I I Winkelmeisje Metselaar s.v.v. nette meisjes Bazar P. HENDRIX Religieuze schoonmaak kantoorrnimte Een beroep met toekomst Pastoor Asselberghs, Oostrum 10 jaren priester Film-agenda Burgerlijke Stand Venray ADVERTENTIËN Jacobus Michiel Vennekens Wed. G.v. Lierop-v. Th. Wintels Boerenbond Leunen GESLOTEN P. Lenssen M.H.C.V. Venray I Venray II DE DOOD Aspergestekers Jong echtpaar De mooiste herinnering aan de Eerste H. Communie dienstbode hulp in de huishouding Wie helpt Sckaónmaahtnd prima borstelwerk PRIJZEN SLACHTKIPPEN artikelen FR. VASKE Dank aan de H. Maagd Oostrum maakt zich op om mor gen zondag het 40-jarig priester feest van zijn parochieherder te vieren. En niet ten onrechte, want deze priester heeft vele jaren van zijn vruchtbaar priesterleven door gebracht in Oostrum. Na zijn priesterwijding in 1916 was hij kapelaan in Mook, van waaruit hij in januari 1928 werd geroepen als rector naar Oostrum. Hij werd daar de opvolger van rector Berden, de latere pastoor deken van Venray. Geboren te Grubbenvorst op 26 december 1891, was hij Noord-Lim burger in hart en nieren en kende hij de mentaliteit en het karakter van deze mensen, waarvan hij nu over een gedeelte reeds zolang de geestelijke leidsman is geweest. In de 28 jaren dat de jubileren de priester in Oostrum werkzaam was, heeft hij deze plaats zien uit groeien. Van 760 inwoners in 1928, zijn het er nu ruim 1200 waarover hij pastoor is. Hij heeft veel gedaan om de devo tie tot Onze Lieve Vrouw van Oos trum te bevorderen, niet alleen door een grotere versiering rond het mirakuleuze beeldje, maar ook vooral door te blijven wijzen op de grote macht van de Moeder Gods als de Behoudenis der Kranken. Zo zijn in 1934 de plechtige Kro ningsfeesten gehouden, terwijl in 1950 de viering van het 600jarig bestaan van Oostrum als bedevaart plaats nog in aller geheugen ligt. Daarnaast heeft hij met een bij zondere overtuiging altijd geijverd voor de liturgie bij de kerkelijke plechtigheden. Oostrum was immer ook op dit terrein het voorbeeld. En welke inwoner van Oostrum kent niet zijn feestgeschenk bij zijn 25 jarig priesterfeest, het prachtige boekje: „Levend Christendom", waarin hij zijn parochianen zulke uitnemende lessen voor het leven heeft meegegeven. Doch daarmede zijn zijn activi teiten niet ten einde. Pastoor Asselberghs Oostrums eerste pastoor na de verheffing van het rectoraat tot parochie zou men met recht de bouwpastoor kunnen noemen. Eerst werd de kapel grondig on der handen genomen, waarbij mo derne en jonge kunstenaars volop gelegenheid kregen hun werk toe te passen. Dan werd een nieuwe grote kerk en pastorie gebouwd. Toen de oor logsvoering ook Oostrums genade kapel en kerk trof, was het weder Pastoor Asselberghs, die 't moei lijke wederopbouw-werk ter hand nam en Oostrums kerk en kapel schoner en mooier nog dan vroeger deed herrijzen. Na de oorlog heeft hij zich verder beijverd voor de bouw van een nieuwe school, waarbij het onder wijs hem zeer na aan het hart bleek te liggen. En de tot stand- koming van het nieuwe gemeen schapshuis wederom een voor beeld voor het gehele dekenaat is voor een groot deel te danken aan zijn nimmer verflauwde activi teit. Welk een onschatbare waarde het bezit van een dergelijke behoor lijke vergader- en bijeenkomst ruimte voor een dorp is, zal de toekomst ongetwijfeld leren. En nu is hij al weer druk doende voor een nieuwe kleuterschool. Ook daarachter heeft hij zijn werkkracht geplaatst en met hem hopen wij, dat binnenkort ook dit zo nood zakelijke gebouw in Oostrum mag verrijzen. Pastoor Asselberghs is nooit een man van grote woorden