Pinkster-ZoEidag Nieuwe silo in Ysselsteyn geopend Ook „brommen" kost geld !SSi?ySS?S,'3SiJSS,ir"S!?SS WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN JST!ffK^?.JKÏ&SaïïSSya K.A.B.-hoekje De Koningin io Limburg Nieuws in 't kort Zaterdag 19 Mei 1956 No 20 ZEVEN EN ZEVENTIGSTE JAARGANG CONFECTIE VAN "EEN RIJK BEZIT m PEEL EN MAAS „En Gij zult het aanschijn der aar de vernieuwen". Een gebed tot de H. Geest bidden, wij maar zelden en als wij het doen, dan is dat bijna uitsluitend om Zijn licht af te smeken over een moeilijke onderneming, die meestal een van geestelijke aard is: een bespreking, een retraite, een keuze of iets dergelijks. Voor de rest is de H. Geest in ons leven taboe, de fraaie witte duif van het plaatje, die ergens in de blauwe lucht vliegt en niets doet. De H. Geest vormt in ons katho liek leven een soort ornament, dat we op de man af gezegd.ook best zouden kunnen missen. Behal ve natuurlijk voor het dogma van de ti. Drieëenheid, zonder de H. Geest zou Deze niet compleet zijn. Alles bij elkaar toch maar een povere oogst voor God, nadat Hij zo eeuwenlang de mensheid met zijn genade heeft overladen en zijn licht geschonken heeft. Men zou geneigd zijn te veron derstellen, dat de H. Geest zelve in gebreke gebleven is, voldoende re clame voor zichzelvete maken. En toch ligt de fout bij ons. De oorzaak van onze schamele verering van de H. Geest moet meer een tijdverschijnsel zijn, een soort van afstomping in onze ge neraties. Vroeger bestond er veel grotere verering van de H. Geest, de men sen begrepen hem beter en wisten derhalve meer van God af. Want men kan ons wel dikwijl: voorhouden, dat de H. Drieëenheid een mysterie is, dat betekent aller minst, dat wij door de openbaring van dit geheim, even onwetend zijn als in het Oude Testament. God begrijpen naar ons ver mogen wil zeggen: de H. Geest kennen. Er is heel veel schoons geopen baard over de H. Geest, waaronder in de eerste plaats zijn functie als „Liefde". Hij is het, die in ons de Liefde van en tot God doet ontwaken. Om de H. Geest leven wij in God, leven wij Het Leven, dat geen eind zal nemen. De wonderschone Hymne, die op Pinksteren na het Epistel gebeden wordt, beschrijft vervolgens de tal loze werkingen, die de H. Geest in ons tot stand brengt, werkingen, die ons hele bestaan in beslag nemen. De H. Geest neemt ons als het ware van de aarde op en verheft ons in de Hemel, ofschoon wij met het lichaam nog op aarde leven. De H. Geest rust ons uit met een schoonheid, waardigheid en rijk dom, zo groot en verheven, dat wij ver boven de gewone schepping uitsteken. Door Hem zijn wij tot Konings kinderen geworden, door Hem blij ven wij dit, zolang wij zelf ons tot Hem neigen. Uit dit alles volgt dan vanzelf dat door en in de H. Geest het aanschijn der aarde moet veran deren, dat de wereld haar gericht heid naar God hervinden moet. En omdat vaststaat, dat het ver loop van het werelds gebeuren niet zonder en buiten ons. willen tot stand komt, daarom zal in ons en door ons de H. Geest moeten wer ken. Zo krijgt het Pinksterfeèst tel kens weer Zijn eigen zin, nl. dat wij ons opnieuw tot Hem moeten wenden en ons hart voor Hem openstellen. „Stort de Liefde in onze harten en Gij zult het aanschijn der aarde vernieuwen." De K.A.B. leeft mee met Uw wel en wee. Leeft U mee met Uw K.A.B. Zaterdag, 12 mei 1956, een dag die in de geschiedenis onzer Neder landse Katholieke Arbeidersbewe ging steeds haar betekenis zal behouden. Immers, op die dag boekte onze K.A.B. haar 400.000ste lid. Betekent dit voor niet-ingewij- den alleen maar, dat de KAB nu 400.000 leden telt, voor de ingewij den is dit tevens een afsluiting van een periode, waarin oneindig veel werk is verzet de afsluiting van een periode, waarin duizenden KAB- ers tijd nog moeiten spaarden om dit resultaat te bereiken. Een ere-saluut óók aan die Ven rayse mannen, die procentsgewijze