Venrays Vroede Vaderen vergaderden. WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Zaterdag 28 April 1956 No 17 ZEVEN EN ZEVENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS f CONFECTIE VAI druk en uitgave firma van den munckhof grote straat 28 telefoon 512 giro 150652 ADVERTENTIE-PRIJS: 8 ct. per m.m. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL f 1.25 BUITEN VENRAY f 1.45 Nieuw Landbouw-onderwijs in Venray. Jeugdhuis komt in de Veldstraat. Kermis in het geding. De dinsdag j.l. gehouden raads vergadering heelt wel een zeer bij zonder punt opgeleverd. Hoewel het niet op de agenda stond, is de raad er toch mee accoord gegaan, 'namelijk met de hervorming van het landbouwonderwijs en alle con sequenties van dien, zoals U dit elders vindt omschreven. Voor dat het zover was, had de raad zich door een grote agenda heen geworsteld en was het excuus van Wethouder VAN BOVEN, dat hij wegens ziekte niet aanwezig kon zijn, door de raad voor ken nisgeving aangenomen. Dat deed deze ook maar met de liefst 42 schrijvens van Ged.Staten waarin genomen raadsbesluiten hun goedkeuring kregen. Al die goedkeuringen ontlokte echter STEEGHS de vraag, waar de toestemming bleef om in Cas- tenray verwarming in de school aan te brengen. Dit besluit is al enkele maanden geleden genomen, maar nog steeds heeft Ged. Staten niets van zich laten horen. De VOORZITTER beloofde een onderzoek naar de stand van zaken. HERSTEL STRATEN. Het was B. en W. gebleken, dat het herstel van de Willems- en St. Odastraat, alsmede de andere stra ten, die op het wegenplan 1956 staan, nooit in één keer zal wor den goedgekeurd. Men had in Maastricht de raad gekregen de urgentie van een en ander te bepalen en dan nog maar ééns te komen. B. en W. stelden nu dan voor, de Willems- en St. Odastraat in orde te maken, alsmede de Grote markt, de Markstraat, de Schoolstraat en Henseniusplein. En dan het Kerkpad, Schouten- straatje, Kortestraat, Leeuwstraat, Henseniusstraat, Langstraat en Pa- terslaan blijven dan zo lang maar liggen. F. JANSSEN betreurde het, dat slechts een gedeelte kan aange vraagd worden en was van mening, dat als de plannen eerder klaar geweest waren, de zaak wel gelukt zou zijn. Maar nakaarten is toch tevergeefs. Spr. zou wel eens wil len weten, hoe nu de procedure is. Deze aanvraag gaat naar G.S., die na onderzoek goedkeuring der stukken geeft. Dan komt de be steding, die ook weer goedgekeurd moet worden en dan kan men ein delijk beginnen. Maar dan is het najaar of winter en zo zal het '57 worden, voordat hier eens wat ge beuren gaat. Hoe is bovendien de toestand van het materiaal? Er is toch aan geen klinker te komen. De VOORZITTER beaamde de procedure-kwestie, hoewel hij toch meende, dat 't niet lang zou duren. Ook hij betreurde de gang van zaken en de deling van het plan, maar dit is nu eenmaal 't besluit van Binnenlandse Zaken en daar moet men zich aan houden. Fr. JANSSEN kan dat optimisme van de voorzitter niet delen. Als de mensen lezen dat de Schoolstraat wordt opgeknapt, menen ze dat dit vandaag of morgen gaat gebeuren. Maar zo is het niet, getuige de verwarming in Castenray, terwijl hij ook de aandacht vestigt op het klinker-tekort. Hij wist maar één weg, de plannen onder de arm te nemen en met Maastricht te gaan praten, om een en ander alsnog er door te krijgen. DE BRUIJN vroeg of het stuk in de Henseniusstraat naar Lang straat, wat gevaarlijk en glad is, niet meteen verbeterd kan worden. Weth. WINTELS zal de zaak eens bekijken. DERICKX had gezien, dat