geweest. Hij is gewend stil te luisteren en zijn mening kort en krachtig te formulieren. Hij die zich zelf niet spaarde vroeg veel van zijn mede werkers, maar hij kan dan ook met voldoening terug zien op zijn werk in Oostrum. Men heeft lang moeten praten voordat hij bereid was om enige feestelijkheid rond zijn priesterfeest te „ondergaan". Op uitdrukkelijk verzoek van de jubilaris is echter een en ander zeer beperkt gehou den. Zo zal er een plechtige H. Mis zijn in Oostrums kerk, opgedragen door en tot intentie van de jubila ris, waarna in het gemeenschaps huis een receptie is, waarvan niet alleen zijn parochianen maar onge twijfeld ook vele anderen gebruik zullen maken. Hierop zal tevens het geschenk der parochie aan Pastoor Asselberghs worden aange boden. Pastoor Asselberghs, ad muitos annos. Bondsinstructenrs Op het in den Haag gehouden examen voor A.N.W.B- Autorij school-instructeur, slaagden dhr. M.J. Hendriks van Autorijschool „Peelstreek" en de eveneens daar aan verbonden rij-instructeur dhr. Rooijakkers te Ysselsteyn. Het A.N.W.B. instructeurs-ex amen is wel ongeveer het zwaarste op dit gebied. De A.N.W.B. stelt zich n.l. op het standpunt dat zij slechts instructeursbewijzen af geeft aan hen die in alle opzichten hun kundigheid op dit gebied be wezen hebben, zowel op verkeers technisch als op autotechnisch ge bied. Ook „zwart" loon valt onder premieheffing De Centrale Raad van Beroep te Utrecht heeft in hoogste instantie beslist, dat werkgevers ook over het zogenaamde zwarte gedeelte van de door hen uitgekeerde lonen premie verschuldigd zijn ten be hoeve van de eventuele uitkeringen over de Werkloosheidwet en de Ziektewet. Nieuwe fabriek te Bergen geopend In Bergen heeft mr. dr. Houben, commissaris van de koningin woens dagmiddag de nieuwe fabrieks complexen van de N.V. Kunstdar- menindustrie van de firma Vaessen officieel geopend, in tegenwoordig heid van belangstelling uit het in dustriële leven en het gemeente bestuur van Bergen. In deze nieuwe fabriek zullen ongeveer 200 man werk vinden. Voor de fabrikage van een nieuw soort plastic, dat in deze fabriek wordt vervaardigd is in een 25-tal verschil lende landen patent aangevraagd. 't Bestaande fabriekscomplex, dat met een drietal nieuwe hallen is uitgebreid, zal binnenkort volledig in bedrijf zijn. 22e Mei-reis naar Lourdes De 22ste Nederlandse Mei-reis gaat dit jaar van 8 t.m. 15 mei naar Lourdes. Deze reis gaat per trein. De pelgrims zijn zes volle dagen in Lourdes, de Hemelvaarts dag en zondag 13 mei. De zomer is in Lourdes veel vroeger dan bij ons. Mei is dit jaar druk in Lourdes. Tegelijk met de Nederlandse mei- reis-pelgrims zijn er Engelsen, bedevaarten uit Keulen, Doornik, Munster, Genua en Besangon. Nadere aankondiging volgt per advertentie van Reisbureau Peeters. KLEIN EN GROOT VERLOF DIENSTPLICHTIGEN Met uitzondering van enige groe pen zullen de dienstplichtigen, die in februari 1955 voor eerste oefe ning zijn opgekomen, op 3 augus tus 1956 met klein en op 30 sep tember 1956 met groot verlof gaan. Bouwvakarbeiders gaan elders werken. De wisselvalligheid in het werk, veroorzaakt door het uitblijven van rijksbouwvergunningen, heeft tot gevolg, dat in toenemende mate Westbrabantse bouwvakarbeiders elders werk aanvaarden. In Bergen op Zoom is het al zo, dat van de rond zevenhonderd bouwvakkers er nog slechts ongeveer honderd wer ken in de stad zelf. De anderen heb ben emplooi gevonden in Zeeland, Rotterdam en zelfs in Brussel, waar zij werken aan de opbouw van de wereldtentoonstelling. Uit de rest van Brabants Zuidwesthoek rijden daar al dagelijks vier autobussen met