I i I M a (YIMOUS! Onderl. Veeverzekering Rijsc J. K.V Anioi Gemeenteraadsvergadering Film-agenda ADVERTENTIEN Burgerlijke Stand Venray Oproep Oproep alle Gras- en Klaverzaden TERHEUEN'S Zaadhandel ruime bijverdienste Koffie- Eet- Thee- er Drink- óecAe 4let HL w EEN VROÜÏ Onze Het Wilt übij Wil uw zoon mehdaai worden, dan is directe aanmelding op de Ambachtsschool dringend gewenst Bekendmaking Burgemeester en wethouders der gemeente Venray brengen ter open bare kennis, dat door de raad der gemeente in zijn vergadering van 5 april 1956, medewerking is ver leend aan het r.-k. kerkbestuur van St Matthias tevens het bestuur uit oefende over de r.-k. bijzondere lagere school voor gewoon lager onderwijs aldaar, voor het aan schaffen van leermiddelen, meubi lair en gordijnen ten behoeve van het nieuw gebouwde lokaal bij die school. Venray, 11 april 1956. KONINGINNEDAG Op 30 April a.s., Koninginnedag, zal door 't Oranjecomité, evenals verleden jaar, een kinderfeest wor den georganiseerd. In de voormiddag zullen op 't sportterrein kinderspelen plaats hebben. Daarnaast worden voetbal wedstrijdengehouden om de Oranje- wisselbeker. Iets nieuws voor Venray zal zijn een rolschaatsen wedstrijd, die ge houden zal worden in het uitbrei dingsplan Venray-Oost. In de namiddag wordt de jeugd der Lagere School een film aan geboden in 't Luxor-theater. De volgende week hopen we een volledig programma te publiceren. Natuurlijk.... koop ik bij PIJ US de zaak met de grootste keuze en bovendien ontvang ik daar een kousenkaart. GOUDEN BRUILOFTEN Op 1 mei hoopt het echtpaar Piet Jacobs (74 jaar) en Petronella Poels (80 jaar) aan de Maashese weg het 50-jarig huwelijksfeest te vieren, Op 20 mei hoopt het echtpaar JeanGossens (75 jaar) en Elisabeth Kessels (78 jaar), Wilhelminastraat, eveneens hun gouden bruiloft te herdenken. Het vroeger te Venray wonende echtpaar Driek Gubbels en Bets Hendriks, thans wonende te Stip hout bij Helmond, is op 8 mei 50 jaren getrouwd. Uit dit huwelijk zijn 15 kinderen geboren, 8 jongens en 7 meisjes. Zij waren de eerste Peelbewoners die zich in Ysselsteyn vestigden. Zilveren professiefeest De wel bij alle Venrayers be kende zuster Jacobina, die wijk verpleegster was van het Groene Kruis, hoopt 13 mei a.s. haar zil veren professiefeest te herdenken in het St. Elisabeth-ziekenhuis alhier. Gratis toneel voor leden van de H. Kindsheid Het Paasspel, dat reeds met groot succes voor vele belangstellenden in zaal Wilhelmina is opgevoerd, zal vandaag en a.s. maandag nog eens extra gespeeld worden voor de leden van de H. Kindsheid die op de Lagere School zijn. Er zal geen geld van de kinderen gevraagd worden. Dit mooie Paasspel wordt door de kindsheidsafdeling van Venray aan de kinderen gratis aangeboden, in de veronderstelling dat alle kinderen van de Lagere School lid zijn van de H. Kindsheid. Wij hopen, dat de ouders van de kinderen dit op prijs stellen, en op hun beurt de kinderen aansporen om elke dag voor de heidenkinde ren te bidden en een klein offertje te brengen, om zelf hun contributie van 30 cent per jaar bijeen te sparen en ook nog wat te sparen voor de Wereld-kindsheiddag op 12 Mei. De Paus doet elk jaar opnieuw een beroep op hun edelmoedige offervaardigheid. De kinderen krijgen immers op school een envelop, waarin ze van hun spaar centen kunnen insluiten, om die op de Kindsheidsdag te