de Willems- en Odastraat, die in 1957 op het programma stonden, reeds nu aan de beurt komen. Waarom kan dat hier wel en bv. op de kerkdorpen niet. VOORZITTER wees er op, dat bij de aanleg van het stamriool die twee wegen onbegaanbaar zijn ge- worden. Hier breekt nood de wet. Bovendien zijn verschillende kom straten voor 1956 gepland op het wegenplan, die nu eerst in 1957 gereed komen. DERICKX wist dat allemaal wel, maar vroeg de voorzitter waarom dan niets gedaan wordt aan de trottoirs in Oostrum, die ook reeds lang onbegaanbaar zijn. Wat hier kan, moet elders ook kunnen. De VOORZITTER meende, dat dit wel wat simplistisch gerede neerd is, maar wil in ieder geval kijken of de trottoir-betegeling in Oostrum niet vervroegd kan worden. ODENHOVEN wees er op dat met het klaar maken van de Wil lemstraat ook voorzien kan worden in de wens van verschillende be woners van de Maasheseweg achter de Willemstraat, die nog geen riolering hebben. Dit zal bekeken worden, aldus de VOORZITTER. STEEGHS is bij dit debat wat ongerust geworden. Wat gaat er nu zo van het hele wegenplan terecht komen. Hij had, zij met tegenzin, er in toegestemd, dat de Casten- rayse straat in 1957 eerst in be handeling zou worden genomen. Nu blijkt, dat de plannen voor '56 niet gereed zullen komen, loopt die weg groot gevaar ook een volgend jaar niet verbeterd te worden. En dat zou een schandaal zijn, gezien de meer dan ellendige toestand, waarin die weg verkeert. Hij zou met aandrang willen verzoeken die 2 km. toch zeker op te knappen, al is het er dan maar tussendoor. Weth. WINTELS noteerde een en ander in zijn notitieboekje om op Gemeentewerken de mogelijk heden eens te bespreken. Toen was de raad aan het eind van zijn Latijn en besloot met algemene stemmen dat maar vast met genoemde wegen moet worden begonnen. Alleen toen VERHEUGEN nog eens verzocht om de nodige activi teit achter de verwezenlijking te zetten, antwoordde de VOORZIT TER, dat over gebrek aan activiteit van de kant van het Gemeente bestuur heus niet te klagen was. DEVOTIE-KAPEL aan HET VEULEN. Indertijd verkocht de gemeente 3000 M2 grond aan 't kerkbestuur van het Veulen, om daar een kapel op te bouwen. Ged. St. hebben er geen bezwaar tegen, maar zouden graag zien, dat het recht van terug koop vastgelegd wordt, voor het geval deze grond betrokken wordt in een ruilverkavelingsplan. De Raad had hiertegen geen be zwaar. NIEUWE BANK. De Boerenleenbank wil een nieu we bank gaan bouwen op de hoek JulianasiijgelPr. Bernhardstr. en vraagt hiervoor 500 M2 grond. Fr. JANSSENhad geen bezwaar, mits de oude eigenares, mevr. wed. Goumans-Clabbers compensatie kon krijgen. Die is weliswaar de grond aangeboden, maar moet dan binnen 2 jaar bouwen. En dat is de opzet niet, want ze heeft de grond nodig voor andere doeleinden. De VOORZITTER beloofde pens om te zien voor een stukje grond, dat betrekkelijk dicht in de buurt ligt. VERAART had gezien, dat naast het kantoor ook een woning zou gebouwd worden. En verschillende op de Julianasingel zijn nu niet ge slaagd. Hij hoopt, dat de aestetica van dit geval terdege bekeken zal worden. De VOORZITTER beaamde zulks met verwijzing naar de welstands commissie, die op dit terrein bij zonder diligent is. VELDSTRAAT. Voor de bouw van een kleuter en meisjesschool in plan Zuid, heeft de gemeente de beschikking nodig over 't sportterrein Leunseweg en een deel van de Paterstuin. De Paters zijn bereid een gedeelte er van af te staan, tegen ruiling van een ander gedeelte van 't sportter- terrein. De ruil