arbeiders heen. In Bergen op Zoom, waar men in februari al de goedkeuring voor 65 premiewoningen verwachtte, kwam dezer dagen het bericht uit Den Haag, dat dit contingent moet wor den omgezet in woningwetbouw. Hetgeen weer neerkomt op nieuwe vertraging in de leniging van de woningnood. EERSTE ASPERGES IN BERGEN OP ZOOM Dinsdag zijn in Bergen op Zoom de eerste asperges gestoken. De eerstelingen deden ruim f 6 per kilo. Wanneer de temperatuur niet spoedig verbetert, zal nog geen regelmatige „steek" verwacht kun nen worden. Aardappel-garantieprijs voor gesteld op f 4.50 per 100 kg. Op de openbare bestuursverga dering van het Produktschap van Aardappelen, zijn Woensdag de resultaten bekend gemaakt van de besprekingen, die door een uit het bestuur aangewezen commissie met het Landbouwschap zijn gevoerd. Zowel door de gemengde com missie als in de hoofdafdeling ak kerbouw werd tijdens de gehouden vergaderingen het standpunt inge nomen, dat de garantieprijs moet overeenkomen met 75 pet van de door het LEI berekende kostprijs. Hiermee wordt de intregale kost prijs (inclusief beloning voor de bedrijfsleiding) bedoeld en niet de zg. kale kostprijs. Mocht in de toekomst blijken, dat met dit percentage de gewens te beperking niet wordt verkregen, dan moet dit worden verlaagd. Mocht in het omgekeerde geval de inkrimping te sterk zijn, dan moet het percentage worden ver hoogd. Mede op grond van het door het LEI gemaakte berekeningen voor de oogst 1956 wordt 75 pet van de kostprijs voor de oogst 1956 geacht gelijk te staan met f4.50 p. 100 kg. Moederleed Een meisje „met een verleden" wil een kind adopteren, dat bij een treinongeluk beide oudersk verloren heeft. Haar verleden blijkt echter een hinderpaal en als deze na lange tijd uit de weg is geruimd, blijft haar ook verder moederleed niet gespaard. De konstruktie van het verhaal, dat een pleidooi voor meer ver gevingsgezindheid had kunnen zijn, is zó primitief, dat er geen enkele overtuigingskracht van uit gaat en alles in de gemakkelijke sentimen taliteit is blijven steken. Het tema zelf vraagt reserve voor personen boven de 18 jaar. De gevangene van het vreemdelingenlegioen Een Italiaanse zeeman is wan hopig over de ontrouw van zijn ver loofde, wordt ten onrechte van moord verdacht en ontsnapt dank zij de hulp van een barmeisje. Hij meldt zich bij het vreemdenlegioen. Zijn verloofde en een jongere broer gaan hem berouwvol zoeken. De jongen wordt bij een gevecht ge dood en de zeeman vindt zijn eerste liefde terug. In het verhaal, dat eigenlijk van alles bevat, zitten zowel positieve als negatieve elementen. Dezejlaatste vragen een zéér ernstig voorbehoud. Naar de vorm is de film trouwens beneden de middelmaat. Voor werkelijk volwassenen. van 30 maart t/m 5 april 1956 GEBOREN: Vullings, Peter H.G. Mersel.weg 12 Philipsen, Engelina H.O. Timmermannsweg 6 Willems, Theodora C.L. Oirlo E 73a Valckx, Bernardus M.M. Oostrum C §4 Sijmons, Hendrikus W.M. Landweertweg 30 Bistervels, Johanna P.M. Stationsweg 10 Nabuurs, Servatius G.F. Veulen H 36 Geurts Antonius W.H Castenray G19 Kallen Jozef E.E. Smakt ergrindw.10 Pelzer, Hendrina J.H. Maash.weg 34 van de Weegh, Andreas J.J. Henseniusstraat 28 Claessens, Peter G.A. Timmermannsweg 34 Janssen, Joseph L.A. te Bergen Janssen, Anna M.A. Veltum L 10 Ruyten, Johannes M. Kempweg OVERLEDEN: Haenraets, Gerard A., 81 jr, R.K. Priester, Leunseweg 1 Gielen, Christina weduwe van: Metsemakers, J.A., 68 jr, Wanssum Bovee, Leonardus J.P., weduwn. van Kersten, M.A.C., 84 jr, Meerlo ONDERTROUWD: Beunen, Christiaan H.H., 54 jr, landbouwer, Overloon C 197 en Vogelzangs, Francisca