Albert Heijn Circus van Bever naar Venray fa.v.d. Mnnckhof Nog geen jaar... en al obligatiehoudster Algemene woningtelling 1956 Zieken vervoer in Venray Volksconcerten in 1956 Voortaan elke Maandag t.b.c.-vrije veemarkt en kramerijmarkt „Wij vinden deze methode om voor de kinderen te sparen buitengewoon aardig", schrijft Mevr. M. de N. te Z. (Brief ter inzage) Wie kinderen heeft, ziet verder dan vandaag - en verder dan de dichtstbijzijnde kruidenierszaak. Die ziet door alles heen wat kwasi-gratis is. Die kiest Albert Heijn als kruidenier! Bij Albert Heijn geen „kortingen" die u eerst zelf betaalt: geen „cadeaus" uit uw eigen portemonnaie. Een eerlijk systeem: de beste kwaliteit - de laagste prijzen Prijzen die zó scherp gesteld zijn, dat u ongemerkt (en vrijwillig) een AH-Klantenobligatie bijeenspaart. Een felbegeerd bezit, om z'n hoge vaste rente en winstaandeel. (Dit jaar samen 7 Kom óók naar de kruidenier waar voordeel inderdaad voordeel is. Kom deze week nog naar 1. de beste kwaliteit 2. de laagste prijzen 3. rente winstaandeel VéGé-vermicelli, per pak 27 ct. met 5 gratis geldzegels. VéGé- tomatenpuree, per blikje 30 ct. met 6 gratis geldzegels. VóGÓ- bouillonbiokjes, per doosje v. 12 stuks 36 ct. met 7 gratis geldzegels. VóGó- soepbailetjes, per blik 90 ct. met 18 gratis geldzegels. e VéGé-tomaten- soep met rijst, per pot 65 ct. met 13 gratis geldzegels. mijn kruidenier VéGé-kippe- bouillonsoep, per zilverpakje 48 ct. met 10 gratis geld zegels. 9 VéGé- groentesoep, per zilverpakje 48 ct. met 10 gratis geld zegels. o VéGé-macaroni, elleboogjes per pak 28 ct. met 5 gratis geldzegels. 0 VéGé- pijpmacaroni, per pak 34 ct. met 7 gratis geldzegels. 0 VéGé-spaghetti, per pak 34 ct. met 7 gratis geldzegels. 0 VéGé- gestoomd gehakt, per blik 140 ct. met 28 gratis geldzegels. geeft gratis geldzegels bij alle VéGé-artikelenl OOK UW STUKJE VOOR DE „LEGKAART" IS ONMISBAAR Dezer dagen is in de gemeente Venray evenals overal in ons land een begin gemaakt met de algemene woningtelling 1956. Tellers zijn met vragenlijsten op stap gegaan, vragen stellen en ge gevens noteren. Al die gegevens zullen, na een eerste controle op het gemeente huis, worden doorgestuurd naar *t Centraal Bureau voor de Statistiek in Den Haag, om daar verwerkt te worden met behulp van ingenieuse sorteer-, tel- en rekenmachines. Ysselsteyn, Smakt en Peelplan Zuid hebben hun beurt al gehad. De Vredepeel is de volgende. ANTWOORD OP VELE VRAGEN. Uit al die eindeloze reeksen cij fertjes en feitjes over het huis en het gezin van U en Uw buurman en van Uw stads- of dorpsgenoten en van alle andere Nederlanders, zullen de statistici overzichten sa menstellen van de wijze, waarop 't Nederlandse volk is gehuisvest, hoe de woningsituatie is in bepaalde streken of plaatsen, hoe het staat met de huisvesting van verschil lende groepen van onze bevolking, hoeveel Nederlanders er samenwo nen en waar de woningnood het ernstigst is, hoeveel van onze land-, genoten er gedwongen forens zijn, hoeveel getrouwde kinderen er bij hun ouders zijn ingetrokken, omdat zij geen ander onderdak konden vinden en hoe in het algemeen of in bepaalde streken of gemeenten de bejaarden gehuisvest zijn. Op deze en nog tal van andere vragen, ook over technische bijzon derheden van de Nederlandse wo ningvoorraad zullen de resultaten van deze telling een antwoord kun nen geven. En het spreekt vanzelf, dat deze gegevens voor de overheid de centrale zowel als de plaatselijke van grote betekenis kunnen zijn bij de bestrijding van de woning nood en de verdere verbetering