hun aandeel in deze ledenwinst in ruime mate hebben bijgedragen. Toch is er voor hen, die actief deelnamen aan het KAB-werk, geen enkele reden om met de handen in de schoot te gaan zitten. Een feit is, dat vijftig procent van onze katholieke arbeiders nog steeds niet of verkeerd georgani seerd zijn! Vijftig procent der katholieke ar beiders parasiteert nog steeds op de financiële en maatschappelijke offers, door hun arbeiders-kamera den gebracht. Vijftig procent onzer katholieke arbeiders negeert nog steeds de wens onzer kerkelijke overheid, ten koste der katholieke eenheid in de arbeiderswer eld Ook deze mannen voor onze idea len te winnen, blijft steeds de taak van iedere KAB-er. Ieder, die goed organisatie-man wil zijn, zal zich moeten interes seren voor het wel en wee van zijn eigen mensen, van zijn kameraden, die met hern een rol in het pro ductie-proces spelen. Hij zal dit moeten doen, door zo als het maandblad „Credo Pugno" schreef, door samen te spreken over alles wat de werkende mens bezig houdt, door zijn vreugde te delen, door zijn leed mede te be leven. Zijn vreugde te delen door het organiseren van gezellige ont spanningsavonden, zoals gij die in Venray kent en waarop ook onze KAB-vrouwen en de vrouwen van al onze KAB-ers aanwezig kunnen zijn. Zijn leed mede te beleven, door U te verdiepen in de vraag, hoe of dit leed tot stand komt en in sa menwerking met anderen, dit leed trachten te lenigen. Eerst dan zal er eenheid zijn in onze KAB, wan neer wij in volle overtuiging kun nen zeggen: Uw leed is mijn leed, uw vreugde is mijn vreugde! Dus mannen van ons wervings comité, óók nu, na deze 400.000 dient uw waakzaamheid niet te verslappen, al moge wij ons zeker wel enige rust gunnen. Voor onze Venrayse KAB was 12 Mei 1956 nog en onder alle opzich ten een merkwaardige dag, omdal toen de uitreiking plaats had van de diploma's der sociale school van de KAB. Met gerechtvaardigde trots mo gen wij constateren, dat ook hier Venray weer in de voorste gelede ren stond. Van de 12 candidaten slaagde er zelfs een met zeer veel lof, ter wijl de anderen alle hun diploma behaalden. Een bijzonderheid was wel, dat onder de geslaagden zich ook een dame bevond. Door dit prachtig resultaat staat Venray, voor zover het Limburg betreft, op de tweede plaats met het aantal geslaagden van de sociale school der KAB Limburg. Een hartelijk proficiat aan hen, die drie jaar lang al hun vrije tijd gaven om dit prachtig resultaat te behalen. Een prachtig voorbeeld voor vele jongeren, die nog al te veel afzijdig staan. Wanneer straks onze nieuwe cur sus zal beginnen, hopen en ver wachten wij, dat vele jonge mannen en vrouwen zich hiervoor zullen opgeven en zodoende een belang rijke aanwinst kunnen vormen voor het kader der K.A.B. niet alleen, maar een belangrijke aanwinst zul len zijn voor onze gehele gemeen schap. Jonge mensen staart U niet blind op deze tijd van hoogconjunctuur, er zal een andere tijd zeker komen, dan zullen wij mannen en vrouwen moeten hebben die in staat zijn te behouden wat dank zij vele offers verkregen is, dan zullen wij man nen en vrouwen moeten hebben die alles wat er te doen is, volbrengen in het licht van ons Geloof. Jonge mannen en jonge vrouwen wanneer gij geroepen wordt: treedt aan, en... bij voorbaat succes toe gewenst, door Uw K.A.B.