A., 44 jr, Oirlo F 20 Willems, Jacobus 1$.H., 26 jr, zaad- handelaar, Overloon C 174 en Smits, Maria P.J., 25 jr, Hoenderstraat 17 GETROUWD: Verheijen, Peter A.H., 40 jr, zaad- handelaar en Droesen, Maria L., 37 jr, beiden te Venray De Heer en Mevrouw RU YTEN—WANDER S geven met grote vreugde kennis van de geboorte van hun zoon JAN Venray, 4 April 1946 Kempweg 17 Tijdelijk St. Elisabethziekenhuis. Wij geven met grote vreugde kennis van de geboorte van onze dochter Hendrina Johanna Hermi- na Maria. Wij noemen haar INI G. PELZER E. PELZER— v.d. HOOGEN Venray, 4 April 1956 Maasheseweg 34. Roos Hendrix Theo van Raay hebben de eer kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waar van de inzegening zal plaats heb ben op vrijdag 20 april a.s. in de rectoraatskerk O.L. Vrouw van Ze ven Smarten te Venray. Daarna zal ter hunner intentie een plech tige H. Mis worden opgedragen. Venray, Patersstraat 9 Zeddam, Dorpsstraat 11 Gelegenheid tot feliciteren van 12 u. Hotel De Keizer Venray. Toekomstig adres: Markt 23, Winterswijk Op zaterdag 21 april a.s. hopen onze geliefde Ouders Jan Linders en Anna Donders hun 25jarig huwelijksfeest te vieren Dat God hen nog lang moge spa ren is de wens van hun dankbare kinderen Drika, Jan, Martin, Anny, Gerrit, Frans Merselo, Endepoel N 21. Voor de vele blijken van deelne ming ondervonden tijdens de ziek te en bij het overlijden en de be grafenis van mijn innig geliefde echtgenoot betuig ik langs deze weg mijn hartelijke dank. Speciaal dank aan de Z.E. Heer Pastoor en Heren Geestelijken, Dr. Bloemen, Zuster van het Groene Kruis en de buurt verder aan de Begrafenisonderneming Goumans voor de goede verzorging van de begrafenis. Wed. H. Vennekens- Verschuuren Oostrum C 38. Voor de vele blijken van deelne ming ondervonden tijdens de ziek te en bij het overlijden van onze inniggeliefde man en vader J. van Lierop, betuigen wij aan allen, vooral aan Heren Geestelijken, Heren Dokto ren, Zusters v.h. Groene Kruis, fa milie, buren en bekenden, hartelijk dank. en kinderen Veltum L 88. Op 14 april a.s. hopen onze dier bare Ouders Jean Maes hl Mina Maes-Baeken hun 25jarig huwelijksfeest te vie ren. Op die dag wordt om 10 uur ter hunner intentie een H. Mis op gedragen in de parochiekerk te Castenray. Moge God hen nog lang sparen voor hun dankbare kinderen. Op 14 april a.s. hopen onze dier bare Ouders Henri Michels Nella Lamers hun 25j. echtvereniging te herden ken. Om 9 uur zal een H. Mis van dankzegging worden opgedragen in de parochiekerk van de H. Oda te Ysselsteyn. Dat God hen nog lang voor ons moge sparen, is de wens van hun dankbare kinderen: Harrie, Jan, Pierre, Jac, Toos, Truus, Marie, Gerrit en Mientje. Ysselsteyn, april 1956 VERHUISD van Henseniusstraat 1 naar Pr. Bernhardstraat 32a Dinsdag 10 April a.s. is het magazijn na de middag Wegens familieomstandigheden is onze zaak zondag 8 april gesloten Café Op den Berg Maashees Heer zoekt rustige zit-slaapkamer of zit- en slaapkamer, met pension, stromend water en stookgelegen- heid. Brieven onder nr. 64 bureau van dit blad. Zondag a.s. vriendschappelijke wed strijd M.H.V.C. II (heren) DEURNE II Terrein Servatius. Aanvang 3 uur. Zaterdagavond 5 uur Selectiewedstrijd onder leiding van trainer Dumoulin brengt vele besprekingen en nood zakelijke voorzieningen met zich! Bespaar U nog meer zorgen en draagt de begrafenis op aan Begrafenis onderneming GOUMANS; TE KOOP in goede staat zijnde inzinkbare trapnaaimachine Gooren, Hoenderstr. 