offeren voor de Missie. Wanneer er op de scholen en in de jeugdverenigingen genoeg animo voor is, hopen we ook weer spoedig een mooie kindsheidsoptocht door de straten van Venray te zien trekken. Jong Venray debuteert De Ventayse jeugd onder de 21 jaren heeft zondagavond in zaal Wilhelmina laten zien, dat ze op amusementsgebied ook nog wel wat in de mars heeft. Terwijl een volle zaal als critische jury aan wezig was, hebben daar een twintig tal jongeren blijken van hun kun nen gegeven. Het is een geslaagde avond geworden, waarvan de talrijke bezoekers geen spijt gehad hebben. Onder beschaafde en rustige con ference van Lo Wijnen volgden de nummers elkaar vlot op en wan neer we dan een greep doen uit het grote programma, dan wijzen we op buikspreker Relouw, die goede dingen liet zien, de quatre- mains van Schaeffers en Geurts, die voor een ernstiger noot zorgde, de dames Ingen, die al met Ven- rayse liedjes kwamen, Mia en Thije Arts ontpopte zich als prima toneelspelers, terwijl verschillende muzikale talenten voor het voet licht kwamen. We kunnen met voorzitter Schoes- ter instemmen, die in zijn slotwoord zei, dat de jeugdavonden in Venray zeer goed waren geslaagd en voor de toekomst de beste verwachtingen geven. Jaarvergadering St. Lidvvina Maandag hield de invalidenbond St. Lidwina haar jaarvergadering. Het bleek dat deze bond veel goed werk verricht voor de Venrayse invaliden. Zo kon de secretaresse mej. van Dijk mededeling doen, dat leden geholpen waren met gezins hulp, met financiële steun, met lectuur, met een invalidenwagen, met vaeantietrips per Rode Kruis- boot en met het organiseren van een zomer-uitstapje. De geslaagde poppen-actie die de berooide kas weer wat op de been bracht werd nog dankbaar geme moreerd, evenals de openstelling van de Werkplaats, waarover echter nog veel onbegrip bij de leden heerst. Bij de bestuursverkiezing werden de dames van Dijck en Theuws herkozen, evenals de heren Flinsen- berg en Bartels, de laatste als voorzitter. In plaats van de heer Rood been, die wegens drukke werkzaamheden elders, moest be danken werd de heer H. Swinkels gekozen. Men besloot ook dit jaar wederom een zomerreis te organi seren. Kapelaan van Leipzig sprak als geestelijk adviseur over het lijden en het voorbeeld van St. Lidwina. Loterij Kwartjes-actie Ook Venray behoorde bij de win naars. Op lot 7286 viel prijs 105. De gelukkige krijgt persoonlijk be richt. Dinsdag om 5 uur namiddag ver gadert wederom de Raad der gemeente Venray. Op de agenda staan o.m. voorstellen: a. tot verbetering van Odastraat en Willemstraat; b. tot verbetering van Grote Markt, Marktstraat, Schoolstraat en Henseniusplein; c. tot verkoop van een perceel grond aan de hoek Julianasingel- Prins Bernhardstraat aan de Boeren leenbank te Venray; d. tot ruiling van grond op het sportterrein Leunse weg met de Paters Franciscanen, voor de bouw van een kleuter- en meisjesschool, (een deel van de Paterstuin tegen sportveld). e. tot ruiling van grond met de Patronaatscommissie voor hetzelfde doel. (Perceel Patersstraat, waarop vroeger het Patronaat stond en het sportterrein Leunseweg, tegen een perceel hoek Veldstr.