Is het woningprobleem onoplosbaar? WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Jos. Poels 40 jaar priester Melktoeslagen over 1954-55 worden verminderd. Eerste H. Mis te Lennen Zaterdag 7 April 1956 No 14 ZEVEN EN ZEVENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS CONFECTIE VAN -EEN RIJK BEZIT deuk en uitgave firma van den munckhof grote straat 28 telefoon 512 giro 150652 ADVERTENTIE-PRIJS: 8 ct. per m.ra. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL f 1.25 BUITEN VENRAY f 1.45 Het lijstje, dat iedere maand op nieuw van Gemeentewege wordt opgesteld, met het aantal woning- vragenden, wijst telkens opnieuw ook v/eer op het grote centrale pro bleem, dat niet alleen in Venray, maar in heel Nederland het sociale leven beheerst: de woningnood. 0— De ellende, die het gebrek aan woningen over ons volk uitspreidt, is terug te brengen tot twee euvelen. Er zijn mensen die in de oneindig heid moeten wachten op een dak boven hun hoofd en er zijn anderen, wier leven vergiftigd wordt door de samenwoning. Men kan de nuchtere vraag stel len of men, gegeven de schrikkelijke woningnood en de toren van moei lijkheden die aan een tijdige voor ziening in de weg staan, niet een onderzoek moest instellen naar het aantal bezwaarlijkesamenwoningen. Aan deze toch, kan men de eigen lijke nood meten. Want wel zijn wij in kennis gesteld met onhoudbare toestanden, door de samenwoning verwekt, maar niet elke samen woning behoeft funest te zijn; het verschijnsel komt buiten crisis lijden ook voor, zonder opmerke lijke klachten. Maar zou men deze correctie aan brengen op de therapie van de woningellende, dan nog blijft het ontstellende feit omhoog staan, dat er een ongekend gebrek aan wo ningen heerst. 0— Waarom kan er niet sneller en doeltreffender worden gebouwd? De armoede aan huizen heeft een ingewikkeld stel van oorzaken, maar een van de sprekendste belemme ringen wordt gevormd door de ad ministratieve rompslomp, die de bouwer op zijn weg ontmoet. Hij heeft velerlei instanties er in te kennen, alvorens er een steen in de grond kan worden gelegd en het schrijven naar en bezoeken van al die instanties vertraagt het bou wen op een wijze, welke in onze tijdsomstandigheden ongeoorloofd moet worden geacht. Er bestaan voorbeelden, dat er meer dan een jaar en langer ver loopt eer een bouw-opdracht kan worden uitgevoerd. En dat in een tijd, waarin men om huizen schreeuwt. We vragen ons niet eens af, of al die instanties wel doelmatig wer ken. We vragen alleen of dat alles niet wat minder kan. Het reizen van Venray naar Maastricht, van Maastricht weer naar Den Haag en dan weer retour, vraagt veel tijd en nog meer geld. Men spreekt van rationalisatie. Op dit iterrein kan nog heel wat verbeteren. 0— Een andere oorzaak, die nu ge deeltelijk is weggenomen, is de wijze van toewijzen der woningen geweest. Per provincie werden de beschik bare bouwvolumen uitgedeeld en waarvan iedere gemeente dan haar deel ontving. Of daar veel bouwvakarbeiders beschikbaar waren, of men daar gereed was met uitbreidingsplan nen, of men grond beschikbaar had, waren factoren van onderge schikt belang, want dat kwam bij de uiteindelijke afrekening wel uit de bus. Gelukkig nu de gemeente, die wel op deze factoren kan wijzen. Bij de nieuwe toedelings-regeïing zal daar nu zeker rekening mee worden gehouden. En dit kan voor Venray een belangrijk winstpunt zijn, daar aan deze normen door onze gemeente inderdaad voldaan wordt. 