-er. H.M. Koningin Juliana bracht dinsdag een bezoek aan Limburg, o.a. aan de rechter Maasoever. De spontane hartelijkheid, waar mee de bevolking van het noorde lijk deel van onze provincie dit werkbezoek heeft omgeven en er zo'n bijzonder feestelijk kleur aan heeft gegeven, kreeg natuurlijk op de verschillende rustpunten haar beste kansen. Haar eerste bezoek gold het internaat „Maria Roepaan", het verzorgingstehuis voor geestelijk gestoorde kinderen, beheerd door de zusters van de Goddelijke Voor zienigheid. In een korte, klare uiteenzetting, heeft hier dr. J. Veraart, directeur van dit internaat, aan de Lands vrouwe het leed geopenbaard, dat hier getracht wordt zoveel mogelijk te verzachten; het leed van de kinderen, die het zwaarst geschon den zijn in hun verstandelijke ver mogens. Een leed, dat geen gene zing kent, en dat vaak tegemoet wordt getreden op een manier, die de toets der kritiek niet kan door staan. Hier is het niet de bedoeling, aldus dr. Veraart, om deze kinderen op een nette manier op te bergen, maar hier wordt ook getracht de potenties van deze kinderen naar de mate van het mogelijke te ont wikkelen. Op de Koningin maakte het be zoek aan deze inrichting blijkbaar Dinsdag wapperde trots de vlag van de nieuwe, 22 meter hoge silo van de L.L.T.B., afd. Ysselsteyn, op de dag van de opening der nieuwe gebouwen. 's Morgens was in de parochie kerk St. Oda een plechtige H. Mis opgedragen, om God te danken voor de bereikte resultaten en nieuwe zegen af te smeken voor de toekomst van de Boerenbond. Daarna was de plechtige inzege ning. In de middag was dan het groot se moment gekomen, waarop de nieuwe gebouwen en vooral de silo in gebruik zouden worden ge steld. Voorzitter Wismans nodigde in een kort inleidingswoord, Gerard Fleurkens uit, om evenals 35 jaren geleden, ook nu weer de deur van het boerenbondsgebouw te openen, waarop deze oud-zaakvoerder, on der toeziende ogen van tal van autoriteiten de feestelijk versierde sleutel omdraaide en het gebouw voor geopend verklaarde. Tevoren had hij in een kort, doch bewogen speechje er op gewezen, dat Ysselsteyn dankbaar kon zijn, zo iets in eendrachtige samenwer king klaar gekregen te hebben en dat dit tevens een les was voor de toekomst, die samenwerking te blijven bewaren. Dan bezichtigden de genodigden de nieuwe gebouwen, waarbij tekst en uitleg werden gegeven van de verschillende machtige machines, hamermolens, elevatoren, zuig-, blaas- en andere installaties, nodig om transport en verwerking van de af- en aangevoerde artikelen zo snel en economisch mogelijk te doen verlopen. Tot slot was er dan boven op de silo het schitterende uitzicht over een zon overgoten Ysselsteyn, over een schoon en welvarend dorp, dat in 40 jaren verrezen is, het groot ste bewijs van wat werklust, wils kracht en samenwerking ook thans nog altijd kunnen bereiken. Onder de aanwezigen waren o.m. Pastoor Janssen, Burgemeester Janssen, wethouders en secretaris, de heren van het Landbouwhuis te Roermond, als de heren Dinghs, drs. Hutsemakers, Salemans en Poels van de Inspectie, van Herten, Kiuitmans, Nabben en van Els van Landbouwbelang, de architect en de bouwers en tenslotte de 170 leden als de bouwheren van dit gebouwencomplex. FELICITATIES. Na afloop van de bezichtiging kwamen allen bijeen in een grote tent aan een welvoorziene koffie maaltijd. Hier bracht voorzitter Wismans dank aan allen, die zich beijverd diepe indruk. Zij onderbrak de woorden van dokter Veraart enkele malen om nader te worden geïn formeerd over de nood aan behui zing voor deze kinderen en over de manier, waarop men hun leed tegemoet trad. Daarna bezichtigde zij langdurig de speel- en verbbjfs- vertrekken van deze jeugd, waar van enkele kinderen Hare Majesteit met bloemen begroetten. Het lid van de Ged. Staten, de heer Th. Peters, leidde op verzoek van de Gouverneur de besprekingen op het kasteel in Well in met een exposé van de problemen van het Noordlimburgs industrialisatiege- bied; het ontbreken van ruimtelijke accommodatie, zoals zalen, sport velden e.d. om de bevolking ge legenheid te geven de veranderende omstandigheden in dit gebied op te vangen, was het eerste hoofdpro bleem, het tweede de moeilijkheid om eigen leiders te kweken om de evolutie richting te geven. Vooral de menselijke zijde van de vraagstukken - bleek haar steeds weer het meest te interesseren, zoals de methoden en successen van de sociale scholen, de levens scholen en de