-Julianasingel, waarop genoemde commissie een nieuw parochiehuis wil bouwen). f. tot verlenging van het huur contract der gronden waarop de 16 noodwoningen aan de St. Jozef - weg staan. Deze grond is eigendom van de fam. Rutten. g. tot toekenning van een tege moetkoming in de kosten van de waterleverantie voor het kinderbad, ge-exploiteerd door L. Rutten, mits aan enkele accomodatievoorschrif- ten wordt voldaan, tot een maximum van f 1700.—. h. tot het garantstellen bij een hypothecair crediet, benodigd voor de bouw van een nieuwe industrie ruimte te Venray. i. tot verlening van credieten voor boerderijbouw in Vredepeel en Peelplan-Zuid. Tennisclub Venray Zondag a.s. begint de tenniscom- petitie in Nederland en dit jaar zal ook Venray wederom hieraan deel nemen, nadat men verstek heeft laten gaan vorig jaar. Er is reeds geducht getraind, de baan verkeert in goede conditie en wanneer het klimaat wat gunstiger wordt, kan gerekend worden op felle gevecl\ten. Natuurlijk wordt gehoopt op succes. De eerste wedstrijd, tegen de Ray Vrickers uit Weert, wordt thuis ge speeld. M.H.C.V.-nieuws A.s. zondag: Heren IIGymnasium. Aanvang 2 uur. Terrein Gymnasium Geen post op Koninginnedag Van de zijde van de Centrale Directie van de P.T.T. verneemt de Maasbode, dat de postdienst van de P.T.T. op Koninginnedag, maandag 30 april a.s., zal worden uitgevoerd als op zondag. Dit betekent, dat geen postbestellingen zullen plaats hebben. De kantoren van de telefoon- en telegraafdienst zullen tussen 8 en 9 uur voor het publiek zijn open gesteld. Telegram bestellingen wor den uitgevoerd tot 12 uur. Drie mijnen verbonden Op ruim zevenhonderd meter on der de oppervlakte tussen Hoens- broek en Brunssum hebben woens dagnacht de hoofdingenieurs E. Gerards en J. Dresen van de staats mijnen, in aanwezigheid van de inspecteur-generaal van de mijnen ir. P. de Haart, elkaar de hand ge drukt over een hoop stenen. Vanaf dat ogenblik was het mo gelijk, op grote diepte onder het Zuidlimburgse land een wandeling te maken van de Belgische grens bij Steln tot de Duitse grens noor delijk van Waubach: hemelsbreed iets meer dan 20 km, ondergronds door de kronkelende steengangen 27 kilometer. Vijf maanden hebben mijnwer- kersploegen gewerkt aan het drijven van het laatste stuk steengang, dat de mijn Emma in Hoensbroek ver bindt met de mijn Hendrik in Brunssum. Sinds 1947bestaat al een ondergrondse vluchtweg tussen de Emma en de Maurits in Geleen. Drie mijnen zijn nu onderling ver bonden. De ondergrondse werken van de Maurits reiken in het wes ten tot aan de Maas en die van de Hendrik in het oosten tot aan de Duitse grens. Hij heeft dan een tocht voor de boeg door stijgende en dalende mijn gangen, door luchtsluizen aan gebracht om te voorkomen, dat de ventilatie-systemen van de verschil lende mijnen elkaar zouden storen en met liften in schachten van de Emma in Hoensbroek (dalend naar de 700 meter-verdieping) en de Hendrik in Brunssum (stijgend naar de 5374 meter-verdieping). De hele tocht zou 8 a 9 uur duren. Lage accijns op sigaren blijft De gehele Tweede Kamer ging woensdag akkoord met het wets ontwerp, waarin wordt voorgesteld voor sigaren de huidige lage accijns en de vrijstelling van omzetbelas ting te handhaven, omdat de fiscale tegemoetkoming goede gevolgen heeft gehad voor de sigaren- industrie. De sigaren zouden op 28 mei duurder zijn geworden, als de kamer het wetsontwerp niet had aange nomen; de tijdelijke regeling loopt op die datum af. De sigaren-industrie was,— er kende de staatssecretaris voor de belastingen, dr. Van den Berge enkele