0— Behalve over de traagheid van de woningbouw wordt er geklaagd over de slechte hoedanigheid van het bouwwerk. Waar liggen de oorzaken Het valt niet te ontkennen, dat de bekwaamheid van het bouwper- soneel in de loop der tijden ver minderd is. Dit is hieraan te wijten, dat de leerstof ingewikkelder is dan vroe ger. Maar ook mist de tegenwoordige generatie de liefde tot het vak, die aan de ouderen eigen is. Men is in deze tijd, waarin de huizenbouw zulk een alles beheer- Se^T vraaSstuk vormt, te weinig onderlegd en de jeugd is niet meer zo enthousiast als vroeger. Wanneer men de kwestie van de woningbouw onder de ogen ziet, dan is men gedrongen aandacht té wijden aan de positie van de par ticuliere bouwer. Bouwen is duur tegenwoordig. Als men alleen maar de loonpost in beschouwing neemt, dan staat men voor een onberekenbare fac tor. Dat goede metselaars met een zeer behoorlijk loon naar huis gaan, daar zal niemand over ketteren, die zich rekenschap geeft van het belang hunner huidige sociale po sitie. Maar er is de post, die men „de zwarte lonen" noemt en die is eigenlijk voor geen begroting vat baar. De hoge huurprijzen die men betalen moet, zijn een onderwerp geweest, dat veel verzet heeft uit gelokt. De huren zijn 60 pet om hoog gegaan. Maar kan men dit bedrag afromen? Geen sprake van. De onderhoudskosten zijn boven matig hoog. Het laten schilderen van een huis de plicht van de eigenaar kost na de oorlog vier tot vijfmaal zo duur dan voor de oorlog. Met het op peil houden van de huren zal een verhoging van de lonen gepaard moeten gaan. Maar dan komen wij weer in de verwik kelingen van het loonvraagstuk. 0— De bedoeling van dit artikel is, de lezer aan te tonen, dat het wo ningvraagstuk ingewikkelder is dan men vermoedt. Men zoekt de oplossing naar vele zijden, maar men vergeet misschien het eerst nodige: dat de woning productie moet worden verlost van de administratieve belemmeringen, die eraan in de weg worden gelegd voordat aan de effectieve bestrij ding van de woningnood kan wor den begonnen. De omstandigheden, waaronder wij heden ten dage moeten bouwen zijn moeilijk en wij hebben ze niet geheel in onze hand. Maar wat wij wel in onze hand hebben, is de vereenvoudiging der bureaucratie. Laat ons dan beginnen met dit wapen te gebruiken! De zelfbescherming Indien er voor u en voor uw gezin gevaar dreigt, dan is het heel natuurlijk dat u hiertegen maat regelen gaat voorbereiden. Als men rekening moet gaan houden met vijandelijke bombarde menten of beschietingen, dan zal men spoedig overgaan tot het inrichten van schuilplaatsen in eigen woning en het treffen van andere maatregelen, voorgeschreven door de overheid. Indien u al deze voorbereidende maatregelen nauwkeurig heeft voorbereid en uitgevoerd, doch uw huis wordt getroffen zodat uw schuilplaats wordt bedolven onder neergevallen puin en uw huis staat in brand, welke hulp kunt u ver wachten als er eens geen B.B. zou zijn Dan zou u aangewezen zijn op de hulp van buren, welke deze hulp ook zeer zeker zullen willen ver lenen. Deze burenhulp is echter niet georganiseerd, beschikt niet over het nodige materieel en is ondes kundig. Daarom wordt deze burenhulp in B.B.