bedraagt dan 5068 m2 tegen 5625 m2. Bovendien moet de gemeente dan voor afrastering van de paterstuin zorgen. Noodzaak is dus het sportterrein te pakken te krijgen. De patronaats commissie, eigenares van 't sport terrein, is bereid dit stuk onder zekere voorwaarden af te staan. Maar dan alleen tegen ruiling van een stuk grond aan de Veldstraat, waarop genoemde commissie een jeugdhuis voor de St. Petrus Ban den-parochie wil bouwen. Zeis dan ook bereid het stuk aan de Paters- straat, waarop het oude patronaat stond, in ruiling te brengen. B. en W. stelden dan voor, om genoemde stukken te ruilen tegen het stuk in de Veldstraat. En daarmede zaten we weer mid den in de Veldstraat-kwestie. Fr. JANSSEN vond dit hele voor stel minder elegant, hij is zeker niet tegen de bouw van jeugdhuis of patronaat, maar de wijze waar op dit gesteld wordt is minder prettig. Men heeft indertijd de Middenstand om advies gevraagd, of men de Veldstraat zou reser veren voor winkels. De Middenstand heeft advies gegeven en gevraagd die straat te willen reserven. En nu gaat men, zonder er verder iemand in te kennen, toch openbare gebou wen plaatsen, zogenaamd omdat 't kerkbestuur dit eist. Hier kan spr. het onmogelijk mee eens zijn. VERAART vond, dat de raad voor 'n dillemma werd gesteld. Van de ene kant verlokkelijke aanbie dingen, maar van de andere kant ook grote bezwaren. Er rijzen twee vragen: is de bestemming van de Veldstraat voor openbare gebouwen juist en nr. 2 is de gevolgde proce dure juist. De raad heeft indertijd met zijn stem tegen, inderdaad de Veldstraat aangewezen voor openbare bebou wing, hoewel hij op het standpunt blijft staan, dat de gymnastiekzaal tussen twee verkeersaders nauw en ongelukkig zal liggen. Maar omdat er niet voldoende grond beschikbaar was een kwaal waaraan we meer lijden moest deze weg ge kozen worden. De procedure geschiedenis noemde hij een pistool- op-de-borst-zetterij en niet demo cratisch. De middenstand heeft men gehoord, maar daarmede is verder niet meer onderhandeld. B. en W. stellen alsof de commissie perti- ment wil bouwen op de hoek Veld straat, hetgeen niet juist is. De VOORZITTER antwoordde in eerste instantie, dat over deze hele kwestie met de planoloog diep gaand is gesproken. Deze kan accoord gaan met de bouw van een jeugdhuis daar ter plaatse. Het rapport Veldstraat van de midden stand, wat hoofdzakelijk ging over de winkelgalerij onder het ge meentehuis, is nog in bespreking en in studie bij de planoloog. Afgezien daarvan meende spreker dat als winkelstraten Patersstraat, Schoolstraat, Marktstraat en Schou tenstraatje nog alle ruimte bieden. De commissie heeft als eis gesteld een centraal punt te krijgen, mid den in de parochie. Waar kan het centraler liggen als op het stuk, dat door de raad indertijd zelf voor openbare bebouwing is aan gewezen. Er wordt geen pistool gebruikt, maar de plannen van kleuterschool en gymnastiekzaal liggen in Maastricht, het plan meisjesschool komt eerstdaags klaar en er zal gebouwd moeten worden. Fr. JANSSEN betoogde, dat inderdaad de raad eerst die grond heeft aangewezen voor een derge lijke bebouwing, maar ook de raad mag bij nader beschouwing toch wel terugkomen op een eens ge nomen besluit De voorzitter noemde als winkelstraat o.a. het Schoutenstraatje, maar waar is het plan gebleven, dat indertijd werd gemaakt en waarom heeft men dan garage van Haren daarin laten bouwen. Spreker geloofde niet meer in die passage. Het staat ook spreker vast, dat de Schoolstraat als eerste winkelstraat in