jaren geleden „in de buurt van een ramp". EEN NIEUW HUIS Misschien hoort U tot de geluk kigen die een nieuw huis toegewe zen krijgen. Misschien ook niet. Maar toch kunt u zorgen 'dat uw interieur als nieuw wordt. Door nieuwe glas- of overgordijnen, een mooi tafel- of divankleed kunt u uw woning een nieuw en gezelliger aanzien geven. Bij van Opbergen in de Grotestraat vindt u deze ar tikelen te kust en te keur. Sommige soorten vlees duurder De slagers zullen binnenkort de prijzen van de fijnere vleessoorten verhogen, omdat de inkoopprijzen zijn opgelopen. Verwacht wordt, dat ook de prijs van het rundvlees zal stijgen, als de Nederlandse consu ment het verbruik ervan niet be perkt. Dit is meegedeeld door de voor zitter van het produktschap voor vee en vlees, J. de Veer, tijdens een bestuursvergadering in Utrecht. Een regelmatige produktie van rundvlees is volgens voorzitter De Veer in de toekomst gewaarborgd, omdat een verschuiving merkbaar wordt van de melkveehouderij naar de vleesproduktie. De spektrans- acties met landen achter het IJzeren Gordijn neemt een behoorlijke om vang aan. Russen zijn geen beren! Twee uur na hun aankomst in Londen maakten B. en K. onver wacht een niet-officiële rondrit door de stad. Aangezien de tocht niet was aangekondigd, bevonden zich slechts weinig rnensen op de bezochte plaatsen, zoals bv. de Westminster Abdij. Ook de Royal Festival Hall werd bezocht. De bedrijfsleider sprak over de akoe stiek van het gebouw en vertelde de Sovjet-leiders, dat deze welis waar overal in de zaal hetzelfde is, maar dat als 3000 Russen in dikke bontjassen het publiek zouden vormen, er niet veel akoestiek over zou blijven. Kroesjtsjef snauwde hem toen, via zijn tolk, toe: „Russen gaan niet in een concertzaal zitten met hun bontjas aan. Wij zijn geen beren Huwelyk in 19 woorden De te Rome in de Engelse taal verschijnende krant „Daily Ameri can" heeft niet meer dan negentien woorden gewijd aan de huwelijks plechtigheid in Monaco. „Wij menen, dat onze lezers ge noeg hebben van dit verhaal", ver klaarde de hoofdredacteur van het blad, Ed Hill. De negentien woor den, die op pagina een van de „Daily American" verschenen, had den als kop „Actress weds" (actrice trouwt): en het „bericht" zelf luidt: „Monaco, april 18 American Actress Grace Kelly and prince Rainier III of Monaco were married here today. Nobody stole the wedding ring.' (Monaco, 18 april. De Amerikaan' se actrice Grace Kelly en prins Rainier III van Monaco zijn hier vandaag in het huwelijk getreden. De trouwring is niet gestolen.) Bescherm U tegen gifstoffen Het uitvoeren van bespuitingen is een van de vaste werkzaamheden van boer en tuinder. Men weet, hoe gevariëerd het aantal zeer giftige bestrijdings middelen is, dat ons ten dienste staat. Dit betekent, dat naast de mogelijkheid tot intensieve bestrij ding, de risico's veel groter worden. Het is duidelijk en bij herhaling gebleken, dat velen uit nonchalance of geringschatting van het gevaar zichzelf en anderen blootstellen aan een ernstige bedreiging van gezond heid en leven. Laten alle gebruikers van gevaar lijke spuitmiddelen toch de grootste voorzichtigheid betrachten. Velen gewennen maar al te gauw aan het grote gevaar van het spuit werk. 4 Goede rubberkleding is een eerste vereiste, volledige hoofdbedekking, b.v. een zuidwester, handschoenen met kap, laarzen en een goed