19, Venray Aspergestekers(sters) gevraagd voor het komend seizoen. Adres: P. H. Aerts, Heierhoeven- weg 2, Grubbenvorst. Inl. bij H. Vermeulen, L 63 Helde gevraagd. W. Christiaens, Eikelen- bos 5 A, Horst. echtpaar met een kind tegen belo ning aan een beneden of boven woning Brieven onder nr. 54 bureau van dit blad. zonder kinderen zoekt ongem. ka mers met gebruik van keuken. Brieven onder nr. 331 bureau van dit blad. Gedachtenisprentjes bedrukten onbedrukt ruime keuze Kerkboekjes onze sortering is fantastisch Kinderboeken speciale kinderboeken als voorbereiding op dit feest. tyitma va* den Ulunckhóf heeft ze GEVRAAGD voor terstond wegens ziekte van de tegenwoordige C. Janssen, Kempweg 33. GEVRAAGD voor dag of dag en nacht. J. Coenen-Houtackers, Hofstraat GEVRAAGD leerling meubelmaker of gevorderde J. Brakèls, Meubelmakerij, Kerkstraat, Vierlingsbeek GEVRAAGD net en handig meisje niet ben. 18 j„ voor de huishouding in zakenhuis te Tegelen. Goed loon, Zondags vrij. Inl. bij H. Dechnar Jr. Langstraat 4, na 6 uur. GEVRAAGD dagmeisje niet boven 16 j. Janssen-Oudenhoven, Oostsingel 2 GEVRAAGD net dagmeisje Goumans, Kempweg 15. GEVRAAGD Stoomwasserij „De Peelparel" Kempweg 15—23a Voordelige aanbieding in alle schoonmaakartikelen Grotestraat Telef. 601 in volle veren per kg. aan marktprijzen v. d. BORST, VENRAY Tel. 737 voor de Eerste H. Communie Enorme keuze Lage prijzen HET WARENHUIS, Hofstraat 10 fa. Th. Pouwels Zn. Alles voor de J. Coenen-Houtackers Te koop toom biggen G. Duyckers, B 76 Maashees. Te koop bij J. B. Wouters, Rips, Dreef 2, (post Oploo) de alom bekende kl. grof gespierde Clairona v.d. Heidehoeve K 3401, won in 1955 4 maal la pr. werpt. Mei, heefteen gekeurde zoon Te koop gevraagd worstkoeien, zeugen en beren C. Kremers, Vierlingsbeek, Telefoon 04781—292 Te koop wit verchroomd kolenfornui6 G. Thelosen, Langstraat 23 TE HUUR gevraagd (gem.) 1 of 2 kamers, met tele foon, in Venray of omgeving. Spoed'! Brieven onder nr. 77 bur. dezer. Te koop toom biggen P.J. Maes, Valkenhof F33 Castenray Wegens familieomstandigheden dinsdag 10 april GESLOTEN Merseloseweg Te koop Huis z.g.a.n. met tuin Direct te aanvaarden. Overloonseweg 19. Te koop toom biggen W. Jenniskens, Laagriebroek K 28 ten bate van de nieuwe Kruiswegstaties Maandagavond a.s. 9 April om 8 uur in zaal Wilhelmina. Entree le rang f 1.2e rang 50 ct. Te koop zeug 15 w. dracht en partij biggen H. Philipsen, Laagheidseweg A12 Te koop 3deurs leg- en hangkast Hagelweg 2. Te koop 5-6000 aspergeplanten Valckx, Boshuizen. Te koop staakbonen, sjalotten, tuinbonen G. van Ass, Veltum L 15. Te koop wegens plaatsgebrek kleerkast Deken Thielenstraat 13. t«lkoop 4 zware biggen G. Jansbeken, Zwarteklef A 9a Te koop burgerwoonhuis Adres bureau van dit blad. Te koop toom biggen drachtige vaars aan telling 10 april, wit bedrijf pootaardappelen Wilpo B kl. maat. J. Nellissen, Hazenbroek C 261, Overloon. Te koop JvR zeug met biggen, JvR zeugen 15 w. dracht, consumptieaardappelen Ant. Voermans, Leunseweg 16a. Gelegenheid tot inscharen van rundvee Te koop flinke partij suikerbieten P. S winkels, Paardenkop weg 8 Veulen. Te koop 200 WH kuikens 6 wk. en 3 witte keeshondjes v. Schijndel, Crayenhut, Ysselsteyn Te koop Yselster eetaardappelen H. Custers, Steegsbroek I 8. Te koop partij biggen P. Swinkels, Paardenkopweg 13, Ysselsteyn. voor verkregen gunst door het houden van de noveen der Drie Weesgegroeten. Te koop 4 biggen G. Hendriks, Merselo M 6a. Te koop 30 pullen W x H 3 w. C. Cremers, Steegsbroek I 16. Te koop toom biggen J. Hulshof, Paardenkopweg 6 Veulen Radio te koop Hagelweg 3. Te koop bromfiets Kaptein Mob. zo goed als nieuw J. Rooyackers, Kempweg 36. gevraagd. Adres bureau van dit blad.

Peel en Maas | 1956 | | pagina 2