-verband georganiseerd en wel in de vorm VAN BLOKPLOEGEN. Elke gemeente is daartoe ver deeld in z.g. blokken, elk omvat tend ongeveer 1000 inwoners. In zo'n blok wordt een blokploeg gevormd, bestaande uit 1 blokhoofd; 1 plaatsvervangend blokhoofd; 5 man brandweerperso neel; 5 man reddingspersoneel; 4 man (of vrouwen) voor de dienst E.H.B.O.; 2 man als melder en ver kenner, tevens ordonnans; 2 man (of vrouwen) voor de dienst sociale verzorging. Enkele blokploegen op de kerk dorpen zijn van geringere sterkte. Een blokploeg is dus een orga nieke eenheid, welke in staat moet worden geacht om in eerste aanleg, ongevallen van beperkte omvang, geheel zelfstandig te kunnen op vangen en regelen. Indien het ongeval van dusdanige omvang is, dat de blokploeg dit niet zelfstandig aan kan, dan kan hulp verleend worden op grote schaal, waarbij in eerste instantie in aanmerking komen blokploegen uit de nabijgelegen blokken en de overheidsdiensten uit de eigen ge meente, n.l. de brandweer, de red dingsploeg, de geneeskundige dienst, de politie enz. Mocht ook dit nog niet voldoende zijn, dan wordt hulp verleend door georganiseerde overheidsdiensten buiten de eigen gemeente. Is de ramp zo groot, dat ook dit nog niet voldoende is, dan kan bovendien nog hulp verleend worden door de Rijks Mobiele Colonnes. Deze colonnes, welke geheel be mand zijn door dienstplichtige militairen, zijn over het gehele land verspreid opgesteld en voort durend paraat. Zij bestaan uit ge motoriseerde brandweereenheden, reddingsploegen en geneeskundige dienst. Als burger of niet dienst plichtige kan men bij deze colonnes geen dienstverband aangaan. Indien men het besluit zou nemen tot de B.B. toe te treden, dan behoeft men dus niet bang te zijn dat men daardoor in enig militair dienst verband wordt opgenomen. De leden van de blokploegen treden uitsluitend op in eigen gemeente en wel in eerste instantie in het eigen blok, terwijl de leden van de brandweer, de geneeskun dige dienst en de opruim- en red dingsdienst ook kunnen worden ingezet in nabijgelegen gemeenten. Tot de plaatselijke B.B.-organisa- tie kunnen als nood wachter toe treden alle mannen en vrouwen die de leeftijd van 16 jaar hebben bereikt, mits zij gezond zijn en physiek in staat geacht worden om hun taak te kunnen volbrengen. Bovendien moeten zij van onbe sproken gedrag zijn. Niet aangenomen kunnen worden, personen welke nog vallen onder de dienstplichtwet. Evenmin kunnen personen aan genomen worden, welke zich aan misdrijven hebben schuldig ge maakt. Voor het aangaan van een vrij willig dienstverband bij de B.B. kan men zich opgeven bij alle plaatselijke hoofden van dienst, bij het blokhoofd in eigen blok en op het gemeentehuis, afdeling V. Aanmelding kan geschieden schriftelijk of mondeling. De rechten en verplichtingen, welke de noodwachter als zodanig verkrijgt bij het aangaan van een dienstverband als vrijwilliger, zul len in een volgend artikel nader worden behandeld. Zoals wij reeds meldden zal de Z.E. Heer Jos. Poels op Beloken Pasen zijn veertig-jarig priester jubileum vieren. Jozephus Franciscus Henricus Poels jvera op 6 januari 1891 te Venray' geboren. Mgr. Schrijnen wijdde hem in 1916 tot priester, waarna Poels tot 1921 als leraar verbonden was aan het Bisschop pelijk College te Roermond. Van 1921 tot 1935 kon Weert profiteren van de ijver van kapelaan Poels, aan wie nog zeer velen van de oude Weertse garde een prettige herin nering hebben. Op 9 september kreeg kapelaan Poels van mgr. Lemmens de moei lijke opdracht een nieuwe kerk te bouwen te Venlo. Dit is de huidige Familiekerk, tevens gedachtenis- kerk voor de stichter van de H. Familie, kapitein Henri Belletable. Kon op