slui tende jas kunnen hier uitstekende diensten bewijzen. Het gebruik van een mond- en neusbedekkend masker is, naast het invetten van de huid, zeer aan te bevelen. Nogmaals willen wij er met de meeste nadruk op wijzen, alle voor zorgsmaatregelen te nemen, dat het gevaar niet zo groot is, omdat men nooit enige hinder hiervan heeft ondervonden. Men zij gewaarschuwd, ook hier geldt: „Voorkomen is beter dan genezen". DE WONING-TELLERIJ GEEN KLEINIGHEID. De wet tot het houden van een algemene woningtelling is Donder dag in het Staatsblad verschenen. De telling zal worden gehouden tussen 1 mei en 30 juni a.s. en de gegevens moeten de toestand op 30 juni vastleggen. De tellers hebben tussen 8 uur voormiddags en 9 uur 's avonds toegang tot de woningen. Zij kunnen zich, indien nodig, met behulp van de sterke arm toe gang verschaffen. Gegevens moeten worden verza meld over de volgende onderwer pen: het aantal, de ligging, de aard, de bouwwijze, het eigendom, de huurverhouding en de huur der woningen; de ligging, de aard en het aan tal vertrekken in de woningen; de oppervlakte en de hoogte van het hoofdwoonvertrek; de toegang tot de woning; de toetreding van lucht; de aansluiting op gas, water, elektra; de privaten, de badruimte en de tuin; het tijdvak, waarin de woning is gereed gekomen en de steun bij de bouw van overheidswege; het aantal bewoners, huishou dens en alleenstaanden per wo ning; de grootte en de samenstelling van de huishoudens; de wijze van huisvesting en de duur van de bewoning door de hui dige bewoners; het geslacht, de burgerlijke staat de leeftijd, het beroep en de werk plaats van de hoofden van de huishoudens en van de alleenstaan den en hun inkomen, voor zover het betreft de vraag, of dit meer of minder dan f 6000 per jaar be draagt; het geslacht, de leeftijd, het be roep en het forensisme van de overige leden van de huishoudens en de betrekking tussen die leden en het hoofd van het huishouden; de aard en de duur van de in woning en de familiebetrekking tussen het hoofd van het inwonen de huishouden of de inwonende alleenstaande en de hoofdbewoner. Houdini Een van afkomst Hongaarse jongen wordt na talloze misluk kingen een beroemd goochelaar in de Verenigde Staten. Hij wordt ge holpen door de liefde van zijn vrouw, die de groei van de popu lariteit van haar man echter met bezorgdheid gadeslaat, omdat zijn toeren steeds gevaarlijker worden. Bij een van zijn moeilijkste trucs vindt hij de dood. Technisch verzorgd verhaal, waar in verschillende aardige momenten voorkomen en dat ook positief van inhoud is: liefde voor het beroep, echtelijke trouw, Maar er 2ijn enige minder gezonde elementen, nl. een soort geestenkontakt mee Robert Houdini, een beroemd voorganger, en enkele kleine frivoliteiten. Boven 14 jaar. Avontuur in Tanger Een ingewikkeld en verward ver haal over een vliegtuig, dat een noodlanding moet maken in Tanger en een grote geldschat blijkt te vervoeren. Er is spionnage in het spel. Hetgeen aanleiding geeft tot een opwindende jacht. Boven 14 jaar. van 13 t/m 19 april 1956 GEBOREN: Gommans Martinus, Veltum L 74b Derksen Allegonda Patersstraat 29a Classens Catharina, Oirlo E 74b Wijnhoven Aloysius, Brabander A16 vd.Braak Cornelia, Leunen K 56 OVERLEDEN Rongen Jacoba, echtgenote van Fleurkens P. A., 62 jaar, jSt. Ser- vatiusweg 7 Brukske. van den Woldenberg Maria, wed. van Linders