slagerij Poels, Grotestraat. GEVRAAGD voor zo spoedig mogelijk als hulp in de huishouding. Zondags vrij. Wed. Th. Pouwels, Hofstraat 10. Biedt zich aan voor kippenbedrijf. Adres bureau van dit blad. Verhuur gelegenheidskleding in alle maten. W. TH. LICHTEVELD Merseloseweg 4 Sigarenmagazijn 'tHofke is dinsdag 29 mei wegens familiefeest Alle HET WARENHUIS Hofstraat 10 Telef. 566 CORSETTEN Alleenverkoop Marktstraat 5 Gekookt spek 100 gr. 35, 250 gr. 80 Zult 500 gr. 40 Vrijdag en Zaterdag: Gehakt 500 gr. 1.30 glas, porcelein en aardewerk in iedere hoeveelheid. Tijdig opgeven is gewenst. Grotestraat 12 voortaan telefonisch bereikbaar onder nr. Voor de prachtsortering Bloemen Vazen Kaarsen Kandelaars Lichtjes Glaasjes Bloemtafeltjes Schapjes BeeldentafeJtjes enz. enz. fa. Th. Pouwels Zn. Hofstraat 10 Telefoon 566 merk Kayser prima kwaliteit betere pasvorm EBBERINK Marktstraat 5 Te koop vogelkooi en bromfiets Heuvelstraat 11. Te koop mooie wieg z.g.a.n. H. Kampman, Oostrum C 31. Te koop Geregeld leverbaar alle soorten mestkuikens Aanbevelend, H. WEYS, LEUNEN Telef. 739 Te koop 2 huiskamer-lampekappen geheel compleet, in zeer goede staat Adres bureau van dit blad. Te koop voldragen varkens P. Philipsen, Klein Oirlo F 34a Te koop 2 tomen biggen H. van Osch, Merselo-Beek.

Peel en Maas | 1956 | | pagina 2