moeilijkheden van gezinszorg, kraamverzorging en andere instellingen. In dit gesprek kwamen alle vertegenwoordigers van het sociale en openbare leven aan de beurt om ieder op hun manier de moeilijkheden aan de landsvrouwe voor te leggen. hadden om de opzet, de mogelijk heid en de bouw zoveel mogelijk te bespoedigen door hun adviezen en daadwerkelijke hulp. Hij bracht in herinnering, dat 40 jaren geleden hier nog niets stond, terwijl nu een dergelijk gebouw wat nergens in Limburg nog te vinden is noodzakelijk is. Hij bracht daarvoor op de eerste plaats aan de Gever van alle goeds en op de tweede plaats aan de leden, die in onderlinge samenwer king dit prachtige resultaat wisten te bereiken. Meerdere sprekers maakten van deze gelegenheid verder gebruik om gelukwensen aan te bieden. Zo de geestelijk adviseur, Pastoor Janssen van Ysselsteyn, die er op wees, dat aan Gods zegen alles ge legen is en die hoopte, dat dit nieuwe gebouw daarop zou blijven attenderen. Burgemeester Janssen verklaarde zich trotseen dergelijke boerenbond in zijn gemeente te kennen, die tot zulke opmerkelijke prestaties in staat is. Namens de gehele ge meente bracht hij zijn gelukwensen over. De heer Dinghs sprak namens het bestuur van de L.L.T.B. zijn gelukwensen uit en bracht hulde aan de daadkracht van deze afdeling, waarbij hij speciaal Grad Fleurkens betrok, die 35 jaren de boeren - belangen van Ysselsteyn trouw heeft gediend. In een sympathieke speech noemde hij de nieuwe silo een monument van durf, dat duide lijk aantoont wat samenwerking vermag. Hij vertrouwde, dat ook de toekomst gunstig zou zijn omdat juist die onderlinge samenwerking tegenslagen lichter te dragen zijn. De heer van Herten sprak namens Landbouwbelang zijn oprechte be wondering uit voor de prestatie der Ysselsteynse boeren, die hij gelukwenste met dit resultaat. Hetzelfde deed kringvoorzitter Rut ten uit Wanssum. De heer Gooren feliciteerde na mens de aannemers Theunissen en Gooren, terwijl Pooth uit Tegelen dankbaar de medewerking memo reerde, die hij had ondervonden bij het plaatsen der machines. Architect Spoelstra was, getuige zijn woorden, ook best tevreden over de onder vonden hulp en samenwerking en ook hij hoopte op een goede en succesvolle toekomst voor de voor uitstrevende Ysselsteynse afdeling. Het was Fleurkens jr., de huidige zaakvoerder, die in een slotwoord alle sprekers dank bracht voor hun felicitaties en die namens de gehele afdeling vooral voorzitter Wismans in het zonnetje zette, als de man, die niet alleen veel tijd, maar vooral veel van zijn energie en persoon lijkheid achter de totstandkoming van dit gebouw heeft gezet. Dat was dan het einde van het officiële gedeelte, dat feestelijk werd uitgeblazen door de Yssel steynse fanfare de Peelklanken, die namens Ysselsteyn een muzikale gelukwens kwam aanbieden. De rest van de avond zorgde Peer van Baokel voor een humo ristische noot, die getuige de vro lijkheid en het gelach wel in de smaak viel. Op 13 Juni a.s. gaat Neder land weer ter stembus. Behalve door pers en radio zal men dan ook voor het eerst in de geschiede nis de] uitslagen over de televisie kunnen volgen. Bij de electrificatie van de spoorlijn Eindhoven-Venlo zijn tus sen Nuenen en Helena veen van 76 masten de koperen aardleidingen gestolen, voor de dieven een goede buit maar voor het overige publiek levensgevaarlijk omdat die masten nu onder een stroom kunnen staan van 1500 volt. In Helmond hebben 1000 kin deren een verkeersxamen afgelegd, zowel mondeling als practisch. De resultaten waren prima en beteken den weer een stap dichter naar veilig verkeer. De snelle opmars van de brom fiets heeft het verkeersbeeld in ons land binnen enkele jaren volkomen gewijzigd. Na een nogal schuchter begin van 1847, 1948 waarbij slechts enkele merken betrokken waren, is er plot- eling een ware storm ontketend en thans heeft men de keuze uit