van de volkshuisvesting. ALS STUKJES VAN EEN LEGKAART Het gaat bij deze woningtelling dus om het vormen van TOTAAL beelden. De gegevens, die in ieder huis afzonderlijk worden opgenomen, zijn te vergelijken met de kleine stukjes van een legkaart. Al die stukjes op zichzelf hebben weinig waarde; pas als ze samen gevoegd worden tot één geheel, ontstaat er een beeld, waarmee men werken kan. Maar geen enkel stukje kan ge mist worden; de puzzle moet com pleet zijn! En daarom wordt er van iedere Nederlander verwacht, dat hij zijn volle medewerking aan deze wo ningtelling zal geven en dat 't niet nodig zal zijn, de sterke arm te hulp te roepen om een onwillige daartoe te dwingen. In het uiterste geval kan dat namelijk. Er Is dezer dagen een wet op de algemene woningtelling van kracht geworden, die deze zaak regelt. Niemand verwacht echter, dat er van de stok achter de deur vaak gebruik gemaakt zal moeten wor den. Het is de meeste Nederlanders intussen wel duidelijk geworden, dat deze woningtelling geen ver borgen bijbedoelingen heeft. Dat het geen speurtocht is naar eventueel nog beschikbare woon ruimte en dat de telling niets te maken heeft met huur- of belas tingkwesties. Wat wordt gevraagd? De teller verzamelt twee soorten gegevens. In de eerste plaats over het huis waarin U woont en ten tweede over Uzelf en de overige gezinsleden. Op een deel van de vragen over het huis kan de teller zelf het ant woord geven door even door het huis te lopen. Gevraagd wordt verder, of het huis eigendom is van een woning bouwcorporatie, de gemeente of een ander overheidsorgaan, een particulier persoon of een particu liere instelling en naar de huur waarde. Eenhuurkwitantie of anders een aanslagbiljet in de personele belasting kan U aan het antwoord helpen, als U het niet precies weet. De teller zal vragen of rondzien waar privaatruimten of badruimten zijn. Verder zal hij willen weten, in welke periode het huis gereed kwam. Wat de gegevens over personen betreft, er wordt gevraagd naar de Nu we een ziekenauto in onze gemeente hebben, is het stil ge worden rond deze wagen. Vroeger was er geen enkele raadsverga dering of er werd iets over ge zegd en de krant wist dikwijls op dit gebrek te attenderen. Tot op een gegeven moment de melding kwam, dat de ziekenauto was goed gekeurd en dat met de bouw daar van was begonnen. En thans is deze keurige wagen reeds enkele maanden In gebruik. Er zijn mensen geweest, die fei telijk deze hele ziekenauto-geschie denis als een storm in een glas water beschouwden. De noodzaak daarvan zag men zo direct niet en om nu maar direct met zulk een kostbaar instrument te beginnen, vond men feitelijk wel wat over dreven. De praktijk heeft echter uitge wezen, dat we moeilijk deze am bulance konden missen. Want ter nauwernood 3,5 maand in bedrijf heeft deze wagen afgelopen week reeds zijn honderdste patiënt ver voerd naar Venrays ziekenhuis. Dat betekent, dat bijna eenmaal per dag de ambulance-wagen door de doktoren wordt opgeroepen om de een of andere zieke, die niet anders dan per ambulance vervoerd mag worden, opgehaald moet worden. Het „logboek" van de Venrayse ziekenauto vermeld al ritten van en naar alle kerkdorpen, doch ook naar Wanssum, Bergen, Well, Meerlo Broekhuizenvorst, Geijsteren en Overloon, terwijl daarnaast patiën ten zijn weggebracht naar Heel, Venlo, Roermond en Tilburg, zodat al met al ruim 2500 km zijn afge legd. Zoals uit bovenstaande wel merk baar is, beslissen de doktoren, of iemand al of niet per ziekenauto vervoerd moet worden. Er zijn zieken, die in een gewone