Hemelvaartsdag, (mei 1938) de eerste steen gelegd worden, op 18 september van het volgende jaar werd deze schepping van de architecten Kropholler en F. Stoks reeds geconsacreerd. Pastoor Poels zag zijn werk be loond in een zeer liturgisch kerk gebouw. Niet lang nadat in 1949 een nieuw orgel was geplaatst, noopte een ingrijpende ziekte pastoor Poels zijn ontslag te vragen. De jubilaris die steeds een voor stander is geweest van een juiste liturgische viering van kerkelijke plechtigheden is ook lid van de diocesane liturgische vereniging. Sindsdien woont pastoor Poels op de Deken van Oppensingel, waar hij zijn grote mentale energie ten nutte maakt. Verschenen van zijn hand reeds talrijke publicaties tijdens zijn actief priesterwerk, toen hij hiervan ontheven was, heeft pastoor Poels legio artikelen in dag- en weekbladen gepubliceerd. Bekend zijn z'n „Verdediging van Vastenavond" en een boek, dat hij in samenwerking met de Benedic tijn Beekman schreef: „Het katho liek huisboek". Het KRO-program- ma „Als de ziele luistert" heeft in Jos. Poels een geregelde mede werker. Op de feestdag zelf zal pastoor Poels in „zijn" kerk een plechtige H. Mis opdragen. De receptie heeft plaats in het klooster van de Zusters van Liefde aan de mgr. Zwijsenstraat waar de rustende pastoor iedere morgen de H. Mis leest. Het Bedrijfschap voor zuivel heeft de netto-opbrengst van alle ln ons land tot zuivel- en melkproducten verwerkte en in consumptie ge brachte melk in het melkprijsjaar 1954—55 berekend op f 22.595 per 100 kg melk met 3.7 pet vet, d.w.z. ongeveer 60 cent boven de voor dat melkprijsjaar geldende algeme ne garantieprijs van f 22.per 100 kg melk, aldus deelt het ministerie van Landbouw mede. Dit betekent dat de toeslagen, welke voor bepaalde gebieden van ons land in het vooruitzicht waren gesteld, nl. een toeslag van maximaal f 1.70 per 100 kg melk met 3.7 pet vet en een gedeeltelij ke toeslag van maximaal f 0.85 met het verschil ad 60 ct tussen de al gemene garantieprijs en de netto opbrengst zullen worden vermin derd. In de Staatscourant is een be schikking van de minister van Landbouw gepubliceerd, waarbij de uitbetaling van de melkprijstoeslag 1954-55 wordt geregeld. De volledige toeslag, die dus op f 1.70 min f 0.60 is f 1.10 per kg is vastgesteld, komt overeen met f 29.85 per 100 kg melk. De gedeeltelijke toeslag (vastge steld op 85 min 60 is 25 ct per kg melk) komt overeen met f 6.90 per kg. melkvet. Nu de netto opbrengst definitief is bepaald, kunnen de eerste beta lingen van de toeslagen in 't begin van april worden verwacht. Aangezien er ongeveer 160.000 betalingen moeten geschieden, kun nen de betalingsmandaten niet alle tegelijk worden verzonden. Hiermede is vermoedelijk een termijn van zes weken gemoeid. Bovendien behoeven de gegevens welke de veehouders hebben inge stuurd, vaak nog aanvulling of verduideling. De mogelijkheid is aanwezig om tegen de berekende toeslag in be roep te komen. Dit moet geschie den binnen een maand na dag tekening van het betalingsmandaat. Ook de veehouders die geen toe slag ontvangen, doch niettemin van mening zijn, dat zij er voor in aan merking komen, kunnen in beroep gaan. Zij worden verzocht met het in zenden van hun beroep te wachten tot 15 mei a.s. Op déze datum zijn namelijk naar kan worden verwacht de betalingsmandaten vrijwel alle uit gestuurd, zodat aan degenen, die geen mandaat ontvingen, kunnen aannemen, dat zij geen toeslag zul len