B., 79 jaar, Hoender straat 45. van Hoof Hendrikus, echtgenoot van Ewals A.M., 81 jaar te Merse- lo M 39. ONDERTROUWD: van Osch Antonius, 27 jaar, land bouwer, Akkerweg 4 a en Clephas Maria, 26 jaar, Paardekopweg 10. van Heugten Henricus, 23 jaar, timmerman te Deurne en Janssen Lamberdina, 22 jaar, Beekweg 6d. Vermeulen Petrus, 21 jaar, ver warmingsmonteur, St Odastraat 17 en Sijbers Maria, 24 jaar, Hoen derstraat 45. Keijzers Jacobus, 28 jaar, landb. te Horst en Aarts Theodora, 27 jaar, Veulen H 42. Jacobs Wilhelmus, 31 jaar, chauf feur, Spurkt B 22a en Reijnders Jacoba, 28 jaar, Smakt B 3. Hendriks Mathias, 28 jaar, sta- tions-ass. N.S., Veulen H 40a en Fleurkens Maria, 28 jaar, Veulen H 42a. GETROUWD: Manders Gerardus, 32 jaar en Arts Hendrika, 27 jaar, beiden te Venray. Manders Wilhelmus, 29 jaar en Litjens Hendrika, 33 jaar, beiden te Venray. van Dijck Willem M., 34 jaar en Derikx Petronella, 23 jaar, beiden te Venray. Derikx Mathieu, 30 jaar en Hen driks Maria, 27 jaar, beiden te Venray. van Raaij Theodorus, 26 jaar te Bergh en Hendrikx Maria, 27 jaar te Venray. Lucassen Jacobus, 28 jaar en Verhaegh Johanna, 24 jaar, beiden te Venray. Moorrees Andreas, 31 jaar, te Heerlen en Verstegen Johanna, 25 jaar te Venray. Henny van Vliet Frans v.d. Munckhof hebben de eer kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waar van de inzegening plaats heeft op zaterdag 26 mei om 11 uur, in de Kathedraal Rosmanstraat Pretoria. Pretoria, 374 Bothalaan Kloofzicht Springs, 305 Montgomrie Mansion le Av. Felicitatie - adres 374 Bothalaan, Kloofzicht, Pretoria (Z. Afr.) BEL OP BIJ BRAND No. 392 Op zaterdag 28 april hopen onze Ouders P. Willemssen Th. Op Heij de dag te herdenken dat zij vóór 25 jaren in de echt werden verbon den. Om half 10 zal tot hun in tentie een H. Mis worden opge dragen. God spare hen nog lang, is de wens van hun dankbare kin deren: Theo, Gerrit, Riek, Adri, Nelly, Toos. Oirlo, Molenhoek E 28. Dagadres Zaal van Heesch. Op zaterdag 28 april hopen onze lieve Ouders Jan van de Winkel en Josephina Geurts hun 25jarige echtvereniging te vie ren. Dat God hen nog lang voor ons moge sparen, is de wens van hun dankbare kinderen. Dagadres: Pelgrimshuis Smakt Gelegenheid tot feliciteren van 1—2 uur. Op zaterdag 28 april hopen onze lieve Ouders Jacobus van Gerven en Helena van Gerven-Linders hun 25jarige echtvereniging te her denken. Dat God hen nog lang moge sparen, hopen hun dankbare kinderen Prinses Margrietstraat 4. Op zaterdag 28 april hopen onze geliefde Ouders Antonius Tijssen en Christina Thijssen hun 25jarig huwelijksfeest te vie ren. Dat God hen nog lang moge sparen is de wens van hun dankbare kinderen Merselo M 61. Op zaterdag 28 april hopen onze geliefde Ouders J. Claessens en J. Claessens-Verstappen hun 25jarig huwelijk te herdenken. Dat God hen nog lang voor ons moge sparen is de wens van hun dankbare kinderen. Boshuizen C 61. Op dinsdag 1 mei hopen onze lieve Ouders en Grootouders Peter Johannes Cox Jacoba van Hoek hun 50jarig huwelijksfeest te vie- ren. Dat God hen nog lang moge sparen, hopen hun dankbare kinderen, kleinkinderen en verloofde. Bergen, Groene Kruisstraat 23 Dagadres Zaal Kamphuis, Bergen (Herplaatsing wegens misstelling) Voor de vele blijken van deelne ming ondervonden tijdens de ziekte en bij het overlijden en de begra fenis van onze inniggeliefde vader Peter