vele tientallen merken in alle denkbare uitvoeringen en in prijzen, die va riëren van f 125 voor een losse motor tot ver boven de f 700, voor de bromfiets, die bijna niet van een motorrijwiel te onderscheiden is. Er is bij het publiek nog steeds een onverflauwbare belangstelling voor de bromfiets waarneembaar en de gemakkelijke betalingsvoor waarden, waaronder men de meeste merken aanbiedt, doen er tallozen toe besluiten de trouwe fiets aan de kant te zetten en zich bij de reeds meer dan 500.000 bromfiet sers die ons land telt, te voegen, in de overtuiging een economisch en gemakkelijk hanteerbaar vervoer middel te hebben aangeschaft. Economisch is de bromfiets zeker, al dient men er wel rekening mee te houden, dat ook brommen geld kost en dat men er met de aan schaf van de bromfiets alleen niet is. Nog teveel bromfietsers beseffen dit pas wanneer hun vervoermiddel reparatie vereist. Reparaties die al betreft het slechts een klein, een voudig voertuig in sommige ge vallen toch vrij kostbaar kunnen zijn. Het is daarom goed zich te voren te beraden, wat het brommen zo ongeveer zal vergen. Wat zjjn de kosten? Met welke factoren dient men bij het opstellen van een dergelijke begroting rekening te houden? Het belangrijkste is natuurlijk de vraag hoeveel men beschikbaar heeft voor de aanschaf, waarbij wij er hier van uitgaan, dat de brom mer contant wordt betaald. De prijzen lopen zeer uiteen en het zal wel duidelijk zijn, dat men in het algemeen voor een groter aankoop bedrag ook inderdaad een voertuig krijgt waarvan men meer kan ver langen dan van een goedkopere. Is een voorlopige keuze gemaakt, dan komt het tweede punt aan de orde, n.l. de kleding. Vooral wan neer men zomer en winter denkt door te rijden, mag deze post niet worden vergeten. Er zijn tegen woordig jassen van verschillend materiaal in de handel in zeer variërende prijzen. Vervolgens dient men te be rekenen, hoeveel kilometer jaarlijks ongeveer zal worden afgelegd, dit in verband met de afschrijving. Nieuws uit Venray en Omgeving GROENE KRUIS DONDERDAG a.s.: Consultatiebureau voor zuigelingen uit de kerkdorpen Geslaagd Op het te Venray gehouden examen van het corps Rijkspolitie voor de aantekening op de verband- acte van „buitengewoon geoefend man" de reserve wachtmeesters van de groep Venray: van Zweden, Wil- lems, P. ^Bertrams, H. van Kessel, L. Sassen, G.J. Hovens. - Op het te Helmond gehouden examen, slaagde voor het diploma kleuteronderwijzeres mej. Betsy Jacobs te Ysselsteyn. Mej. Jacobs werd inmiddels benoemd tot kleuter onderwijzeres te Leunen. Te Venlo slaagde voor het Praktijkdiploma typen, mej. Corrie Theunissen te Ysselstevn. Naturalisatie De eerste kamer heeft zich jl. dinsgag accoord verklaard met de naturalisatie van 184 personen waaronder A. M. Goertz, chauffeur monteur te Venray. - In 1950 werd de maximum- snelhein in het verkeer afgeschaft. Thans blijkt, dat daardoor bij de ongevallen 75 procent méér zwaar gewonden komen. Desondanks is er nog geen uitzicht op invoering van maximumsnelheden in stads- en dorpsverkeer. - De Amsterdamse rechtbank eiste 500 gld boete en een maand hechtenis tegen een kruidenier uit Baarn, die onbevoegd de genees kunde uitoefende en als kruid kundige een zekere faam bezat. Dit was trouwens zijn derde ver oordeling. In de Belgische kustplaats Oostende heeft een man zijn vrouw vermoord en daarna de gaskraan opengedraaid. Hij zelf ging toen rustig naar bed om het einde af te wachten. Dat einde kwam toen een broodbezorger op de huisbel drukte. De electrische vonk die daardoor ontstond was juist voldoende om het met gas gevulde huis in de lucht te laten vliegen. De afschrijving Stel, dat men een bromfiets denkt aan te schaffen van f 500 om daar mede per jaar een afstand van ca. 5.000 km af te leggen, dan kan men als redelijke levensduur een termijn van ongeveer 7 jaar aan houden. De restwaarde