aanmer king komt voor verbetering, al zal de kwestie noodwoningen een uit breiding als zodanig voorlopig wel tegenhouden. Of de planoloog de plannen be studeerd heeften 'zijn toestemming geeft, is ook geen wet van Meden en Persen. Het gaat om de toe komst. Is er in de toekomst vol doende winkelruimte Waarom had men anders advies nodig van de middenstand? Spreker bleef erbij dat beter vooraf overleg had kun nen gepleegd worden. Nu dit niet gebeurd is, wenste hij, dat een aparte commissie de zaak alsnog bekijken zou, alsnog overleg zou plegen met de middenstand en over de vestiging van een jeugdhuis met de patronaatscommissie. VAN HAAREN was het met Janssen eens, terwijl voor hem het feit, dat deze hoek voortaan een dode hoek zal zijn van doorslag gevende betekenis is. VERAART heeft bezorgdheid ge- konstateerd bij raadsleden over de toekomst van Venray. Bezorgdheid, die hen doet besluiten een eens genomen besluit terug te trekken. Spreker kan daar moeilijk over vallen, daar nog nimmer een groot plan zo is uitgevoerd als het is- opgezet. Hij bleef bij zijn standpunt dat deze gebouwen in de Veldstraat niet op hun plaats liggen en referendeerde daarbij aan de me ning van ir. Kluiters uit Maastricht, die hier mordicus tegen was. Boven dien heeft hij horen mompelen over de aestetiek van de gymnastiekzaal en daar zou hij meer van willen weten. DE BRUIJN vond de plotselinge ommezwaai merkwaardig. Men praat over allerlei dingen, maar het kernpunt gaat men voorbij. Een en ander is indertijd opgezet om een behoorlijke uitbreiding van het gemeentehuis mogelijk te maken. Nu wil men alles veran deren, maar waarheen dan met de uitbreiding van het gemeentehuis Moet dat te klein en onrendabel blijven Met de wijziging, zoals die wordt voorgesteld, kan geen patronaat gebouwd worden. Weer een klap voor de parochie, die eens de kans op een goed parochiehuis door vestiging van de N.V. Beeren moest missen. Wil men de School straat opknappen, dan moet* de oude ambachtsschool gaan ver dwijnen. Maar waarheen Spreker was er voor het voorstel van B. en W. aan te nemen. Weth. WINTELS waarschuwde er ernstig voor een aparte com missie in te stellen. Want die vindt evenmin als het Gemeentebestuur geschikte gronden voor de bouw van een gymnastieklokaal en een jeugdhuis. Waar zouden die liggen wat gaan die kosten en hoelang zal een en ander duren ODENHOVEN was het met die bewering wel niet eens. Er liggen aldus spreker, in de omgeving van de kerk nog tuinen genoeg, die hiervoor geschikt waren. Maar afgezien daarvan meende hij dat de Schoolstraat zeker eerder in aanmerking dient te komen voor winkels en daarom was hij voor het voorstel van B. en W. Verheu gen steunde, evenals van Haaren, het voorstel van Janssen. In zijn tweede antwoord bracht de VOORZITTER nogmaals verschillende argumenten naar vo ren. Het plan voor openbare bebou wing is in Maastricht goedgekeurd al had ir. Kluiters daar misschien bezwaren tegen. Hij maakt echter de wet alleen niet uit, maar een commissie, welke evenals de raad, behalve Veraart, met dit plan is accoord gegaan. Men heeft dit indertijd juist ge daan om een gymnastieklokaal en een jeugdhuis, ja zelfs een brand weerkazerne op te bouwen. Nu gaat men alles weer omver gooien. Ook al omdat het een doods ge bouw zal worden. Wie zegt dat echter? Architectonisch is er alles van te maken, terwijl dit, door liet gebruik in de avonduren, met ver lichting enz., juist helemaal geen doodse indruk zal geven. Waar blijven we met de uitbrei ding van het gemeentehuis? Men