Hendrik Heerkens weduwnaar van Hendrika Nohr, betuigen wij langs deze weg onze hartelijke dank. Speciaal dank aan de Eerw. Heren Geestelijken, Dr. Vercauteren en Zuster v.h. Groene Kruis. Kinderen Beerkens Gegadigden voor aanneming werk bij de gemeentelijke ophaaldienst van huisvuil gedurende 2 a 3 dagen per week, worden verzocht zich binnen een week na datum van dit blad, schrif telijk op te geven bij de Directeur van Gemeentewerken Gr. Markt 12 Venray. Voor de vele blijken van deelne ming ondervonden bij het plotse ling overlijden en de begrafenis van onze onvergetelijke vader, behuwd- en grootvader Hubertus Kusters, betuigen wij langs deze weg onze hartelijke dank. Speciaal dank aan de Eerw. He ren Geestelijken, Dr. Vercauteren, Zusters van het Groene Kruis en de buurt. Kinderen Custers Veltum L 71. Dankbetuiging Voor de vele blijken van deelne ming die wij mochten ontvangen bij gelegenheid van het overlijden en de begrafenis van HARRY ZWITSERLOOD, zeggen wij harte lijk dank, in het bijzonder aan de H H. Burgemeester en Wethouders en personeel van de Gemeente, de leden van de Bescherming Burger bevolking, het Vrijw. Brandweer corps, Begrafenisondern. Goumans en Begrafenisfonds Dela, alsmede de buurtbewoners, die door hun belangstelling en hulpvaardigheid ons ten zeerste getroffen hebben. Wed. Zwitserlood en kinderen Sollicitanten worden opgeroepen voor de betrekking van arbeider bij de Dienst Gemeentewerken Venray. Eigenhandig geschreven soilici- tatiebrieven, met opgave van leef tijd, vorige betrekkingen enz. bin nen een week na datum van dit blad te richten aan de Directeur Gemeentewerken, Grote Markt 12, Venray. GEVRAAGD dienstbode zelfstandig kunnende werken en koken, in moederloos gezin met nog enkele grote kinderen. Veel vrij J. v. Beijnen, Spoorstraat64, Boxmeer. Vogelliefhebbers, wij hebben nog te koop een partij Parkieten alle kleuren. Verwachten binnenkort partij tropische vogels. Te koop gevraagd man-kanaries. M. Muijsers, Langstraat 28 tel. 756 Extra busvervoer Boerenkermis Veulen Zondag vertrek naar 't Veulen Café de Engel 7.— 8.30 10.— Leunen kerk 7.10 8.40 10.10 OverbroekvTilburg7.12 8.42 10.12 Vertrek van 't Veulen wordt per luidspreker bekend gemaakt. Onderlinge VENRAY Premiebetaling zondag 22 april v.m. van 1112 u. in café Spierings te Oirlo. Premie Va In voorraad voor blijvend grasland, kunst- en hooiweide. Rode Maasklaver. Verder alle wortelen- en knolzaden Bunen Telefoon 550 Venray-Dorp Premiebetaling zondag 22 april vm. van 1012 u. ten huize van de secretaris. Premie V» Beschikt U over vrije tijd Aangeboden voor actief persoon. Bel 3762 Helmond of schrijf aan Café-Restaurant De Zwaan, Molen straat 29, Helmond. Damesrijwiel vermist merk Cyrus Tegen bel. t.t.bez. Patersstraat 29 Te koop 9 beste biggen en dragende koe aan telling 5 Mei, beste melklijsten E. Janssen, Maashees. üij t en I Theorit Eindstraat enorme sorteing Hofstraat lt ,^hoc Vow J ir.nmmus voelt zich op ei tc een model draagt. Wij bieni in onze prachtco] eens kijken.... ook U flatteren V maken van alle hc Droogworst 100 gr. 45, Leverworst Vrijdag tn Halscarbona Alle inwoners worden uitgenodig ken naar de heden zaterdag Voetbalteriei Zes van de aa een gratis rondvli ter boven Veniay Geen entree. Muzikale onilijs Harmonie. I P.S. Speciaal c van de kerkdorp* verwacht. lai TAXI

Peel en Maas | 1956 | | pagina 2