zal dan nog ca f 80 bedragen. Het resterende bedrag van f 420 wordt vervolgens verminderd met ca f 20 voor de banden, welke af zonderlijk worden begroot, zodat tenslotte een bedrag van f 400 overblijft, hetwelk in 7 jaar wordt afgeschreven, hetgeen neerkomt op f 57 per jaar. De kleding, waarvoor men ge middeld ca f 120 kan berekenen (goede, lederen kleding, is belang rijk duurde) gaat eveneens onge veer 7 jaar mee en dit komt dus per jaar op f 120 7 is ongeveer f 17. De afschrijvingskosten bedragen dus jaarlijks f 57 en f 17 is f 74. Renteverlies kan men verwaarlozen, evenals in de meeste gevallen de stallingskosten. Wel dient men re kening te houden met een bedrag van ca f 7.50 voor een W.A.-ver- zekering, die eigenlijk voor elke bromfiets verplicht moest worden gesteld. Aan vaste lasten heeft men dus elk jaar een bedrag van onge veer f 81.50 4 cent per kilometer De overige kosten worden per verreden kilometer berekend en allereerst krijgt men hier de post benzine en olie. Een liter gemeng de smering kost ongeveer f 0.50 en wanneer men uitgaat van een ver bruik van ongeveer 1 60 komt dit neer op ca 0.83 cent per km. Aan reparaties en onderhoud inclusief bandenreparatie en ver vanging zal men gemiddeld per km ongeveer 1,5 cent kwijt zijn, zo dat men erop moet rekenen, naast de vaste jaarlijkse kosten, per km nog een bedrag van 0,83 en 1,5 is 2,33 cent te moeten uitgeven. Vanzelfsprekend heeft men bij de aanschaf van een nieuwe brommer aanvankelijk minder reparatiekos ten dan na enige jaren gebruik. Het bovengenoemde bedrag moet men als gemiddelde beschouwen. Bij een jaarafstand van 5.000 km dient men dus in totaal te rekenen op een bedrag per km van f 81,50 5.000 is 1.63 en 2.33 cent is 3.96, afgerond 4 cent. Het bovenstaande betreft een globaal voorbeeld, waarop vele variaties mogelijk zijn. Aan de hand van deze gegevens echter zal men zelf zonder veel moeite een soort gelijke berekening, aangepast aan de omstandigheden, kunnen op stellen. Zitdag Kath. Limburgse Emigratie Stichting De Kath. Limb. Emigratie Stich ting zal Woensdag 23 Mei a.s. in Hotel de Zwaan, alhier zitdag houden van 14—17 uur. Zilveren klooster feest zuster Jacobina In het St. Elisabethziekenhuis vierde zondag zuster Jacobina haar zilveren professiefeest met de com muniteit. Werd de jubilaresse inde loop van de week reeds in de bloemen gezet door haar naaste familie, zondag was het de dag voor de communiteit en de bewo ners van Venray, zuster Jacobina te huldigen. Vele bloemen en cadeaus werden tijdens de receptie binnengedragen en velen kwamen persoonlijk zuster Jacobina feliciteren. Tevens moest de jubilaresse vele woorden van dankbaarheid horen voor het vele werk dat zij heeft gedaan voor de lijdende mensheid, in en buiten het ziekenhuis. Tijdens de zeer drukke receptie merkten wij o.a. op burgemeester mr. Janssen en echtgenote, bestuur, helpsters en wijkverpleegsters van het Venrayse Groene Kruis, de geestelijkheid en vele anderen. De feestdag was begonnen met 'n plechtige H. Mis van dankbaar heid, in de kloosterkapel. Handboogschutter^ St Oda kreeg nieuw doelhuis De schutters van de handboog- schutterij St Oda namen Zondag hun nieuw doelhuis in gebruik bij Hotel de Burggraaf aan de Stations straat, na 31 jaren een zeer goed onderkomen te hebben gehad bü de heer M. van de Ven aan de Hagelweg, die met zijn bedrijf ophield. In optocht trokken bestuur en schutters, met vaandel voorop, naar het nieuwe doelhuis aan de Station straat alwaar mevr. Janssen het eerste schot loste op de nieuwe banen. Haar man, de doelhouder loste het tweede schot. Hierna gingen de leden over met het inschieten van de nieuwe baan, die verder zal worden afgewerkt. Over enkele weken zal deze ver eniging een openingsconcours hou den voor alle aangesloten schutters verenigingen van het District XI, Venray en omstreken.

Peel en Maas | 1956 | | pagina 1