krijgen. Hun beroepstermijn loopt tot 1 juli a.s. Het is nuttig zich voor nadere inlichtingen over mogelijk beroep te wenden tot de plaatselijke bu reauhouders. Donderdag vergaderde de Raad der gemeente Venray. Zij behan delde o.a. de volgende voorstellen van B. en W.: a. de exploitatie van de autobus dienst Venray-Station op te dragen aan garage G. van Ham voor vijf jaren tegen een vergoeding van f 38.000.per jaar. (Dit voorstel is reeds eerder gedaan, maar werd toen ingetrokken omdat er nog geen exploitatie-overzicht aanwezig was). b. intrekking van de door de gemeente gemaakte restrictie bij het aangaan van de ruilverkave lingsovereenkomst in de Meerselse Peel waarbij de gemeente bleef bij de schade-claim welke ze had inge diend bij het Ministerie van Oorlog, omdat ze door aanleg van het vliegveld haar wegenplan dusdanig moest veranderen, dat daarmede grotere kosten waren gemoeid. Nu is gebleken, dat het rijk deze restrictie niet wenst en daarmede het al of niet doorgaan van de ruilverkaveling afhankelijk stelt. Gezien het grote belang van het tot stand komen van deze ruilver kaveling is dan nu het voorstel om de claim te laten vervallen. c. verkoop van grond, t.w. aan de PLEM voor de bouw van een transformatorhuisje aan de Lor- baan, bouwterreinen aan P. Arts, M. Arts, H. Koonings en P. Koo nings allen te Ysselsteyn voor de bouw van een woning. d. aankoop van grond voor aan leg van stamriool en voor hulzen- bouw in Venray-Zuid. e. verpachting van grond, t.w. 50 are rond de brandtoren te Merselo aan M. Meyer voor de tijd van een jaar ad f 30. f. instelling van een koopavond t.w. op Vrijdagavond tot 9 uur. g. medewerking te verlenen aan scholen, t.w. school Castenray meubilair en leermiddelen; jongens scholen kom, fietsenstalling; ULO uitbreiding fietsenstalling; kleuter school Ysselsteyn, uitbreiding oude jongensschool. B.L.O. voorschotten. h. hypothecair crediet voor de bouw vein woningen op ontginnings- gronden in Vredepeel en Peelplan- Zuid. i. 3 pet. uitkering aan het ge- meentepersoneel, met aftrek van reeds genoten gratificatie. j. aangaan kasgeldleningen van f 500.000.—. Een verslag van deze vergadering vindt U in ons blad van komende week. GROENE KRUIS DONDERDAG a.s.: Consultatiebureau voor zuigelingen uit de Kom Pasen was dit jaar wel in bijzon der een hoogtijdag voor de Leunen- se parochie. Op die dag droeg namelijk Pater Respicius Weys o.f.m. in de kerk van de H. Catharina zijn eerste plechtige H. Mis op. Reeds dagen van te voren had de buurt van de Steeg al het mogelijke gedaan om zo feestelijk mogelijke versiering aan te brengen. En hoe goed ze daarin geslaagd was bleek wel Paas zondagmorgen, toen èn buurt èn kerk met erepoorten, bloemtapijten en groen, de neomist een welkom toeriepen. Een versiering, die terecht de aandacht van velen trok. Om 10 uur werd de neomist en zijn familie afgehaald door een stoet van Leunense verenigingen, waarin o.a. de fanfare en de ruiter - club. Met stemmige muziek en onder het feestelijk gelui der kerkklokken werd de neomist ter kerke geleid, waar hij geassisteerd door pastoor Vorstermans en zijn neven de paters Th. en J. Weys uit Broekhuizen- vorst, zijn plechtige H. Mis opdroeg. Pater J. Weys hield de feestpredi- catie, waarin hij de grootse taak van de priester op uitnemende wijze schetste. Na de H. Mis trok men in dezelfde stoet naar de ouderlijke woning, waar zijn oom P. Weys, als voor zitter van de fanfare, de geluk