personenauto rustig overgebracht kunnen worden en voor dezulken rukt de ambulance dan ook niet uit. De dokter beslist tevens of er hulp uit het Ziekenhuis nodig is en zo ja, dan wordt die eerst opge haald en mee naar de patiënt ge bracht. De patiënt wordt van bed op de ambulance gebracht, welke in de ziekenauto wordt geschoven. Aangezien een en ander hoogst modern is ingericht, gebeurt dit practisch zonder dat de pa tiënt er enige last of hinder van heeft. Ook van het rijden heeft de zieke geen last, aangezien debran- cars geheel in veren hangen en ieder schokje opvangen. De burgemeester der gemeente Venray brengt ter algemene ken nis, dat de volksconcerten voor 1956 zijn vastgesteld als volgt: 1. zondag lS Mei Venray's 'l Harmonie Henseniusplein 8 uur. 2. zaterdag 26 Mei Fanfare Ons Genoegen, Oirlo, Markt 8 uur. 3. zaterdag 2 juni Fanfare St Oda, Merselo, Henseniusplein 8 uur. Op Woensdag 2 Mei vindt de première plaats van het Jubileum programma, waarmede het popu laire Nederlandse circus zijn 80- jarig bestaan viert. Op Woensdag 2 en Donderdag 3 Mei zal Nederlands oudste circus zijn voorstellingen geven in Venray op het Sportterrein Leunseweg. Ter gelegenheid van dit jubileum brengt van Bever een internatio naal circusprogramma, uit diverse landen werden artisten gecontrac teerd. Zo komt een groep Afri kaanse leeuwen onder dompteur Olaf Larsen. Directeur van Bever zal op mo derne wijze zijn olifanten tesamen met ponnies presenteren en Mevr. van Bever toont een keurcollectie pracht paarden. Het programma is met zorg sa mengesteld en vooral zij die hou den van gezonde humor, komen aan hun trekken. Eugens interna tionale clowns brengen een ver makelijke schets en Dubsky's ko mische taxi is het grote lachsucces van dit gevarieerd program. De Tilibs Brothers ontpoppen zich als exentrieken van groot al lure en brengen op humorvolle wijze een prefect acrobaatnummer. Edmondo is een phenomeale jongleur te paard en vertegen woordigt het klassieke circus. De 5 Rodos zijn jeugdige wer velwindspringers en na een verblijf van enige jaren in Zuid-Afrika is dit hun heroptreden in Europa. De 4 Osmanis zijn Nederlandse meesier-acrobaten, welke in alle grote circussen ter wereld optra den. Runos, genaamd de menselijke kangoeroe springt over, paarden, auto's enz., met een gemak, dat verwondering baart. De 2 Beeloos vertonen gewaagde rijwielbalansen op een hoge piëde stal. De attractie van het programma is gentleman Jack, de aristocraat onder de zakkenrollers, wat deze artist van Deense orgine presteert, grenst aan het ongelooflijke en men weet niet waar men meer waardering voor moet hebben, voor zijn vingervlugheid of zijn char mant optreden. De 2 Orlatos brengen een lucht- sensatie van formaat, cnder de verduisterde circuskoepel vertonen zij luchtacrobatiek van uitzonder lijke klasse. De vermaarde Hongaarse school - rijder Eugène Karoly rijdt een vol maakte hogeschool op zijn volbloed Mohammed. Het Circus van Bever toont met dit programma, dat het zeer goed mogelijk is het klassieke circus te verenigen met moderne attracties, en heeft in Venray een goede naam. Evenals andere jaren zal de be langstelling groot zijn, zeker nu dit jubileum-programma eens te meer een goede pers elders heeft gekregen. Zie de advertentie elders in dit blad. 5. zaterdag 16 juni Fanfare St. Catharina, Leunen, Hense niusplein 8 uur. 6. zondag 24 juni Harmonie Sub Matris Tutela, Oostrum Markt 8 uur. 7. zaterdag 30 juni Venrays Harmonie, Henseniusplein 8 uur 8. zondag 8 juli Fanfare Ons Genoegen, Oirlo, Markt 8 uur. 9. zondag 15 juli