zal daar later spijt van hebben, als men van de eerste plannen terug komt. Trouwens het galerij-idee is nog in bespreking. Maar ook zon der dat, kan hier een behoorlijk gebouw geplaatst worden, dat zeker niet misstaan zal op de Juliana singel, noch in de Veldstraat. De architect kan daar zeker voor zor gen. Spreker was er persoonlijk voor om die galerij onder te brengen in de passage van 't Schoutenstraatje waarvoor het plan nog immer klaar ligt en dat ook door de vestiging van v. Haren ter plaatse niets ver anderd is. Waar zijn terreinen te vinden voor een jeugdhuis? 'Zeker heeft de pa tronaatscommissie de Veldstraat niet als eis gesteld. Wel, dat in de Merselose richting niet gezocht diende te worden, i.v.m. vestiging van een derde parochie daar ter plaatse. Er is maar één tuin in de buurt van de kerk en dat is die van Je rusalem en daar behoeft men niet aan te denken. Spr. vond de plannen voor de Veldstraat als winkelstraat inder daad een degradatie voor de School straat, die toch immer no. 1 is ge weest en ook moet blijven. In verband met het verder strek kende van 't voorstel van B. en W. bracht hij het laatste het eerst in stemming en toen bleken alleen F. Janssen, Veraart, v.Haaren en Ver heugen tegen, zodat in de Veld straat het gymnastieklokaal en het jeugdhuis gebouwd zullen worden en de meisjes- en kleuterschool op het sportterrein kunnen gebouwd worden. Er blijft dan nog een klein stuk sportterrein over, dat nog zolang gebruikt kan worden, maar het gemeentebestuur beloofde een vol gende vergadering met plannen aangaande sportveldvoorzieningen ter tafel te komen. De huurovereenkomst met fam. Rutten van de grond, waarop aan de St. Jozefweg de 16 noodwonin gen zijn gebouwd, werd zonder commentaar verlengd. KINDERBAD. B. en W. stelden voor aan L. Rutten, Wilhelminastraat, f 1200 subsidie te verlenen in de exploita tiekosten van zijn kinderbad. Het is bedoeld als bijdrage in de kos ten van waterlevering. v. HAAREN vond dit een prima idee en was er van overtuigd, dat bijzonder de hygiënische maatrege len onder goede controle zouden komen staan. Fr. JANSSEN wilde weten, hoe die controle feitelijk ging. De VOORZITTER vertelde, dat men afwachtte, wat de Inspectie voor Volksgezondheid, waaraan G. St. natuurlijk advies zouden vragen in deze zou stellen. Een en ander is nu opgezet, dat lx per week het gehele bad ver verst wordt en dagelijks voor door stromend water wordt gezorgd. VERAART vroeg of bij de water voorziening alleen het bad gerekend wordt of ook de andere waterwer ken, die daar zijn aangebracht. Het bleek dat een aparte watermeter voor het bad de hoeveelheid ver bruikt water zal controleren. DE BRUIJN vroeg, wie daar toe zicht hield en of er leeftijdsgren zen zijn gesteld. Wat is verder de entree. De VOORZITTER wist te vertel len dat exploitant, ouders en be geleiders voor controle zouden zor gen. Het bad is bestemd voor de lagere klassen van de school en de entree is f 0.10. Hij waarschuwde echter dat ook hier weer niet hoera geroepen moet worden, voordat de toestemming van Ged. Staten er is. Bouwcredieteu De wijziging van de rentestan daard voor de bouwcredietregeling 1954 van 3,5 op 3,75 kon de goed keuring hebben, daar de rente voor het geld nu eenmaal omhoog loopt. 