wensen aanbood namens de Leu nense gemeenschap. In gloedvolle bewoordingen schilderde de heer Weys de grote betekenis van het priesterschap en het voorrecht van een dorp, om uit eigen bevolking priesters te hebben. Namens de buurt, sprak de heer L. Weys, die met zijn gelukwensen, ook een cadeau aanbood. In de middag droeg pater Weys een plechtig lof op, waarin hij Leunen dankte voor alles, wat het voor hem had gedaan. Nieuws uit Venray en Omgeving 40-jarig priesterfeest Op tweede paasdag vierde pater Donuius Schopman o.f.m. leraar aan het gymnasium Immaculatae Conceptionis zijn 40-jarig priester feest. De feestdag die geheel in Franciscaanse eenvoud gevierd werd, werd ingezet met een plech tige hoogmis in de kapel van het gymnasium. Naast de leraren van het gymnasium waren ook familie leden van pater Donuius aanwezig, Vele felicitaties moest de priester- jubilaris in ontvangst nemen zowel van leerlingen als van oud-leerlin gen. Gevonden voorwerpen Bruin gestreept colbertjasje; 1 paar grijze wollen- en een paar lederen handschoenen; 3 sleutels aan touwtje; rode autoped; Politie bureau. Heren glacé; J. Linders, Merselo N. 21. Bruine portemonaie met inhoud; Straatman, Maashese- weg 7.1 paar donker blauwe dames handschoenen; Drabbels, Langstr. 43. Vulpen; Janssen Maashese weg 3. Doublé armband en ring; Boom, Langeweg 45. Heren regenjas; A. Willems, Peelweg 4. Damesporte- monaie met inhoud en herensjaal; Berkens, Henseniusstraat 6. Zwart vulpotlood; Directeur P.T.T. Glacé handschoen (donker); Naus, Julia- nasingel 15. Actetas met schoenen en overall; Oostrum C 20c. 2 Tam me eenden; van Ham, Stationsstr. 6. Katholieke Limburgse Emigratie-stichting Door de Kath. Limb. Emigratie- stichting zal op 11 April a.s. van 25 uur zitdag worden gehouden in Hotel de Zwaan voor asüirant- emigranten. Opvoering van Paasspel ten bate van de nieuwe kruiswegstaties Maandagavond a.s., 9 April, om 8 uur precies wordt in zaal „Wil- helmina" een groot Paasspel opge voerd. Het stuk is voor een groot deel geschreven door Pater Domi- tius, met medewerking van de heer P. Vermeltfoort, en het spel van ongeveer 40 jeugdige spelers is ingestudeerd door enkele heren onderwijzers. De opvoering geschiedt ten bate van de nieuwe kruiswegstaties in de parochiekerk van St. Petrus Banden. Want ofschoon de parochia nen al heel veel hebben bijgedragen, zijn we nog niet toe aan het be nodigde bedrag. Komt dus naar deze uitvoering, u hebt dan een mooie avond en steunt tegelijk de goede zaak van de nieuwe kruis weg. De toegangsprijs is f 1.— voor de le rang en 50 cent voor de 2e rang. PATRONAAT Zaterdagavond en Zondag is er patronaat voor de verschillende groepen op de gewone tijd: om 10 uur, om kwart vóór 5 en 's avonds om half 8. Tevens Zondagavond om half 8 Jeugd-postzegelclub. Ouden van dagen Dinsdagmiddag besloten de be jaarden van Venray het winter seizoen, waarin zij ook dit jaar wederom in de gelegenheid waren, om kaartmiddagen te organiseren. Namens Deken Loonen was kape laan Keyzers aanwezig, om de be jaarden geluk te wensen met hun initiatief en met hun bloeiend ver enigingsleven, dat voor vele andere verenigingen ten voorbeeld kon worden gesteld. Voorzitter Poels bracht dank aan de dames van de K.A.V., die ook 't afgelopen seizoen weer spontaan zich beschikbaar stelden voor het traditionele kopje koffie en aan'de heer van Gerven, die als stoker heeft gefungeerd en zelfs in de bitterste kou, altijd voor