Fanfare De Peelklank, Ysselsteyn, Henseniusplein 8 uur. 10. zondag 22 juli Venrays Harmonie, Markt 8 uur. 11. zondag 29 juli Fanfare St. Catharina, Leuren, Henseniusplein 8 uur. 12. zondag 19 augustus Fanfare St. Oda, Merselo, Markt 8 uur. 13. zondag 26 augustus^Harmonie Sub Matris Tutela, Oostrum, Henseniusplein 8 uur. 14. zondag 16 september Venrays Harmonie, Markt 8 uur. Venray, 21 april 1956. De burgemeester van Venray, Mr. A. M. H. JANSSEN. Vervolg van voorpagina voor alcoholisme, dat de teugels nogal strak schijnt te houden. Twee schippers kregen ruzie om dat de een zijn geleende geld terug wilde hebben van de ander, die dit niet wou geven. Er werd geslagen en gedaan en zelfs het ziekenhuis kwam er aan te pas. Alleen de doktersrekening bedroeg al meer dan f 300 en daar blijft de politie rechter dan maar liever van afOok hier zal Roermond uitspraak moeten doen. En tenslotte was er de oude be kende Venlonaar, die al 16 malen met Vrouwe Justitia in aanraking was gekomen. Hij had nu een paar gevonden handschoenen verkocht voor f 7,50 en mag ter ere van dat feit 1 maand gaan brommen. Van je kennissen moet je het maar hebben. leeftijd van alle bewoners, naar hun beroep en de plaats waar zij wer ken. Gevraagd wordt ook of het in komen van het hoofd van het huis houden boven of beneden de grens van f 6.000 per jaar valt. De be doeling van deze vraag is geen andere dan een indruk te krijgen van de wijze waarop verschillende groepen van Nederlanders zijn ge huisvest. P^De teller 'staat onder een ge heimhoudingsplicht; van Uw ant woorden op de vragen zal op geen enkele andere wijze gebruik worden gemaakt dan voor het doel van deze telling. Er is ,dus geen enkele reden om de teller niet op vlotte en prettige wijze bij het ui oefen van zijn taak behulpzaam te zijn zondag 10 juni Farfare De Peelklank, Ysselsteyn, Markt 8 uur. In de wagen is voldoende ver warming, terwijl ook de verlich ting uitstekend is. In de ambulance kunnen twee brancards boven elkaar worden geplaatst, terwijl er bovendien een rust-ligstoel en een gewone stoel (voor verplegend personeel) in gemonteerqjÉf Daarnaast^rs voor naast de chauf feur ook nog een zitplaats. Handige kastjes voor dekens, lakens en medicamenten zorgen dat alles bij de hand en up-to-date is. Deze eerste 3 en een halve maand tonen wel aan, dat we met de aanschaffing van de ziekenauto, die zoals nu al blijkt, voor 1 derde gedeelte zijn werk 'snachts moet doen, in een langgevoelde behoefte hebben voorzien en dat menig pa tiënt, in de altijd minder prettige omstandigheid, dat hij naar het ziekenhuis moet, de weg daarnaar toe toch onder behoorlijke voor waarden kan afleggen. 4. ook in de goedkopere soorten slaagt U bij ons beslist. Prijzen van 60 ct. tot f 47.50 Een smakelijk menu, dat zó klaar is SOEP en daarna een MACARONI- of SPAGHETTISCHOTEL Alle ingrediënten hiervoor heeft Uw VéGé- kruidenier en U krijgt er gratis geldzegels bij I Parker biedt U keuze <uit ballpennen van f 14.50 tot f 47.50. '<NkiLW£ vuillas f 3.1% 2 c. (Hier is een ballpen die met ere de naam (Parker draagt. Keuze uit 3 puntbreedten - Cextra-fijn, fijn, taedium). 5 x zo lang schrijven als met een gewone ballpen Vulling. Onbreekbare Uylon houder in 4 (kleuren verkrijgbaar én blank metalen dop, die niet roest of afschilfert. Vijf kleuren ■inkt: 2wart, blauw zwart, blauw, .rood' «n groen. bij aankoop van 3 pakjes VéGé- margarine (38 ct. per pakje) met in totaal 22 gratis geldzegels, Is lOo/o korting. en die koek is nog lang niet op want hij is zo groot I

Peel en Maas | 1956 | | pagina 4