19 Boerderijen in Peelplan Zuid en Vredepeel kregen zonder meer de credletregeling Boerderijenbouw. FR. JANSSEN wou weten, waarom men kwam met een der gelijk voorstel, terwijl de boerde rijen al gebouwd zijn voor het merendeel. De VOORZITTER legde uit, dat het moeilijk anders kon, omdat dan eerst bouwkosten etc. bekend waren, waarin voor 85 pet hypotheek verleend werd. Garant blijft de gemeente voor de bouw van een kleine industrie ruimte. De vergoedingen aan de Lagere Scholen, U.L.O. en B.L.O. werden zonder meer vastgesteld. Een nieuwe regeling van het Ziekenfonds Gemeentepersoneel Limburg kon de goedkeuring zon der meer verwerven. Landbouwonderwijs Dan werd nog gauw een punt aan de agenda toegevoegd, dat toch wel van verstrekkende betekenis kan worden voor het landbouw onderwijs in onze gemeente. In de school aan de Stationsweg worden twee 4 jarige cursussen gegeven: Leerplan A, landbouw, Leerplan B, land- en tuinbouw. Daarvoor ziju ter beschikking 2 klaslokalen en een zaal, feitelijk moest dat zijn 4 lokalen en een overblijflokaal. Nu is men dit onderwijs aan het omvormen en men is reeds overgegaan tot het oprichten van zgn. proefscholen. Een ervan wil men in Venray vestigen. Leerplan A, de landbouw, wordt dan een driejarige cursus, met in het eerste leerjaar 5 dagen les per week, in het 2e leerjaar 4 dagen en in het derde 3 dagen per week. De vakken waarin les wordt ge geven, worden aanmerkelijk uitge breid. Leerplan B, land- en tuinbouw blijft een 4-jarige ciirsus, maar ook hier worden meer lesuren ge geven. Naast vakkennis zal o.a. onder wezen worden in handvaardigheid. Voor een dergelijk leerprogramma is de bestaande ruimte niet vol doende, omdat hiervoor minstens 5 klaslokalen, een handvaardigheid- en een overblijflokaal nodig is. Men heeft goede hoop dat binnen kort de leerlingen reeds na het 6e leerjaar van de lagere school op deze school kunnen komen, waarbij dan de zg. primaire vakken op de landbouwschool verder onderwezen worden. Dat eist ook weer minstens een lokaal. Om dit te kunnen ver wezenlijken is het nodig ofwel het bestaande schoolgebouw uit te breiden ofwel een nieuw te bouwen. B. en W. vroegen toestemming om een architect een en ander eens te. laten bekijken en plannen daarvoor op te stellen. De raad was daar direct voor. Van Haren betuigde zqn instem ming, alsmede Steeghs, die vooral dacht aan de uitbreiding van tuin bouw. Alleen DERICKX vond het zo vreemd, dat hiervoor direct geld beschikbaar was, terwijl op andere punten het geldgebrek juist rem mend werkte. De VOORZITTER wees er op, dat men van hogerhand toestem ming moet geven voor de finan ciering van verschillende plannen. Nu ligt het aan Den Haag wat men financiert. Als men nieuwe scholen wil oprichten is het logisch dat daar geld beschikbaar voor komt. Dat men andere plannen daar niet zo urgent vindt is te be treuren, maar daarom kan men moeilijk het andere laten. Toen begon men maar aan de RONDVRAAG waarin VAN DER STERREN zijn nood klaagde over de woningbouw in Oirlo en op de Heide. Telkens en telkens is maar gezegd dat op de kerkdorpen eerder gebouwd zou worden, dan in de kom, maar nu is de kom bijna klaar en op de kerkdorpen is nog niets gebeurd. Vraagt men er naar, dan is de aannemer juist aan het onderhan delen met aannemers op de kerk dorpen en zo verder, maar niemand die bouwt. Daar is ook woning nood op te lossen terwijl er boven dien nog andere belangen op het spel staan, zoals bv. onderwijs. De ontwikkeling van Venray eist ook aandacht voor de kerkdorpen. Weth. WINTELS besprak deze kwestie en daaruit bleek, dat onderhandelingen gevoerd waren met de aannemer, die beloofd had binnen nu en 14 dagen te beginnen. En met die belofte moet de ge meente voorlopig weer afwachten. Men is echter diligent wat dat be