een goed verwarmde zaal heef t zorg gedragen. Hij kon namens het Soc. Char. Centrum mededeling doen, dat ook dit jaar wederom een uitstapje zal worden georganiseerd en, dat de verschillende wensen, die in de loop van het afgelopen seizoen naar voren waren gekomen, door het be stuur in de komende tijd zouden worden bestudeerd, zodat a.s. winter een oplossing voor een en ander kan worden gevonden. Motor-ongeval De Venrayer L. Vollenberg, wo nende aan de Langstraat, moest te Groeningen (N.Br.) plotseling uit wijken met zijn motor en reed in volle vaart tegen een lantaarnpaal op. Met zeer ernstige verwondin gen aan zijn hoofd en met een gebroken been werd V. opgenomen in het ziekenhuis te Boxmeer. Brand De vrijwillige brandweer werd gealarmeerd voor een brand die was uitgebroken in de noodwoning van Th. aan de Julianasingel alhier. De brand kon spoedig worden ge doofd. Verzekering dekt hier de schade. Begrafenis Pater Haenraets Zaterdagmorgen werd op het kloosterkerkhof van de Paters Min derbroeders het stoffelijk overschot van Pater Bentivolius Haenraets ten grave gedragen. Zijn broer, Deken Haenraets uit Sittard, ver richtte de plechtige absoute. In verband mei Goede Week kon de plechtige uitvaartdienst eerst dinsdagmorgen gehouden worden. Zowel bij de begrafenis als bij de uitvaart, waren vele vrienden en kennissen van de overleden monnik aanwezig. Coöp. pluimveelioudersbond Oirlo Tijdens de gehouden vergadering van de Pluimveehoudersbond afd. Oirlo heeft de secretaris Math. Duijf aan de leden de volgende cijfers voorgelegd. Aan eieren werden in het afgelopen jaar door de leden geleverd 3.895.697 stuks, die alle werden doorgeleverd aan de C.V.V. te Venlo. Deze eieren brachten per 100 stuks f 13.60 op, in totaal f 529.918.29. De aftredende bestuursleden wer den herkozen. Als sprekers waren op deze. avond aanwezig: de secre taris van de pluimveehoudersbond, ir Peters en ir. Hendriks, adjunct- pluimveeconsulent. De Lorbaan krijgt electriciteit De Lorbaan aan het Veulen zal aangesloten worden op het electri- citeitsnet. Voorbereidingen zijn al reeds in volle gang. Binnenkort zal rnen hier een transformatorhuisje bouwen. De gemeenteraad zal hier over beslissen. Het transformator huisje wordt gebouwd op de grond van de heer G. Thielen. AANBESTEDING B« onderhandse aanbesteding werd het bouwen van een woon huis en opslagruimten te Ysselsteyn (Meerselse Peel) voor rekening van de heer Louis van Baar boom kweker, opgedragen aan de Fa. Lutters te Deurne. Duitse voetballers in Ysselsteyn Leden van de Duitse voetbalcub Groen-Wit uit Haus Duimen zullen op 29 April een bezoek brengen aan Ysselsteyn. De voetballers van Ysselsteyn hebben reeds eerder een bezoek gebracht aan Haus-Duimen. Er zullen die dag enkele wedstrijden gespeeld worden. „Daar zyn we weer" De K.R,0., die dagelijks met een daverende show op tournée gaat, zal dit seizoen Overloon niet over slaan. Naast de contacten door radio en gids wil de K.R.O. ook persoonlijke contacten met de luisteraars leggen, en hij doet dit met een programma, waaraan kosten noch moeite ge spaard zijn. Wegens het grote succes is de revue „Daar zijn we weer" in dit seizoen enige maanden geprolon geerd, teneinde ook het publiek te vreden te stellen in die plaatsen, die het vorig jaar niet konden wor den bezocht. De K.R.O.-revue „Daar zijn we weer komt op Woensdag 18 April a.s. in het „Gemeenschapshuis" te Overloon.

Peel en Maas | 1956 | | pagina 1