treft. DERICKX kon de indruk niet kwijt raken, dat de aandacht van B. en W. te weinig op de kerk dorpen gericht is, hetgeen de voor zitter echter ontkende. Maar men moet ook de moeliijkheden zien. Wat hier kan, kan elders weer niet, en wat elders kan, hier weer niet. Men moet reeël blijven. KERMIS DE BRUIJN hoopte, dat op de a.s. kermis eens wat andere spullen zouden komen, die dit feest wat aantrekkelijker maken. De VOORZITTER hield schijn baar van romantiek, want hij vond de huidige samenstelling zo roman tisch. Maar DE BRUIJN mistte vooral gelegenheden waarin de jeugd van 13 tot 17 jaar zich kon amuseren. Die hebben er nu niets aan. Weth. WINTELS vertelde, dat het aantrekken van de andere spul len zeer moeilijk was, omdat o.a. Tilburg, Helmond, Vught en op de zelfde dagen kermis hebben. Men schrijft dus voor Venray niet in. Dit jaar zal er -voor de kleintjes iets nieuws zijn, naast de draai molen, maar de schommels zullen niet komen. Voor het overige: van het kermisfront... geen nieuws. HOUBEN vroeg of er voor het Veulen iets was binnengekomen, maar liefhebbers voor die kermis bleken er niet te zijn. Toch meende de wethouder een oplossing ge vonden te hebben, waarover men later meer zou horen. Riolering en wegen Fr. JANSSEN drong aan op aan sluiting van de rest Maasheseweg op de stamriool, wat werd toe- toegezegd. Hfj had gehoord, dat er mensen waren bij hen, die geen grond af wilde staan voor het stamriool, welke dat echter graag zouden doen, mits compensatie ge- gegeven werd. Waarom wordt in die richting niet méér gedaan, nu het mogelijk is? De VOORZITTER betwijfelde of het allemaal wel zo goed mogelijk was als gesteld werd, maar zou alsnog de zaak onderzoeken. VERAART vroeg of de aanslui ting van de industrieweg op de Maasheseweg niet verbeterd kan worden. Hier konProv. Waterstaat toch wel wat aan doen. Na opgemerkt te hebben, dat hij de restauratie van 't station maar erbarmelijk vond, vroeg hij nog maals de aandacht voor de Sta tionsweg, die toch wel heel slecht is. De VOORZITTER zou bij Water staat aandringen op herstel van de aansluiting. Over het herstel van Venrays station durfde hij geen oordeel uitspreken, wel over de Stationsweg, die inderdaad slecht is. Maar op dit moment is er geen kans om die opgemaakt Ie krijgen. BUS OIRLO. VAN DIJCK vroeg of 't niet mo gelijk was de bussen over Oirlo via Zandhoek-Schoor te laten lopen. Oostrum kwam toch aan zijn trek en z.i. zou dit de dienst heel v/at rendabeler maken. van der STERREN vroeg, of alle diensten niet over Oirlo konden lopen, of minstens enkele meer, via die lijn. De omweg is niet groot maar heel wat meer mensen wor den geriefd. De VOORZITTER vertelde, dat deze kwestie reeds onderwerp van gesprek was geweest met de di rectie van de Zuid-Ooster. De nieu we dienstregeling zou afgewacht worden om te zien of er inderdaad iets bereikt is, zo niet, dan zou men het gevoelen van de raad in deze ter kennis brengen van de directie. WIS MANS vroeg om verharding van de weg naar de nieuwe silo in Ysselsteyn en de VOORZITTER vertelde, dat Gemeentewerken al plannen dienaangaande aan het op stellen was. VAN HAAREN vroeg om betere rich taan wijzing bij de hoek Hofstr. Julianasingel, waarbij beloofd werd de ANWB eens te zullen polsen. ODENHOVEN maakte als ge woonlijk het slot aan deze verga dering met de opmerking, dat de compensatie voor grond, ten bate van het stamriool, maar heel voor zichtig gegeven moet worden, wat de VOORZITTER beaamde. BEL OP BIJ BRAND No. 392

Peel en Maas | 1956 | | pagina 1